PDA

View Full Version : Τελος ?? η ταρατσα!!! (λεω τωρα)



sv9cvk
27/12/2012, 23:02
Με τα μηχανακια μου να αυξανονται ,η αναγκη ενος γκαραζ για το παρκαρισμα ,αλλα και την συντηρηση τους
ηταν ολο και πιο εντονη!! Και αυτος ο χωρος θα επρεπε να ηταν κοντα στο σπιτι μου!!
Ετσι πριν λιγες μερες τα καταφερα!!!! Αποκτησα μια 60m2 καμια 500αρια μετρα απο το σπιτι !!!
277769
Και οι δυο πορτες ειναι δικες μου ,απλα ο ενας χωρος (ο μικροτερος γυρω στα 20m2 )θα ειναι αποθηκη για την δουλεια ,και θα κλεινει με ενδιαμεση πορτα απο την αλλη και η δεξια πορτα θα ειναι το γκαραζ.

Εδω ειναι το κοματι που μας ενδιαφερει ,δεξια εκει που ειναι τα σιδερα ,εχω ηδη παραγγειλει να βαλω εναν παγκο γωνιακο ,στο βαθος πισω απο την πορτα θα μπει η ενδιαμεση πορτα για την αποθηκη της δουλειας!
277770

Στην αριστερη γωνια θα μπει μια τουαλετα ,και ενα ψυγειακι!!
Για τα υπολοιπα εχω σκοπο να βαλω ενα αναβατοριο μπροστα απο τον παγκο .και μετα διαφορα που θα τον κανουν εναν χωρο για vintage παρεουλα και οχι μονο!! (παλαια ραδιοφωνα, αφισσες ,μεχρι και ηλεκτρονικο παιχνιδι arcade):eyepop:
Η μια πορτα φσκ θα φυγει και θα μπει ηλεκτρικο ρολο για ευκολη προσβαση με τα μηχανακια(ισως να την παω πιο μεσα να υπαρχει και αυτη για περισσοτερη ασφαλεια ,αλλα και για οταν ειμαι μεσα για καλυτερη προσβαση για τους χωρις μηχανακια!!!!:lol:

lspiros
27/12/2012, 23:10
πιφ ζηλιαρη:p
οτι θελεις για ντεκορασιον,καμβαδες-μουσαμαδες-ρολογια-σφυρα;)
277771

sv9cvk
27/12/2012, 23:14
Το πρωτο πραγμα που ειναι για την αποθηκη μου το εκανε δωρο ο Σπυρος (Ispiros) :beer:
Καθως μιλουσαμε περι αερα και αμμου (αμμοβολη) :rolleyes::lol: μου ειπε οτι πουλαει το 50αρι του κομπρεσερ ,και οταν του ειπα οτι θα το αγορασω εγω για το καινουριο μου γκαραζ ,μου το εκανε δωρο !!!
Σπυρο δεν εχω λογια να σε ευχαριστησω :beer::a012:

277772
Στην συνεχεια θα φτιαξω ενα αναβατοριο ιδιοκατασκευη ,και θα ποσταρω την κατασκευη σε αλλο θρεντ (συντομα!!)

Σε λιγες μερες θα σοβαντιστει η αποθηκη και θα βαζω φωτο απο την προοδο!!!
Σκοπο εχω να κανω εναν ιδιαιτερο χωρο για τρελαμενους ρετρολαγνους καθε ειδους!!!:cool:

:wave2::ZZZ:

DAN_DAN
28/12/2012, 04:36
Μπράβο, με το καλό!:beer:

spyrakos35
28/12/2012, 04:54
:beer:

byron
28/12/2012, 06:31
Σκοπο εχω να κανω εναν ιδιαιτερο χωρο για τρελαμενους ρετρολαγνους καθε ειδους!!!:cool:


Ετσι, γουστάρω να δω restoration σε τσιμεντόλιθους και σοβατεπιά :tooth: :beer:

McGyver
28/12/2012, 06:34
Ωραίος ο Χρήστος!

:beer::beer::beer::beer::beer::beer:

vaska
28/12/2012, 06:35
Μπράβο μάστορα!! Να βάλεις και κανένα βραχέο να φτάσει η φήμη σου στα πέρατα του κόσμου να σκάσει από τη ζήλια του ένα παλικάρι από τον Ωρωπό.

Καλές "δουλειές" εύχομαι.

:D:beer:

mankam
28/12/2012, 07:47
Το σημαντικοτερο χρηστο ειναι να ειναι λειτουργικο αλλα και να σε εμπνεει ο χωρος αλλα ειμαι σιγουρος οτι ηδη το εχεις μακετα στο μυαλο σου:beer:

sapila racing
28/12/2012, 09:07
Καλορίζικο Χρήστο! Είμαι σίγουρος οτι θα κάνεις παπάδες στο νέο σου στέκι. :beer:

bocaros
28/12/2012, 09:43
να είχα τη δυνατότητα να κάθομαι μόνο σε μια γωνία να χαζεύω..
μπράβο χρήστο και εις ανώτερα.
το ηλεκτρονικό θα το έχεις για το σπύρο να ξεχνιέτε εκεί?

Bowleno
28/12/2012, 13:40
το ηλεκτρονικό θα το έχεις για το σπύρο να ξεχνιέτε εκεί?


Ναι ρε, του έχει πάρει τον αέρα με τόσες ανακατασκευές και θέλει τώρα να τον αποπροσανατολίσει για να κερδίσει το χαμένο έδαφος :bawl::bawl::bawl:

Χρήστο, πολλές :beer: και καλές δουλειές εύχομαι

dimmie_72
28/12/2012, 14:34
Ωχ! Σ' έχανε η γυναίκα στην ταράτσα, τώρα παίζει να στέλνει να σε μαζεύουν!!! :D

Έχει και ιδανικές συνθήκες περιβάλλοντος για στήσιμο κάβας :lol:

devil's animal
28/12/2012, 15:38
:beer::beer::beer:

soter3gm
28/12/2012, 16:04
Τι 60m εσύ όπως πας ούτε 160 δεν σου φτάνουν. Δυο του Λάζαρου, 5-6 τα δικάσου, άλλα τόσα σε κούτες , αμμοβολές ηλεκτροστατικές jukebox κάνα αματεράδικο Ε !!! έκλεισε το μαγαζί χα χα χα χα

καλορίζικο Χρηστάρα καλά να περνάτε εκεί με τα άλλα γερόντια με τρίχωμα η λαμπάτα !!!:beer:

Πολυμήχανος
28/12/2012, 16:40
Ωωωωωωωω, καλορίζικο, και καλές δουλειές να βγουν από εκεί ;)

Pardalotzatziki
29/12/2012, 00:33
Πρωτοποριακη κινηση....μπραβο Χρηστο...με το καλο να το φτιαξετε...

:beer::beer:

TROOPER
29/12/2012, 09:50
χρηστο καλες δουλειες στο νεο ''σπιτι'' :wave2:

virus
29/12/2012, 09:55
ωχ παει τοχασε το μυαλο του ο χρηστος :(

μπραβο ρε χρησταρα σε επιασε καλα το μικροβιο το ατιμο. καλες και παστρικες δουλειες :beer:

bikas
29/12/2012, 10:43
να υποθεσω ότι μολις σε πήραν χαμπάρι βγήκαν στην γειτονια τα ενοικιαστήρια και τα πωλητήρια...?

hidefnick
29/12/2012, 20:50
:beer: :beer: :beer: :beer:

ereynitis
29/12/2012, 23:34
Έτσι-έτσι! Να πραγματοποιούνται τα όνειρά μας, είναι ο σκοπός της ζωής! Σιδεροκέφαλος και καλοτάξιδος!:)

sv9cvk
20/01/2013, 23:01
Σας ευχαριστω ολους σας !!!:beer:
Λοιπον Οι σοβαδες τελειωσαν!! επεσε και ενα χερι χρωμα!!!
279977
Εδω θα γινει μια μικρη τουαλετα και θα μπει ενα πολυκουζινακι!!
279978

Εδω ο παγκος με το αναβατοριο!!!
279979

lspiros
20/01/2013, 23:07
ρε συ ακουσες οτι...η δουλεια κανει τους αντρες,το πιλοφορι το μυστρι?:lol:

αφου το χεις ρε με τους σοβαδες τι τα θες τα μηχανακια:bawl:

αντε ρε λαμογιο καλοριζικο το συνεργειο και για να σου πανε ολα καλα βαλε καμια ιταλιδα να αναστησεις εκει μεσα,και πουσε στειλε καμια διασταση να σου εκτυπωσω τιποτις να το ομορφηνεις:beer:

sv9cvk
20/01/2013, 23:13
Στο βαθος πισω απο την κολωνα θα γινει το σαλονακι με τον εξοπλισμο του!!!:winka:

279980

Ισως βεβαια να τα κανω αναποδα πρωτα το σαλονακι και μεσα ο παγκος!!! Θα δω !! Ειμαι ακομα στην σκεψη!!!
Επομενο βημα θα ειναι το πατωμα!!!Προχτες ανακαλυψα οτι ο πατερας μου εχει σε μια παλια αποθηκη γυρω στα 40 τετραγωνικα ξυλινο πατωμα (απο τα παλια που θελουν σκελετο με καδρονια απο κατω)αλλα μετα απο καλυτερη σκεψη το απορριψα λογω του οτι ειναι ευαισθητο και ο χωρος δεν ειναι σαλονι αλλα αποθηκη -εργαστηριο -συνεργειο - κλπ κλπ!!!
Ετσι σκεφτομαι να το τριψω με μηχανη για μαρμαρα ,αφου συμπληρωσω ορισμενες ατελειες .
Για πλακακια δεν το συζητω μια και το κοστος εκτοξευεται αρκετα!!!.

sv9cvk
20/01/2013, 23:16
ρε συ ακουσες οτι...η δουλεια κανει τους αντρες,το πιλοφορι το μυστρι?:lol:

αφου το χεις ρε με τους σοβαδες τι τα θες τα μηχανακια:bawl:

αντε ρε λαμογιο καλοριζικο το συνεργειο και για να σου πανε ολα καλα βαλε καμια ιταλιδα να αναστησεις εκει μεσα,και πουσε στειλε καμια διασταση να σου εκτυπωσω τιποτις να το ομορφηνεις:beer:

Σπυρο Ιταλιδα θα μπει σιγουρα!!! Η vespa μου ,και θα γινει αγνωριστη ,αλλα να τελειωσω πρωτα απο τα αλλα δυο!!!:uplate:
Οσο για τις εκτυπωσεις ....Κατι εχω στο μυαλο μου!!! Εσυ???:D

sv9cvk
20/01/2013, 23:27
Παραλληλα και περιμενοντας να τελειωσουν οι εργασιες πηγα στον κουμπαρο μου να φτιαξουμε το αναβατοριο!!
Οταν τελειωσω θα ποσταρω την κατασκευη του!!!
279981

279982

Αυτα!!!! συντομα με περισσοτερα νεα!!!:beer:

harris_x
21/01/2013, 08:28
Ζηλεύω ρεεεεεε……

Καλές δουλειές σου εύχομαι Χρήστο και να συνεχίσεις να μας παίρνεις τα μυαλά με τις ανακατασκευές σου :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sv9cvk
04/02/2013, 20:24
Λοιπον νεα απο την αποθηκη!!
Αλλαγη σχεδιων μετα απο μελετη του χωρου !!
Ο Παγκος θα γινει στο βαθος και θα μπει μπροστα απο την τουαλετα θα υπαρχει ενα πολυκουζινακι !!
Περιμενω τον κουνιαδο μου να μου τριψει το δαπεδο με την μηχανη να ισιωσει ,και μετα θα βαλω γυψοσανιδες ,τουαλετα κλπ!!
Φωτα θα βαλω αυτες τις μερες οποτε θα μπορω να δουλευω τα βραδακια :D
Επειδη θελω να αποφυγω την συνδεση με την ΔΕΗ θα βαλω ενα (προς το παρον ) ηλιακο πανελ 36V 250W στην ταρατσα (εχω κανει την υποδομη) θα φορτιζω 2 μπαταριες 250Αh και μεσω ενος inverter 8KW που μου εχει μεινει θα εχω το ρευμα που μου χρειαζεται!!
281175
Φυσικα θα παρω και ρευμα απο τα κοινοχρηστα μεσω ενος μετρητη μηπως και...:a02:

Και επειδη ειναι κοντα στο σπιτι μου θα βαλω και ενα ασυρματο δικτυο να εχω και ιντερνετ!!! Χλιδη λεμε!!:smokin:

sv9cvk
04/02/2013, 20:33
Σιγα σιγα εξοπλιζομαστε !!
Εφτασε το πρωτο κοματι του βασικου εξοπλισμου...Ειχαμε πει οτι θα ειναι εκτος απο συνεργειο και χωρος για vintage παρεουλα και οχι μονο!!
Ετσι "ποδαρικο" μου εκανε ....ΑΥΤΟ

281178

Δωρο απο εναν φιλο απο τα Χανια που εκανε αυτην την δουλεια και του ειχε μεινει!!
Ευχαριστω Τασσο!!!:beer:

281180

281181

Φυσικα θα φτιαχτει εξωτερικα και εσωτερικα ,θα μπει μεσα ενας υπολογιστης που θα παιζει ολα τα παιχνιδια της εποχης (mame32)!!!:ninja:

lspiros
04/02/2013, 20:49
μπραβο ρε μαθουσαλα,θα σου στειλω και μια ασπρομαυρη tv με λυχνιες να βλεπετε ΥΕΝΕΔ:lol:

sv9cvk
04/02/2013, 21:05
μπραβο ρε μαθουσαλα,θα σου στειλω και μια ασπρομαυρη tv με λυχνιες να βλεπετε ΥΕΝΕΔ:lol:

Εχω ηδη μια ετοιμη!!!:smokin::a43:

Pardalotzatziki
04/02/2013, 21:07
μπραβο ρε μαθουσαλα,θα σου στειλω και μια ασπρομαυρη tv με λυχνιες να βλεπετε ΥΕΝΕΔ:lol:

ΤΕΔ για το Χρηστο....:D

lspiros
04/02/2013, 21:11
Ε ρε γλεντια στο συνεργειο του παλιογερου:bawl:

http://www.youtube.com/watch?v=6pj4QWzJmw0

sv9cvk
04/02/2013, 21:24
ΤΕΔ για το Χρηστο....:D


Ε ρε γλεντια στο συνεργειο του παλιογερου:bawl:

http://www.youtube.com/watch?v=6pj4QWzJmw0

:lol::bawl:

Shiatman
04/02/2013, 21:33
Σιγα σιγα εξοπλιζομαστε !!
Εφτασε το πρωτο κοματι του βασικου εξοπλισμου...Ειχαμε πει οτι θα ειναι εκτος απο συνεργειο και χωρος για vintage παρεουλα και οχι μονο!!
Ετσι "ποδαρικο" μου εκανε ....ΑΥΤΟ
Φυσικα θα φτιαχτει εξωτερικα και εσωτερικα ,θα μπει μεσα ενας υπολογιστης που θα παιζει ολα τα παιχνιδια της εποχης (mame32)!!!:ninja:

Τώρα σε καταλάβαμε μάστορα, "μανάβικο" θα την κάνεις την υπόγα (βλέπε φρουτάκια...) και δεν ξέρουμε τι άλλο έχει σκεφτεί (σαλονάκια, μπαράκια...). Και ποιός ξέρει το αναβατόριο τι "κυβικά" θα ανεβάζει... η μπάρα (pole) που θα μπεί; Δεν σε παρεξηγάμε, κρίση, τι να κάνεις; Μόνο όταν έρθουμε προς το νησί να μας έχεις VIP τους συνφορουμήτες!

Καλοδούλευτο το γκαράζ και σύντομα να δούμε τα "κοσμήματα" να βγαίνουν από εκεί.

sv9cvk
04/02/2013, 21:48
Τώρα σε καταλάβαμε μάστορα, "μανάβικο" θα την κάνεις την υπόγα (βλέπε φρουτάκια...) και δεν ξέρουμε τι άλλο έχει σκεφτεί (σαλονάκια, μπαράκια...). Και ποιός ξέρει το αναβατόριο τι "κυβικά" θα ανεβάζει... η μπάρα (pole) που θα μπεί; Δεν σε παρεξηγάμε, κρίση, τι να κάνεις; Μόνο όταν έρθουμε προς το νησί να μας έχεις VIP τους συνφορουμήτες!

Καλοδούλευτο το γκαράζ και σύντομα να δούμε τα "κοσμήματα" να βγαίνουν από εκεί.

Χα χα χα!! εννοειται οταν ερθετε θα εισαστε VIP δεν το συζητω!!!

:beer:


Η μπαρα θα μπει στο διπλανο δωματιο (prive)

vaska
05/02/2013, 01:03
Ε ρε γλεντια στο συνεργειο του παλιογερου:bawl:

http://www.youtube.com/watch?v=6pj4QWzJmw0

Τι μλκ είναι τι μλκ είναι

:bawl::bawl:

ρε συ ο Χρήστος δεν είναι τόσο μεγάλος, πρόλαβε δεν πρόλαβε το Ενόπλων

:a014:

GIXXERAKIAS
05/02/2013, 08:02
Πολύ ωραία πράματα!!!Περιττό να σου πώ ότι όλοι εδω μέσα κάτι τέτοιο ονειρευόμαστε και χαιρόμαστε πολύ που έστω κάποιος από "εμάς" κατάφερε να το κάνει πραγματικότητα! (πρώτος ο Σπύρος βέβαίως βεβαίως :))

Καλές δουλειές και άπειρες ώρες με τα φιλαράκια σου να σε βοηθάνε,να σου σπάνε τα νεύρα όταν θέλουν να κάνουν το δικό τους και γενικά για τήν ψυχική σου ηρεμία!!(εφόσον είναι και πιό πέρα από το σπίτι γλυτώνεις και μουρμούρα και έτοιμο δευτερό σπίτι για τις δύσκολες μέρες :D)

Ελπίζω να αξιωθώ να το δώ κάποια στιγμή από κοντά με τα ρεμάλια από εδω μέσα!:beer::beer:

virus
05/02/2013, 18:19
Επειδη θελω να αποφυγω την συνδεση με την ΔΕΗ θα βαλω ενα (προς το παρον ) ηλιακο πανελ 36V 250W στην ταρατσα (εχω κανει την υποδομη) θα φορτιζω 2 μπαταριες 250Αh και μεσω ενος inverter 8KW που μου εχει μεινει θα εχω το ρευμα που μου χρειαζεται!!


μπορουμε να εχουμε μερικα ινφο για αυτην την περιπτωση; επειδη με ενδιαφερει παρα πολυ αυτο το θεμα.

δηλαδη το ινβερτερ θα ειναι καθαρου ημιτονου οπως συνιστουν; η κανει και το οποιοδηποτε ινβερτερ;

και τι εχεις υπολογισει οτι θα καλυπτεις με αυτην την ισχυ; κομπρεσερ και σβουρακια δραπανα;

:)

akaposto
05/02/2013, 18:50
:beer::beer::beer::beer:

έτοιμο-ξέτοιμο πότε θα γίνει το πάρτι εγκαινίων? ? ?
περιμένω τουλάχιστον (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ξαναλέω) οι τοίχοι να γεμίσουν με την τελευταία 30ετιά ημερολογίων michelin

Χρήστο, καλές δουλειές

astroman76
05/02/2013, 18:59
θα μαμησει...

sv9cvk
05/02/2013, 22:13
:beer::beer::beer::beer:

έτοιμο-ξέτοιμο πότε θα γίνει το πάρτι εγκαινίων? ? ?
περιμένω τουλάχιστον (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ξαναλέω) οι τοίχοι να γεμίσουν με την τελευταία 30ετιά ημερολογίων michelin

Χρήστο, καλές δουλειές

Στα εγκαινια θα σε περιμενω να ερθεις κρατωντας ενα ημερολογιο MICHELIN δωρο στο χερι!! Θα ερθει και ο κτηνιατρος να φαμε μπριτζολακια!!:D


μπορουμε να εχουμε μερικα ινφο για αυτην την περιπτωση; επειδη με ενδιαφερει παρα πολυ αυτο το θεμα.

δηλαδη το ινβερτερ θα ειναι καθαρου ημιτονου οπως συνιστουν; η κανει και το οποιοδηποτε ινβερτερ;

και τι εχεις υπολογισει οτι θα καλυπτεις με αυτην την ισχυ; κομπρεσερ και σβουρακια δραπανα;

:)

To ινβερτερ το εχω απο παλιο προτζεκτ. Ειναι αρκετα μεγαλο ωστε να δουλεψουν ολα οι συσκευες ,δεν ειναι pure signwave αλλα δεν με ενοχλει μια και δεν θα δουλεψω κατι το τρομερο. το κομπρεσερ ,το τρυπανι ο φωτισμος δεν εχουν θεμα, στον υπολογιστη και στο παιχνιδι θα βαλω ενα online UPS και ειμαι ΟΚ .Θα εχω και την εναλλακτικη της παροχης απο το κοινοχρηστο αν δεν παει κατι καλα!!



θα μαμησει...

:beer:

lspiros
05/02/2013, 22:37
χρηστο προνοησε καποιο συστημα εξαερισμου,εστω ενα μοτερακι ηλεκτρικο πακτωμενο σε τρυπα στον τοιχο...;)

sv9cvk
05/02/2013, 22:46
χρηστο προνοησε καποιο συστημα εξαερισμου,εστω ενα μοτερακι ηλεκτρικο πακτωμενο σε τρυπα στον τοιχο...;)

Ναι εχω σκεφτει να περασω κατα μηκος στον μεσα χωρο εκει που θα μπει ο παγκος μια σωληνα Φ125 με ενα ανεμιστηρα να τραβαει αερα απο μεσα .

fidel_98_99
06/02/2013, 08:11
πολυ ωραια πραγματα!Μπραβο και καλες δουλειες εκει μεσα!
Μηπως να ενισχυες λιγο την ασφαλεια με κανα λουκετο παραπανω,κανεναν προβολεα με ματακι κλπ?

devil's animal
06/02/2013, 12:26
ωραια πραματα μαστορα...
με το καλο..
:beer::beer:

sv9cvk
06/02/2013, 19:51
πολυ ωραια πραγματα!Μπραβο και καλες δουλειες εκει μεσα!
Μηπως να ενισχυες λιγο την ασφαλεια με κανα λουκετο παραπανω,κανεναν προβολεα με ματακι κλπ?

Εχεις δικιο!
Η πορτα θα αλλαξει με την πρωτη ευκαιρια, και θα μπει συναγερμος με μια καμερα .Φως με ανιχνευτη υπαρχει στην πυλωτη εξω απο την αποθηκη.

_V_
06/02/2013, 20:32
καλοριζικη η γιαφκα.:beer:για το πατωμα αν το τριψεις ριχνεις και ενα τσιμεντοχρωμα και εγινε πρωτο.

DimChios
07/02/2013, 12:28
Αυτά είναι γούστα!!! :beer::beer::beer::beer:


Ευχομαι και τα παρακάτω να κοσμίσουν έστω και ελάχιστα το χώρο

;) :wave2:

281372

ΥΓ Τα δεξιά είναι του ΛΥΚΟΥ ε! Μη τα βαλεις κι αυτα! :lol:

Corvo
07/02/2013, 12:36
Χρηστο εχω την εντυπωση οτι θα γινει γαματο!

:bawl: κλαιω μου του λυκου

lspiros
07/02/2013, 14:47
Αυτά είναι γούστα!!! :beer::beer::beer::beer:


Ευχομαι και τα παρακάτω να κοσμίσουν έστω και ελάχιστα το χώρο

;) :wave2:

281372

ΥΓ Τα δεξιά είναι του ΛΥΚΟΥ ε! Μη τα βαλεις κι αυτα! :lol:
α για τον παλιογερο φτιαχνουμε αυτοκολλητο μαθουσαλαςrestoring για μας τιποτε ε?
καλα δημητρακι και μιας και ασχολιομουν με πολυεστερες αυτο τον καιρο ελεγα να ριξω μια ματια και στο δικο σου γρι γρι:moutza:

DimChios
07/02/2013, 14:50
α για τον παλιογερο φτιαχνουμε αυτοκολλητο μαθουσαλαςrestoring για μας τιποτε ε?
καλα δημητρακι και μιας και ασχολιομουν με πολυεστερες αυτο τον καιρο ελεγα να ριξω μια ματια και στο δικο σου γρι γρι:moutza:

ΒΡΕ Π@Π@Ρ@ :lol:

ΕΣΥ ζητας απο ΕΜΕΝΑ να σου φτιαξω αυτοκόλλητα???????

ΕΣΥ που μας εχεις ζαλισει με τα πλεξι και την "παλιά σου δουλεια"? :lol::p

lspiros
07/02/2013, 15:35
ΒΡΕ Π@Π@Ρ@ :lol:

ΕΣΥ ζητας απο ΕΜΕΝΑ να σου φτιαξω αυτοκόλλητα???????

ΕΣΥ που μας εχεις ζαλισει με τα πλεξι και την "παλιά σου δουλεια"? :lol::p
δηλαδη ρε κοτσονφερον ενας σεφ,δεν παει σ αλλο εστιατοριο να φαει χωρις να κουραστει;)

DimChios
07/02/2013, 16:03
δηλαδη ρε κοτσονφερον ενας σεφ,δεν παει σ αλλο εστιατοριο να φαει χωρις να κουραστει;)

:confused: κοιτα τον που μιλαει σοβαρα! :rolleyes:


Θα σου φτιαξω ρε! Ζηλιαροπαραπονιάρη καράφλα!

lspiros
07/02/2013, 16:08
:confused: κοιτα τον που μιλαει σοβαρα! :rolleyes:


Θα σου φτιαξω ρε! Ζηλιαροπαραπονιάρη καράφλα!
:blush::a07:...

sv9cvk
07/02/2013, 17:55
Αυτά είναι γούστα!!! :beer::beer::beer::beer:


Ευχομαι και τα παρακάτω να κοσμίσουν έστω και ελάχιστα το χώρο

;) :wave2:

281372

ΥΓ Τα δεξιά είναι του ΛΥΚΟΥ ε! Μη τα βαλεις κι αυτα! :lol:

Μια χαρα ειναι Δημητρη ,Εχω ηδη την θεση τους ετοιμη!!!
Πιστευω να προλαβει να τα παρει ο Λαζαρος !!! Αν αργησει τοτε ...................:rolleyes: !!!:D:lol:

sv9cvk
07/02/2013, 18:03
α για τον παλιογερο φτιαχνουμε αυτοκολλητο μαθουσαλαςrestoring για μας τιποτε ε?
καλα δημητρακι και μιας και ασχολιομουν με πολυεστερες αυτο τον καιρο ελεγα να ριξω μια ματια και στο δικο σου γρι γρι:moutza:


Ρε δημητρη φτιαξετου ενα φαλακραςrestoring να μην ζηλευει!!!:D:p

DimChios
07/02/2013, 18:51
Ρε δημητρη φτιαξετου ενα φαλακραςrestoring να μην ζηλευει!!!:D:p

Δε γ@μεις, φίλος είναι κι αυτος, ας του φτιαξουμε ενα!

Χρήστο συγνωμη ρε που το δικό του είναι πιο όμορφο και τεχνικο απ αυτα που έκανα για σενα... τον ξέρω πιό πολύ καιρό, είναι και παράξενος... καταλαβαίνεις!

:cool:

281408

lspiros
07/02/2013, 20:20
...
281425

FRAGISCOS
07/02/2013, 21:26
Ειμαι απαραδεκτος!!!
Μολις τωρα ειδα το θρεντ.
Χρηστο με το καλο να μπεις στο νεο σου ησυχαστηριο και μακαρι να βγαλεις απο μεσα αγγελους,ως συνηθως!!
Τωρα καταλαβα που θα πανε οι πινακιδες απο τον DIMCHIOS........:D
Πολυ χαρηκα λεμε με το χωρο σου.....
(καποια στιγμη πρεπει να τακτοποιησω και το δικο μου υπογειο.....:rolleyes:)

Pardalotzatziki
07/02/2013, 21:33
...
281425
:lol::lol::lol:

motomaniac
08/02/2013, 12:30
χαχαχαχα κι εγω τωρα το ειδα! μπραβο ρεΧρηστο σου χρειαζοτανε... τωρα θες κι εναν κολλητο να κανει τον συμβουλο γαμου για να σε δικαιολογει που θα ξεχνας να πας σπιτι...

siraxanz
08/02/2013, 15:57
καλορίζικο το μαγαζι Χρήστο!

καλες επισκευες :beer:

redfantomas
22/06/2013, 17:21
καλοριζικο χρηστο ...ελπιζω εκει να στεγασεις και να απολαυσεις τα ονειρα σου ...

Υ.Σ 1 ...αν θυμαμαι μενεις κοντα μου ...λεω να παρω την μικρη μου να την φορτωσω στην δικη σου ( οπως στην αμνατο) και να ερθω με μια εξαδα μπυριτσες να παρεισουμε .....

sv9cvk
22/06/2013, 22:48
Νικο οποτε θες!! Οπου ναναι βαζω μπρος το XL με σκοπο τον Αυγουστο να κυκλοφορησει, Οποτε φερνεις την μικρη να παιζει με την δικη μου και παμε ταρατσα για μπυροκατασταση και εργασια!!:beer:
Η αποθηκη φτιαχνεται σιγα σιγα!!!:rolleyes:


καλοριζικο χρηστο ...ελπιζω εκει να στεγασεις και να απολαυσεις τα ονειρα σου ...

Υ.Σ 1 ...αν θυμαμαι μενεις κοντα μου ...λεω να παρω την μικρη μου να την φορτωσω στην δικη σου ( οπως στην αμνατο) και να ερθω με μια εξαδα μπυριτσες να παρεισουμε .....

Stergios69
22/06/2013, 23:23
Το ασυρματο ιντερνετ απο το σπιτι πως το εστησες;
Με ενδιαφερει κατι παρομοιο

lspiros
23/06/2013, 08:34
Το ασυρματο ιντερνετ απο το σπιτι πως το εστησες;
Με ενδιαφερει κατι παρομοιο
εγω παιρνω απο πηγη 500m μακρυα με κεραια τοπικου δικτυου και ενα modem της dlink.κατι σαν το μητροπολιτικο internet αλλα θα πρεπει να εχεις οπτικη επαφη,τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση...

sv9cvk
23/06/2013, 11:16
εγω παιρνω απο πηγη 500m μακρυα με κεραια τοπικου δικτυου και ενα modem της dlink.κατι σαν το μητροπολιτικο internet αλλα θα πρεπει να εχεις οπτικη επαφη,τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση...

Αν και δεν το εχω τελειωσει ακομα!! (ουτε ρευμα δεν εχει καλα καλα !!:rolleyes:) οι συνθηκες με τον ακατανομαστο απο πανω ειναι οι ιδιες!! 500μ με οπτικη επαφη και δυο μοντεμ Dlink με δυο κατευθυνομενες κεραιες ) .....
:beer:

notakos600
23/06/2013, 14:13
Το ασυρματο ιντερνετ απο το σπιτι πως το εστησες;
Με ενδιαφερει κατι παρομοιο

Μπες να μάθεις, εγώ κάπως έτσι ξεστραβώθηκα. :lol:

http://www.aerial.net/shop/

SHOOTER045
23/06/2013, 14:35
Το ασυρματο ιντερνετ απο το σπιτι πως το εστησες;
Με ενδιαφερει κατι παρομοιο
με κατι τετοιο θα εισαι ενταξει μαλλον
293801

Da.Vintage
25/06/2013, 07:58
Πόσος κόσμος εκτός απο μένα σε ζηλεύει ρε Χρήστο?? Καλορίζικο!

Corvo
18/09/2013, 21:15
μιας και ειχα με κατι φιλους κουβεντα για γκαραζακι, και εψαξα να βρω το δικο σου θεμα, τι εγινε; γιατι μας αφησες ετσι; που εισαι με το γκαραζ; :beer:

sv9cvk
18/09/2013, 22:35
μιας και ειχα με κατι φιλους κουβεντα για γκαραζακι, και εψαξα να βρω το δικο σου θεμα, τι εγινε; γιατι μας αφησες ετσι; που εισαι με το γκαραζ; :beer:

Δεν εχω κανει και πολλα μια και δεν υπηρχε χρονος το καλοκαιρι! Ελπιζω συντομα να το προχωρησω και παλι γιατι η ταρατσα γεμιζει και δεν υπαρχει χωρος!!

Corvo
18/09/2013, 23:09
Δεν εχω κανει και πολλα μια και δεν υπηρχε χρονος το καλοκαιρι! Ελπιζω συντομα να το προχωρησω και παλι γιατι η ταρατσα γεμιζει και δεν υπαρχει χωρος!!

εμ βεβαια, σε επιασε ο λυκος με τα μηχανακια που χρονος....

αντε με το καλο

vassilis79
19/09/2013, 09:17
Ονειρο πολλων αυτο που πας να ετοιμασεις . Με το καλο να το τελειωσεις .

notakos600
19/09/2013, 14:15
Χρήστο, η ταράτσα είναι για RF, τα μηχανάκια θέλουν ίσιωμα. Μιά από τα ίδια (τα δύο) κι εγώ, ευτυχώς έχω ξενοίκιαστο ισόγειο κατάστημα και του έκανα ''κατάσχεση''.

soter3gm
19/09/2013, 19:58
Χρήστο, η ταράτσα είναι για RF, τα μηχανάκια θέλουν ίσιωμα. Μιά από τα ίδια (τα δύο) κι εγώ, ευτυχώς έχω ξενοίκιαστο ισόγειο κατάστημα και του έκανα ''κατάσχεση''.


Κοντογείτονα και εγώ έχω μια αποθήκη που πλέων έχει γεμίσει ασφυκτικά ράμπα εργαλεία συνεργείου και μαραγκούδικου προσπαθώ να το συνεφέρνω σιγά σιγά και όλο κάτι μου συμβαίνει και το παρατάω,!!!

Βοήθεια παιδιάααααααα !!!!:beer: :beer: :beer: :beer:

notakos600
20/09/2013, 04:56
Κοντογείτονα και εγώ έχω μια αποθήκη που πλέων έχει γεμίσει ασφυκτικά ράμπα εργαλεία συνεργείου και μαραγκούδικου προσπαθώ να το συνεφέρνω σιγά σιγά και όλο κάτι μου συμβαίνει και το παρατάω,!!!

Βοήθεια παιδιάααααααα !!!!:beer: :beer: :beer: :beer:

Δοκίμασε με ραφιέρες να ''μετατοπίσεις'' τα πάντα προς τους τοίχους, να εκμεταλευτείς το ύψος και να έχεις ελεύθερο χώρο γύρω από το κέντρο.

soter3gm
20/09/2013, 07:48
Δοκίμασε με ραφιέρες να ''μετατοπίσεις'' τα πάντα προς τους τοίχους, να εκμεταλλευτείς το ύψος και να έχεις ελεύθερο χώρο γύρω από το κέντρο.

Τώρα που τα λέμε αυτό κάνω 4 μέτρα τοίχος έχει γεμίσει κάργα, σήμερα θα φτιάξω τον πάγκο μου όσοι γουστάρουν βολτίτσα καλοδεχούμενοι είναι