PDA

View Full Version : είναι όντως αδιάβροχα τα γάντια radical X;



tam
31/01/2013, 17:56
Χαιρετώ.
Ήρθε ο καιρός για νέα αδράβροχα γάντια.
Δοκίμασα τα radical X της alpinestars σε έκδοση ktm:
http://shop.ktm.com/int_gr/powerwear/functional/street/gloves/radical-x-gloves-black.html
Μου είπαν από το κατάστημα πως είναι αδιάβροχα.Καταρχήν δε μου φαίνονται για αδιάβροχα και
κατά δευτερον δεν βρήκα πουθενά στα χαρακτηριστικά τους στο internet να αναφέρονται σαν waterpoof.
Τι παίζεται τελικά με αυτά τα γάντια;
Επίσης καμιά ιδέα για μέχρι 50-60 ευρώ ευπρόσδεκτη καθώς δοκίμασα και ενα μοντέλο της five.
Ευχαριστώ.

φιλικά,
Γιώργος

SVX
31/01/2013, 18:18
Χαιρετώ.
Ήρθε ο καιρός για νέα αδράβροχα γάντια.
Δοκίμασα τα radical X της alpinestars σε έκδοση ktm:
http://shop.ktm.com/int_gr/powerwear/functional/street/gloves/radical-x-gloves-black.html
Μου είπαν από το κατάστημα πως είναι αδιάβροχα.Καταρχήν δε μου φαίνονται για αδιάβροχα και
κατά δευτερον δεν βρήκα πουθενά στα χαρακτηριστικά τους στο internet να αναφέρονται σαν waterpoof.
Τι παίζεται τελικά με αυτά τα γάντια;
Επίσης καμιά ιδέα για μέχρι 50-60 ευρώ ευπρόσδεκτη καθώς δοκίμασα και ενα μοντέλο της five.
Ευχαριστώ.

φιλικά,
Γιώργος


γιατι δεν ριχνεις μια ματια στα διαφορα Test/ reviews? με ενα 50αρικο παντως μην περιμενεις τρομερα χαρακτηριστικα και μεμβρανες ...

tam
31/01/2013, 18:45
γιατι δεν ριχνεις μια ματια στα διαφορα Test/ reviews? με ενα 50αρικο παντως μην περιμενεις τρομερα χαρακτηριστικα και μεμβρανες ...

Επειδή έριξα γι αυτό μου έκανε εντύπωση.
Αλλά δεν αναφέρεται πουθενά ότι είναι αδιάβροχο (warerproof)
Διαφορετικά το γάντι της alpinestars είναι πολύ καλό.

chr1s_86
31/01/2013, 19:10
Δεν είναι αδιάβροχο. Αφού λέει "Maximum ventilation thanks to perforated leather" (=διάτρητο)

tam
31/01/2013, 19:14
Δεν είναι αδιάβροχο. Αφού λέει "Maximum ventilation thanks to perforated leather" (=διάτρητο)

Ναι,έχει δίκιο.Μου το επιβεβαίωσαν από άλλο κατάστημα της ktm.
Κρίμας.Μάλλον θα πάω για το five.

MG-KTiNoS
01/02/2013, 15:21
Τι έχουν και βεντιλατέρ ?
:p

(κοτζάμ τρούπες δεν τις βλέπετε ρε...)

Viper4
01/02/2013, 17:09
Καλοκαιρινό γαντάκι είναι. Δεν είναι αδιάβροχο!

Άσε που γράφει πάνω ΚΤΜ άρα θα χαλάει δις την ώρα!!!