PDA

View Full Version : Αντ1 τώρα - Όταν οι ρόδες χορεύουν .



Lioulios
30/01/2013, 17:13
Τώρα αρχίζει

:wave2:

AristidisZ
30/01/2013, 17:14
πωωωωωωωωωωωωω και ειμαι ακομα δουλεια :bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry:

DimChios
30/01/2013, 17:31
Bασια Παναγοπουλου ρε πστ μ! :smokin:

AristidisZ
30/01/2013, 17:35
Με θυμάσαι ρε πούστη ?

DimChios
30/01/2013, 17:44
Με θυμάσαι ρε πούστη ?

αυτο ειναι απο αλλη ταινια! :rolleyes:


μ αρεσει που το χεις και στην υπογραφη σου και δεν το γνωριζεις!

AristidisZ
30/01/2013, 17:51
αυτο ειναι απο αλλη ταινια! :rolleyes:


μ αρεσει που το χεις και στην υπογραφη σου και δεν το γνωριζεις!

από ποιο είναι ?

Lioulios
30/01/2013, 17:53
από ποιο είναι ? Με θυμάσαι ρε φούστη ; --- Τα τσακάλια

DimChios
30/01/2013, 17:55
Με θυμάσαι ρε φούστη ; --- Τα τσακάλια

:a10:

AristidisZ
30/01/2013, 17:55
Με θυμάσαι ρε φούστη ; --- Τα τσακάλια

ιιιιιιιιιι
τιμωρία ο Αριστείδης
άσε, με έχουν ζαλίσει σήμερα, όχι ότι δικαιολογούμαι

vaska
30/01/2013, 18:50
ιιιιιιιιιι
τιμωρία ο Αριστείδης
άσε, με έχουν ζαλίσει σήμερα, όχι ότι δικαιολογούμαι

Μη σκας αδερφέ ο Chios ήταν και τσακάλι και ατίθασο νιάτο και ακολούθησε και τους δρόμους της βίας.

Ακούει Κέλλυ Σακάκου και χλιμιντράει από ...... Τη Βάσια Παναγοπούλου για ξεκάρφωμα την αναφέρει, η ώριμη Κέλλυ είναι που του ανεβάζει τον πυρετό.

Έχω άδικο Μήτσομ'?????

hidefnick
30/01/2013, 19:03
Καρέκλα φτώχεια και φιλότιμο.... Θέλω μπαρμπαρέλααααααααααααααααααααααα

DimChios
30/01/2013, 19:07
Μη σκας αδερφέ ο Chios ήταν και τσακάλι και ατίθασο νιάτο και ακολούθησε και τους δρόμους της βίας.

Ακούει Κέλλυ Σακάκου και χλιμιντράει από ...... Τη Βάσια Παναγοπούλου για ξεκάρφωμα την αναφέρει, η ώριμη Κέλλυ είναι που του ανεβάζει τον πυρετό.

Έχω άδικο Μήτσομ'?????



ΣΚΑΣΜΟΣ ΡΕ ΑΛΗΤΗ! ΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ!

:evil:

vaska
30/01/2013, 19:14
ΣΚΑΣΜΟΣ ΡΕ ΑΛΗΤΗ! ΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ!

:evil:

Έλα στο φως και φύγε απ' το σκοτάδιιιιι
Έλα στο φως που σε καλεί ο Χριστός

ερμηνεία για όσκαρ σου λέω

:bawl::cry:

AUFGEBRACHT
30/01/2013, 22:29
Αυτή η ταινία έπρεπε να έχει σήμανση "απαραίτητη η ιατρική συναίνεση"... δυστυχώς η μοίρα μου έμελλε να την δω πρώτη φορά σήμερα στα 37 μου. Τη χειρότερη τσόντα να δεις, η ερμηνείες θα είναι οσκαρικές σε σχέση με αυτό που είδα. Ειλικρινά δεν κατάλαβα εάν ήταν κωμωδία, κοινωνική ή μιούζικαλ. Σταχυολογώ ενδεικτικά τις σκηνές που μου έκαναν εντύπωση.
-Σκληροί αλήτες μηχανόβιοι με δερμάτινα που τρελαίνονται για ντίσκο
-Το χειρότερο ντουμπλάρισμα από απαρχής κινηματογράφου στις σκηνές που υποτίθεται ότι τραγουδάει ο Γαρδέλης και η Παναγοπούλου (τελικά μάλλον αρχίζω να την πιστεύω ότι ο Δοξιάδης σχεδίαζε να τη δολοφονήσει)
-Οι αλήτες μηχανόβιοι που σέβονταν τον εαυτό τους είτε κάθονταν σπίτι, είτε έπαιζαν μπιλιάρδο και ηλεκτρονικά, είτε περιφέρονταν γενικά σε κλειστό χώρο φόραγαν πάντα γυαλιά ηλίου
-Η προτροπή της Παναγοπούλου προς τους αλήτες πως πρέπει να δουλέψεις μετά μουσικής ενορχήστρωσης ήταν τόσο σπαρακτική και δυνατή, που έτσι και έβαζα την τηλεόραση στο τέρμα να ακούγεται ο ακαμάτης άεργος γείτονάς μου θα σηκωνόταν βραδυάτικα να πάει να κάνει αίτηση στη βελγική πρεσβεία για ανθρακωρύχος
-Η καλύτερη σκηνή για το τέλος... η σκηνή που εάν την είχαν δει Μπέργκμαν, Οσίμα, Τρυφώ, Αϊζενστάϊν και Κόπολα θα είχαν πάει στη σχολή Αμάραντου να μάθουν κομμωτική και ν' ανοίξουν συνεταιρικά salon de coiffure... Σε μια έξοχη εικαστικά εικόνα γυρισμένη με λυρισμό, βουτηγμένη στον ερωτισμό και διανθισμένη με μια gay αισθητική που μόνο ένας Γιάννης Δαλιανίδης ξέρει να αποτυπώνει, τέσσερα ζευγάρια χορεύουν σε ρόζ αποχρώσεις ενώ την παράσταση κλέβουν τα συνεχή πλάνα στον καβάλο στα σλιπάκια των ημίγυμνων αντρών και οι παλινδρομικές χορευτικές κινήσεις των λαγόνων τους...

Ήδη η αφίσα από την ταινία "Οι ζωές των άλλων" έχει αποκαθηλωθεί με συνοπτικές διαδικασίες και ψάχνω στο e-bay για την αφίσα της άνωθεν ταινίας...

Πολυμήχανος
31/01/2013, 01:09
Λες και τα έγραψα εγώ! ωραίος!!!

Πάμε και σχετικό τραγούδι >>> http://www.youtube.com/watch?v=cCvNj86ajO4

vaska
31/01/2013, 01:21
Αυτή η ταινία έπρεπε να έχει σήμανση "απαραίτητη η ιατρική συναίνεση"... δυστυχώς η μοίρα μου έμελλε να την δω πρώτη φορά σήμερα στα 37 μου. Τη χειρότερη τσόντα να δεις, η ερμηνείες θα είναι οσκαρικές σε σχέση με αυτό που είδα. Ειλικρινά δεν κατάλαβα εάν ήταν κωμωδία, κοινωνική ή μιούζικαλ. Σταχυολογώ ενδεικτικά τις σκηνές που μου έκαναν εντύπωση.
-Σκληροί αλήτες μηχανόβιοι με δερμάτινα που τρελαίνονται για ντίσκο
-Το χειρότερο ντουμπλάρισμα από απαρχής κινηματογράφου στις σκηνές που υποτίθεται ότι τραγουδάει ο Γαρδέλης και η Παναγοπούλου (τελικά μάλλον αρχίζω να την πιστεύω ότι ο Δοξιάδης σχεδίαζε να τη δολοφονήσει)
-Οι αλήτες μηχανόβιοι που σέβονταν τον εαυτό τους είτε κάθονταν σπίτι, είτε έπαιζαν μπιλιάρδο και ηλεκτρονικά, είτε περιφέρονταν γενικά σε κλειστό χώρο φόραγαν πάντα γυαλιά ηλίου
-Η προτροπή της Παναγοπούλου προς τους αλήτες πως πρέπει να δουλέψεις μετά μουσικής ενορχήστρωσης ήταν τόσο σπαρακτική και δυνατή, που έτσι και έβαζα την τηλεόραση στο τέρμα να ακούγεται ο ακαμάτης άεργος γείτονάς μου θα σηκωνόταν βραδυάτικα να πάει να κάνει αίτηση στη βελγική πρεσβεία για ανθρακωρύχος
-Η καλύτερη σκηνή για το τέλος... η σκηνή που εάν την είχαν δει Μπέργκμαν, Οσίμα, Τρυφώ, Αϊζενστάϊν και Κόπολα θα είχαν πάει στη σχολή Αμάραντου να μάθουν κομμωτική και ν' ανοίξουν συνεταιρικά salon de coiffure... Σε μια έξοχη εικαστικά εικόνα γυρισμένη με λυρισμό, βουτηγμένη στον ερωτισμό και διανθισμένη με μια gay αισθητική που μόνο ένας Γιάννης Δαλιανίδης ξέρει να αποτυπώνει, τέσσερα ζευγάρια χορεύουν σε ρόζ αποχρώσεις ενώ την παράσταση κλέβουν τα συνεχή πλάνα στον καβάλο στα σλιπάκια των ημίγυμνων αντρών και οι παλινδρομικές χορευτικές κινήσεις των λαγόνων τους...

Ήδη η αφίσα από την ταινία "Οι ζωές των άλλων" έχει αποκαθηλωθεί με συνοπτικές διαδικασίες και ψάχνω στο e-bay για την αφίσα της άνωθεν ταινίας...

Άριστη τοποθέτηση αλλά λυπηθείτε τον Χιώτη που γουστάρει Παναγοπούλου (ναι αυτή που ο λεγάμενος σχεδίαζε να δολοφονήσει)


:D

Lioulios
31/01/2013, 01:37
Kάθε πράγμα στον καιρό του που λένε ...

Η ταινία αυτή (αλλά και οι άλλες της εποχής) όταν προτοέπαιξε βλεπόταν αλλιώς . Όλα έχουν αλλάξει από τότε .Αυτό είναι και το φυσικό . Άσε δε που παλιά ταινίες τις γυρνάγανε χωρίς "cut" και μπορεί να τις τελειώναν και σε 2-3 μέρες .
Περνάγανε οι πρωταγωνιστές και οι περαστικοί κοιτάγανε σαν χάνοι "Α ταινία γυρίζουνε" Ούτε καν στη λογική να παίξει κανένας μιλημένος κομπάρσος να περνάει από δίπλα και καλά αμέρημνος.Οι υπερβολές στο μεγαλείο τους . Όποιος κάπνιζε ένα μπάφο ,έπρεπε να πάει για αποτοξίνωση .κτλ

Αλλά έτσι ήταν που μας άρεσε .Άλλες εποχές .Εποχές χωρίς κινητά τηλέφωνα και με πολύ ελεύθερο χρόνο . Ήμουν μικρός τότε ,αλλά τα πρόλαβα κοιτώντας και ζηλεύοντας τους πολύ μεγαλύτερους μου τότε μηχανόβιους και τωρινούς μου φίλους .

Εν το μεταξύ ξεκίνησε να παίζει και λέω ωραία ...Η γυναίκα μου που είναι ξένη μου λέει "Τί αυτό θα δούμε;" Πού να της εξηγώ τώρα ... Ξεκινήσε μετά και η μιουζικαλοφάση και με κοίταγε σαν να μουνα κανα βλαμένο .

Τότε εγώ ήμουνα δημοτικό
280791

vaska
31/01/2013, 01:49
Kάθε πράγμα στον καιρό του που λένε ...



Και στην εποχή της φαιδρή έως για πέταμα ήταν. Δαλιανίδης γαρ (τα λιονταράκια του κυρ Ηλία)

απαπα τι μ' έβαλες και θυμήθηκα.

:cry::cry:

Lioulios
31/01/2013, 01:53
Μάλλον εγώ που τις έβλεπα και ήμουν μικρότερος , τις έβλεπα αλλιώς από σας .

spyrakos35
31/01/2013, 04:58
Μάλλον εγώ που τις έβλεπα και ήμουν μικρότερος , τις έβλεπα αλλιώς από σας .

εσύ εκεί....

με κάθε τρόπο να θυμίζεις σε κάποιους οτι είναι "μπάρμπες"...... :p

Lioulios
31/01/2013, 08:22
Kάθε ηλικία έχει την γοητεία της ....'Αμα ξέρεις .

AristidisZ
31/01/2013, 08:33
εσύ εκεί....

με κάθε τρόπο να θυμίζεις σε κάποιους οτι είναι "μπάρμπες"...... :p

άσχετο, αλλά μια και είναι σπαμοthread, ρε Σπύρο τι ώρα ξυπνάς το πρωί ?

spyrakos35
31/01/2013, 08:37
άσχετο, αλλά μια και είναι σπαμοthread, ρε Σπύρο τι ώρα ξυπνάς το πρωί ?

ωσάν μπάρμπας, νωρίς.....

AristidisZ
31/01/2013, 08:38
ωσάν μπάρμπας, νωρίς.....

κρίνωντας από τα post θα σε κανα καμιά 80αριά, οπότε mind your words :p

TROOPER
31/01/2013, 10:22
ξεχασατε τα γυρισμενα ρεβερ σας, τις εκφρασεις ''βασικα'',''δικε μου'',τα λαχουροπουκαμισα, την πωλινα, τα εσωρουχα μινερβα (με την τρυπα για το πουλι και το ασπρο φανελακι να το βαζετε απο μεσα και να πεταν τα ''αυτια'' δεξια και αριστερα, ξερω-ξερω εντελως ντεκαβλε για τα κοριτσια) και δεν σας αρεσουν και τα 80s...OYYYYYYYYYYYYYYY ΡΕ ΛΑΚΗΔΕΣ!!!!

:lol::lol:

DimChios
31/01/2013, 10:45
μερικοι παίρνετε πολυ σοβαρα ορισμενα πραγματα! :cry:

endopandou
31/01/2013, 12:05
ξεχασατε τα γυρισμενα ρεβερ σας, τις εκφρασεις ''βασικα'',''δικε μου'',τα λαχουροπουκαμισα, την πωλινα, τα εσωρουχα μινερβα (με την τρυπα για το πουλι και το ασπρο φανελακι να το βαζετε απο μεσα και να πεταν τα ''αυτια'' δεξια και αριστερα, ξερω-ξερω εντελως ντεκαβλε για τα κοριτσια) και δεν σας αρεσουν και τα 80s...OYYYYYYYYYYYYYYY ΡΕ ΛΑΚΗΔΕΣ!!!!

:lol::lol:

ΩΧ! Trooper 1 - υπόλοιποι 0

:tooth::smokin:

spyrakos35
31/01/2013, 12:09
ξεχασατε τα γυρισμενα ρεβερ σας, τις εκφρασεις ''βασικα'',''δικε μου'',τα λαχουροπουκαμισα, την πωλινα, τα εσωρουχα μινερβα (με την τρυπα για το πουλι και το ασπρο φανελακι να το βαζετε απο μεσα και να πεταν τα ''αυτια'' δεξια και αριστερα, ξερω-ξερω εντελως ντεκαβλε για τα κοριτσια) και δεν σας αρεσουν και τα 80s...OYYYYYYYYYYYYYYY ΡΕ ΛΑΚΗΔΕΣ!!!!

:lol::lol:

άσε που άμα κανονιστεί κανα βράδυ στο βινύλιο ή στο μπουμ-μπουμ θα σπάσουν τα ταμεία......

AristidisZ
31/01/2013, 12:15
άσε που άμα κανονιστεί κανα βράδυ στο βινύλιο ή στο μπουμ-μπουμ θα σπάσουν τα ταμεία......

Θέλουμε όμως απαραιτήτως ΤΕΟ ΡΑΚ για dj ε ?

endopandou
31/01/2013, 12:39
άσε που άμα κανονιστεί κανα βράδυ στο βινύλιο ή στο μπουμ-μπουμ θα σπάσουν τα ταμεία......

Πρόλαβες τη μπουμ-μπουμ????????

Ελα πες, όταν γεννήθηκες η νεκρά θάλασσα ήταν απλά άρρωστη ε;



:tooth:

spyrakos35
31/01/2013, 12:57
Πρόλαβες τη μπουμ-μπουμ????????

Ελα πες, όταν γεννήθηκες η νεκρά θάλασσα ήταν απλά άρρωστη ε;



:tooth:

μια χαρά ήσαντε... ούτε καν κρυωμα δεν είχε....

Lio
31/01/2013, 13:22
Shit...
http://videokaseta.wordpress.com/2010/06/20/%CF%8C%CF%84%CE%B1%CE%BD-%CE%BF%CE%B9-%CF%81%CF%8C%CE%B4%CE%B5%CF%82-%CF%87%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%8D%CE%BF%CF%85%CE%BD-1984-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%80%CE%B1%CF%81/