PDA

View Full Version : ΕΤV 1000 Caponord



dimmie_72
27/12/2012, 04:21
Μάγκες....

- Επειδή έχω διαβάσει των παθών μου τον τάραχο στο apriliabikers.gr από συμβουλές σε παθόντες και επειδή δεν τους νοιάζει κιόλας αν το topic Capo παραμένει ανενεργό αν δεν λένε ούτε μια καλημέρα.......

- Επειδή έχω ακούσει extreme συμβουλές για γέλια από ανθρώπους που επειδή έσφιξαν μια βίδα γίνανε μηχανικοί...

- Επειδή έναν BloodyHeaven τον έχουν ταράξει με τις ερασιτεχνικές λύσεις και όταν αντιμετωπίζει πραγματικό πρόβλημα έστω και με τα χρώματα των καλωδίων κάνουν μούγκα........

- Επειδή ξέρω ότι αν υπεισέλθω στο συγκεκριμένο site να δώσω λύση θα φάω απαξίωση από top posters που δεν ξέρουν ούτε τη σωστή ορολογία των εξαρτημάτων....

- Επειδή δόγμα μου είναι έχοντας ζήσει 2 χρόνια στην Αμερική με R1 ότι οι βενζίνες είναι διαφορετικές και οι αναλύσεις του Catfish πρέπει να αντιμετωπίζονται με πολύ φειδώ γιαυτό και διατηρώ τον εργοστασιακό χάρτη ελάχιστα τροποποιημένο σύμφωνο με τις ανάγκες μου.......
.
.
.
.
.
.
Ανοίγω αυτό το thread να ρωτάτε για να παίρνετε την αιρετική άποψη απ αυτό που σας προτείνουν στο ίσως μόνο Ελληνικό διαδικτυακό forum Aprilia.

Drake Ramore
27/12/2012, 14:53
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι εδώ γράφουν διαφορετικοί κάτοχοι Απρίλια από τα μέλη του ΑΒ;
Οι ίδιοι άνθρωποι είναι.
Πόσοι τελικά νομίζεις έχουν Κάπονορντ στην Ελλάδα και μπαίνουν σε φόρουμ; 50; 100;

Εκτός και αν έφτιαξες το νήμα για να ρωτάνε μόνο εσένα και να δίνεις μόνο την δική σου γνώμη. Αυτό όμως δεν λέγεται φόρουμ. Εξάλλου θα είναι λίγο δύσκολο να ζητήσεις σε ένα ανοικτό φόρουμ όπως το moto.gr να μην απαντάει όποιος το επιθυμεί να απαντήσει. Δηλαδή εδώ όταν απαντήσουν οι ίδιοι άνθρωποι, δεν θα σε ενοχλήσει;

Εγώ είδα την φάση σου στο ΑΒ που αρπάχτηκες με 1-2 άτομα. Αλλά εσύ απο τα 1-2 άτομα που αρπάχτηκες καταδίκασες ένα ολόκληρο φόρουμ που χάρη σε αυτό (και όλα του τα μέλη, άλλο λιγότερο άλλο περισσότερο) έχουν δοθεί λύσεις για το 99% των προβλημάτων στα Απρίλια. Για αυτό και μόνο, για εμένα είσαι φάουλ. Κάνεις το προσωπικό σου πρόβλημα με 2 ανθρώπους πρόβλημα ενός ολόκληρου φόρουμ.

Εύχομαι να είσαι τουλάχιστον το μισό καλός από όσο νομίζεις ότι είσαι στα μηχανολογικά, για να μην πάρεις κόσμο στον λαιμό σου με τις αιρετικές σου (όπως γράφεις) απόψεις.

freco
27/12/2012, 15:35
@Drake Ramore +990

Υπήρξα και είμαι ακόμη μέλος στο συγκεκριμένο φόρουμ αλλά γράφω πλέον σπάνια μιας και έχω αλλάξει "ομάδα" και οι βόλτες είναι ανύπαρκτες.
Δεν ξέρω με ποιους "αρπάχτηκες" ή τι ακριβώς "παίχτηκε". Εγώ μέσα από εκεί έκανα πολλούς και καλούς φίλους. Πήρα μέρος σε αρκετές βόλτες και όποτε χρειάστηκε με βοήθησαν, ο καθένας με τον τρόπο του. Βρήκα μηχανικό που γούσταρε αυτό που έκανε (γεια σου bill), και ποτέ δεν ανησύχησα για το ζημιάρικο (joke) ιταλικό μου.
Σαφώς στον μικρόκοσμο ενός φόρουμ υπάρχουν ξερόλες, είρωνες, αντιδραστικοί. Υπάρχουν όμως και άνθρωποι που χωρίς κανένα προσωπικό όφελος θα σε συμβουλέψουν και εσύ αν θες τους ακούς. Μεγάλο παιδί είσαι και μπορείς να κρίνεις.
Το συγκεκριμένο φόρουμ έχει περάσει αρκετές φουρτούνες τελευταία αλλά επιβιώνει και χαίρομαι πολύ γι' αυτό, γιατί είναι ίσως η μοναδική πηγή γνώσης για τα aprilia. Υπάρχει και "επίσημο" ( http://www.apriliaclub.gr ) αλλά είναι "νεκρό".

Στην τελική πήγαινε στο μάστορα σου, πλήρωσε, και αν δεν σου κάνει καλή δουλειά έχεις κάθε δικαίωμα να τον βρίζεις όπου σταθείς και όπου βρεθείς. Για την παρέα που προσπαθεί να βοηθήσει αφιλοκερδώς (και το έχει κάνει επιτυχώς) δεν είναι σωστό να βγαίνεις και να τη βρίζεις επειδή δεν σου άρεσαν οι απαντήσεις που πήρες.

Φιλικά.
Κώστας.