PDA

View Full Version : Εξέταση για δίπλωμα στον χολαργό ΣΟΣ



Σελίδες : [1] 2

Maria_P
02/01/2013, 08:01
:wave2: Καλημέρα σε όλη την παρέα και σας εύχομαι ολόψυχα καλή χρονιά και πάντα όρθιοι!! :)

Είμαί καινούρια, μα πολύ καινούρια όμως όχι μόνο σαν μέλος στο σάιτ αλλά και σαν οδηγός. Την Δευτέρα που μας έρχεται δίνω οδήγηση στο υπουργείο που βρίσκεται στον Χολαργό (μετά απο μια αποτυχιμένη προσπάθεια!)
Θα ήθελα λοιπόν να μοιραστείτε μαζί μου την εμπειρία σας και τι "παγίδες" πιθανόν να περιμένω απο τους εξεταστές πέρα από τα φθαρμένα σήματα που κόπηκα......:cry:
Έχω πάρει μηχανάκι για τους άλλους , μηχανή για μένα μιας και δεν έχω ξαναοδηγήσει ουσιαστικά. Η αγάπη μου είναι cbf 125 λευκό-μαύρο.
Ο ενθουσιασμός μου δεν περιγράφεται....αν και κάπως καθυστερημένα στα 29 μου χρόνια κατάφερα να κάνω την κίνηση για δίπλωμα αλλά η τρέλα μου γεννήθηκε πολύ νωρίτερα!! Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια αλλά ακόμη δεν νοιώθω ασφάλεια να βγώ στους δρόμους ειδικά στον Βύρωνα που είναι σαν φρανσίσκο οι δρόμοι!!! :lol:Υπάρχει ένα θεματάκι στις ανηφόρες στο ξεκίνημα.....
Σας ζάλισα είπα αρκετά.......:winka:

DUKASII
02/01/2013, 08:15
:wave2: Καλημέρα σε όλη την παρέα και σας εύχομαι ολόψυχα καλή χρονιά και πάντα όρθιοι!! :)

Είμαί καινούρια, μα πολύ καινούρια όμως όχι μόνο σαν μέλος στο σάιτ αλλά και σαν οδηγός. Την Δευτέρα που μας έρχεται δίνω οδήγηση στο υπουργείο που βρίσκεται στον Χολαργό (μετά απο μια αποτυχιμένη προσπάθεια!)
Θα ήθελα λοιπόν να μοιραστείτε μαζί μου την εμπειρία σας και τι "παγίδες" πιθανόν να περιμένω απο τους εξεταστές πέρα από τα φθαρμένα σήματα που κόπηκα......:cry:
Έχω πάρει μηχανάκι για τους άλλους , μηχανή για μένα μιας και δεν έχω ξαναοδηγήσει ουσιαστικά. Η αγάπη μου είναι cbf 125 λευκό-μαύρο.
Ο ενθουσιασμός μου δεν περιγράφεται....αν και κάπως καθυστερημένα στα 29 μου χρόνια κατάφερα να κάνω την κίνηση για δίπλωμα αλλά η τρέλα μου γεννήθηκε πολύ νωρίτερα!! Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια αλλά ακόμη δεν νοιώθω ασφάλεια να βγώ στους δρόμους ειδικά στον Βύρωνα που είναι σαν φρανσίσκο οι δρόμοι!!! :lol:Υπάρχει ένα θεματάκι στις ανηφόρες στο ξεκίνημα.....
Σας ζάλισα είπα αρκετά.......:winka:
epeidi ekei p kykloforeis ego meno..pes tis ores synithos vgeneis exo na kathome spiti...
stis anifores anoige ligo perisotero to gazi.
trik gia to diploma?mathe na odigas.

Maria_P
02/01/2013, 08:27
epeidi ekei p kykloforeis ego meno..pes tis ores synithos vgeneis exo na kathome spiti...
stis anifores anoige ligo perisotero to gazi.
trik gia to diploma?mathe na odigas.

Θα ενημερώσω μην αγχώνεσαι........μη σου πω θα πετάξω και ένα "Ν" στην πλάτη με φωτάκια!!!

Κοίτα, το καλό είναι όσο και τρελαμένη να είμαι αυτή τη στιγμή δεν βγαίνω έξω έτσι χωρίς να έχω κάνει αρκετή εξάσκηση και να ξέρω ότι εγώ κουμαντάρω το μηχανάκι.....Η ψυχολογία μου είναι το πάν! Η μάθηση έρχεται από την επανάληψη.......
Όσο για το τρίκ μακάρι αυτή η χώρα μας να είχε και την υποδομή να υποστηρίξει νέους οδηγούς γιατί τα μαθήματα που κάνουμε δεν νομίζω πως μας κάνουν οδηγούς. Αυτό για μένα ας πούμε ότι είναι το Α....τα υπόλοιπα στον δρόμο......συμφωνείς;

DUKASII
02/01/2013, 08:32
oxi..pare to hondaki soy k pigene kathe mera ston eleythero soy xrono sto dromo pros saketa pros ta pano kai kane pano kato dokimaze frena....pio polla frena..stripse dexia ekei p pane ta skoypidiarika tha se bgalei se mia kavatza gia xamoyrema me anifores ktl.kane ekei oti soy fenete dyskolo(frenarisma se katifora..xekinima se anifora..ktl ) polles fores kai genika odiga to mixanaki ekei poy einai elegxomeno perivalon den exei kinisi ktl.
molis teleioneis bgaze to kranos k perna apo ta fantaria na soy rixoyn kai kana koplimento na goystareis kiolas..
kali arxi kai fora exoplismo prostasias pantoy.alla pantoy.

TROOPER
02/01/2013, 10:59
.........
molis teleioneis bgaze to kranos k perna apo ta fantaria na soy rixoyn kai kana koplimento na goystareis kiolas..

ελα πες μας σπυρο πως εμαθες να οδηγας...!!!!!!!:lol::lol::lol:

SVX
02/01/2013, 11:02
ναι.... :rolleyes: ΣΟΣ ... οκέη ... :rolleyes:

DUKASII
02/01/2013, 11:42
ναι.... :rolleyes: ΣΟΣ ... οκέη ... :rolleyes:moyfa les?

devil's animal
02/01/2013, 12:28
moyfa les?

ή o afrotwin ή ο πανοπτικος θα'ναι και θα'χει γ@μηθει στο γελιο τωρα...
:bawl::bawl::bawl:

Bowleno
03/01/2013, 00:05
ή o afrotwin ή ο πανοπτικος θα'ναι και θα'χει γ@μηθει στο γελιο τωρα...
:bawl::bawl::bawl:

Αυτός ο afro έχει φάει ban ρε παιδιά; καιρό έχει να γράψει..... (και να μας βγάλει τα μάτια να τον διαβάσουμε....)

Lioulios
03/01/2013, 01:18
Μην κακομελετάτε .....

Όσο για σένα Μαρία ...καλή σταδιοδρομία

Maria_P
03/01/2013, 11:57
ναι.... :rolleyes: ΣΟΣ ... οκέη ... :rolleyes:

Προφανώς είστε πολύ μπροστά από μένα και δεν είστε στο επίπεδο το οδηγικό το δικό μου (η μέρα με την νύχτα για την ακρίβεια!!) αλλά θα πω πολύ απλά μια κουβέντα....Ας μην ξεχνάτε από που ξεκινήσατε για να φτάσετε στο σήμερα και να "παίζετε" στα χέρια σας την μηχανή σας και να πραγματοποιείτε το πάθος σας.
Πίστευα μέσα μου πως ειδικά οι λάτρεις της μηχανής ...αυτοί που δεν την χρησιμοποιούν μόνο ως μέσω πως έχουν ένα κοινό στοιχείο........όποιοι το διαθέτουν ....θα καταλάβουν.........
Δεν θα πτοήσει τίποτα το όνειρο μου απλά επειδή έχετε συνηθήσει τις γυναικες ως συνοδηγούς ή ακόμη με τις καφρίλες πολλές φορές που κάνουν σε οδήγηση ι.χ....... Είναι άδικο.....
Δεν έχω σκοπό να μείνω στο 125...όμως το θεωρώ καλό σχολείο για αρχή.....
Απλά ως αρχάρεια υπάρχει φόβος για την αποτυχία.
Εχθές κατάφερα να ξεκινάω με μεγαλύτερη άνεση σε ανήφορο και η χαρά ήταν μεγάλη! Δεν θέλω να βιαστώ και να με παρασύρει ο ενθουσιασμός μου!! Θέλω να είμαι υπερήφανη και να μην δημιουργώ προβλήματα σε άλλους οδηγούς. Γιαυτό πρώτα δίπλωμα και ασφάλεια και μετά λιγο λίγο θα βγαίνω στην γειτονιά για εξάσκηση όσπου να πώ οτι είμαι έτοιμη για να κυκλοφορήσω κανονικά!!

Αυτά.........

Maria_P
03/01/2013, 12:00
Μην κακομελετάτε .....

Όσο για σένα Μαρία ...καλή σταδιοδρομία
Να'σαι καλά αγόρι μου!:)

Θα μπώ την Δευτέρα να πω νέα!!Ελπίζω να πάνε όλα δεξιά!!:smokin:

Maria_P
03/01/2013, 12:04
oxi..pare to hondaki soy k pigene kathe mera ston eleythero soy xrono sto dromo pros saketa pros ta pano kai kane pano kato dokimaze frena....pio polla frena..stripse dexia ekei p pane ta skoypidiarika tha se bgalei se mia kavatza gia xamoyrema me anifores ktl.kane ekei oti soy fenete dyskolo(frenarisma se katifora..xekinima se anifora..ktl ) polles fores kai genika odiga to mixanaki ekei poy einai elegxomeno perivalon den exei kinisi ktl.
molis teleioneis bgaze to kranos k perna apo ta fantaria na soy rixoyn kai kana koplimento na goystareis kiolas..
kali arxi kai fora exoplismo prostasias pantoy.alla pantoy.


Χα.χα......καλά τα λές!!
Σε στροφιλίκα κατάλαβα πως ενώ είμαι δεξιόχειρηπαίρνω πιο άνετα τις αριστερές στροφές ενώ στις δεξιές ισχύει το αντίθετο, υπάρχει μια ελαφρά δυσκολία ενώ κατεβάζω ταχύτητα πρίν μπώ .....τι σου λέω τώρα ε???:cry: Αλήθεια όμως....

Lioulios
03/01/2013, 12:17
¨Άλλος έχει το όνομα και άλλος τη χάρη ¨

Μαράκι , μια χαρά το πας . Οι από πάνω που σου απάντησαν ....Αυτοί και αν είναι κουλοΜαρίες . Πάνε και αλλάζουν τα μηχανάκια το ένα μετά το άλλο μπας και βρούνε κανένα που να πηγαίνει μόνο του ....Μην ψαρώνεις με τις φωτό χρήστη που έχουνε βάλει ...Φαντάσου πως ο ένας οδηγάει Vigago με κρόσια στο τιμόνι !!!
Φαίνεσαι κοπέλα που ξέρεις τί θες και για υτό θα πετύχεις . Συνέχισε έτσι και σύντομα εύχομαι να το πάρεις στα χέρια σου το πράμα και να πας μπροστά .
Καλή επιτυχία εύχομαι .


...Έτσι μιλάνε ρε στις γυναίκες . Με τις μλκις που λέτε ,μπαίνουν ρωτάνε και φεύγουν ....Γυναικοδιώχτες!!! Ε υναικοδιώχτες!!!!!


:a48:

Maria_P
03/01/2013, 12:55
¨Άλλος έχει το όνομα και άλλος τη χάρη ¨

Μαράκι , μια χαρά το πας . Οι από πάνω που σου απάντησαν ....Αυτοί και αν είναι κουλοΜαρίες . Πάνε και αλλάζουν τα μηχανάκια το ένα μετά το άλλο μπας και βρούνε κανένα που να πηγαίνει μόνο του ....Μην ψαρώνεις με τις φωτό χρήστη που έχουνε βάλει ...Φαντάσου πως ο ένας οδηγάει Vigago με κρόσια στο τιμόνι !!!
Φαίνεσαι κοπέλα που ξέρεις τί θες και για υτό θα πετύχεις . Συνέχισε έτσι και σύντομα εύχομαι να το πάρεις στα χέρια σου το πράμα και να πας μπροστά .
Καλή επιτυχία εύχομαι .


...Έτσι μιλάνε ρε στις γυναίκες . Με τις μλκις που λέτε ,μπαίνουν ρωτάνε και φεύγουν ....Γυναικοδιώχτες!!! Ε υναικοδιώχτες!!!!!


:a48:

Ξέρεις ε...... όπου ακούω πολλά κεράσια κρατάω μικρό καλάθι.... περι ορέξεως........

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!Τα κρατάω γιατί μου φτιάχνουν το κέφι και την ψυχολογία μου!!

Μια πρόσφατη εμπειρία που θα ήθελα να μοιραστώ......Είχα πάει καρδίτσα πρίν λίγους μήνες ως συνοδηγός βεβαια με τους aprilia bikers εκδρομή και ήταν η διαδρομή απλά ονειρεμένη!!! Η ψυχή που έχουν τα παιδιά με τα οποία συναντήθηκα δεν περιγράφεται.......αυτό το παιχνίδισμα αλλα και η ομαδικότητα ήταν όοοοολα τα λεφτά!! έβαλε και αυτό το λιθαράκι του....λοιπόν τι να μου πεί ο "προκατειλημένος"????? ουτε καν με αγγίζει το ύφος του......Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτός ο ανταγωνισμός???Εγώ θα κάνω αυτο που θέλω να κάνω, απλά γράφτηκα σ'αυτο σαιτ να μοιραστώ αυτό το "ταξίδι" μου απο την αρχή να μάθω, να ακούσω εμπειρίες κλπ........δεν τους υποχρέωσα να λάβουν θέση αν θεωρούν πως δεν έχει νόημα..

Lioulios
03/01/2013, 13:01
Aν σου φτιάχνουν τόσο το κέφι , τότε κράτα τα .
Aprilia bikers ε ; Βλέπω κάνεις καλές παρέες . Τό χες εσύ . Δε σε φοβάμαι . Όλα θα πάνε ίσια .

sniper
03/01/2013, 13:09
..... Όλα θα πάνε ίσια . Το θέμα μας εδώ και χρόνια είναι να μάθουμε να στρίβουμε. Ίσια πάνε όλοι.

Lioulios
03/01/2013, 13:16
Άνοιξε λίγο τους ορίζοντες του μυαλού σου να δεις και πιο περα ..... Το ΦΩΣ .

Θα το στΡίψει . Είναι θέμα χρόνου .

Maria_P
03/01/2013, 13:21
Το θέμα μας εδώ και χρόνια είναι να μάθουμε να στρίβουμε. Ίσια πάνε όλοι.
Σωστός ο παίχτης....!!Αυτή είναι η γλύκα;)

OldMan
03/01/2013, 13:23
Μια πρόσφατη εμπειρία που θα ήθελα να μοιραστώ......
Καλό πράγμα είναι η μοιρασιά αλλά να ρωτάμε και τους άλλους αν γουσταρουν..:D


Εγώ θα κάνω αυτο που θέλω να κάνω..
Κι εγώ θα κρατήσω την αναπνοή μου μέχρι να σκάσω..:a020:

TROOPER
03/01/2013, 13:24
Να'σαι καλά αγόρι μου!:)

Θα μπώ την Δευτέρα να πω νέα!!Ελπίζω να πάνε όλα δεξιά!!:smokin:

και αγορι της και δεξια...........................να πως αποκταει ενδιαφερον το θρεντ και πολιτικο και κοινωνικο!!!!

sniper
03/01/2013, 13:27
και αγορι της και δεξια...........................να πως αποκταει ενδιαφερον το θρεντ και πολιτικο και κοινωνικο!!!! Πολύ αμφιβάλλεις τώρα τελευταία εσύ...

TROOPER
03/01/2013, 13:30
Πολύ αμφιβάλλεις τώρα τελευταία εσύ...

που αναφερεσαι νταβαριτς?:lol:

Maria_P
03/01/2013, 13:43
και αγορι της και δεξια...........................να πως αποκταει ενδιαφερον το θρεντ και πολιτικο και κοινωνικο!!!!
Το πας αλλού το θέμα εσύ καλό μου . Απλά για να σου λυθεί η απορία δεξια δεν είμαι........δεν ανοίκω με τους πουλημένους......

sniper
03/01/2013, 13:46
Το πας αλλού το θέμα εσύ καλό μου . Απλά για να σου λυθεί η απορία δεξια δεν είμαι........δεν ανοίκω με τους πουλημένους...... Κι έτσι ξεκίνησε ο καυγάς...

TROOPER
03/01/2013, 13:47
Το πας αλλού το θέμα εσύ καλό μου . Απλά για να σου λυθεί η απορία δεξια δεν είμαι........δεν ανοίκω με τους πουλημένους......

και ετσι μενει μονο το κοινωνικο....:lol:

Maria_P
03/01/2013, 13:50
Κι έτσι ξεκίνησε ο καυγάς...
Ειλικρινα όμως αν ανατρέξεις στο αρχικό μου ποστ και δεις το πως εξελιχθηκε το θέμα, θα γελάς...Ημαρτον......Δεν μου προσφέρει τίποτα να καυγαδίσω....αλλά τους τρώει βλέπω μερικούς μερικούς.....

OldMan
03/01/2013, 13:55
.......δεν ανοίκω με τους πουλημένους......
Χάρμα οφθαλών είσαι γλυκειά μου ..
(ορθογραφικώς και συντακτικώς):(

TROOPER
03/01/2013, 13:56
Ειλικρινα όμως αν ανατρέξεις στο αρχικό μου ποστ και δεις το πως εξελιχθηκε το θέμα, θα γελάς...Ημαρτον......Δεν μου προσφέρει τίποτα να καυγαδίσω....αλλά τους τρώει βλέπω μερικούς μερικούς.....

εχεις δικιο αυτον τον Oldman τον τσιμπησαν το καλοκαιρι πολλα κουνουπια!:lol:

Maria_P
03/01/2013, 14:28
Χάρμα οφθαλών είσαι γλυκειά μου ..
(ορθογραφικώς και συντακτικώς):(Ρε κομπλεξικε του κερατά....αι κατούρα να πούμε και λίγο να σου φύγει η ψευτομαγκιά........
Τώρα ήταν καλύτερα??????

DUKASII
03/01/2013, 14:30
Ρε κομπλεξικε του κερατά....αι κατούρα να πούμε και λίγο να σου φύγει η ψευτομαγκιά........
Τώρα ήταν καλύτερα??????
stin ilikia toy to katoyrima einai ligo zori..dostoy mia enalaktiki

sapila racing
03/01/2013, 14:34
Ρε κομπλεξικε του κερατά....αι κατούρα να πούμε και λίγο να σου φύγει η ψευτομαγκιά........
Τώρα ήταν καλύτερα??????

:lol: :lol:
Βρε μην τον παρεξηγείς είναι λίγο :a024: κι έχει κόλλημα με την ορθογραφία.
Αν τελικά μείνεις στο φόρουμ θα τον συμπαθήσεις κιόλας.

Οσο για τις εξετάσεις σου εύχομαι καλή επιτυχία. :beer:

sniper
03/01/2013, 14:40
Ρε κομπλεξικε του κερατά....αι κατούρα να πούμε και λίγο να σου φύγει η ψευτομαγκιά........ Τώρα ήταν καλύτερα?????? Μην τον ζορίζεις πολύ...

OldMan
03/01/2013, 14:51
Ρε κομπλεξικε του κερατά....αι κατούρα να πούμε και λίγο να σου φύγει η ψευτομαγκιά........
Τώρα ήταν καλύτερα??????
Αν έβαζες διαλυτικά στο "αι", κάτι θα γινόταν..;)

OldMan
03/01/2013, 14:52
stin ilikia toy to katoyrima einai ligo zori..dostoy mia enalaktiki
Μπιμπίκο, κανόνισε να πάω από πέσιμο...:D

Maria_P
03/01/2013, 14:59
:lol: :lol:
Βρε μην τον παρεξηγείς είναι λίγο :a024: κι έχει κόλλημα με την ορθογραφία.
Αν τελικά μείνεις στο φόρουμ θα τον συμπαθήσεις κιόλας.

Οσο για τις εξετάσεις σου εύχομαι καλή επιτυχία. :beer:
¨Εμα δε νοιώθει έτσι; Προκαλεί να τα ακούσει. Και ποιός είναι τελικά ο Μπαμπινιώτης ή η δασκαλίτσα που είχα στο δημοτικό. Έλεος.....Με εκνεύρισε γιατί έχει κολήσει στο δέντρο και χάνει την ουσία......Δεν είναι ωραίο αυτό που κάνει με τον τρόπο του να αποθαρρύνει έναν νέο οδηγό....το παίρνει χαλαρά.
Αχ, από το στόμα σου και στου θεού τ'αυτί!!Θα πετάω από την χαρά μου!!!:)

Maria_P
03/01/2013, 15:01
Αν έβαζες διαλυτικά στο "αι", κάτι θα γινόταν..;)

Δεν ξέρω πως τα βάζουν:eek:

sniper
03/01/2013, 15:03
¨Εμα δε νοιώθει έτσι; Προκαλεί να τα ακούσει. Και ποιός είναι τελικά ο Μπαμπινιώτης ή η δασκαλίτσα που είχα στο δημοτικό. Έλεος.....Με εκνεύρισε γιατί έχει κολήσει στο δέντρο και χάνει την ουσία......Δεν είναι ωραίο αυτό που κάνει με τον τρόπο του να αποθαρρύνει έναν νέο οδηγό....το παίρνει χαλαρά. Αχ, από το στόμα σου και στου θεού τ'αυτί!!Θα πετάω από την χαρά μου!!!:) Πες τα ρε κορίτσι μου με τον αγ@μητο πια.... :smokin:

OldMan
03/01/2013, 15:05
έχει κολήσει στο δέντρο και χάνει την ουσία......
Βγήκαμε ποτέ μαζί enduroβόλτα..??:confused:


Δεν είναι ωραίο αυτό που κάνει με τον τρόπο του να αποθαρρύνει έναν νέο οδηγό....
Ίσα ίσα που σου δείχνω πως να ξεχωρίσεις την Δοτική του τρόπου από αυτήν του μέσου, για να μην τα σκας στα μαστόρια αργότερα..;)

OldMan
03/01/2013, 15:08
Δεν ξέρω πως τα βάζουν:eek:
Τότε γραψε "αει" (που είναι και το σωστό)...

(με τον τόπο αυτό θα μάθεις πως να χρησιμοποιείς μια "σκύλα" στην θέση του χαμένου λεβιέ ταχυτήτων..);)

Maria_P
03/01/2013, 15:19
Τότε γραψε "αει" (που είναι και το σωστό)...

(με τον τόπο αυτό θα μάθεις πως να χρησιμοποιείς μια "σκύλα" στην θέση του χαμένου λεβιέ ταχυτήτων..);)
Όπα όπα...."σκύλα" τι εστί Δάσκαλε???Μην μου τα λές έτσι απότομα..............:p

OldMan
03/01/2013, 15:25
Όπα όπα...."σκύλα" τι εστί Δάσκαλε???Μην μου τα λές έτσι απότομα..............:p
Παράφραση του Αγγλοσαξωνικού "bitch" που είναι μια μάρκα εργαλείων..

(επίσης έτσι αποκαλεί την γκαζοτανάλια του ο Sapilas όταν γλυστράει πάνω σε γυμνό σπείρωμα..)

sniper
03/01/2013, 15:28
Όπα όπα...."σκύλα" τι εστί Δάσκαλε???Μην μου τα λές έτσι απότομα..............:p Αρχίσαμε και την διδασκαλία...

Maria_P
03/01/2013, 15:31
Παράφραση του Αγγλοσαξωνικού "bitch" που είναι μια μάρκα εργαλείων..

(επίσης έτσι αποκαλεί την γκαζοτανάλια του ο Sapilas όταν γλυστράει πάνω σε γυμνό σπείρωμα..)

Αχα.....μάλιστα. Το μάθαμε και αυτό!Έχω δρόοοομο μπροστά μου..........:bawl:

Maria_P
03/01/2013, 15:33
Αρχίσαμε και την διδασκαλία...
Αμ πως! ¨οτι μαθαίνει κανείς χαμένο δεν πάει. Καλύτερα είνα απο το να μαλώσω μαζί του δεν λέει........δεν το θέλω.......:rolleyes:

bulmont
03/01/2013, 15:33
Νιώθω πολύ τυχερός, που πήρα δίπλωμα πρίν από τριάντα χρόνια, όταν αυτός ο παλιόγερος
ήταν ακόμα τζόβενο, με κοντά παντελονάκια..........

sniper
03/01/2013, 15:39
Νιώθω πολύ τυχερός, που πήρα δίπλωμα πρίν από τριάντα χρόνια, όταν αυτός ο παλιόγερος ήταν ακόμα τζόβενο, με κοντά παντελονάκια.......... Σιγά μην φόραγε και πάμπερς προ 30ετίας.... :bawl:

Maria_P
03/01/2013, 15:40
Νιώθω πολύ τυχερός, που πήρα δίπλωμα πρίν από τριάντα χρόνια, όταν αυτός ο παλιόγερος
ήταν ακόμα τζόβενο, με κοντά παντελονάκια..........
Ααα.....έχουμε ιστορία εδώ....για πε για πε..........πάντα με τον καλό λόγο στο στόμα να φανταστώ ε?ε? :a017:

Και την πληρώνω τώρα εγώ το νεούδι......:whiteflag:

sniper
03/01/2013, 15:47
Ααα.....έχουμε ιστορία εδώ....για πε για πε..........πάντα με τον καλό λόγο στο στόμα να φανταστώ ε?ε? :a017: Και την πληρώνω τώρα εγώ το νεούδι......:whiteflag: Tρίχες.. φήμες είναι.. Oldman the Violator και klein mein...

Maria_P
03/01/2013, 15:53
Tρίχες.. φήμες είναι.. Oldman the Violator και klein mein...
Δώσε αρχηγέ!:tooth:

Tedvj23
03/01/2013, 16:17
ΚΑλως ηρθες και σου εύχομαι καλή επιτυχία με τις εξετασεις..:beer:

GsDakar
03/01/2013, 16:31
Καλη επιτυχια στις εξετασεις σου,και ψυχραιμια, να εισαι αφοσιωμένη στο μηχανακι και στην διαδρομη σου και οχι στον εξεταστη αν σε κοιταει.Και ολα θα πανε καλα.

Bradipous
03/01/2013, 17:04
Καλη επιτυχια στις εξετασεις σου και καλες βολτες να χεις στη συνεχεια...

Σχετικα με τις εξετασεις για το αν υπαρχει καποια "παγιδα", ναι υπαρχει...
Δεν θα πρεπει σε καμια περιπτωση να απογοητευσεις τους εξεταστες σου ξεχνωντας να τους δωσεις χαρτζιλικι. Δεν θα στο συγχωρεσουν και θα σε κοψουν.. :tooth:

christof40
03/01/2013, 17:45
Καλη επιτυχια στις εξετασεις σου και καλες βολτες να χεις στη συνεχεια...

Σχετικα με τις εξετασεις για το αν υπαρχει καποια "παγιδα", ναι υπαρχει...
Δεν θα πρεπει σε καμια περιπτωση να απογοητευσεις τους εξεταστες σου ξεχνωντας να τους δωσεις χαρτζιλικι. Δεν θα στο συγχωρεσουν και θα σε κοψουν.. :tooth:


φιλε εχεις μεινει πολυυυυ πισω.....σημερα πρωθυπουργος ειναι ο σαμαρας και τετοιες λαμογιες δεν γινονται λεμεεε.:lol::lol:

Maria_P
03/01/2013, 18:23
Καλη επιτυχια στις εξετασεις σου και καλες βολτες να χεις στη συνεχεια...

Σχετικα με τις εξετασεις για το αν υπαρχει καποια "παγιδα", ναι υπαρχει...
Δεν θα πρεπει σε καμια περιπτωση να απογοητευσεις τους εξεταστες σου ξεχνωντας να τους δωσεις χαρτζιλικι. Δεν θα στο συγχωρεσουν και θα σε κοψουν.. :tooth:
Καλησπέρα και ευχαριστώ θερμά !!
Αν σου έλεγα ότι δεν έχω σκεφτεί το ενδεχόμενο για την "βαζελίνη" :lipssealed:θα έλεγα ψέματα. Από εγωισμό και απο το μισθό των 500 ευρώ το σκεφτομαι πολύ....Έχω ακούσει περι 200 ευρώ , δεν ξέρω αν ισχύει αλλά μου φαίνονται πολλά....ξέρω πως και να το πάρω το δίπλωμα δεν με κάνει καλή οδηγό από μόνο του αλλά θέλω να τελειώσει αυτή η εκρεμμότητα δεν έχω αποφασίσει ακόμη αλλά ξέρω ότι ταλαιπωρούν κοσμάκι......άμα δεν πέσει το παραδάκι.....:a52:

Maria_P
03/01/2013, 18:26
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές, θα τις χρειαστώ στα σίγουρα!!:vava::tooth:

HelenKoR
03/01/2013, 19:36
Δεν ξέρω πως τα βάζουν:eek:

shift + ; ταυτόχρονα και μετά το γράμμα (πχ "ι") ---> ϊ
Αν θέλεις και τόνο τότε shift + ς (δηλαδή το κουμπί με το w) και στην συνέχεια το γράμμα ---> ΐ
:)

Καλή τύχη!

devil's animal
03/01/2013, 20:28
Καλησπέρα και ευχαριστώ θερμά !!
Αν σου έλεγα ότι δεν έχω σκεφτεί το ενδεχόμενο για την "βαζελίνη" :lipssealed:θα έλεγα ψέματα. Από εγωισμό και απο το μισθό των 500 ευρώ το σκεφτομαι πολύ....Έχω ακούσει περι 200 ευρώ , δεν ξέρω αν ισχύει αλλά μου φαίνονται πολλά....ξέρω πως και να το πάρω το δίπλωμα δεν με κάνει καλή οδηγό από μόνο του αλλά θέλω να τελειώσει αυτή η εκρεμμότητα δεν έχω αποφασίσει ακόμη αλλά ξέρω ότι ταλαιπωρούν κοσμάκι......άμα δεν πέσει το παραδάκι.....:a52:


τα εχουν κανει ετσι ουτως ωστε να ειναι υπερ τους το πραγμα οσον αφορα το οικονομικο...
εδωσε προσφατα ενας συναδελφος για διπλωμα και δεν λαδωσε και οπως ηταν φυσικο τον εκοψαν...

το γιατι:
ζητανε 200€ για λαδωμα και η "παρασταση" κανει 250€...
αν λοιπον δωσεις 450 εχεις σιγουρο το διπλωμα...

αν δωσεις μονο τα 250 της παραστασης και χωρις να λαδωσεις και σε κοψουν (που θα σε κοψουν)...θα ξαναπας για παρασταση δινοντας αλλα 250 και παλι εχεις την πιθανοτητα να κοπεις...δλδ θα εχεις δωσει συνολο 500 και δεν θα ξερεις αν θα το παρεις...


αρα προτιμας να δωσεις τα 450 και να το εχεις στο τσεπακι σου παρα να δωσεις 500 (250 της παραστασης Χ2) και να εξαρτασαι απο την "καλοσυνη" τους...
;)

Bradipous
03/01/2013, 21:40
το γιατι:
ζητανε 200€ για λαδωμα και η "παρασταση" κανει 250€...
αν λοιπον δωσεις 450 εχεις σιγουρο το διπλωμα...



100€ δεν ειναι τα εξοδα παραστασης???

pipe_smoker
04/01/2013, 02:36
Διαφωνώ κάθετα με το λάδωμα και νομίζω ότι είναι λίγο υπερβολικό το "αν δε λαδώσεις κόπηκες" αλλά ας μην το πιάσουμε τώρα αυτό.

Αν αμφιταλαντεύεσαι μέχρι την τελευταία στιγμή, έχε τα λεφτά μαζί σου (ή αν έχεις εμπιστοσύνη στο δάσκαλο δώσ'του τα εκείνου εξ'αρχής). Είναι πολλοί οι εξεταστές που έχουν τη φήμη του τσεκουριού αλλά και πολλοί αυτοί που ναι μεν άμα τους τα δώσεις θα τα πάρουν, αλλά αν είσαι σωστός δε θα σε κόψουν ασχέτως λαδώματος. Υπάρχει πιθανότητα ο δάσκαλος να τους ξέρει, να τους έχει ξανασυναντήσει ή να έχει ακούσει διάφορα (απ'όσο γνωρίζω όμως δεν ξέρουν από πριν ποιοι θα έρθουν για εξεταστές). Οπότε μόλις εμφανιστούν παίζουν τα εξής σενάρια:

1. Τους ξέρει/έχει ακουστά και είναι τσεκούρια = δίνει το λάδι
2. Τους ξέρει/έχει ακουστά και είναι νορμάλ = οδηγάς σωστά και περνάς
3. Δεν τους ξέρει/έχει ακουστά = αποφασίζεις, πράττεις κι αναλόγως εισπράττεις.

Lioulios
04/01/2013, 03:01
Ρε ... Τί λέτε ; Πάτε καλά ;

Με την παραμικρή μαλακία που θα γίνει -εάν γίνει ...Πάει κάποιος και το κάνει θέμα .... Ήμουνα καλός και με έκοψε .Με τον τρόπο του μου ζήτησε μαρούλι.... Αμάν κάνουνε τώρα να βρούνε επίορκους .Νταξ ...δεν είναι αποδειξη ,αλλά αν αρχίσεις και φωνάζεις και απηλείς ,καταλαβαίνουν πως δεν θα ξεμπλέξουν εύκολα και πως δεν είσαι και κανα θύμα για στίψιμο.

...Αλλά να αξίζει να περάσεις όμως !!!

Όποιος αξίζει να περάσει και είναι ικανός .... Δεν φοβάται τίποτα . Τώρα εάν θέλει κάποιος να λαδώσει ,να περάσει και μετά σιγά σιγά να μάθει να οδηγάει ...Τί να πω !!

Ωραίες αντιλήψεις έχετε ορισμένοι .

Εγώ όταν έδινα ,είχα πάρει το μηχανάκι που θα δίναμε ,πήγα για σάντουιτς και έκανα και σούζες .Με είδανε και μου τη φυλάγανε . Έκανα μια μαλακία και δεν πέρασε δέκατο του δευτ/του και μου λέει ...Λιούλιο ..τον πούλο . Για να μάθεις να μην κάνεις μαγκιές ..
Όταν ξαναπήγα ...πήγα σαν την κότα με τα αυτιά κάτω ,αλλά το πήρα .

(άσχετο ,αλλά το θυμήθηκα και είπα να το μοιραστώ)

Maria_P
04/01/2013, 10:13
100€ δεν ειναι τα εξοδα παραστασης???
Ναι, τι λέει 250??

pipe_smoker
04/01/2013, 11:42
Ρε ... Τί λέτε ; Πάτε καλά ;


Σε γενικές γραμμές μαζί σου.
Το θέμα είναι ότι αν θέλει να σε "εξαναγκάσει" να την κάνεις τη μαλακία μπορεί άνετα να το κάνει. Μη σκέφτεσαι με το πώς είσαι και το πώς οδηγάς τώρα αλλά με το τότε. Που τρέμουνε τα γόνατα μην ακούσεις το "κάνε δεξιά και σταμάτα, κόπηκες". Άμα του την έχει βιδώσει του αλλουνού/ηνής που δεν πήρε το παραδάκι που υπολόγιζε ώστε να πάει για ψώνια/μπουζούκια/ρδελότσαρκα το βράδυ ως είχε κανονίσει, μπορεί να τα βάλει μαζί σου. Κι άμα θέλει να κάνεις μαλακία (έστω και μικρή, που του αρκεί για να σε κόψει) μπορεί να σε οδηγήσει άνετα στο να την κάνεις. Είτε δε σε είδε να γυρνάς το κεφάλι σου 120 μοίρες σαν την κουκουβάγια στα οχτάρια, είτε έκλασε/ρέυτηκε/φτερνίστηκε/περπάταγε δίπλα σου σαν το χάρο την ώρα που έκανες το "αργό" κι ακούμπησες γραμμή, είτε σε ζορίζει στην πορεία που στο φινάλε είναι ότι πιο εύκολο για εκείνον και τελείωσε το παραμύθι.

Ξαναλέω είμαι κατά του λαδώματος, και είναι υπερβολή το ότι αν δε λαδώσεις έχεις κοπεί. Αλλά καταγγελίες και μαλακίες σε καμιά πολιτισμένη χώρα. Εδώ είναι Βαλκάνια. Σε λίγο θα σου κόβουν κι απόδειξη για το λάδωμα.


Ναι, τι λέει 250??

Κι εγώ όπως τα λέει ο devil's τα θυμάμαι. Ίσως δεν είναι μόνο τα έξοδα παράστασης αλλά να είναι και κάποια υποχρεωτικά έξτρα μαθήματα? Πάντως ότι σα νούμερα στέκουν αυτά που λέει στέκουν. Τουλάχιστον πριν από κανά τριάρι χρόνια που είχα δώσει εγώ. Όσοι το μελέταγαν να λαδώσουν τότε ακριβώς τους ίδιους υπολογισμούς κάνανε. Ότι δηλαδή είτε 450 και στο χέρι είτε 250 και καρτέρι. Αλλά δεν ήξεραν να ανοίγουν το σταντ στο παπί και νόμιζαν ότι το πίσω μέρος του λεβιέ ταχυτήτων είναι για να ξεκουράζεις τη φτέρνα σου.

OldMan
04/01/2013, 12:27
shift + ; ταυτόχρονα και μετά το γράμμα (πχ "ι") ---> ϊ
Αν θέλεις και τόνο τότε shift + ς (δηλαδή το κουμπί με το w) και στην συνέχεια το γράμμα ---> ΐ
:)
Αυτά είναι κορίτσια ρεεεεεεεεεε...!!!

(θύμησέ μου να σε προικίσω εσένα, γιατί αν περιμένεις από το καλλίγραμο μέλος και τους άλλους μηνάρες την έκατσες την βάρκα..) :beer:

Lioulios
04/01/2013, 12:31
Γειά σας και καλημέρα σας .
Ήρθα να δώσω εξετάσεις για να διαπιστώσω τον τρόιπο με τον οποίο διεξάγωνται και γράψω ένα σχετικό άρθρο το οποίο θα δημοσιευτεί σε περιοδικό μοτοσ/κης ύλης .
Πάρτε και ένα σάιτ (λες ένα..... έτσι ψαρωτικά) να μπείτε να διαβάσετε και το άρθρο που θα δημοσιευτεί.

.....Και δίνεις .

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΛΚΙΑ ΜΕΤΑ ???


:wave2:

sapila racing
04/01/2013, 12:42
Οσοι πληρωνετε το γνωρίζετε οτι τρέφετε το σάπιο σύστημα, αλλά βολεύεστε και μετά κράζετε κιόλας.
Και βολεμένοι κι επαναστάτες του καναπε και κουλάδια. :yuck:

Maria_P
04/01/2013, 12:44
Γειά σας και καλημέρα σας .
Ήρθα να δώσω εξετάσεις για να διαπιστώσω τον τρόιπο με τον οποίο διεξάγωνται και γράψω ένα σχετικό άρθρο το οποίο θα δημοσιευτεί σε περιοδικό μοτοσ/κης ύλης .
Πάρτε και ένα σάιτ (λες ένα..... έτσι ψαρωτικά) να μπείτε να διαβάσετε και το άρθρο που θα δημοσιευτεί.

.....Και δίνεις .

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΛΚΙΑ ΜΕΤΑ ???


:wave2:
Χμ.....βρε λές δεν κακή ιδέα..............:bawl:

pipe_smoker
04/01/2013, 12:45
Γειά σας και καλημέρα σας .
Ήρθα να δώσω εξετάσεις για να διαπιστώσω τον τρόιπο με τον οποίο διεξάγωνται και γράψω ένα σχετικό άρθρο το οποίο θα δημοσιευτεί σε περιοδικό μοτοσ/κης ύλης .
Πάρτε και ένα σάιτ (λες ένα..... έτσι ψαρωτικά) να μπείτε να διαβάσετε και το άρθρο που θα δημοσιευτεί.

.....Και δίνεις .

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΛΚΙΑ ΜΕΤΑ ???


:wave2:

Μου θυμίζεις ένα φίλο μου που όποτε έπαιρνε να κλείσει τραπέζι στα μπουζούκια τα έκλεινε στο όνομα Ευαγγελάτος για να τον βάλουν πρώτο τραπέζι πίστα και να μην του σερβίρουν μπόμπες :lol:

Maria_P
04/01/2013, 12:50
Αυτά είναι κορίτσια ρεεεεεεεεεε...!!!

(θύμησέ μου να σε προικίσω εσένα, γιατί αν περιμένεις από το καλλίγραμο μέλος και τους άλλους μηνάρες την έκατσες την βάρκα..) :beer:


Τώρα εσύ είσαι εδω μέσα για το αντικείμενο του φόρουμ ή για να βρείς χαρά στα................?!?! Αμα δεν γουστάρεις αυτά που γράφω και με τον τρόπο που τα γράφω απλά μην τα διαβάζεις και μην απαντάς πάνω απ'ολα γιατί μου την δίνεις στα νεύρα! Δεν τελείωσα φιλόλογος μεσιέ ξερόλα αμα σ' άρεσει........

sniper
04/01/2013, 12:53
Τώρα εσύ είσαι εδω μέσα για το αντικείμενο του φόρουμ ή για να βρείς χαρά στα................?!?! Αμα δεν γουστάρεις αυτά που γράφω και με τον τρόπο που τα γράφω απλά μην τα διαβάζεις και μην απαντάς πάνω απ'ολα γιατί μου την δίνεις στα νεύρα! Δεν τελείωσα φιλόλογος μεσιέ ξερόλα αμα σ' άρεσει........ Πες τα κορίτσι μου, του αγ@μητου....

Maria_P
04/01/2013, 12:55
Οσοι πληρωνετε το γνωρίζετε οτι τρέφετε το σάπιο σύστημα, αλλά βολεύεστε και μετά κράζετε κιόλας.
Και βολεμένοι κι επαναστάτες του καναπε και κουλάδια. :yuck:
Μα τω θεό θα πάω με την αξία μου και αν απο το αγχος μου δεν κάνω λάθος και με κόψουν επειδή δεν τα πήραν..........θα γίνει το σώσε!!! Στο κάτω κάτω με αυτά τα χρήματα μπορώ να πάρω το βαλιτσάκι μου και την βάση του, γιατί να τους τα χαρίσω; Δεν νοιώθω κουλάδι με το μηχανάκι απλά άγχος έχω.......4 μάτια καρφωμένα πάνω μου......και 2 του δασκάλου.......άστα να πάνε.................Έχω πισμώσει όμως.....χε,χε...........

nickald
04/01/2013, 12:58
Δηλαδη στον "εξω" κοσμο αν εχεις 144 ματια καρφωμενα πανω σου?

Οποιον παρει ο χαρος ή μπαμ και κατω?

MikeG
04/01/2013, 13:04
Μα τω θεό θα πάω με την αξία μου και αν απο το αγχος μου δεν κάνω λάθος και με κόψουν επειδή δεν τα πήραν..........θα γίνει το σώσε!!! Στο κάτω κάτω με αυτά τα χρήματα μπορώ να πάρω το βαλιτσάκι μου και την βάση του, γιατί να τους τα χαρίσω; Δεν νοιώθω κουλάδι με το μηχανάκι απλά άγχος έχω.......4 μάτια καρφωμένα πάνω μου......και 2 του δασκάλου.......άστα να πάνε.................Έχω πισμώσει όμως.....χε,χε...........

Αν σου πούνε μαλακίες πες αμέσως ότι θα κάνεις καταγγελία όπου μπορείς & ότι θα καλέσεις την αστυνομία να τους τσακώσει για χρηματισμό.

GsDakar
04/01/2013, 13:10
βρε αφηστε την κοπελα να παει να δωσει,γνωμη μου να μην δωσεις τιποτα,πηγαινε τωρα το ΣΚ σε καποια αλανα με καποιον φιλο σου που καβαλαει και ξερει κανε προπονηση και την δευτερα πηγαινε και παρτο,αυτο θα το βαλεις πεισμα οτι δευτερα θα παω και θα το παρω,και ειπαμε χωρις αγχος θα κοιτας μονο την διαδρομη σου και τιποτα αλλο στο μυαλο σου.Ολοι ετσι μαθαμε και το πηραμε δεν γεννηθηκαμε με το διπλωμα στο χερι. Καλη Επιτυχια σου ευχομαι και παλι και καλους δρομους.

devil's animal
04/01/2013, 13:17
Μα τω θεό θα πάω με την αξία μου και αν απο το αγχος μου δεν κάνω λάθος και με κόψουν επειδή δεν τα πήραν..........θα γίνει το σώσε!!!

επειδη σε βλεπω φορτσατη, θελω να σε δω μετα τι θα λες για το "σωσε"...

ολοι μου το παιζετε επαναστατες και μετα βαζετε την ουρα στα σκελια...


@αρη: οπως ειπε και ο pipe_smoker, εδω ειναι βαλκανια...δεν αποδεικνυεται καθολου ευκολα το οτι δεν εκανες λαθος και σε εκοψαν... δικο τους το μαχαιρι, δικο τους και το καρπουζι...
δυστυχως, ετσι ειναι...δυστυχως επαναλαμβανω...
φαντασου να πηγαινεις στην βουλγαρια και να σε σταματαει ο μπατσος για σπασμενο πισω φως πορειας και μολις του λες οτι δεν ειναι σπασμενο, σου τραβαει μια με το γκλοπ και ωωω!ως εκ θαυματος σπαει και σε χρεωνει 50€! αν ειχες σκασεις το 10€ που θα πηγαινε στην τσεπη του, θα τα γλιτωνες ολα αυτα...

εκτος αν πας σαν αλλος Μακης Τριανταφυλλοπουλος ζωσμενος με καμερες και εσυ και 2-3 φιλοι που θα παρακολουθουν απ'εξω και εισαι πραγματικα αλανθαστος και μολις σε κοψουν, τους τραβας μια καταγγελια για παραβαση καθηκοντος και μετα περιμενεις τα ελληνικα δικαστηρια να σε δικαιωσουν...
αλλα, για κατσε...συγνωμη...σε βγαζουν και πορεια εξω με ενδοεπικοινωνια που ειναι αυτοι πισω στο αμαξι του δασκαλου και εσυ μπροστα με το μηχανακι, που δεν μπορεις να αποδειξεις τιποτα οσες καμερες και να φορας...(δεν μπορουν οι φιλοι σου να ξερουν τι σου λεει ο εκπαιδευτης, ακομα και να γραφουν με καμερα απ'εξω)...

αρα ειμαστε καταδικασμενοι...
καληνυχτα...
:ZZZ:

sniper
04/01/2013, 13:18
Αν σου πούνε μαλακίες πες αμέσως ότι θα κάνεις καταγγελία όπου μπορείς & ότι θα καλέσεις την αστυνομία να τους τσακώσει για χρηματισμό. Μετά φοράς τη μάσκα του Ζορρό και φωνάζεις ΟΛΕ

vaska
04/01/2013, 13:47
Αυτά είναι κορίτσια ρεεεεεεεεεε...!!!

(θύμησέ μου να σε προικίσω εσένα, γιατί αν περιμένεις από το καλλίγραμο μέλος και τους άλλους μηνάρες την έκατσες την βάρκα..) :beer:


Λίγα τα λόγια σου μάστορα, για χάρη της έχω συντάξει και "προικώον". Για το Λενιώ τα πάντα όλα στη διάθεσή της και τον καλύτερο θα της βρω που να σκάσετε.

Επίσης το σωστό είναι "καλλίγραμμον" και όχι "καλλίγραμο".

vaska
04/01/2013, 13:51
Οσοι πληρωνετε το γνωρίζετε οτι τρέφετε το σάπιο σύστημα, αλλά βολεύεστε και μετά κράζετε κιόλας.
Και βολεμένοι κι επαναστάτες του καναπε και κουλάδια. :yuck:

Ήταν όλα όσα θα ήθελα να γράψω, ας θυμηθούμε πριν λίγο καιρό το κράξιμο που έπεφτε για κάποιους οι οποίοι "τα έχωσαν" προκειμένου να πάρουν δίπλωμα. Χάρους τους λέγαμε και πολλά άλλα.

SoR
04/01/2013, 14:51
χωρις να διαβασω κανενα ποστ

ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΤΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ

ειναι η πιο ηλιθια αιτια να σε κοψουν και ειχαν κοψει 4-5 οταν πηγα να βγαλω εγω το διπλωμα.
πριν καν φορεσεις το κρανος κατεβασε την
βαλε και μονωτικη ταινια μη σου πω για να μην ξεχαστεις και την ανοιξεις :-p

Maria_P
04/01/2013, 14:54
Δηλαδη στον "εξω" κοσμο αν εχεις 144 ματια καρφωμενα πανω σου?

Οποιον παρει ο χαρος ή μπαμ και κατω?
Μάλλον όταν έδινες εσύ ήσουν τόσο γα%^#τος και τόσο άνετος με την ιδέα της εξέτασης που τι να πω..........αν ήταν έτσι ....σας βγάζω το καπέλο!!Δεν κωλώνω να εκφράσω τον φόβο μου και το θεωρώ απόλυτα φυσικό.Δεν το παίξω κάποια.Είναι το πρώτο μου μηχανάκι και δεν οδηγούσα παράνομα , ξύπνα!!!! Εσύ θέλησες να πετάξεις εξυπνάδα τώρα.....αλλά από την άλλη σ'ευχαριστώ γιατί με αυτό μου δίνεις θάρρος να τους έχω γραμμένους (όσο γίνεται)......:p

Maria_P
04/01/2013, 14:57
χωρις να διαβασω κανενα ποστ

ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΤΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ

ειναι η πιο ηλιθια αιτια να σε κοψουν και ειχαν κοψει 4-5 οταν πηγα να βγαλω εγω το διπλωμα.
πριν καν φορεσεις το κρανος κατεβασε την
βαλε και μονωτικη ταινια μη σου πω για να μην ξεχαστεις και την ανοιξεις :-p
Αχα,χα,χα.............ναι το ξέρω............ευχαριστώ αυτό έτσι και αλλιώς το κάνω. :a013:
Καλά την ώρα της εξέτασης όλες μου οι αισθήσεις είναι στην τσίτα!!! Το σκέφτομαι και γελάω......μέχρι και την καρδιά μου άκουγα!!:bawl:

Maria_P
04/01/2013, 14:59
Μετά φοράς τη μάσκα του Ζορρό και φωνάζεις ΟΛΕ


ΚΛΑΙΩ!!!!:rotflmao:

Maria_P
04/01/2013, 15:20
Ρε ... Τί λέτε ; Πάτε καλά ;

Με την παραμικρή μαλακία που θα γίνει -εάν γίνει ...Πάει κάποιος και το κάνει θέμα .... Ήμουνα καλός και με έκοψε .Με τον τρόπο του μου ζήτησε μαρούλι.... Αμάν κάνουνε τώρα να βρούνε επίορκους .Νταξ ...δεν είναι αποδειξη ,αλλά αν αρχίσεις και φωνάζεις και απηλείς ,καταλαβαίνουν πως δεν θα ξεμπλέξουν εύκολα και πως δεν είσαι και κανα θύμα για στίψιμο.

...Αλλά να αξίζει να περάσεις όμως !!!

Όποιος αξίζει να περάσει και είναι ικανός .... Δεν φοβάται τίποτα . Τώρα εάν θέλει κάποιος να λαδώσει ,να περάσει και μετά σιγά σιγά να μάθει να οδηγάει ...Τί να πω !!

Ωραίες αντιλήψεις έχετε ορισμένοι .

Εγώ όταν έδινα ,είχα πάρει το μηχανάκι που θα δίναμε ,πήγα για σάντουιτς και έκανα και σούζες .Με είδανε και μου τη φυλάγανε . Έκανα μια μαλακία και δεν πέρασε δέκατο του δευτ/του και μου λέει ...Λιούλιο ..τον πούλο . Για να μάθεις να μην κάνεις μαγκιές ..
Όταν ξαναπήγα ...πήγα σαν την κότα με τα αυτιά κάτω ,αλλά το πήρα .

(άσχετο ,αλλά το θυμήθηκα και είπα να το μοιραστώ)
Δεν είμαι υπέρ του μαρουλιού όπως λές και δεν θα το κάνω. Όμως πέρα από αυτό ειλικρινά έμαθες να οδηγείς τόσο καλά με τον δάσκαλο σου? 10 ώρες για μένα δεν είναι τίποτα.....μαθαίνεις τα πολύ βασικά, το σχολείο είναι ο δρόμος και πιστεύω πως θέλει πολύ σεβασμό στην χρήση.......
Δεν θέλω να πάω προκατειλημένη, θα κάνω αυτό που μπορώ και από εκει και ύστερα ότι απόφαση παρθεί. ότι και να πω δεν θα έχει νόημα. Ελπίζω να μην βάλω τα κλάματα αυτή τη φορά. Η θέληση μου ήταν μεγαλύτερη από την εξοικίωση μου. Αφού ο δάσκαλος με έβγαλε έξω την μέρα που έδινα πράξη.....καλός που έφτασα και μέχρι εκεί. Δουλεύω και σχολάω 5 , μέχρι να πάω χολαργό με συγκοινωνία άστο έχει βραδιάσει επομένως δεν μπορούσε να με βγάλει στον δρόμο. Τώρα έκανα μόνη εξάσκηση με την κούκλα μου σε ασφαλές μέρος.

Bradipous
04/01/2013, 15:29
Δηλαδη αν δεν λαδωσεις και περασεις με την "αξια σου" σημαινει πως ξερεις να οδηγας και μαθενεις να χειριζεσαι αψογα την μοτο.. :cool:
χμμ.. :hmm:
καλο κ΄αυτο :alien:

Φυσικα το καλυτερο ειναι να ΜΗΝ λαδωσεις αλλα ειτε λαδωσεις ειτε οχι δεν προκειται να γινεις ουτε καλυτερος οδηγος ουτε τιποτα, για αυτο οι περισσοτεροι λαδωνουν για να τελειωνουν μια ωρα αρχιτερα...
Γιατι ολοι γνωριζουν οτι μπορουν να σε κοψουν χωρις να υπαρχει ουσιαστικος λογος ωστε να σου φανε αλλο ενα κατοσταρικο..
π.χ.
Γνωστο μου που εδινε προσφατα τον εκοψαν γιατι για να παει το μηχανακι 2 μετρα παραπερα σπροχνωντας πατησε συμπλεκτη αντι να βαλει βγαλει ταχυτητα.. (και το παιδι οδηγουσε χρονια μοτο)

Lioulios
04/01/2013, 15:30
Kοίτα , την εποχή που δίναμε εμείς δεν είχε μαθήματα κτλ . Ξέραμε να οδηγάμε μερικά χρόνια πριν (Ο Trooper να φανταστείς άκανε μπάντες από τα 6 του)

Κοίτα να βρείς ένα καλό αγόρι να πάτε μαζί σε καμιά αλάνα ή ότι άλλο βολεύει ,να σου μάθει τα μυστικά . Λίγο πολύ έτσι είχαμε μάθει και εμείς . Κανένας δεν πήρε μηχανάκι να το βγάλει σε δρόμο ,πόσο μάλλον Αθήνα ...Με τη μία .
Στο είπανε και παραπάνω ...Δες να το μάθεις καλά . Και μόλις νομίζεις πως είσαι οκ , ζήτα να οδηγήσεις και άλλα μηχανάκια . Αυτό θα σε βοηθήσει πολύ.
Αλλού απομωνώνει ο συμπλέκτης σε άνα μηχανάκι και αλλού σε άλλο . Έτσι δεν θα βρεθείς προ εκπλήξεως .
...Νομίζω .

Bradipous
04/01/2013, 15:33
10 ώρες για μένα δεν είναι τίποτα.....μαθαίνεις τα πολύ βασικά, το σχολείο είναι ο δρόμος και πιστεύω πως θέλει πολύ σεβασμό στην χρήση.......

Το μονο που σου μαθενουν ειναι πως να στεκεσαι - καθεσαι στη μοτο.. Γι΄αυτο παρε τη μηχανη σου και βγες καμια ηρεμη βολτα για να εξοικειωθεις και να της παρεις τον αερα :wave2:

Maria_P
04/01/2013, 15:44
Δηλαδη αν δεν λαδωσεις και περασεις με την "αξια σου" σημαινει πως ξερεις να οδηγας και μαθενεις να χειριζεσαι αψογα την μοτο.. :cool:
χμμ.. :hmm:
καλο κ΄αυτο :alien:

Φυσικα το καλυτερο ειναι να ΜΗΝ λαδωσεις αλλα ειτε λαδωσεις ειτε οχι δεν προκειται να γινεις ουτε καλυτερος οδηγος ουτε τιποτα, για αυτο οι περισσοτεροι λαδωνουν για να τελειωνουν μια ωρα αρχιτερα...
Γιατι ολοι γνωριζουν οτι μπορουν να σε κοψουν χωρις να υπαρχει ουσιαστικος λογος ωστε να σου φανε αλλο ενα κατοσταρικο..
π.χ.
Γνωστο μου που εδινε προσφατα τον εκοψαν γιατι για να παει το μηχανακι 2 μετρα παραπερα σπροχνωντας πατησε συμπλεκτη αντι να βαλει βγαλει ταχυτητα.. (και το παιδι οδηγουσε χρονια μοτο)
Μα ναι, αυτό ακριβώς λέω και εγώ στην φάση που είμαι λαδώσω δεν λαδώσω ψαρωμένη είμαι οπότε θέλει καλή εξάσκηση. Πάντως έχει πολύ μαλακό συμπλέκτη για αρχάριο είναι ότι πρέπει!!

Bladerunner
04/01/2013, 16:20
Δηλαδη αν δεν λαδωσεις και περασεις με την "αξια σου" σημαινει πως ξερεις να οδηγας και μαθενεις να χειριζεσαι αψογα την μοτο..

Φυσικά και όχι!

Αλλά αν λαδώσεις για να κάνουν τα στραβά μάτια στο τυχόν λάθος, στις φοβερές και τρομερές εξετάσεις που έχουμε στη χώρα μας, σίγουρα ΔΕΝ ξέρεις να οδηγάς.

Δεν λάδωσα ούτε το 88 για δίπλωμα μηχανής, ούτε το 2007 για το αυτοκινήτου. Και όχι, ούτε μάγκας ήμουνα ούτε ο σπουδαίος οδηγός. Ειδικά για το αυτοκινήτου αν θέλανε να με κόψουν μπορούσαν άνετα!

nickald
04/01/2013, 17:01
Μάλλον όταν έδινες εσύ ήσουν τόσο γα%^#τος και τόσο άνετος με την ιδέα της εξέτασης που τι να πω..........αν ήταν έτσι ....σας βγάζω το καπέλο!!Δεν κωλώνω να εκφράσω τον φόβο μου και το θεωρώ απόλυτα φυσικό.Δεν το παίξω κάποια.Είναι το πρώτο μου μηχανάκι και δεν οδηγούσα παράνομα , ξύπνα!!!! Εσύ θέλησες να πετάξεις εξυπνάδα τώρα.....αλλά από την άλλη σ'ευχαριστώ γιατί με αυτό μου δίνεις θάρρος να τους έχω γραμμένους (όσο γίνεται)......:p

Εξυπναδα οχι

Απορια ναι

Με σκοπο να καταληξω εδω


αλλά από την άλλη σ'ευχαριστώ γιατί με αυτό μου δίνεις θάρρος να τους έχω γραμμένους

Απο την αλλη παλι ο καθενας καταλαβαινει οτι γουσταρει οποτε πασο......

Οταν εδινα εγω ειχα κανει ακριβως 3 ωρες μαθηματος με συνολικη εμπειρια σε μηχανη μεγαλου κυβισμου 3 ωρες.

Αλλα εκει δεν πηγα για να μαθω.... για να περασω πηγα..... για να μαθω πηγα αλλου..... αφου πρωτα ειχα γινει νομιμος.

Αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να αγχωθω γιατι με κοιταζει μια χοντρη με ενα σημειωματαριο και ενας μ@λακας που μιλουσε για το στοιχημα με τον "δασκαλο"......

OldMan
04/01/2013, 17:53
Μην τον ζορίζεις πολύ...

Πες τα ρε κορίτσι μου με τον αγ@μητο πια.... :smokin:

Πες τα κορίτσι μου, του αγ@μητου....
Θα γ@μηθώ ρε λυσσάρη άντρα να δούμε τι θα λες μετα..

OldMan
04/01/2013, 17:55
Αμα δεν γουστάρεις αυτά που γράφω και με τον τρόπο που τα γράφω απλά μην τα διαβάζεις και μην απαντάς πάνω απ'ολα γιατί μου την δίνεις στα νεύρα! Δεν τελείωσα φιλόλογος μεσιέ ξερόλα αμα σ' άρεσει........
Έλα που δεν μ'αρέσει όμως...:D

teo24
04/01/2013, 18:03
Eγω παλι οταν πηγα να δωσω εδινα στον Χολαργο με ενα CB.Ο δασκαλος δεν εσβησε την μηχανη την ωρα που με ρωτουσαν περι ημερομηνιας ελαστικων και διαφορα αλλα στοιχεια γιατι δεν ειχε ρευμα η μπαταρια να ξαναπαρει.Με ρωτουσαν τι τυπους φρενα ειχε το μηχανακι και διαφορες αλλες τετοιες μ..........ς.Μεχρι που με ρωτησαν που βρισκετε η μπαταρια και τους λεω κατω απ την σελα.ωραια μου λεει ανοιξτε την σελα να κανουμε ελεγχο στην μπαταρια.Ανοιγω το ενα το σελακι αλλα το αλλο ηθελε μακρυ αλλεν αν θυμαμαι καλα.Του λεω δεν εχω κλειδι να το λυσω και ετσι αρχισε μια μεγαλη φασαρια με την σχολη και τους εξεταστες γιατι η μηχανη δεν ειχε εργαλεια κατω απ την σελα και γιατι δεν ειχε μπαταρια και την ειχαμε σε λειτουργια ολη την ωρα.Με τα πολλα του δωσανε διορια 30 λεπτα να παει να φερει την αλλη μηχανη της σχολης που ηταν CB F,εκει καπως χαλαστηκα αλλα ευτυχως με ειδαν απ την αρχη οτι το ειχα κι ετσι δεν με τραβηξαν πολυ,στο 3ο 8αρι μου ειπαν να βγω και στον δρομο εκανα 1 τετραγωνο μονο,ενω αλλους τους πηγανε αρκετα.

vaska
04/01/2013, 18:03
Θα γ@μηθώ ρε λυσσάρη άντρα να δούμε τι θα λες μετα..

Όλο υποσχέσεις κι από κοκό τπτ. Αν παρ' ελπίδα τελικά τα καταφέρεις θέλουμε κείμενο με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες.

:p

Maria_P
04/01/2013, 18:09
Θα γ@μηθώ ρε λυσσάρη άντρα να δούμε τι θα λες μετα..

Μα είναι απλό, θα σε λέει γαμ#$&νο!
Χωρίς παρεξήγηση δεν μπορούσα να αντισταθώ...........:a029:

vaska
04/01/2013, 18:30
Μα είναι απλό, θα σε λέει γαμ#$&νο!
Χωρίς παρεξήγηση δεν μπορούσα να αντισταθώ...........:a029:

Έτσι, να μπαίνεις σιγά σιγά στο κλίμα του μοτο και να μην αρπάζεσαι. Άντε με το καλό το δίπλωμα.
:wave2:

jimmis5
04/01/2013, 18:36
Τι διαμαντι ειναι αυτο που ειχα χασει!!!Γελασα με την ψυχη μου!!!Παλιογερε ειδικα η ατακα με την σκυλα που πιανει τον λεβιε απιστευτη!!!
Παμε για Best seller!!!

Καλο διπλωμα κοπελια κρατα το θεμα ζωντανο!!

pipe_smoker
04/01/2013, 18:41
...αν λαδώσεις για να κάνουν τα στραβά μάτια στο τυχόν λάθος, στις φοβερές και τρομερές εξετάσεις που έχουμε στη χώρα μας, σίγουρα ΔΕΝ ξέρεις να οδηγάς.


Ακριβώς. (Με το "να οδηγάς" σε εισαγωγικά βέβαια. Να οδηγάς όσο χρειάζεται να ξέρεις ώστε να περάσεις. Δεν είναι οδήγηση με όλη την έννοια της λέξης αυτό που μαθαίνεις στη σχολή.)

Ο κανόνας τουλάχιστον αυτός είναι. Εξαιρέσεις υπάρχουν, κι εξεταστές που δεν τους έκατσε η γυναίκα τους το προηγούμενο βράδυ και δεν τους λάδωσες κι εσύ, οπότε θα σε "αναγκάσουν" να κάνεις τη μαλακία ώστε να σε κόψουν. Ακόμα κι αυτοί όμως, τόσο βλαμμένοι ώστε να σε κόψουν χωρίς να κάνεις το παραμικρό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Οπότε καταγγελίες και ιστορίες είναι να'χαμε να λέγαμε.

Κι ο ρόλος του λαδώματος (ξαναλέω κατά κανόνα) είναι αυτός ακριβώς. Να σπρώξουν κάποιον να περάσει. Κάποιος ο οποίος δεν το έχει, λαδώνει ώστε να κάνουν τα στραβά μάτια στη μαλακία που θα κάνει.
Τώρα αν πνίγεις τα στοπ σαν κουνέλια, και λάδι να έχεις δώσει, δεν αποκλείεται να σε κόψουν.

Μια πονεμένη ιστορία αδικίας σίγουρα έχει ο καθένας μας να πει, αλλά σε γενικές γραμμές, αν έστεκε το "αν δε λαδώσεις κόπηκες", δε θα είχαμε δίπλωμα δεν ξέρω κι εγώ πόσοι από εδώ μέσα (ή από εκεί έξω).

Και χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, ας μην ξεχνάμε ότι την ώρα που σε έχουν κόψει και βιώνεις την απογοήτευση του αιώνα και θίγεται ο εγωισμός σου και δε συμμαζεύεται, είναι πολύ πιο εύκολο να τα ρίξεις όλα στο "μαλάκα που σε έκοψε γιατί δεν το λάδωσες", παρά στη μαλακία που έκανες και κόπηκες...

Lioulios
04/01/2013, 18:50
Μα είναι απλό, θα σε λέει γαμ#$&νο!
Χωρίς παρεξήγηση δεν μπορούσα να αντισταθώ...........:a029:

Δικιά μας είναι τούτη ...Θα κάτσει .

HelenKoR
04/01/2013, 18:55
Καλο διπλωμα κοπελια κρατα το θεμα ζωντανο!!

Σε παρακαλώ, μη μιλάς έτσι για τον Oldman...

GsDakar
04/01/2013, 18:56
:a014: