PDA

View Full Version : SOS - Spyball Alarm



AristidisZ
10/01/2013, 21:42
Καλησπέρα

στη παλιά μου μηχανή είχα ενα συναγερμό spyball, ο οποίος έχει κολλήσει (όταν το κλειδί μπαίνει στη θέση ON, χτυπάει σα παλαβός)
έχω χάσει το pin του (οχι εγώ, ο νέος ιδιοκτήτης, πανάθεμά τον)
υπάρχει κάποιος τρόπος να τον βγάλουμε off ?

AristidisZ
10/01/2013, 22:22
όταν το κλειδί είναι στη θέση ON, ο συναγερμός δε χτυπάει, με το που βγάζει το κλειδί, ο συναγερμός χτυπάει με διαφορετικό ήχο από τον κανονικό :a29:

Bowleno
11/01/2013, 08:24
το είχα πάθει κι εγω με συναγερμό meta ακολουθήστε την καλωδίωσή του και βγάλτε την ασφάλειά του....
και αν τον θέλει, να το πάει μετά για έλεγχο αλλιώς ξήλωμα

Manitu
11/01/2013, 09:32
όταν το κλειδί είναι στη θέση ON, ο συναγερμός δε χτυπάει, με το που βγάζει το κλειδί, ο συναγερμός χτυπάει με διαφορετικό ήχο από τον κανονικό :a29:

Πάρε τηλ εδώ είναι ο αντιπρόσωπος νομίζω εγω εκεί είχα πάει όταν είχε πάρει νερά η πλακέτα και με έσωσε http://www.who-is.gr/starter.php?id=150706

AristidisZ
11/01/2013, 09:44
Πάρε τηλ εδώ είναι ο αντιπρόσωπος νομίζω εγω εκεί είχα πάει όταν είχε πάρει νερά η πλακέτα και με έσωσε http://www.who-is.gr/starter.php?id=150706

μου είπε ο άνθρωπος ότι έμεινε η μηχανή από ρεύμα, και για αυτό συνέβη...
θεωρητικά αν τη φορτίσουμε με καλώδια θα διορθωθεί
αν το πρόβλημα λυθεί έτσι, θα ποστάρω, ώστε να ξέρουν και οι επόμενοι τι γίνεται σε ανάλογες περιπτώσεις
ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια (ελπίζω να λυθεί το θέμα, γιατί ξενυχτήσαμε με τη μ%$Ακια χτες...)

Manitu
11/01/2013, 09:56
Για να υπάρχει μια έσχατη λύση δηλαδή όταν βαράει και δεν σταματάει με τίποτα ξεβιδώνουμε τις βίδες που έχει η φύσα πάνω στο κουτί ανοίγουμε το κουτί και αποσυνδέουμε την κεντρική πλακέτα για να σταματήσει να χτυπάει μέχρι να το πάμε σε τεχνικό

amyroukai
17/01/2013, 10:01
Το πως βρίσκεις το pin πάντως το γράφει στο manual το οποίο εύκολα κατεβάζεις από το site της spyball. Είναι λίγο μπελαλήδικο και θέλει να μπορείς να δεις το λαμπάκι και να παίζεις με το κλειδί ταυτόχρονα από ότι θυμάμαι.

AristidisZ
18/01/2013, 20:59
Τελικά είχε πέσει η μπαταρία, και ο συναγερμός δεν "άκουγε" με καμία πατρίδα...
Όταν φορτίσαμε τη μπαταρία, κόλλησε και βάραγε συνεχόμενα, αλλά resetαριστηκε με τυπικες διαδικασίες μέσω του manual