PDA

View Full Version : οτι να ναι...



dez
28/09/2005, 11:45
Αγαπητοι moderators, σε περιπτωση που σας εχει διαφυγει, η ολη ουσια του moderation ειναι να αφαιρουνται τα ΑΣΧΕΤΑ posts σχετικα ΑΜΕΣΑ κι ΟΧΙ ν αφαιρουνται ΣΧΕΤΙΚΑ posts μετα απο 2 μερες. (βλεπε thread: "κάτι που είδα στην Πεντέλη και δεν μου άρεσε..." σαν το πιο προσφατο παραδειγμα).

Δυστυχως, δεν υπαρχει η ασπιδα του USENET (ή κατι αντιστοιχο) στα web fora, οποτε μπορειτε να απαντησετε με εμπεριστατωμενα επιχειρηματα οπως "δικο μου ειναι το μαγαζι", "αν δε γουσταρεις μην post-αρεις" κλπ κλπ... εχετε καθε διακιωμα.

Εγω προσωπικα, θα σταματησω να επισκεπτομαι το moto.gr αν συνεχιστει αυτη η κατασταση. Ξερω οτι το παραπανω ελαχιστα σας ενδιαφερει (και πολυ καλα κανετε :D), αλλα θελω να πιστευω οτι το συγκεκριμενο θεμα δεν ενοχλει ΜΟΝΟ εμενα.

φιλικα

afrotwin
28/09/2005, 11:55
episis ke ego ime etimos na kano fono xoris malakies ke perimeno na ksexilisi o egkefalos mou

ke logia tou stil oti goustaroume kanoume me eksitaroun akomi perisotero

episis kapios pou pantrevete opou nane den ta glitoni ta tria tsouvalia me fasolia me tipota leme.....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OldMan
28/09/2005, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Αγαπητοι moderators, σε περιπτωση που σας εχει διαφυγει, η ολη ουσια του moderation ειναι να αφαιρουνται τα ΑΣΧΕΤΑ posts σχετικα ΑΜΕΣΑ κι ΟΧΙ ν αφαιρουνται ΣΧΕΤΙΚΑ posts μετα απο 2 μερες.

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Κάτσε ρε Dez τώρα, γιατί θα πάρω το μέρος των mods (φτου Παναγία μου...).

Το Forum είναι ένα μέρος που το χρησιμοποιεί πολύς κόσμος χωρίς οικονομική επιβάρυνση (συνδρομές κ.λ.π.).

Οι mods - admins ΔΕΝ ζουν απ'αυτό (νομίζω...) οπότε και ο χρόνος που αφιερώνουν στο "χτένισμα" των posts έχει να κάνει καθαρά με την όρεξη και την καλή τους θέληση...

(Έχεις ιδέα πόσα posts - σαν μέσος όρος - γράφονται κάθε μέρα ??)

:wave2: :beer: :wave2:

Julius
28/09/2005, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Αγαπητοι moderators, σε περιπτωση που σας εχει διαφυγει, η ολη ουσια του moderation ειναι να αφαιρουνται τα ΑΣΧΕΤΑ posts σχετικα ΑΜΕΣΑ κι ΟΧΙ ν αφαιρουνται ΣΧΕΤΙΚΑ posts μετα απο 2 μερες. (βλεπε thread: "κάτι που είδα στην Πεντέλη και δεν μου άρεσε..." σαν το πιο προσφατο παραδειγμα).

Δυστυχως, δεν υπαρχει η ασπιδα του USENET (ή κατι αντιστοιχο) στα web fora, οποτε μπορειτε να απαντησετε με εμπεριστατωμενα επιχειρηματα οπως "δικο μου ειναι το μαγαζι", "αν δε γουσταρεις μην post-αρεις" κλπ κλπ... εχετε καθε διακιωμα.

Εγω προσωπικα, θα σταματησω να επισκεπτομαι το moto.gr αν συνεχιστει αυτη η κατασταση. Ξερω οτι το παραπανω ελαχιστα σας ενδιαφερει (και πολυ καλα κανετε :D), αλλα θελω να πιστευω οτι το συγκεκριμενο θεμα δεν ενοχλει ΜΟΝΟ εμενα.

φιλικα



Στο θέμα «τα ποστς σβήνονται δύο μέρες μετά» η απάντηση μου είναι ότι προλαβαίνουμε κάνουμε, είμαστε μόνο δύο για το κεντρικό κορμό του forum

Στο θέμα Σχετικά – Άσχετα με το αρχικό θέμα, είναι καθαρά υποκειμενικό. Εγώ όταν δω ύφος ειρωνικό που εχει μοναδικό σκοπό να οδηγήσει σε αντιπαράθεση…. Το τρώω

TIP προς τον κόσμο : Εάν βάλεις ένα θέμα και δεις ότι ξεφεύγει-σπαμαρετε κάνε το report έτσι θα διευκολύνεις λίγο την κατάσταση

Τώρα εάν θα σταματήσεις να επισκέπτεσαι ή όχι, είναι δικό σου θέμα και δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Πάντως ΚΑΙ εμένα με ενοχλεί η όλη κατάσταση μια και την λίγη ώρα που έχω για να μπω και να διαβάζω την αναλώνω στο να ψάχνω μαλακίες και να τις σβήνω αντί να συμμετέχω με την άποψη μου.

afrotwin
28/09/2005, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Στο θέμα «τα ποστς σβήνονται δύο μέρες μετά» η απάντηση μου είναι ότι προλαβαίνουμε κάνουμε, είμαστε μόνο δύο για το κεντρικό κορμό του forum

Στο θέμα Σχετικά – Άσχετα με το αρχικό θέμα, είναι καθαρά υποκειμενικό. Εγώ όταν δω ύφος ειρωνικό που εχει μοναδικό σκοπό να οδηγήσει σε αντιπαράθεση…. Το τρώω

TIP προς τον κόσμο : Εάν βάλεις ένα θέμα και δεις ότι ξεφεύγει-σπαμαρετε κάνε το report έτσι θα διευκολύνεις λίγο την κατάσταση

Τώρα εάν θα σταματήσεις να επισκέπτεσαι ή όχι, είναι δικό σου θέμα και δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Πάντως ΚΑΙ εμένα με ενοχλεί η όλη κατάσταση μια και την λίγη ώρα που έχω για να μπω και να διαβάζω την αναλώνω στο να ψάχνω μαλακίες και να τις σβήνω αντί να συμμετέχω με την άποψη μου.


den mou les jujulius
ke pios sou ipe oti esi ise ikanos na krinis ti ine malakia ke ti oxi?
episis an eksantli8i ena 8ema ke to pame kapou alou ke er8is esi o malakokritis ke to dis perierga ke to svisis?
diladi imaste ipoxreomeni na ksekiname ena 8ema gia tis souzes ke na to diatiroume 300 post min er8is esi ke to dis kapos ke to svisis?

den mas xezis re jul?

kalo ine na iparxi ena simio opou grafoume oti 8eloume oloi ke den kindinevi apo esena ton telio kriti na to svisis

ke episis pola dika mou post pou enoxloun merikous ksero oti kindinevoun na svistoun

ala ekanes tin malakia ke esvises post tis nimbus tis chirtin ke alon

den sinexizo.......

dez
28/09/2005, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Κάτσε ρε Dez τώρα, γιατί θα πάρω το μέρος των mods (φτου Παναγία μου...).

Το Forum είναι ένα μέρος που το χρησιμοποιεί πολύς κόσμος χωρίς οικονομική επιβάρυνση (συνδρομές κ.λ.π.).

Οι mods - admins ΔΕΝ ζουν απ'αυτό (νομίζω...) οπότε και ο χρόνος που αφιερώνουν στο "χτένισμα" των posts έχει να κάνει καθαρά με την όρεξη και την καλή τους θέληση...

(Έχεις ιδέα πόσα posts - σαν μέσος όρος - γράφονται κάθε μέρα ??)

:wave2: :beer: :wave2:

ok, ακου να σου πω κι εγω τωρα...
Εχεις ιδεα ποσα posts γραφονταν (και γραφονται φανταζομαι) καθε μερα στα moderated USENET newsgroups? ΠΟΛΥ περισσοτερα απο το moto.gr

Επισης, κανεις δεν ειπε οτι η δουλεια του moderator ειναι ευκολη. Αντιθετως, ειναι δυσκολη και χρονοβορα δουλεια! Γι αυτο ακριβως το λογο, παραδοσιακα στο internet, οι mods ειναι εθελοντες με ... λιγο παραπανω χρονο στα χερια τους (if you know what i mean :D ), οι οποιοι ομως δεν αντεχουν για μεγαλα χρονικα διαστηματα το moderator-ιλικι.

Πιστεψε με, σε καθε δεδομενη χρονικη στιγμη σε τετοια forums, υπαρχουν πολλοι ... εθελοντες ;)

Julius
28/09/2005, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
den mou les jujulius
ke pios sou ipe oti esi ise ikanos na krinis ti ine malakia ke ti oxi?
episis an eksantli8i ena 8ema ke to pame kapou alou ke er8is esi o malakokritis ke to dis perierga ke to svisis?
diladi imaste ipoxreomeni na ksekiname ena 8ema gia tis souzes ke na to diatiroume 300 post min er8is esi ke to dis kapos ke to svisis?

den mas xezis re jul?

kalo ine na iparxi ena simio opou grafoume oti 8eloume oloi ke den kindinevi apo esena ton telio kriti na to svisis

ke episis pola dika mou post pou enoxloun merikous ksero oti kindinevoun na svistoun

ala ekanes tin malakia ke esvises post tis nimbus tis chirtin ke alon

den sinexizo.......


Εάν δεν συμφωνείς με τον τρόπο που γίνετε το moderation μέσα εδώ, ενημέρωσε να σου δώσουμε πίσω την συνδρομή που λέει και ο old

Επίσης όπως έχεις γραφτεί καμία εκατοστή φορές, στα forum Γενικές, Διαμάχες και Humor, είναι ελεύθερα να γράφονται οτιδήποτε. Στα υπόλοιπα forums ότι ξεφεύγει από το αρχικό θέμα – συζήτηση σβήνεται

dez
28/09/2005, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Στο θέμα «τα ποστς σβήνονται δύο μέρες μετά» η απάντηση μου είναι ότι προλαβαίνουμε κάνουμε, είμαστε μόνο δύο για το κεντρικό κορμό του forum[quote]
για να μην τα ξαναγραφω, δες την απαντηση μου στον Oldman ... καταλαβαινω την πλευρα σου, αλλα υπαρχουν λυσεις.

[quote]Στο θέμα Σχετικά – Άσχετα με το αρχικό θέμα, είναι καθαρά υποκειμενικό. Εγώ όταν δω ύφος ειρωνικό που εχει μοναδικό σκοπό να οδηγήσει σε αντιπαράθεση…. Το τρώω
Ακριβως εδω ειναι το προβλημα. Ενας moderator δεν θα πρεπε να "παιζει" το θεο. Υπαρχουν 2 βασικοι κανονες: *cross-posting & relevance*. Κοβεις οτι ειναι ασχετο 'η δεν ταιριαζει στην κατηγορια που μπηκε, τοσο απλο ειναι. Απο κει και περα υπαρχουν και τα house rules (π.χ οχι βρισιες κλπ), αλλα οπως και να χει, τα πραγματα πρεπει να ναι οσο πιο ξεκαθαρα γινεται. Αυτο, κυριως βοηθαει εσενα (και τους λοιπους mods)

Ειναι πολυ πιο ενοχλητικο το cross posting απο την όποια αντιπαραθεση.
Ενα κλασσικο παραδειγμα:οι αγγελιες που εμπαιναν στις γενικες (πριν δημιουργηθει κατηγορια "αγγελιες") και οι "εξυπνοι" οι οποιοι τις post-αραν (οι οποιοι, παρεπιπτοντως, ηταν οι ιδιοι που την "ελεγαν" σε αλλους που (λογω αγνοιας) post-aran αγγελιες στις γενικες...)

Τελοσπαντων, ελπιζω οτι καταλαβαινεις τι εννοω σε γενικες γραμμες.

Julius
28/09/2005, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Ακριβως εδω ειναι το προβλημα. Ενας moderator δεν θα πρεπε να "παιζει" το θεο. Υπαρχουν 2 βασικοι κανονες: *cross-posting & relevance*. Κοβεις οτι ειναι ασχετο 'η δεν ταιριαζει στην κατηγορια που μπηκε, τοσο απλο ειναι. Απο κει και περα υπαρχουν και τα house rules (π.χ οχι βρισιες κλπ), αλλα οπως και να χει, τα πραγματα πρεπει να ναι οσο πιο ξεκαθαρα γινεται. Αυτο, κυριως βοηθαει εσενα (και τους λοιπους mods)

Ειναι πολυ πιο ενοχλητικο το cross posting απο την όποια αντιπαραθεση.
Ενα κλασσικο παραδειγμα:οι αγγελιες που εμπαιναν στις γενικες (πριν δημιουργηθει κατηγορια "αγγελιες") και οι "εξυπνοι" οι οποιοι τις post-αραν (οι οποιοι, παρεπιπτοντως, ηταν οι ιδιοι που την "ελεγαν" σε αλλους που (λογω αγνοιας) post-aran αγγελιες στις γενικες...)

Τελοσπαντων, ελπιζω οτι καταλαβαινεις τι εννοω σε γενικες γραμμες.


Το «παίζει τον θεό» νομίζω ότι είναι πολύ αστείο να το λές, μάλλον παρεξηγείς τα γραφώμενα , δηλαδή θεωρείς οτι εμείς κάνουμε κάτι διαφορετικό από αυτό που περιγράφεις?

dez
28/09/2005, 14:08
Το «παίζει τον θεό» νομίζω ότι είναι πολύ αστείο να το λές, μάλλον παρεξηγείς τα γραφώμενα , δηλαδή θεωρείς οτι εμείς κάνουμε κάτι διαφορετικό από αυτό που περιγράφεις?

ναι και σκεφτηκα να σου δωσω και μερικα παραδειγματα αλλα μετα συνειδητοποιησα οτι σβηστηκαν 2 (τουλαχιστον) posts απο το thread και το thread μεταφερθηκε απο τις γενικες στις προτασεις/σχολια. (Γιατι? Βλεπεις καμια προταση/σχολιο στο αρχικο ποστ??). Αυτο κι αν ειναι "πολυ αστειο¨...

CHRISTINE
28/09/2005, 14:15
...μην τρελλε λεμεεεε!!!

...γραφω μονο και μονο επειδη σβηστηκαν και δικα μου ποστ....

...το θεμα για μενα δεν ειναι οτι σβηστηκαν απο το συγκεκριμενο ποστ.. χαβαλε εκανα απο την αρχη.. και γελασα καθολη την διαρκεια και γελασα και το πρωι που τα ειδα σβησμενα (τονωθηκε και το "εγω"...κοίτα να δεις, σκεφτηκα.... κάθονται και ασχολουνται με κατι ανουσια και κατι αλλα περι ηθικης ή το ότι το forum εχει γινει οι Ανθολογια των Χαμενων ποιητων ειναι οκ... ειλικρινα Jul μου εκανε εντυπωση γιατι εκανα χαβαλε και νομιζα οτι αυτο φαινοταν... τεσπα....)


....με προβληματισε μονο το οτι σβηνονται διαπαντως... ανοιξε ενα ποστ με τιτλο "Οι μ@λακιες της Christine, του Afro και του gdevelek" και πεταξε τα εκει μεσα... δηλαδη πως νομιζεις οτι φαινεται αυτο που συμβαινει τωρα σε οσους διαβασαν και τα χθεσινα ποστ??? και σημερα μπηκαν και το ειδαν κουτσουρεμενο?




..τεσπα... νομιζω οτι παιζει πολυ τσιτα φαση γενικοτερα.....

..περαστικα...

Julius
28/09/2005, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
ναι και σκεφτηκα να σου δωσω και μερικα παραδειγματα αλλα μετα συνειδητοποιησα οτι σβηστηκαν 2 (τουλαχιστον) posts απο το thread και το thread μεταφερθηκε απο τις γενικες στις προτασεις/σχολια. (Γιατι? Βλεπεις καμια προταση/σχολιο στο αρχικο ποστ??). Αυτο κι αν ειναι "πολυ αστειο¨...

Για το moderation του moto.gr δεν μιλάμε πάντα? Δεν είναι κατά την άποψη σου αλληλένδετο με την λειτουργία του forum? Ή θεωρείς ότι τα αντισυλληπτικά της Χαρίκλειας είναι μέσα στο θέμα ?




:wave2:

afrotwin
28/09/2005, 14:22
re pedia sinxoriste ton ton an8ropo mia malakia ekane ke pesate na ton fate...:rotflmao: :rotflmao:

den 8a to ksanakani to iposxete
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
28/09/2005, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Για το moderation του moto.gr δεν μιλάμε πάντα? Δεν είναι κατά την άποψη σου αλληλένδετο με την λειτουργία του forum? Ή θεωρείς ότι τα αντισυλληπτικά της Χαρίκλειας είναι μέσα στο θέμα ?




:wave2:

den mou les julia...
to gelio se ti xrisimevi?
ke epidi den to vlepis esi mesa sto 8ema den ine?
ke pios ise esi pou ta katalavenis ola?
ke giati o paraliptis tou minimatos katalave?

re jul ise out ke min to palevis alo agori mou...

DUKASII
28/09/2005, 14:26
δε κάνεις εσύ το κόπο να ανοίγεις ένα ποστ να γράφεις τις μαλακίες σου[όπως εσύ τις είπες..] να μην απασχολείς και το κόσμο από τις δικές του μαλακίες?

ο καθένας τη μαλακία του δηλαδη..μη τις μπλέκουμε.

και έτσι θα μας δείξεις και εσυ την ικανότητα σου στο μαλακιστην..και εμείς θα συνεχίζουμε ακάθεκτοι τη δικιά μας..


και το περαστικά....τι το θελες τώρα μωρέ και εσύ??


εξάλου εγω με τον κούλιο εχουμε και το τάβλι στη μέση όλη μέρα και δε θα το χαλαμε για τις μαλακίες σας.
αιντε λεμε..
τον στεναχωρησα εγω..του τα λετε και εσεις...

Julius
28/09/2005, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE

...το θεμα για μενα δεν ειναι οτι σβηστηκαν απο το συγκεκριμενο ποστ.. χαβαλε εκανα απο την αρχη.. και γελασα καθολη την διαρκεια και γελασα και το πρωι που τα ειδα σβησμενα (τονωθηκε και το "εγω"...κοίτα να δεις, σκεφτηκα.... κάθονται και ασχολουνται με κατι ανουσια και κατι αλλα περι ηθικης ή το ότι το forum εχει γινει οι Ανθολογια των Χαμενων ποιητων ειναι οκ... ειλικρινα Jul μου εκανε εντυπωση γιατι εκανα χαβαλε και νομιζα οτι αυτο φαινοταν... τεσπα....)


....με προβληματισε μονο το οτι σβηνονται διαπαντως... ανοιξε ενα ποστ με τιτλο "Οι μ@λακιες της Christine, του Afro και του gdevelek" και πεταξε τα εκει μεσα... δηλαδη πως νομιζεις οτι φαινεται αυτο που συμβαινει τωρα σε οσους διαβασαν και τα χθεσινα ποστ??? και σημερα μπηκαν και το ειδαν κουτσουρεμενο?




Άντε πάμε πάλι μια από την αρχή…

Πρώτα απ’όλα ρίχτε μια ματιά εδώ

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=11378

Και ακόμα και εάν θεωρείς παπαρολογία ή ανούσιο το Post του άλλου, ο ίδιος δεν το βλέπει έτσι όποτε δεν κάνουμε «χαβαλέ» μέσα στο post του άλλου.


Και επίσης εάν έχετε όρεξή για μαλλιοτράβηγμα και αντιπαράθεση να το ανοίγετε το ποστ από μόνοι σας και μην περιμένετε να διαχωρίσουμε 7 σελίδες ποστ σε διαμάχες γενικές και προβληματισμούς επειδή εσείς κάνετε πλάκα μωρεεεεεε και ο κακός mod μας την σπάει.



Ήμαρτον λέμε και καλή ανάρρωση

DirtRider
28/09/2005, 15:17
Λοιπόν Κύριοι (και Κυρίες)...

Για ξαναφυλάχτε τα κουμπούρια στις θήκες σας...
Μιλάμε κοντεύω να μείνω από κ_λότριχες μ’ αυτά που διαβάζω επαέ...

Θα σταματήσω σε ένα ΠΟΛΥ σωστό πράμα που λάλησε ο Αφρικανός:

ΠΟΙΟΣ είν’ αυτός ρε που θα κρίνει το ΤΙ είναι μ@λακία και τι όχι...

Από πότε οι Mods σε ένα ελεύθερο φόρουμ αρπάζουν την ψηφιακή τους γομολάστιχα και όποιον πάρει ο διάολος, ε;;; Αυτό ρε σας δίδαξε τόσα χρόνια το Ιντερνέτι;;;

Οι Mods έχουν να κρατάνε το μαγαζί τους καθαρό... (π.χ. να στέλνουν στα τσακίδια τα cross-postings, να μετακομίζουν μηνύματα στην σωστή τους κατηγορία και τα σχετικά μερεμέτια σε άγρια βρισίδια κλπ.)... ΟΧΙ να σβήνουν.... Το σβήσιμο εκτός από αγενέστατο είναι και δείγμα αδυναμίας... Είναι κατακριτέο το σβήσιμο γνωμών ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ πολιτών , το καταλάβατε ρε κουμπάροι ή ν’ αρχίσω να βαράω μπαλωθιές...

Αφήστε τα μηνύματα στην ησυχία τους.... αν είναι να κατακριθούν, ας το κάνουν οι συμφλορίτες μας με τον δικό τους χαρακτηριστικό τρόπο... Ξέρουν αυτοί...δε χρειάζονται κηδεμόνα!

Στο κάτω-κάτω, αν θέλω να νιώσω λίγο χουντίτσα, θα πάρω τα συμπράγκαλά μου να μετακομίσω στη Βενεζουέλα όπου έχει και ξύλο.... (έχει βέβαια και ωραίες τσούπρες, αλλά επειδή από το ξύλο θα’ χω συνέχεια πρησμένα μάτια δε θα μπορώ να τις θωρώ...)
:rotflmao:

Κανένας
28/09/2005, 15:45
Ιούλιε το έχω προτείνει και αλλη φορα
Δημιουργήστε έναν φάκελο εμφανές στο κοινό, αλλά χωρίς να μπορούν να γράψουν και ρίχτε εκεί όλα τα spam βρισιές κλπ
Στο τέλος της εβδομάδος αυτός που έχει τα περισσότερα μηνύματα σε αυτόν τον φακελο, κάντε τον Βαν για μια εβδομάδα και στο τέλος του μήνα, ο αρχηγός να γίνεται Βαν για ένα μήνα

Να είσαι σίγουρος ότι το φαινόμενο θα εξαφανιστεί ως δια μαγείας και η ζωή σας θα γίνει ευκολότερη

:cool:

sonic22
28/09/2005, 18:28
lipei o martis apo tin sarakosti??
:D :D :D :D
:wave2: :wave2: :wave2:


den tha sxoliasw/asxolithw me tin ousia tou post autou...
an kai exw na pwwww... :evil: :p :evil:

egw mono mia patenda tha pw pros tous filous simforumites...

kratate backup ta post sas... toulaxiston auta pou exoun mia axia :winka:
apothikeuste tin selida olokliri.
tha tin exete kai gia na dixete sta eggonia sas ti malakies grafate sta proistorika forum...

kai an ginei i stravi apo tous mod-o-my-god/mod-admin-team ...


e na min sas ta pw kai ola... :beer: :beer:

CHRISTINE
28/09/2005, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
lipei o martis apo tin sarakosti??
:D :D :D :D
:wave2: :wave2: :wave2:


den tha sxoliasw/asxolithw me tin ousia tou post autou...
an kai exw na pwwww... :evil: :p :evil:

egw mono mia patenda tha pw pros tous filous simforumites...

kratate backup ta post sas... toulaxiston auta pou exoun mia axia :winka:
apothikeuste tin selida olokliri.
tha tin exete kai gia na dixete sta eggonia sas ti malakies grafate sta proistorika forum...

kai an ginei i stravi apo tous mod-o-my-god/mod-admin-team ...


e na min sas ta pw kai ola... :beer: :beer:

επειδή μερικοί ήδη το κάνουν.. και ελπιζω να εισαι ενας απο αυτους.. μηπως εχεις back up εκεινα τα ποστ με τον τσαμπουκα που εγινε με την Eva και εναν αλλον τυπο (δεν θυμαμαι nickname)..???? μιλαω για τοτε που τεθηκε θεμα ηθικης και παλι σβηστηκαν επιλεκτικα καποια πραγματα...


Dukas? τσιτα φαση και εσυ? κριμα και εχω ακουσει απο φιλους σου οτι εισαι cool.... οπως εγω πχ διαβαζω οποιο ποστ γουσταρω , οποιου γουσταρω ετσι κι εσυ μπορεις οταν βλεπεις ενα ποστ καποιου που δεν γουσταρεις και θεωρεις οτι γραφει μαλακιες απλα να το αγνοησεις και να πας παρακατω... just simple as that...

jul το εχω δει το ποστ εκ της διευθυνσεως που εχει μπει.. αυτο σημαινει οτι πρεπει να συμφωνισω? επιμενω οτι δεν πρεπει να σβηνονται πραγματα οποιουδηποτε... ασε να κρινουν τα μελη απο μονα τους.... δεν χρειαζεται να αποφασιζεις εσυ για αυτα απαραιτητα... επιμενω οτι ειναι καλυτερο να τα πιασεις τα ποστ και να τα ξεχωρισεις αλλα να τα αφησεις δημοσιευμενα....

CHRISTINE
28/09/2005, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
oxi mono merika kala texnika krataw sinithos mias kai me endiaferoun perissotero...:winka:

alla kana dio fores me piasane oi mod ston ipno kai svisane kapoia pou den perimena na svistoune:bawl:

tespa den variese perasmena jexasmena :evil: :evil: :evil: :evil:

meta apo kana mina to jexnas kai ise cool...

:wave2: :wave2: :wave2:

κριμαςςςς ρε γ@μωτο! δεν πειραζει....

ποιο μηνα? την επομενη μερα το ξεχνας.. μεχρι να ξεκινησει η επομενη ιντριγκα και να ξαναπεσει γελιο..... πολυ ζορι ο κοσμος γενικοτερα.... το συζητουσα με ενα φιλο σημερα και το συμπερασμα ειναι οτι πολυ σπανια βλεπεις χαμογελαστη φατσα πλεον... μας εχει φαει η σοβαροτητα και το politically correct... οι βαθεις στοχασμοι και οι προβληματισμοι....

sonic22
28/09/2005, 21:10
standar einai merikoi pou exoun anevasei tis aspides tou enterprice kai to defcon oxi sto 5 alla sto 1015 kai me tou tha perasei konoupi vgazoune ta midraliovola kai rixnoune sta tifla kai opion parei o xaros :hypnotize

twra gia tin xroniki diarkia tou tsantismatos ejartate kai ti sou svinoun kai giati :D :D

egw mia fora vrethika na exw anoijei post gia tous provlimatismous allou kai malista sto prwto mou post ekana spamming sto diko mou thema... :rotflmao: :rotflmao:

auto eixe poli plaka :rotflmao: :rotflmao: pragmatika...

peace levedes kai levedises!!!



p.s. pia einai i eva?? :look: kali? :eyepop:
:rotflmao: :rotflmao:

BAD BOY
28/09/2005, 22:17
ΤΩΡΑ ΔΗΛ...ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΣΤ
ΟΛΑ ΑΥΤΑ(ΠΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ?)ΠΟΥ ΣΒΗΣΤΙΚΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΣΧΕΤΑ...ΜΕΡΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΟΧΙ.ΕΣΕΙΣ ΞΕΡΕΤΕ:beer:

DUKASII
29/09/2005, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
επειδή μερικοί ήδη το κάνουν.. και ελπιζω να εισαι ενας απο αυτους.. μηπως εχεις back up εκεινα τα ποστ με τον τσαμπουκα που εγινε με την Eva και εναν αλλον τυπο (δεν θυμαμαι nickname)..???? μιλαω για τοτε που τεθηκε θεμα ηθικης και παλι σβηστηκαν επιλεκτικα καποια πραγματα...


Dukas? τσιτα φαση και εσυ? κριμα και εχω ακουσει απο φιλους σου οτι εισαι cool.... οπως εγω πχ διαβαζω οποιο ποστ γουσταρω , οποιου γουσταρω ετσι κι εσυ μπορεις οταν βλεπεις ενα ποστ καποιου που δεν γουσταρεις και θεωρεις οτι γραφει μαλακιες απλα να το αγνοησεις και να πας παρακατω... just simple as that...

jul το εχω δει το ποστ εκ της διευθυνσεως που εχει μπει.. αυτο σημαινει οτι πρεπει να συμφωνισω? επιμενω οτι δεν πρεπει να σβηνονται πραγματα οποιουδηποτε... ασε να κρινουν τα μελη απο μονα τους.... δεν χρειαζεται να αποφασιζεις εσυ για αυτα απαραιτητα... επιμενω οτι ειναι καλυτερο να τα πιασεις τα ποστ και να τα ξεχωρισεις αλλα να τα αφησεις δημοσιευμενα.... ...
ξέχνα ρε θπύρο τη ΦΑΝΗ..
άσχετο..
που σε Χριστίνα ..εγώ μαζί σας είμαι και δε θέλω να σβήνει τίποτα ο παλιομαλάκας ο κούλιος..μιας και τα πιο πολλά που σβήνει είναι δικά μου..:sad: :sad: :uplate:

αλλά τι να τον κάνω τον μ@##Α που τον αγαπάω και παω με το μέρος του..να μη μοιάζει με τον τρελό του χωριού..:lol: :rotflmao: :a1: :a1:

όσο για τις μαλακίες..δεν έχω κάποιο πρόβλημα ας γράφει ο καθένας ότι θέλει ..έτσι βγαίνει και λίγο γέλιο.

τώρα είναι και που ο κούλιους...έχει άφρικα ρε παιδια..και δε μπορεί να το πουλήσει με τίποτα.. και περνάει μια δύσκολη φάση και στο σπίτι ..δε μπορεί να πάει τουαλέτα εύκολα.. τι δημητριακά έχει δοκιμάσει ..τι χάπια..τι να πίνει motul 5100 ...
τίποτα σας λέω..δε βγάζει΄...λίπασμα με τη καμία.:lol: :rotflmao: :rotflmao:

τον έχω πετσώσει και στο τάβλι..

πάλι καλά να λετε που δεν έχει σβήσει όλο το φόρουμ ο τύπος..

δείξτε λίγο κατανόηση ρε παιδιά..μπόρα είναι θα περάσει.


ΤΣΟΥΛΙΕ..ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΣΒHΣΕΙΣ...ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΕΙΡΆΖΕΙ..ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΑΛΊ ΘΑ ΣΑΓΑΠΑΩ..:blush:
:a07:

Julius
29/09/2005, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
jul το εχω δει το ποστ εκ της διευθυνσεως που εχει μπει.. αυτο σημαινει οτι πρεπει να συμφωνισω?


Ναι, Είναι η αρχή λειτουργίας του Forum και ο μοναδικός περιορισμός. Μπορείς να μπεις στις Γενικές και Στις Διαμάχες και στα Αστεία και να κάνεις όσο χαβαλέ θέλεις.


Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
επιμενω οτι δεν πρεπει να σβηνονται πραγματα οποιουδηποτε... ασε να κρινουν τα μελη απο μονα τους.... δεν χρειαζεται να αποφασιζεις εσυ για αυτα απαραιτητα...

Φτάσαμε σε αυτό το σημείο γιατί…. Μέχρι πριν από λίγο καιρό το έκριναν τα μέλη μόνα τους, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει κανένα post σε κανένα forum που να έχει μείνει καθαρό και να μην μπορεί να γράψει κανείς οτιδήποτε χωρίς να γίνει πλάκα και τελικά να γα##$θεί.


Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
επιμενω οτι ειναι καλυτερο να τα πιασεις τα ποστ και να τα ξεχωρισεις αλλα να τα αφησεις δημοσιευμενα....

Αυτό ΔΕΝ γίνετε εκτός εάν αποκτήσουμε επαγγελματίες moderators που θα κάνουν αυτή την δουλεία

oulas
29/09/2005, 10:12
Εάν δεν συμφωνείς με τον τρόπο που γίνετε το moderation μέσα εδώ, ενημέρωσε να σου δώσουμε πίσω την συνδρομή που λέει και ο old

Ρε συ julious, πληρωνει κανεις εδω μεσα συνδρομη;

CHRISTINE
29/09/2005, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Ναι, Είναι η αρχή λειτουργίας του Forum και ο μοναδικός περιορισμός. Μπορείς να μπεις στις Γενικές και Στις Διαμάχες και στα Αστεία και να κάνεις όσο χαβαλέ θέλεις.



Φτάσαμε σε αυτό το σημείο γιατί…. Μέχρι πριν από λίγο καιρό το έκριναν τα μέλη μόνα τους, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει κανένα post σε κανένα forum που να έχει μείνει καθαρό και να μην μπορεί να γράψει κανείς οτιδήποτε χωρίς να γίνει πλάκα και τελικά να γα##$θεί.



Αυτό ΔΕΝ γίνετε εκτός εάν αποκτήσουμε επαγγελματίες moderators που θα κάνουν αυτή την δουλεία


Εξακολουθώ να μην συμφωνώ.. βασικά θα "συμφωνήσω" αναγκαστικά, τουλάχιστον πρακτικά... εφόσον αν γράψω κάτι χαβαλετζίδικο στις σκέψεις και προβληματισμούς θα σβηστεί αλλα θεωρητικά και γενικότερα σε τέτοιου είδους αρχών λειτουργίας ως Χριστίνα και μέλος έχω αντίθετη γνώμη..... πράγμα βέβαια όχι και τόσο σημαντικό ίσως, μιας και προφανώς είμαι η μία ανάμεσα στους πολλούς που ζήτησαν να υπάρχει ο περιορισμός... αλλά την γνώμη μου την στηρίζω.........

..οπότε οοοοοοοk, έτσι είναι εάν έτσι νομίζετε!



Editάρααααα Tαιράστια!!!!


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=13159&perpage=15&pagenumber=7 (Σοβαρότατο Ποστ, με προβληματισμό και σκέψη!!!!)



..από τι βλέπεις julius οι ίδιοι που δηλώνουν σοβαρότητα και σκεπτόμενοι, οι ίδιοι τσακίζουν το ποστ τους... και δεν πα να σβήσεις και όλο το φόρουμ? το θέμα δεν είναι ότι γ@μιούνται ποστ... το θέμα είναι ποιος γ@μάει ποιανού ποστ!!! και όλα τα άλλα περί σοβαρότητας ειναι κομπλεξισμοί της πλριοψηφίας που σου "υπέδειξε" ως λύση το σβήσιμο των ποστ... λύση που ούτε η ίδια τηρεί ή μάλλον την τηρεί κατά περίπτωση..... τουλάχιστον ο Afro (και δεν το παίζω δικηγόρος του απλά τον "χρησιμοποιώ για να καταλάβεις τι εννοώ) είναι μονίμως τσακιστικός.... οπότε ξέρεις και με τι έχεις να κάνεις βρεεε παιδί μου! χαχαχαχαχα!


..πάντως δύσκολοι καιροί για admin... καλά σβησίματα και καλά ξεμπερδέματα γενικότερα.. εύχομαι να έρθουν μέρες καλές, καλύτερες κάλλιστες, καλές μέρες, better days και για εσάς τους admin!

afrotwin
29/09/2005, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius



Φτάσαμε σε αυτό το σημείο γιατί…. Μέχρι πριν από λίγο καιρό το έκριναν τα μέλη μόνα τους, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει κανένα post σε κανένα forum που να έχει μείνει καθαρό και να μην μπορεί να γράψει κανείς οτιδήποτε χωρίς να γίνει πλάκα και τελικά να γα##$θεί.


julius kopse tis pipes giati xalane ta dontia....:rotflmao: :rotflmao:

siga pou ksesiko8ikan i aganaktismenoi polites...
ke ipervoles tou tipou ola ta post koftes giati oloi kseroume ti ginete den mporis na koroidepsis kanenan....

Julius
29/09/2005, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
julius kopse tis pipes giati xalane ta dontia....:rotflmao: :rotflmao:

siga pou ksesiko8ikan i aganaktismenoi polites...
ke ipervoles tou tipou ola ta post koftes giati oloi kseroume ti ginete den mporis na koroidepsis kanenan....


re sy afro se parakalo

eisai arxigos tis pipas kai tis tramparifas kai ta pm diamartirias pou exoume lavei gia thn parti sou einai apeira (perisotera apo kathe allon me diafora)

eisai o MONADIKOS pou den dikaiouse na diamartirese se auto to post





:wave2:

afrotwin
29/09/2005, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
re sy afro se parakalo

eisai arxigos tis pipas kai tis tramparifas kai ta pm diamartirias pou exoume lavei gia thn parti sou einai apeira (perisotera apo kathe allon me diafora)

eisai o MONADIKOS pou den dikaiouse na diamartirese se auto to post





:wave2:

emena file afti ine i doulia mou...
esena ti ?
giname oli afro edo mesa?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

na sou po genika kofte ta anekselenkta kopsimata pou kanis den goustari
ke otan erxonte aderfoules ke diamartironte stiltous ekso ston dromo na ma8oun na antimetopizoun ti zoi xoris fovo..:rotflmao: :rotflmao:

pes tou oti i epoxi pou ta xaideve i manoula tous perase

tora ine o afro edo na tous katasparaksi.....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ana xa8oune i palio floroi:rotflmao: :rotflmao:

free rider
30/09/2005, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
emena file afti ine i doulia mou...
esena ti ?
giname oli afro edo mesa?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

na sou po genika kofte ta anekselenkta kopsimata pou kanis den goustari
ke otan erxonte aderfoules ke diamartironte stiltous ekso ston dromo na ma8oun na antimetopizoun ti zoi xoris fovo..:rotflmao: :rotflmao:

pes tou oti i epoxi pou ta xaideve i manoula tous perase

tora ine o afro edo na tous katasparaksi.....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ana xa8oune i palio floroi:rotflmao: :rotflmao:

ετσι ειναι αγαπητέ Λέων...

και καλά κάνεις και τους τρώς αλλά απλά συναίχεια αυτο καταντάει κουραστικό...

ειναι σαν να ακούς το ιδιο τραγούδι πολλές φορές..

σε κανει και βαριέσαι..

ετσι απλα........

μπορείς να πάρεις το μπογαλάκια σου και να μετακομίσεις αλλού...

δε βαριέσαι ...δεν χάθηκε και τίποτα....

:wave2: :wave2:

matmat
30/09/2005, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ετσι ειναι αγαπητέ Λέων...

και καλά κάνεις και τους τρώς αλλά απλά συναίχεια αυτο καταντάει κουραστικό...

ειναι σαν να ακούς το ιδιο τραγούδι πολλές φορές..

σε κανει και βαριέσαι..

ετσι απλα........

μπορείς να πάρεις το μπογαλάκια σου και να μετακομίσεις αλλού...

δε βαριέσαι ...δεν χάθηκε και τίποτα....

:wave2: :wave2:

Αργής αργής αλλα σε τρώει και σένα Ε!!!

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Julius
30/09/2005, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ετσι ειναι αγαπητέ Λέων...

και καλά κάνεις και τους τρώς αλλά απλά συναίχεια αυτο καταντάει κουραστικό...

ειναι σαν να ακούς το ιδιο τραγούδι πολλές φορές..

σε κανει και βαριέσαι..

ετσι απλα........

μπορείς να πάρεις το μπογαλάκια σου και να μετακομίσεις αλλού...

δε βαριέσαι ...δεν χάθηκε και τίποτα....

:wave2: :wave2:


Χα χα χα χα ρε Χρήστο χωρίς μπινελικάκι δεν θα πάει καλά το ΣΚ ε?

afrotwin
30/09/2005, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ετσι ειναι αγαπητέ Λέων...

και καλά κάνεις και τους τρώς αλλά απλά συναίχεια αυτο καταντάει κουραστικό...

ειναι σαν να ακούς το ιδιο τραγούδι πολλές φορές..

σε κανει και βαριέσαι..

ετσι απλα........

μπορείς να πάρεις το μπογαλάκια σου και να μετακομίσεις αλλού...

δε βαριέσαι ...δεν χάθηκε και τίποτα....



den mou les psile ema8es oti mirazoune pomola ke ir8es ke esi mpas ke gialisis kanena......

den mporo na katalavo giati pedevese na pis tin gnomi sou?:rotflmao:

TheOneAB
30/09/2005, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
den mou les psile ema8es oti mirazoune pomola ke ir8es ke esi mpas ke gialisis kanena......

den mporo na katalavo giati pedevese na pis tin gnomi sou?:rotflmao: apo tin alli ektos apo pola bourou bourou paraponakia 8a elega oti eidika oi apantiseis sou leo se merikous aresoun xima kai tsouvalata dihos di8en klpklp opote ean auto to site exei ftiaxtei gia olous mas toulahiston prwsopika goustarw na pernw apantisi dihos tropous kai katef8ian sto 8ema para "na etsi einai kale mou kai giouvetsi kai ohi kokoretsi klpklp" kai na psahneis kamia wra na vgaleis akri!apla kai katanoita tin gnwmi-simvouli kai ama lahei kai xreiasti sinodevomeni apo bineliki giati oxi?stis parees mas pou kai edw to idio ipoti8ete oti eimaste mesa sto forum milame me to sis/sas pote?

matmat
30/09/2005, 10:38
ΑΑΑΑφροοοο!!!
κι αλλος πελατης
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

TheOneAB
30/09/2005, 10:50
to na me apokaloun pelati i oti allo 8elei o ka8enas eilikrina den me peirazei den ton 3erw den me 3erei opote to ti 8a tragouda diko tou 8ema!peri ore3ews glaropita! apo ekei kai pera omws to na vrw kapoio forum dihws filtra kai di8en klpklp to opoio pragmatika 8a me sintrofevei-simvoulevei klpklp xmmm nai einai kati pou mou aresei. Tespa oti nomizei o ka8eis alla eilikrina giati kapoios apla ean den tou aresei na akolou8ei tin me8odo...giwseis?giati swnei kai kala epeidi se merikous den aresei o men i o de na prepei na ala3ei?
enas provlimatismos...pistevo aplos

free rider
30/09/2005, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Χα χα χα χα ρε Χρήστο χωρίς μπινελικάκι δεν θα πάει καλά το ΣΚ ε?

οχι ρε Γιώργο ,

ουτε και με ενδιαφέρει ...

υγεια προπαντώς...

:wave2: :wave2:

afrotwin
30/09/2005, 11:30
ekfonitis gamou:
afti i klaparxidiera ine doro ston gampro ke tin nifi apo ton kirio free rider....

klap klap klap


free rider: elate re pedia ftani min to kanete 8ema....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke vevea 8a to kanoue 8ema kirie ftoxopsixe
ir8es edo na min pis tipota?


ke mia simvouli pare ena mpistoli doro se kapion pou agapas..
ala kalitera ksefanisou...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OldMan
30/09/2005, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Ρε συ julious, πληρωνει κανεις εδω μεσα συνδρομη;

Ομολογώ ότι αυτήν την συνέπεια των κραδασμών, δεν την είχα υπόψη μου !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Κανένας
07/11/2005, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Ιούλιε το έχω προτείνει και αλλη φορα
Δημιουργήστε έναν φάκελο εμφανές στο κοινό, αλλά χωρίς να μπορούν να γράψουν και ρίχτε εκεί όλα τα spam βρισιές κλπ
Στο τέλος της εβδομάδος αυτός που έχει τα περισσότερα μηνύματα σε αυτόν τον φακελο, κάντε τον Βαν για μια εβδομάδα και στο τέλος του μήνα, ο αρχηγός να γίνεται Βαν για ένα μήνα

Να είσαι σίγουρος ότι το φαινόμενο θα εξαφανιστεί ως δια μαγείας και η ζωή σας θα γίνει ευκολότερη

:cool:
Τελικά νοιώθω πολύ χαζός

Έκατσα και έγραψα δυο απαντήσεις, σε δυο διαφορετικά θέματα (σχετικά μεγάλες για εμένα-γράφω με το ένα δάκτυλο) και πριν προλάβω να δημοσιεύσω, βλέπω ότι τα ποστ έχουν σβηστεί, γιατί κάποιος έβριζε η πρόσβαλε τα άλλα μέλη του φόρουμ και προφανώς μάζεψε και τις σχετικές αντιδράσεις σε ανάλογο ύφος
Και από ότι βλέπω οι Μοντ, προσπαθούν να μαζέψουν τα αμάζευτα


Εάν δεν συμβαίνει κάτι διαφορετικό από το να έχουν κάποιοι... ασυλία στο φόρουμ και για αυτό είναι στο απυρόβλητο, νομίζω ότι η παραπάνω πρόταση, είναι η πιο δίκαια

Αντί να ράβετε να σβήνετε και να κλειδώνετε, απαγορεύστε την πρόσβαση στα μέλη- που κατά την γνώμη σας, προσβάλουν την ύπαρξη του φόρουμ και τους υπόλοιπους συμφουριτες

Και υπενθυμίζω ότι δεν τον θέτετε εσείς εκτός φόρουμ, αλλά ο εαυτός του(μας)

zireous
30/09/2006, 04:38
Εγώ πάντως παρόλο που δεν έχει ασχοληθεί μαζί μου πχ ο afrotwin (και να το κάνει ειδικά σήμερα είμαι πολύ στα απήδια μου για να του απαντήσω:D), δεν βιάζομαι να πω ότι συμφωνώ να διαγραφεί από μέλος μόνο και μόνο επειδή σπαμάρει περιστασιακά (ή όχι). Δε λέει τίποτα αυτό σε μένα.


Άν σε μια σοβαρή (ή σχεδόν) συζήτηση οποιοσδήποτε πάει να τη τσακίσει και οι άλλοι δεν γουστάρουν να συμβεί αυτό θα πρέπει να το πουν καθαρά, να πάρουν θέση δηλαδή, για να μη χρειαστεί κάν να ανακατευτούν μοντεράτορες... και μετά από κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα ο moderator θα μπορούσε να σβήσει το ποστ που πλέον δείχνει μόνο πόσο μαλάκας ήταν αυτός που πετάχτηκε, μόνο και μόνο για πλάκα (άφρο άν το πάρεις προσωπικά, χέστηκα).


Και, άφρο, σου θυμίζω ότι σε άλλο φόρουμ όταν άρχισες τις πολλές πολλές μαλακίες, σου την είπε το σύμπαν και λάκισες (το γιατί εγώ δεν σου την είχα πεί ελπίζω να το κατάλαβες τώρα).

Μπαίνωντας εγώ σε αυτό το φόρουμ, δεν είδα κάνα μεγάλο αδερφό να μου τη λέει συνεχώς -όπως το παρουσιάζετε.

Απλά έχετε ψιλοχάσει τη μπάλα, και νομίζετε ότι όταν κάποιο νέο μέλος ρωτάει τί ώρα είναι, υπονοεί ότι θέλει κλύσμα. Απαντήστε πρώτα σε αυτό που ρωτάει, και μετά κάντε και τη πλάκα -που αφού δεν ξέρεις σε ποιον απευθύνεσαι μπορεί να είναι και παρεξηγήσιμη...




Στα fora φίλτατοι πρέπει να μπαίνουμε όπως μπαίνουμε στο σπίτι ενός φίλου για πρώτη φορά -ναί ρε φίλου, τί, ήρθες μόνο για να μας τα σπάσεις;

Άν μπεις με διάθεση να τη πεις στο φίλο, τί νόημα έχει -εκτός από τις διαμάχες;

Από την άλλη, αν μπείς και αντί για καλώς ήρθες, σου πεί κάποιος από το βάθος γνωστός του φίλου "-Καλώς τα αρ#ίδια μας.", πως να ξαναμπείς στο σπίτι αυτό και τί να πεις...

Με τις παπαριές σας με κάνατε να υπερασπίζομαι moderators (αυτό μου έχει ξανασυμβεί άλλη μια φορά, και τότε αποφάσισα να παρατήσω το νετ για 3 χρόνια).

Ρόμπες, έ ρόμπες...:cool:

gcrook
01/10/2006, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous


:eek: :bigcry: :eek:

Εσυ παραεισαι ξυπνιος για να σου υποδειξω οτι ξεθαβεις τωρα τελευταια ποστς που εχουν χρονισει (τσε βαλε) εδω μεσα. :confused:

adam_tsouk
02/10/2006, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
:eek: :bigcry: :eek:

Εσυ παραεισαι ξυπνιος για να σου υποδειξω οτι ξεθαβεις τωρα τελευταια ποστς που εχουν χρονισει (τσε βαλε) εδω μεσα. :confused:
ναι αλλα ΒΑΝ δεν καναμε! καναμε;


:lol: :lol:

χαλιες ειμαστε!

OldMan
02/10/2006, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ναι αλλα ΒΑΝ δεν καναμε! καναμε;..

Για βγες και προσπάθησε να ξαναμπείς (από την ίδια IP Adess) Τσούκο μας .... :D :smokin: :D

adam_tsouk
02/10/2006, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Για βγες και προσπάθησε να ξαναμπείς (από την ίδια IP Adess) Τσούκο μας .... :D :smokin: :D

ολο πεφτει το ρελε τις τελευταιες μερες και πρεπει εντελως τυχαια να εχω αλλαξει καμμια 20ρια


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zireous
03/10/2006, 02:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
:eek: :bigcry: :eek:

Εσυ παραεισαι ξυπνιος για να σου υποδειξω οτι ξεθαβεις τωρα τελευταια ποστς που εχουν χρονισει (τσε βαλε) εδω μεσα. :confused:


Μή σε μέλει, μόνο κάθε 5 χρόνια σπαμάρω εντατικά σε τεχνικά fora (εγώ όταν σπαμάρω βάζω ακόμα και emoticon να μη μπερδεύεστε μπρε). :D

Και μη μου πείς ότι όλα αυτά τα ποστ που είναι τώρα στις δύο πρώτες σελίδες του "Οδήγηση -Tips & Tricks" δεν έχουν λίγο περισσότερο ενδιαφέρον απο τα υπόλοιπα. :cool:

EVI
04/10/2006, 13:34
εγω συμφωνω να κοβοντε ποστ

σβηστε ολα τα ποστ του sniper :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


μα τι λετε ρε παιδια?καταλαβενετε τι λετε?σας εχουν απεριοριστο χορο να σπαμαρετε και εσεις θελετε και τη πιττα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο

να σας πω την αλλη πλευρα που λεει οτι το μοτο εχει χαλασει γιατι μονο χαβαλες και τιποτα αλλο το εχετε ακουσει\?ποσοι παραπονιουντε οτι ενα φορουμ με θεμα την μοτοσυκλετα εχει γινει μοτοκοσμοπολιταν?



και τελικα λετε λετε και ολο εδω ειστε

:smokin:

Cpt. Haddock
04/10/2006, 13:45
Ποιος το ξέθαψε αυτό πάλι;

:confused: :confused: :confused:

EVI
04/10/2006, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ποιος το ξέθαψε αυτό πάλι;

:confused: :confused: :confused:

ο απο πανω αλλα ειναι επικαιρο

Cpt. Haddock
04/10/2006, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
ο απο πανω αλλα ειναι επικαιρο

τι επικαιρο βρε Ευη;

ΑΛΛΟ ενα θρεντ για το πόσο κακοι ειναι οι μοντς και πόσο δεν αντέχω το φόρουμ κλπ κλπ

έλεος πια... μιλαμε πλεον για μανια καταδίωξης

:sick:



ΥΓ. Συμφωνώ με όσα έγραψες

:wave2:

dez
06/10/2006, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
τι επικαιρο βρε Ευη;

ΑΛΛΟ ενα θρεντ για το πόσο κακοι ειναι οι μοντς και πόσο δεν αντέχω το φόρουμ κλπ κλπ


Κι ομως, το thread αυτο ειχε καποια ουσια πριν εκτροχιαστει. Αλλωστε, αυτο το thread ηταν κατα καποιο τροπο η αφορμη για να μεγαλωσει η ομαδα moderation του moto.gr

adam_tsouk
06/10/2006, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Κι ομως, το thread αυτο ειχε καποια ουσια πριν εκτροχιαστει. Αλλωστε, αυτο το thread ηταν κατα καποιο τροπο η αφορμη για να μεγαλωσει η ομαδα moderation του moto.gr


εγω λεω να μικρυνει η ομαδα...

αλλο να πετυχεις 1-2 στο δρομο και να αρχισετε να πλακωνεστε και αλλο να συναντησεις 10-15... δε σε παιρνει, καταλαβες;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: