PDA

View Full Version : Πτωση ερωτησεις για την ζημια κ ανταλλακτικα



AntonyJazzFunk
08/12/2012, 06:48
Καλησπερα Μαγκες,
Εφαγα την πρωτη μου σαβουρα με το cbr 600 f4i μου πριν λιγες ωρες...ηταν υπερτατα ηλιθια σαβουρα...βρισκομαστε στην κερκυρα,πολυ βροχερη νυχτα, γυρναμε με την κοπελα μου απο ενα μπαρακι (ευτυχως ημουν με μια μπυρα) και εκανα το λαθος να κοψω δρομο και να γυρισουμε μεσα απο τα καντουνια... (καντουνια = παρα παρα πολυ γλιστερα πλακοστροτα σοκακια..ειδικα βρεγμενα σκοτωνουν), ευτυχως απλα γλυστρισαμε με ουτε 20kms..πρωτη ταχυτητα, 3 χιλιαδες στροφες, αλλαζω δευτερα 1000 στροφες, παω να ανοιξω ελαχιστα να προχωρισουμε και πατιλικιαζει δεξια και τρωμε ενα low side απο την αριστερη μερια... η μηχανη συρθηκε καποια μετρα και κατεληξε σε μια γωνια ενως πεζοδρομιου και εμεις καναμε νεροτσουλιθρα λιγο ποιο κατω...εμεις ευτυχως το μονο που παθαμε ηταν οτι βραχικαμε πολυ...με το συρσημο ομως της μηχανης, κ εδω αρχιζει το ασχημο εσπασε το αριστερο μου καπακι του κινητηρα και μαζι με αυτο αδιασαν ολα τα λαδια κατω...μην μιλησω για αριστερα πλαστικα....μαρσπιες, και καθρευτης...ολα αυτα απο μια μ@@@@@κια ευτυχως το αριστερο αντιβαρο εκανε την δουλιτσα του και δεν εσπασε η ολοκαινουρια μανετα συμπλεκτη μου...

και επειδη οι μ@@@@κιες πληρωνονται....θελω τα φωτα σας..ποσο κακο ειναι το οτι εσπασε το καπακι κ αδειασαν τα λαδια? Απλα εσπασε το καπακι? Αλλαζω καπακι βαζω λαδια κ τελος? Μπορω να βρω καπου αριστερο καπακι? εψαξα car.gr και δεν βρισκω κατι.. ποσο θα μου πανε περιπου τα ανταλλακτικα? (καπακι, μαρσπιες, καθρεφτης, fairing...)

Ευχαριστω πολυ

GiannisBlessed
08/12/2012, 16:21
να προσθεσω και εγω την γκαντεμια μου με τον φιλο μου τον αντωνη....
με παιρνει το πρωι τηλ ο αντωνης και μου λεει οτι επεσε χθες κτλ.
κλεινουμε το τηλ παω στο μπαλκονι και βλεπω το cbr μου σε αλλη θεση παρκαρισμενο.
με χωματα στην αριστερη και σπασμενο καθρευτη.
κατω απο το σπιτι εχει μια αλανα που παρκαρω με χωμα.
χθες το βραδυ αρισε να βρεχει τρελα οπως κανει σχεδον καθε μερα εδω.
κατω απο το σταντ ειχα βαλει μια πετρα για να μην βουλιαζει.
αλλα δυστυχως η πετρα εσπασε σε 3 σημεια και το σταντ βουλιαξε με αποτελεσμα καποια στιγμη το βραδυ η μηχανη να πεσει.
αντωνη πρεπει να επεσε την ιδια ωρα με εσενα.
ετσι γιατι ειμαστε γκαντεμιδες!!

oblackbird
08/12/2012, 16:40
Γκαντεμόσαυροι... :P

dimitris_speed
08/12/2012, 17:02
Αν το κατεχεις με το ebay για ριξε μια ματια εδω (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?Manufacturer=Honda&_ipg=&_from=&Model%252F%2520Series=CBR&_armrs=1&Intended%2520Use=Replacement%2520Part&_nkw=cbr+600+f4&_dmpt=UK_Motorcycle_Parts&rt=nc&LH_ItemCondition=4)

AntonyJazzFunk
09/12/2012, 19:08
Ξερουμε αν κανει καπακι βολαν (αριστερο καπακι μηχανης) απο cbr 600 του 1998 σε cbr 600 του 2001? Μου φαινονται ιδια, και το εχω βρει σε πολυ καλη τιμη ελλαδα!

nemes74
29/12/2012, 16:22
αν θες παντως γιατα πλαστικα και δεσου κανει κοπο βγαλε μερικες φωτο απτις ζημιες και ανεβασε τες εδω..θα μπορουσα να βοιθησω αρκετα πιστεψε με....