PDA

View Full Version : βοηθεια..



Thanos13
16/01/2013, 21:07
γεια σας! ειχα ενα vespino 50cc χρονολογιας 1973 το οποιο βρηκα πεταμενο σε αθλια κατασταση,σαπισμενο,σκουριασμενο σε ενα.. ας το πω χωραφι οχι ιδιωτικο φσκ!οπως ειναι λογικο δν ειχα τα χαρτια του και τα σχετικα,το εκανα πληρη ανακατασκευη δινοντας πολλα χρηματα καθως ειμαι τρελαμενος με τις παλιες vespa και στην πρωτη μου αποπειρα να το δοκιμασω εκανε το.. ντου η αστυνομια και οπως ειναι φυσικο το εκανε κατασχεση. το μηχανακι εννοειται πως δεν ειναι κλεμμενο καθως ειχε επανω τον αριθμο πλαισιου και οι αστυνομια που το τσεκαρε δεν βρηκε δηλωση κλοπης..! αρνουνται ομως να μου το επιστρεψουν λεγωντας πως πρεπει να παω χαρτια,τους εξηγησα οτι δν υπαρχουν και δεν γινεται να βγαλω(ρωτησα στ υπ.συγκοινωνιων)..ενας γνωστος μου μ ειπε πως εαν περασει ενα ετος απ την ημερα που εγινε η κατασχεση και κανεις δεν εχει ζητησει το μηχανακι τοτε νομιμα(οπως μ ειπε) μπρω να το παρω πισω και να εκδωσω και χαρτια..οντως ισχυει αυτο?? και τ μπορω να κανω???!!.. οποιος γνωριζει κατι για το θεμα ας μ απαντησει!ευχαριστω!!..:)