PDA

View Full Version : Εδώ μπαίνουν οι ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ και ΥΠΟΠΤΕΣ αγγελίες



Lioulios
28/12/2012, 11:49
Ανοίγω αυτό το θέμα , μιας και το κακό έχει παραγίνει .

Η συγκεκριμένη καραπίμίνα επαναληπτική (χράπα-χρούπα) πληροφοριακά (μην τσιμπήσει και κανείς) κοστίζει καινούρια από μαγαζί και κατά πάσα πιθανότητα με δωρο τα μεταφορικά ......120 ευρώ φθηνώτερα ....

...Δεν θα το έλεγα ,αλά θα το πω παίρνοντας αφορμή από το παραπάνω ....

Πριν λίγο με ειδοποίησαν πως για 4 μτχ φλασάκια για ΚΤΜ 990 και τα μαύρα προστατευτικά καπάκια στο κάτω μέρος του τεπόζιτου από ένα λυμένο 990s από μαζαζί (το λέω γιατί πρόσφατα έχασε φίλος από εδώ μέσα το 990 του - να τα προσέχουμε και αυτά).....Θέλει ο τύπος 150 ευρώ ,αλλά με δώρο τα μτφ βεβαίως βεβαίως .

ΠΡΟΣΟΧΗ . Αυτές τις μέρες αν θέλει κάποιος να αγοράσει κάτι πρέπει να το ψάξει καλά γιατί ζητάνε την μάνα τους και τον πατέρα τους .Καλό ψάξιμο και μακρυά από μας .

:wave2:

Δεν πρόκειτε για αστείες αγγελίες ,αλλά αγγελίες που σκοπό έχουν να μας πιάσουν τον κ@λ@.

...Τις προάλες κάποιος από εδώ πούλησε ένα μπουφάν 80 ευρώ και το είδε να πουλιέται μετά από 2 μέρες 180 . Αυτό δεν είναι ύποπτο μιας και καινούριο μπορεί να κάνει πολύ παραπάνω ,αλλά εάν είναι δικό μου και μου το έχουν κλέψει ,τότε είναι ...
Κάπως έτσι λοιπόν θα ποστάρουμε λοιπόν εδώ τις ύποπτες αγγελίες και αυτές που η τιμή του πωλητή απέχει πολύ από την αληθηνή τιμή του προοιόντος .
Αν είναι να διαγραφεί (κανόνες κτλ) - μετακινηθεί ...παρακαλώ

spyrakos35
28/12/2012, 12:24
είμαι της εντύπωσης οτι πας να βαδίσεις σε περίεργα μονοπάτια....

και εξηγούμαι....

καταλαβαίνω το σκεπτικό σου απόλυτα αλλά αν εγώ θέλω να βάλω αγγελία κάτι σε οποιαδήποτε τιμή εγώ μπορεί να θέλω, δεν σημαίνει απαραίτητα οτι είναι ύποπτη η προέλευσή του.... αυτό το μυαλό έχω, αυτή την τιμή βάζω...

σαφώς και πρέπει να πονηρευόμαστε για τις αγγελίες, αλλά, το να βάλουμε ταμπέλα σε κάποια αγγελία γιατί μας χτυπάει κάπως, είναι λίγο αόριστο και γενικόλογο...

και βέβαια αν εγώ εντόπιζα αγγελία μου σε φόρουμ να δυσφημίζεται (και κατ επέκταση και εγώ), θα τους έπαιρνε όλους ο δι@ολος.....

Lioulios
28/12/2012, 12:36
Και αν είναι ένα κράνος που πουλιέται 300 ευρώ ,αλλά καινούριο έχει 260 τί γίνεται ;

Καταλαβαίνω αυτό που λες και έχεις και δίκιο ,αλλά δεν μπορώ να τα βλέπω ..κάτι με πιάνει .

sniper
28/12/2012, 12:40
Και αν είναι ένα κράνος που πουλιέται 300 ευρώ ,αλλά καινούριο έχει 260 τί γίνεται ; Καταλαβαίνω αυτό που λες και έχεις και δίκιο ,αλλά δεν μπορώ να τα βλέπω ..κάτι με πιάνει . Καινούργιο στο μαγαζί έχει 300, στο μαγαζί στο νετ 180 κι εγω το πουλάω 450... Και; Είσαι σταυροφόρος, το ΙΝΚΑ, το φιλόπτωχον της γειτονιάς..;

spyrakos35
28/12/2012, 12:40
Και αν είναι ένα κράνος που πουλιέται 300 ευρώ ,αλλά καινούριο έχει 260 τί γίνεται ;

Καταλαβαίνω αυτό που λες και έχεις και δίκιο ,αλλά δεν μπορώ να τα βλέπω ..κάτι με πιάνει .

να στο πω απλά/χοντρά....

αν κάποιος θέλει να αγοράσει κάτι και δεν κάνει ενδελεχή (πλέον απαραίτητη για πολλούς λόγους) έρευνα αγοράς πριν, κακό του κεφαλιού του (εμού συμπεριλαμβανομένου).....

εσύ τι θα κάνεις? θα του ανοίξεις την γκλάβα να του φυτέψεις νιονιό???

christof40
28/12/2012, 12:46
Και αν είναι ένα κράνος που πουλιέται 300 ευρώ ,αλλά καινούριο έχει 260 τί γίνεται ;

Καταλαβαίνω αυτό που λες και έχεις και δίκιο ,αλλά δεν μπορώ να τα βλέπω ..κάτι με πιάνει .

και γω τα παιρνω οταν βλεπω τετοιες αγγελιες,και τον τελευταιο καιρο ειναι παρα παρα πολλες.
ομως δεν μπορεις να πεις κατι σε καποιον που πουλαει κατι εξωφρενικα ακριβα η και πολυ πανω απο την τιμη καινουργιου.
εγω ομως θα ηθελα να τον κραξω,να του πω οτι τα κοροιδα πεθαναν,οτι...που πας ρε καραμητρο,η οτι...εχει κιαλο εξυπνο η μανα σου κ.τ.λ.........

christof40
28/12/2012, 12:48
να στο πω απλά/χοντρά....

αν κάποιος θέλει να αγοράσει κάτι και δεν κάνει ενδελεχή (πλέον απαραίτητη για πολλούς λόγους) έρευνα αγοράς πριν, κακό του κεφαλιού του (εμού συμπεριλαμβανομένου).....

εσύ τι θα κάνεις? θα του ανοίξεις την γκλάβα να του φυτέψεις νιονιό???

οχι....αλλα θα τον κραξεις και θα το ευχαριστηθεις.....

spyrakos35
28/12/2012, 12:50
οχι....αλλα θα τον κραξεις και θα το ευχαριστηθεις.....

αμα θα το δίνει φτηνά θα τον κράξεις πάλι?

μονά ζυγά κραγμένος????

christof40
28/12/2012, 12:55
αμα θα το δίνει φτηνά θα τον κράξεις πάλι?

μονά ζυγά κραγμένος????


αμα το δινει φθηνα η σε λογικη τιμη γιατι να τον κραξεις????

christof40
28/12/2012, 13:03
Καινούργιο στο μαγαζί έχει 300, στο μαγαζί στο νετ 180 κι εγω το πουλάω 450... Και; Είσαι σταυροφόρος, το ΙΝΚΑ, το φιλόπτωχον της γειτονιάς..;


και εσυ που το πουλας 450 τι εισαι??ο μαγκας της δραπετσωνας?ο πονηρος που πιανει κοροιδα τους αλλους?σιγα μην σκισεις το καλσον...
(δεν το λεω για σενα,παραδειγμα εδωσα οπως εκανες και εσυ.νομιζω?)

AristidisZ
28/12/2012, 13:04
και εσυ που το πουλας 450 τι εισαι??ο μαγκας της δραπετσωνας?ο πονηρος που πιανει κοροιδα τους αλλους?σιγα μην σκισεις το καλσον...
(δεν το λεω για σενα,παραδειγμα εδωσα οπως εκανες και εσυ.νομιζω?)

Έμπορος
Αυτή είναι η λογική του ελεύθερου εμπορίου, αν και σηκώνει πολύ μεγαλη κουβέντα το θέμα

spyrakos35
28/12/2012, 13:04
να του πεις ας πούμε.... "ρε φίλε τι το σκοτώνεις? κορόιδο είσαι?"

τελος πάντων, για να μην παει μακρυά η βαλίτσα....

εγώ πιστεύω οτι το σε τί τιμή βάζει ο κεθένας το προιόν που πουλάει είναι αποκλειστικά και μόνο δικό του θέμα και δεν πεφτει λόγος σε κανέναν....

στο θέμα που έθιξε ο μάγειρας για τις ύποπτες αγγελίες, εξεθεσα την αποψή μου παραπάνω.....

sniper
28/12/2012, 13:08
Έμπορος Αυτή είναι η λογική του ελεύθερου εμπορίου, αν και σηκώνει πολύ μεγαλη κουβέντα το θέμα Α γεια σου... Και δεν σηκώνει καμία κουβεντα εφόσον κινούμαστε σε πλαίσια του ελεύθερου (ή ασύδωτου) εμπορίου.. Αν ο αγοραστής είναι δίποδο ζώο και τα δίνει, κάποιος θα πουλάει.. Απλό. Το ίδιο δεν κάνουμε με τα μηχανάκια που πουλάμε; Όλοι θέλουμε να πουλάμε ακριβά και ν' αγοράζουμε φτηνά. Τι είμαστε; Μαγκες ή Μ@λάκες;

Sapadak
28/12/2012, 13:10
Αλλο ύποπτη αγγελια, αλλο ακριβή αγγελια, μη μπερδευομαστε

Αν θελω να πουλησω ΤΟΣΟ, με γεια μου με χαρά μου. Αν εσυ το αγορασεις μαγκια σου.
Το να κράζουμε καποιον που 'νομιζουμε' οτι πουλάει ακριβα (για τα δικα μας δεδομενα, για τα δεδομενα της αγορας, για τα δεδομένα της εποχης) οπως ειπε και ο σναιπερ τι μας κανει?
Τον ρομπεν των αγγελιων?

Υποπτη ναι μέσα με τα χιλια, αλλα ΠΩΣ μπορεις να εισαι σιγουρος οτι αυτος που πουλαει 'σπασμενο' 990(πχ) δεν ειναι δικο του και πετας ενα ξερο λινκ λεγοντας προσοχη παιδες κατι μυριζει?
Και αν ερθει και καρφωσει καμια μηνυση?Ποιος θα τρεχει?Οι ιδιοκτητες του φορουμ που σου εδωσαν το χωρο να λες οτι σου κατεβει στο κεφάλι?(πχ παλι)

αυτΙα

AristidisZ
28/12/2012, 13:11
Α γεια σου... Και δεν σηκώνει καμία κουβεντα εφόσον κινούμαστε σε πλαίσια του ελεύθερου (ή ασύδωτου) εμπορίου.. Αν ο αγοραστής είναι δίποδο ζώο και τα δίνει, κάποιος θα πουλάει.. Απλό. Το ίδιο δεν κάνουμε με τα μηχανάκια που πουλάμε; Όλοι θέλουμε να πουλάμε ακριβά και ν' αγοράζουμε φτηνά. Τι είμαστε; Μαγκες ή Μ@λάκες;

το θέμα της "ελευθερίας" αφορούσε στα καρτέλ κτλ, όχι στο πόσο πουλάω π.χ. εγώ μια υπηρεσία ή ένα πράγμα

sniper
28/12/2012, 13:13
το θέμα της "ελευθερίας" αφορούσε στα καρτέλ κτλ, όχι στο πόσο πουλάω π.χ. εγώ μια υπηρεσία ή ένα πράγμα Tα καρτέλ τα εξαφάνισε ο Ανδρέας Παπανδρέου.

christof40
28/12/2012, 13:14
Έμπορος
Αυτή είναι η λογική του ελεύθερου εμπορίου, αν και σηκώνει πολύ μεγαλη κουβέντα το θέμα

μπορει καποιοι να τον λενε εμπορο...δεν με νοιαζει καθολου.για μενα ειναι απατεωνας.-
αν ειναι αυτη η λογικη του ελευθερου εμποριου αστα να πανε στο διαολο τοτε......

spyrakos35
28/12/2012, 13:19
αν ειναι αυτη η λογικη του ελευθερου εμποριου αστα να πανε στο διαολο τοτε......

καλως ήρθες στην πραγματικότητα....

υγ.... πριν φορτώσεις, δεν εχω καμμία διάθεση και ουτε αποσκοπώ να σε ειρωνευτώ.... ειναι η απάντηση που θα έδινα σε οποιονδήποτε ακόμα και προφορικώς

Sapadak
28/12/2012, 13:19
μπορει καποιοι να τον λενε εμπορο...δεν με νοιαζει καθολου.για μενα ειναι απατεωνας.-
αν ειναι αυτη η λογικη του ελευθερου εμποριου αστα να πανε στο διαολο τοτε......

Κατσε ρε παλικαρε

σου δινουν τη δυνατοτητα να ψωνισεις απο ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ και επειδη βρηκες καποιον που πουλάει ακριβοτερα απο οτι εσυ νομιζεις, τον κάνει απατεώνα?
Τοσα του λειπουν, τόσα ζητάει.
Αν εσυ που στη τελικη θα σκάσεις το χρήμα, δε τη ψάχνεις καθολου και πληρωνεις στα τύφλα οτι ζηταει, τον κάνει απατεώνα??

christof40
28/12/2012, 13:26
για το υποπτες αγγελιες θα συμφωνησω με τον sapadak.
αλλα περι ηθικης-τιμιοτητας-αισχροκερδειας-κοροιδιας,δεν μπορω να μενω αμετοχος και τουλαχιστον να μην κραζω τον απατεωνα.
με το ιδιο σκεπτικο αν δουμε καποιον στο δρομο να τον κλεβουν,βιαζουν,σκοτωνουν,πρεπει να πουμε...μην ανακατευεσαι και ποιος εισαι εσυ ο σωτηρας η ο ρομπεν των......

AristidisZ
28/12/2012, 13:34
για το υποπτες αγγελιες θα συμφωνησω με τον sapadak.
αλλα περι ηθικης-τιμιοτητας-αισχροκερδειας-κοροιδιας,δεν μπορω να μενω αμετοχος και τουλαχιστον να μην κραζω τον απατεωνα.
με το ιδιο σκεπτικο αν δουμε καποιον στο δρομο να τον κλεβουν,βιαζουν,σκοτωνουν,πρεπει να πουμε...μην ανακατευεσαι και ποιος εισαι εσυ ο σωτηρας η ο ρομπεν των......

sorry αλλά αυτό που λες είναι πραγματικά άτοπο. Δηλαδή αν εγώ π.χ. έχω ένα κουρείο στη γειτονιά μου και το μαγαζί μου το χει αφήσει ο παππούς μου, χρεώνω το κούρεμα 5 €
ο άλλος που έχει μαγαζί στο Κολωνάκι και πληρώνει ένα τάληρο ενοίκιο, δίνει και στη γκόμενα που σε λούζει ένα δίφραγκο, και το χρεώνει 50, είναι κλέφτης απατεώνας ή βιαστής ?

αισχροκερδή μπορεί να τον πεις, αλλά δε ξέρεις τα έξοδα (και τις ανάγκες στη τελική) του καθενός

MG-KTiNoS
28/12/2012, 13:52
sorry αλλά αυτό που λες είναι πραγματικά άτοπο. Δηλαδή αν εγώ π.χ. έχω ένα κουρείο στη γειτονιά μου και το μαγαζί μου το χει αφήσει ο παππούς μου, χρεώνω το κούρεμα 5 €
ο άλλος που έχει μαγαζί στο Κολωνάκι και πληρώνει ένα τάληρο ενοίκιο, δίνει και στη γκόμενα που σε λούζει ένα δίφραγκο, και το χρεώνει 50, είναι κλέφτης απατεώνας ή βιαστής ?

αισχροκερδή μπορεί να τον πεις, αλλά δε ξέρεις τα έξοδα (και τις ανάγκες στη τελική) του καθενός

Ρε σεις μη τρελαθούμε τώρα.
Ξέρετε τι σημάνει η λέξη αισχροκέρδεια?
ΟΤΑΝ λοιπόν υπήρχε νόμος (στην ελεύθερη οικονομία καταργήθηκε) όριζε αισχροκέρδεια το κέρδος πάνω από 110%
Σήμερα αυτά δεν ισχύουν.
Δεν υπάρχει δηλαδή αγορανομία, δεν υπάρχει κράτος να ορίζει την ανώτερη τιμή στο ψωμί, στο κρέας, το γάλα, τα καύσιμα.
Το μόνο (ίσως) είδος που δεν έχει «ελεύθερη τιμή» πώλησης είναι το φάρμακο.
Θες κούρεμα Κωλονάκι?
Τα σκας κι άμα γουστάρεις. Άμα δε γουστάρεις πας Πακιστάνο στη οδό Σωκράτους !
Να ξέρεται όμως 2 πράματα…
1 Σε κάθε ευρώ προϊόντος που πωλείται στην Ελλάδα το κράτος εισπράττει άλλο ένα. (και για αυτό τον πίνουμε από τις ξένες εταιρίες του ιντερνέτ)
2 Εγώ όταν και αν πουλήσω το μηχανάκι μου η τιμή θα είναι 1000 πάνω. Η αξία της μηχανής αναίβηκε γιατί ήρθε σε επαφή με τον σιδερένιο, βροντερό μου κ…. !

AristidisZ
28/12/2012, 13:56
Ρε σεις μη τρελαθούμε τώρα.
Ξέρετε τι σημάνει η λέξη αισχροκέρδεια?
ΟΤΑΝ λοιπόν υπήρχε νόμος (στην ελεύθερη οικονομία καταργήθηκε) όριζε αισχροκέρδεια το κέρδος πάνω από 110%
Σήμερα αυτά δεν ισχύουν.
Δεν υπάρχει δηλαδή αγορανομία, δεν υπάρχει κράτος να ορίζει την ανώτερη τιμή στο ψωμί, στο κρέας, το γάλα, τα καύσιμα.
Το μόνο (ίσως) είδος που δεν έχει «ελεύθερη τιμή» πώλησης είναι το φάρμακο.
Θες κούρεμα Κωλονάκι?
Τα σκας κι άμα γουστάρεις. Άμα δε γουστάρεις πας Πακιστάνο στη οδό Σωκράτους !
Να ξέρεται όμως 2 πράματα…
1 Σε κάθε ευρώ προϊόντος που πωλείται στην Ελλάδα το κράτος εισπράττει άλλο ένα. (και για αυτό τον πίνουμε από τις ξένες εταιρίες του ιντερνέτ)
2 Εγώ όταν και αν πουλήσω το μηχανάκι μου η τιμή θα είναι 1000 πάνω. Η αξία της μηχανής αναίβηκε γιατί ήρθε σε επαφή με τον σιδερένιο, βροντερό μου κ…. !

Μιλάω για υπηρεσίες, όχι για προϊόντα. Και πάλι το 110% δεν μου λέει κάτι, αντιπαράβαλε το κούρεμα με το "πουλάω μπλουζάκι" με το μαγαζί του παππού και το Κολωνάκι...
Αισχροκέρδια είναι π.χ. να πουλάει το mini market δίπλα από το σπίτι μου τα φιλτράκια 1€, και το άλλο mini 2 στενά από το σπίτι μου 1,50€
δικαίωμα και των 2 όμως να κάνουν ότι τους καπνίσει

για το iron ass, no comment :lol:

MG-KTiNoS
28/12/2012, 14:10
Μιλάω για υπηρεσίες, όχι για προϊόντα. Και πάλι το 110% δεν μου λέει κάτι, αντιπαράβαλε το κούρεμα με το "πουλάω μπλουζάκι" με το μαγαζί του παππού και το Κολωνάκι...
Αισχροκέρδια είναι π.χ. να πουλάει το mini market δίπλα από το σπίτι μου τα φιλτράκια 1€, και το άλλο mini 2 στενά από το σπίτι μου 1,50€
δικαίωμα και των 2 όμως να κάνουν ότι τους καπνίσει

για το iron ass, no comment :lol:

Κοίτα εγώ πάω σε μια κομμώτρια στη Ν Σμύρνη που είναι όμορφη και μου κάνει μασάζ…
Είναι και μηχανόβια.
Κάποτε ήθελε 20 αλλά τώρα θέλει 15, εγώ συνεχίζω να πηγαίνω και να σκάω τα 20.
Δεν τις λέω καν πως να με κουρέψει πια.
Ξέρει αυτή.

Πιο κάτω από το σπίτι μου είναι μια ΦΑΚΛΑΝΑ και θέλει 12.
Εγώ το χάλι μου έχω έτσι κι αλλιώς και δε με νοιάζει η ποιότητα αρκεί να μην μοιάζω με τράγο.
Κατανοητό?
:D

(και δε μιλήσαμε για ξυλα, ουκρανιές ρουμανιές κλπ έτσι? Κούρεμα μόνο)
:lol:

AristidisZ
28/12/2012, 14:13
Κοίτα εγώ πάω σε μια κομμώτρια στη Ν Σμύρνη που είναι όμορφη και μου κάνει μασάζ…
Είναι και μηχανόβια.
Κάποτε ήθελε 20 αλλά τώρα θέλει 15, εγώ συνεχίζω να πηγαίνω και να σκάω τα 20.
Δεν τις λέω καν πως να με κουρέψει πια.
Ξέρει αυτή.

Πιο κάτω από το σπίτι μου είναι μια ΦΑΚΛΑΝΑ και θέλει 12.
Εγώ το χάλι μου έχω έτσι κι αλλιώς και δε με νοιάζει η ποιότητα αρκεί να μην μοιάζω με τράγο.
Κατανοητό?
:D

εγώ δε διαφώνησω επ ουδενεί μαζί σου, η άποψη του cristof μου φάνηκε εντελώς ισοπεδωτική

ρε συ μια κομμώτρια (δυνατή) με κομμωτήριο στη Ν. Σμύρνη μένει στη πολυκατοικία μου
για πες καμιά λεπτομέρεια :a07:

MG-KTiNoS
28/12/2012, 14:18
Είναι ένα 1.67 πάνω κάτω μελαχρινή, καστανά μάτια.
Είναι πάντα γελαστή, ευχάριστη και ξέρει να κουρεύει.
Ο φίλος της πρέπει να έχει ςς 600

sniper
28/12/2012, 14:20
.... Ο φίλος της πρέπει να έχει ςς 600 Τον γ@μησες τώρα... :tooth:

AristidisZ
28/12/2012, 14:20
Είναι ένα 1.67 πάνω κάτω μελαχρινή, καστανά μάτια.
Είναι πάντα γελαστή, ευχάριστη και ξέρει να κουρεύει.
Ο φίλος της πρέπει να έχει ςς 600

δε μας νοιάζει για το φίλο της :nono:
το όνομά της δε ξεκινάει απο Χ ε ?


Τον γ@μησες τώρα... :tooth:

εγώ έχω naked 600, :a44:

MG-KTiNoS
28/12/2012, 14:24
Τον γ@μησες τώρα... :tooth:

Όχι να διαβάζει ο λεγάμενος τώρα, να πάω για κούρεμα και να ψάχνω οδοντίατρο μετά!

:lol:

sniper
28/12/2012, 14:32
... εγώ έχω naked 600, :a44: Κι εκείνος την κομμωτριούλα :bawl:

AristidisZ
28/12/2012, 14:45
Κι εκείνος την κομμωτριούλα :bawl:

η δικιά μου είναι ξανθιά και κοντή :a17:

sniper
28/12/2012, 14:55
η δικιά μου είναι ξανθιά και κοντή :a17: Ο καθένας με την δικιά του... :bawl: :tooth:

AristidisZ
28/12/2012, 15:00
Ο καθένας με την δικιά του... :bawl: :tooth:

ελπίζω να μη διαβάζει η γκόμενα moto.gr γιατί με βλέπω να με βρίσκει η νέα χρονιά σα το Φωτόπουλο

αοοοοοοοοοοματος... :bawl:

Lioulios
28/12/2012, 15:25
Το ξαναλέω ..........150 ευρώ για 4 μτχ φλασάκια και ένα ζευγάρι προστατευτικά στο τεπόζιτο !!!!!!!!!!!

Με 100 και λιγότερα βρήσκεις μτχ κάγκελα προστασίας κινητήρα .

:wave2:

sniper
28/12/2012, 15:29
Το ξαναλέω ..........150 ευρώ για 4 μτχ φλασάκια και ένα ζευγάρι προστατευτικά στο τεπόζιτο !!!!!!!!!!! Με 100 και λιγότερα βρήσκεις μτχ κάγκελα προστασίας κινητήρα . :wave2: και με 50€ ένα ζευγάρι παπούτσια... τι συγκρίνεις;

AUFGEBRACHT
28/12/2012, 15:31
...Τις προάλες κάποιος από εδώ πούλησε ένα μπουφάν 80 ευρώ και το είδε να πουλιέται μετά από 2 μέρες 180 . Αυτό δεν είναι ύποπτο μιας και καινούριο μπορεί να κάνει πολύ παραπάνω ,αλλά εάν είναι δικό μου και μου το έχουν κλέψει ,τότε είναι ...

Δυστυχώς είναι πολλοί εδώ μέσα οι επιτήδειοι οι οποίοι κοιτάνε να βγάλουν κέρδος ανέξοδα, το moto.gr είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας μας, υπάρχουν καλοί, κακοί, απατεώνες, τίμιοι. Έχω βάλει εδώ και καιρό αγγελία 2 κράνη και ένα τζάκετ, ειλικρινά με έχουν πάρει 10 τηλέφωνα και π.μ. ότι ενδιαφέρονται, ρωτάνε τάχα πληροφορίες και μετά εξαφανίζονται αφού πρώτα παζαρέψουν την τιμή. Ένας συγκεκριμένος έπαιρνε από απόκρυψη και δεν το σήκωνα, στο τέλος έστειλε ένα μήνυμα πάρε με τηλ στο τάδε νούμερο, τον πήρα, μου έκανε τα χίλια παζάρια, κλείσαμε μια τιμή και την ημέρα που είχαμε κανονίσει να πάω στα ΕΛΤΑ να το στείλω αντικαταβολή, με πήρε να μου πει ότι τελικά έκανε λάθος μέγεθος και ότι κράνος που έκανε καινούριο €280 το βρήκε σε μαγαζί μετρητά €70 και θα έπαιρνε το δικό μου μόνο άμα του το άφηνα €50. Τώρα δεν ξέρεις εάν ήθελε να το αγοράσει στο σκότωμα από εμένα για να το πουλήσει ακριβότερα ή και απλά να το κρατήσει για αυτόν. Ή για το τζάκετ της υπογραφής, μου έστειλε κάποιος μήνυμα ότι για €100 έρχεται και το αγοράζει επιτόπου γιατί τόσα έχει. Από ψέμμα και απατεωνιά άλλο τίποτα. Τώρα μόλις μίλαγα με φίλο έμπορο μοτοσυκλετών, στο site του επίσημου εμπόρου ανέφερε για ένα προϊόν την τάδε τιμή, κανονίζω να το φέρει και με παίρνει τώρα τηλ ότι ξαφνικά του ζήτησε παραπάνω χρήματα γιατί η προσφορά που είχαμε δει ήταν λέει για να διώξει το κομμάτι και πλέον ισχύει άλλη τιμή...η πλάκα είναι ότι και τώρα που μπήκα το εμφανίζει σε στόκ και σε προσφορά. Αυτός με το κουτοπόνηρο μυαλό θα χάσει και ας νομίζει ότι θα κερδίσει. Σκέφτηκα να πάρω το ΙΝ.ΚΑ αλλά σιγά μη γίνει τίποτα...Είπαμε, παντού υπάρχουν καλοί και κακοί.

Lioulios
28/12/2012, 15:31
Μιλάω για αντ/κα ίδιας μοτο .

..Όπως και να χει .,θα το αφήσω να το φάει το σκοτάδι και δεν θα ξαναποστάρω .....Αλλά , ΠΡΟΣΟΧΗ !!!

Dant3
28/12/2012, 17:56
Παντως εαν καποιος πουλαει παραπανω απο οτι το αγορασε(απο το μαγαζι) και συνεπως την τιμη που γραφει η αποδειξη,ειναι παρανομος...και αυτο γιατι βγαζει κερδος και αρα πρεπει να αποδιδει φπα.
δηλαδη αν αγορασεις ενα κρανος 300Ε,δεν το φορεσεις καθολου και το εχεις στο κουτι του και 1 μηνα μετα αποφασισεις να το δωσεις 320Ε γιατι εγινε στο ενδιαμεσο πυρηνικη καταστροφη και διαλυθηκαν τα εργοστασια και το πουλανε πλεον 400Ε το ιδιο κρανος,δεν μπορεις η εστω πρεπει να αποδωσεις και φπα στο κρατος.

Billymuse
28/12/2012, 18:18
http://www.youtube.com/watch?v=O6M3zmSRKI0

Bradipous
28/12/2012, 18:59
Παντως εαν καποιος πουλαει παραπανω απο οτι το αγορασε(απο το μαγαζι) και συνεπως την τιμη που γραφει η αποδειξη,ειναι παρανομος...και αυτο γιατι βγαζει κερδος και αρα πρεπει να αποδιδει φπα.
δηλαδη αν αγορασεις ενα κρανος 300Ε,δεν το φορεσεις καθολου και το εχεις στο κουτι του και 1 μηνα μετα αποφασισεις να το δωσεις 320Ε γιατι εγινε στο ενδιαμεσο πυρηνικη καταστροφη και διαλυθηκαν τα εργοστασια και το πουλανε πλεον 400Ε το ιδιο κρανος,δεν μπορεις η εστω πρεπει να αποδωσεις και φπα στο κρατος.

Γιατι νομιζεις οτι απο αυτον που το αγορασες 300€ θα αποδωσει φπα στο κρατος; :tooth:

paramedic
28/12/2012, 19:56
Κοίτα εγώ πάω σε μια κομμώτρια στη Ν Σμύρνη που είναι όμορφη και μου κάνει μασάζ…
Είναι και μηχανόβια.
Κάποτε ήθελε 20 αλλά τώρα θέλει 15, εγώ συνεχίζω να πηγαίνω και να σκάω τα 20.
Δεν τις λέω καν πως να με κουρέψει πια.
Ξέρει αυτή.

Πιο κάτω από το σπίτι μου είναι μια ΦΑΚΛΑΝΑ και θέλει 12.
Εγώ το χάλι μου έχω έτσι κι αλλιώς και δε με νοιάζει η ποιότητα αρκεί να μην μοιάζω με τράγο.
Κατανοητό?
:D

(και δε μιλήσαμε για ξυλα, ουκρανιές ρουμανιές κλπ έτσι? Κούρεμα μόνο)
:lol:
Πολλά δίνεις μόνο για κούρεμα ρε συ. Εγω με 5€ κουρεύομαι και μάλιστα ο κομμωτής που πάω μου κάνει το καλύτερο κούρεμα
που εχω κάνει ποτε. Και είναι και πολύ γρήγορος και με λούσιμο κομπλέ και ζελεδάκι μετά αν θες(εγω με το κράνος δεν βάζω ποτέ).
Παλιότερα είχα καλό φιλαράκι που πήγαινα αλλά αποφάσισε να κουρέυει απο εκεί ψηλά πια...

AUFGEBRACHT
28/12/2012, 19:58
Παντως εαν καποιος πουλαει παραπανω απο οτι το αγορασε(απο το μαγαζι) και συνεπως την τιμη που γραφει η αποδειξη,ειναι παρανομος...και αυτο γιατι βγαζει κερδος και αρα πρεπει να αποδιδει φπα.
δηλαδη αν αγορασεις ενα κρανος 300Ε,δεν το φορεσεις καθολου και το εχεις στο κουτι του και 1 μηνα μετα αποφασισεις να το δωσεις 320Ε γιατι εγινε στο ενδιαμεσο πυρηνικη καταστροφη και διαλυθηκαν τα εργοστασια και το πουλανε πλεον 400Ε το ιδιο κρανος,δεν μπορεις η εστω πρεπει να αποδωσεις και φπα στο κρατος.

Εδώ είσαι λάθος νομίζω... Το θέμα δεν είναι εάν πουλάει παραπάνω ή αν αποδίδει ΦΠΑ, το θέμα είναι ότι πουλάει κάτι. Υπό Κ.Σ. που λέγαμε και στη φυσική, ακόμα και €5 να πουλήσεις ένα κράνος και να τα βάλεις όλα στην τσέπη σου είναι παράνομο.

montechristo
28/12/2012, 22:40
Να κανω μια ερωτησουλα κι εγω? Εχω παραλληλα με το Αφρικανακι κι ενα ΜΧ5. Τρυπιος κουμπαρας κι αυτος επι σχεδον 10χρονια, εχει φαει ουκ ολιγα λεφτα (υπηρχαν τοτε...) και πλεον η εμπορικη του αξια ειναι τετοια (7-8000 μαξ) που εχω αποφασισει οτι παντρευτηκαμε. Καποια στιγμη για πλακα εβαλα αγγελια (την οποια και διατηρω) οπου το "πουλαω" 15000 αρχικα και μετα 20000. Ειμαι κλεφτης? Κερδοσκοπος? Σαφεστατα το Μιατακι δεν θα πουληθει ΠΟΤΕ με τετοια τιμη, αλλά δεν καταλαβαινω γιατι δεν μπορω εγω σαν ιδιοκτητης να το κοστολογησω οσο θελω εγω... Δεν εχω γραψει το παραμικρο ψεμα στην αγγελια, απλά ζηταω πολλα λεφτα. Και? Αυτο με κανει απατεωνα? Μαλλον κατι δεν καταλαβαινω σωστα...

Allst@rf
28/12/2012, 23:16
Γιατί δεν ποσταρετε την "ύποπτη " αγγελια,χωρίς να φαίνονται στοιχεία, τηλέφωνα, ονομάτα (σαφώς ) και χωρίς σχόλια και λόγια και αποφασίζουμε εμείς οι υπολοιποι αν είναι "ύποπτη "...

christof40
28/12/2012, 23:48
aristidisz εχεις δικιο η απαντηση που εδωσα ηταν ατοπη και ισοπεδωτικη,ομως βιαζομουνα να φυγω για δουλεια και εκαιγα στο τζακι κατι κολωνες της ΔΕΗ,πρεπει να
με μαστουρωσαν λιγο.....
τεσπα κανε χ στην απαντηση μου.
ομως....και εσυ με το παραδειγμα του κομωτηριου το τραβηξες το θεμα και ξεφυγε εντελως.
ειναι αυτο που λενε οτι η μλκια ειναι μεταδωτικη:lol:
στο θεμα μας τωρα...
εγω ειμαι απ αυτους που δεν πιστευουν οτι,οτι ειναι νομιμο ειναι και ηθικο.
η αισχροκερδεια ειναι μια ειτε την καλυπτει ο νομος ειτε οχι.
δεν λεμε για αγορες εξωτερικου,ιντερνετ και ανομοια πραμματα που διεπωνται πιθανως απο αλλους νομους.
εγω καταλαβα οτι ο lioulios εννοουσε της κραυγαλεες περιπτωσεις αισχρο-κερδιας.
πχ.....φιλος μου θελει να πουλησει το tdm του.
βλεπει της αγγελιες και tdm σε παρομοια κατασταση με το δικο του πωλουνται γυρω στα 5000.
αυτος το βαζει αγγελια στα 6000.εεε δεν θα του πω και τιποτα.μπορει να δυσκολευτει η να μην καταφερει να το πουλησει αλλα δεν θα τον κραξω.
εαν ομως το βαλει στα 8000,τοτε ναι...θα το κραξω το χαιβανι.
δεν λεω οτι τετοιοι τυποι ειναι απατεωνες αλλα οπως και να το κανουμε ειναι χαιβανια και βοηθανε εν αγνοια τους,τους απατεωνες.
αυτο σε απαντηση του montechristo

AristidisZ
29/12/2012, 02:19
aristidisz εχεις δικιο η απαντηση που εδωσα ηταν ατοπη και ισοπεδωτικη,ομως βιαζομουνα να φυγω για δουλεια και εκαιγα στο τζακι κατι κολωνες της ΔΕΗ,πρεπει να
με μαστουρωσαν λιγο.....
τεσπα κανε χ στην απαντηση μου.
ομως....και εσυ με το παραδειγμα του κομωτηριου το τραβηξες το θεμα και ξεφυγε εντελως.
ειναι αυτο που λενε οτι η μλκια ειναι μεταδωτικη:lol:
στο θεμα μας τωρα...
εγω ειμαι απ αυτους που δεν πιστευουν οτι,οτι ειναι νομιμο ειναι και ηθικο.
η αισχροκερδεια ειναι μια ειτε την καλυπτει ο νομος ειτε οχι.
δεν λεμε για αγορες εξωτερικου,ιντερνετ και ανομοια πραμματα που διεπωνται πιθανως απο αλλους νομους.
εγω καταλαβα οτι ο lioulios εννοουσε της κραυγαλεες περιπτωσεις αισχρο-κερδιας.
πχ.....φιλος μου θελει να πουλησει το tdm του.
βλεπει της αγγελιες και tdm σε παρομοια κατασταση με το δικο του πωλουνται γυρω στα 5000.
αυτος το βαζει αγγελια στα 6000.εεε δεν θα του πω και τιποτα.μπορει να δυσκολευτει η να μην καταφερει να το πουλησει αλλα δεν θα τον κραξω.
εαν ομως το βαλει στα 8000,τοτε ναι...θα το κραξω το χαιβανι.
δεν λεω οτι τετοιοι τυποι ειναι απατεωνες αλλα οπως και να το κανουμε ειναι χαιβανια και βοηθανε εν αγνοια τους,τους απατεωνες.
αυτο σε απαντηση του montechristo

Προφανώς υπερέβαλα, εννοώντας ότι ένα προϊόν ή μια υπηρεσία, κοστολογούνται διαφορετικά βάσει συνθηκών
πάντως εμένα φίλε μου με προβλημάτιζαν πάντα οι αγγελίες όπου η τιμή ήταν πολύ πιο χαμηλά από τον μ.ο. και όχι το ανάποδο :)
Το παράδειγμα που λες, το αντιμετώπισα πρόσφατα μάλιστα και στην αναζήτηση μηχανής
Κοίταγα για CBF, και έβλεπα μοντέλα 05-06 να πωλούνται 4 χιλιάρικα, την ώρα που ο Σαρακάκης τα έδινε στοκ (ακυκλοφόρητα, με διετή εγγύηση) 5.
Και τι να κανα εγώ, να παιρνα τον καθένα τηλέφωνο, και να λεγα:
ξέρεις, το μηχανάκι σου πρέπει να το πουλάς 2,5 χιλιάρικα πχ γιατί ετσι και έτσι ?
ο καθένας ότι θέλει κάνει, και είναι στη κρίση του κάθε αγοραστή να κρίνει :)
την αγγελία του montechristo θέλω να την δω και γω πάντως :D

blackbusa
29/12/2012, 03:46
proswpika ypopti kai periergi einai ekeini i aggelia pou den mou parexei tin asfaleia mias swstis agoropwlseias...ayto borei na einai oti den borei na eggyithei i proeleysi tou en logw antikeimenou,i poiotita, kai alla diafora.
Twra an kapoios thelei na poulisei me times ston theo einai diko tou thema.Pio poly tha anysixisw gia kapoion pou tha poulisei se poly xamiloteritimi(toso xamila pou sigoura xanei pola).:wave2:

dimmie_72
29/12/2012, 04:28
Να κανω μια ερωτησουλα κι εγω? Εχω παραλληλα με το Αφρικανακι κι ενα ΜΧ5. Τρυπιος κουμπαρας κι αυτος επι σχεδον 10χρονια, εχει φαει ουκ ολιγα λεφτα (υπηρχαν τοτε...) και πλεον η εμπορικη του αξια ειναι τετοια (7-8000 μαξ) που εχω αποφασισει οτι παντρευτηκαμε. Καποια στιγμη για πλακα εβαλα αγγελια (την οποια και διατηρω) οπου το "πουλαω" 15000 αρχικα και μετα 20000. Ειμαι κλεφτης? Κερδοσκοπος?

Δυστυχώς ο όρος "εμπορική αξία" είναι αυτή που πουλιέται το όχημα φιλαράκι κι όχι όσα τούριξες εσύ πάνω... Επειδή μάλιστα αναφέρεις ότι είναι και πάνω από 10ετία και πιθανόν όχι 1ο χέρι, αυτοί που μπαίνουν να πουλήσουν τα "μαμά" RX8 και TRIBUTE 5ετίας και κάτω στα €5000 μάλλον χαζό θα σε θεωρούν......

HelenKoR
29/12/2012, 05:21
η δικιά μου είναι ξανθιά και κοντή :a17:

http://www.youtube.com/watch?v=Wjb7YeZByIE

---------- όσο για τα υπόλοιπα...!

vaska
29/12/2012, 06:15
Είναι ένα 1.67 πάνω κάτω μελαχρινή, καστανά μάτια.
Είναι πάντα γελαστή, ευχάριστη και ξέρει να κουρεύει.
Ο φίλος της πρέπει να έχει ςς 600

Ξέρουμε τπτ για Μασάζ Πάτρα??? Ρωτάω γιατί σε βλέπω ενήμερο. Αν έχεις την καλοσύνη βάλε και τιμές

:bawl::bawl::bawl:


Το γμσμε το φρεντάκι λέμε

MG-KTiNoS
29/12/2012, 07:41
Ξέρουμε τπτ για Μασάζ Πάτρα??? Ρωτάω γιατί σε βλέπω ενήμερο. Αν έχεις την καλοσύνη βάλε και τιμές

:bawl::bawl::bawl:


Το γμσμε το φρεντάκι λέμε


Μπα !
Από Πάτρα δεν έχω ιδέα.
ΑΠό εκεί και μετά του είπα ότι όλα σχετικά είναι .
Άλλο να σε λούζει - κουρεύει η κοπέλιτσα με τα χεράκια της κι άλλο η ΦΑΚΛΑΝΑ. Και στς 2 περιπτώσεις κοντά μαλλιά θα έχεις, αλλά για σκέψου...
:D

AristidisZ
29/12/2012, 09:10
http://www.youtube.com/watch?v=Wjb7YeZByIE



Μόνο και μόνο που μου απάντησες με Φριντζήλα μπήκες στη καρδιά μου :a012:

nikonian
30/12/2012, 11:44
Στο θέμα μας.


Ανοίξτε για πλάκα αγγελίες για GPS αυτοκινήτου και πάρτε τηλέφωνα.
Κανένας δεν έχει κουτιά, χαρτιά , κωδικούς, cd, dvd, καλώδια συνδεσης Η/Υ ..... Όλοι σου δίνουν ραντεβού κάπου στο δρόμο.
Το έκανα όταν μου έκλεψαν το δικό μου απ'το αυτοκίνητο και 10 στα 10 ήταν κλεμμένα.

bulmont
30/12/2012, 17:54
Ρε παληκάρια πρίν από λίγες μέρες κυκλοφορούσε στις ''αστείες-περίεργες'' αγγελίες, κάποια αγγελία γιά ένα μαιμού νταξάκι άν
θυμάμαι καλά και μάλιστα ο τύπος έλεγε ότι έχει και διάφορα άλλα γιά πούλημα ύποπτης προέλευσης και η τιμή ήταν τσαμπέ......
Φώναζε από μακρυά γιά αγγελία ύποπτων συναλαγών η οποία και αποσύρθηκε από το CAR.GR σχετικά γρήγορα.........
Από το πρώτο πόστ του μάγειρα εγώ καταλαβα ότι σε τέτοιες αγγελίες αναφερόταν........




Ασε που γιά κούρεμα έχω να πάω 25 χρόνια....................................

montechristo
31/12/2012, 10:38
Αφου θελετε να δειτε την αγγελια, ιδου: http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2370872/

Ειλικρινα παντως, δεν εχω καταλαβει ακομη που βοηθαω οποιονδηποτε απατεωνα καπου, θεωρωντας οτι για να δωσω το Μιατακι μου (που δεν θελω να το δωσω, νομιζω οτι το εγραψα αυτο), θελω πολλα χρηματα. Χαζος δεν ειμαι, ξερω οτι ΛΟΓΙΚΑ δεν θα πουληθει ποτε σε αυτο το ευρος τιμων (εχει μπει απο 14 - 20κ, για να διατηρειται η αγγελια, αλλαζω την τιμη καθε φορα, παντως σε παραλογα επιπεδα βεβαια) και οπως ειπα δεν θελω να το δωσω.

Αν παντως αθελα μου βοηθαω απατεωνες (και μου εξηγησει καποιος πως το κανω αυτο), η αγγελια κατεβαινει αμεσως.

irinia
31/12/2012, 11:41
ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ................



Γινόμαστε κλεπταποδόχοι στό βωμό τού κέρδους.
Έμείς συντηρούμε τούς κλέφτες.
όταν ψάχνουμε παράδειγμα γιά φτηνά μεταχειρισμένα άνταλλακτικά πιθανόν
ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ....!!
Ένώ όμως όλοι καταριόμαστε τόν κλέφτη ,νά τού κοπεί τό χέρι κ.λ.π...
άν βρεθούμε μέ χτυπημένο μηχανάκι, ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ χωρίς νά τό ψάξουμε
δεχόμαστε άπό τόν κάθε μπάρμπα νά άγοράσουμε πολύ φθηνά τό μεταχειρισμένο
άνταλλακτικό πού μάς λείπει.
Βλέπω άπειρες άγγελίες..........έλέγχουμε όταν ψάχνουμε κάτι..??
Τόν πωλητή ,τήν άξιοπιστία του,τό άν μάς τό δώσει μουλωχτά στό δρόμο όπως
άνέφερε ό φίλος ή ΒΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ...??
Αύτό είναι Φαρισαϊσμός,ύποκρισία....!!!
Μετά χτυπιώμαστε όταν μάς κλέψουν τό μηχανάκι.....ΓΙΑΤΙ..??
Μή μέ ρωτάτε τό πώς θα έλέγξετε,όλοι τό ξέρετε ότι κάποια πράμματα
βρωμάνε άπό μακρυά,άπό μαγκάκια πού πουλάνε διάφορα καί όταν τούς δείς
καταλαβαίνεις τί ώρα πήραν τήν κόκα-κόλα τους μέχρι κάτι ύποπτα μαγαζάκια...!!
Καί άν στό μεταχειρισμένο ύπάρχει δυσκολία στό νά άναγνωρίσει κάποιος τήν
προέλευση του,στό καινούργιο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ...!!
Πόσες φορές δέν είδαμε νά πουλιούνται κράνη,μπουφάν ,γάντια ,άξεσουάρ διάφορα
ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ...!!
ΖΗΤΗΣΤΕ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ,είναι τόσο άπλό,και θά δείτε καί πόσο το πήρε
ώστε νά είστε σίγουροι ότι τό άγόρασε...!!!
Έγώ πιστεύω όσο καί νά θυμώσουν κάποιοι ότι ,γινόμαστε ΚΛΕΠΤΑΠΟΔΟΧΟΙ όχι έξ άμελείας
άλλά μέ πρόθεση τό κέρδος...!!
Δυστυχώς τά φόρουμ δέν μπορούν νά φιλτράρουν τίς άγγελίες καί νά τίς άξιολογήσουν.
Θά μπορούσαν όμως νά κρατάνε τά στοιχεία όποιων ένδιαφέρονται νά πουλήσουν,ώστε
καί αύτοί νά γνωρίζουν ότι δέν είναι ξέφραγα άμπέλια.
Πουλάς πράμματα...........τηλ.,διεύθυνση ,καί όνομα.
Έδωσες ψεύτικα..?? έφυγες..!!
Θά μού πείτε τώρα τά φόρουμ θά κάνουν τούς μπάτσους..??
Όχι ,άλλά άν ένοχλεί τό ΓΑΜΩ γιά παράδειγμα καί τρέχουν νά τό σβήσουν κάποιοι,
άς δείξουν τήν άνάλογη εύαισθησία καί έκεί πού ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ...!!

Bowleno
31/12/2012, 12:24
ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ................



!


Terens, πραγματικά πολλές :beer::beer:
Πέστα άνθρωπε!

Red Rider
02/01/2013, 10:18
Αφου θελετε να δειτε την αγγελια, ιδου: http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2370872/

Ειλικρινα παντως, δεν εχω καταλαβει ακομη που βοηθαω οποιονδηποτε απατεωνα καπου, θεωρωντας οτι για να δωσω το Μιατακι μου (που δεν θελω να το δωσω, νομιζω οτι το εγραψα αυτο), θελω πολλα χρηματα. Χαζος δεν ειμαι, ξερω οτι ΛΟΓΙΚΑ δεν θα πουληθει ποτε σε αυτο το ευρος τιμων (εχει μπει απο 14 - 20κ, για να διατηρειται η αγγελια, αλλαζω την τιμη καθε φορα, παντως σε παραλογα επιπεδα βεβαια) και οπως ειπα δεν θελω να το δωσω.

Αν παντως αθελα μου βοηθαω απατεωνες (και μου εξηγησει καποιος πως το κανω αυτο), η αγγελια κατεβαινει αμεσως.


Το σίγουρο είναι πως η αγγελία σου φαίνεται πως είναι ενός petrolhead που ζητάει ότι θέλει!
Ωραίο το mx αλλά πάρα πολλά ευρώ..
Καταλαβαίνω την θέση σου γιατί και εγώ έχω αυτοκίνητο κουμπαρά με πολλά πράγματα.
Εσύ απλά νομίζω πως έχεις την αγγελία πάνω μπάς και τσιμπίσει κανένας ανίδεος και γλυκαθεί με τον κομπρέσορα και πάρεις το 14άρι.Γιατί αν δεν ήθελες να το δώσεις δεν θα είχες αγγελία..
:beer:

MG-KTiNoS
02/01/2013, 10:29
Terens, πραγματικά πολλές :beer::beer:
Πέστα άνθρωπε!

:beer:

Lioulios
02/01/2013, 11:17
:beer:
Nα πάτε στις ανακατασκευές κύριε να κεράσετε μπύρες

DAYMAN
02/01/2013, 12:14
Terens :beer:

Bradipous
26/08/2013, 20:32
Μπορει να μην ταιριαζει με το περιεχομενο (οπως ξεκινησε το θεμα) αλλα σιγουρα ταιριαζει με τον τιτλο..

Τις βρηκα σε αντιστοιχο νημα διπλανου φορουμ και θεωρησα καλο να τις ποσταρω και εδω μηπως γνωριζει καποιος κατι..
Προκειται για το ιδιο προσωπο..

Αγγελια 1 (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3937442/), Αγγελια 2 (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3883330/)

SHOOTER045
27/08/2013, 01:10
Μπορει να μην ταιριαζει με το περιεχομενο (οπως ξεκινησε το θεμα) αλλα σιγουρα ταιριαζει με τον τιτλο..

Τις βρηκα σε αντιστοιχο νημα διπλανου φορουμ και θεωρησα καλο να τις ποσταρω και εδω μηπως γνωριζει καποιος κατι..
Προκειται για το ιδιο προσωπο..

Αγγελια 1 (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3937442/), Αγγελια 2 (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3883330/)

καποιος κανει πλακα σε καποιον
πριν λιγους μηνες βρισκω στο car ενα CR500 λουλουδι και τιμη 700 ευρο!!!!!!!!!!!!
τον παιρνω και παρολιγο να με βρισει καθως του σπασανε τα πα@@ρια με αυτο,καποιος αντεγραψε την αγγελια του και του εκανε πλακα,κατι τετοιο παιζει και εδω,με μια αναφορα στο car ως υποπτη,την κατεβαζουν γρηγορσα

Lioulios
27/08/2013, 03:14
Αν προσεξεις απο πισω φαινεται πως ειναι μοτομαγαζο και ειναι και τσιπης γιατι δεν ε ει καταχωρηθει σαν εμπορος στο καρ...κοστιζει κανα 150~200αρι το χρονο .


Συνηθες τακτικη να λυνουν τα μη ανακια και να τα πουλανε κοματι κοματι ...Με λιγο υπομονη βγαζουν πολλαπλασια απο αν πουλιοταν ολοκληρη και συνηθως η τιμη ειναι 50 τα εκατο κατω απο οζο το δινει η αντιπροσοπεια για τα ΟΕΜ .Για τα αλλα οπου τον πιασεις και οπου σε πιασει .

Εχω παρει πραμστα ετσι . Δεν ειναι κατι υποπτο ,αλλα θα επρεπε να ειναι καταχωρημενος εμπορος για μενα .

Bradipous
27/08/2013, 08:45
Αν δεν κανουν πλακα σε καποιον,
πολυ αμφιβαλω αν ειναι οντως μαγαζι ή κατι αλλο αυτος ο χωρος. Εμενα μου μοιαζει περισσοτερο με γκαραζ που εχει μετατραπει σε συνεργειο.
Εκτος του οτι δεν ειναι καταχωρημενος σαν εμπορος δεν εχει ουτε ενα ονομα.
Επιπλεον τα μηχανακια εξωτερικα φαινεται να ειναι σε καλη κατασταση..

:dizzy:

Lioulios
27/08/2013, 09:17
Αν δεν κανουν πλακα σε καποιον,
πολυ αμφιβαλω αν ειναι οντως μαγαζι ή κατι αλλο αυτος ο χωρος. Εμενα μου μοιαζει περισσοτερο με γκαραζ που εχει μετατραπει σε συνεργειο.
Εκτος του οτι δεν ειναι καταχωρημενος σαν εμπορος δεν εχει ουτε ενα ονομα.
Επιπλεον τα μηχανακια εξωτερικα φαινεται να ειναι σε καλη κατασταση..

:dizzy:

Kαι αυτά σε καλή κατάσταση είναι , αλλά τα κόψανε http://www.car.gr/parts/view/1788636/

Δεν είναι κλεμπένα ...Αλλά αν ένα μηχανάκι πουλάει 4.000 και η εξάτμιση κάνει μόνο 500 , το κοματιάζουνε και το πουλάνε με το κομάτι . Τα ΚΤΜ της αγγελίας που δείχνω δεν υπάρχουν πια . Είναι λυμένα . Έχω πάρει τα κάγκελά μου από εκεί. Γενικά πολύ εξυπηρετικό το παληκάρι .

Ο Άλλος μάλλον θα λυπήθηκε να δώσει λ7 στο καρ . Ο χώρος που βρήσκονται τα μηχανάκια είναι συνεργείο .

paramedic
27/08/2013, 10:27
Απο τον τελευταίο εχω πάει εγώ απο το μαγαζί. Τα παίρνουν απο ασφαλιστικές και τα πωλούν κομμάτια. Εχω και κάρτα. Τα περισσότερα εχουν πάρει πλαίσιο και κάποια έχουν βγει ασύμφορη επισκευή. Πολλοί απο συνεργεία ψωνίζουν ανταλλακτικά απο αυτόν μιας και έχει πολλά μηχανάκια. Βέβαια τα καλά κομμάτια φέυγουν απο την πρωτη ημέρα σε συνεργεία.