PDA

View Full Version : Upside down απο R1 98-01 σε R6 99-02



andreasf2
09/01/2013, 01:39
Παιδια σκεφτομαι την συγκεκριμενη μετατροπη. Χρειαζονται τα εξης r1 forks , r1 lower tripple tree clamp , r1 triple tree και clip ons 50mm.
οι δαγκανες του Ρ6 μου μπαινουν πανω.

πηγη : http://www.r6-forum.com/forums/showthread.php?t=71739

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης μια τετοια μετατροπη που για μενα το κανω καθαρα γιατι σιχαθηκα να βλεπω αυτα τα πιρουνια μπροστα στο ρ6 μου. Παιζει να εχω καποιο θεμα οσον αφορα την γεωμετρια της μηχανης , να μην ειναι πλεον τοσο σταθερη οσο πριν ? Η πχ θα εχω πολυ καλυτερο στριψιμο κτλπ. Καποιος γνωστης μπορει να απαντησει εμπειρικα ?

sapila racing
09/01/2013, 09:27
Παιδια σκεφτομαι την συγκεκριμενη μετατροπη. Χρειαζονται τα εξης r1 forks , r1 lower tripple tree clamp , r1 triple tree και clip ons 50mm.
οι δαγκανες του Ρ6 μου μπαινουν πανω.

πηγη : http://www.r6-forum.com/forums/showthread.php?t=71739

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης μια τετοια μετατροπη που για μενα το κανω καθαρα γιατι σιχαθηκα να βλεπω αυτα τα πιρουνια μπροστα στο ρ6 μου. Παιζει να εχω καποιο θεμα οσον αφορα την γεωμετρια της μηχανης , να μην ειναι πλεον τοσο σταθερη οσο πριν ? Η πχ θα εχω πολυ καλυτερο στριψιμο κτλπ. Καποιος γνωστης μπορει να απαντησει εμπειρικα ?

Aυτό μπορεί να σου το απαντήσιε μόνο κάποιος που το έκανε.
Αν το USD του R1 έιναι πιο κοντό σε μήκος, τότε έχεις θέμα αν το κάνεις. Aν είναι πιο μακρύ (δυσκολο), δεν εχεις πρόβλημα.
Παντως στο R6 2004 που έχω για πίστα, που δεν εχει USD, εχει μπεί cartridge Gubellini και την απόδοσή του την ζηλεύουν πολλά USD. ;)

andreasf2
09/01/2013, 19:48
Ωραια η αληθεια ειναι οτι δεν το κανω τοσο για να στριβει καλυτερα οσο για τα ματια μου χαχα. Παρολα αυτα ποσο σου βγηκανε περιπου τα gubellini?

sapila racing
10/01/2013, 16:20
Ωραια η αληθεια ειναι οτι δεν το κανω τοσο για να στριβει καλυτερα οσο για τα ματια μου χαχα. Παρολα αυτα ποσο σου βγηκανε περιπου τα gubellini?

To σετ εχει γυρω στα 450 Ευρω.
Απ έξω φαίνεται μαμα, στην οδήγηση όμως είναι η μερα με την νύχτα.

thomas tuning
10/01/2013, 17:46
ισως να γελασετε μιας κ το μηχανακι μου ειναι παλιο αλλα εκανα μια περιπου ιδια μετατροπη κ παιδια λεειιιιιιιι!!!! κ οδηγικα
οποτε κ γινετε εδς εγινε στη γρια μου μονο να μην αλλαξει πολυ η caster εκει δεν ξερω αν βοηθησα οκ αν οχι :(

andreasf2
12/01/2013, 01:56
πολυ ομορφο θωμα απο ρ1 το πηρες? χεχε

thomas tuning
13/01/2013, 17:02
oxi apo kapoio kkawasaki zxr twra pio ? mh me rwtas xaxaxax alla afou mpike.........ola kala

andreasf2
15/01/2013, 23:41
χαχαχα εδειξε τελειο σε σενα ..ισως αν βρω να τα παρω οικονομικα το κανω κ εγω αλλα προς το παρον με τις τιμες που δινουν για 2 ματσουκια καλυτερα να πουλησω το ρ6 και να παρω πιο καινουριο με USD απο την μανα του..