PDA

View Full Version : ερωτηση...



pk
21/02/2004, 15:25
μια μηχανη 'φευγει' απο την κυριωτητα σου με διαφορους τροπους...
Την πουλας. Σου την κλεβουν. Σου την παταει το τρενο... οπωτε σε αποζημειωνει η σφαλιστικη (του τρενου).

Αν απο κλεισουμε την δισαρεστη δευτερη περιπτωση, και αν παρουμε ως δεδομενο πως το μηχανακι δεν πιανει τα λεφτα του γιατι ειναι παλιο...

Πως θα μπορουσε να πατησει ενα τρενο, ενα φορτηγο, κατι τελος παντων, την εν λογω μηχανη?

Και αντε και υπαρχει ενας απροσεκτος... οδηγος τρενου, τι γινεται με την ασφαλιστικη (παντα του τρενου)

thanx!!!

DEMINIO
21/02/2004, 16:14
Εσύ τώρα, τι ακριβώς θες να κάνεις... :confused: Να διώξεις την κυριότητα της μηχανής από πάνω σου, ή να τσεπώσεις από ασφαλιστική τα λεφτά που δεν πιάνει η μηχανή;;;
Για την πρώτη περίπτωση, απλά καταθέτεις τις πινακίδες.
Για την δεύτερη, είσαι για να μπαίνεις σε σενάρια και σκηνοθεσίες, με προσοχή όμως γιατί αν τη ψιλιαστούν οι της ασφαλιστικής....

:smokin:

pk
22/02/2004, 17:00
Θα παρω την κουρτινα β'

επειδη ακριβος δεν εχω κανει pote κατι αντιστοιχο και το βλεπω μεχρι και επικινδινο ειπα να βαλω το post...

afrotwin
24/02/2004, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από pk
Θα παρω την κουρτινα β'

επειδη ακριβος δεν εχω κανει pote κατι αντιστοιχο και το βλεπω μεχρι και επικινδινο ειπα να βαλω το post...

re file ti les ti trena tsampounas exis ipopsi sou ti simeni dimosio?
giati an ke exoun mplexti ksenes eteries to dimosio tis ipostirizi ke me dimosious 8a mpleksis
ua sou po mia istoria gia na katalavis
enas tipos pigene me tin ikogenia tou ekdromi stin orini nafpaktia .se mia katolis8isi pou etixe na simvi pefti enas vraxos epano sto amaksi ke skotoni tin gineka tou ke ta dio tou pedia ke aftos tin glitose me varies kakosis. otan sinil8e kapos apo tin kata8lipsi ton episan na kani agogi sto dimosio ke otan egine to dikastirio tou ipan oti eftege giati vriskotan kato apo ton vraxo tin ora pou epefte an 8es to pistevis ke tou evalan ke ena prostimo mikro vevea ala plirose ke apo pano o an8ropos
ke min sou po ke gia tin gineka mou pou epese se dimosia erga me to aftokinito apo malakia afton pou ekanan to ergo epa8e to aftokinito 6000 euro zimia ke pirame ta arxi%&*@ tou karampela. genika min psaxnese me tetia sistimata na vgalis fragka.

ke gia pes mas ti mixanaki ine afto pou 8es na kseforto8is me tetio tropo?

cityfly
24/02/2004, 12:43
έχω μία βασική απορία για το σχέδιο σου

αν κατάλαβα καλά θες να βρεις τρόπο να κατασταφεί το μηχανάκι σου από υπαιτιότητα τρίτου για να πάρεις αποζημείωση.

Αυτό εκτός του αν το σκηνοθετήσεις είναι καραπαράνομο και αν σε πιάσουν θα σε τρέχουν μαζί όλους όσους συμμετείχαν. Αλλά τέλος πάντων η απορία μου είναι αλλού.
Στο τρένο

Με πιο τρόπο ακριβώς σκοπεύεις να αποδείξεις υπαιτιότητα του τρένου σε σύγκρουση με τη μηχανή τη στιγμή που αυτό παντού και πάντα έχει προτεραιότητα;

pk
24/02/2004, 15:26
ρε 'σεις, το τρενο ειναι ποιηση. Δεν σκευτομουν να τα βαλω με το τερας του δημοσιου, ουτε να τρακαρω με τρενο (!!!)

Αυτο που ειπα ηταν μια σκεψη για μια δηθεν τυχαια καταστροφη μηχανης...

Οι πιθανοτητες να επιχειρησω κατι τετοιο ειναι ανυπαρκτες και αυτο ακριβως γιατι μααααλον ειναι παρανομο.

To post το εβαλα γιατι ηθελα να μαθω τι εχει περασει καποιος που ετυχε να εμπλακει σε κατι αντιστοιχο. Πως τον ελεγξαν ποτε τον πληρωσαν ποσα τελικα πηρε κλπ...

Μια diversion 400 εχω και μου την σπαει ρε γαμωτο που ενω το μηχανακι παει μια χαρα δεν πουλιεται ουτε 1000 ευρω.

p.k.