PDA

View Full Version : Honda CBR600F ή Kawasaki ER6/Cagiva Raptor



NikosCorfu
06/01/2013, 14:16
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους! Λέγομαι Νίκος, γράφω από Κέρκυρα και χρειάζομαι τις συμβουλές σας και τις προτάσεις σας, ώστε να αποφασίσω για το πια μηχανή θα ήταν η καλύτερη για εμένα, ώστε να δω εάν καταφέρω να την πάρω με μέγιστο ποσό 3.000 + έξοδα.

Είμαι 35 και πλέον έχω αρκετό μυαλό, ώστε να μην ρισκάρω και να μην τρέχω εκεί που δεν χρειάζεται! Είμαι 1.80 ύψος και 80 κιλά, είχα μεγάλο enduro και το έδωσα για να περάσω σε κάτι πιο βολτάδικο και σχετικά ήρεμο! Το μεγαλύτερο μηχανάκι που έχω οδηγήσει, είναι το Ζ750, αλλά διαπίστωσα ότι έχει πολύ και απότομο γκάζι για μένα, όπως και δεν με βόλεψε το φαρδύ προφίλ που με ανάγκαζε να ανοίγω γόνατα!

Χρειάζομαι ένα μηχανάκι εύκολο στην οδήγηση για να με πηγαίνει βόλτα, να μην έχει κραδασμούς, να μην θέλει πολυέξοδα service, σίγουρο στον δρόμο και να μπορώ να το πάω ας πούμε μέχρι την Αθήνα, χωρίς να φοβάμαι μην σπάσει το μοτέρ ή μήπως γίνει κάτι και με αφήσει στη μέση του δρόμου!

Αυτή την στιγμή κοιτάω αυτά εδώ πέρα:
1. http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2511626/
2. http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2564983/
3. http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2900929/
4. http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3074147/

Παρακαλώ να μου εξηγήσετε τις διαφορές από αυτά τα μηχανάκια και να μου πείτε πιο θα ήταν το καλύτερο από αυτά, για τις ανάγκες μου, έχοντας συνυπολογίσει και το κόστος συντήρησης, όπως και ότι εγώ δεν τρέχω ποτέ πάνω από 150 πουθενά!

Ευχαριστώ πολύ! :wave2:

petros1972
06/01/2013, 14:52
καμμια σχεση το cbr600f με τα υπολοιπα 2 μηχανακια.επισης τα χλμ που λεει το f ειναι υποπτα για μηχανακι του 04.ονομαστικα το f ειναι ποιο γρηγορο και ποιο κουραστικο απο τα αλλα 2.στα υπερ αξιοπιστια honda.

Sapadak
06/01/2013, 14:59
Για καθημερινο στο νησι, ξεχνα το cbr και κοιτα το er/raptor/sv

NikosCorfu
06/01/2013, 18:53
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Τα χιλιόμετρα του F είναι γνήσια, δεν παίρνω όρκο, αλλά 99% είναι γνήσια και δεν έχει γυρίσει κοτέρ διότι μίλησα με το παιδί και μου εξήγησε κάποια πράγματα!

Εάν λοιπόν είναι να πάω στα 2κύλινδρα, πιο θα μου προτείνατε και γιατί;

Cagiva 650 με μοτέρ SV/K4 2.700€ - http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2564983/
Suzuki SV650 με ψηλό τιμόνι 3.000€ - http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2911801/
Kawasaki ER6 πορτοκαλί χρώμα 3.200€ - http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2900929/

Πιο είναι το καλύτερο και γιατί;
Πιο βγάζει λιγότερους κραδασμούς;
Πιο βγάζει τα λιγότερα μηχανικά προβλήματα;
Πιο θέλει λιγότερα service και λιγότερα έξοδα στα service;
Πιο είναι το πιο ξεκούραστο και το πιο εύκολο στην οδήγηση, δεδομένου ότι δεν είμαι χεράς!

Τα αξίζουν τα λεφτά τους ή είναι υπερτιμιμένα; Ευχαριστώ! :wave2:

Dant3
06/01/2013, 19:01
Πιο είναι το καλύτερο και γιατί;
Πιο βγάζει λιγότερους κραδασμούς;
Πιο βγάζει τα λιγότερα μηχανικά προβλήματα;
Πιο θέλει λιγότερα service και λιγότερα έξοδα στα service;
Πιο είναι το πιο ξεκούραστο και το πιο εύκολο στην οδήγηση, δεδομένου ότι δεν είμαι χεράς!



Λιγοτερους κραδασμους βγαζει το μοτερ της suzuki αρα το sv η το raptor.
απο μηχανικα προβληματα και τα 2 μοτερ ειναι σκυλια.αν τους κανεις τυπικη συντηρηση οτι και να τους κανεις δεν θα χαλασουν εκτος αν εισαι γκαντεμης.
service πανω κατω τα ιδια ,αλλα το suzuki θελει βαλβιδες καθε 24000 ενω το καβασακι καθε 42000.
πιο ξεκουραστη θεση εχει το ερ γιατι ειναι λιγο πιο ορθιο.βεβαια μενα με βολεψε πιο καλα το raptor αλλα ειναι αναλογα και το σωματοτυπο του καθενος.

Πολυμήχανος
06/01/2013, 19:41
Τι του γράφετε βρε του ανθρώπου;

Με ποια λογική ακριβώς είναι ''πιο δύσκολο'' το CBR από τα άλλα;

Με ποια λογική έχει πιο λίγους κραδασμούς το V2 του Suzuki; Μετράτε και το εν σειρά 4Κ του CBR σε αυτά;

Γιατί είναι χειρότερο για νησί το CBR και του λέτε να το ξεχάσει; Και άιντε πες το Suzuki είναι πιο απλό, το raptor δεν έχει αντιπροσωπεία και ανταλλακτικά στην Αθήνα, θα έχει υποστήριξη σε νησί; Περισσότερο από το CBR;;;;;; Θα πάει σε μάστορα του νησιού το ράπτορ και θα το αναλάβει ο μάστορας, ενώ το CBR θα το θεωρούσε δύσκολο-άγνωστο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

------------------

Ξέρετε και τα γράφετε αυτά ή απλά αναπαράγετε ότι κοινοτυπία έχετε ακούσει στην μοτοφιλολογία;

__________________

Φίλος, αν το CBR είναι πράγματι σε καλή κατάσταση, είναι ΚΑΙ επιμέρους ΚΑΙ συνολικά, καλύτερη και περισσότερη μοτοσυκλέτα από τα άλλα. Το είχα χρόνια, ανάμεσα σε πολλά άλλα, μετάνοιωσα που το έδωσα, και κάποια στιγμή θα ξαναπάρω ένα.

Βρες ένα, καβάλα το, και αν νοιώθεις καλά πάνω του, και εφόσον ο μηχανικός το βγάζει σωστό, πάρτο.

Στις ίδιες ταχύτητες με τα άλλα, καίει το ίδιο. Και σε μεγαλύτερες ταχύτητες αν χρειαστεί, θα κάψει ίσως λίγο, αλλά τα άλλα...δεν... Και σέρβις, αν κόβουν λίγο τα χέρια σου, του κάνεις εύκολα ο ίδιος ΚΑΙ φτηνά, είναι ΕΥΚΟΛΟ μοτό στο σέρβις του. ΔΕΝ έχει κάτι ακριβό γενικά στο σέρβις του. Δεν σπάει, δεν χαλάει (αν είναι στοιχειωδώς προσεγμένο) και οι βλάβες 5-10ετίας είναι κανάς αισθητήρας κοντέρ, και καμιά ανόρθωση. Όχι κάτι διαστημικό δλδ.

Τα άλλα θα τα προτιμήσεις ΜΟΝΟ αν εσένα υποκειμενικά σου αρέσουν καλύτερα.

Sapadak
06/01/2013, 19:46
Εχεις κυκλοφορισει στη Κερκυρα με 4ι και σε βολεψε για καθημερινη μετακινηση?
Και οπως και να το δουμε η προγραμματισμένη συντηρηση των 4ι ειναι ακριβοτερη απο των δικυλινδρων
Αν βαλουμε και τα λάστιχα μεσα, χεσε μέσα ;)

Dant3
06/01/2013, 20:01
Οσο αφορα τους κραδασμους συγκρινα το ερ με τον v2 της suzuki μιας και τα οδηγω και τα 2!
το ραπτορ εχει και αντιπροσωπεια και ανταλλακτικα.αντιπροσωπεια απο την mvagusta και ανταλλακτικα απο suzuki η αν χρειαστει κατι εξεζητημενο απο mvagusta.
Οποιος μαστορας αναλαμβανει το sv θα αναλαβει και το ραπτορ.

Του τα ειπα και σε πμ.
παρολα αυτα για το νησι του ειπα να παρει sv η er γιατι το ραπτορ δεν κανει με τους δρομους εκει.
το γυαλι ασφαλτο θα εχει προβλημα με τα μπρεμπο και οι λακουβες κτλ θα εχουν προβλημα με τις σφιχτες αναρτησεις.και δεν εχει και στροφες(ολες με χαλια ασφαλτο και γεματες εμποδια,δεν ξερεις τι θα σου πεταχτει) αξιολογες να το χαρεις.

για το cbr δεν εχω αποψη μιας και δεν το ξερω.

Dant3
06/01/2013, 20:03
Συν τοις αλλοις στο νησι πανω απο 100 χωρις να εχεις τη ταυτοτητα στο στομα ειναι μετρημενα τα σημεια που θα πας...
και ταξιδακι με 120 με μια ζελατινα στο sv θα ταξιδεψεις μια χαρα.βεβαια εκει το cbr θα ειναι το καλυτερο λογω φερινγκ

NikosCorfu
06/01/2013, 20:27
Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά πρέπει να καταλάβω κάποια απλά και βασικά πράγματα, ώστε να επιλέξω το καλύτερο μηχανάκι για εμένα και όχι το καλύτερο στις ψηλές ταχύτητες ή στα πολλά γκάζια! Όταν είχα το μονοκύλινδρο, το πήγαινα συνέχεια 80-90-100 χαλαρά και με τα πολλά ζόρια 100-120, εκτός από μερικές μετρημένες φορές που το άνοιξα και όπου έκλεισα αμέσως το γκάζι!

Τα service τα έκανα όλα μόνος μου και ρύθμισα και τις βαλβίδες πάλι μόνος μου, οπότε τα λάδια θα τα αλλάζω εγώ και τίθεται θέμα στο εάν θα ρισκάρω να ανοίξω το καπάκι, για να μετρήσω με το φίλερ ή να μην το επιχειρήσω καθόλου! Εάν χρειαστεί να μπει κομπιούτερ στην φύσα, που ελπίζω να μην χρειαστεί, τότε εκεί πέρα θα πρέπει να το πάω σε μηχανικό!

Για να καταλάβω λοιπόν το θέμα των κραδασμών και την ευχρηστία της μηχανής, επειδή πρόσφατα οδήγησα FMX φίλου και μου φάνηκε πολύ εύκολη μηχανή εάν και ένοιωθα κάποιους μικροκραδασμούς, ενώ πχ το Ζ750 τσουλούσε χωρίς καν να νοιώθω κάτι, θα ήθελα να μου εξηγήσετε λίγο τι γίνεται με αυτούς τους κραδασμούς στα δικύλινδρα, σε σχέση με το FMX όπου λένε ότι δεν έχει κραδασμούς!

Πόσο περισσότερους κραδασμούς έχει το ER6 το πορτοκαλί χωρίς τα σινεμπλόκ, σε σχέση με το ER6 του 2009+ με τα σινεμπλόκ στα σημεία που δένει ο κινητήρας;
Πόσο περισσότερους κραδασμούς έχει το ER6 σε σχέση με τα Suzuki SV/Cagiva Raptor;
Πια είναι η αισθητή διαφορά ανάμεσα στους κραδασμούς από το FMX και το ER6 το πορτοκαλί χωρίς τα σινεμπλόκ;

Το παιδί με το CBR600F μου είπε ότι έχει τα λάστιχα επάνω 3 χρόνια χωρίς να κάνει χιλιόμετρα, αλλά λέει πρέπει να τα αλλάξω διότι ξεραθήκανε... Μπορώ να τα κρατήσω για να βγάλω την σεζόν φέτος ή θέλουνε υποχρεωτικά άλλαγμα;

Ευχαριστώ πολύ! :wave2:

Anritsu
06/01/2013, 21:24
Πατριώτη κάλως ήρθες . Για τους καρόδρομους της Κέρκύρας ερ δαγκωτό . Ίσως το χονδα να είναι πιο "ποιοτικό" με ότι και αν αυτό σημαίνει , αλλά για καθημερινή χρήση δεν νομίζω ότι συνίσταται ειδικά αν δεν έχεις συνηθίσει κλιπ ονς . Όχι ότι δεν συνηθίζονται βέβαια . Το ερ είναι σίγουρα ελαφρύτερο , ευκολότερο στην οδήγηση και οικονομικότερο πιστεύω σε όλα του απο κατανάλωση μέχρι αναλώσιμα και κάποια αναταλλακτικα αν σαβουριαστεις . Είναι και σαφώς πιο άσχημο βέβαια από τα άλλα ...
Καλή χρονιά

εδιτ : SV αν και τα χιλιόμετρα παραείναι λίγα ....

Dant3
06/01/2013, 21:44
Οτιδηποτε εχει 2κ και πανω μην αγχωνεσαι για κραδασμους.δεν εχουν η ειναι ελαχιστοι.σαφως το πιο καλο ειναι το 4κ σε αυτο αλλα δεν θα εχεις προβλημα με 2κ.
Σαφως το FMX θα εχει παραπανω κραδασμους απο οτι ενα ερ η sv κτλ.
Εαν τα λαστιχα τα εχει 3 χρονια πανω καλυτερα αλλαξε τα.θεμα ασφαλειας ειναι.αν πεσεις με αυτο που εχει φερινγκ θα θες κανα 500αρικο μονο για τα πλαστικα.

Billymuse
06/01/2013, 22:17
το δευτερο cagiva μονο και μονο για το νεον που εχει στο πλαισιο ακυρωνεται λόγο καγκουρίας, +1 και το kawasaki

Dant3
06/01/2013, 22:22
Καλα το νεον βγαινει,5 λεπτα δουλεια ειναι. :p

petros1972
07/01/2013, 11:06
Συν τοις αλλοις στο νησι πανω απο 100 χωρις να εχεις τη ταυτοτητα στο στομα ειναι μετρημενα τα σημεια που θα πας...
και ταξιδακι με 120 με μια ζελατινα στο sv θα ταξιδεψεις μια χαρα.βεβαια εκει το cbr θα ειναι το καλυτερο λογω φερινγκ
σκυφτος ναι θα ειναι

petros1972
07/01/2013, 11:10
Τι του γράφετε βρε του ανθρώπου;

Με ποια λογική ακριβώς είναι ''πιο δύσκολο'' το CBR από τα άλλα;

Με ποια λογική έχει πιο λίγους κραδασμούς το V2 του Suzuki; Μετράτε και το εν σειρά 4Κ του CBR σε αυτά;

Γιατί είναι χειρότερο για νησί το CBR και του λέτε να το ξεχάσει; Και άιντε πες το Suzuki είναι πιο απλό, το raptor δεν έχει αντιπροσωπεία και ανταλλακτικά στην Αθήνα, θα έχει υποστήριξη σε νησί; Περισσότερο από το CBR;;;;;; Θα πάει σε μάστορα του νησιού το ράπτορ και θα το αναλάβει ο μάστορας, ενώ το CBR θα το θεωρούσε δύσκολο-άγνωστο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

------------------

Ξέρετε και τα γράφετε αυτά ή απλά αναπαράγετε ότι κοινοτυπία έχετε ακούσει στην μοτοφιλολογία;

__________________

Φίλος, αν το CBR είναι πράγματι σε καλή κατάσταση, είναι ΚΑΙ επιμέρους ΚΑΙ συνολικά, καλύτερη και περισσότερη μοτοσυκλέτα από τα άλλα. Το είχα χρόνια, ανάμεσα σε πολλά άλλα, μετάνοιωσα που το έδωσα, και κάποια στιγμή θα ξαναπάρω ένα.

Βρες ένα, καβάλα το, και αν νοιώθεις καλά πάνω του, και εφόσον ο μηχανικός το βγάζει σωστό, πάρτο.

Στις ίδιες ταχύτητες με τα άλλα, καίει το ίδιο. Και σε μεγαλύτερες ταχύτητες αν χρειαστεί, θα κάψει ίσως λίγο, αλλά τα άλλα...δεν... Και σέρβις, αν κόβουν λίγο τα χέρια σου, του κάνεις εύκολα ο ίδιος ΚΑΙ φτηνά, είναι ΕΥΚΟΛΟ μοτό στο σέρβις του. ΔΕΝ έχει κάτι ακριβό γενικά στο σέρβις του. Δεν σπάει, δεν χαλάει (αν είναι στοιχειωδώς προσεγμένο) και οι βλάβες 5-10ετίας είναι κανάς αισθητήρας κοντέρ, και καμιά ανόρθωση. Όχι κάτι διαστημικό δλδ.

Τα άλλα θα τα προτιμήσεις ΜΟΝΟ αν εσένα υποκειμενικά σου αρέσουν καλύτερα.

εγω το εχω το cbr 600f4 και σου λεω οτι απο βλαβες και ποιοτητα ναι ειναι πολυ καλο απο κλιπον θα σε ζορισει.στο τελευταιο ειχα την ενσταση μου σε συγκριση με τα αλλα λογω κλιπον

petros1972
07/01/2013, 11:13
αν αποφασισεις το cbr τα λαστιχα να τα αλλαξεις ΑΜΕΣΑ ειδικα στην Κερκυρα με τους δρομους-γυαλι

NikosCorfu
07/01/2013, 14:15
Λοιπόν κύριοι, έκατσα και έψαξα όσο μπορούσα και βρήκα ότι τα μηχανάκια είναι από τις ακόλουθες χρονολογίες παραγωγής:

* το CBR600F έχει χρώματα του 2001 με άδεια 9/2004 και δεν βγαίνω οικονομικά να το πάρω και να του αλλάξω και λάστιχα για φέτος, οπότε δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο να το φέρω στο νησί και να μην μπορώ να το οδηγήσω!
* τα 2 Cagiva 650 έχουν πλαίσιο προ 2004, ασχέτως εάν οι άδειες είναι του 2006-2010, άρα έχουν μοτέρ Suzuki SV/K3 με αλλαγές στην χαρτογράφηση για τις διπλές εξατμήσεις και ψυγείο με καμπύλη που έτσι και σπάσει...χτυπα ξύλο, δεν βλέπω φως απο ανταλλακτικά!

Οπότε τι να κάνω; Να κοιτάξω κάποιο SV από τα παλιά προ 2005 με το ασημί πλαίσιο ή να κοιτάξω κάποιο με μαύρο πλαίσιο και ας έχει τα διπλά/τριπλά χιλιόμετρα;

Το πρόβλημα με την τρόμπα λαδιού σε πια χρονολογία το έβγαζε; Τα SV με μαύρο πλαίσιο είχαν το ίδιο πρόβλημα ή το λύσανε;

Από τα παρακάτω SV πως θα με συμβουλεύατε;
1. http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2904546/ - ασημί πλαίσιο - αξίζει να το παρω προς 2.000~2.100€ και να ξέρω ότι σε 3.000 χλμ θα ανοίξει καπάκια για βαλβίδες;
2. http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2911801/ - μήπως είναι πολύ το ποσό για Κ3 ή το αξίζει;
3. http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1755107/ - πόσο θα το κοστολογούσατε; αξίζει να μπω στον κόπο ή να το αφήσω καλύτερα επειδή τα χιλιόμετρα μου φαίνονται πολλά;

Αληθεύει ότι από το Κ3 στο Κ5 αύξησαν 2 άλογα και την ροπή από τα 62 στα 84 Nm;

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που σας έχω τρελάνει με τις περίεργες ερωτήσεις μου! :wave2:

Sapadak
07/01/2013, 14:22
Κάτι τέτοιο το είδες?
http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/2924041/

ή τέτοιο?
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3123483/

Dant3
07/01/2013, 14:33
Οντως δες και το mt.
Τα 2 cagiva ΔΕΝ ειναι προ του 2004.σου ειπα οτι το χρωμα των πριν του 2005 ειναι πιο σκουρο το πλαισιο.

Οσο αφορα τα sv εγω θα προτιμουσα ενα με μαυρο πλαισιο (αρα πιο προσφατο) παρα ενα με ασημι και λιγοτερα υποπτα κιολας χλμ.
Βασικα η διαφορα που εχουν αυτα με το ασημι πλαισιο με το μαυρο ειναι στο υψος του υποπλαισιου,τιποτα αλλο.
Μετα η διαφορα με τη ροπη και την ιπποδυναμη ειναι σε αυτα με το καρμπυρατερ και το injection.που αυτο εγινε το 2003 και δεν εχει καμια σχεση με μαυρα και ασημι πλαισια.το παλιο με τα καρμπυρατερ ειναι με στρογγυλους σωληνες στο πλαισιο.
απο τα 3 που εβαλες θα σου ελεγα το τελευταιο ,με το μαυρο.ειχα μιλησει με αυτον στο τηλ και φανηκε οτι το προσεχει και γενικα μπορεις λιγο πολυ να καταλαβεις εστω και απο το τηλ αν το καγκουρευει η οχι(οχι οτι βγαζεις συμπερασματα αλλα παιρνεις μια ιδεα)
και του το παιρνεις κανα 2500Ε.3000 μου ειχε πριν πριν 2 μηνες...

NikosCorfu
07/01/2013, 15:14
Εδώ πέρα http://it.wikipedia.org/wiki/Cagiva_Raptor λέει ότι τα Cagiva ήταν 2001-2004 χωρίς τις βελτιώσεις και ότι τα 2005-2006 είχαν το μασκάκι, το νέο υποπλαίσιο και κάποιες άλλες μοντίφες, όπως επίσης και εδώ λέει ότι http://www.motocorse.com/news/mercato/10942_Cagiva_Raptor_650_IE_laltra_naked_italiana.php έγιναν βελτιώσεις στον ψεκασμό για τα μοντέλα με την δίχρωμη σέλα!

Επίσης εάν δεν κάνω λάθος,τα μοντέλα με την μονόχρωμη σέλα πρέπει να ήταν Euro-1/Euro-2 ενώ αυτά με την δίχρωμη θα πρέπει να ήταν Euro-3

Το MT-03 το είχα ήδη κοιτάξει και για να σας πω την αλήθεια, ήταν να πάρω ένα FMX και μισή ώρα πριν πάω στην τράπεζα το ακύρωσα, διότι στο τελευταίο τηλέφωνο ζόρισα το παιδί και μου είπε ότι η μηχανή είχε 6.000+ χλμ...ενώ στο κοτέρ έγραφε 2 κάτι και ότι την είχε πάρει χωρίς κοτέρ και το έβαλε μετά!

Θα κοιτάξω αμέσως για το Hornet, δεν γνώριζα καν ότι υπήρχε το συγκεκριμένο και θα το λάβω σοβαρά υπόψη! Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας! :wave2:

Dant3
07/01/2013, 19:22
To μτ-03 ειναι καλο.εαν σου αρεσει παρε το.και οικονομικο κιολας.
fmx ειναι λιγο ψοφιμι απο οτι λενε οι ιδιοκτητες.

sksgroup
04/02/2013, 15:03
φιλε το honda ειναι η μεγαλη κυρια της υποθεσης,αλλα οπως ειπε και ενας αλλος φιλος πιο πανω δεν εχει καμμια σχεση με τα αλλα δυο

αν θες ταξιδι ευκολο,χαλαρα με το φερινγκ σου και τα πλαστικα σου τοτε εισαι εκει

τα αλλα δυο ειναι πιο τρελογκαζα.μιας και ειναι δικυλινδρα εχουν αρκετο νευρο σε σχεση με το χοντα

επισης το κατζιβα το ξερω απο προσωπικη εμπειρια ειναι φοβερο μηχανακι,γεματο γκαζι,πολυ καλα ζυγισμενο και πολυ γρηγορο μεχρι τα 140
απο εκει και περα τα τετρακυλινδρα ανοιγουν και σε κουναν το μαντηλι

οσο για τα ανταλλακτικα μη το σκεφτεσαι ειναι ολα σουζουκι.εκτος αν κανεις καμμια βουτια και τρεχεις για πλαστικα.δεν το επαθα ποτε οποτε δε ξερω την ταλαιπορεια

για το καβασακι δεν εχω να πω τπτ διοτι δε το γνωριζω.αλλα καβασακι ειναι...οποτε ξες.

επισης για νησι θα ελεγα να παρεις δικυλινδρο και το κατζιβα απο κραδασμους δε καταλαβαινει


ΥΓ. μη διαλεξεις μηχανακι μονο για την τιμη.δες τι θελει να χωσεις πριν το παρεις.

sksgroup
04/02/2013, 15:24
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2714922/
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3283386/


αυτα τα ειδες?οι μηχανες τα εχουν ολα αλλαγμενα.στην ουσια καινουργιες ειναι