PDA

View Full Version : Την έσκισα τη γάτα.



Σελίδες : [1] 2

ERRIKA
29/01/2013, 18:51
Σήμερα το πρωί τράκαρα με γάτα. Πετάχτηκε ξαφνικά μπροστά μου με χίλια, δε θυμάμαι καν αν φρέναρα (που θα ήταν λάθος). Την κεντράρισα αλλά μετά το χτύπημα έφυγα ιπτάμενη, δυο τούμπες αγκαλιά με το sh και μετά πεσμένη στην άσφαλτο να το βλέπω να σέρνεται.... και να σέρνεται... (ατελείωτο μου φάνηκε). Απολογισμός:
1) Μία νεκρή γάτα.
2) Ένα μηχανάκι γεμάτο γρατσουνιές (ευτυχώς μόνο δύο μικρά σχεδόν αθέατα σπασιματάκια σε πλαστικά). :sad:
3) Ένα γρατσουνισμένο κράνος και ζελατίνα, μία ξεσκισμένη προστατευτική καμπαρτίνα (για πέταμα), μία γδαρμένη μπότα, ένα σκισμένο παντελόνι. :sick:
4) Η μπαταρία της άλλης μηχανής που ήταν μέσα στη βαλίτσα για να πάει για φόρτιση και μέτρηση, σπασμένη στις ραφές.
5) Ένας χτυπημένος αστράγαλος, μώλωπες στα πόδια (καθότι εκεί δε φορούσα προστατευτικά) και ένα πάρα πολύ ενοχλητικό κάψιμο στο γόνατο (όλο το γόνατο).:cry:

Ερώτησις προς προηγούμενους παθόντες: Το κάψιμο πώς περνάει? Μου είπαν για pulvo και να είναι ανοιχτό. Έχει κανείς κάτι καλύτερο?

Πολυμήχανος
29/01/2013, 18:55
Αφού δεν ήθελες, καλά να πάθεις.

sapila racing
29/01/2013, 18:59
Ερώτησις προς προηγούμενους παθόντες: Το κάψιμο πώς περνάει? Μου είπαν για pulvo και να είναι ανοιχτό. Έχει κανείς κάτι καλύτερο?

Περαστικά! Το pulvo κανει δουλεια και όντως πρέπει να είναι ανοιχτό για να επουλωθεί.


Αφού δεν ήθελες, καλά να πάθεις.

:confused:

Lioulios
29/01/2013, 19:08
Περαστικά .

faraway
29/01/2013, 19:09
Περαστικά !! :wave2:

LOUKILOUK
29/01/2013, 19:13
Περαστικά σε σένα, καλή ψυχή στην εφτάψυχη και για το κάψιμο αλλόη...:wave2:

AUFGEBRACHT
29/01/2013, 19:18
Περαστικά ολόθερμα!!!

MG-KTiNoS
29/01/2013, 19:22
Καθαρισμός καλός με υπέρτονο διάλυμα.
Από εκεί και μετά εγώ είμαι του Μπεταντίνε.
Να το έχεις ανοιχτό είναι πρακτικά αδύνατο εκτός αν δε βγαίνειs ποτέ έξω.
Άρα υποχρεωτικά θα το κλείσεις.
Στην περίπτωση αυτή βάλε μπεταντίνε κρέμα και γάζα φουσιντίν από πάνω πριν το δέσεις
Δένει δύσκολα η πληγή στο γόνατο και θέλει υπομονή
Περαστικά και να προσέχεις τις γατούλες !

(δες και κανένα γιατρό καλού κακού)

taxydromos
29/01/2013, 19:29
να είναι περαστικά!!
rip kitty
:)

MikeG
29/01/2013, 19:29
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και πρόπολη μαζί με aloe vera.

Περαστικά σύντομα & ποτέ ξανά!

spyrakos35
29/01/2013, 19:59
σε γλωσσοφάγαμε οι φούστηδες.... :plaf:

περαστικά κοριτσάκι....

ERRIKA
29/01/2013, 20:09
Eυχαριστώ πολύ. Θα τα δοκιμάσω ΟΛΑ. (εκδρομή στο φαρμακείο).+ παυσίπονα.

sniper
29/01/2013, 20:12
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για τα γιατροσόφια...

Άρα σήμερα μια νεκρή γάτα κι ένας νεκρός σκύλος... ας σταματήσουμε εδώ για μια μέρα, έτσι;

nihristo
29/01/2013, 20:13
Το pulvo είναι καλή φάση. Βάζε pulvo, αν μπορείς ανοιχτή την πληγή γιατί οι γάζες κλπ θα κολλάνε επάνω και προσοχή με το νερό στο μπάνιο. Να μην το βρέχεις για να έχεις γρήγορη επούλωση. Όλα αυτά από προσωπική εμπειρία με καψίματα, ένας γιατρός θα πει κ κάτι παραπάνω.

Περαστικά και άλλη φορά δυνατά το τιμόνι!

blackbusa
29/01/2013, 20:13
wx...se gkantemiasa??? :(

perastika kai agyrista...

skylaros
29/01/2013, 20:31
κρίμα το γατάκι :(

όσο για εσένα, αν το έγκαυμα είναι μεγάλο σε έκταση ή έχει βάθος, τότε καλύτερα να το δει κάποιος γιατρός γιατί μπορεί να χρειαστεί αντιβίωση. περαστικά

vaska
29/01/2013, 20:57
Λυπάμαι και για τις δυό σας αλλά αυτά συμβαίνουν.

Περαστικά σε σένα και για το κάψιμο παρ' όλο που κινδυνεύω να χαρακτηριστώ αναχρονιστικός, δεν υπάρχει τπτ καλύτερο από την γνωστή στους παλιούς κηραλοιφή.

Γέλαγα κι εγώ όταν μου το είχαν πει (πολλά χρόνια πριν) σε έγκαυμα μεγάλης έκτασης με βενζίνη στο αριστερό μου χέρι. Παιδεύτηκα με πούλβο κλπ και το χέρι δεν έλεγε να γίνει καλά. Μετά από μια εβδομάδα ακόμα έτρεχαν υγρά και η όποια κρούστα γινόταν το βράδυ, άνοιγε με την πρώτη κίνηση το πρωί και πάλι από την αρχή. Είδα κι αποείδα κι έβαλα κηραλοιφή (είναι home made). Την επόμενη είχα νησίδες δέρματος στο κάψιμο και 3 μέρες μετά επούλωση.

Η κόρη που έπεσε πρόπερσι το καλοκαίρι και δεν φορούσε κράνος, έκανε εγκαύματα λίγα στο πρόσωπο και αρκετά σε γάμπα και μηρούς.
Κηραλοιφή και σε 5 μέρες πήγε για μπάνιο.

Δεν ξέρω που θα την αναζητήσεις αλλά ψάξτο, αξίζει τον κόπο.

Και πάλι περαστικά.

ERRIKA
29/01/2013, 21:02
Λυπάμαι και για τις δυό σας αλλά αυτά συμβαίνουν.

Περαστικά σε σένα και για το κάψιμο παρ' όλο που κινδυνεύω να χαρακτηριστώ αναχρονιστικός, δεν υπάρχει τπτ καλύτερο από την γνωστή στους παλιούς κηραλοιφή.

Γέλαγα κι εγώ όταν μου το είχαν πει (πολλά χρόνια πριν) σε έγκαυμα μεγάλης έκτασης με βενζίνη στο αριστερό μου χέρι. Παιδεύτηκα με πούλβο κλπ και το χέρι δεν έλεγε να γίνει καλά. Μετά από μια εβδομάδα ακόμα έτρεχαν υγρά και η όποια κρούστα γινόταν το βράδυ, άνοιγε με την πρώτη κίνηση το πρωί και πάλι από την αρχή. Είδα κι αποείδα κι έβαλα κηραλοιφή (είναι home made). Την επόμενη είχα νησίδες δέρματος στο κάψιμο και 3 μέρες μετά επούλωση.

Η κόρη που έπεσε πρόπερσι το καλοκαίρι και δεν φορούσε κράνος, έκανε εγκαύματα λίγα στο πρόσωπο και αρκετά σε γάμπα και μηρούς.
Κηραλοιφή και σε 5 μέρες πήγε για μπάνιο.

Δεν ξέρω που θα την αναζητήσεις αλλά ψάξτο, αξίζει τον κόπο.

Και πάλι περαστικά.

Χμμμ, αν πρόκειται να είμαι καλά μέχρι το Σάββατο, θα το ψάξω!!!
;)

MikeG
29/01/2013, 22:59
http://www.cumaea.gr/eshop/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1/wax-ointments/

byron
29/01/2013, 23:03
περαστικά ρε γαμώτ...

GAS NICK
29/01/2013, 23:05
περαστικα:)

TROOPER
30/01/2013, 00:04
περαστικα και ποτε ξανα ατυχιες!:wave2:

Fotis21
30/01/2013, 00:17
περαστικα και φουλ αλοη,εχει απιστευτα πιο γρηγορα αποτελεσματα

GIXXERAKIAS
30/01/2013, 09:15
Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση να έχεις.:)
Κρίμα για το γατί και ακόμα πιό κρίμα για εσένα και το μηχανάκι σου,δυστηχώς αυτά τα ρίσκα τα παίρνουμε όσοι είμαστε έξω δίτροχοι....:(

harris_x
30/01/2013, 09:23
περαστικά κι αγύριστα :wave2:

devil's animal
30/01/2013, 09:29
περαστικα και γρηγορη αναρρωση δικηγορεσσα...
για το καψιμο δοκιμασε αλοη και παρε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ γαζες εμποτισμενες με αντιβιοτικο, ουτως ωστε να ξεκολλανε ευκολα και να μην γινονται ενα σωμα με την πληγη...
:beer:

bulmont
30/01/2013, 10:05
Περαστικά σου....................

(αν και μάλλον, η γάτα ήταν αυτή, πού σ' έσκισε.....)

DimChios
30/01/2013, 10:27
φακ και για τις δυο σας! :sick:


Για το εγκαυμα...ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του! Περιμενεις απο εδω τί θα σου πουμε?
Ναι, αλόη, ναι κηραλοιφη, ναι πουλβο, ναι φουσιντίν...

ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ το εγκαυμα Ερρικα! Το δικό μου π.χ δε σωζωταν με τίποτα και δε μιλαω γι αυτο στα οπισθια που ηταν και το πιο βαθυ και ασχημο!

Πηγαινε να σε δει ενας γιατρος γιατι ειδικα στο γονατο... εγω το σημαδι το εχω ακομα και δε θα φυγει και ποτε!

Σημ.: Το εγκαυμα ειναι απο τους χειρότερους πονους! Και εχω μεγαλες και διαρκείας εμπειρίες δυστυχως


ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ το δυνατον ανωδυνα! :wave2:

VANDA
30/01/2013, 10:32
Περαστικά ρε κορίτσι.. ζόρι το γονατάκι. Η μπότα έκανε σίγουρα δουλειά (για το κράνος δεν το συζητάμε)
και κάτι τέτοιες στιγμές σκέφτομαι τις αφημένες κάπου επιγονατίδες μου.. Τελικά όσα και να φοράμε, άχρηστα δεν είναι.
Ευτυχώς είναι επιφανειακό το τραύμα και δεν έχεις άλλα..
Δες κι έναν γιατρό πάντως. Δεν πήγες ένα νοσοκομείο στο καπάκι;

Γατάκι.. r.i.p..



ΥΓ. Α, και που 'στε.. Για προσοχή, γιατί σαν πολλοί πέφτετε τελευταία.

AristidisZ
30/01/2013, 10:45
περαστικά και από μένα
είδες, άλλος πατάει γάτα και τσακίζεται, άλλος (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=122279&p=2281082&viewfull=1#post2281082) περνάει από πάνω ολόκληρο τσοπανόσκυλο και απλά γράφει ένα rip στο net για τον κόπρο...

EVI
30/01/2013, 10:58
περαστικα

Cpt. Haddock
30/01/2013, 12:24
περαστικά και από μένα
είδες, άλλος πατάει γάτα και τσακίζεται, άλλος (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=122279&p=2281082&viewfull=1#post2281082) περνάει από πάνω ολόκληρο τσοπανόσκυλο και απλά γράφει ένα rip στο net για τον κόπρο...

Αν ήταν τσοπανοσκυλο θα σας έγραφα (αν μπορούσα) απο το νοσοκομείο Πρεβεζας η Αγρινίου. Ευτυχώς για μένα ήταν μικρουλικο και, δυστυχώς για εκείνο, το πέτυχε η μπροστινη ρόδα στο κεφάλι ...

Περαστικά Ερρικακι και υπομονή για τα καψιματα....

RaGe_Raptor
30/01/2013, 12:38
Περαστικά κι αγύριστα....

AristidisZ
30/01/2013, 12:53
Αν ήταν τσοπανοσκυλο θα σας έγραφα (αν μπορούσα) απο το νοσοκομείο Πρεβεζας η Αγρινίου. Ευτυχώς για μένα ήταν μικρουλικο και, δυστυχώς για εκείνο, το πέτυχε η μπροστινη ρόδα στο κεφάλι ...

προφανώς, ούτε μια πλάκα να μη κάνουμε :a10:
έχω περάσει και εγώ γατί από πάνω, και στάθηκα πολύ τυχερός που έμεινα όρθιος...

περαστικά και πάλι ERRIKA :)

jimmis5
30/01/2013, 13:05
Περαστικα το συντομοτερο δυνατο!!

nikos_abel
30/01/2013, 13:10
Ξεχνάτε εύκολα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=124185) βλέπω....

Τρίτωσε το κακό δηλαδή....

Περαστικά Ερρικάκι και κουράγια. Όσο για την άλλη γατούλα, ας κάνει πια παρέα στην αδικοχαμένη μου Μαλβίνα (τη γάτα μου, όχι τη γνωστή).

nicksior
30/01/2013, 13:19
Για εγκαύματα..
Πρώτα πρώτα ψεκάστε κρύο νερό στην καμένη περιοχή μέχρι η θερμότητα να μειωθεί και το κάψιμο ιστού να σταματήσει.
Κατόπιν, απλώστε ασπράδι αυγού (περιέχει φυσικό κολλαγόνο) στην καμένη περιοχή.
Δεν μένει κανένα σημάδι (αν είσαι ανύπαντρη θα σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα :D).
Περαστικά.

sniper
30/01/2013, 13:35
Για εγκαύματα.. Πρώτα πρώτα ψεκάστε κρύο νερό στην καμένη περιοχή μέχρι η θερμότητα να μειωθεί και το κάψιμο ιστού να σταματήσει. Κατόπιν, απλώστε ασπράδι αυγού (περιέχει φυσικό κολλαγόνο) στην καμένη περιοχή. Δεν μένει κανένα σημάδι (αν είσαι ανύπαντρη θα σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα :D). Περαστικά. Ψεκασμός με κρύο νερό... και μετά ασπράδι αυγού... θα έχει κι αντιβίωση να υποθέσω... κι εσύ έχεις κάνει κλινικές μελέτες... κι αν μολυνθεί το τραύμα, θα μας πεις και τι θα πρέπει να κάνει...

nicksior
30/01/2013, 14:02
Ψεκασμός με κρύο νερό... και μετά ασπράδι αυγού... θα έχει κι αντιβίωση να υποθέσω... κι εσύ έχεις κάνει κλινικές μελέτες... κι αν μολυνθεί το τραύμα, θα μας πεις και τι θα πρέπει να κάνει...

Καλός καθαρισμός - απολύμανση και με οινόπνευμα , αντιβίωση εκ των ουκ άνευ.
Για το ασπραδι του αυγού ρώτα και γιατρούς αν δεν πιστεύεις, είπαμε, φυσικό κολλαγόνο η καλύτερη ανάπλαση .

nicksior
30/01/2013, 14:23
Ολα τα παραπάνω σαν άμεση αντιμετώπιση εγκαυμάτων.
Μετά πάμε στον γιατρό!!

Sandra4
30/01/2013, 17:25
Περαστικά και από μένα!
Όσο για το έγκαυμα στο γόνατο να μην το κλείνεις (αυτό βέβαια δεν ισχύει για όλα τα εγκαύματα).
Αν βγάζει υγρό (κανονικά θα πρέπει να κάνεις καλλιέργεια) και πρέπει να φορέσεις ρούχο βάζεις μία αντιβιοτική γάζα ή επάλειψη με betadine και κλείνεις με στεγνή αποστειρωμένη γάζα.
Επάλειψη με betadine 1-2 φορές τη μέρα.
Φυσιολογικό ορό για καθαρισμό. Στο μπάνιο με αντισηπτικό διάλυμα.
Σε μικρές επιφανειακές βλάβες είναι σπάνια απαραίτητα τα αντιβιοτικά. Αν είναι βαθύ ή εκτεταμένο μπορεί να χρειαστεί αντιβίωση. Άρα, πλαστικό χειρουργό...σε βλέπει....σου δίνει αντιβιοτικό.
Αν είναι μεγάλο και λόγω του σημείου θα έχει τάση για ρίκνωση. Γι' αυτό να λυγίζεις το γόνατο, μη το φοβάσαι. Ας πονάει. Εκεί που σε τραβάει, εσύ πιέζεις (ακόμα και να ματώσει δεν πειράζει-αν και δεν νομίζω στη δική σου περίπτωση).
Γενικά δεν κάνουμε κατάχρηση αλοιφών ή διαλυμάτων (προσοχή στα εγκαύματα βάζουμε μόνο με αντισηπτικές ιδιότητες). Όσο περισσότερο το διατηρείς υγρό τόσο αργεί να επουλωθεί.
Τα νεκρωμένα κύτταρα όταν δεις οτι αρχίζουν σιγά σιγά να φεύγουν, τράβηξέ τα. Δεν τα χρειάζεσαι. Εξάλλου είναι και ένας τρόπος να επιταχύνεις την επούλωση. Μετά μπορείς να βάζεις μια επουλωτική αλοιφή. Αν είναι επιφανειακό μερικού πάχους έγκαυμα δεν θα αφήσει ουλή.
Αυτά από ΜΕΘ Εγκαυμάτων. Σε χειρότερα εγκαύματα από το δικό σου.
Φαντάσου οτι εκεί φωνάζαμε να μαζέψουν τις αλοιφές απ' τα δωμάτια γιατί όλοι είχαν από μία, αγκαλιά.
Πάντα όρθια! :beer:

sniper
30/01/2013, 18:00
Η γάτα τι ν' απέγινε άραγε...;

pipe_smoker
30/01/2013, 18:14
Η γάτα τι ν' απέγινε άραγε...;

Να'ναι ελαφρύ το χώμα...


...Απολογισμός:
1) Μία νεκρή γάτα.
...


έντιτ:




Άρα σήμερα μια νεκρή γάτα....


Ή παθαίνεις διαλείψεις ή πάλι μιλάς με γρίφους γέροντα...

sniper
30/01/2013, 18:29
Να'ναι ελαφρύ το χώμα... έντιτ: Ή παθαίνεις διαλείψεις ή πάλι μιλάς με γρίφους γέροντα... Ενώ είμαι βέβαιος ότι ο Κάπτεν έκανε κηδεία στον κόπρο, δεν είμαι σιγουρος τι έκανε η Ερρικα στο γατί..

pipe_smoker
30/01/2013, 18:41
Ενώ είμαι βέβαιος ότι ο Κάπτεν έκανε κηδεία στον κόπρο, δεν είμαι σιγουρος τι έκανε η Ερρικα στο γατί..

Αααα....:look:

Ή πρέπει να σταματήσω να θεωρώ δεδομένα κάποια πράγματα ή το αντίθετο. Τότε θα αρχίσω να καταλαβαίνω το 80% των ποστ σου που τώρα δεν....:D

golden arian
30/01/2013, 18:50
Πας στο φαρμακείο και ζητάς HELIXDERM. Είναι ότι καλύτερο για επουλώσεις πληγών. Είναι αλοιφή σε κόκκινο κουτάκι και είναι σαν κόκκινο γράσο.

Υ.Γ.: Λόγω αγοράς αρκετών οικοπέδων στην εγγυούμαι ανεπιφύλακτα...:D

DimChios
30/01/2013, 18:52
Πας στο φαρμακείο και ζητάς HELIXDERM. Είναι ότι καλύτερο για επουλώσεις πληγών. Είναι αλοιφή σε κόκκινο κουτάκι και είναι σαν κόκκινο γράσο.

...και πες να σε δεσουν στο κρεββατι γερα γιατι θα σε πονεσει το χτυπημα του κεφαλιου στο ταβανι

:cry:

ERRIKA
30/01/2013, 20:17
Περαστικά και από μένα!
Αν είναι βαθύ ή εκτεταμένο μπορεί να χρειαστεί αντιβίωση. Άρα, πλαστικό χειρουργό...σε βλέπει....σου δίνει αντιβιοτικό.
Αν είναι μεγάλο και λόγω του σημείου θα έχει τάση για ρίκνωση. Γι' αυτό να λυγίζεις το γόνατο, μη το φοβάσαι. Ας πονάει. Εκεί που σε τραβάει, εσύ πιέζεις (ακόμα και να ματώσει δεν πειράζει-αν και δεν νομίζω στη δική σου περίπτωση).
Γενικά δεν κάνουμε κατάχρηση αλοιφών ή διαλυμάτων (προσοχή στα εγκαύματα βάζουμε μόνο με αντισηπτικές ιδιότητες). Όσο περισσότερο το διατηρείς υγρό τόσο αργεί να επουλωθεί.
Τα νεκρωμένα κύτταρα όταν δεις οτι αρχίζουν σιγά σιγά να φεύγουν, τράβηξέ τα. Δεν τα χρειάζεσαι. Εξάλλου είναι και ένας τρόπος να επιταχύνεις την επούλωση. Μετά μπορείς να βάζεις μια επουλωτική αλοιφή. Αν είναι επιφανειακό μερικού πάχους έγκαυμα δεν θα αφήσει ουλή.

Δυστυχώς είναι πολύ επώδυνο και χάλια και πιο βαθύ σε σημεία και πονάει και υγρά βγάζει και υποφέρω όταν το λυγίζω και όταν ανεβαίνω σκάλες και όταν ανεβαίνω στο μηχανάκι και η επιγονατίδα είναι από πίσω χτυπημένη και έχει πρηστεί όλο το γόνατο και η γάμπα και ο αστράγαλος (αυτός γλίτωσε τα πολλά χάρη στη μπότα) και ασταναπάνεγενικώς. Έχω ήδη γίνει η χαρά του φαρμακείου από χθες (είπα, θα τα δοκιμάσω ΟΛΑ).

@ sniper: Σωστά φαντάστηκες, ΔΕΝ έκανα κηδεία στο γατί που δεν ήταν γατί, γάτος τετράπαχος ήταν. Βλέπεις, μαζεύω χρήματα για καινούργια καμπαρτίνα, ζελατίνα, μπότες και τα συναφή και δε δύναμαι... :p

Υ.Γ. Σας ευχαριστώ όλους πολύ.
Α, και ίσως είναι καιρός να αλλάξω το άβατάρ μου. :cry:

vaska
30/01/2013, 20:22
Α, και ίσως είναι καιρός να αλλάξω το άβατάρ μου. :cry:

Και τι θα βάλεις??? Γατί γυψωμένο ή γεμάτο επιδέσμους???

ERRIKA
30/01/2013, 20:25
Και τι θα βάλεις??? Γατί γυψωμένο ή γεμάτο επιδέσμους???

Όχι. Θα βάλω ένα εξυπνότερο είδος του ζωικού βασιλείου. :rolleyes:

spyrakos35
30/01/2013, 21:00
Όχι. Θα βάλω ένα εξυπνότερο είδος του ζωικού βασιλείου. :rolleyes:

περιμένουμε εναγονίως....

υγ.... το σκυλί δεν παίζει γιατί και ο καπιτάν μία από τα ίδια.....

DimChios
30/01/2013, 21:01
Όχι. Θα βάλω ένα εξυπνότερο είδος του ζωικού βασιλείου. :rolleyes:

Τον ΜΠΟΥΦΟ του ΟΕΔΒ

:lol:

nikos_abel
30/01/2013, 21:09
Όχι. Θα βάλω ένα εξυπνότερο είδος του ζωικού βασιλείου. :rolleyes:

Δεν έχεις κι άδικο

http://www.youtube.com/watch?v=nTasT5h0LEg

να, σου βρήκα και με στυλ

280750

AristidisZ
30/01/2013, 21:15
εγώ σκεφτόμουν κάτι τέτοιο

280751

devil's animal
30/01/2013, 21:17
Α, και ίσως είναι καιρός να αλλάξω το άβατάρ μου. :cry:


Όχι. Θα βάλω ένα εξυπνότερο είδος του ζωικού βασιλείου. :rolleyes:

ασ'τα σαπια που φταιει το γατι...
εσυ δεν εχεις καλο reflex και ικανοτητα φρεναρισματος...:p:smokin:

πηγαινε να κανεις κανενα μαθηματακι με τον endopandou..που εξειδικευεται στις περιπτωσεις σαν την δικια σου..:lol:

vaska
30/01/2013, 21:21
Τον ΜΠΟΥΦΟ του ΟΕΔΒ

:lol:

+1200

spyrakos35
30/01/2013, 21:22
εγώ σκεφτόμουν κάτι τέτοιο


:lol:

vaska
30/01/2013, 21:25
Δυστυχώς είναι πολύ επώδυνο και χάλια και πιο βαθύ σε σημεία και πονάει και υγρά βγάζει και υποφέρω όταν το λυγίζω και όταν ανεβαίνω σκάλες και όταν ανεβαίνω στο μηχανάκι και η επιγονατίδα είναι από πίσω χτυπημένη και έχει πρηστεί όλο το γόνατο και η γάμπα και ο αστράγαλος (αυτός γλίτωσε τα πολλά χάρη στη μπότα) και ασταναπάνεγενικώς. Έχω ήδη γίνει η χαρά του φαρμακείου από χθες (είπα, θα τα δοκιμάσω ΟΛΑ).
:cry:

Δηλ για να καταλάβω, μας λες απ' έξω απ' έξω ότι δεν θα παραστείς στο κοπή τη πίτα???

Κρίμα ρε γμτ, είχα σκοπό να στο κάνω μάκια το βαβά να περάσει, κρίμα.

:a2: :a8::a07::pantofla::pantofla:

Sandra4
30/01/2013, 21:26
Δυστυχώς είναι πολύ επώδυνο και χάλια και πιο βαθύ σε σημεία και πονάει και υγρά βγάζει και υποφέρω όταν το λυγίζω και όταν ανεβαίνω σκάλες και όταν ανεβαίνω στο μηχανάκι και η επιγονατίδα είναι από πίσω χτυπημένη και έχει πρηστεί όλο το γόνατο και η γάμπα και ο αστράγαλος (αυτός γλίτωσε τα πολλά χάρη στη μπότα) και ασταναπάνεγενικώς. Έχω ήδη γίνει η χαρά του φαρμακείου από χθες (είπα, θα τα δοκιμάσω ΟΛΑ).

Για το έγκαυμα να πας σε έναν πλαστικό χειρουργό, δεν είναι μόνο το αισθητικό αποτέλεσμα αλλά ελλοχεύει και ο κίνδυνος λοίμωξης από τη στιγμή που έχεις υγρό. Και για τα υπόλοιπα πήγαινε σε έναν ορθοπεδικό. Μην το καθυστερείς. Έτσι όπως το περιγράφεις μπορεί να είναι διάφορα (δεν θα αναφερθώ γιατί μπορεί να σε τρομάξω άδικα). Τα οποία μπορεί να έχουν και επιπλοκές. Μην ανεβαίνεις στο μηχανάκι, μην το κουράζεις. Αν θέλεις να αποκλείσεις τη πιθανότητα να ταλαιπωρείσαι για καιρό, πρέπει να το κοιτάξεις άμεσα. Όσο για το πρήξιμο, σήμερα ψηλά και να κουνάς πάνω-κάτω την ποδοκνημική σου. Όπως το "Γκάζι-φρένο" στο αυτοκίνητο. Και πάγο για 15-20' κάθε 2 ώρες. Τύλιξέ τον σε μια πετσέτα μην έχουμε και άλλο έγκαυμα αν δεν έχεις ειδικό επίθεμα. Και αύριο το πρωί πρώτα στον ορθοπεδικό.

AristidisZ
30/01/2013, 21:27
Δηλ για να καταλάβω, μας λες απ' έξω απ' έξω ότι δεν θα παραστείς στο κοπή τη πίτα???

Κρίμα ρε γμτ, είχα σκοπό να στο κάνω μάκια το βαβά να περάσει, κρίμα.

:a2: :a8::a07::pantofla::pantofla:
Εσύ δεν είχες ανοίξει ένα thread στο καφενείο με τίτλο
"ζητείται επειγόντως γραφειό ενοικιάσεως λιμουζινών στην Αθήνα" ????

vaska
30/01/2013, 21:39
Εσύ δεν είχες ανοίξει ένα thread στο καφενείο με τίτλο
"ζητείται επειγόντως γραφειό ενοικιάσεως λιμουζινών στην Αθήνα" ????


??????

schumifer
30/01/2013, 22:34
Όχι. Θα βάλω ένα εξυπνότερο είδος του ζωικού βασιλείου. :rolleyes:

Κοπελιά περαστικά..
Τώρα σε ό,τι αφορά όσα διάβασα για το έγκαυμα.
Χωρίς να το δει δεν μπορεί κανείς να σε κατευθύνει, πάντως υποψιάζομαι ότι αν έβλεπες το κόκκαλο που λέγεται επιγονατίδα, δε θα πήγαινες μόνο στο φαρμακείο.
όχι ότι ο φαρμακοποιός δε θα ήταν ευτυχής να σου πουλήσει τα πάντα...
Σε γενικές γραμμές αέρα θέλει και μία ήπια φροντίδα να μην επιμολυνθεί πολύ.
Άσε τις αντιβιοτικές γάζες, κατάχρηση είναι, καλό πια δεν κάνουν (το καταστρέψαμε το αντιβιοτικό φουσιδικό οξύ που έχουν μέσα, ακριβώς γιατί το έβαζε όλος ο κόσμος για ψύλλου πήδηγμα. Πλέον όλα τα μικρόβια το βλέπουν και γελάνε, αντί να ψοφάνε!)
Το pulvo είναι κατά βάση αντιβιοτικό σπρέυ. Το καλό είναι ότι κάνει μία κρούστα προστατεύοντας τα εκτεθειμένα μαλακά μόρια. ΤΟ πολύ κακό είναι ότι στεγνώνει το τραύμα και αυτό καθυστερεί πολύ την επούλωση.
Όσο είσαι στο σπίτι άσε το γονατάκι στον αέρα, αλλά όσο ακουμπάει πάνω του κάτι ξένο (όπως παντελόνι) τότε καλύτερα να το έχεις καλυμμένο με κάποια γάζα (υπάρχουν και χωρίς αντιβιοτικό, σκέτες βαζελινούχες).
Μικρό κορίτσι είσαι, θα γιάνει, έστω και αν καθυστερήσει λίγο λόγω συνεχούς έκτασης της περιοχής.
Πλένε το καλά με χλιαρό νερό και σαπούνι και στέγνωνέ το καλά. Από αντισηπτικά, χρειάζεται μία επάλειψη κατά προτίμηση με αραιωμένο μπεταντίν (είναι το καλύτερο αντισηπτικό που έχουμε αλλά το άτιμο καταστρέφει τους ινοβλάστες καθυστερώντας σημαντικά την ανάπλαση του δέρματος!)
Το χτυπημένο γόνατο θέλει ακινησία, ανάρροπη θέση και πάγο, το ίδιο και ο αστράγαλος (εφόσον τα περπατάς χωρίς έντονο πόνο, στην οποία περίπτωση κάνουμε μιά ακτιογραφία για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο)
Περαστικά

Sandra4
30/01/2013, 23:09
να μην επιμολυνθεί πολύ Ε, ας "τσιμπήσει" ΜΙΣΟ μικρόβιο, δεν τρέχει και τίποτα!


ΤΟ πολύ κακό είναι ότι στεγνώνει το τραύμα και αυτό καθυστερεί πολύ την επούλωση. :confused:



Το χτυπημένο γόνατο θέλει ακινησία, ανάρροπη θέση και πάγο, το ίδιο και ο αστράγαλος (εφόσον τα περπατάς χωρίς έντονο πόνο, στην οποία περίπτωση κάνουμε μιά ακτιογραφία για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο) Και στο σύνδρομο διαμερίσματος μπορεί να περπατάει κάποιος αλλά είναι πολύ σοβαρό και μπορεί να προκαλέσει μη αναστρέψιμες βλάβες. :wave2:

schumifer
30/01/2013, 23:22
Ε, ας "τσιμπήσει" ΜΙΣΟ μικρόβιο, δεν τρέχει και τίποτα!

:confused:


Και στο σύνδρομο διαμερίσματος μπορεί να περπατάει κάποιος αλλά είναι πολύ σοβαρό και μπορεί να προκαλέσει μη αναστρέψιμες βλάβες. :wave2:

Α! μάλιστα. Άρα όχι μόνο η κοπελιά έχει σύνδρομο διαμερίσματος αλλά και υπάρχει τρόπος να μείνει απόλυτα στείρο το τραύμα της...Μπορεί να το διατύπωσα λίγο χαλαρά, αλλά στείρο τραύμα δεν μπορεί να υπάρξει. Η φροντίδα έχει να κάνει με τη λελογισμένη χρήση αντισηψίας και πρόληψης.
Το σύνδρομο διαμερίσματος θέλει κάταγμα (και πάλι κάπου 15% κάνουν διαμέρισμα) και/η έντονη σύνθλιψη μαλακών μορίων. Δεν κάνεις ευχάριστα βάδην με κανένα από τα δύο. Και κάνει βασανιστικό πόνο.


(πλάκα πλάκα κάτι τέτοιες ανούσιες συζητήσεις είναι και ο λόγος που δεν πρέπει να δίνονται ούτε καν απόψεις στον αέρα. Οπότε από αυτήν την άποψη mea culpa)

Όπως και να έχει περαστικά στην παθούσα

trelf
30/01/2013, 23:42
αν δεν είχες σκουτερ και ησουν με πιο μεγαλη/βαρια μηχανη....ιδιως on/off στυλ,λογικα δεν θα επεφτες!

παλι καλα ομως! περαστικα γρηγορα! :wave2:

Sandra4
30/01/2013, 23:45
Α! μάλιστα. Άρα όχι μόνο η κοπελιά έχει σύνδρομο διαμερίσματος
"Και στο σύνδρομο διαμερίσματος μπορεί να περπατάει κάποιος αλλά είναι πολύ σοβαρό και μπορεί να προκαλέσει μη αναστρέψιμες βλάβες."
Ήταν ολοφάνερο οτι αποτελούσε παράδειγμα για να "τονίσω" το γεγονός οτι δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι και δεν αναφερόμουν στην περίπτωση της ERRIKAS. Εξάλλου διάγνωση από το forum δεν μπορώ να κάνω. Κομματάκι δύσκολο.......

Μπορεί να το διατύπωσα λίγο χαλαρά:a013:

Το σύνδρομο διαμερίσματος θέλει κάταγμα (και πάλι κάπου 15% κάνουν διαμέρισμα) και/η έντονη σύνθλιψη μαλακών μορίων. Δεν κάνεις και ευχάριστα βάδην με κανένα από τα δύο. Και κάνει βασανιστικό πόνο.Μάλλον δεν έχει νόημα να αναλύσουμε το σύνδρομο διαμερίσματος. Thanks!

AUFGEBRACHT
30/01/2013, 23:47
αν δεν είχες σκουτερ και ησουν με πιο μεγαλη/βαρια μηχανη....ιδιως on/off στυλ,λογικα δεν θα επεφτες!

Κάτι έχει ακουστεί για τη συμπεριφορά του Telelever επί απροβλέπτως κινούμενων αδέσποτων τετράποδων...

Cpt. Haddock
31/01/2013, 10:03
Ενώ είμαι βέβαιος ότι ο Κάπτεν έκανε κηδεία στον κόπρο, δεν είμαι σιγουρος τι έκανε η Ερρικα στο γατί..

Μια σεμνή τελετή την έκανα.

STOYBI
31/01/2013, 11:32
αν δεν είχες σκουτερ και ησουν με πιο μεγαλη/βαρια μηχανη....ιδιως on/off στυλ,λογικα δεν θα επεφτες!

παλι καλα ομως! περαστικα γρηγορα! :wave2:

Γιατι...?? Τι διαφορα εχει μια γατα απο μια ελαφρως μετρια λακουβα...???? :confused:

TROOPER
31/01/2013, 11:36
............
(πλάκα πλάκα κάτι τέτοιες ανούσιες συζητήσεις είναι και ο λόγος που δεν πρέπει να δίνονται ούτε καν απόψεις στον αέρα.........

πες τα χρυσοστομε!!!!

TROOPER
31/01/2013, 11:38
Γιατι...?? Τι διαφορα εχει μια γατα απο μια ελαφρως μετρια λακουβα...???? :confused:

η γατα γλιστραει σαν να εχεις πατησει λαδια.2 φορες εχω περασει πανω απο γατα.μια με το τζιξερ και μια δικαβαλος με τον παπαρο.και τις 2 σωθηκα επειδη ''δεν λυπηθηκα'' το γατι και ανοιξα γκαζι (προφανως ημουν και τυχερος....και εγω και τα γατια!)

STOYBI
31/01/2013, 11:56
η γατα γλιστραει σαν να εχεις πατησει λαδια.2 φορες εχω περασει πανω απο γατα.μια με το τζιξερ και μια δικαβαλος με τον παπαρο.και τις 2 σωθηκα επειδη ''δεν λυπηθηκα'' το γατι και ανοιξα γκαζι (προφανως ημουν και τυχερος....και εγω και τα γατια!)

Ναι δεν αντιλεγω.....

Απλα ρωτησα Γιατι η μεν παθουσα μιλησε για απογειωση... Ο μεν φιλος ειπε οτι με ποιο μεγαλο μηχανακι θα την γλυτωνε....!!!


:wave2:

sniper
31/01/2013, 12:02
Αφήστε τα μικρά και τα μεγάλα μηχανάκια... το όλο είναι καθαρά θέμα τύχης... κι η γωνία που θα πετύχεις τον στόχο, ταχύτητα της μηχανής, ο όγκος του στόχου, αν κινείται, προς τα που κλπ κλπ... Αν ήταν τσοπανόσκυλο, ο Ηλίας μπορεί να είχε προσγειωθεί στις Αλπεις...

nikos_abel
31/01/2013, 12:07
η γατα γλιστραει σαν να εχεις πατησει λαδια.2 φορες εχω περασει πανω απο γατα.μια με το τζιξερ και μια δικαβαλος με τον παπαρο.και τις 2 σωθηκα επειδη ''δεν λυπηθηκα'' το γατι και ανοιξα γκαζι (προφανως ημουν και τυχερος....και εγω και τα γατια!)

280800

sniper
31/01/2013, 12:10
η γατα γλιστραει σαν να εχεις πατησει λαδια.2 φορες εχω περασει πανω απο γατα.μια με το τζιξερ και μια δικαβαλος με τον παπαρο.και τις 2 σωθηκα επειδη ''δεν λυπηθηκα'' το γατι και ανοιξα γκαζι (προφανως ημουν και τυχερος....και εγω και τα γατια!) Εσύ είσαι τυχερός που μας γνώρισες και δεν είσαι πια το αργό ζώον που ήσουν... είσαι πιο γρήγορο τώρα.

spyrakos35
31/01/2013, 12:14
παίζει δλδ να είναι και το νέο άβαταρ της έρρικας???? :bawl:




υγ.... ρε γιώργο, σε σέβομαι/συμπαθώ στο 1000% αλλά δεν κρατιόμουν ο φούστης.....

trelf
01/02/2013, 09:07
Γιατι...?? Τι διαφορα εχει μια γατα απο μια ελαφρως μετρια λακουβα...???? :confused:

υποθετω με μεγαλυτερης διαμετρου ροδες και διαδρομης αναρτησεων εχεις πολυ περισσοτερες ελπιδες να γλιτωσεις...παιζει ρολο και ο οδηγος βεβαια...

αλλα σκεψου τη συμπεριφορα ενος typhoon σε μια λακουβα.....και την συμπεριφορα μιας varadero...

PetranGR
01/02/2013, 10:20
Περαστικά και από εμένα .

gefr
01/02/2013, 11:10
Η άποψή μου είναι οτι το τραύμα στο γόνατο, πρέπει να διατηρεί την ελαστικότητά του κατά το δυνατό, επειδή τεντώνει πολύ όταν το γόνατο λυγίζει. Άρα τα περί "καλό στέγνωμα" κ.λ.π. τα θεωρώ άκυρα. Τα νεκρά κύτταρα (καρκάδια) φυσικά και ΔΕΝ ΤΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΜΕ γιατί από κάτω θα ανοίξει και πάλι η πληγή, αλλά τα μαλακώνουμε με οξυζενέ. Την Helixderm την θεωρώ και εγώ πολύ καλή για γρήγορη επούλωση. Οποιαδήποτε κρούστα δεν έχει ελαστικότητα και άρα θα ανοίξει με το πρώτο λύγισμα... το θέμα της άρθρωσης θα πρέπει να το δεί ορθοπεδικός για τυχόν ζημιά. Οινόπνευμα σε επιφανειακό τραύμα είναι μεγάλο φάουλ-βασανιστήριο, μόνο σε έκτακτεσ περιπτώσεις. Οξυζενέ κάνει την ίδια δουλειά-ξέπλυμα της πληγής με πολύ λιγότερο πόνο.
Περαστικά.

TROOPER
01/02/2013, 12:10
Εσύ είσαι τυχερός που μας γνώρισες και δεν είσαι πια το αργό ζώον που ήσουν... είσαι πιο γρήγορο τώρα.

δε λες παλι καλα που ξεκινησες την παρεα μαζι μας και σταματησες εσυ να μαζευεις πλαστικα και εμεις εσενα που πηγαινες και ξαπλωνες φαρδυς-πλατυς οπου εβλεπες ασφαλτο,μιλας κι απο πανω μωρη μουχριτσα...!!!:lol::lol::lol:

cityfly
01/02/2013, 13:07
περαστικά κι αγύριστα

δεν ξέρω αν στο γράψανε παραπάνω αλλά αφού κλείσει η πληγή από το κάψιμο κι εφόσον δεν υπάρχει άλλη ΙΑΤΡΙΚΗ πρόταση η bepanthol είναι μια ιδαιίτερα καλή αναπλαστική και ενυδατική κρέμα πάρα πολύ χρήσιμη στα ηλιακά εγκαύματα, οπότε δες αν ταιριάζει

vaska
01/02/2013, 13:34
δε λες παλι καλα που ξεκινησες την παρεα μαζι μας και σταματησες εσυ να μαζευεις πλαστικα και εμεις εσενα που πηγαινες και ξαπλωνες φαρδυς-πλατυς οπου εβλεπες ασφαλτο,μιλας κι απο πανω μωρη μουχριτσα...!!!:lol::lol::lol:

Τι πέφτουλας ήταν κι αυτός?????

DimChios
01/02/2013, 13:41
Τι πέφτουλας ήταν κι αυτός?????

γενικότερα

:cool:

spyrakos35
01/02/2013, 13:43
γενικότερα

:cool:

ρε αφήστε τον άνθρωπα να βρει την Χ Α Ρ Α του....

nicksior
01/02/2013, 13:46
Κι ένα φιλάκι στο πονεμένο μέρος ..

Πάντα ανακουφίζει!

sniper
01/02/2013, 13:46
Τι πέφτουλας ήταν κι αυτός????? Αν δεν πιέσεις δεν μαθαίνεις. Αν πιέσεις, πέφτεις.

vaska
01/02/2013, 13:50
Κι ένα φιλάκι στο πονεμένο μέρος ..

Πάντα ανακουφίζει!


Ναι γειά σου και όπως έχω πρώτος γράψει (να τηρηθεί σειρά προτεραιότητος παρακαλώ) εγώ για το Ερρικάκι θυσία να γενώ

:D

devil's animal
01/02/2013, 14:00
Αν δεν πιέσεις δεν μαθαίνεις. Αν πιέσεις, πέφτεις.

...ειπε, και αφησε τον Τζο* να τον κοιταει εμβροντητος, οπως κατεβαζε το bourbon μονοκοπανια...:smokin:








*απ'το Joe Bar team

salagatas
04/02/2013, 12:52
Σήμερα το πρωί τράκαρα με γάτα. Πετάχτηκε ξαφνικά μπροστά μου με χίλια, δε θυμάμαι καν αν φρέναρα (που θα ήταν λάθος). Την κεντράρισα αλλά μετά το χτύπημα έφυγα ιπτάμενη, δυο τούμπες αγκαλιά με το sh και μετά πεσμένη στην άσφαλτο να το βλέπω να σέρνεται.... και να σέρνεται... (ατελείωτο μου φάνηκε). Απολογισμός:
1) Μία νεκρή γάτα.
2) Ένα μηχανάκι γεμάτο γρατσουνιές (ευτυχώς μόνο δύο μικρά σχεδόν αθέατα σπασιματάκια σε πλαστικά). :sad:
3) Ένα γρατσουνισμένο κράνος και ζελατίνα, μία ξεσκισμένη προστατευτική καμπαρτίνα (για πέταμα), μία γδαρμένη μπότα, ένα σκισμένο παντελόνι. :sick:
4) Η μπαταρία της άλλης μηχανής που ήταν μέσα στη βαλίτσα για να πάει για φόρτιση και μέτρηση, σπασμένη στις ραφές.
5) Ένας χτυπημένος αστράγαλος, μώλωπες στα πόδια (καθότι εκεί δε φορούσα προστατευτικά) και ένα πάρα πολύ ενοχλητικό κάψιμο στο γόνατο (όλο το γόνατο).:cry:

Ερώτησις προς προηγούμενους παθόντες: Το κάψιμο πώς περνάει? Μου είπαν για pulvo και να είναι ανοιχτό. Έχει κανείς κάτι καλύτερο?

τώρα με τον τίτλο νιώθεις περήφανη? την κέντραρες κιόλας?
εντάξει έπεσες και καλη ανάρωση αλλά δεν αιτιολογείς αν είχες φταίξιμο (πηγαινες στο οριο ταχυτητας?, ετρεχες?, προσεχες?) παρά γράφεις τέτοιο τίτλο για να νιώσεις κάτι? σπουδαία? θύμα? τι? θα έπρεπε να ήσουν ποιο προσέχτικη. μαθέ πρώτα να οδηγείς και να μιλάς καλυτέρα. Ισως θα έπρεπε να σκεφτείς τι θα έπρεπε να κάνεις, αν ήταν ενα μικρό παιδι στην θέση της γάτας. Μάλιστα δηλώνεις οτι δεν έπρεπε να πατήσεις φρένο… είσαι και εσύ τιμοναρα σαν και αυτούς που κοροϊδεύουν κόπρους, ζωα και ανοίγουν και γκάζι ε ρε κάτι οδηγαρες, που γραφουν και τα κατορθωματα τους για να δειξουν ότι είναι killer σαν και του λογου σου. Α και να ξερεις όταν εχεις αυτή την συμπεριφορα στον δρομο, είναι σιγουρο ότι θα την εχεις και σε αλλα ζωντανα οντα πχ ανθρωπους.

Τωρα συνεχισε να νιωθεις περηφανη οτι την εσκισες!:wave2:

sniper
04/02/2013, 12:54
τώρα με τον τίτλο νιώθεις περήφανη? την κέντραρες κιόλας? εντάξει έπεσες και καλη ανάρωση αλλά δεν αιτιολογείς αν είχες φταίξιμο (πηγαινες στο οριο ταχυτητας?, ετρεχες?, προσεχες?) παρά γράφεις τέτοιο τίτλο για να νιώσεις κάτι? σπουδαία? θύμα? τι? θα έπρεπε να ήσουν ποιο προσέχτικη. μαθέ πρώτα να οδηγείς και να μιλάς καλυτέρα. Ισως θα έπρεπε να σκεφτείς τι θα έπρεπε να κάνεις, αν ήταν ενα μικρό παιδι στην θέση της γάτας. Μάλιστα δηλώνεις οτι δεν έπρεπε να πατήσεις φρένο… είσαι και εσύ τιμοναρα σαν και αυτούς που κοροϊδεύουν κόπρους, ζωα και ανοίγουν και γκάζι ε ρε κάτι οδηγαρες, που γραφουν και τα κατορθωματα τους για να δειξουν ότι είναι killer σαν και του λογου σου. Α και να ξερεις όταν εχεις αυτή την συμπεριφορα στον δρομο, είναι σιγουρο ότι θα την εχεις και σε αλλα ζωντανα οντα πχ ανθρωπους. Τωρα συνεχισε να νιωθεις περηφανη οτι την εσκισες!:wave2: Πέστα ρε Ζορρό!

Cpt. Haddock
04/02/2013, 13:03
τώρα με τον τίτλο νιώθεις περήφανη? την κέντραρες κιόλας?
εντάξει έπεσες και καλη ανάρωση αλλά δεν αιτιολογείς αν είχες φταίξιμο (πηγαινες στο οριο ταχυτητας?, ετρεχες?, προσεχες?) παρά γράφεις τέτοιο τίτλο για να νιώσεις κάτι? σπουδαία? θύμα? τι? θα έπρεπε να ήσουν ποιο προσέχτικη. μαθέ πρώτα να οδηγείς και να μιλάς καλυτέρα. Ισως θα έπρεπε να σκεφτείς τι θα έπρεπε να κάνεις, αν ήταν ενα μικρό παιδι στην θέση της γάτας. Μάλιστα δηλώνεις οτι δεν έπρεπε να πατήσεις φρένο… είσαι και εσύ τιμοναρα σαν και αυτούς που κοροϊδεύουν κόπρους, ζωα και ανοίγουν και γκάζι ε ρε κάτι οδηγαρες, που γραφουν και τα κατορθωματα τους για να δειξουν ότι είναι killer σαν και του λογου σου. Α και να ξερεις όταν εχεις αυτή την συμπεριφορα στον δρομο, είναι σιγουρο ότι θα την εχεις και σε αλλα ζωντανα οντα πχ ανθρωπους.

Τωρα συνεχισε να νιωθεις περηφανη οτι την εσκισες!:wave2:

Ετσι!

Αντε να παει να πλυνει και κανενα πιατο :smokin:

DimChios
04/02/2013, 13:07
Πέστα ρε Ζορρό!




Ετσι!

Αντε να παει να πλυνει και κανενα πιατο :smokin:



τι τρολ που στε ρε πστ μου! :lol:

teogtp
04/02/2013, 13:21
Πέστα ρε Ζορρό!


Ετσι!

Αντε να παει να πλυνει και κανενα πιατο :smokin:
Και αλατι στις πληγες !! Α να χαθειτε τεντιμποισες!

vaska
04/02/2013, 14:27
Καλά τα λέει ο άνθρωπος, πολλά δίκια έχει.

Με τι μούτρα βγαίνει η κάθε Κατίνα και το παίζει Killer??? Σε λίγο θα βάλει και το ανάλογο άβαταρ και όλοι εσείς που το παίζετε υπεράνω, θα χασκογελάτε.

Άιντε κυρά μου να τηγανίσεις κανέναν μπακαλιάρο που θες και σκούτερ.

:smokin:

nikos_abel
04/02/2013, 14:40
Άιντε κυρά μου να τηγανίσεις κανέναν μπακαλιάρο που θες και σκούτερ.

:smokin:

Έλα ντε, τα σκούτερ είναι για άντρες.
:smokin:

AristidisZ
04/02/2013, 14:42
Έλα ντε, τα σκούτερ είναι για άντρες.
:smokin:

Αυτά με τη κουβέρτα και τα γαντάκια λες ε ?

siraxanz
04/02/2013, 14:47
τώρα με τον τίτλο νιώθεις περήφανη? την κέντραρες κιόλας?
εντάξει έπεσες και καλη ανάρωση αλλά δεν αιτιολογείς αν είχες φταίξιμο (πηγαινες στο οριο ταχυτητας?, ετρεχες?, προσεχες?) παρά γράφεις τέτοιο τίτλο για να νιώσεις κάτι? σπουδαία? θύμα? τι? θα έπρεπε να ήσουν ποιο προσέχτικη. μαθέ πρώτα να οδηγείς και να μιλάς καλυτέρα. Ισως θα έπρεπε να σκεφτείς τι θα έπρεπε να κάνεις, αν ήταν ενα μικρό παιδι στην θέση της γάτας. Μάλιστα δηλώνεις οτι δεν έπρεπε να πατήσεις φρένο… είσαι και εσύ τιμοναρα σαν και αυτούς που κοροϊδεύουν κόπρους, ζωα και ανοίγουν και γκάζι ε ρε κάτι οδηγαρες, που γραφουν και τα κατορθωματα τους για να δειξουν ότι είναι killer σαν και του λογου σου. Α και να ξερεις όταν εχεις αυτή την συμπεριφορα στον δρομο, είναι σιγουρο ότι θα την εχεις και σε αλλα ζωντανα οντα πχ ανθρωπους.

Τωρα συνεχισε να νιωθεις περηφανη οτι την εσκισες!:wave2:


Πόοοοοοοοοοοοσο άσχετος είσαι??????????????:p


Αν δεν είχες τα 21 ποστ άνετα θα πίστευα ότι το νικ το εβαλες για να απαντήσεις σε τούτο το νήμα:lol:

ERRIKA
04/02/2013, 14:51
τώρα με τον τίτλο νιώθεις περήφανη? την κέντραρες κιόλας?
εντάξει έπεσες και καλη ανάρωση αλλά δεν αιτιολογείς αν είχες φταίξιμο (πηγαινες στο οριο ταχυτητας?, ετρεχες?, προσεχες?) παρά γράφεις τέτοιο τίτλο για να νιώσεις κάτι? σπουδαία? θύμα? τι? θα έπρεπε να ήσουν ποιο προσέχτικη. μαθέ πρώτα να οδηγείς και να μιλάς καλυτέρα. Ισως θα έπρεπε να σκεφτείς τι θα έπρεπε να κάνεις, αν ήταν ενα μικρό παιδι στην θέση της γάτας. Μάλιστα δηλώνεις οτι δεν έπρεπε να πατήσεις φρένο… είσαι και εσύ τιμοναρα σαν και αυτούς που κοροϊδεύουν κόπρους, ζωα και ανοίγουν και γκάζι ε ρε κάτι οδηγαρες, που γραφουν και τα κατορθωματα τους για να δειξουν ότι είναι killer σαν και του λογου σου. Α και να ξερεις όταν εχεις αυτή την συμπεριφορα στον δρομο, είναι σιγουρο ότι θα την εχεις και σε αλλα ζωντανα οντα πχ ανθρωπους.

Τωρα συνεχισε να νιωθεις περηφανη οτι την εσκισες!:wave2:

Έχεις δίκιο ρε φίλε. Έχω προβληματιστεί πάρα πολύ με τα λεγόμενά σου. Ήταν η 456η γάτα που "καθάρισα" ανελέητα, μη σου πω ότι την είχα σημαδέψει κιόλας. Άσε δε τα παιδάκια.... τρία έχω στείλει στο νοσοκομείο. Πρόβατα και αγελάδες μόνο με το αυτοκίνητο. Κόπρο όμως, ΠΟΤΕ, αυτό είναι ειδικότητα του Καπετάνιου, όχι για άλλο λόγο, αλλά γιατί τη βρίσκει με τις σεμνές τελετές μετά. Και εννοείται ότι έφταιγα εγώ γιατί σίγουρα θα είχα υπερβεί το όριο ταχύτητας (πρέπει να πήγαινα με την ιλιγγιώδη ταχύτητα των 60-70 χλμ. που ξέρω ότι κανείς δεν τολμάει να αγγίξει) ενώ η γάτα περνούσε κανονικά από τις διαβάσεις πεζών. Τώρα για το σκούτερ, ναι, έχω προβληματιστεί, σκέφτομαι να καταθέσω πινακίδες. Α, και να πετάξω και το πλυντήριο πιάτων. :priest:

spyrakos35
04/02/2013, 14:54
........... Α, και να πετάξω και το πλυντήριο πιάτων. :priest:

σκάφη?

sniper
04/02/2013, 14:54
Έχεις δίκιο ρε φίλε. Έχω προβληματιστεί πάρα πολύ με τα λεγόμενά σου. Ήταν η 456η γάτα που "καθάρισα" ανελέητα, μη σου πω ότι την είχα σημαδέψει κιόλας. Άσε δε τα παιδάκια.... τρία έχω στείλει στο νοσοκομείο. Πρόβατα και αγελάδες μόνο με το αυτοκίνητο. Κόπρο όμως, ΠΟΤΕ, αυτό είναι ειδικότητα του Καπετάνιου, όχι για άλλο λόγο, αλλά γιατί τη βρίσκει με τις σεμνές τελετές μετά. Και εννοείται ότι έφταιγα εγώ γιατί σίγουρα θα είχα υπερβεί το όριο ταχύτητας (πρέπει να πήγαινα με την ιλιγγιώδη ταχύτητα των 60-70 χλμ. που ξέρω ότι κανείς δεν τολμάει να αγγίξει) ενώ η γάτα περνούσε κανονικά από τις διαβάσεις πεζών. Τώρα για το σκούτερ, ναι, έχω προβληματιστεί, σκέφτομαι να καταθέσω πινακίδες. Α, και να πετάξω και το πλυντήριο πιάτων. :priest: Ένοχος κύριε πρόεδρα!