PDA

View Full Version : HONDA XL1000V VARADERO 1999



newbis varadero
09/12/2012, 18:30
Καλησπερα σε ολους!

ειμαι νεος οδηγος απο αποψη κατοχης μηχανης και προσφατα αγορασα την εν λογω μηχανη...
θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποια ελαττωματα τα οποια θα επρεπε να ξερω, τι να προσεχω, περα απο το οτι ειναι θηριωδης, πρωτη μηχανη και 1000?
Υ.Γ.
σκοπευω να κανω ταξιδια και οχι να την κατεβαζω στο κεντρο λες κ ειναι παπακι..:winka:

harris_x
09/12/2012, 19:22
καλα ταξιδια

newbis varadero
09/12/2012, 19:28
ευχαριστω πολυ!

taisteal
09/12/2012, 19:34
νεος οδηγος και βαραντερο??αν και δεν ταιριαζει,καλα ταξιδια κι απο μενα

newbis varadero
09/12/2012, 19:47
οδηγουσα ενα honda super four πιο πριν αλλα οχι σε καθημερινη βαση, απο on-off παντως μηδενικη εμπειρια..

KAGOURO
09/12/2012, 20:26
Φίλε μου καλά ταξίδια !
Το μηχανάκι είναι αξιόπιστο . Τα μοναδικά σημεία που πρέπει να προσέξεις είναι η αντλία βενζίνης που έχει παρατηρηθεί οτι στα 70-80000χλμ σε πολλά παραδίδει πνεύμα και ακόμα πιο σπάνια ο ανορθωτής. Αν το πήρες για να κυκλοφορείς καθημερινά στην πόλη μάλλον υπερέβαλες, αλλά αν έχεις σκοπό να ταξιδέψεις θα σε αποζημιώσει. Αν κάποια στιγμή αποφασίσεις να του ρίξεις λεφτά άλλαξε ένα ζευγάρι ελατήρια μπροστά κι ένα πίσω και θα το δεις και να στρίβει χωρίς κουνήματα και πλεύσεις. Τα 7,1λίτρα/100χλμ μέση κατανάλωση είναι κάτι που σήμερα δύσκολα χωνεύεται, αλλά μάλλον αυτό δεν αποτέλεσε κριτήριο αγοράς.
Σου εύχομαι και πάλι καλά ταξίδια και πάντα όρθιος !

newbis varadero
09/12/2012, 22:03
Να σου πω...
Η αλήθεια είναι πως έχοντας ένα 1800αρι αυτοκίνητο ψήθηκα αρκετά στο θέμα της βενζίνης.. οπότε δεν θα μ φανεί η κατανάλωση και τόσο..οσο για τον ανορθωτή, είναι ήδη αλλαγμένος..για την αντλία, ίδωμεν.. αυτό με τα ελατήρια θα το τσεκάρω, γιατί το έχω ξανακούσει. ελπίζω να με βολέψει τόσο όσο με έχει γοητεύσει αυτό το μηχανάκι και όσο για την ευχή σου, είναι και δική μ καθημερινή, καθώς 270 κιλά είναι λίγο ζόρικα..:eek:
Όπως κ να έχει σε ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές σου φίλε μου!