PDA

View Full Version : ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΡΟΧΑΙΟ ΣΗΜΕΡΑ



babis
15/02/2013, 20:15
ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ ΔΙΚΑΣΤΙΡΕΙΟ ΓΙΑ ΤΡΩΧΑΙΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΩΣ ΕΞΗΣ:

ΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΜΕ ΚΑΤΕΦΘΗΝΣΗ ΠΡΩΣ ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΝΑΒΕΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΑΙ ΞΕΚΟΙΝΑΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΛΟΡΙΔΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 300 ΜΕΤΡΑ ΕΡΧΑΙΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΛΕ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΠΗΓΕΝΟΥΜΕ ΠΑΡΑΛΗΛΑ ΣΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ, ΠΟΙΟ ΠΑΝΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΤΕΝΟ ΕΝΟ ΣΗΝΕΧΙΖΩ ΣΤΗΝ ΛΟΡΙΔΑ ΜΟΥ ΞΑΦΝΗΚΑ ΚΟΒΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΣΤΕΝΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΤΡΕΨΕΙ.

ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΛΑΓΗ ΛΟΡΙΔΑΣ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΕ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΡΗΒΕΙ .
ΚΑΤΕΒΕΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΕ ΦΛΑΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΦΛΑΣ ΕΞΑΦΑΝΗΖΕΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ.ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΠΑΦΗΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΙΝΙΤΙΡΑ ΣΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΟ ΜΑΣΠΙΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΛΕΒΙΕ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ,ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟΝ ΘΟΛΟ ΤΗΣ ΡΟΔΑΣ.

ΑΝ ΠΗΓΕΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ ΩΠΟΣ ΛΕΕΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΒΡΗΣΚΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΠΙΣΟ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΚΡΟΥΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΡΟΔΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΜΟΥ, ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΑΝ ΠΗΓΕΝΕΙΣ ΕΦΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΛΟΡΙΔΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΟΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΚΙΝΙΤΗΡΑ.

ΓΙΑ ΠΗΤΕ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΠΟΥ ΑΔΙΚΟ;

Α ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΟ ΤΟ ΤΡΕΛΟ Η ΖΗΜΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΠΑΚΙ ΚΙΝΙΤΗΡΑ 185ΕΥ /ΛΕΒΙΕΣ 45ΕΥ/ ΜΑΣΠΙΕΣ ΚΑΝΑ 60ΕΥ/ΦΛΑΤΖΕΣ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ 25ΕΥ/ ΛΑΔΙΑ 60ΕΥ =375/ΕΡΓΑΣΙΑ 150ΕΥ/ΦΠΑ 35ΕΥ=560 ΣΥΝΟΛΟ.ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΑΛΗΣ ΑΣΦΑΛΗΣΤΙΚΗΣ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟΣ ΤΡΕΛΟ ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ 40 ΕΥΡΟ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΙ ΓΑΜΗΜ..ΟΙ.ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙΣ ΣΕ ΕΙΡΗΝΙΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΔΩΣΑ 560ΕΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ 40 ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΝΟΥΝ ΕΝΑ ΓΑΜΗΜ ΤΗΛ ΣΤΗΝ YAMAHA NA TOYΣ ΠΕΙ.

:mad::mad::mad::mad::moutza::a26::a023::hunter:

μικρες παρεμβασεις by Cpt. Haddock

babis
16/02/2013, 09:02
εχεται ολοι δικιο ειναι αθλειο αλλα δεν μπορω να γραφω με ενα λεξικονδιπλα μου σιγα σιγα θα διορθοθω.το μονο σιγουρο ειναι οτι διαβαζεται δισκολα το κειμενο σορρυ:eek::eek::wave2:

MG-KTiNoS
16/02/2013, 09:10
1 Αφού δε τη πλάκωσες πάλι καλά….
2 Πάρε ένα word να λύσεις τα προβλήματα σου…
(αλλά κι αν δε μπορείς εντάξει δεν θα σου βάλουμε κακό βαθμό)

babis
16/02/2013, 09:50
απο βαθμους χαλια.ευχαριστω για την επιοικοια.δικιο εχεισ απο δω και περα αν δεν φταιω και μου κανουν τουσ τρελουσ σε φαση ευταιγες και τα λοιπα θα πεφτει φαπα αφου στο ελλαδισταν δικιο δεν πεζει.ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ κυριολεκτικα

PetranGR
17/02/2013, 11:34
και τελικά τι έγινε με το δικαστήριο ;

Viper4
17/02/2013, 11:52
Γράφε με google chrome. Έχει ενσωματωμένο ορθογραφικό έλεγχο.

babis
17/02/2013, 12:28
περιμενεις κανα τετραμηνο να βγαλει αποφαση και επεται συνεχεια με εφεσεις κτλ.παντως εχω σαλταρει με την αδικια που πεζει στην χωρα.πχ αν περασει καποιοσ με κοκκινο και γινει ατυχημα αν δεν υπαρχουν μαρτηρεσ μπωρει να πει [εγω με πρασινο περασα] και ενω εχεις χιλια δικια να τρεχεις στα δικαστιρεια πακετο λεμε.φιλος μου σε τραχαιο του κανει ο αλλος δηλωση και οταν εφτασε η ωρα να πληρωθει του λεει η ασφαλιστικη οτι δεν εγινε ποτε το ατυχημα και παμε δικαστιρεια.:cry::a11::a015::a016::a018:

dmf
17/02/2013, 12:39
Το κακό με την ασφαλιστική (λες και ειναι μονο ενα) είναι ότι ακόμα και αυτός που έρχεται για να κανει την δηλωση εκ μερους σου και να βγαλει φωτογραφίες, που στην ουσία ειναι υπάλληλος σου, αν χρειαστεί να το καλεσεις σαν μαρτυρα αποκλειεται να ερθει. Ασε μετά αν ζητησεις κανα αντιγραφο των φωτογραφιων που τραβηξε... (Αν τα χρειαστεις για δικαστηριο εναντιον της εταιρειας σου.)

babis
17/02/2013, 15:16
αστα φιλε δραμα δεν ξερω τι να κανω να βαλω κιαλον δικιγορο μπασ και παρω τα λεφτα μου αλλα απο φραγκα εχω στραγκιξει και βαλε και ψυχηκη οδινη που ειμουν χωρις μηχανη λεφτα για ταχι λεωφορεια κτλ.αυτο που με ενοχλει πιο πολυ ειναι η αδικια αλλα και το μηχανακι κριμα δεν ειναι εγω το πηρα στα χερια και η κοτα που νωμιζει οτι οδηγει μπεικε στο κουτι της και δρομο και μετα σου λεει να εισαι ψηχρεμος:nono:

cityfly
20/02/2013, 13:15
Το κακό με την ασφαλιστική (λες και ειναι μονο ενα) είναι ότι ακόμα και αυτός που έρχεται για να κανει την δηλωση εκ μερους σου και να βγαλει φωτογραφίες, που στην ουσία ειναι υπάλληλος σου, αν χρειαστεί να το καλεσεις σαν μαρτυρα αποκλειεται να ερθει. Ασε μετά αν ζητησεις κανα αντιγραφο των φωτογραφιων που τραβηξε... (Αν τα χρειαστεις για δικαστηριο εναντιον της εταιρειας σου.)

πώς είναι δυνατό να έρθει σαν μάρτυρας; το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να δώσει τις φωτγραφίες για το τι βρήκε ΜΕΤΑ, δεν ήταν παρών στο ατύχημα

sniper
20/02/2013, 13:19
....

μικρες παρεμβασεις by Cpt. Haddock

Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς έκανε δλδ...

AristidisZ
20/02/2013, 13:23
Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς έκανε δλδ...

αν είχες διαβάσει το original θα καταλάβαινες :eleison:

babis
20/02/2013, 18:45
ποιος τι εκανε και ποιο original αν ειχε διαβασει θα καταλαβενε.τι ενωειται τα εγραψα μπερδεμενα και δεν καταλαβατε πως εγινε.δεν νομιζω.:confused::wave2:

daz
20/02/2013, 20:35
ποιος τι εκανε και ποιο original αν ειχε διαβασει θα καταλαβενε.τι ενωειται τα εγραψα μπερδεμενα και δεν καταλαβατε πως εγινε.δεν νομιζω.:confused::wave2:

Don't worry man. ;)

babis
20/02/2013, 21:43
na se kala re man kai egv den eimai katholou worry apla anaroththika.esu file mou ta katalabes.profanos ta paidia pio pano o protos malon den katalabe kai o defteros malon enoei oti kati den egrapsa ego to original diladi den sas eipa ayto poy egine.ti kai na egine pisteyo na eginan ola kaloproereta kai ego den exo logo na po ta pragmata alios.an fteo ego sto troxeo na xero ti kano lathos.na se kala daz:wave2::beer:

TROOPER
22/02/2013, 07:14
na se kala re man kai egv den eimai katholou worry apla anaroththika.esu file mou ta katalabes.profanos ta paidia pio pano o protos malon den katalabe kai o defteros malon enoei oti kati den egrapsa ego to original diladi den sas eipa ayto poy egine.ti kai na egine pisteyo na eginan ola kaloproereta kai ego den exo logo na po ta pragmata alios.an fteo ego sto troxeo na xero ti kano lathos.na se kala daz:wave2::beer:

μην αγχωνεσαι.τα παιδια απλα μπερδευτηκανε λιγακι με την ορθογραφια αλλα ολα καλα.καλα ξεμπερδεματα ευχομαι :beer:

babis
23/02/2013, 19:26
να σε καλα αν ειναι ετσι οκ εχουν δικιο ειναι αθλεια η ορθογραφια μου καμια φορα δυσκολεβομαι και εγω:beer: