PDA

View Full Version : θα ηθελα την γνωμη σας...



hurricane
24/02/2013, 22:55
καλησπερα σε ολη την παρεα. ονομαζομαι Θνασης και παρακολουθω εδω και καποιο διαστημα το φορουμ και σκεφτηκα να ρωτησω την αποψη σας πανω σε ενα θεμα που με απασχολει...

ειμαι 26 χρονων και μεχρι τωρα δεν ειχα ποτε δικη μου μηχανη-παπι-σκουτερ κλπ παρα μονο εχω οδηγησει σκουτερ και παπια φιλων. εχω διπλωματα β και γ κατηγοριας αλλα οχι για μηχανη.. σκεφτομαι λοιπον να προβω στην εκδοση διπλωματος η οποια θα συνοδευτει απο την αγορα της aprilia mana 85o gt επελεξα αυτη την μηχανη διοτι ειναι αυτοματη και θεωρω πως δεν θα δυσκολευτω με τις ταχυτητες κλπ κλπ...

η δικη σας αποψη για το θεμα μ ποια ειναι???

MG-KTiNoS
24/02/2013, 22:57
να προβείς !

Dant3
25/02/2013, 02:01
αλλα να μην παρεις το μανα μονο και μονο για τις ταχυτητες...
εννοω οτι αν σου αρεσει και βαζεις σαν επιπλεον το οτι εινια αυτοματο,παρε το.
αν το παιρνεις μονο για το αυτοματο τοτε να παρεις με ταχυτητες.θα τις μαθεις και θα γουσταρεις και πιο πολυ...

hurricane
25/02/2013, 17:40
οχι η μανα μου αρεσει και απλα το αυτοματο κιβωτιο ειναι ενα συν στα υπολοιπα..οι ενστασσεις μου ειναι γενικαστο οτι ειμαι 26 χρονων και δεν εχω καποια ιδιαιτερη εμπειρια πανω σε μηχανες....

MikeG
25/02/2013, 19:34
Βγάλε το δίπλωμα σου & άρχισε σιγά σιγά να ψάχνεις για μοτοσυκλέτες γενικά, να δεις τι υπάρχει-τι σου αρέσει. Μη σε φοβίζει ο συμπλέκτης.

Καλωσήρθες!

mikes
25/02/2013, 21:11
γνωμη δικη μου, οτι ακομα και αν παρεις το ΜΑΝΑ διπλωμα βγαλε ανεξαρτητο με συμπλεκτη! μη βγαλεις χωρις, γιατι δεν θα μπορεις να οδηγησεις κανενα αλλο μηχανακι αν αργοτερα θελησεις να πας σε κατι αλλο!!

TROOPER
26/02/2013, 08:47
γνωμη δικη μου, οτι ακομα και αν παρεις το ΜΑΝΑ διπλωμα βγαλε ανεξαρτητο με συμπλεκτη! μη βγαλεις χωρις, γιατι δεν θα μπορεις να οδηγησεις κανενα αλλο μηχανακι αν αργοτερα θελησεις να πας σε κατι αλλο!!

+ 1

DimChios
26/02/2013, 08:54
οχι η μανα μου αρεσει

Οιδήποδα εσύ?!

:lol:


Μην απορρίψεις το συμπλέκτη! ;)
Να σαι σίγουρος οτι θα γουσταρεις!

Καλωσήρθες! :wave2:

Pardalotzatziki
26/02/2013, 08:55
γνωμη δικη μου, οτι ακομα και αν παρεις το ΜΑΝΑ διπλωμα βγαλε ανεξαρτητο με συμπλεκτη! μη βγαλεις χωρις, γιατι δεν θα μπορεις να οδηγησεις κανενα αλλο μηχανακι αν αργοτερα θελησεις να πας σε κατι αλλο!!

...και θα θελησεις...

Καλο ξεκινημα και μη φοβασαι το συμπλεκτη. Κανενας δεν τον ηξερε εκ γεννετης....βρες κανα παπι ή βεσπα να παρεις μια ιδεα και θα το καταφερεις.

devil's animal
26/02/2013, 08:57
Βγάλε το δίπλωμα σου & άρχισε σιγά σιγά να ψάχνεις για μοτοσυκλέτες γενικά, να δεις τι υπάρχει-τι σου αρέσει. Μη σε φοβίζει ο συμπλέκτης.

Καλωσήρθες!

+1000

πυξιδας990
26/02/2013, 09:03
ωραιο το mana gt,ειναι και φορτωμενο με πραγματακια.καλη αγορα.

hurricane
26/02/2013, 18:01
σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τις συμβουλες σας..
ενεκα ασχετος με μηχανες τις βρισκω ολες πολυ χρησιμες...στην ιδια κατηγορια με το μανα πανω κατω τι αλλες επιλογες υπαρχουν???cb kai z απορριπτονται απο τωρα (χωρις ιδιαιτερο λογω απλα γουστα ειναι αυτα :p )να αναφερω πως απο υχος ειμαι περιπου στο 1.70....
απο αυριο θα αρχισω να ρωταω σε σχολες για κοστος διπλωματος...

mikepap
26/02/2013, 18:23
προχωρα με αργα κ σταθερα βηματα,την αρχη την κανεις με το διπλωμα.η εξηκιοση ερχεται σιγα-σιγα κ ειναι εθισμος.κοιτα ακου κ μην βιαστης ουτε να ενθουσιαστης με την πρωτη.αφουγκρασου ,εκει ειναι κ σε περιμενει.καλωσηρθες στα γκαζοφιλαρακια.

Pardalotzatziki
26/02/2013, 18:27
σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τις συμβουλες σας..
ενεκα ασχετος με μηχανες τις βρισκω ολες πολυ χρησιμες...στην ιδια κατηγορια με το μανα πανω κατω τι αλλες επιλογες υπαρχουν???cb kai z απορριπτονται απο τωρα (χωρις ιδιαιτερο λογω απλα γουστα ειναι αυτα :p )να αναφερω πως απο υχος ειμαι περιπου στο 1.70....
απο αυριο θα αρχισω να ρωταω σε σχολες για κοστος διπλωματος...

Kawasaki ER-6??