PDA

View Full Version : Μποτες μοτοκροςς και πλυσιμο



Γιαννης κορο
07/01/2013, 19:45
Καλησπεριζω και παλι το παρεακι! Εχω να κανω την εξης ερωτηση !Κανοντας μοτοκροςς και εχοντας κατασπρες μποτες οπως ειναι φυσικο απο ασπρες εχουν γινει καφε ! Τις περισσοτερες φορες τις πλενω με το πιεστικο και ενταξει καθαριζουν αρκετα αλλα θα ηθελα ακομα περισσοτερο! Ξερεις κανεις καποιο υγρο ή τελος παντων κατι ωστε να βαλω στις μποτες καθως τις πλενω και να φυγει αυτο το καφε χρωμα και κατι σταμπες μαυρες απο λαδια της μηχανης !
Ευχαριστω προκαταβολικα.....

Julius
08/01/2013, 14:27
Καλησπεριζω και παλι το παρεακι! Εχω να κανω την εξης ερωτηση !Κανοντας μοτοκροςς και εχοντας κατασπρες μποτες οπως ειναι φυσικο απο ασπρες εχουν γινει καφε ! Τις περισσοτερες φορες τις πλενω με το πιεστικο και ενταξει καθαριζουν αρκετα αλλα θα ηθελα ακομα περισσοτερο! Ξερεις κανεις καποιο υγρο ή τελος παντων κατι ωστε να βαλω στις μποτες καθως τις πλενω και να φυγει αυτο το καφε χρωμα και κατι σταμπες μαυρες απο λαδια της μηχανης !
Ευχαριστω προκαταβολικα.....

Δέν έχει νόημα να το κάνεις αυτό εκτός εάν θέλεις να τις πουλήσεις ή να τις αποθηκεύσεις για πολύ καιρό.

Εγώ τις δικές μου (άσπρες επίσης) τις κάνω με το πιεστικό καπάκι όταν γυρίζω και όταν έχω χρόνο για πέταμα με scotch και wd40.Μετά το στέγνωμα πάντα ένα σπρει σιλικόνης για να μην πιάνουν εύκολα λάσπη.

Αυτά παλιά βέβαια, τώρα τις γράφω στα @@ μου και απλά τις κοπανάω κάτω όταν στεγνώσει η λάσπη.

OldMan
08/01/2013, 14:40
Ξεβιδώνεις το κάτω κομμάτι της σκούπας (για να μην πας να αγοράσεις βούρτσα και δεν ακούσει καλά ο πωλητής και έχουμε άλλα μετά..) και με υγρό απορυπαντικό πιάτων και νεράκι τις ξηγιέσαι ένα περασματάκι...

Τα πλαστικά, εφόσον έχουν "ρουφήξει", απλά ξέχνα τα...
(και ΜΗΝ τα τρίψεις με συρμα κουζίνας ή την αγρια πλευρα του σφουγγαριού γιατί θα τα κάνεις σαγρέ και θα ρουφάνε ακόμη περισσότερο..)

Julius
08/01/2013, 14:55
Ξεβιδώνεις το κάτω κομμάτι της σκούπας (για να μην πας να αγοράσεις βούρτσα και δεν ακούσει καλά ο πωλητής και έχουμε άλλα μετά..) και με υγρό απορυπαντικό πιάτων και νεράκι τις ξηγιέσαι ένα περασματάκι...

Τα πλαστικά, εφόσον έχουν "ρουφήξει", απλά ξέχνα τα...
(και ΜΗΝ τα τρίψεις με συρμα κουζίνας ή την αγρια πλευρα του σφουγγαριού γιατί θα τα κάνεις σαγρέ και θα ρουφάνε ακόμη περισσότερο..)

ρε παπς για μπότες ΜΧ λέει το παλικάρι τι να κάνει σαγρέ? οι δικές σου δηλαδής είναι λείες και γυαλιστερές.

Η πράσινη πλευρά του σφουγγαρακίου των πιάτων με wd40 γ@μει και στις μπότες και στα πλαστικά απο το χωμάτινο μοτοσακό, δοκίμασε το και θα δείς.


φιλούμπες

OldMan
08/01/2013, 15:01
ρε παπς για μπότες ΜΧ λέει το παλικάρι τι να κάνει σαγρέ?
Τα πλαστικά κομμάτια ρε Broooo.....!!!
(οι ΜΧ, εκτός από τη εσωτερική τους πλευρά και το πέλμα, ΔΕΝ τσαμπουκαλεύονται πουθενά - εκτός αν η πίστα έχει δεντράκια, βραχάκια και ποταμάκια...)


Η πράσινη πλευρά του σφουγγαρακίου των πιάτων με wd40 γ@μει και στις μπότες και στα πλαστικά απο το χωμάτινο μοτοσακό, δοκίμασε το και θα δείς.
Για να νομίζει ο κόσμος ότι κάνω εντούρο σε λιοτρίβι ..??

Julius
08/01/2013, 15:06
Τα πλαστικά κομμάτια ρε Broooo.....!!!
(οι ΜΧ, εκτός από τη εσωτερική τους πλευρά και το πέλμα, ΔΕΝ τσαμπουκαλεύονται πουθενά - εκτός αν η πίστα έχει δεντράκια, βραχάκια και ποταμάκια...)


Για να νομίζει ο κόσμος ότι κάνω εντούρο σε λιοτρίβι ..??



:bawl:

Allst@rf
08/01/2013, 19:52
:lol:

Για το εξωτερικό εντάξει,το πλακονουμε με το πιεστικο και συνέρχεται λίγο..

Με το μέσα τι κάνουμε;

Πιεστικο και κει με απορρυπαντικο και σπρει παπουτσιών για τους μύκητες προτείνω ...

Γιαννης κορο
08/01/2013, 20:50
Δέν έχει νόημα να το κάνεις αυτό εκτός εάν θέλεις να τις πουλήσεις ή να τις αποθηκεύσεις για πολύ καιρό.

Εγώ τις δικές μου (άσπρες επίσης) τις κάνω με το πιεστικό καπάκι όταν γυρίζω και όταν έχω χρόνο για πέταμα με scotch και wd40.Μετά το στέγνωμα πάντα ένα σπρει σιλικόνης για να μην πιάνουν εύκολα λάσπη.

Αυτά παλιά βέβαια, τώρα τις γράφω στα @@ μου και απλά τις κοπανάω κάτω όταν στεγνώσει η λάσπη.

κοιταξε να δεις ουτε θελω να της πουλησω ουτε να της αποθηκευσω γτ καθε εβδομαδα προπονηση κανω αρα οπως καταλαβαινεις γινονται καφε !Πιο πολυ θελω να διωξω κατι μαυρες σταμπες που εχουν μετα απο μια τουμπα που οπως σερνομουν μακρια κιολας απο την μηχανη σηκωνομαι και ειχαν γινει παντου καταμαυρες !Για το απλο χωμα η λασπη την παλευω με το πιεστικο !απλα επειδη εχω παντα το κρανος την στολη την μηχανη πενα θελω να φτιαξω και τις μποτες οσο τον δυνατο πιο καθαρες γιονται! Παω να δοκιμασω αυτα που ειπατε και ευελπιστω να δω αποτελεσμα