PDA

View Full Version : ΒΑΨΙΜΟ ΠΑΠΙΟΥ ΜΕ ΣΠΡΕΙ.



karadrift
12/01/2013, 18:01
ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΨΩ ΤΟ ΠΑΠΙ ΜΟΥ (ASTREA GRAND) ME ΣΠΡΕΙ.ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΜΕ ΝΑ ΚΑΝΨ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΤΡΙΨΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΡΓΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΓΙΑ ΠΙΣΤΟΛΙ.ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ Η' ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΟΥΦΑ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

ΦΕΓΓΑΡΟΠΛΗΚΤΟΣ
12/01/2013, 19:36
Μόνο με spray παραγγελία από χρώματα αυτοκίνητου γιατί προσθέτουν και σκλυρηντη μέσα και το χρώμα έχει κάποια αντοχή αλλά περίπου 15€ εκαστον. Δηλ. ο κούκος α’ι’δόνι. Προσοχή το χρώμα μέσα σε 2 μέρες το πολύ χαλάει λόγω σκλυρηντη.:wave2:

karadrift
12/01/2013, 19:52
ωραιος ρε φιλε.ευχαριστω πολυ

Lioulios
12/01/2013, 21:06
Αν τη δουλειά δεν την κάνει έμπειρο χέρι και την κάνει το δικό σου χέρι που όπως καταλαβαίνω δεν είσαι και ειδήμων .... Θα βγει κ@λ@ς . Θα στάξει ,θα τρέξει ...ΔΕΝ θα πετύχει.
Αν υπάρχει φιλαράκι που να ξέρει , ας το κάνετε και πάλι μην περιμένεις ποιότητα βαφής πιστολιού ,αλλά θα είναι αποδεκτό και σε γενικές γραμμές καλό .
Αν δεν υπάρχει κανείς , τότε θα πάει τζάμπα το τρίψιμο αφού από το αποτέλεσμα θα απογοητευτείς .

Καλά βαψίματα και αν καταφέρεις κάτι ,βάλε καμιά φωτό από το αποτέλεσμα και τί χρώμα χρησιμοποίησες .

:wave2:

karadrift
13/01/2013, 15:36
κοιτα,ειδημων δεν ειμαι.αλλα εχω κανει στο παρελθον μερεμετια σε μοτο και αυτοκινητο αλλα ολοκληρο μοτο ποτε.τελικα βρηκα πιστολι και κομπρεσερ.τωρα θελω να βρω το κωδικο χρωματος και να δω το κοστος των υλικων.ξερει κανεις που θα βρω τον κωδικο?στη honda που πηρα μου ειπαν οτιν κανονικα πρεπει να τον γραφει πανω στο τεποζιτο,αλλα εμενα ειναι βαμενο και δεν εχει καποιο αυτοκολλητο.το χρωμα που ψαχνω ειναι το μαυρο το κλασικο του astrea grand.θελω το ιδιο αφενως γιατι θελω να γινει εργοστασιακο αφετερου αν χρειαστω στο μελλον καποιο πλαστικο να ειναι ιδιο το μαυρο.ευχαριστω.

Sid.Stavros
21/06/2019, 12:25
ξερει κανεις που θα βρω τον κωδικο?στη honda που πηρα μου ειπαν οτιν κανονικα πρεπει να τον γραφει πανω στο τεποζιτο,αλλα εμενα ειναι βαμενο και δεν εχει καποιο αυτοκολλητο.το χρωμα που ψαχνω ειναι το μαυρο το κλασικο του astrea grand.θελω το ιδιο αφενως γιατι θελω να γινει εργοστασιακο αφετερου αν χρειαστω στο μελλον καποιο πλαστικο να ειναι ιδιο το μαυρο.ευχαριστω.

Απλα χαριν συζητησεως [μιας και μενει στην αναζητηση μεσω google]: στα αυτοκινητα τον βρεις μεσω της αδειας κυκλοφοριας,ψαχνει ο καταστηματαρχης στην λιστα του και το βρισκει και σου κανει πχ ενα-δυο κανιστρα για αν βαψεις κατι μονος σου.
Στις μοτοσυκλετες δεν ισχυει το ιδιο;

Bowleno
21/06/2019, 14:27
Απλα χαριν συζητησεως [μιας και μενει στην αναζητηση μεσω google]: στα αυτοκινητα τον βρεις μεσω της αδειας κυκλοφοριας,ψαχνει ο καταστηματαρχης στην λιστα του και το βρισκει και σου κανει πχ ενα-δυο κανιστρα για αν βαψεις κατι μονος σου.
Στις μοτοσυκλετες δεν ισχυει το ιδιο;

Επειδή είσαι νέος....πριν γράψεις κάπου κοίτα λίγο τις ημερομηνίες των ποστ. 6 χρόνια μετά, μάλλον δύσκολα θα σου απαντήσει....

vaska
21/06/2019, 19:45
Επειδή είσαι νέος....πριν γράψεις κάπου κοίτα λίγο τις ημερομηνίες των ποστ. 6 χρόνια μετά, μάλλον δύσκολα θα σου απαντήσει....

Μα είπε ο άνθρωπος "χάριν συζητήσεως". Το ξέθαψε λοιπόν για να μάθει αυτό που ρωτάει.

MG-KTiNoS
21/06/2019, 20:37
POTANA OLA :D

Lioulios
22/06/2019, 01:16
To 2013 , εβαζα τονους.

Bowleno
22/06/2019, 01:21
Μα είπε ο άνθρωπος "χάριν συζητήσεως". Το ξέθαψε λοιπόν για να μάθει αυτό που ρωτάει.

Ρε συ Βασίλη, "χάριν συζητήσεως" να αρχίσω την τυμβωρυχία ως άλλος 7τολης;:D

vaska
23/06/2019, 00:36
Ρε συ Βασίλη, "χάριν συζητήσεως" να αρχίσω την τυμβωρυχία ως άλλος 7τολης;:D

Δεν βλέπω τον λόγο να μην το κάνεις αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι σχετικό ή να μάθεις πως κατέληξε ένα πρόβλημα ή πως λύθηκε ένα άλλο.