PDA

View Full Version : Ρίχνει καρέκλες και τραπεζάκια



byron
22/02/2013, 07:09
Τι γίνεται έξω ρε 'σεις? Από τις 6 το πρωι ρίχνει νερό ατελείωτο, χαλάζι, και τόσες αστραπές που δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί.

Ρε nikos_abel, υπάρχει κάποια μεταφυσική εξήγηση? :alien:

AristidisZ
22/02/2013, 07:28
Το γεγονός ότι έχω ξυπνήσει από τις 6:30 τα λέει όλα
όντως ήταν έως και τρομακτικό σε κάποα σημεία :a42:
Λεωφορεία, τρένα και κουτιά σήμερα παιδιά μη μας πάρει ο διάλος :p

Cpt. Haddock
22/02/2013, 07:31
:tooth::tooth::tooth:

http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=498724


(περαν πλακας, 3 φορες χαλαζι σε ενα μηνα δε θυμαμαι να εχει ξανασυμβει στην Αθηνα... global warming my arse...)

byron
22/02/2013, 07:35
:tooth::tooth::tooth:

http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=498724


(περαν πλακας, 3 φορες χαλαζι σε ενα μηνα δε θυμαμαι να εχει ξανασυμβει στην Αθηνα... global warming my arse...)

Πέραν πλάκας, δεν θυμάμαι ποτέ μου να έχω ξυπνήσει από αστραπές...νόμιζα οτι έβλεπα όνειρο πως ήμουν στη Barbarella :tooth: :tooth:

AristidisZ
22/02/2013, 07:35
:tooth::tooth::tooth:

http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=498724


(περαν πλακας, 3 φορες χαλαζι σε ενα μηνα δε θυμαμαι να εχει ξανασυμβει στην Αθηνα... global warming my arse...)
Δηλαδή τη Δευτέρα που κυκλοφορεί ούτε που να σκεφτούμε να βγούμε από το σπίτι ε ? :bawl:

Zid
22/02/2013, 07:46
Κεντρική λεωφόρος.. Καραμανλή στο Μενίδι... 6μησι το πρωι...! επι 1 χλμ με 20 -30 ποντους νερο... νόμιζα οτι βρισκομουν σε camel trophy

boussias
22/02/2013, 07:52
Απο τις 5:40, άστα γέμισε και το γκαράζ νερά. Ήθελα να έρθω και στην δουλειά με το μηχανάκι.... Δεν το έχω ξαναδεί αυτο...
It's raining cats and dogs όπως λένε οι φίλες μας οι Άγγλοι.

spyrakos35
22/02/2013, 07:55
Λεωφορεία, τρένα και κουτιά σήμερα παιδιά μη μας πάρει ο διάλος :p

στα τέτοια σου ρε, έχεις πάρει κράνος τώρα πια..... :p

AristidisZ
22/02/2013, 07:57
Θα του πει κάποιος να σταματήσει γιατί έχουμε και δουλειές ? :smokin:


στα τέτοια σου ρε, έχεις πάρει κράνος τώρα πια..... :p


Κράνος έχω, κουπιά δε πήρα ακόμη :D

spyrakos35
22/02/2013, 08:01
Κράνος έχω, κουπιά δε πήρα ακόμη :D

κότσαρε ενα πανί και τράβα....

έβγαλε και αέρα

AristidisZ
22/02/2013, 08:04
κότσαρε ενα πανί και τράβα....

έβγαλε και αέρα
έχει απαγορευτικό ρε σήμερα, δε θυμάσαι που μας τα εξηγούσε ο Cpt ? :nono:

VANDA
22/02/2013, 08:33
Τι γίνεται έξω ρε 'σεις? Από τις 6 το πρωι ρίχνει νερό ατελείωτο, χαλάζι, και τόσες αστραπές που δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί.


Από τις 5 ρίχνει.. νόμιζα ότι έσκαγαν βόμβες στη Συγγρού...

AristidisZ
22/02/2013, 08:37
άμα σκάσω στο λεωφορείο με μπότες και μπουφάν κινδυνεύω να χαρακτηριστώ ως πυροβολημένος ?

harris_x
22/02/2013, 08:40
Εδώ Χαϊδάρι......

δύο σπίτια (είδα) πλυμηρισμένα
ένα αυτοκίνητο το οποίο είχε παρασυρθεί
το ποτάμι (δρόμος) μπροστά στο σπίτι μου είχε βάθος περί τα 30εκ
και το πλαϊνό που ήταν και το παραπάνω αυτοκίνητο μέχρι τα τζάμια του.... 80εκ(?) κάπου εκει...

Η Ελλάδα και οι υποδομές της.... :tooth:

harris_x
22/02/2013, 08:41
άμα σκάσω στο λεωφορείο με μπότες και μπουφάν κινδυνεύω να χαρακτηριστώ ως πυροβολημένος ?
βάλε τουλάχιστον τις μπότες

McGyver
22/02/2013, 08:45
Από τις 5 ρίχνει.. νόμιζα ότι έσκαγαν βόμβες στη Συγγρού...

Απ' το κανονάκι που έχασες προχθές θα ήντουσαν...

AristidisZ
22/02/2013, 08:50
βάλε τουλάχιστον τις μπότες

πέραν τις πλακίτσας, όντως τις φόρεσα :)

spyrakos35
22/02/2013, 08:52
- ναι, καλημέρα σας.... θα ήθελα να σας αναφέρω οτι το νερό έχει φτάσει μέχρι τον αστράγαλο

- είστε καλά κύριε??? εδώ κόσμος πνίγεται και εσείς μου λέτε οτι "το νερό εφτασε στον αστράγαλο"????? :a52:

- ναι κύριε, μόνο που........ μενω στον τέταρτο..... :rolleyes:

devil's animal
22/02/2013, 08:53
ρε σεις τι λετε??
στο Περιστερι εχει ηλιο...:sun::sun:

GIXXERAKIAS
22/02/2013, 08:54
Από τις 5 ρίχνει.. νόμιζα ότι έσκαγαν βόμβες στη Συγγρού...

Σήμερα πήγα στην δουλειά με αμάξι...το μεγαλύτερο λάθος που έχω κάνει ποτέ.Πέραν της κίνησης που έκανα διαδρομή 10 λεπτών (Ν.Φιλαδέλφεια-Περιστέρι) 45 λεπτά και όση ώρα ήμουν στο αμάξι έριχνε ψιλοπράματα,γύρναγα και γύρω γύρω να παρκάρω και τότε άρχισε ο καυγάς.....γη vs ουρανός.:uplate:

Μέσα σε 2 λεπτά οι δρόμοι έγιναν ποτάμια,παρκάρω λοιπόν επί του παράδρομου στον Κηφισσό (αφού έχω γυρίσει γύρω γύρω όλοι κανά 15 λεπτο) και λέω περιμένω να κοπάσει....αμ δέ....όλο και έριχνε περισσότερο,οι κεραυνοί δέ.....δεν είχα ξανανοιώσει τόσο πολύ το τράνταγμα από το μπουμπουνητό ever!:uplate:

Ανετά το πέρναγες για μπόμπες όπως γράφει ο φίλος Vandas.:p

Όταν έκοψε λίγο (@ρχίδι@ έκοψε απλά δεν έριχνε με την μπανιέρα,έριχνε με τον κουβά) το παίρνω απόφαση βγαίνω από την θέση συνοδηγού και πεζοδρόμιο τρεχάτε ποδαράκια μου....φθάνω στο σημείο να έχει κλείσει εντελώς ένα ζώο με το αμάξι το πεζοδρόμιο και εκεί παίρνω την γεναία απόφαση να κολυμπήσω στον παράδρομο ενάντια στα κύματα ύψος 30 εκατοστών.....@@ τα ΝΙΚΕ παρέδωσαν πνεύμα με το πρώτο σπλάτς και εκεί παραδόθηκα στην βροχή.....έφθασα στο γραφείο πιό βρεγμένος από ποτέ...:cry:


Ηθικό δίδαγμα...δεν αλλάζω με τίποτα το αδιαβροχάκι μου,το κρανάκι μου,τις μπότες και το μηχανάκι μου,όσο και να ρίχνει πιό στεγνός φθάνω πάντα.

Lesson learned the hard way.:wave2:

spyrakos35
22/02/2013, 08:57
.........Lesson learned the hard way.:wave2:

άντε τώρα να πρέπει να τα εξηγήσεις στους ευρωπαίους εταίρους μας οτι στο ελλάδα βρέχεσαι λιγότερο με το μηχανάκι παρά με το αμάξι......

:lol:

byron
22/02/2013, 08:59
Ηθικό δίδαγμα...δεν αλλάζω με τίποτα το αδιαβροχάκι μου,το κρανάκι μου,τις μπότες και το μηχανάκι μου,όσο και να ρίχνει πιό στεγνός φθάνω πάντα.

Lesson learned the hard way.:wave2:

Δεν νομίζω φίλε. Μόλις έφθασα Συγγρού από Πειραιά και τέτοια καταιγίδα ΔΕΝ έχω ξαναδεί. Ορατότητα 1-2 μέτρα σε πολλά σημεία και κανα δύο που είδα με μηχανές ήταν να τους κλαίς.

Cpt. Haddock
22/02/2013, 09:00
Δεν νομίζω φίλε. Μόλις έφθασα Συγγρού από Πειραιά [...]

Νωρις νωρις :tooth:

GIXXERAKIAS
22/02/2013, 09:05
άντε τώρα να πρέπει να τα εξηγήσεις στους ευρωπαίους εταίρους μας οτι στο ελλάδα βρέχεσαι λιγότερο με το μηχανάκι παρά με το αμάξι......

:lol:

Πραγματικά λέμε!!:lol:


Δεν νομίζω φίλε. Μόλις έφθασα Συγγρού από Πειραιά και τέτοια καταιγίδα ΔΕΝ έχω ξαναδεί. Ορατότητα 1-2 μέτρα σε πολλά σημεία και κανα δύο που είδα με μηχανές ήταν να τους κλαίς.

Βύρωνα το λέω με όλη την σημασία,10 χρόνια έρχομαι στο γραφείο με το μηχανάκι και ΠΟΤΕ δεν έφθασα τόσο βρεγμένος στο γραφείο.Θα περάσει νερό στον καβάλο(λόγω παλιού αδιάβροχου),στα γάντια πότισμα και τέλος!Με την προυποθεση οτι εχεις ντυθει σωστά μόνο αυτά παθαίνω πάντα σε τέτοιες βροχές.:)

manosamos
22/02/2013, 09:06
Πέραν πλάκας, δεν θυμάμαι ποτέ μου να έχω ξυπνήσει από αστραπές...νόμιζα οτι έβλεπα όνειρο πως ήμουν στη Barbarella :tooth: :tooth:

Μαλλον δεν εζησες τις πλυμμηρες του '78.
Εκει να δεις ολεθρος.................

sapila racing
22/02/2013, 09:26
Μολις έφτασα στη δουλειά στον Ταυρο ,Πειραιώς πιο χαμηλά απο την Χαμοστέρνας.
Πολλά αυτοκίνητα μισοβουλιαγμένα και παρατημένα, κι ενα Hornet να σηκώνει κυμα, είχε και δυνατό ρεύμα στην Πειραιώς!
Η αστυνομία ειχε κλείσει την Πειραιώς στην Πετρου Ραλλη αλλά εγώ συνέχισα.
Ευτυχως δεν εφτασε το νερό μεχρι το φίλτρο κι εφτασα, το Camel Trophy ειναι για ρούληδες, το Athens Trophy ειναι σε αλλο επίπεδο.
:)

edit: Εχω βγάλει μπότες και κάλτσες, το νερό έφτασε στο γόνατο οταν αναγκάστηκα να πατήσω κάτω. :uplate:

AristidisZ
22/02/2013, 09:38
edit: Εχω βγάλει μπότες και κάλτσες, το νερό έφτασε στο γόνατο οταν αναγκάστηκα να πατήσω κάτω. :uplate:
μια χαρά είσαι, ο κολλητός μου μου είπε ότι έβγαλε το σώβρακο :D

nikos_abel
22/02/2013, 09:39
Σήμερα γράφω στο car.gr. Όταν σταματήσει the end of all days θα απαντήσω.

soultz
22/02/2013, 09:41
hardcore κατασταση..

Η οδήγηση στα Αθηναικά ποτάμια είναι αρκετά tricky τουλάχιστον με street μηχανάκι...

Red Rider
22/02/2013, 09:43
Σήμερα πήγα στην δουλειά με αμάξι...το μεγαλύτερο λάθος που έχω κάνει ποτέ.

+1
Ας όψεται το αυστηρό dress code..

Το Σχιστό μετατράπηκε σε ποταμό..
Επίσης τα σκουπίδια και τα μπάζα που είχαν παρασυρθεί απο τα ρεύματα μου θύμιζαν βομβαρδισμένο σκηνικό..

devil's animal
22/02/2013, 10:04
μολις αναφερθηκε οτι απο τις 4 το πρωϊ που ξεκινησε το "πραμα" μεχρι και τωρα εχουν πεσει 75χιλ βροχης...
για να καταλαβουμε τι συμβαινει, συνηθως τον Φεβρουαριο (βροχερος μηνας) πεφτουν ΣΥΝΟΛΙΚΑ 55-65χιλ βροχης...

και για περαιτερω εξηγηση τα 75χιλ βροχης συμαινει οτι σε ενα στρεμμα (1000 τ.μ.) εχουν πεσει 75 τοννοι νερου...:uplate::eyepop:

AristidisZ
22/02/2013, 10:06
μολις αναφερθηκε οτι απο τις 4 το πρωϊ που ξεκινησε το "πραμα" μεχρι και τωρα εχουν πεσει 75χιλ βροχης...
για να καταλαβουμε τι συμβαινει, συνηθως τον Φεβρουαριο (βροχερος μηνας) πεφτουν ΣΥΝΟΛΙΚΑ 55-65χιλ βροχης...

και για περαιτερω εξηγηση τα 75χιλ βροχης συμαινει οτι σε ενα στρεμμα (1000 τ.μ.) εχουν πεσει 75 τοννοι νερου...:uplate::eyepop:

για αυτό καλό είναι να μην κατηγορούμε το κράτος για τα πάντα, εδώ κοτζάμ Αμερική κόντεψε να καταστραφεί από έναν τυφώνα...

Corvo
22/02/2013, 10:09
Μερικες φορες εσας τους Αθηναιους σας ζηλευω ρε παιδι μου...

τοσες ευκαιριες σου δινει αυτη η πολη απλοχερα
:evil:

spyrakos35
22/02/2013, 10:12
για αυτό καλό είναι να μην κατηγορούμε το κράτος για τα πάντα, εδώ κοτζάμ Αμερική κόντεψε να καταστραφεί από έναν τυφώνα...

........ ο οποίος αν χτύπαγε ελλάδα θα μιλάγαμε σε άλλο χοροχρόνο τώρα....

yannis24
22/02/2013, 10:12
απο Σαρωνιδα ---> Νεα Σμυρνη με αυτοκινητο φυσικα 3 ωρες και 15 λετπα !!
Μεγαλη ανακαλυψη το iphone και τα λοιπα smartphones Που μου κραταγανε παρεα απο την Γλυφαδα μεχρι την Αλιμου περιπου (2 ωρες!!) που ΔΕΝ εβρεχε....
Απαραιτητες οι ναυτικες γνωσεις μετα και μεχρι την Νεα Σμυρνη....(ρε σεις...στο υψος του Π. Φαληρου, στην πλατεια, ειχε σκεπαστει ολη απο νερο, και τα αμαξια που ηταν παρκαρισμενα γυρω-γυρω με νερο μεχρι τα τζαμια.....καταστροφη για τους ιδιοκτητες τους !!).....

το κεντρο της μπορας τωρα ειναι προς Βαρη.......και παει νοτια.....( Νεα ΣΜυρνη εδω εχει κοψει λιγο η ενταση !!)

byron
22/02/2013, 10:15
Μαλλον δεν εζησες τις πλυμμηρες του '78.
Εκει να δεις ολεθρος.................

Τις πλημμύρες και τους νεκρούς του 78 τους θυμάμαι γιατί ήμουν 11 χρονών και Πειραιώτης.
Όπως θυμάμαι οτι άνθρωποι πνίγηκαν ακόμα και στον Ηλεκτρικό σταθμό του Πειραιά, καθώς κάποιοι αλήτες είχαν χτίσει την περίφραξη του λιμανιού μέχρι τα 3 μέτρα και όλος ο όγκος νερού που κατέβαινε δεν μπορούσε να πάει στη θάλασσα.

Motoneos
22/02/2013, 10:15
Βγήκα και εγώ με μηχανή σήμερα για τη δουλειά. Και θυμήθηκα πάλι ότι πρέπει να αλλάξω το αδιάβροχό μου και να πάρω και καμιά γκέτα γιατί με τις σακούλες δεν πάμε μπροστά. Πάντως από νερά η Αλεξάνδρας ήταν νορμάλ, από κίνηση όμως βράστα τους λυπήθηκα και με λυπήθηκαν είμαι σίγουρος.

AristidisZ
22/02/2013, 10:18
........ ο οποίος αν χτύπαγε ελλάδα θα μιλάγαμε σε άλλο χοροχρόνο τώρα....
καλά και σε κάποιες πολιτείες αν έκανε το σεισμό του '99 θα τους είχε καταπιεί η γη...

spyrakos35
22/02/2013, 10:20
ρε σεις...στο υψος του Π. Φαληρου, στην πλατεια, ειχε σκεπαστει ολη απο νερο, και τα αμαξια που ηταν παρκαρισμενα γυρω-γυρω με νερο μεχρι τα τζαμια.....καταστροφη για τους ιδιοκτητες τους

και να πεις οτι δεν είναι δίπλα η θάλασσα.... αλλά έτσι είναι.... το ΠΦ είναι κλασσικό παράδειγμα ελληνικής μόστρας χωρίς πραγματικα να υπάρχει ουσία.....

sapila racing
22/02/2013, 10:30
Εγώ ξέρω γιατί έγινε όλο αυτό.
Χτες τα πήρα άσχημα που ειχε γίνει η μηχανή κοκκινόχωμα απο την λασποβροχή κι έκατσα και την έπλυνα μετα απο πολύ καιρό.:moutza:

georgemark
22/02/2013, 10:31
07:00 Aγ.Ανάργυροι ΑγΣτέφανος , με τη μηχανή 15 λεπτά , στεγνός (με διπλό αδιάβροχο ) να ρίχνει τα άντερά του .
ΤΙ σκατά είναι αυτά στο οδόστρωμα της εθνικής σαν μαύρη μπογιά που έχουν πασαλείψει κάποια σημεία και στο βρεγμένο γλιστράνε σαν διάολοι ;

manosamos
22/02/2013, 10:31
Τις πλημμύρες και τους νεκρούς του 78 τους θυμάμαι γιατί ήμουν 11 χρονών και Πειραιώτης.
Όπως θυμάμαι οτι άνθρωποι πνίγηκαν ακόμα και στον Ηλεκτρικό σταθμό του Πειραιά, καθώς κάποιοι αλήτες είχαν χτίσει την περίφραξη του λιμανιού μέχρι τα 3 μέτρα και όλος ο όγκος νερού που κατέβαινε δεν μπορούσε να πάει στη θάλασσα.

11 χρονων ε,αρα 67αρης εισαι και εσυ.:beer:
Εκεινο το βραδυ ο πατερας μου με τον θειο μου πηγαιναν απο Περαμα για Σκαραμαγκα για δουλεια με ενα αμερικανικο αυτοκινητο του 60 Panhard και το νερο τους σηκωσε απο το σημειο του παζαριου και τους πηγε βαρκαδα μεχρι την σχολη του ΟΑΕΔ κοντα στο ναυπηγειο.
Εκει τους εριξε στα συρματα του Ναυτικου και ευτυχως που το αυτοκινητο ηταν θεοβαρο και δεν επεσε απο την πλαγια...........

ggs
22/02/2013, 10:34
Ν.Σμύρνη – Προπύλαια μια χαρά ήταν….:p

Μετάνιωσα που δεν πήρα φωτογραφική…. Αντβεντουρ τουρ ….:lol:

Διάσχιση ποταμών και λιμνών και σλαλομ ανάμεσα στα ακινητοποιημένα αυτοκίνητα στην Συγγρού και σε κρατήρες που είχαν ανοίξει στην μέση του δρόμου και ΧΘΕΣ δεν υπήρχαν …

Τα αδιάβροχα και οι μπότες καναν την δουλειά τους…
Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι με κλειστή την ζελατίνα δεν έβλεπα χριστο και με ανοικτή έβλεπα μεν , αλλά εμούν σαν κινέζος που υποφέρει γιατί του κάνουν βελονισμό στο πρόσωπο…

nikos_abel
22/02/2013, 10:42
Ρε nikos_abel, υπάρχει κάποια μεταφυσική εξήγηση? :alien:


Εγώ ξέρω γιατί έγινε όλο αυτό.
Χτες τα πήρα άσχημα που ειχε γίνει η μηχανή κοκκινόχωμα απο την λασποβροχή κι έκατσα και την έπλυνα μετα απο πολύ καιρό.:moutza:

;):lol:

harris_x
22/02/2013, 10:46
πέραν τις πλακίτσας, όντως τις φόρεσα :)
δεν έκανα πλάκα ;)

vaska
22/02/2013, 10:56
μια χαρά είσαι, ο κολλητός μου μου είπε ότι έβγαλε το σώβρακο :D


Είναι ψηλέας ρε ο Σαπίλας ενώ ο δικός σου μάλλον τάπας

:bawl::bawl:

AristidisZ
22/02/2013, 11:03
Είναι ψηλέας ρε ο Σαπίλας ενώ ο δικός σου μάλλον τάπας

:bawl::bawl:
Μπα κανονικός προς το ψηλός είναι κι ο δικός μου, αλλά έπαιζε σε πιο προχωρημένη πίστα :D

sapila racing
22/02/2013, 11:09
Μπα κανονικός προς το ψηλός είναι κι ο δικός μου, αλλά έπαιζε σε πιο προχωρημένη πίστα :D

Δεν υπήρχε πιο προχωρημένη πίστα απο την Πειραιώς, πίστεψέ με.

Julius
22/02/2013, 11:13
Άλιμος – Βουλιαγμένης - Σύνταγμα πολύ νερό αλλά χωρίς χαράδρες ποτάμια και λίμνες

Έφτασα στην δουλεία στεγνότερος απ’οτι ξεκίνησα :lol: (με το scooter εννοείτε)

STOYBI
22/02/2013, 11:29
Έφτασα στην δουλεία στεγνότερος απ’οτι ξεκίνησα :lol: (με το scooter εννοείτε)

Με αυτο πραγμα και στην Αιγινα να πηγαινες παλι δεν θα βρεχοσουν.....!!:lol:

Julius
22/02/2013, 11:38
Με αυτο πραγμα και στην Αιγινα να πηγαινες παλι δεν θα βρεχοσουν.....!!:lol:

δέν πάει Αίγινα φίλος, έχει πρόβλημα με την καρίνα και μπάζει νερά. :boxing:

TROOPER
22/02/2013, 11:43
τελεια φαση!!!!!:a25::a25:

αν εξαιρεσεις οτι πεταχτηκα απο βροντη που μας κατεβασε τους διακοπτες :eyepop:

spyrakos35
22/02/2013, 11:47
τελεια φαση!!!!!:a25::a25:

αν εξαιρεσεις οτι πεταχτηκα απο βροντη που μας κατεβασε τους διακοπτες :eyepop:

την πέρασες για μολότωφ και καλυφθηκες? :lol:

TROOPER
22/02/2013, 11:49
την πέρασες για μολότωφ και καλυφθηκες? :lol:

απλα κοιμομουνα και με ανησυχησε ελαφρως :ZZZ:

harris_x
22/02/2013, 12:00
για αυτό καλό είναι να μην κατηγορούμε το κράτος για τα πάντα, εδώ κοτζάμ Αμερική κόντεψε να καταστραφεί από έναν τυφώνα...
τα ψεύτικα φρεάτια για την παράδοση του έργου τα έχεις ακουστά;
Ας μην ανοίξουμε καλύτερα τέτοια κουβέντα.....

MG-KTiNoS
22/02/2013, 12:14
Το νερό το πρωί Αμφιθέας και Συγγρού ήταν ως το γόνατο !

η διάσχιση έγινε με ΧΤ.
:cool:


τεστ εξωπλισμού...
Η μία μπότα βάζει νερά, η άλλη όχι.
Ψάχνω λύση.

nikos_abel
22/02/2013, 12:24
Το νερό το πρωί Αμφιθέας και Συγγρού ήταν ως το γόνατο !

η διάσχιση έγινε με ΧΤ.
:cool:


τεστ εξωπλισμού...
Η μία μπότα βάζει νερά, η άλλη όχι.
Ψάχνω λύση.


282891

sniper
22/02/2013, 12:27
Ρε πως κάνετε έτσι με λίγη βροχουλα; :confused:

Με τέτοιο καιρό γυρίσαμε από Καρπενήσι με καλοκαιρινές διάτρητες φόρμες....

McGyver
22/02/2013, 12:30
τεστ εξωπλισμού...
Η μία μπότα βάζει νερά, η άλλη όχι.
Ψάχνω λύση.

http://www.sugru.com/

spyrakos35
22/02/2013, 13:11
οχι ρε πστμ.....

http://news247.gr/

TROOPER
22/02/2013, 13:19
Το νερό το πρωί Αμφιθέας και Συγγρού ήταν ως το γόνατο !

η διάσχιση έγινε με ΧΤ.
:cool:


τεστ εξωπλισμού...
Η μία μπότα βάζει νερά, η άλλη όχι.
Ψάχνω λύση.

κοψε το ποδι που φοραει την μποτα που μπαζει.

sniper
22/02/2013, 13:34
κοψε το ποδι που φοραει την μποτα που μπαζει.

:a3:

Bowleno
22/02/2013, 13:39
11 χρονων ε,αρα 67αρης εισαι και εσυ.:beer:



:moutza: που θα μας πεις και 67αρηδες κι εγώ 11 ήμουν και το θυμάμαι αυτό.

το πρωί στις 9 πήγα Αρμακόλα στην Αμφιθέας να αλλάξω ψυγείο στο strada που παρέδωσε το πνεύμα μετά από εναγκαλισμό με το πεζοδρόμιο :cry:
έφτασα με ψιλοβρεγμένα τα παπούτσια (ψιλομπάσανε οι γκέτες) τι πλημμυρα ήταν αυτή εκεί πέρα! :uplate:

AristidisZ
22/02/2013, 13:43
:moutza: που θα μας πεις και 67αρηδες κι εγώ 11 ήμουν και το θυμάμαι αυτό.


εννοεί γεννηθείς το '67 προφανώς :p

paramedic
22/02/2013, 13:43
Ημουν νύχτα για δουλειά Παλαιό Φάληρο. Μέχρι τις 6 ούτε σταγόνα. Μετά γαμήθηκε!!! Οι αστραπές και οι βροντές άρχισαν στις 4:30-5:00. Στις 6:40 έριχνε τόσο νερό που έλεγα "Πάει εδώ θα μείνουμε για πολλές ώρες" μιας και ήταν απίστευτα επικίνδυνο να οδηγησω με τόση βροχή αφού δεν έβλεπες γιατί είχε κοπεί και το ρεύμα στους δρόμους. 7:15 έφυγα γιατί είχε κοπάσει αρκετά αλλά έριξε λίγο χαλάζι για δευτερόλεπτα(ναι όταν πήγα να ανέβω στο μηχανάκι ΤΟΤΕ έριξε. Αν θέλετε λέω νούμερα λόττο). Ηρθα σπίτι(Ανω Λιόσια) μέσα απο ποτάμια απερίγραπτα και ένα εχω να πω για τα σκούτερ "ΓΑΜΑΝΕ στην βροχή". Αγέρωχο το SYM πέρναγε τα ποτάμια χωρίς να κωλώσει ουτε μια στιγμή παρόλο που είχα χωθεί πολύυυυ μέσα στα νερα. Στο δρόμο είδα και 10-15 αυτοκίνητα να έχουν μείνει σε άκρες και φανάρια και τους οδηγούς απελπισμένους. "Πάρτε μηχανάκι ρε για να πατε μια χαρά στις δουλειές σας τέτοιες ημέρες" 'έλεγα απο μέσα μου. Οταν έφτασα σπίτι με συναντάει ο απο πάνω ενοικος: Τι εγινέ μούσκεμα ήρθες?? Οχι ρε λίγο στο σβέρκο βράχηκα ρε γαμώτο. Αυτός πήγαινε να πάρει το κουτί του και είχε ήδη βραχεί πολύ. Εκλασα στο γέλιο.
Τωρα που σηκώθηκα απο τον ύπνο είδα οτι μια κοπέλα πέθανε απο ανακοπη λόγω του σοκ που υπέστη οταν φοβηθηκε τα νερά και μου κόπηκε το γέλιο.:(:(

Motoneos
22/02/2013, 13:43
07:00 Aγ.Ανάργυροι ΑγΣτέφανος , με τη μηχανή 15 λεπτά , στεγνός (με διπλό αδιάβροχο ) να ρίχνει τα άντερά του .
ΤΙ σκατά είναι αυτά στο οδόστρωμα της εθνικής σαν μαύρη μπογιά που έχουν πασαλείψει κάποια σημεία και στο βρεγμένο γλιστράνε σαν διάολοι ;

Μάλλον έχουν βάψει-σβήσει παλιά διαγράμμιση του οδοστρώματος. Γλιστράει σα διάολος. Τα έχω πάθει.

Anty12
22/02/2013, 14:15
Μας τα πρήζετε όταν σας ρίχνει δυο πόντους χιόνι, μας τα πρήζετε κι' όταν σας ψιχαλίζει.......

Attention whores καταντήσατε..........:a39:

paramedic
22/02/2013, 14:30
Μας τα πρήζετε όταν σας ρίχνει δυο πόντους χιόνι, μας τα πρήζετε κι' όταν σας ψιχαλίζει.......

Attention whores καταντήσατε..........:a39:
Και εσείς τσιμπάτε πάντα...μουαχαχαχαχαχαχα!!!

georgemark
22/02/2013, 14:34
Μάλλον έχουν βάψει-σβήσει παλιά διαγράμμιση του οδοστρώματος. Γλιστράει σα διάολος. Τα έχω πάθει.

είναι σαν μπογιά μαύρη αλλά δεν ακολουθεί πάντα παλιά διαγράμμιση,σε πολλά σημεία διακλαδώνονται τα βαψίματα από αυτό το υλικό

Bowleno
22/02/2013, 14:36
εννοεί γεννηθείς το '67 προφανώς :p

Σωστός, παρανόησα :D

mikepap
22/02/2013, 14:39
282906κηφισοςυψος μοσχατου.282902

taskon
22/02/2013, 15:04
Ξυπναω το πρωι κατα τις 7.45 και κοιταω εξω. βλεπω συννεφια και ψιλοβροχο. καιρο δεν ειχα δει γιατι εβλεπα τον Ολυμπιακο, μεγαλη η χαρη του. βαζω παντελονι cordura μποτες μπουφαν και αδιαβροχο και φευγω απο Γλυφαδα για μαρουσι απο καρεα. κινηση της πτνας αλλα βροχη οχι πολυ. περναω καρεα και φτανω διασταυρωση περιφερειακου αττικης και κατεχακη με την βροχη να δυναμωνει και πολυ σπρει. βλεπω την κινηση για κατεχακη και λεω να παω απο αττικη να ειμαι πιο ανετος. μολις φτανω στα διοδια βλεπω ενα τοπιο σαν χιονισμενο. λεω ρε πστ μου δεν εχω ξυπνησει ακομα. χαλαζι πολυ χοντρο και μπορουσες να πας μονο πισω απο αυτοκινητα και να ακολουθησεις ροδιες αλλιως ειχεις γλιστρησει κατευθειαν. τεσπα εκανα γλυφαδα μαρουσι 50 λεπτα και απο αττικη οδο. σκεφτομαι ομως οτι αν ημουν με αυτοκιντο θα ειχα αυτοκτονησει.


ps συμβουλη σε οδηγους παπιων οι οποιοι με τετοια βροχη επιλεγουν να κυκλοφορουν ξεκρανωτοι μονο με την κουκουλα του μπουφαν τους και να πανε με 5χαω γιατι δεν βλεπουν την τυφλα τους αλλα ουτε τις καθρεφτες τους. Η κινηση προκαλει νευρα και την αλλη φορα που θα με πατε καροτσακι, θα σας κλωτσησω και θα περασω.

OldMan
22/02/2013, 15:12
Τελικά έβρεξε..??

el_hymador
22/02/2013, 15:49
Εσείς που κυκλοφοράτε γιατί εμείς είμαστε σεμνές κοπέλες και μένουμε σπίτι, η Λ. Κηφισσού έχει πάθει καμία κακαράτζα; Πρέπει να κατέβω ΣΕΦ (από Μεταμόρφωση) το απόγευμα.

Motoneos
22/02/2013, 16:22
Εσείς που κυκλοφοράτε γιατί εμείς είμαστε σεμνές κοπέλες και μένουμε σπίτι, η Λ. Κηφισσού έχει πάθει καμία κακαράτζα; Πρέπει να κατέβω ΣΕΦ (από Μεταμόρφωση) το απόγευμα.

http://www.news.gr/maps/street-traffic/article/40225/kinhsh-stoys-dromoys.html

paramedic
22/02/2013, 16:47
Εσείς που κυκλοφοράτε γιατί εμείς είμαστε σεμνές κοπέλες και μένουμε σπίτι, η Λ. Κηφισσού έχει πάθει καμία κακαράτζα; Πρέπει να κατέβω ΣΕΦ (από Μεταμόρφωση) το απόγευμα.
Το πρωί με τόση βροχη και μια χαρά κυκλοφορούσες οπότε τώρα θα είναι piece of cake φάση.

@ngelos
22/02/2013, 17:40
Τι έχετε κάνει εκεί ρε παλικάρια???
...Λίγο νεράκι έριξε και κοντέψατε να πνηγείτε...:lol:
Θα τα βλέπει ο Vaska και οι υπόλοιποι Πατρινοί και θα γελάνε.:D

sniper
22/02/2013, 18:31
Μας τα πρήζετε όταν σας ρίχνει δυο πόντους χιόνι, μας τα πρήζετε κι' όταν σας ψιχαλίζει.......

Attention whores καταντήσατε..........:a39:

E πες τα ντε!

sniper
22/02/2013, 18:33
Τελικά έβρεξε..??

Ναι αλλά τίποτα τραγικό... Απλά οι Αθηναίοι είχαν να δουν βροχή από τον μεσοπόλεμο.

AUFGEBRACHT
22/02/2013, 18:37
Free of charge :D

282939

byron
22/02/2013, 18:53
Ναι αλλά τίποτα τραγικό... Απλά οι Αθηναίοι είχαν να δουν βροχή από τον μεσοπόλεμο.

Απο το 1961 (http://news247.gr/eidiseis/afieromata/h_shmerinh_kataigida_einai_h_megaluterh_apo_to_1961_sthn_attikh.2139125.html) φιλαράκι.

AristidisZ
22/02/2013, 18:55
Απο το 1961 (http://news247.gr/eidiseis/afieromata/h_shmerinh_kataigida_einai_h_megaluterh_apo_to_1961_sthn_attikh.2139125.html) φιλαράκι.

ή μετά την 1η ολυμπιάδα (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=537934199584474&set=a.457411907636704.104741.177864418924789&type=1&theater)

sapila racing
22/02/2013, 18:59
Επρεπε να μου κόψει οτι θα ηταν adventure η φάση να βαλω την καμερα (με την αδιαβροχη θηκη) να βγαζω την Πειραιώς.

Αλλο να το ακούς κι αλλο να το ζείς. :sick:

byron
22/02/2013, 19:09
Επρεπε να μου κόψει οτι θα ηταν adventure η φάση να βαλω την καμερα (με την αδιαβροχη θηκη) να βγαζω την Πειραιώς.

Αλλο να το ακούς κι αλλο να το ζείς. :sick:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=68518 :a49:

sapila racing
22/02/2013, 19:18
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=68518 :a49:

Το είχα ξεχάσει ενω το είχα διαβάσει.
Απο εκεί περασα αλλά ηταν χειρότερα αυτη τη φορά! Το παρκινγκ του Praktiker παντως ηταν όαση, οντας πιο ψηλά από τον δρόμο.
Ειχε κι εντονο ρεύμα το νερό και ηταν πολύ επικίνδυνο να σε τουμπάρει αν δεν ησουν ευθεία. Το νερό φλέρταρε με το φιλτροκούτι σε καποια φάση και σκεφτόμουν τι θα γίνει ετσι κι εφτανε εκει. Εκτός του οτι θα έσβηνε, θα εκανε και μεγαλη ζημιά, κι αν έπεφτα εκει μεσα με το laptop στην πλάτη, η ζημια θα ηταν ακόμα μεγαλύτερη!
Ετσι εκοψα απ τα στενα που εχουν λιγότερο νερό, εκει που τα αυτοκινητα ειχαν μείνει ανεβηκα πεζοδρόμιο και αυτοί οι 10-15 ποντοι λιγότερου νερού ηταν σωτηρία. Ετσι βγηκα Χαμοστερνας και μετα ηταν πιο ησυχα τα πραγματα.
Τελικά έφτασα πάντως. :eleison:

MikeG
22/02/2013, 19:20
Εμ, γι'αυτό χρειάζεται το ον οφ, μη πω εντούρο :D Απορώ πως ζείτε εκεί ρε παιδιά.. :lol:

byron
22/02/2013, 19:25
Τελικά έφτασα πάντως. :eleison:

Όλα καλά :beer:

sniper
22/02/2013, 19:38
Απο το 1961 (http://news247.gr/eidiseis/afieromata/h_shmerinh_kataigida_einai_h_megaluterh_apo_to_1961_sthn_attikh.2139125.html) φιλαράκι.

Δεν είχα γεννηθεί ακόμα.

boussias
22/02/2013, 23:04
Εμένα τελικά οι μηχανές κολυμπούσαν με παπάκια, στο υπόγειο. Μέχρι τις 18:00 έβγαζα τα νερά. Πλάκα είχε, αναρτησεις, μπροστινά, fairing να επιπλέουν. Marzocchi Vs Showa. Eυτυχώς οι μηχανές είναι σε stand και το νερό πήγε μέχρι τους τροχούς.
108 κυβικά νερό ανα τετραγωνικό μέτρο στην Αγία Παρασκευή. Τόσο βρέχει είπαν, Φεβρουάριο, Μαρτιο και Απρίλιο μαζί. Όσο θα έβρεχε σε 3 μήνες έβρεξε σε 5 ώρες. Πάλι καλά που έφυγαν τα νερά... Λυπάμαι για την κοπέλα. Ήταν 10 λεπτά απο το σπίτι μου. :(

OrionV
22/02/2013, 23:41
αυτο ειναι το πνευμα...


http://www.youtube.com/watch?v=Gmj4neyRd3I

spyrakos35
22/02/2013, 23:55
αυτο ειναι το πνευμα...


http://www.youtube.com/watch?v=Gmj4neyRd3I

α, μωρη ποτάνα χόνδα

που σαι ρε χριστόφορεεεεεεεεεεεεεεεεεε :lol: