PDA

View Full Version : μην με ρωτατε αν δεν συμετεχετε...



lspiros
28/12/2012, 09:28
τον τελευταιο καιρο λαμβανω πολλα προσωπικα μηνυματα με διαφορες ερωτησεις (τις περισσοτερες φορες εχουν να κανουν με τις ανακατασκευες),απο παιδια που ποτε δεν εχουν γραψει τιποτα σε κανενα thread ανακατασκευης.
ακολουθω λοιπον σταθερη πολιτικη και δεν απαντω σε τετοια μελη,απαντωντας παραλληλα σε οτιδηποτε σε ενεργα μελη.
δεν χρειαζεται να εισαι γνωστης για να συμμετεχεις,μπορει το μηνυμα σου να ειναι απλα μια ερωτηση η και παρατηρηση ακομα.με αυτο τον τροπο ομως κρατας μια δουλεια επικαιρη την βλεπουν και αλλοι και μαθαινουν.
σε καθε νεα ανακατασκευη που ξεκινα μπαινω και απευθυνω χαιρετισμο και χειρα βοηθειας.αν το μελος ασχολειται μονο με το δικο του thread απλα τον αγνοω στη συνεχεια.
σκεψου ποσο εγωιστικο ειναι να μην συμετεχεις σε καποιον που παρ ολο τον φορτο εργασιας καθεται φωτογραφιζει και σου εξηγει βημα βημα μια ανακατασκευη.και συ
απλα κανεις μια ερωτηση με πμ.ερωτηση που τις περισσοτερες φορες εχει απαντηθει μεσα στην ανακατασκευη αλλα που κανεις δεν διαβαζει προσεχτικα.η ανακατασκευη δεν ειναι μονο μια σειρα εικονων.εχει σχολια,videos,και links που λυνουν πολλες αποριες...
συνοψιζοντας θα σας παρακαλεσω να σκεφτειτε τα εξης πριν ξαναρωτησετε η παραπονεθειτε οτι δεν σας απαντησαν η οτι δεν παρακολουθουν το thread σας.
1.το forum ειναι ευγενικη χορηγια 2 ανθρωπων και μιας ομαδας moderator χωρις να εχουν κερδος.
2.προσφερει γνωσεις και πληροφοριες ζητωντας μονο σεβασμο
3.ετσι ειμαι εγω και δεν θ αλλαξω τωρα.οσοι με εκτιμανε θα τους βοηθω παντα αφιλοκερδως.θα στηριζω παντα τις δουλειες των αλλων παιδιων που κοπιαζουν και σεβοντε...

καλη χρονια.keep κραξινγκ...

MG-KTiNoS
28/12/2012, 10:21
277779

καλή χρονιά και σε σένανΕ...
:D

KASIMIS
28/12/2012, 10:49
Πολύ ωραία αφορμή για να γράψω και εγώ λοιπόν το πρώτο μου μήνυμα...

Παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό τα thread ανακατασκευής, ξεκίνησα με το Virago του Vag 70 και στη συνέχεια με πολλά άλλα (τα δικά σου dax, custom cub, το Steed του Phatt) ακόμα και από μηχανάκια που δεν μου αρέσουν ή δεν θα οδηγούσα ποτέ...
Με ενθουσιάζει αφάνταστα το customization η λεπτομέρεια και το μεράκι που υπάρχει για το restoring και για αυτό διαβάζω σελίδες επι σελιδών μέχρι τα ξημερώματα.
Παρόλα αυτά μη έχοντας ακόμα δικιά μου μηχανή δεν έχω τι να σχολιάσω ή να ρωτήσω για αυτό και το πρώτο μου μήνυμα είναι μετά από τόσο καιρό γιατί θεωρώ ότι μερικές φορές αν δεν έχεις κάτι να πεις είναι καλύτερο να μην λες τίποτα... (Ευχαρίστως να ποστάρω όταν έχω πληροφορίες ή εμπεριστατωμένες απόψεις αλλά να ποστάρω φατσούλες και "Γουάου" μόνο και μόνο για να δείξω ότι το διάβασα μου φαίνεται κάπως...)
Ίσως κάποια στιγμή όταν καταφέρω να πάρω κι εγώ μοτόρι θα περάσω μια βόλτα από Ωρωπό να κεράσω καφεδάκι και "σνακ" από αυτά τα ωραία που βλέπω οτι τσιμπάς και να κάτσω να τα πούμε από κοντά να δούμε τι θα μπορούσα να μαγειρέψω πάνω στο εργαλείο... Πιστεύω οτι από κοντά απαντάς σε ερωτήσεις! Και μακάρι να βοηθήσω και εγώ με τον τρόπο μου την κοινότητα με κάποιο αναλυτικό diy κάποια στιγμή!

Το σίγουρο είναι ότι έχεις κερδίσει το σεβασμό μου όπως και το forum για τις πληροφορίες που παρέχει σε όλους τους επίδοξους modders.
Αντιλαμβάνομαι την άποψη σου απλά μην παρεξηγείς κάποιους που δεν έχουν φτάσει τα 5.418 μηνύματα!

Όπως και να 'χει καλή χρονιά σε όλους και μακάρι το 13 να είναι τυχερό!

lspiros
28/12/2012, 11:11
Πολύ ωραία αφορμή για να γράψω και εγώ λοιπόν το πρώτο μου μήνυμα...

Παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό τα thread ανακατασκευής, ξεκίνησα με το Virago του Vag 70 και στη συνέχεια με πολλά άλλα (τα δικά σου dax, custom cub, το Steed του Phatt) ακόμα και από μηχανάκια που δεν μου αρέσουν ή δεν θα οδηγούσα ποτέ...
Με ενθουσιάζει αφάνταστα το customization η λεπτομέρεια και το μεράκι που υπάρχει για το restoring και για αυτό διαβάζω σελίδες επι σελιδών μέχρι τα ξημερώματα.
Παρόλα αυτά μη έχοντας ακόμα δικιά μου μηχανή δεν έχω τι να σχολιάσω ή να ρωτήσω για αυτό και το πρώτο μου μήνυμα είναι μετά από τόσο καιρό γιατί θεωρώ ότι μερικές φορές αν δεν έχεις κάτι να πεις είναι καλύτερο να μην λες τίποτα... (Ευχαρίστως να ποστάρω όταν έχω πληροφορίες ή εμπεριστατωμένες απόψεις αλλά να ποστάρω φατσούλες και "Γουάου" μόνο και μόνο για να δείξω ότι το διάβασα μου φαίνεται κάπως...)
Ίσως κάποια στιγμή όταν καταφέρω να πάρω κι εγώ μοτόρι θα περάσω μια βόλτα από Ωρωπό να κεράσω καφεδάκι και "σνακ" από αυτά τα ωραία που βλέπω οτι τσιμπάς και να κάτσω να τα πούμε από κοντά να δούμε τι θα μπορούσα να μαγειρέψω πάνω στο εργαλείο... Πιστεύω οτι από κοντά απαντάς σε ερωτήσεις! Και μακάρι να βοηθήσω και εγώ με τον τρόπο μου την κοινότητα με κάποιο αναλυτικό diy κάποια στιγμή!

Το σίγουρο είναι ότι έχεις κερδίσει το σεβασμό μου όπως και το forum για τις πληροφορίες που παρέχει σε όλους τους επίδοξους modders.
Αντιλαμβάνομαι την άποψη σου απλά μην παρεξηγείς κάποιους που δεν έχουν φτάσει τα 5.418 μηνύματα!

Όπως και να 'χει καλή χρονιά σε όλους και μακάρι το 13 να είναι τυχερό!
φιλε μου η υπογα ειναι ανοιχτη σε ολα τα μελη του forum:wave2:
τωρα θα σου δωσω ενα παραδειγμα για να δεις πως τα ουαου και οι μπυριτσες κανουν την διαφορα.
υπαρχει χαμενη μια ανακατασκευη ενος tt απο ενα παιδι στη χαλκιδα εδω μεσα.εκει λοιπον εβαψε καποια μερη με μια διαδικασια που βαφουν τις κανες στα οπλα.ποιος νεος λοιπον θα δει αυτη την σπανια τεχνικη αν δεν βαλει καποιος ενα ουαου και μια μπυριτσα για να γινει η ανακατασκευη up?

KASIMIS
28/12/2012, 12:19
φιλε μου η υπογα ειναι ανοιχτη σε ολα τα μελη του forum:wave2:
τωρα θα σου δωσω ενα παραδειγμα για να δεις πως τα ουαου και οι μπυριτσες κανουν την διαφορα.
υπαρχει χαμενη μια ανακατασκευη ενος tt απο ενα παιδι στη χαλκιδα εδω μεσα.εκει λοιπον εβαψε καποια μερη με μια διαδικασια που βαφουν τις κανες στα οπλα.ποιος νεος λοιπον θα δει αυτη την σπανια τεχνικη αν δεν βαλει καποιος ενα ουαου και μια μπυριτσα για να γινει η ανακατασκευη up?

Σε αυτό έχεις δίκιο... Δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου αυτό το restoration. :beer: λοιπόν!

soter3gm
28/12/2012, 16:11
Εδώ ξεστραβώνεις κόσμο για να γλυτώσει πέντε δεκάρες από τα δόντια του κάθε εξουσιοδοτημένου και δεν λένε ούτε ένα ευχαριστώ ρε Σπύρο τι να πεις ?.......

nikosk2
28/12/2012, 18:29
διακρίνω και λίγο παράπονο ???
τι έγινε εκείνο ,,<κανε το καλό και ριξτο στον γιαλό>
;)










το έλεγε πολλή ο πατέρας μου και μου έμεινε

SVX
28/12/2012, 18:43
το συμπερασμα που βγαζω εγω ειναι : η κοινη λογικη , τελικα δεν ειναι και τοσο κοινη ....

Σπυρο μη μασας αδερφε ... η συλλογικη συνειδητοτητα των απανταχου ρεστοραδων και των ρετροθησαυρων που περιμενουν να ξαναβασιλεψουν ειναι μαζι σου !!

nasalab
28/12/2012, 18:49
φιλε μου η υπογα ειναι ανοιχτη σε ολα τα μελη του forum:wave2:

Φίλε Σπύρο αυτά δεν τα λένε έτσι γιατί μπορεί να έρθει γείτονας με τίποτα μπύρες, έτσι απλά για ένα γεια.

Κατά τα άλλα, σου εύχομαι καλή χρονιά και keep κραξινγκ

MG-KTiNoS
28/12/2012, 18:51
τ

Σπυρο μη μασας αδερφε ... η συλλογικη συνειδητοτητα των απανταχου ρεστοραδων και των ρετροθησαυρων που περιμενουν να ξαναβασιλεψουν ειναι μαζι σου !!


και αυτών που μόνο βλέπουν γιατί δεν έχουν ΧΧΧ ή απλά διάθεση στο γκρι της ζωής τους ....
:beer:

vaska
28/12/2012, 19:43
διακρίνω και λίγο παράπονο ???
τι έγινε εκείνο ,,<κανε το καλό και ριξτο στον γιαλό>
;)


το έλεγε πολλή ο πατέρας μου και μου έμεινε

Δεν τίθεται θέμα καλού κακού και γιαλού. Ξαναδιάβασε το 4ο πόστ να καταλάβεις για ποιο θέμα μιλάει ο Σπύρος. Επίσης δεν τίθεται θέμα αναγνώρισης, σιγά μην περίμενε εμάς τους άσχετους ν' αναγνωρίσουμε το ταλέντο και τις γνώσεις του.

Πολυμήχανος
28/12/2012, 20:38
σε καθε νεα ανακατασκευη που ξεκινα μπαινω και απευθυνω χαιρετισμο και χειρα βοηθειας.αν το μελος ασχολειται μονο με το δικο του thread απλα τον αγνοω στη συνεχεια.


Δλδ για να καταλάβω. Αν χαιρετίσεις σε ένα project και δεν απαντήσει ο δημιουργός σε εσένα και κατεπέκταση να ασχοληθεί με εσένα, αλλά με το project του και μόνο, εσύ το θεωρείς κακό πράγμα, άξιο του ''τον αγνοώ''; Μόνο εμένα μου φαίνεται κάπως παρμένο αυτό; Επιλογή σου, δεν λέω, αλλά επιλογή κι εμένα να το αντιλαμβάνομαι παρμένο, αν κάνω λάθος στην αντιληψή μου, διόρθωσέ με σε παρακαλώ...

Και ΕΠΙΠΛΕΟΝ από όλα αυτά. Πρότζεκτ με μηχανάκια λέμε. Όχι την φιλοσοφία για την ζωή, το σύμπαν, τα πάντα. Δεν είναι και τίποτα σπουδαίο, ασχέτως αν εμάς στο μικροκοσμό μας, μας αρέσει. Μπας και να χαλαρώναμε λίγο; Μια πλάκα είναι, και τέλος.
_________________________

Για δε τα άλλα που γράφεις, πάλι έχω σοβαρές αντιρήσεις. Όχι, εμένα προσωπικά, δεν μου αρέσει καθόλου μια παρουσίαση ενός project, τύπου ''Η Λάμψη'' και ''Καλημέρα Ζωή'' με 64 σελίδες από 10 απαντήσεις η καθεμία, που κρατάει 12 μήνες. 1 ποστ τύπου ''σήμερα τρίψαμε την βίδα του πίσω δεξιά καθρέπτη'' και μετά 25 απαντήσεις τύπου ''προχώρα μεγάλε'' και ''γουαουουουου''. Τέτοια παρουσίαση είναι πρακτικά άχρηστη, σχεδόν κανείς δεν θα κάτσει να ασχοληθεί να διαβάσει σελίίίίδες επί σελίίίδων, μπας και πετύχει που και που την κύρια αφήγηση....

Αντί αυτού, προσωπικά, προτιμώ μια παρουσίαση που ολοκληρώνεται μια και όξω σε λίγη ώρα το ποστάρισμά της, από ένα project που έχει ήδη ολοκληρωθεί ΠΡΙΝ ακόμα ποστάρουμε ούτε τον τίτλο, τύπου είμαι αυτός, πήρα αυτό, το βρήκα έτσι κι έτσι, έλυσα, έφτιαξα αυτό έτσι, το άλλο αλλοιώς, έδεσα, έτοιμο, δείτε. Μαζεμένο και χρήσιμο, σε όποιον το ψάξει. Και τα σχόλια, ερωτήσεις, απαντήσεις, μετά.

lspiros
28/12/2012, 21:47
Δλδ για να καταλάβω. Αν χαιρετίσεις σε ένα project και δεν απαντήσει ο δημιουργός σε εσένα και κατεπέκταση να ασχοληθεί με εσένα, αλλά με το project του και μόνο, εσύ το θεωρείς κακό πράγμα, άξιο του ''τον αγνοώ''; Μόνο εμένα μου φαίνεται κάπως παρμένο αυτό; Επιλογή σου, δεν λέω, αλλά επιλογή κι εμένα να το αντιλαμβάνομαι παρμένο, αν κάνω λάθος στην αντιληψή μου, διόρθωσέ με σε παρακαλώ...

Και ΕΠΙΠΛΕΟΝ από όλα αυτά. Πρότζεκτ με μηχανάκια λέμε. Όχι την φιλοσοφία για την ζωή, το σύμπαν, τα πάντα. Δεν είναι και τίποτα σπουδαίο, ασχέτως αν εμάς στο μικροκοσμό μας, μας αρέσει. Μπας και να χαλαρώναμε λίγο; Μια πλάκα είναι, και τέλος.
_________________________

Για δε τα άλλα που γράφεις, πάλι έχω σοβαρές αντιρήσεις. Όχι, εμένα προσωπικά, δεν μου αρέσει καθόλου μια παρουσίαση ενός project, τύπου ''Η Λάμψη'' και ''Καλημέρα Ζωή'' με 64 σελίδες από 10 απαντήσεις η καθεμία, που κρατάει 12 μήνες. 1 ποστ τύπου ''σήμερα τρίψαμε την βίδα του πίσω δεξιά καθρέπτη'' και μετά 25 απαντήσεις τύπου ''προχώρα μεγάλε'' και ''γουαουουουου''. Τέτοια παρουσίαση είναι πρακτικά άχρηστη, σχεδόν κανείς δεν θα κάτσει να ασχοληθεί να διαβάσει σελίίίίδες επί σελίίίδων, μπας και πετύχει που και που την κύρια αφήγηση....

Αντί αυτού, προσωπικά, προτιμώ μια παρουσίαση που ολοκληρώνεται μια και όξω σε λίγη ώρα το ποστάρισμά της, από ένα project που έχει ήδη ολοκληρωθεί ΠΡΙΝ ακόμα ποστάρουμε ούτε τον τίτλο, τύπου είμαι αυτός, πήρα αυτό, το βρήκα έτσι κι έτσι, έλυσα, έφτιαξα αυτό έτσι, το άλλο αλλοιώς, έδεσα, έτοιμο, δείτε. Μαζεμένο και χρήσιμο, σε όποιον το ψάξει. Και τα σχόλια, ερωτήσεις, απαντήσεις, μετά.
σεβαστα ολα οσα γραφεις.προσπαθω να το δω και απο τη δικη σου μερια...
δεν θα απαντησω μιας και εχει γινει πιο πανω αν διαβαστουν τα ποστ μου προσεχτικα...

Allst@rf
28/12/2012, 22:35
Συμφωνώ με πολυμηχανο ,ως προς το σκέλος που λέει ότι καλύτερα μια δουλειά να παρουσιάζεται σε ένα θρεντ ΧΩΡΙΣ σχόλια δικά μας...

Τα σχόλια να πηγαίνουν σε άλλο θρεντ...

Τώρα, αφού ο lspiros το βλέπει οπως το βλέπει, δε συμφωνώ, αλλά είναι δικός του λογαριασμός τι θα κάνει και τι θα λέει...

jimmis5
29/12/2012, 09:03
Πολυμηχανος:a013: Σπυρο:hmm:

Takata Dome
29/12/2012, 09:30
Εγώ πάλι,δεν θεωρώ υποχρέωση κανενός να αφήνει απο ένα σχόλιο σε κάθε thread που ανοίγει.Ούτε θα μου άρεσε να έπρεπε να συμμετέχω σε όλα τα thread για να μην αγνοηθώ όταν έρθει η ώρα να ρωτήσω κάτι.Δικαίωμα του καθενός να μην απαντήσει σε μια ερώτηση,αλλά το να αγνοεί κάποιον είναι άλλη ιστορία,γιατι αυτός ο κάποιος περιμένει-μάταια-μια απάντηση.Πολλοί-όπως και εγώ-προτιμούν να διαβάζουν τις διάφορες ανακατασκευές σιωπηλά.Γιατί να τους προβάλουμε ως υποχρέωση να αφήνουν σχολια σε αυτό που διαβάζουν;Να θυμίσω,τέλος,την δυνατότητα που υπάρχει για αξιολόγηση των thread...

lspiros
29/12/2012, 09:40
παιδια για να καταληξουμε...
δεν ειπα οτι ειναι υποχρεωση κανενος να κανει το οτιδηποτε.εξηγω απλα το πως λειτουργω εγω,για να μην παρεξηγουμε.
δεν περιμενω σχολια απο κανεναν για επιβραβευση,απλα δεν απαντω σε καποιον που οφελιμιστικα γραφει μονο οταν εχει να κερδισει κατι.στην προκειμενη περιπτωση γνωση.γνωση που δεν κρυβω φυσικα,γιατι αν την εκρυβα δεν θα γυριζα ολοκληρη σειρα video με τεχνικες φανοποιιας...
εγω την ανακατασκευη δεν την βλεπω σαν απλη παραθεση φωτο και links.τα σχολια ειναι σημαντικα γιατι πολλες φορες δινουν λυση σε μια εργασια η προτεινουν κατι καλυτερο η ακομα προλαμβανουν ενα λαθος.φανταστειτε λοιπον ποσο κακη ροη θα ειχε μια ανακατασκευη αν στο τελος της και μετα απο 20 σελιδες ρωταει καποιος κατι,του απαντας και ο αναγνωστης θα πρεπει να ξαναγυρισει πισω για να δει που αναφερεστε...
τωρα αν πειραξε η λεξη αγνοω,δεν φταιω εγω,ετσι λειτουργω και στον μικροκοσμο μου αυτο αποτελει δικαιοσυνη για ολους τους αλλους που συμμετεχουν ψαχνουν διαβαζουν...
και μην ξεχνατε οτι δεν μιλαμε για ερωτηση που απευθυνεται σε ολους,ειναι προσωπικο μηνυμα.και στα προσωπικα μηνυματα απαντω με προσωπικη απαντηση.στη συγκεκριμενη περιπτωση με σιωπη.γιατι?γιατι εισαι γραμμενος απο το 2005 ρε φιλαρακι και τα μονα σου μηνυματα ειναι σε αγγελιες για να πουλησεις και να καρπωθεις τις υπηρεσιες του site.(μιλαω για υποθετικο χρηστη)...

Πολυμήχανος
29/12/2012, 11:21
Σου κάνω και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου, έτσι; Δεν είναι ότι δεν κατάλαβα την σκοπιά σου...

manosamos
29/12/2012, 11:39
Τετοια συζητηση ειχαμε πριν καιρο με τον Θοδωρη vforever σε άλλο φορουμ.
Πραγματικα Σπυρο δεν ξερω εαν ποτε θα εκανα τετοια θεματα οπως εσυ,οΧρηστος απο κρητη,ο Μανος απο κατερινη,ο Φραγκισκος,ο.... ο.... ο.
Γιατι?
Επειδη ας πουμε καθεσε και μοιραζεσε 5-10 γνωσεις σου,τους ανοιγεις τα ματια και καποια στιγμη καπου παρακατω σε καποιο αλλο θεμα καποιοι θα ''σου την πουν''.

Εχω κανει καποια θεματα στο φορουμ, κανουν 400 ανοιγματα πχ και βλεπεις 5 σχόλια ολα και ολα και αυτα απο φιλους......................
Φιλε εγω δεν ξανασπαταλαω τον χρονο μου για κανενα αχαριστο.Να πανε να πληρωσουνε για να μαθουνε.Η ετοιμη τροφη τελος.
Καλη συνεχεια στα προτζεκτ ολων σας και οκ μην τρελενεσαι,στην ελλαδα ειμαστε.................

nickald
29/12/2012, 11:40
Εγω λεω σεβαστη η αποφαση σου να μην απαντας σε ΠΜ αν αυτος που σε ρωταει δεν ειναι φαν του "μπραβο" αλλα μην το συνεχιζεις με κατι τετοια γιατι θα το χασεις το θεμα


γιατι εισαι γραμμενος απο το 2005 ρε φιλαρακι και τα μονα σου μηνυματα ειναι σε αγγελιες για να πουλησεις και να καρπωθεις τις υπηρεσιες του site

Αυτο ειναι θεμα της διευθυνσης και του τροπου λειτουργιας το φορουμ,

Εντελως φιλικα και απο καποιον που διαβαζει τα εργα σου χωρις να απανταει (συνηθως) οπως επισης διαβαζει το φορουμ απο το 2005 χωρις να γραφει (συνηθως).

leoncupra
29/12/2012, 13:38
Εγω πχ Σπυρο εχω διαβασει σχεδον ολες τις ανακατασκευες σου και πολλες φορες εχω μεινει αφωνος από τα δημιουργηματα σου:wave2: αλλα δεν εχω κανει καποιο σχολιο ποτε. Δηλαδη αν θελησω να δημιουργησεις τεχνη στο cbακι μου δεν θα μου απαντησεις;:beer:

siraxanz
29/12/2012, 19:00
Θεωρώ πολύ σωστή την λογική του Σπύρου...

Επίσης θεωρώ μεγάλη αγένεια να μην πω ένα μπράβο η κάποιο σχόλιο σε μια παρουσίαση ανακατασκευής.

Ο λόγος? Μα επειδή καταλαβαίνω και ξέρω πόσο κόπο και προσωπικό χρόνο θέλει να ποστάρεις ένα θέμα....

Επίσης απαντώντας σε ένα θέμα που με ενδιαφέρει, λαμβάνω ειδιποιήσεις μέσω του συστήματος και παρακολουθώ όλη την εξέλιξη του θέματος...


Από την άλλη, παρόλα όσα γράφει ο Σπύρος, πιστεύω ακράδαντα, αν κάποιος καλοπροαίρετα ζητήσει βοήθεια και δώσει το στίγμα του(μεταφορικα) δεν θα την αρνηθεί ο μαλλιάς μας :lol:

Σπυρο πολύ καλή η τοποθέτηση σου! την στηρίζω!!!

Καλή χρονιά και περιμένουμε νέες συγκινήσεις!

spyro
29/12/2012, 20:54
εγω πάλι κάπου το χάνω ρε συ Σπύρο.

τι σημαίνει "να καρπωθεί γνώση" δηλαδή?

οκ σου στέλνει pm και σου ζητάει βοήθεια. προσωπική βοήθεια χωρίς να τον ξέρεις.

οπότε εσύ τι κάνεις? τσαντίζεσαι που σου είναι άγνωστος και ζητάει τη βοήθεια σου? οκ εσυ αν έχεις χρόνο και όρεξη τη μοιράζεσαι. αν όχι ζητάς λεφτά. αν όχι απο εδώ πήγαν και άλλοι και πάμε παραπέρα.

δε καταλαβαίνω γιατί πρέπει καποιος να μπει στη διαδικασία της ενεργού συμμετοχής με thread στη δικιά του προσωπική προσπάθεια. δηλαδή για τι τον κατηγορούμε για να καταλάβω? για τσαμπατζή? για κρυψίνο? για ντροπαλό? τι?

δηλαδή αν μου στείλει καποιος pm και με ρωτήσει τι να κάνει με τη κάτω τρόμπα συμπλέκτη της magura στο 990 εγω να του τη πω γιατι πάει να επωφεληθεί απο τις γνώσεις μου? (χωρίς να θέλω να εξομοιώσω τις δικές σου γνώσεις με μια απλή τρομπα, παράδειγμα δίνω).

οκ βαριέμαι να του απαντήσω και του λέω να ψάξει λίγο και θα το βρει. οκ big deal να πουμε

:confused:

100cc
29/12/2012, 21:38
Εγω πάλι λέω οτι μερικοί έχουν καβαλήσει το καλάμι.

soter3gm
29/12/2012, 21:49
Εγω πάλι λέω οτι μερικοί έχουν καβαλήσει το καλάμι.

Καλλίτερα καβαλημένο καλάμι φίλε μου και γεμάτο γνώσεις που της μοιράζεσαι παρά ακαβάλητο και να μην λες κουβέντα.
σε ξένα φόρουμ το να μοιράζεσαι είναι πρώτη προτεραιότητα και να δανείζεσαι το "συνεργείο" του γείτονα είναι, πως να το πω συνεισφορά προς την "κοινότητα".
Πράγμα που μερικοί και εδώ το κάνουν, αλλά στο τέλος τους λένε και μαλάκες!!!

lspiros
29/12/2012, 22:42
Εγω πάλι λέω οτι μερικοί έχουν καβαλήσει το καλάμι.

κοιτα να δεις που βρηκα τροπο να τους κανω να συμετεχουν,εστω και αν γραφουν:a31:
:lol::bawl::cry:

100cc
29/12/2012, 23:16
Πάντα μετριόφρων αυτό το παιδί!

Red Rider
30/12/2012, 08:46
Feedback λέγεται παιδιά,και αυτή είναι η ηθική ανταμοιβή του μακάκα που-μέσα στα χίλια δύο που φτιάχνει-τραβάει φωτογραφίες και αφιερώνει σεβαστό και πολύτιμο χρόνο να τις ανεβάσει..
Ε σωστά λέει και ο Σπύρος ίσια και σταράτα τί ακριβώς τον χαλάει!

vaska
30/12/2012, 09:49
Feedback λέγεται παιδιά,και αυτή είναι η ηθική ανταμοιβή του μακάκα που-μέσα στα χίλια δύο που φτιάχνει-τραβάει φωτογραφίες και αφιερώνει σεβαστό και πολύτιμο χρόνο να τις ανεβάσει..
Ε σωστά λέει και ο Σπύρος ίσια και σταράτα τί ακριβώς τον χαλάει!

+1200

Drake Ramore
30/12/2012, 10:42
Ο άνθρωπος λέει ότι δεν απαντάει σε πμ. Σαν να λέει, κάντε έναν κόπο να αφήσετε ένα σχόλιο μέσα στα νήματα των ανακατασκευών και κάντε και την ερώτηση σας αν θέλετε.
Δεν έγραψε και κάτι παράλογο.

Πιο πολύ νομίζω ότι πείραξε κάποιους που έγραψε την σκέψη του αυτή, παρά η ίδια η σκέψη.
Ο καθένας όμως αυτοδιαθέτει τον χρόνο του στο φόρουμ όπως θέλει, κι αν ο Σπύρος δεν θέλει να απαντάει σε πμ σε μια ομάδα ανθρώπων που δεν προσφέρουν τίποτα στο φόρουμ των ανακατασκευών, είναι δική του υπόθεση. Κακώς του την πέφτετε όσοι του την πέφτετε. Το θέμα αφορά καθαρά προσωπική αλληλογραφία του.

Allst@rf
30/12/2012, 10:49
δεν του την πεφτουμε...

τη γνωμη μας λεμε...

αν δεν ηθελε να γραψουμε την γνωμη μας ,ας το ελεγε στους διαχειριστες να το κλειδωσουν την επομενη στιγμη που το ανοιγε...

:wave2:

TROOPER
30/12/2012, 11:25
δεν του την πεφτουμε...

τη γνωμη μας λεμε...

αν δεν ηθελε να γραψουμε την γνωμη μας ,ας το ελεγε στους διαχειριστες να το κλειδωσουν την επομενη στιγμη που το ανοιγε...

:wave2:

δεν ειναι γνωμη επι του θεματος μια απαντηση του τυπου ''καποιοι εχουνε καβαλησει καλαμι'',πεσιμο ειναι ;)

γι' αυτο παρακαλω κρατηθειτε σε κοσμια επιπεδα συζητησης και ανταλαγης αποψεων.

:wave2:

dimmie_72
30/12/2012, 17:37
Φίλε μου, σε παρακολουθώ με ανιδιοτελή και αθόρυβη προσοχή, αλλά μέχρι τώρα αλλά και στο εγγύς μέλλον δεν έχεις να μου προσφέρεις τπτ. Είμαι ένοχος και γω μεταξύ άλλων η πρέπει να ενεργοποιήσω το ξεχασμένο στο υπόγειο θυμιατό μαζί και τα εικονίσματα; Να θυμηθώ να τα βάλω και Ανατολικά να δείχνουν Ωρωπό;

(Στις καθημερινές ελάσσονος σημασίας ανάγκες που ζήτησα τη συμβουλή σου 2-3 φορές με pm με αγνόησες. Τελικά πρέπει να το βγάλω το θυμιατό, να θυμηθώ να πάρω και καρβουνάκια).

Αντιθέτως, σε όποιον παρακολουθεί στενά όπως και γω τουλάχιστον τον τελευταίο χρόνο, απ την κατάθεση της καθημερινότητάς σου βλέπω έναν εξελισσόμενο και στη συνέχεια απολυμένο υπάλληλο εκτυπώσεων λόγω κρίσης παρόλα αυτά εύχαρη και αισιόδοξο, που μετεξελίχθηκε σε μανάβη που διείδε ότι δεν έχει κέρδος η δουλειά παρόλαυτά πάλι εύχαρη και αισιόδοξο, που μετεξελίχθηκε σε περιστασιακό χομπίστα φανοποιό ανακαλώντας απ το παρελθόν παλιά του ενασχόληση και εμπειρία παρόλαυτά εύχαρη και αισιόδοξο... :)

και τέλος, :( συνδυάζοντας και τις μηχανολογικές του γνώσεις, να μας βάζει σε συνενοχή αισθητικής-αντιαισθητικής λόγω budget του εκάστοτε πελάτη και συχνά - πυκνά να κάνει μνεία του κόστους των γνώσεων που διανέμει δωρεάν στους χειροκροτητές και στερεί από εμάς τη μπλέμπα......

Αχ, ρε κρίση τι άλλη φρουτοσαλάτα αντί γεύματος θα μας κεράσεις!


Υ.Γ. Α μη ξεχάσω, ...και α ρε Χρήστο sv9cvk πόσο σταλήθεια άρχοντας, μεγαλόκαρδος, μεγαλόψυχος και πανεπιστήμων είσαι! Ένα up κι από μένα παλικάρι μου γι άλλη μια φορά σε post που το έχει περισσότερο ανάγκη!

lspiros
30/12/2012, 17:44
Φίλε μου, σε παρακολουθώ με ανιδιοτελή και αθόρυβη προσοχή, αλλά μέχρι τώρα αλλά και στο εγγύς μέλλον δεν έχεις να μου προσφέρεις τπτ. Είμαι ένοχος και γω μεταξύ άλλων η πρέπει να ενεργοποιήσω το ξεχασμένο στο υπόγειο θυμιατό μαζί και τα εικονίσματα; Να θυμηθώ να τα βάλω και Ανατολικά να δείχνουν Ωρωπό;

(Στις καθημερινές ελάσσονος σημασίας ανάγκες που ζήτησα τη συμβουλή σου 2-3 φορές με pm με αγνόησες. Τελικά πρέπει να το βγάλω το θυμιατό, να θυμηθώ να πάρω και καρβουνάκια).

Αντιθέτως, σε όποιον παρακολουθεί στενά όπως και γω τουλάχιστον τον τελευταίο χρόνο, απ την κατάθεση της καθημερινότητάς σου βλέπω έναν εξελισσόμενο και στη συνέχεια απολυμένο υπάλληλο εκτυπώσεων λόγω κρίσης παρόλα αυτά εύχαρη και αισιόδοξο, που μετεξελίχθηκε σε μανάβη που διείδε ότι δεν έχει κέρδος η δουλειά παρόλαυτά πάλι εύχαρη και αισιόδοξο, που μετεξελίχθηκε σε περιστασιακό χομπίστα φανοποιό ανακαλώντας απ το παρελθόν παλιά του ενασχόληση και εμπειρία παρόλαυτά εύχαρη και αισιόδοξο... :)

και τέλος, :( συνδυάζοντας και τις μηχανολογικές του γνώσεις, να μας βάζει σε συνενοχή αισθητικής-αντιαισθητικής λόγω budget του εκάστοτε πελάτη και συχνά - πυκνά να κάνει μνεία του κόστους των γνώσεων που διανέμει δωρεάν στους χειροκροτητές και στερεί από εμάς τη μπλέμπα......

Αχ, ρε κρίση τι άλλη φρουτοσαλάτα αντί γεύματος θα μας κεράσεις!


Υ.Γ. Α μη ξεχάσω, ...και α ρε Χρήστο sv9cvk πόσο σταλήθεια άρχοντας, μεγαλόκαρδος, μεγαλόψυχος και πανεπιστήμων είσαι! Ένα up κι από μένα παλικάρι μου γι άλλη μια φορά σε post που το έχει περισσότερο ανάγκη!
τετοιο ψυχογραφημα,ουτε να πληρωνα σε ψυχιατρο ρε αρχοντα.
αν αυτα σου εβγαλα τοσο καιρο που παρακολουθεις,δεκτα...
α για το μονο που συμφωνω ειναι οτι ο παλιογερος ειναι οντως μεγαλοκαρδος,μεγαλοψυχος,μεγαλος σε ολα του τελος παντων:lol:
(δευτερος στη σειρα που συμετεχει:D)...

binzis
30/12/2012, 17:55
Σπύρο, θα σταματήσω για λίγο την σιωπηλή μου παρουσία εδώ μέσα, για να σου θυμήσω κάτι που σου είχα πει προσωπικά κάποτε...
Στα έλεγα και δεν με άκουγες...κάτσε να δεις τι άλλο θα ακούσεις...
Μετά, να βρεθούμε να το κουβεντιάσουμε ξανά.;)

lspiros
30/12/2012, 18:10
Σπύρο, θα σταματήσω για λίγο την σιωπηλή μου παρουσία εδώ μέσα, για να σου θυμήσω κάτι που σου είχα πει προσωπικά κάποτε...
Στα έλεγα και δεν με άκουγες...κάτσε να δεις τι άλλο θα ακούσεις...
Μετά, να βρεθούμε να το κουβεντιάσουμε ξανά.;)
εισαι ζωντανο παραδειγμα,αυτων που θελω να πω.
ποιος νεος θα εχει την ευκαιρια να δει την καταπληκτικη δουλεια που εκανες με τα μεταλλα?
καπακια φρενων,συμπλεκτη,βασεις κινητων gps,χειροποιητα σηματα σε ιστορικα αυτοκινητα για clubs?
τα μαθηματα που μας εκανες για αυτονοητα πραγματα σε εισαγωγικα,οπως το να μαθουμε να μετραμε σωστα?
ολα αυτα χανοντε γιατι καποιοι (χειροκροτητες)δεν συμετεχουν,αλλα και γιατι απογοητευτικες και σταματησες να ποσταρεις.
καθε ευτυχια σε σενα και την οικογενεια σου η υπογα ειναι παντα ανοιχτη και φανταζομαι δεν χρειαζεσαι πυξιδα και θυμιατο για να ερθεις παλι:wave2:

αληθεια oi χειροκροτητες πως να αισθανοντε οταν τους αποκαλουν ετσι?:rolleyes:

Takata Dome
30/12/2012, 18:29
Εγώ πάντως ξεκαθαρίζω πως η διαφωνία μου είναι στην πρακτική του "αγνοώ" και στο γεγονός πως η συμμετοχή στα thread των ανακατασκευών παρουσιάστηκε-ατυχώς-ως υποχρεωτική.Δεν χαρακτήρισα ποτέ κανέναν σε προσωπικό επίπεδο,απλά διαφώνησα,δεν κατηγόρησα κανέναν για την επιλογή του.Το λέω γιατί βλέπω πως η συζήτηση πάει σε προσωπικό επίπεδο,και δεν θέλω να έχω ανάμειξη :wave2:

binzis
30/12/2012, 18:31
Α ρε Σπύρο...ένα θέλω να σου πω...πρόσεχε ποιον εμπιστεύεσαι. Πολλοί θα σε προσεγγίσουν λίγοι θα αξίζουν...!!!
Σου εύχομαι τα καλύτερα για σένα και την οικογένεια σου.
:beer:

lspiros
30/12/2012, 18:37
Εγώ πάντως ξεκαθαρίζω πως η διαφωνία μου είναι στην πρακτική του "αγνοώ" και στο γεγονός πως η συμμετοχή στα thread των ανακατασκευών παρουσιάστηκε-ατυχώς-ως υποχρεωτική.Δεν χαρακτήρισα ποτέ κανέναν σε προσωπικό επίπεδο,απλά διαφώνησα,δεν κατηγόρησα κανέναν για την επιλογή του.Το λέω γιατί βλέπω πως η συζήτηση πάει σε προσωπικό επίπεδο,και δεν θέλω να έχω ανάμειξη :wave2:
Για αυτό άνοιξα το thread για να διαφωνησετε και να κραξετε,μα πάνω απο όλα να βγει κάτι καλό γι αυτους που θέλουν να μαθουν.τωρα όσοι δεν έχουν πάρει τίποτα και προεξοφλουν ότι δεν θα πάρουν και στο μέλλον,δεν μπορώ να κάνω τίποτα.το ξαναλέω η συμμετοχή δεν ειναι υποχρεωτική αλλά και οι απαντήσεις μου επίσης.

Lioulios
30/12/2012, 19:06
Πο πο πο ...Τί γίνεται εδώ !!!

Λοιπόν ...τα πράγματα είναι απλά . Ο Σπύρος σκέφτεται και αυτά που σκεφτεται τα σκέφτεται φωναχτά (γράφωντας)...το κάνει πολύς κόσμος .
Δεν είναι κακά όσα λέει .Εν μέρη συμφωνώ κιόλας .
Κάποτε χάριζα ένα τσαντάκι tailbag και δεν σας κρύβω πως ήθελα να το πάρει κάποιος πιο γνωστός . Ο χρήστης ktmmatis ,ktmakis ..κάτι τέτοιο πρόλαβε και το πήρε. Δεν είναι και πολύ ενεργός χρήστης ,αλλά αυτός το πρόλαβε πριν από κάποιους πιο ¨ενεγρούς¨ Το παληκαρι να ΄ναι καλά να το χαίρεται (έχει και ίδιο μοτο με μένα) .είναι ενεργό μέλος όσο αναφορά την ανάγνωση ,αλλά δεν πολυποστάρει .... Έτσι είναι .

...Μια φορά πάντως χρειάστηκε κολητός μου ένα καπάκι από ΧΤ και σε αγγελία ζήτησης δική μου , ο Σπύρος μου το χάρισε .
Έχω την εντύπωση πως αν ήταν άλλος θα ζήταγε και κανα 20-30άρι για την πώληση . Αυτά πρέπει να τα λέμε .

Όλα τα άλλα .... Καλή καρδιά και όπως ειπώθηκε ...Να χαλαρώσουμε λίγο .

...Παλιά άνοιγε πόστ και έλεγε ¨ admins γ@μι@στε ¨ και γινότανε Ό χαβαλές ...Τώρα η κατάσταση που αντικρύζει κανείς στο δρόμο (άνθρωποι αγέλαστοι) έχει μεταφερθεί όχι μόνο εδω μέσα ,αλλά ΠΑΝΤΟΥ !!

Ξεκολήστε ....Γελάστε . Τζάμπα είναι ακόμα

GsDakar
30/12/2012, 19:09
:a014:

vaska
30/12/2012, 19:26
...Παλιά άνοιγε πόστ και έλεγε ¨ admins γ@μι@στε ¨ και γινότανε Ό χαβαλές ...Τώρα η κατάσταση που αντικρύζει κανείς στο δρόμο (άνθρωποι αγέλαστοι) έχει μεταφερθεί όχι μόνο εδω μέσα ,αλλά ΠΑΝΤΟΥ !!

Ξεκολήστε ....Γελάστε . Τζάμπα είναι ακόμα

Μπήκε η μιζέρια στην καθημερινότητά μας για τα καλά. Είναι αλήθεια αυτό, μεγάλη αλήθεια, άλλαξε το ύφος της ζωής μας και μαζί του άλλαξε και το ύφος του μοτο.

Ο Σπύρος είναι αυτός που είναι και δεν πρόκειται ν' αλλάξει είτε του βάλουμε εμότικον στην ανακατασκευή του είτε όχι. Όμως λίγος σεβασμός στην ώρα που δαπανάει για ν' αφήσει ότι κάνει και να βγάλει φωτό και να τις ποστάρει προς ξεστράβωμα δικό μας, νομίζω επιβάλετε.

Lioulios
30/12/2012, 19:40
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου .

ποπαϋ
30/12/2012, 19:48
με το ίδιο σκεπτικό αν κάποιος που γράφει πχ στις τεχνικές οδήγησης (πχ bladerunner- τον αναφέρω γιατί τον έιχα δάσκαλο σε css) και μας δίνει συμβουλές για να ξεστραβωθούμε οδηγικά ή κάποιος που έχει τεχνικές γνώσεις (πχ oldman ή παλιότερα ο rein - δεν ξέρω κανένα τους) και μας βοηθάει λύσουμε κάποιο τεχνικό πρόβλημα, δεν θα έπρεπε να το κάνουνε γιατί δεν συμμετέχουμε ενεργά στα thread τους?

τότε ποιο το νόημα του φόρουμ;;;

ακόμα και το πμ είναι αναγνώριση των γνώσεων σου. ο άσχετος ρωτάει τον σχετικό για να ξεστραβωθεί.

ακόμα έχω τα πμ του rein που του έιχα ζαλίσει τα @@ με τις μαλάκίες μου...

όποιος δεν θέλει να μοιραστεί τις γνώσεις του σε φόρουμ ποιός ο λόγος να γράφει σ' αυτό.

φιλικά πάντα :wave2:

kerasaki
30/12/2012, 20:16
Δε γραφω συχνα αν και μπαινω εδω μεσα σχεδον καθε μερα απο το 2004 που ειμαι γραμμενος, αυτο που θελω να πω ειναι οτι καποτε ημουν γραμμενος στο φορουμ της renault μιας και εχω ενα clioIII αλλα δεν κουβαλουσα την ιδια τρελα με τα παιδια που συμμετειχαν στο φορουμ, το αγαπω το αυτοκινητο μου και το προσεχω οσο μπορω(το παθος μου βεβαια ειναι οι μηχανες) και αρα θελω να ενημερωνομαι για το συγκεκριμενο μοντελο(νεα,βλαβες, αντιμετωπιση προβληματων κτλ.)
Αυτο που με ξενερωσε μια μερα ειναι που ειδα οτι εχασα την προσβαση σε πολλα θρεντ με τη δικαιολογια απο τους αντμινς οτι δεν ημουν αρκετα ενεργο μελος,φυσικα διεγραψα το λογαριασμο μου, οχι απο αντιδραση του στυλ κοιταξτε τι θα παθετε τωρα αλλα γιατι απλουστατα δεν ειχε τπτ να μου προσφερει πλεον και δεν υπηρχε πιθανοτητα να γινω κατι που δεν ειμαι μονο και μονο για να εχω προσβαση.
Με τις ανακατασκευες του Σπυρου ταξιδευουμε σε αλλες εποχες ολοι οσοι ασχολουμαστε με το μαγικο κοσμο της μοτοσυκλετας, δεν ξερω τι παραπονο ακριβως εχει και τι ενιωσε οταν ανοιξε το συγκεκριμενο θεμα αλλα θα πω αυτο που νιωθω και το θεωρω αδικο να μας βαζει στο περιθωριο ολους εμας που δεν εχουμε ανταποκριθει στις ανακατασκευες του αλλα τις διαβαζουμε με τεραστιο ενδιαφερον.Δεν θυμαμαι να εχω ζητησει καποια βοηθεια απο εσενα Σπυρο και συγχωρεσε με αν εχω αδικο αλλα να ξερεις οτι σε διαβαζει και σε θαυμαζει για το μερακι σου πολυς κοσμος κι ας το αγνοεις εσυ

FRAGISCOS
30/12/2012, 20:28
Τι να πω.....:(
Πιστευω πως εδω μεσα ειμαστε μια παρεα,καποιοι περισσοτερο,καποιοι λιγοτερο γνωστοι μεταξυ τους.
Καποιοι περισοτερο καποιοι λιγοτερο ενεργοι....(binzis χαρηκα με το πστ σου,νομιζα πως ειχες αποχωρησει εντελως:wave2:)
Σπυρο ανεβασες τον πηχη πολυ ψηλα. Λογικο καποιοι (πολλοι)να ζηταν πληροφοριες απο σενα και το Χρηστο,καταλαβαινεις.
Τα θρεντ σου ειναι ''εγκυκλοπαιδειες'',και σιγουρα αυτοι που θελουν καποιες επιλπεον πληροφοριες να σε 'ζαλιζουν'' με πμ.
Δικαιωμα σου νομιζω να απαντας η οχι,δικαιωμα του καθενος να ποσταρει η οχι.
Μη δινεις σημασια,να ξερεις πως αυτοι που καταλαβαινουν,μιλανε και ξερουν.................

Καλη χρονια σε ολους :wave2:

sv9cvk
30/12/2012, 20:30
Μου είχε ξεφύγει αυτό το θρεντ ,αλλά διαβάζοντας το πραγματικά στενοχωρήθηκα!!
Στενοχωρήθηκα από το πόσο ελαφρά και εύκολα κάποιοι κρίνουν κάποιον!! και πόσο εύκολα εξαπολύουν χαρακτηρισμούς που δεν ισχύουν για κανένα λόγo.
Αν κάποιος κάτσει και ψάξει το φόρουμ θα δει ότι ο Σπύρος είναι κάθε άλλο από κρυψίνους ,από ιππεας καλαμιού :bawl: ή ότι άλλο.
Οποίος του έχει ζητήσει πληροφορία την έχει δώσει ,και όχι μόνο αλλά και αυτοκόλλητα κλπ ότι μπορούσε .
Απλά ζήτησε κάτι ,καλώς η κακώς δεν θα το κρίνω ,είναι όμως δικαίωμα του να το ζητήσει .
Με προβλημάτισε όμως η προσωπική επίθεση στο πρόσωπο του ,και η τροπή που έχει πάρει το θρεντ!!:rolleyes:
Είναι κρίμα ένας άνθρωπος που έχει γράψει δεκάδες ανακατασκευές ,εκατοντάδες σελίδες ,αναλυτικότατα how to να αντιμετωπίζεται έτσι .
Αυτά από μένα καλή συνέχεια!!!

FRAGISCOS
30/12/2012, 20:35
Μου είχε ξεφύγει αυτό το θρεντ ,αλλά διαβάζοντας το πραγματικά στενοχωρήθηκα!!
Στενοχωρήθηκα από το πόσο ελαφρά και εύκολα κάποιοι κρίνουν κάποιον!! και πόσο εύκολα εξαπολύουν χαρακτηρισμούς που δεν ισχύουν για κανένα λόγo.
Αν κάποιος κάτσει και ψάξει το φόρουμ θα δει ότι ο Σπύρος είναι κάθε άλλο από κρυψίνους ,από ιππεας καλαμιού :bawl: ή ότι άλλο.
Οποίος του έχει ζητήσει πληροφορία την έχει δώσει ,και όχι μόνο αλλά και αυτοκόλλητα κλπ ότι μπορούσε .
Απλά ζήτησε κάτι ,καλώς η κακώς δεν θα το κρίνω ,είναι όμως δικαίωμα του να το ζητήσει .
Με προβλημάτισε όμως η προσωπική επίθεση στο πρόσωπο του ,και η τροπή που έχει πάρει το θρεντ!!:rolleyes:
Είναι κρίμα ένας άνθρωπος που έχει γράψει δεκάδες ανακατασκευές ,εκατοντάδες σελίδες ,αναλυτικότατα how to να αντιμετωπίζεται έτσι .
Αυτά από μένα καλή συνέχεια!!!


Συμφωνω απολυτως!!!

vaska
30/12/2012, 20:39
.(binzis χαρηκα με το πστ σου,νομιζα πως ειχες αποχωρησει εντελως:wave2:)
:wave2:


Κι εγώ το ίδιο, ίσως να είναι η μοναδική χαρούμενη νότα του νήματος!!!

Καλή χρονιά κι από μένα.

Νικος χρ.
30/12/2012, 21:20
Δε γραφω συχνα αν και μπαινω εδω μεσα σχεδον καθε μερα απο το 2004 που ειμαι γραμμενος, αυτο που θελω να πω ειναι οτι καποτε ημουν γραμμενος στο φορουμ της renault μιας και εχω ενα clioIII αλλα δεν κουβαλουσα την ιδια τρελα με τα παιδια που συμμετειχαν στο φορουμ, το αγαπω το αυτοκινητο μου και το προσεχω οσο μπορω(το παθος μου βεβαια ειναι οι μηχανες) και αρα θελω να ενημερωνομαι για το συγκεκριμενο μοντελο(νεα,βλαβες, αντιμετωπιση προβληματων κτλ.)
Αυτο που με ξενερωσε μια μερα ειναι που ειδα οτι εχασα την προσβαση σε πολλα θρεντ με τη δικαιολογια απο τους αντμινς οτι δεν ημουν αρκετα ενεργο μελος,φυσικα διεγραψα το λογαριασμο μου, οχι απο αντιδραση του στυλ κοιταξτε τι θα παθετε τωρα αλλα γιατι απλουστατα δεν ειχε τπτ να μου προσφερει πλεον και δεν υπηρχε πιθανοτητα να γινω κατι που δεν ειμαι μονο και μονο για να εχω προσβαση.
Με τις ανακατασκευες του Σπυρου ταξιδευουμε σε αλλες εποχες ολοι οσοι ασχολουμαστε με το μαγικο κοσμο της μοτοσυκλετας, δεν ξερω τι παραπονο ακριβως εχει και τι ενιωσε οταν ανοιξε το συγκεκριμενο θεμα αλλα θα πω αυτο που νιωθω και το θεωρω αδικο να μας βαζει στο περιθωριο ολους εμας που δεν εχουμε ανταποκριθει στις ανακατασκευες του αλλα τις διαβαζουμε με τεραστιο ενδιαφερον.Δεν θυμαμαι να εχω ζητησει καποια βοηθεια απο εσενα Σπυρο και συγχωρεσε με αν εχω αδικο αλλα να ξερεις οτι σε διαβαζει και σε θαυμαζει για το μερακι σου πολυς κοσμος κι ας το αγνοεις εσυ
+1000
αν και καταλαβαινω γιατι λες αυτο που λες.ακομα και η γυναικα ξερει τον σπυρο με τις ανακατασκευες! οπως και πολλα αλλα παιδια απο δω μεσα που ειναι ενεργα κοματια αυτου του φορουμ.

jimmis5
30/12/2012, 21:38
Ακομα συνεχιζει ετουτη η κουβεντα?Τι κριμα τελικα οντως εχουμε τεραστια αποσταση απο τους μοτοσυκλετιστες του εξωτερικου,Μια δυσκολη χρονια φευγει σε λιγες ωρες και αντι να μοιραζομαστε ιδεες ευχες κτλ κτλ μπαινουμε σε διαδικασιες μιζεριας ποιος δεν χειροκροτηθηκε ποιος μοιραστηκε ποιος κοκορευτηκε.Νομιζω πως οτι ποσταρει καποιος στο νετ γενικα ετσι και αλλιως το μοιραζεται free,αυτο ειναι που προσφερει το νετ,προσφερεις πληροφορια και την μοιραζεσαι αφιλοκερδος γιατι γουσταρεις να το κανεις..Εχω βρει εχω φτιαξει πραγματα απο το ADV δεν ποσταρα ποτε αλλα το χειροκροτω γιατι εχουν το πνευμα του να μοιραζονται απο την βολτα την πατεντα μεχρι και τα εξαρτηματα,ακομα και η "φιλανθρωπια" δεν ισχυει οταν διατυμπανιζεται.Κανει ο καθενα οτι πρεπει ή οτι βγαινει απο μεσα του χωρις ανταλαγματα ,οι εκμεταλευτες σιγουρα υπαρχουν και θα υπαρχουν αλλα ανετα τους πετας στο περιθωριο.Συνεχεια λεμε οτι εμεις και καλα ειμαστε μοτοσυκλετιστες και οτι διαφερουμε απο τους κοινους ανθρωπους..τριχες ειμαστε εγωιστες που προσπαθουμε να ειμαστε σε μια αγελη και μολις μπουμε στην ομαδα γρηγορα παλι προσπαθουμε να διαφερουμε απο τους υπολοιπους της αγελης..
Ελπιζω να καταφερουμε ολοι να βελτιωσουμε τους ευατους μας Καλη Πρωτοχρονια παιδες!

yannis24
30/12/2012, 23:44
Με τις ανακατασκευες του Σπυρου ταξιδευουμε σε αλλες εποχες ολοι οσοι ασχολουμαστε με το μαγικο κοσμο της μοτοσυκλετας, δεν ξερω τι παραπονο ακριβως εχει και τι ενιωσε οταν ανοιξε το συγκεκριμενο θεμα αλλα θα πω αυτο που νιωθω και το θεωρω αδικο να μας βαζει στο περιθωριο ολους εμας που δεν εχουμε ανταποκριθει στις ανακατασκευες του αλλα τις διαβαζουμε με τεραστιο ενδιαφερον.Δεν θυμαμαι να εχω ζητησει καποια βοηθεια απο εσενα Σπυρο και συγχωρεσε με αν εχω αδικο αλλα να ξερεις οτι σε διαβαζει και σε θαυμαζει για το μερακι σου πολυς κοσμος κι ας το αγνοεις εσυ

Έτσι είναι...
Σπύρο συνέχισε να προσφέρεις αυτο που μας προσφέρεις ΌΠΩΣ θέλεις....
Εγω προσωπικα λάτρευε τις μηχανές ....
Τη συγκεκριμένη περίοδο της ζωής μου με 2 παιδια και χίλια ζόρια δεν έχω μηχανάκι και ψάχνω απελπισμένα μια αφρικανα να με ....¨ολοκληρωσει ¨....

Μας αρέσουν αυτα που διαβάζουμε.....
Απο τις ανακατασκευες τις δικιες σου.....και όλων των άλλων ( ξέρετε ποιοι είστε εσεις !!!!)....
Απο τα ταξιδιωτικά κάποιων άλλων......( πάλι γνωρίζετε ποιοι είστε...)...
απο τις εμπειρίες κάποιων άλλων .......

Σας αγαπάμε, σας γουστάρουμε..........
Επειδη μας τα έφερε η ζωή να κυκλοφόραμε με ένα modenas 125. C. C. ......μην μας στερησετε και εσεις τ υπόλοιπα....

Πολυμήχανος
31/12/2012, 01:36
Το επιχείρημα ''δεν με χειροκροτάνε, άρα χάνεται το θέμα'' δεν ισχύει. Ίσα-ίσα στα πολλά χειροκροτήματα, είναι που γίνεται μύλος ένα θέμα και δεν διαβάζεται.

Και στο ψυχολογικό της υπόθεσης: Δλδ για να καταλάβω, φτιάχνουμε ένα μοτό, γιατί γουστάρουμε να το φτιάχνουμε για εμάς, ή γιατί θέλουμε να εισπράξουμε χειροκρότημα σε ένα φόρουμ που θα το εκδώσουμε; Ποιό πάει πρώτο στις προτεραιότητες;

Από αυτό το ''αγνοώ όποιον δεν χειροκροτάει'' μπας και έχουμε το δεύτερο; Είναι ωραίο πράγμα αυτό τώρα; Ξέρω κι εγώ, εγώ ξέρω αγαπάμε κάτι γιατί το αγαπάμε, όχι γιατί αυτό που αγαπάμε μας φέρνει χειροκρότημα... Όταν αγαπάς κάτι, όχι χεσμένο το έχεις το χειροκρότημα, δεν σε ενδιαφέρει, δεν σε απασχολεί, δεν υπάρχει ΚΑΝ στο σύμπαν σου το χειροκρότημα...

Για να ξεκαθαρίσω την θέση μου, προσωπικά έχω ζητήσει να ΣΒΗΣΤΟΥΝ ''χειροκροτήματα'' μελών σε δικό μου πρότζεκτ, σε άλλο φόρουμ όχι εδώ, για να μείνει καθαρό το πρότζεκτ, και από 4 σελίδες, να γίνει μία καθαρή.

Τέσπα, καθένας όπως το βλέπει από την θέση του, γούστο του και καπέλο του, και λόγος δεν χωράει.

Καλή συνέχεια...

lspiros
31/12/2012, 06:40
Το επιχείρημα ''δεν με χειροκροτάνε, άρα χάνεται το θέμα'' δεν ισχύει. Ίσα-ίσα στα πολλά χειροκροτήματα, είναι που γίνεται μύλος ένα θέμα και δεν διαβάζεται.

Και στο ψυχολογικό της υπόθεσης: Δλδ για να καταλάβω, φτιάχνουμε ένα μοτό, γιατί γουστάρουμε να το φτιάχνουμε για εμάς, ή γιατί θέλουμε να εισπράξουμε χειροκρότημα σε ένα φόρουμ που θα το εκδώσουμε; Ποιό πάει πρώτο στις προτεραιότητες;

Από αυτό το ''αγνοώ όποιον δεν χειροκροτάει'' μπας και έχουμε το δεύτερο; Είναι ωραίο πράγμα αυτό τώρα; Ξέρω κι εγώ, εγώ ξέρω αγαπάμε κάτι γιατί το αγαπάμε, όχι γιατί αυτό που αγαπάμε μας φέρνει χειροκρότημα... Όταν αγαπάς κάτι, όχι χεσμένο το έχεις το χειροκρότημα, δεν σε ενδιαφέρει, δεν σε απασχολεί, δεν υπάρχει ΚΑΝ στο σύμπαν σου το χειροκρότημα...

Για να ξεκαθαρίσω την θέση μου, προσωπικά έχω ζητήσει να ΣΒΗΣΤΟΥΝ ''χειροκροτήματα'' μελών σε δικό μου πρότζεκτ, σε άλλο φόρουμ όχι εδώ, για να μείνει καθαρό το πρότζεκτ, και από 4 σελίδες, να γίνει μία καθαρή.

Τέσπα, καθένας όπως το βλέπει από την θέση του, γούστο του και καπέλο του, και λόγος δεν χωράει.

Καλή συνέχεια...
εχεις χασει το νοημα αρχηγε μου.ειτε γιατι δεν διαβαζεις τα post ειτε γιατι ετσι τα αντιλαμβανεσαι.
προσωπικα δεν εχω αναγκη τα σχολια κανενος,εξηγησα τι σημαινει συμετοχη και δεν ενοω μονο στα δικα μου projects.
διαβαστε προσεχτικα τι λεω,και αν χρειαστει θα ανοιξω ενα νεο thread με πραγματα που εχουν χαθει επειδη τα projects ειναι ανενεργα.
δεν ειμαι επαγγελματιας και δεν ψαρευω πελατες.
μενω μακρυα απο αστικο κεντρο και σχεδον κανεις δεν ξερει την ενασχοληση μου και την συμετοχη μου στο forum.
ευτυχως γνωρισα χειροκροτητες απο ολη την ελλαδα και εγιναν καλοι μου φιλοι.

να ειστε σιγουροι οτι θα συνεχισω να χειροκροταω και να βοηθαω τις προσπαθειες οσων σεβοντε τον κοπο αλλονων .θα μπορουσα να μην γραψω τιποτα και να συνεχισω την ιδια πολιτικη στο θεμα των πμ.ηθελα ομως τα σχολια σας για να καταλαβω πως σκεφτοντε καποιοι...

καλη χρονια κυριοι να μας εχει καλα ο θεος να μπορουμε να αλλαζουμε αποψεις διαφωνοντας.υγεια ειναι αυτο.
υγεια και ευτυχια σε ολο τον κοσμο,παντα ορθιοι...(τελος σχολιων απο μενα).............:wave2:

McGyver
31/12/2012, 06:57
Αγαπητέ εν μοτώ αδελφέ Σπύρο...

Τσάμπα χαλάς τ' ακροδακτυλάκια σου να εξηγήσεις τον τρόπο σκέψης/λειτουργίας σου.
Όσοι καταλαβαίνουν, δε χρειάζεται να διαβάσουν αυτό το thread...
Όσοι δεν καταλαβαίνουν (ή δε θέλουν να καταλάβουν) όσα και να γράφεις θα σε θεωρούν ιππέα καλαμιών όπως έγραψε κι ο μπαρμπα-Χρήστος :lol:...

Λογαριασμό μη δίνεις σε κανένα, κι αν θες να φιλτράρεις τις "ενοχλήσεις", κάνε χρήση των λειτουργιών του forum :winka:.
Αν θες βοήθεια επί του τελευταίου, κάνε μια αίτηση με αριθμό πρώτου κώλου και σφραγίδα αρχιδιευθυντή.
Εναλλακτικά τα λέμε με π.μ. :tooth:...

:beer:

motomaniac
31/12/2012, 10:50
εγω νομισα πως καταλαβα πως ο Σπυρος εννοουσε οτι αν εχεις μια μικρη χαζη ερωτησουλα η μια αποψη η κατι να πεις εστω και να σου φαινεται χαζο, διαβαζοντας μια ανακατασκευη η κατι παρομοιο πες το! θα χαρουμε να δουμε απαντηση σου.. οταν ανεβαζα την δουλεια στο pw 80 μου δεν εβλεπα απαντησεις.. ελεγα τι στο διαολο εχω ανεβασει 30 φωτο σερι και κανεις δεν βρεθηκε να τις δει? αμα ειναι να μην τους νοιαζει δεν με νοιαζει και μενα να ανεβασω τιποτε μια χαρα εεχω τα 12 μηχανακια μου και τα κοιταω μονος μου.. στο TZR γι'αυτο ειμαι πιο φειδωλος στις φωτο..

Σπυρο πολυ καλως και κανεις να αγνοεις μηνυματα ανενεργων.. εδω δεν ειναι μπλογκ να βλεπουνε κατεβατα... ειναι φορουμ για να συζηταμε.. αμα ειναι να γραφεις μονο εσυ στο θρεντ σου γιατι λεγεται φορουμ? εχουμε και μπλογκ.. σας στελνουμε κοινοποιηση στο FB κι ολα ωραια.. να το κλεισουμε το μαγαζι..

Πολυμήχανος
31/12/2012, 12:36
Αααα δλδ δεν σε ενδιαφέρει το χειροκρότημα, αλλά αγνοείς όποιον δεν χειροκρότησε. ΟΚ, λογικό ακούγεται... Και επιπλέον εγώ είμαι που αντιλαμβάνομαι περίεργα αυτά που γράφεις.

Το να σε χειροκροτούν είναι επίτευγμα, όχι υποχρέωση. Τέσπα, ψιλά γράμματα...

motomaniac
31/12/2012, 13:48
Αααα δλδ δεν σε ενδιαφέρει το χειροκρότημα, αλλά αγνοείς όποιον δεν χειροκρότησε. ΟΚ, λογικό ακούγεται... Και επιπλέον εγώ είμαι που αντιλαμβάνομαι περίεργα αυτά που γράφεις.

Το να σε χειροκροτούν είναι επίτευγμα, όχι υποχρέωση. Τέσπα, ψιλά γράμματα...


αν αναφερεσε σε μενα (που δεν νομιζω) συμφωνω μαζι σου. γι'αυτο και δνε μιλαω για χειροκροτημα αλλα για σχολια..

αν οχι θα το δει εν καιρω ο καταλληλος.

Lioulios
31/12/2012, 14:04
Απλά ανέφερε κάπου ο Άνθρωπος (Σπύρος) πως δεν είναι κακό ..ίσα ίσα που κάνει καλό να πετάγεται και καμιά μπυρίτσα ,να γίνεται up μπας και δει πιο πολύς κόσμος μια ουάου πατέντα κάποιου κτλ ...Σε όλα τα πόστ (όχι μόνο στα δικά του)
Ένας με 0 πόστ στο φόρουμ καλό θα ήταν αντί για πμ ...αυτό λέει... να ποστάρει , να πάρει απάντηση για να τη δουν και οι άλλοι ..αυτό λέει .
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΛΕΕΙ.

Ο Πολύμήχανος(και πολλοί άλλοι) από την άλλη (και ούτε και αυτός έχει άδικο) προτημάει ένα καθαρό νήμα ,ώστε να μην χάνεται η ουσία της ανακατασκευής και η ροή της μέσα σε κατά τη γνώμη του χαζά ποστ του τύπου ...κουβέντα να γίνεται ...Πέρνα να δεις , ωραίο γίνεται ...κάτσε να φάω και έρχομαι ,μπυρίτσες ,γελάκια ,χαδάκια κτλ κτλ

Διαφορετικοί άνθρωποι ,διαφορετικές απόψεις .Εμένα δε με χαλάει ούτε το να ,ούτε τ΄ άλλο .

Καλό θα ήτανε να κλήσει εδώ το νήμα .

HONDA 9903
31/12/2012, 14:47
ΟΠΙΩΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΗΜΕΤΑΣΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΛΟ ΓΙΑ ΟΛΛΟΥΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΛΟ ΟΣΟ ΖΕΙΣ ΜΑΘΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΝΗ ΜΑΖΗΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΑΣ ΑΝΕΒΑΣΟΘΜΕ ΠΕΡΗΣΟΤΕΡΕΣ ΑΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΤΟ 2013 ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΑΜΗΒΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΤΕΛΕΙΟΤΕΣ ΩΡΕΣ ΤΩΝ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΠΑΖΟΚΕΦΑΛΙΑΣ ΠΩΣ ΝΑ ΓΕΙΝΟΥΝ ΜΕΡΗΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ-ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΟΛΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΛΕΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ Η ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΤΟ 2013 ΣΥΝΕΧΗΣΑΙ ΤΗΣ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΣΠΗΡΟ ΕΙΝΑΙΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΛΕΣ ΚΑΙ ΜΑΖΗ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΜΑΘΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΠΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ

tifoso4ever
31/12/2012, 20:18
....ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ 2013, ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ, ΚΑΛΥΤΡΟΙ, ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟΙ, ΣΟΦΟΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟΤΕΡΟΙ!!!!

ΠΑΡΑΛΕΙΠΩ ΕΥΘΕΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ/ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ, ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ... ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ 0 ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑΤΑ Π Ο Υ Θ Ε Ν Α (ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΖΩ ΑΥΤΟ....) ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΗΞΕΙ ΣΤΑ ΠΜ, ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ Α Π Α Ι Τ Η Σ Η ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ.....

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΜ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ, ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ/ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ, ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ... ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΟΙΜΟ ΘΡΕΝΤ, ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΝΕΟ, ΤΟΥ ΣΤΥΛ "ΕΚΛΑΣΕ Η ΤΣΙΜΟΥΧΑ ΤΑΔΕ, ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ?" ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΕΝΑ ΠΑΡΕΜΦΕΡΕΣ ΘΡΕΝΤ, ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ, ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ή ΠΑΡΑΠΛΗΣΙΑ ΑΠΟΡΙΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΒΑΤΑΙ/ΒΑΡΙΕΤΑΙ/ΓΟΥΑΤΕΒΕΡ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ????

ΠΑΝΤΩΣ, Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΧΑΖΟ-ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΤΕΛΕΙΩΣ.... ΤΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΟΛΥΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ, ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ....

ΑΣ ΣΚΕΦΤΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΙ , ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ, ΚΑΙ ΑΣ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΕΥΚΟΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΥΤΕΛΕΙΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ....

ΖΗΤΩ ΤΟ 2013!!!!!!!!!!

:beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer:

mikes
31/12/2012, 20:52
ρε παιδια σας διαβαζω επι 5 σελιδες να λεει ο καθενας την αποψη του, αλλα κανενας μα νην εχει παρει γραμμη τι θελει να πει ο σπυρος!
ειναι πολυ απλο το θεμα! εστω οτι υπαρχει ενα μελος με το νικ "μηχανοβιος"! ο μηχανοβιος λοιπον ξεκιναει ενα προτζεκ ανακατασκευης
του παλιου cb-1 ας πουμε! αλλα ειναι η πρωτη του φορα που καταπιανεται με κατι τετοιο!! ποια ειναι η πιο λογικη κινηση που πρεπει να
κανει? φυσικα να ριξει μια ματια στις ανακατασκευες!!
το εν λογο μελος λοιπον παρακολουθωντας το φορουμ ανελλειπως, αλλα χωρις ιδιετερη συμμετοχη απο αποψη απαντησεων, εχει παρει
γραμμη οτι ο σπυρος ειναι ο μαστερ της ανακατασκευης στο φορουμ! αν λοιπον του στειλει ενα πμ και τον ρωτησει "με τι ντουκοχαρτο
πρεπει να τριψω το ασταρι ρε μαστορα", ερωτηση που εχει απαντηθει πολλακις σε ολες ανεξαιρετως τις ανακατσκευες του σπυρου,
σημαινει οτι δεν παρακολουθει και σε συνδυασμο με την μηδαμινη συμμετοχη του, ειναι λογικο ο σπυρος και ο καθε σπυρος να τον
"γραψει"! γιατι σου λεει, κατσε ρε φιλε! εμ δεν μπηκες στον κοπο να ριξεις μια ματια να βρεις την απαντηση, εμ βρηκες την ευκολη λυση?
ενω ειναι εντελως διαφορετικο να ρωτησει " διαβασα στο ταδε θρεντ σου οτι πρεπει να χρησιμοποιησουμε αυτα τα υλικα αλλα καπου το
εχασα και δεν καταλαβα με ποια σειρα πρεπει να δουλεψουμε" εκει δε νομιζω να μην απαντησει!!

ειναι σαν αυτους που χωρις να εχουν ψαξει καθολου ανοιγουν θεμα τι μηχανη να παρουν!
ο σπυρος δεν εννοει οτι "αν δεν σχολιασεις σε ανακατασκευη μου σε αγνοω!" εννοει οτι "εφοσον δεν παρακολουθεις και διαλεγεις την ευκολη
λυση, σε γραφω! το εχω απαντησει πολλακις το ερωτημα σου στα θρεντ μου, ψαξε και λιγο!!"

Allst@rf
31/12/2012, 21:29
Κοιτά έχεις δίκιο Μιχάλη...
Οπότε μάλλον τον παρεξηγησαμε από λάθος δικό του...

McTalas
31/12/2012, 22:43
mlkies...

el-Gatto
01/01/2013, 23:22
Είναι κρίμα ένας άνθρωπος που έχει γράψει δεκάδες ανακατασκευές ,εκατοντάδες σελίδες ,αναλυτικότατα how to να αντιμετωπίζεται έτσι .
Αυτά από μένα καλή συνέχεια!!!
Ετσι ακριβώς.
Κρίμα κι άδικο.

Ολοι όσοι εκτίθονται στο φόρουμ ,ιδίως με την συγγραφή ταξιδιωτικών & ανακατασκευών ,είναι αυτοί που δημιουργούν και την αξία-λόγο ύπαρξης του.
Για μένα τουλάχιστον.
Αν μή τι άλλο ,τους αξίζει ο σεβασμός όλων μας.

TROOPER
02/01/2013, 09:50
δλδ ειναι τοσο δυσκολο να αντιληφθουμε οτι το θρεντ δεν μιλαει ουτε για κλακαδορους, ουτε για καλαμοκαβαλητες αλλα αναφερεται στην απογοητευση απο τη λογικη του παρτακια ο οποιος μη δινοντας (με οποιον τροπο) σε ενα χωρο, κοιταει απλα να παρει (ειτε γνωση, ειτε υλικα αγαθα) περα απο αυτα που προσφερονται σε ολους ??

υ.γ.αν δεν το καταλαβατε ρωτηστε με να σας το κανω λιγο πιο νιανια.

:wave2:

OldMan
02/01/2013, 12:37
αν δεν το καταλαβατε ρωτηστε με να σας το κανω λιγο πιο νιανια.
Για ξεσκαρτάριστα ρε καρντάση γιατί ψιλομπερδεύτηκα....

mankam
02/01/2013, 13:19
Χρόνια πολλα απο εμένα με την ευκαιρία..
Στο θέμα του σπύρου τώρα,πολλή συζήτηση για το προφανές:
Αναφέρεται σε καιροσκοπικές συμπεριφορές ορισμένων οι οποίοι θα μπορούσαν να βρούν απάντηση στο ερώτημα τους κάνωντας αναζήτηση στο φόρουμ σε παρόμοια θέματα και όχι να στέλνουν αβίαστα προσωπικά μυνήματα!
Φανταστείτε να γράφεις ολόκληρο θέμα π.χ. με τίς βαφές αναλυτικά αφιερώνοντας ώρες γράφωντας,τραβώντας βίντεο,απαντώντας σε διευκρινήσεις και να λαμβάνεις προσωπικό μν τι γυαλόχαρτο χρειάζεται πρίν το τελικό βάψιμο.
Το φόρουμ είναι πηγή γνώσης και εμπειριών διαβάστε το.

Υ.γ.
Φίλε σπύρο κακώς άνοιξες το θέμα,ήταν δεδομένο ότι θα τύχει πολλών ερμηνιών και θα καταλήξει σε παρεξήγηση.
Πάντα καλοπροαίρετα:beer:

virus
02/01/2013, 22:12
σπυρο μαζι σου. τραβα τον δρομο που χαραξες και μην επεξηγεις με αυτο το νημα. για μενα ειναι περιττο. να ξερεις οτι οι "καμμενοι" δεν ειναι κανονικοι ανθρωποι, ειναι θα λεγαμε μορφες. κανεις αυτο που σου αρεσει και δεν δινεις λογο σε κανεναν.

καπου ανεφερες οτι ενα παιδι απο την χαλκιδα σε μια ανακατασκευη του χρησιμοποιησε την τεχνικη βαψιματος κανες απο οπλα. οσο κι αν εψαξα δεν το βρηκα εδω μεσα. μπορεις να το φερεις στην επιφανεια να το διαβασω;

και πολυ χαρηκα που ποσταρε εδω μεσα ο γιαννης (ακα binzis). θα τα πουμε ρε γιαννη...

soter3gm
03/01/2013, 10:40
σπυρο μαζι σου. τραβα τον δρομο που χαραξες και μην επεξηγεις με αυτο το νημα. για μενα ειναι περιττο. να ξερεις οτι οι "καμμενοι" δεν ειναι κανονικοι ανθρωποι, ειναι θα λεγαμε μορφες. κανεις αυτο που σου αρεσει και δεν δινεις λογο σε κανεναν.

καπου ανεφερες οτι ενα παιδι απο την χαλκιδα σε μια ανακατασκευη του χρησιμοποιησε την τεχνικη βαψιματος κανες απο οπλα. οσο κι αν εψαξα δεν το βρηκα εδω μεσα. μπορεις να το φερεις στην επιφανεια να το διαβασω;

και πολυ χαρηκα που ποσταρε εδω μεσα ο γιαννης (ακα binzis). θα τα πουμε ρε γιαννη...

+ πολλά

Που είναι οι κάνες οέο μια από τα ίδια το έψαξα αλλά ......μηντέν 0

TROOPER
03/01/2013, 12:18
Για ξεσκαρτάριστα ρε καρντάση γιατί ψιλομπερδεύτηκα....

εισαι εσυ και γραφεις τις λαδολογιες.απαντας σε διαφορες ερωτησεις με τον δικο σου τροπο που τοσο αγαπαμε.διαθετεις προσωπικο χρονο για να κανεις μοντερεισον,εκθετεις τον εαυτο σου σε ενα συνολο ανθρωπων.κρινεσαι απο αυτους (οχι απαραιτητα ανοιχτα).αλλοι σε συμπαθουν, αλλοι σε αντιπαθουν.υπαρχεις με καποιον τροπο εδω μεσα και δινεις αυτο που θελεις να δωσεις.και ερχομαι εγω που ποτε δεν εκανα τπτ απο ολα τα παραπανω ουτε στο ελαχιστο, και σε πλακωνω στα πμ, και φορτικα ισως, για να μου ξεδιαλυνεις τις διαφορες αναμεσα στα τορκο και τα ρεντ λαιν.με γειωνεις.το ιδιο συμβαινει με καμια 20αρια νοματαιους σαν κι εμενα.τους γειωνεις ολους.μετα αρχιζει το κουτι με τα πμ σου να γεμιζει απο ασχετους που σου τη λενε κι απο πανω γιατι δεν απαντας.εσυ καθαριζεις καθε νεο μνμ μεχρι να βαρεθουνε.τους γραφεις στα @@ σου και πας για τσιπουρα σε κανα βουνο και ησυχαζεις.

ε ο σπυρος επειδη δεν μπορει να παει σε βουνο με τσιπουρα μενει στο μπακαλικο με τσιπουρα και δημιουργει το παρον θρεντ.

καπισ?

υ.γ.:μλκ αν υποψιαστω οτι με βαζεις να εξηγω ενω ηδη εχεις καταλαβει, θα καλεσω το πολιτμπιρο του σπιτιου σου και μαυρο φιδι που σ' εφαγε!!!:lol:

OldMan
03/01/2013, 13:32
αν υποψιαστω οτι με βαζεις να εξηγω ενω ηδη εχεις καταλαβει, θα καλεσω το πολιτμπιρο του σπιτιου σου και μαυρο φιδι που σ' εφαγε!!!:lol:
Για να λέμε και την αλήθεια, κατι είχα ψιλοκαταλάβει αλλά ήθελα το γλαφυρό προσωπικό σου στυλ, όπως π.χ.

το παρων θρεντ.

TROOPER
03/01/2013, 13:34
Για να λέμε και την αλήθεια, κατι είχα ψιλοκαταλάβει αλλά ήθελα το γλαφυρό προσωπικό σου στυλ, όπως π.χ.

και που να εβλεπες πως το ''δημιουργει''!!!:lol::lol:

byron
03/01/2013, 14:20
μπλα μπλα μπλα

υ.γ.:μλκ αν υποψιαστω οτι με βαζεις να εξηγω ενω ηδη εχεις καταλαβει, θα καλεσω το πολιτμπιρο του σπιτιου σου και μαυρο φιδι που σ' εφαγε!!!:lol:

βασικά το «νιανια» σου ζήτησε να εξηγήσεις, αλλά μη το κάνεις θέμα. :tooth:


7gibernau: Καλύτερα να αποχωρήσει η απάντηση μου. Το ξανασκέφτηκα και δεν έχει νόημα να παραμένει.

7gibernau
03/01/2013, 14:33
7gibernau: Καλύτερα να αποχωρήσει η απάντηση μου. Το ξανασκέφτηκα και δεν έχει νόημα να παραμένει.καλα

EVI
04/01/2013, 00:18
πολλοι μου εχουν πει ειδικα απο εδω μεσα <<να μην δινω τσαμπα γνωσεις>> και εγω εχω μυνηματα απο ανθρωπους που δεν μου εχουν απαντησει ποτε που δεν τους ξερω καν για προστατευτικο εξοπλισμο η για μοντελα μηχανων. Στο τελος υπαρχουν και αυτοι που παιρνουν χωρις να δινουν αλλα υπαρχουν και αυτοι που καποια στιγμη ισως και χρονια μετα μου ειπαν <<θυμασε τι μου ειπες τοτε?με εσωσε>> , στο τελος της μερας εγω παντως ειμαι οκ με μενα.