PDA

View Full Version : XR350R.....



Julius
07/02/2013, 12:11
:a25::a25::a25::a25:

Όπως έλεγαν και αρχαίοι... άμα μπλέξεις, έμπλεξες

Το club των μελανών ονύχων rulezzzz



Περισσότερες φωτογραφίες το απόγευμα.


ΥΓ.1 Ευχαριστώ τον λασποβρωμοχωμάτινο αδελφό Stoybi που έτρεξε μέχρι τον Ασπρόπυργο να μου το φέρει.

ΥΓ.2 Θα ξεκινήσει όταν τελειώσει το zephyr λογω του ότι είμαι λίγο στριμόκωλα μέσα στο γκαράζ.

STOYBI
07/02/2013, 13:09
Το συγκεκριμενο μηχανακι ειναι του κουμπαρου μου και ηταν το πρωτο μηχανακι που καβαλησα το 92 οπου εμαθα τι παει να πει χωμα.....

Μεχρι και το 97-98 δουλευε μια χαρα και το μονο προβλημα που εβγαλε ηταν ενα σπασμενο κεντρο τροχου ( και αυτο απο παρατημενα απο εμας σινεμπλοκ......)

Εχει γινει δυο φορες ρεμετζο στον Σπερχειο ποταμο

Και εχει κλεισει στο συνολο καμμια 15αρια μερες παρατημενο σε διαφορα ρεματα στην Οιτη....!!!


Ανεφ πλακα .... Με ενα μπουζι , λαδια, καμμια δεκαρια μανιβελιες ( οι τρεις αναποδες ) και μια γαμπα στο χερι πιστευω οτι θα παρει μπρος οπως το βλεπετε...!!!

Αυτο το ..... ΔΙΑΜΑΝΤΙ που λετε .....

Πουληθηκε στον τσουλιο 2000 ευρω και πιστευω οτι η επιλογη του ηταν θαυμασια !!!


Γιωργο μου....... Καλοριζικο το.........







Σκραπ......!!!! :lol::lol::lol:

Julius
07/02/2013, 13:12
Πουληθηκε στον τσουλιο 2000 ευρω και πιστευω οτι η επιλογη του ηταν θαυμασια !!!



και λίγα μηδενικά έβαλες λέμεεεε :lol:

byron
07/02/2013, 13:15
Γιωργο μου....... Καλοριζικο το.........



Αν δεν μάθει και μ΄αυτό σούζα ο τρισμέγιστος, ας ξεκινήσει το πλέξιμο :a06:

sv9cvk
07/02/2013, 17:50
Τελικα ειναι αρρωστεια !!!
Αμα ξεκινησεις τελειωσε !!! Δεν σταματας!!!
Περαστικα μας !!!
Και καλη αρχη με το εργαλειο!!!

Και φυσικα ζηλευω!!! Παντα ηθελα ενα τετοιο!!:beer:

sapila racing
07/02/2013, 18:05
Μπράβο τρισμέγιστε, πήρες μπρός κανονικά!
:beer:

byron
07/02/2013, 18:43
θέλω βόλτα ρε...

281407

mankam
07/02/2013, 19:34
Eργαλειο με ιστορια,απο τα λιγα τετραχρονα που χτυπουσαν στα ισια τις διχρονιες της εποχης και οχι μονο!
Και οπως ειπε ο χρηστος παντα ηθελα ενα τετοιο,καποια στιγμη περασε απο τα χερια μου ενα XLR.
Καλη αρχη και απο εμενα:beer:

Υ.Γ. το zephyr το εχεις παρουσιασει εδω?

Shaolin Monk
07/02/2013, 20:10
Ωραιο εργαλειο... Με το απαραιτητο τσοκαρο και τα Καμελ στην κωλοτσεπη οι σουζες ειναι σιγουρες... :lol:

sv9cvk
07/02/2013, 20:22
Ωραιο εργαλειο... Με το απαραιτητο τσοκαρο και τα Καμελ στην κωλοτσεπη οι σουζες ειναι σιγουρες... :lol:

Οι σουζες ειναι σιγουρες ετσι και αλλιως !!
Αλλα με τα αξεσουαρ που αναφερεις αποκτουν και στυλ!!!

ΦΕΓΓΑΡΟΠΛΗΚΤΟΣ
07/02/2013, 20:28
Μπράβο Γιώργο καλό κομμάτι με ιστορία .Σου εύχομαι να έχεις πάντα δύναμη και χρόνο να τα τελειώσεις. (Και λεφτά):beer:

lspiros
07/02/2013, 22:29
πφ μην τους ακους,και φυσικα ουτε συζητηση για original κατασταση.
σκεφτομαι μια χρηστικη μετατροπη...
281454

notakos600
08/02/2013, 07:46
Καλή ανακατασκευή εύχομαι και καλές βόλτες κυριολεκτικές και μεταφορικές (χρονομηχανή το XRακι).
Ευτυχώς που το μεράκι είναι αθάνατο άσχετα με κρίσεις και αηδίες.

Julius
08/02/2013, 08:35
Η μοτοσυκλέτα έχει ιστορία στα χέρια καλών φίλων.... και έχει μείνει με τα χώματα από την τελευταία βόλτα, μετά αντικαταστάθηκε με ένα RM και έμεινε αποθηκευμένη

Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, χωρίς καθόλου σαπίσματα (εκτός από την εξάτμιση) αλλά με μπόλικη επιφανειακή σκουριά (εύκολα πράγματα)

Ο κινητήρας δεν είναι κολλημένος και πρέπει να έχει και συμπίεση (έχουν βγάλει το μπουζί από επάνω)

Πλαστικά υπάρχουν πολλά στο net αλλά και σε κατάστημα στην Αθήνα όλο το set! και μάλιστα σε καλές τιμές.

Το ντεπόζιτο έχει βαφτεί αλλά από κάτω φαίνεται το μαμά κόκκινο και μάλιστα χωρίς να είναι ξεθωριασμένο, θα δείξει όταν απομακρυνθούν τα 5 χέρια μπογιά που έχουν πέσει από επάνω

Αυτά τα ολίγα, θα πλυθεί, θα μπει penetrate στις βίδες, θα σκεπαστεί και θα τακαριστεί περιμένοντας την σειρά της.

Η πρώτη σκέψη είναι να γίνει μαμα, αλλά θα μας δείξει τι θέλει όταν την ξεγυμνώσουμε.


Ευχαριστώ για το κράξιμο ρε

;)

OldMan
08/02/2013, 10:14
Σβήσε και με ένα σβουρακι αυτό το RFVC από την κεφαλή, Bro..;)

(έτσι, για το κακό μάτι και μόνο..)

STOYBI
08/02/2013, 10:19
Σβήσε και με ένα σβουρακι αυτό το RFVC από την κεφαλή, Bro..;)

(έτσι, για το κακό μάτι και μόνο..)


:a013:

:beer::beer:

ΝΤΙΚ
08/02/2013, 16:58
εμενα που με πιανει κατι με τα xr πειραζει γιατρε μου;
αναμενουμε...:a014:

vforever
08/02/2013, 17:35
Αντε με το καλο να το ξεκινησεις :beer:

virus
08/02/2013, 19:58
καλη ανακατασκευη :beer:

ομως φωτο δεν βλεπω. και το υποσχεθηκες. μας πεταξες μια σαν ξερολουκουμο :(

dynagrego
09/02/2013, 16:57
ΑΑΑΑΑΑΧ!
Εγω λιγουρευομαι αυτο:
Eξαρουμπα 200αρα,διβαλβιδη,οχι RFVC,1984 το πορτοκαλι μπλε μοντελο.
Ολο και κοιταζω στις αυλες και στo car.gr μπας και πετυχω κανενα σε καλη κατασταση.
Αυτο το προσπεκτους το ειχα κατω απο το τζαμι του γραφειου μου πριν τριαντα χρονια.

VaradEric
09/02/2013, 17:02
ΑΑΑΑΑΑΧ!
Εγω λιγουρευομαι αυτο:
Eξαρουμπα 200αρα,διβαλβιδη,οχι RFVC,1984 το πορτοκαλι μπλε μοντελο.
Ολο και κοιταζω στις αυλες και στo car.gr μπας και πετυχω κανενα σε καλη κατασταση.
Αυτο το προσπεκτους το ειχα κατω απο το τζαμι του γραφειου μου πριν τριαντα χρονια.

Δεν είσαι ο μόνος, το ψάχνω χρόνια, ΙΣΩΣ το πιό όμορφο μηχάνημα που φτιάχτηκε ποτέ !!!!!!!!!!!!!

chr1skap
12/02/2013, 21:53
Τι γ@μ@το μηχανακι... :a8:
:a014:

bobber
24/05/2014, 10:10
Τι γινεται με το εργαλειο??
Κανα νεο??

Julius
26/05/2014, 10:12
Τι γινεται με το εργαλειο??
Κανα νεο??

Έχει μετακομίσει στο γκαράζ και παραμένει υπομονετικά καθαρό και σκεπασμένο.

Κάποια στιγμή μετά το καλοκαίρι θα το πιάσω, προς το παρών δεν υπάρχει χρόνος.

bobber
27/05/2014, 18:56
Με το καλο να ερθει η ωρα του!!!
Θα το χαρω να το δω κομπλε!!!!

motomaniac
28/05/2014, 10:31
Kαλη αρχη και με δαυτο! εγω επιμενω να το κανεις οριτζιναλ. ειναι πολυ "αγριο".

Julius
28/05/2014, 12:07
Kαλη αρχη και με δαυτο! εγω επιμενω να το κανεις οριτζιναλ. ειναι πολυ "αγριο".

Εννοείτε ότι θα γίνει οριτζιναλ, είναι ιεροσυλία να "χαλάσεις" τον παππού ρε Δημήτρη.

Julius
16/01/2015, 15:48
Το προτζεκτ δεν έχει ξεκινήσει και η μοτοσυκλέτα βρίσκετε σκεπασμένη στο γκαράζ μου.

Δυστυχώς σε ένα μήνα φεύγω μόνιμα για εξωτερικό…….

Όποιος έχει όρεξη και 500 euro που έδωσα για να το πάρω στην κατοχή μου, έρχεται και το παίρνει.

Προσοχή η μοτοσυκλέτα έχει πινακίδα αλλά είναι αδύνατο να μεταβιβαστεί, ο ιδιοκτήτης φοβάται ότι εάν πάει να μεταβιβάσει θα του έρθουν να πληρώσει όλα τα τέλη κυκλοφορίας (δεν του έχει έρθει ποτέ κανένα). Μπορώ να δώσω βεβαίωση νόμιμης κατοχής εγώ η απ’εθείας ο ιδιοκτήτης του.

Ελπίζω να πέσει σε καλά χέρια και να μην μείνει να με περιμένει μέσα στην αποθήκη μέχρι την σύνταξη :cry:


:beer:


Επικοινωνία με ΠΜ

dynagrego
17/01/2015, 09:28
πω πω,μακαρι να βρεθει καποιος να συνεχισει το προτζεκτ!

Julius
27/01/2015, 09:08
Το προτζεκτ δεν έχει ξεκινήσει και η μοτοσυκλέτα βρίσκετε σκεπασμένη στο γκαράζ μου.

Δυστυχώς σε ένα μήνα φεύγω μόνιμα για εξωτερικό…….

Όποιος έχει όρεξη και 500 euro που έδωσα για να το πάρω στην κατοχή μου, έρχεται και το παίρνει.

Προσοχή η μοτοσυκλέτα έχει πινακίδα αλλά είναι αδύνατο να μεταβιβαστεί, ο ιδιοκτήτης φοβάται ότι εάν πάει να μεταβιβάσει θα του έρθουν να πληρώσει όλα τα τέλη κυκλοφορίας (δεν του έχει έρθει ποτέ κανένα). Μπορώ να δώσω βεβαίωση νόμιμης κατοχής εγώ η απ’εθείας ο ιδιοκτήτης του.

Ελπίζω να πέσει σε καλά χέρια και να μην μείνει να με περιμένει μέσα στην αποθήκη μέχρι την σύνταξη :cry:


:beer:


Επικοινωνία με ΠΜ



Μετά από συνεννόηση με τον νόμιμο ιδιοκτήτη, πωλείται 150-200 για ανταλλακτικά μόνο :cry:

Η μοτοσυκλέτα δούλευε κανονικά μέχρι την τελευταία χωμάτινη βόλτα πριν από 10+ χρόνια.