PDA

View Full Version : γνωμες για αγορα μηχανακιου 50cc



vagotron
01/02/2013, 21:45
Κατ'αρχας καλως σας βρηκα αφου ειμαι νεος στο φορουμ σας...στο θεμα μας τωρα,λοιπον θελω να παρω ενα μηχανακι 50cc μιας και εβγαλα διπλωμα για 50αρι αλλα ειμαι σε διλημμα,να παρω παπι ή scooter?Εχω ακουσει οτι τα scooter καινε πολυ και χρειαζονται πολυ λαδι,γενικα η συντηρηση ειναι ακριβη,ακριβα ανταλλακτικα.Απο την αλλη,το παπι δεν καιει πολυ,φθηνα ανταλλακτικα αλλα δεν τραβαει(πολλες φορες θα ειμαι και δικαβαλο).Μεταχειρισμενο θα παρω φυσικα και το θελω για κοντινες αποστασεις.Διαθετω εως 500-600 ευρω.Τί προτείνετε?Ευχαριστω.

Antwnis
03/02/2013, 12:04
Παπί γιαπωνέζικο αν θες νασαι απροβλημάτιστος και με χαμηλό κόστος συντήρησης.
Το μυστικό είναι να βρείς μεταχειρισμένο σε πραγματικά καλή κατάσταση.
Αν δεν γνωρίζεις (και σε κόβω να μην γνωρίζεις) να αξιολογήσεις ένα μεταχειρισμένο, πάρε μαζί σου ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ έναν φίλο που νάναι έμπειρος, εν ανάγκη ζητα τη βοήθεια ενός μηχανικού.
Καλή επιτυχία!
:beer:

mikes
03/02/2013, 14:00
ψαξε για honda glx 50αρι στα χαρτια, αλλα μετατροπη σε 90αρι!

vagotron
04/02/2013, 22:23
ναι,εχω ενα γνωστο μου που ειναι μηχανικος και τον παιρνω μαζι μου οπου και αν παω για να δω καποιο μηχανακι

vagotron
04/02/2013, 22:24
ψαχνω φιλε μου αλλα δυσκολα βρισκω καποιο σε καλη κατασταση...

AristidisZ
05/02/2013, 08:55
παπί να ναι, κι ότι να ναι (glx φυσικά :D), αρκεί να μην είναι θεόστραβο, κι όλα τα άλλα φτιάχνονται εύκολα (και οικονομικά)
τη κακή κατάσταση μπαλαντζάρισέ την με έκπτωση, και βάλε αντίστοιχα τα λεφτά για επιδιορθώσεις ;)