PDA

View Full Version : Διαφραγματα απο yamaha dt 125 r



ale3is
08/12/2012, 20:52
Γεια σας θα ηθελα την βοηθεια και τις γνωσεις σας για να μαθω σε ποια σημεια θα πρεπει να κοψω τον σαλιγκαρο μου για να βγαλω τα διαφραγματα για να μην την κοψω οπου να ναι και μετα ψαχνομαι...Επισης θα ηθελα να ρωτησω μετα τι θα πρεπει να κανω εκτως απο το ζιγκλερωμα γιατι ακουσα οτι θα πρεπει να βαζω λιγο λαδακι 2Τ οποτε βαζω βενζινη .Επισης απο οτι εμαθα απο γνωστο που την πηγε σε μαστορα και του την ανοιξε ειχε μεγαλη διαφορα στα ψηλα ειχε πολυ περισσοτερο γκαζι απο οτι πριν αλλα στα χαμηλα εχανε αρκετα.

OldMan
10/12/2012, 12:41
.Επισης απο οτι εμαθα απο γνωστο που την πηγε σε μαστορα και του την ανοιξε ειχε μεγαλη διαφορα στα ψηλα ειχε πολυ περισσοτερο γκαζι απο οτι πριν αλλα στα χαμηλα εχανε αρκετα.
Ευχαριστούμε που μοιράζεσαι τις γνώσεις σου ...:beer:

ale3is
10/12/2012, 20:59
Τιποτα !! Την ανοιξα τελικα με την βοηθεια βεβεα του αδερφου μου motomaniac .

Αυτο φαινεται σαν καταλυτης . Τι ειναι ??

ale3is
10/12/2012, 21:16
Δεν ηταν ετσι τσαλακωμενη αλλα στην προσπαθεια μας να τον βγαλουμε εγινε ετσι. και ακομα μια απο την κατω μερια.

ale3is
10/12/2012, 21:26
Και μια μετα την συναρμολογιση της εξατμισης . Τωρα το μονο που θελει ειναι να την παω σε ενα μαστορα για να την γαζωσει.

ale3is
13/12/2012, 13:11
Τελικα την καναμε με τον αδερφο μου motomaniac και την βαλαμε πανω.Εχει κανει διαφορα και στον ηχο αλλα και στα ψηλα εχει αρκετη δυναμη απο οτι μου ειπε ο motomaniac γιατι αυτος το πηρε βολτα. Και εδω ανεβασα ενα βιντεακι χθες το βραδυ που το εκανα. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KgLrRvHpVcw