PDA

View Full Version : Προστατευτικά εξατμίσεων για Tuono/RSV V2



Ζεύκας
29/01/2013, 03:27
Καλημέρα.

Όσο κι αν έχω ψάξει προστατευτικά για τις εξατμίσεις του Tuono δεν έχω καταφέρει να βρώ κάτι.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

byron
29/01/2013, 06:43
Τι εννοείς προστατευτικά? Κάτι τέτοιο ας πούμε?

http://www.rg-racing.com/browseType/Exhaust_Protectors.aspx

280633

280634

Ζεύκας
29/01/2013, 07:07
Ναι, τέτοια δαχτυλίδια ή και χουφτες ακομα.

Universal προστατευτικά έχω βρεί, αλλά κάνουν μόνο για κυλινδρικές εξατμίσεις, όχι για τις οβάλ μαμά του tuono.

Ζεύκας
29/01/2013, 07:18
Λιγουρεύομαι αυτά τα προστατευτικά της αγαπημένης r&g αλλά δεν ξέρω πόσο flexible είναι για να ταιριάξουν στα τελικά μου. Αν χρησιμοποιούν το ίδιο υλικό με τα προστατευτικά πλαισίου άστα να πάνε.

Τους είχα στείλει κ email παλιότερα για το μοντέλο μου αλλά δεν μου απάντησαν ποτέ...

byron
29/01/2013, 07:22
Ναι, τέτοια δαχτυλίδια ή και χουφτες ακομα.

Universal προστατευτικά έχω βρεί, αλλά κάνουν μόνο για κυλινδρικές εξατμίσεις, όχι για τις οβάλ μαμά του tuono.

Χούφτες έχω δει σε κάποια φωτό στο AF1, αλλά τρεχα γύρευε που.
Οβαλ χούφτες δείχνει οτι έχει σε μια φωτό, και καλύτερα να ρωτήσεις την R&G αν έχει για την διάμετρο του Tuono.

byron
29/01/2013, 07:26
Λιγουρεύομαι αυτά τα προστατευτικά της αγαπημένης r&g αλλά δεν ξέρω πόσο flexible είναι για να ταιριάξουν στα τελικά μου. Αν χρησιμοποιούν το ίδιο υλικό με τα προστατευτικά πλαισίου άστα να πάνε.

Τους είχα στείλει κ email παλιότερα για το μοντέλο μου αλλά δεν μου απάντησαν ποτέ...

Πιθανόν επειδή είχαν αντιπρόσωπο στην Ελλάδα, και δεν θέλουν να του χαλάσουν τη δουλειά. Παλιότερα που έψαχνα το ένα μανιτάρι, μόνο μέσω του αντιπροσώπου στη Θεσ/νικη έκανα δουλειά.
Για το πόσο flexible είναι, τσέκαρε διάμετρο στις acrapovic vs Tuono. αν δεν είναι καμμιά τεράστια διαφορά, πιθανόν να μπαίνουν.