PDA

View Full Version : Πολλεσ Καλημερεσ



Nefeli
24/02/2004, 10:12
Φιλαράκια καλημερούδια……………………

Πως περάσατε…………….. ελπίζω καλά.

Να σας ζητήσω εξ αρχής συγνώμη γιατί μπορεί και να σας μαυρίσω λίγο σήμερα.

Την Παρασκευή είδα κάποιον με παπί να περνά τον δρόμο χωρίς να υπολογίσει ένα κοριτσάκι πάνω σε αναπηρικό καροτσάκι (ήταν από αυτά που κινούνται με μπαταρία) που έπρεπε να περάσει καθώς έφευγε από το σχολείο του δρόμο διπλής κατεύθυνσης με σταματημένα τα αυτοκίνητα και από τις δύο πλευρές για να της δώσουν προτεραιότητα να περάσει. Δεν μπορούσε να περιμένει να περάσει το κοριτσάκι και πέρασε πολύ κοντά του, εκείνο φοβήθηκε σταμάτησε και αφού το παπί έφυγε ξαναξεκίνησε το καροτσάκι του και πέρασε.

Να σας πω επίσης ότι μέσα σε αυτές τις μέρες έμαθα από φίλες και φίλους για <<πόρτες>> που έφαγαν, για <<πόρτες >> που άνοιξαν και τις έφαγαν στα μούτρα και <<πόρτες>> που έκλεισαν ………….

Επίσης αν του χρόνου ο αετός μου ξαναπιαστεί στο ψηλότερο κλαδί του πεύκου θα τον αφήσω εκεί γιατί φέτος γλίτωσα το τσάκισμα στο παραπέντε.

Τώρα πόσο σημαντικά είναι αυτά για εσάς δεν ξέρω εμένα όμως μου έβγαλαν διάφορα και διαφορετικά συναισθήματα και θέλω να σας στείλω με όλη μου την αγάπη το παρακάτω κειμενάκι. Είναι λίγο μεγάλο και αν στη μέση βαρεθείτε ή δεν σας ενδιαφέρει δεν πειράζει.

Πολλά φιλάκια σε όλους σας.


"Ένα σπουδαίο πνεύμα μας αποχαιρετά"

Ο Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκες έχει αποσυρθεί από τη δημόσια ζωή για λόγους υγείας: καρκίνος στους λεμφαδένες. Η κατάστασή του μοιάζει να επιδεινώνεται μέρα με τη μέρα. Η αποχαιρετιστήρια επιστολή που ακολουθεί εστάλη από τον συγγραφέα στους φίλους του :

"Αν ο Θεός ξεχνούσε για μια στιγμή ότι είμαι μια μαριονέτα φτιαγμένη από κουρέλια και μου χάριζε ένα κομμάτι ζωή, ίσως δεν θα έλεγα όλα αυτά που σκέφτομαι, αλλά σίγουρα θα σκεφτόμουν όλα αυτά που λεω εδώ.
Θα έδινα αξία στα πράγματα, όχι γι' αυτό που αξίζουν, αλλά γι' αυτό που σημαίνουν.
Θα κοιμόμουν λίγο, θα ονειρευόμουν πιο πολύ, γιατί για κάθε λεπτό που κλείνουμε τα μάτια, χάνουμε εξήντα δευτερόλεπτα φως. Θα συνέχιζα όταν οι άλλοι σταματούσαν, θα ξυπνούσα όταν οι άλλοι κοιμόταν. Θα άκουγα όταν οι άλλοι μιλούσαν και πόσο θα απολάμβανα ένα ωραίο παγωτό σοκολάτα!
Αν ο Θεός μου δώριζε ένα κομμάτι ζωή, θα ντυνόμουν λιτά, θα ξάπλωνα μπρούμυτα στον ήλιο, αφήνοντας ακάλυπτο όχι μόνο το σώμα αλλά και την ψυχή μου.
Θεέ μου, αν μπορούσα, θα έγραφα το μίσος μου πάνω στον πάγο και θα περίμενα να βγει ο ήλιος. Θα ζωγράφιζα μ' ένα όνειρο του Βαν Γκογκ πάνω στα άστρα ένα ποίημα του Μπενεντέτι κι ένα τραγούδι του Σερράτ θα ήταν η σερενάτα που θα χάριζα στη σελήνη. Θα πότιζα με τα δάκρια μου τα τριαντάφυλλα, για να νοιώσω τον πόνο από τ' αγκάθια τους και το κοκκινωπό φιλί των πετάλων τους...
Θεέ μου, αν είχα ένα κομμάτι ζωή... Δεν θα άφηνα να περάσει ούτε μία μέρα χωρίς να πω στους ανθρώπους ότι αγαπώ, ότι τους αγαπώ. Θα έκανα κάθε άνδρα και γυναίκα να πιστέψουν ότι είναι οι αγαπητοί μου και θα ζούσα ερωτευμένος με τον έρωτα.
Στους ανθρώπους θα έδειχνα πόσο λάθος κάνουν να νομίζουν ότι παύουν να ερωτεύονται όταν γερνούν, χωρίς να καταλαβαίνουν ότι γερνούν όταν παύουν να ερωτεύονται! Στο μικρό παιδί θα έδινα φτερά, αλλά θα το άφηνα να μάθει μόνο του να πετάει. Στους γέρους θα έδειχνα ότι το θάνατο δεν τον φέρνουν τα γηρατειά αλλά η λήθη. Έμαθα τόσα πράγματα από σας, τους ανθρώπους... Έμαθα πως όλοι θέλουν να ζήσουν στην κορυφή του βουνού, χωρίς να γνωρίζουν ότι η αληθινή ευτυχία βρίσκεται στον τρόπο που κατεβαίνεις την απόκρημνη πλαγιά. Έμαθα πως όταν το νεογέννητο σφίγγει στη μικρή παλάμη του, για πρώτη φορά, το δάχτυλο του πατέρα του, το αιχμαλωτίζει για πάντα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί. Είναι τόσα πολλά τα πράγματα που μπόρεσα να μάθω από σας, αλλά δεν θα χρησιμεύσουν αλήθεια πολύ, γιατί όταν θα με κρατούν κλεισμένο μέσα σ' αυτή τη βαλίτσα, δυστυχώς θα πεθαίνω.
Να λες πάντα αυτό που νιώθεις και να κάνεις πάντα αυτό που σκέφτεσαι. Αν ήξερα ότι σήμερα θα ήταν η τελευταία φορά που θα σ' έβλεπα να κοιμάσαι, θα σ' αγκάλιαζα σφιχτά και θα προσευχόμουν στον Κύριο για να μπορέσω να γίνω ο φύλακας της ψυχής σου. Αν ήξερα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία φορά που θα σ' έβλεπα να βγαίνεις απ' την πόρτα, θα σ' αγκάλιαζα και θα σου 'δινα ένα φιλί και θα σε φώναζα ξανά για να σου δώσω κι άλλα. Αν ήξερα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία φορά που θα άκουγα τη φωνή σου, θα ηχογραφούσα κάθε σου λέξη για να μπορώ να τις ακούω ξανά και ξανά. Αν ήξερα ότι αυτές θα ήταν οι τελευταίες στιγμές που σ' έβλεπα, θα έλεγα "σ' αγαπώ" και δεν θα υπέθετα, ανόητα, ότι το ξέρεις ήδη.
Υπάρχει πάντα ένα αύριο και η ζωή μας δίνει κι άλλες ευκαιρίες για να κάνουμε τα πράγματα όπως πρέπει, αλλά σε περίπτωση που κάνω λάθος και μας μένει μόνο το σήμερα, θα ΄θελα να σου πω πόσο σ' αγαπώ κι ότι ποτέ δεν θα σε ξεχάσω.
Το αύριο δεν το έχει εξασφαλίσει κανείς, είτε νέος είτε γέρος. Σήμερα μπορεί να είναι η τελευταία φορά που βλέπεις τους ανθρώπους που αγαπάς. Γι' αυτό μην περιμένεις άλλο, κάν' το σήμερα, γιατί αν το αύριο δεν έρθει ποτέ, θα μετανιώσεις σίγουρα για τη μέρα που δεν βρήκες χρόνο για ένα χαμόγελο, μια αγκαλιά, ένα φιλί και ήσουν πολύ απασχολημένος για να κάνεις πράξη μια τελευταία τους επιθυμία. Κράτα αυτούς που αγαπάς κοντά σου, πες τους ψιθυριστά πόσο πολύ τους χρειάζεσαι, αγάπα τους και φέρσου τους καλά, βρες χρόνο για να τους πεις "συγνώμη", "συγχώρεσέ με", "σε παρακαλώ", "ευχαριστώ" κι όλα τα λόγια αγάπης που ξέρεις.

Κανείς δεν θα σε θυμάται για τις κρυφές σου σκέψεις. Ζήτα απ' τον Κύριο τη δύναμη και τη σοφία για να τις εκφράσεις. Δείξε στους φίλους σου τι σημαίνουν για σένα."

afrotwin
24/02/2004, 10:52
AGAPITI NEFELI
XTIPA ME TA XERIA SOU MIA FORA ENA PALAMAKI
SE EKINI TIN GTIGMI TOU XTIPIMATOS KAPOU STON KOSMO SIMVENOUN TA AKOLOU8A
KAPIOS STO KOSMO ERXETE STIN ZOI ME TO PROTO TOU KLAMA
KAPIOS AFINI TIN TELEFTEA TOU PNOI
KAPIOS STOUKARI ME TIN MIXANI TOU SE KAPIO EMPODIO
KAPIOS STOUKARI ME TO AFTOKINITO TOU
KAPIOU TOU ERXETE EMPNEFSI TOU EPOMENOU SINGRAFIKOU TOU ERGOU
KAPIOS LISTEVETE
KAPIOS PNIGETE SE KAPIA 8ALASA
KAPIOS STRAVOKATAPIE KE PNIGETE
KAPIOS PIROVOLITE
KAPIOS ENXIRIZETE
KAPIOS KSIPNAI APO KOMA
KAPIOS KATAFERNI KAPIO PSILO EPITEGMA
KAPIOS ANAKALIPTI KATI KENOURIO GIA TIN AN8ROPOTITA
KE TOSA ALA POU MPORI NA SIMVENOUN AFTIN TIN STIGMI STON KOSMO
EFTIXOS DEN IME TOSO MEGALOMANIS POU NA NOMIZO OTI IME 8EOS KE MPORO NA NIASTO GIA OLOUS KE NA KANO KATI GIA OLOUS.
EPISIS DEN MPORO NA AGAPAO TOUS PANTES GIATI MESA STOUS PANTES INE KE DOLOFONI XEREKAKI VIASTES KE IPAME DEN IME 8EOS
EPISIS O MARKES KE O KA8E MARKES 8A PE8ENE KAPIA STIGMI
ELPIZO AFTA POU MAS IPE ME TON TROPO TOU NA ITAN AFTA POU I8ELE NA MAS PI KE EMIS NA TA EKLAVAME ETSI OPOS TA IPE

I EVES8ISIA EXI NA KANI ME TO POSO IMASTE IKANI NA LAMVANOUME NOIMATA APO TIN ZOI KE NA TA XRISIMOIPOUME GIA TIN EKSELIKSI MAS OS ONTOTITES
KE DEN INE I MELO KATASTASIS POU POLES GINEKES EXOUN ANAGKI GIA NA EKFRASOUN KE NA EKTONOSOUN TON PONO POU KRIVI TO SOMA TOUS

KE EPISIS 8A MPOROUSE NA PI KANIS DEN LIPAME GIA AFTOUS POU PE8ENOUN ALA GIA AFTOUS POU GENIOUNTE

EPISIS AGAPAME OTI AGAPAME KE AFTO EXI ENA ORIO

EPISIS AN O PAPAKIAS INE EROTEVMENOS DEN VLEPI MPROSTA TOU
AFTO POU MAS SOZI APO TON KINDINO INE MIA APLI LOGIKI AN DEN TIN EXOUME IMASTE EPIKINDINI KE GIA TON IDIO MAS TON EAFTO. AFTI I LOGIKI KRATAI SE ISOROPIA TA PANTA KE KANIS DEN LITOURGI ME TIN DIKI MAS LOGIKI KE SINEPIA.

EFTIXOS MALON MIA SIMPATIKI LOGIKI ESOSE APO TO ATIXIMA TO KAROTSAKI ME TON PAPAKIA

STO BOUNO PAME ME MPOTES GIA NA MIN KINDINEVOUME NA FAME SAVOURA

KALO TAKSIDI STON MARKES

KE NA IMASTE KALA NA GNORIZOMASTE KE AN TO AKSIZOUME NA AGAPIOMASTE GIA AFTO POU IMASTE KE OXI GIA AFTO POU PROFASIZOMASTE

KE EPISIS AN TA EXIS PARI STO KRANIO GIA KAPIO LOGO ME TIS APOPSIS MOU 8A ME SIXTIRIAZIS KE KALA 8A KANIS
ALA MIN MILAS ALO GIA AGAPI.........................

Nefeli
24/02/2004, 12:30
Αν σκέφτεσαι ότι με αυτά που μου λες μπορεί να σε σιχτιρίζω κάνεις λάθος και ελπίζω να μην με σιχτιρίζεις και εσύ.
Αυτά που λεει ο καθένας καλά ή κακά, ευχάριστα ή δυσάρεστα, έξυπνα ή ανόητα……….
Σαφώς είναι αυτά που θέλει να πει και εμείς σε καμιά περίπτωση δεν τα εκλαμβάνουμε όπως τα λεει αλλά όπως μας αρέσουν ή μας βολεύουν, κατά πόσο και πως μπορούμε να τα επεξεργαστούμε και κάτω από ποιες συνθήκες είμαστε όταν τα ακούμε ή τα διαβάζουμε.
Σαφώς δεν είσαι θεός όπως δεν είναι κανείς μας άλλωστε και δεν μπορούμε να νοιαστούμε και να σώσουμε όλο τον κόσμο, εγώ αυτό που κάνω είναι να προσπαθώ για τον εαυτό μου. Τώρα το ποιους αγαπάμε είναι μια άλλη υπόθεση, να γνωρίζεις όμως ότι υπάρχουν άνθρωποι που αγαπούν και ανθρώπους σαν αυτούς που ανέφερες και αυτό είναι ανθρώπινο.
Ούτως ή άλλως τα νοήματα που λαμβάνουμε λειτουργούν στο να προχωρούν την εξέλιξη μας και έτσι μπορούμε να εκπλήσσουμε τους γύρω μας ευχάριστα ή δυσάρεστα.
Έχω σκεφτεί πολλές φορές αν πρέπει να λυπάμαι αυτούς που πεθαίνουν ή αυτούς που γεννιούνται και δεν έχω καταλήξει κάπου και αυτό γιατί δεν ξέρω αν έχω το δικαίωμα να αποφασίσω εγώ για το αν δικαιούνται το δικαίωμα της ζωής όποια και αν είναι αυτή.
Εγώ πιστεύω ότι ο έρωτας δεν μας κάνει τυφλούς αλλά ακριβώς το αντίθετο μας ανοίγει τα μάτια, μας δυναμώνει την λογική και κατά προέκταση και τις πράξεις μας και τις συνέπειες αυτών ή τουλάχιστον έτσι θα πρέπει να είναι.
Δεν μιλάω για ένα συγκεκριμένο είδος αγάπης αλλά για αυτό το συναίσθημα που σου δίνει την πλήρη ελευθερία να αγαπάς και ν’ αγαπιέσαι και αυτό δεν έχει όρια, επίσης δεν είναι μελοκαταστάσεις γυναικών και δεν έχει να κάνει με πόνο κορμιού γιατί παυσίπονα υπάρχουν πολλά. Έχει να κάνει όμως
με το ότι το προφασιζόμαστε είναι ή αφορμή η αιτία είναι ότι δεν είμαστε καλά.


Λες άμα μεγαλώσω και γίνω γριά και έχω φαει μερικές στραπάτσες να αλλάξω γνώμη? Δε βαριέσαι θα είμαι γριά.

Φιλάκια

:)

afrotwin
24/02/2004, 13:01
se ola apantao
safos.
mono pou i agapi ine kati egkefaliko ke an tin ksexorisoume apo ola osa tin ipoxreonoume na periklioi 8a katalavoume peritinos prokite
endiktika sou leo oti agapame tin zoi
agapame ton an8ropo
agapame tin fisi
agapame tis empiries
agapame to aftokinito mas
agapame to parteri me tis kamenlies
agapame tous ksilinous fraktes
agapame tis tade alatopiperieres
agapame tis mixanes mas
agapame tis miges pou pe8enoun prin pesoun sto kranos mas

den ksero an egine arketa disnoitos?
patnos
istorika sto onoma tis agapis exoun gini ta xirotera egklimata
ke ego exo anagki apo ton akrivi orismo tis agapis

ke episis filia

jimbar
24/02/2004, 13:14
[για μια φορά θα γράψω χωρίς word και διορθοτές άρα, συνχωρέστε τα λάθη μου...]

μικρούλα [έτσι νιόθω τώρα και δεν το λέω κακοπροαίρετα],

το διάβασα και μπορώ να σου πώ ότι έστο και για λίγο, έβαλε και πάλι χρώμα στην ψυχή μου. Ναι είναι αλήθεια ότι έτσι πρέπει να νιόθουμε και να τα λέμε αλλά ...

Όσο με αφορά έχω ξεφίγει πολλές φορές, και επειδή ανήκω στα άτομα χωρίς γονείς θα σου πω απλά ότι έχω μάθει να «απολαμβάνω» στην ζωή μου. Απολαμβάνω τις φιλίες, τις ερωτικές εμπειρίες, το φαγητό, τα καμώματά, τις ζήλιες, τις χαρές αν και είναι πιο λίγες από τις λύπες, τις βόλτες, την θάλασσα, την παραλία, τα βράδια, τις μέρες, τα πρωινά … και όλα τα «μου».


Το θέμα είναι τι νιώθω, τι αποκομίζω [εμπειρικά εννοώ] από αυτά και τι δίνω στους άλλους όπως και στον εαυτό μου. Γι’αυτό χαμογέλα διότι η ζωή είναι ωραία απλά … τα έχει με άλλον λέω και προσπερνώ τα βάσανά μου. Απλά χαμογελώ και απολαμβάνω.

[τελικά χωρις word κάνω τρομερά λάθη. δεν γίνεται ...]

να μου είσαι πάντα καλά και να απολαμβάνεις τα πάντα στην ζωή ...

Nefeli
24/02/2004, 14:12
Ωραία τα λέμε σήμερα……..
Μήπως το κάναμε λίγο προσωπικό μας……………….

se ola apantao
safos.
Και εγώ σοφώς

mono pou i agapi ine kati egkefaliko ke an tin ksexorisoume apo ola osa tin ipoxreonoume na periklioi 8a katalavoume peritinos prokite
Η αγάπη λειτουργεί για να είναι ο εγκέφαλος καλά, αν την υποχρεώνουμε μας υποχρεώνουμε κι χάνουμε το παιχνίδι με τον εαυτό μας

endiktika sou leo oti agapame tin zoi
Αγαπάμε αυτό που ο καθένας ξεχωριστά και για την πάρτι του εννοεί ζωή

agapame ton an8ropo
Ιδέα σου για αυτό είμαστε απάνθρωποι

agapame tin fisi
Και της φερόμαστε παραφύση

agapame tis empiries
αναζητάμε τις εμπειρίες

agapame to aftokinito mas
Κ…….. με το αυτοκινητό μας αυτοί που δεν έχουν μηχανή

agapame to parteri me tis kamenlies
θαυμάζουμε το παρτέρι με τις καμέλιες

agapame tous ksilinous fraktes
θαυμάζουμε τους ξύλινους φράχτες και πολλές φορές τους πηδάμε

agapame tis tade alatopiperieres
μου είναι αδιάφορες

agapame tis mixanes mas
Κ…….. με τις μηχανές μας αυτοί που δεν έχουν αυτοκίνητο

agapame tis miges pou pe8enoun prin pesoun sto kranos mas
ελπίζουμε να μην πέσουν στο κράνος μας και σιχαινόμαστε να τις καθαρίζουμε γιατί ξέρουμε που έχουν κάτσει πριν

den ksero an egine arketa disnoitos?
Αντιθέτως βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους

patnos
istorika sto onoma tis agapis exoun gini ta xirotera egklimata
αυτό έχει να κάνει με το καλό του μυαλού μας

ke ego exo anagki apo ton akrivi orismo tis agapis
Δεν έχουμε ανάγκη από τον ορισμό αλλά από την ουσία της
Αν την γράψεις αγάπι ή αγάπη απλά αλλάζει η ορθογραφία το νόημα και η ουσία είναι ίδιες.

ke episis filia
Φιλούμπες

Nefeli
24/02/2004, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
[για μια φορά θα γράψω χωρίς word και διορθοτές άρα, συνχωρέστε τα λάθη μου...]

μικρούλα [έτσι νιόθω τώρα και δεν το λέω κακοπροαίρετα],

το διάβασα και μπορώ να σου πώ ότι έστο και για λίγο, έβαλε και πάλι χρώμα στην ψυχή μου. Ναι είναι αλήθεια ότι έτσι πρέπει να νιόθουμε και να τα λέμε αλλά ...

Όσο με αφορά έχω ξεφίγει πολλές φορές, και επειδή ανήκω στα άτομα χωρίς γονείς θα σου πω απλά ότι έχω μάθει να «απολαμβάνω» στην ζωή μου. Απολαμβάνω τις φιλίες, τις ερωτικές εμπειρίες, το φαγητό, τα καμώματά, τις ζήλιες, τις χαρές αν και είναι πιο λίγες από τις λύπες, τις βόλτες, την θάλασσα, την παραλία, τα βράδια, τις μέρες, τα πρωινά … και όλα τα «μου».


Το θέμα είναι τι νιώθω, τι αποκομίζω [εμπειρικά εννοώ] από αυτά και τι δίνω στους άλλους όπως και στον εαυτό μου. Γι’αυτό χαμογέλα διότι η ζωή είναι ωραία απλά … τα έχει με άλλον λέω και προσπερνώ τα βάσανά μου. Απλά χαμογελώ και απολαμβάνω.

[τελικά χωρις word κάνω τρομερά λάθη. δεν γίνεται ...]

να μου είσαι πάντα καλά και να απολαμβάνεις τα πάντα στην ζωή ...


Ευχαριστώ για το μικρούλα αν και δεν έχουμε μεγάλη διαφορά.

Μα περισσότερο ευχαριστώ γιατί έβαλα λίγο χρώμα στην ψυχή σου

Αυτό εννοούσα και ήθελα σήμερα με όσα έγραφα να βάλω λίγο χρώμα.

Αυτό είναι η ζωή να απολαμβάνεις τα μου χωρίς να κλέβεις τα σου και τα του γιατί αν γίνεται έτσι επειδή το κρυφτούλη με τον εαυτό μας είναι φοβερό έρχονται οι χαρές και οι λίπες.

Όσο ζω χαμογελώ και απολαμβάνω και έτσι η ζωή τα έχει μαζί μου.

Τα βάσανα δεν προσπερνιούνται (βέβαια δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς) διορθώνονται όμως σαν προβλήματα. Το μόνο που δεν διορθώνεται είναι ο θάνατος.


Επίσης να είναι καλά
:)

sniper
24/02/2004, 15:25
Μα τι λέτε ποιητές;

:eyepop:

Spazz
24/02/2004, 15:26
να πω κι εγω κατι?19 χρονων ειμαι βεβαια που λιγο πολυ σημαινει οτι μεσα στο κεφαλι σου γινεται της πουτα***!αλλα ρε φιλε χαλαρωστε πολυ το κουρασατε το θεμα!!!!!!πες απλα οτι οσο πρεπει να λειτουργουμε βαση λογικης αλλ τοσο πρεπει να λειτουργουμε και με βαση το συναισθημα.τελος παντων αν εισαι καλα με τον εαυτο σου τοτε εισαι καλα και με τους αλλους.



Υ.Γ.δεν διαβασα ολοκληρες τις απαντησεις σας οποτε λεω μαλλον παπαριες.

Υ.Γ.19 ειμαι γαμησε το θα κανω οτι σκατα μου γουσταρει που δεν ενοχλει τους αλλους.εκτος αν οι αλλοι ειναι καθικια οποτε θα κανω τα παντα για να τους μαμαω την ημερα ,διαθεση,ζωη..κτλ κτλ.


Υ.Γ.με ψιλοτσαντιζει η λεξη ΄'αγαπη'' .γιατι?γιατι συνηθως σε βαζει σε τετοιες σκεψεις και συλλογισμους.γινε εσυ καλος και ενταξει και ασε τα πραγματα να κυλησουν



:evil:

afrotwin
24/02/2004, 15:35
den exis akousi se oles tis kidies pou lene krima pou pe8ane ke itan kalos an8ropos

e lipon ego 8a ime palian8ropos ke den 8a pe8ano pote :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

ireneepi
24/02/2004, 16:18
Ρε παιδια μας μαυρισατε σημερα....