PDA

View Full Version : Ρε παιδια καποιος που να ειναι αγγλια?



andreasf2
10/01/2013, 19:35
ΣΕ οποιαδηποτε πολη της αγγλιας , θελω να αγορασω κατι αλλα ο αποστολεας στελνει μονο αγγλια. οποτε θα δωσω την διευθυνση σας ερχεται απο το σπιτι σας και μου δινεται τον λογαριασμο σας να καταθεσω λευτα για να τα αποστειλετε οποτε μπορεσετε ελλαδα..

SVX
10/01/2013, 20:58
ΣΕ οποιαδηποτε πολη της αγγλιας , θελω να αγορασω κατι αλλα ο αποστολεας στελνει μονο αγγλια. οποτε θα δωσω την διευθυνση σας ερχεται απο το σπιτι σας και μου δινεται τον λογαριασμο σας να καταθεσω λευτα για να τα αποστειλετε οποτε μπορεσετε ελλαδα..


ok. Bristol σου κανει? τραπεζα Barkleys... για ποσα λεφτα μιλαμε?

andreasf2
10/01/2013, 21:20
ναι αρκει να ειναι αγγλια. Εγω θα τα πληρωσω αυτα μεσω paypal θα σου ερθουν πληρωμενα σπιτι. Απλα θα πρεπει να ρωτησεις σε ενα ταχυδρομιο εκει ποσα θελουν για να σταλουν ελλαδα μου δινεις τον αριθμο λογαριασμου σου, σου καταθετω τα λευτα τα παιρνεις και οποτε μπορεις πας στο ταχυδρομιο με το πακετο ( θα ειναι πακεταρισμενα κομπλε ) και τα στελνεις σε μενα. Ειναι upside down forks R1 μπορεις φυσικα να τα ανοιξεις κ εσυ ο ιδιος να τα δεις !

SVX
10/01/2013, 21:57
εσυ δεν εχεις ακουσει να φανταστω για κομπινες .. ουτε εχεις διαβασει πως "δαγκωνουν" λεφτα δεξια και αριστερα...


θα στειλεις πληρωμενο πακετο ΚΑΙ λεφτα για μεταφορικα σε καποιον που δεν ξερεις?

Anetheron
10/01/2013, 22:38
Γιαυτο ψαχνει μαλλον καποιον απο δω μεσα... :P

SVX
10/01/2013, 22:47
Γιαυτο ψαχνει μαλλον καποιον απο δω μεσα... :P

δεν σου δινει καποια εγγυηση το οποιοδηποτε forum...

κυριως οταν μιλαμε για ανθρωπο που μενει σε αλλη χωρα... μην τα ξαναλεμε

andreasf2
11/01/2013, 03:01
η αληθεια ειναι οτι τα δινει πολυ φτηνα για να ανησυχω μηπως μου τα παρει καποιος τεσπα μαλλον τα δωσε αλλου.. SVX moderator εισαι του φορουμ θα ηταν πολυ κουλο να τα "παιρνες".. Περα απο αυτο γενικοτερα επειδη εχει τυχει να κανω εξυπερτηση σε καποιον αλλο για μηχανη και αντιστροφα (εντος ελλαδας βεβαια) ας πουμε οτι νοιωθω πιο ασφαλης.

Εχω μερικους "φιλους" που σπουδαζουν αγγλια , ο ενας κιολας απο την ιδια πολη με μενα και το παλικαρι μου τα μασουσε λεγοντας μου οτι δεν εχει ταχα ταχυδρομιο εκει και διαφορα τετοια. Οι αλλοι το πεξανε τρελιτσα σφυριζω κλεφτικα κτλπ κτλπ..

Ημουν προθυμος να παρω το ρισκο αυτο για τον λογο οπως προανεφερα οτι η τιμη ηταν super λεμε τεσπα ευχαριστω SVX που προσφερθηκες και να τονισω οτι ησουν ο μονος και αγνωστος που θα με βοηθουσες διοτι ρωτησα και σε γειτονικα φορουμ που ειμαι γραμμενος παραπανω καιρο και πιο ενεργος και κανενας ομως δεν ειπε τιποτα. καταλαβαινω οτι δεν ειναι και τοσο ευκολο να πας και να τρεξεις για εναν αγνωστο στο ταδε ταχυδρομιο ειτε να παρεις την ευθυνη να παραλαβεις δεμα αλλου για τους ευνοητους λογους.

Sapadak
11/01/2013, 06:29
.. SVX moderator εισαι του φορουμ θα ηταν πολυ κουλο να τα "παιρνες"..

Αυτούς να φοβάσε περισσότερο

Μας είχε ξεσκεπάσει το μέλος vaggelis222 παλαιότερα, αλλα δύστυχώς το θρεντ δεν υπάρχει :lol: :lol:

bros400pgm
11/01/2013, 06:54
Mπορεις να στειλεις courier να παει να παραλαβει το δεμα, αντι για σενα, απευθειας απο τον πωλητη.

Τον ρωτησες και σου ειπε οτι δεν προκειται να στειλει ελλαδα?

mtsop
11/01/2013, 07:05
www.metafores.co.uk (http://www.metafores.co.uk)

spyro
11/01/2013, 07:31
https://www.forward2me.com/

andreasf2
11/01/2013, 16:17
Η αληθεια ειναι οτι δεν σκεφτηκα να ψαξω για μεταφορικη.. Κακος.. Τον ρωτησα 50 φορες του ειπα να του δωσω και λιγα λευτα παραπανω για την προετοιμασια του δεματος αν χρειαζεται , την πρωτη φορα απαντησε οτι δεν θελει να μπει στην διαδικασια να το στειλει ελλαδα και οτι προτιμαει μονο αγγλια. Τις αλλες φορες δεν μου απαντησε και χτες που ξαναμπηκα στο auction για τα forks ειδα οτι τα ειχε αποσυρει.

andreasf2
11/01/2013, 19:21
για του λογου το αληθες η αγγελια ηταν αυτη http://www.ebay.co.uk/itm/R1-FORK-LEGS-R6-FAZER-1000-4XV-5JJ-YAMAHA-STREETFIGHTER-/150975950352?ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

η τιμη τους δεν ξεπερνουσε τα 30 ευρω μιας και ηταν auction και οχι buy it now και εληγε σε 15 ωρες απο τοτε.