PDA

View Full Version : ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ...



BAD BOY
30/09/2005, 21:27
...Ο ΟΔΗΓΟΣ ΧΤ660Χ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ
ΒΥΡΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΠΤΗ,ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΧΕΡΙ ΤΟ ΚΟΥΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΣΤΟ ΑΜΠΡΑΓΙΑΖ.ΕΙΧΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΛΙΓΟ ΑΜΠΡΑΓΙΑΖ
ΩΣΠΟΥ... ΤΟΥ ΕΣΒΗΣΕ.ΠΑΡΤΟΝ ΚΑΤΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΑΝ ΛΑΛΑΚΑΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΕΣΚΑΣΕ ΚΑΤΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ.
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ....ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΟΣ:confused:
ΜΑΛΛΟΝ...BAD BOY:rolleyes:

Alx 84
30/09/2005, 23:00
δε νομίζω. λέμε να προσέχουμε και μερικοί τα κάνουν ακόμα χειρότερα. κινητο και ξεκράνωτοι. χθές ήταν ένας τέτοις πίσω μου. η απορία μου ήταν, άν εγω φρενάρω απότομα γιατί κάποιος θα με έχει κλείσει, ο τύπος που θα βρεθεί; Η κάτω ή πάνω μου!!! μπρρρρρρ!

adam_tsouk
01/10/2005, 12:55
Κακός είσαι......


Αλλά....... πρέπει αν έχουμε και μυαλό!
Στραβές συμβαίνουν συναίχεια, γιατί να κυνηγάμε την τύχη μας;

KaTaNaS
02/10/2005, 23:24
de katalaba, giati na pathei kala to paidi pou epese!!!!????



enoxlhse kanenan?


esena se ejethese se kindyno?


phgaine apo ta grafwmena opws katalaba poly arga sthn akrh dejia kai telika epese katw xaza,


afou de xtyphse pali kala!

giati tha mporouse na pesei apo thn aristerh kai na pernaei kanena leofwreio!!!



alla giati kala na pathei?


giati kakia?


toulaxiston afou etsi noiwtheis! se ayton to eipes?


kathws pernouses apo dipla tou kai de stamathses (an fysika mporouses) na ton bohthiseis, tou fwnajes"kaLA NA PATHEIS REEEE" ?

skous
03/10/2005, 00:41
den simfwnw mazi sou

Ston dromo isxei to "oso ligoteroi malakes, toso kalitera"

opote enas malakas ligotero!

Ean epefte kai ton patage kapoio aytokinito, 8a eftege to aytokinito?

Min trela8oume kiolas.
Ean eisai gkaou kai 8eleis na fas to kefali sou, fato. Egw den 8a se lipi8w, oute 8a se boi8isw! Den einai 8ema altrouismou, einai 8ema myalou.
Ean den exeis to myalo, min odigeis.

Akou ekei kranos ston ka8refti kai kinito sto xeri. Kai bebaia kala epa8e, mipws kai balei mialo!!!


(P.s. den milao prosopika se kanenan me to na apey8inw se deytero proswpo)

KaTaNaS
03/10/2005, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous


Ston dromo isxei to "oso ligoteroi malakes, toso kalitera"

opote enas malakas ligotero!


wraia, as pesoun oloi oi malakes pou pane gyreyontas na meinoume emeis oi kaloi, emeis pou jeroume na poume, giati apo emas den kindyneyei kanenas!

E
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
an epefte kai ton patage kapoio aytokinito, 8a eftege to aytokinito?


ennoeitai pws oxi, alllwste den antilegw pws h ptwsh htan hlithia!
tha mporouse na stamathsei teleiws gia na milhsei sto kin, alla profanws yperektimhse tis dynatothtes tou!



Αρχικά δημιουργήθηκε από skous

Min trela8oume kiolas.


oxi re file, na trelathoume!!! :rotflmao:



Αρχικά δημιουργήθηκε από skous

Ean eisai gkaou kai 8eleis na fas to kefali sou, fato. Egw den 8a se lipi8w, oute 8a se boi8isw!


den einai thema lyphshs, kai aloimonw an bohthousame aytous pou lypomastan!, an bohthousame apo oikto!

dhladh tha deis mhxanaki pesmeno kai anabath (estw jekranwto ) na paleyei na to shkwsei kai de tha stamathseis (panta otan ayto einai efikto leme!) na dwseis ena xeraki!


Αρχικά δημιουργήθηκε από skous

Ean den exeis to myalo, min odigeis.

polles fores to myalo mas afaireitai, mhn eisai apolytos!

A
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
kou ekei kranos ston ka8refti kai kinito sto xeri. Kai bebaia kala epa8e, mipws kai balei mialo!!!


OXI DEN EPATHE KATHOLOU KALA!!!!!

AN PHGAINES DIPLA TOU AYTO THA TOU ELEGES?
EISAI MALAKAS! MH JANAKABALHSEIS, GIATI ENAS MALAKAS LIGOTEROS kai krima pou den tromajes arketa gia na to pouilhseis to mhxanaki sou!

anti na ton bohthiseis, na tou peis gia thn blakeia tou me wraio tropo, allwste to pathima tou isws kai na tou egine mathima, na tou milhseis gia ton ejoplismo, gia to site moto.gr opou mporei na brei ena swro plhrofories gia polla motothemata!


de sas katalabainw wres wres!


de ginete polemos paidia!!!


oloi aderfia eimaste!


Αρχικά δημιουργήθηκε από skous

(P.s. den milao prosopika se kanenan me to na apey8inw se deytero proswpo)


milhsa peripou proswpika se esena, elpizw na mhn parejhgiesai!

:wave2:
syzhthsh ginetai!

skous
03/10/2005, 01:17
den parexigoume.

bariemai na kanw para8eseis.


Ayto me tin lipisi, grapse la8os. Fysika kai 8a stamatisw, alla ean exw dei oti kanei malakies DEN 8a stamatisw.

Episis 8a tou elega kala na pa8eis dioti den BORW na sineidopoiisw pws boreis na afere8eis etsi.
Ok kai egw exw afere8ei ALLA to na milas sto kinito enw eisai stin mixani den einai afirimada! Malakia einai kai tipote allo.
I mixani den einai aytokinito na exeis to kinito eykairo kai na milas (pragma pou einai to idio ili8io) Ade na poume oti sto aytokinito ISOS na afere8eis, stin mixani ayto den ginetai!

adam_tsouk
03/10/2005, 10:35
Αν δεν σταματούσαμε να βοηθήσουμε σε ηλίθια πεσίματα οι μισοί ακόμα κάτω θα ήμασταν.

Αλλά αν από αυτή τη μλκια της στιγμής (όπως είπατε) σε χτυπήσει ένα αυτοκίνητο ή κάτι τέλος πάντως τον μπελά θα τον βρει αυτός και όχι εσύ που πας σα βλαμένο.

Από κει και πέρα..... τέτοια πεσίματα (προσωπικά πιο μικρός είχα αρκετά) είναι για γέλια αφόσον δεν έχουν άσχημες προεκτάσεις.

Gandalf dr685sm
03/10/2005, 11:27
αυτό μου θύμισε περιστατικό που είδα στην Πατησσιών με παπί..

Παπί χάρβαλο , τύπος με καφέ στο ενα χέρι και τσιγάρο στα δάχτυλα, ακράνωτος και με το ένα χέρι στην γκαζιέρα...

Την ώρα που ξεκινάμε απο φανάρι , χτυπάει το κινητό του και αφήνει το δεξί χέρι απο το γκάζι για να το πιάσει!!!!!:eyepop: :eyepop: :uplate:

Οικοπεδάκι στην Πατησσιών και Αλεξάνδρας...

Αφού τον βοηθήσαμε να σηκωθεί , και τον "πειράξαμε" και λίγο , (φυσικά δεν είχε χτυπήσει έτσι; ) μας είπε οτι αφαιρέθηκε και έκανε αυτή την κίνηση. Το μυαλό του ανθρώπου μερικές φορές παίζει περιέργα παιχνίδια...

Αλλά κοινή λογική ρε παιδιά... αυτά τα ρημάδια τα ενσύρματα handsfree δεν έχουν πάνω απο 15 euro (πολλά λέω)...
Ας τα φοράνε , όταν οδηγούν... τουλάχιστον θα έχουν τα χέρια τους ελεύθερα...


Gandalf

BAD BOY
03/10/2005, 18:43
ΦΙΛΕ ΚΑΤΑΝΑΣ...ΤΟ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ...ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ
ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΜΕΝΑ ΣΟΥ
ΣΤΑΜΑΤΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑ
ΤΙ ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?
ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΠΟΤΕ...ΒΛΕΠΩ ΠΟΙΟΣ ΠΗΡΕ
ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΑΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΓΩ ΠΙΣΩ.
ΑΥΤΟΣ ΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΡΑΣΤΗΣΕΙ?ΤΟΥ ΚΑΙΓΟΤΑΝ ΤΟ
ΦΑΓΗΤΟ ΣΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ ΚΑΙ ΒΙΑΖΟΤΑΝ?
ΤΟ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΘΙΑ ΤΟΥΜΠΑ ΤΟΥ
ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ Η" ΑΥΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΚΡΗ ΤΗΣ
ΓΡΑΜΜΗΣ.
ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕ ΕΝΝΟΩ

:beer:

ea6gka
04/10/2005, 19:13
καλα να παθει, πηγαινε γυρευωντας ή οχι? λοιπον οταν ξες οτι κανεις μια μλκια και συνεχιζεις τοτε καλα να παθεις, να βαλει μυαλο.

Akefalos
05/10/2005, 15:46
Τι λέτε ρε παιδιά;Υπάρχει δηλαδή στ'αλήθεια θέμα αν έπαθε καλά ή όχι;Κράνος στον καθρέφτη άρα περιορισμένη ορατότητα,κινητό στο δεξί χέρι άρα ελάχιστη πιθανότητα να αντιδράσει με το άλλο χέρι μόνο και μίλαγε οπότε μπορούσε να αφαιρεθεί όπως και έγινε.Και ρωτάω εγώ τώρα...Οπως οδηγούσε άκρη δεξιά με το κινητό και προφανώς αφηρημένος τι θα έκανε αν πεταγόταν μπροστά του ένας πεζός,ένα παιδάκι ή έστω ένα σκυλί;Προσωπικά σκασίλα μου αν φόραγε κράνος καθως το δικό του κεφάλι διακινδυνεύει αλλά με το κινητό έβαλε σε κίνδυνο και τους γύρω του.Και όπως είπατε και πριν τόσο δύσκολο ήταν να σταματήσει στην άκρη να μιλήσει για 2 λεπτά;Μηχανή έχει όχι φορτηγό 10 μέτρα...Όσο για τη βοήθεια μπορούσε ο φίλος να σταματήσει να τον βοηθήσει και με ευγενικό πάντα τρόπο να του πει οτι αυτά είναι τα αποτελέσματα όταν κάνουμε βλακείες καθώς και τι χειρότερο θα μπορούσε να έχει συμβεί.Αφού δεν έγινε τελικά τίποτα σοβαρό φυσικά και καλά έπαθε μήπως και βάλει μυαλό.

skous
07/10/2005, 17:13
Κοίτα να δείς πως τα φέρνει η τύχη.


Σήμερα μου τυχαίνει το ίδιο πράγμα,
Πάω να περάσω τέτοιον λακαμά που μιλάει, τον παίρνουν τα "νερα" της ασφάλτου και παραλίγο να με ακουμπήσει.

Βρίζω μέσα μου και τον προσπερνάω και ηρεμώ. 2-3 φανάρια πιο κάτω με ξαναπερνάει και ΝΤΡΙΝΝΝΝΝΝΝΝΝ τον βλέπω και κάνει κίνηση, βγάζει το κινητό απο το μπουφάν και πάλι μιλάει.

Φτάνω πιο δίπλα και ανοίγω για να μην έρθει κοντά μου. ΚΑΙ παλι όμως, δεν ξέρει που πάνε τα 4 και έρχεται προς τα εμένα.
Τελευταία στιγμή κάνω αριστερά και ξεφεύγω, μιας και το κουτί που ήταν αριστερά μου είχε κόψει.

Μα την παναγία, εάν το κουτί ήταν αριστερά μου και δεν είχα έξοδο διαφυγής, του είχα τραβήξει τρελό σουτ και θα τον μαζεύανε μετά από τα καγκελάκια του δήμου Ν. Ψυχικού στο μετρό. Μάλιστα, δευτερόλεπτα πριν κάνω αριστερά, είχα βγάλει το πόδι για να οπλίσω την κλωτσιά.

Δεν ξέρω πως θα το δείτε, αλλά την προσωπική μου ακεριαότητα την βάζω πολύ πιο πάνω απο αυτή του κάθε μαλάκα που είανι δημόσιος κίνδυνος.

nimbus
08/10/2005, 00:48
μου θυμίσατε μια τύπισσα, που δεν ξέρω πώς την είχε δει, σταματούσε συνέχεια κάθε φορά που έβλεπε κάποιον στην άκρη.
Τα αρσενικά της παρέας, την ψιλοδουλεύανε, γιατί σταματούσε αρκετά συχνά, :lol: :lol: με αποτέλεσμα κάποια στιγμή, εκεί που οι υπόλοιποι την περιμέναμε στην ακρη της Εθνικής για να συνεχίσουμε, έντρομη ρωτάει δυο παλικάρια τι πάθανε...κι εκείνα γεμάτα απορία της απαντούν..."εμείς τι πάθαμε? τσιγάρο κάνουμε και τα λέμε..."

Η φάση με τους μοτοσυκλετιστές, είναι ότι οι περισσότεροι το έχουν "πιστέψει":lol: την έχουν δει οι άγγελοι του Τσάρλοι:lol:
Θέλει πιό χαλαρότητα. Άλλωστε αν καποιος θελήσει κάτι, θα κάνει νόημα. Έτσι δεν είναι?:winka: Εκτός κι αν κάποιος έχει χτυπήσει άσχημα, επομένως εκεί δεν μπορεί να κάνει τίποτα...:sick:

:wave2:

KaTaNaS
08/10/2005, 12:30
Παιδιά δε καταλαβαίνω τι λέτε ειλικρινά!


ο ένας βλέπει πως κάποιος πέφτει ηλιθιωδόςκαι του, μ@λ@κ@

καλά να πάθεις...




μετά βγαίνουν οι υπόλοιποι και λένε " όντως καλά να πάθει ο βλάκας που έπεσε"



έρχεται και ο φίλος και μας λέει πως ήταν έτοιμος να σωριάσει κάποιον κάτω με κλοτσιά επειδή ένοιωσε απειλητηκά!!! :hypnotize


ποίος σε αναγκάζει να κινηθείς δίπλα σε κάποιον επικίνδυνο;


με το που κόβεις περίεργες κινήσεις απο τουτου και μηχανάκια την κάνεις απο μακρυά!!!

τί είναι έξω; η άγρια δύση, ο θανατός σου η ζωή μου;


και μετά μιλάει και η νίμπους για κάτι άσχετο και για άγγελους του τσάρλι! :hypnotize

skous
08/10/2005, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Π
έρχεται και ο φίλος και μας λέει πως ήταν έτοιμος να σωριάσει κάποιον κάτω με κλοτσιά επειδή ένοιωσε απειλητηκά!!! :hypnotize


ποίος σε αναγκάζει να κινηθείς δίπλα σε κάποιον επικίνδυνο;


με το που κόβεις περίεργες κινήσεις απο τουτου και μηχανάκια την κάνεις απο μακρυά!!!

τί είναι έξω; η άγρια δύση, ο θανατός σου η ζωή μου; \

οπως είπα, δεν πήγαινα εγώ σε αυτόν, αλλά αυτός σε μένα. Από την στιγμή που δεν μπορώ να κάνω κάτι να τον αποφύγω, προφανώς και στα @@ μου τι θα πάθει εάν τον ρίξω. Εγώ κοιτάω την πάρτυ μου, όχι το τι θα κάνει ο άλλος ο ηλίθιος. Φυσικά δνε μιλάω να κάνει κάποιος κάποιο οδηγικό λάθος κτλ. Αλλα εάν είαν δημόσιος κίνδυνος, τοτε, ναι, στα @@ μου.
Εάν ο άλλος κάνει κάτι εντελώς κατα λάθος, και γίνει καμια στραβή, τότε και θα βοηθήσω, και δεν θα τον αποπάρω και και και..

Αλλά εάν κάνει επανηλημένα λαλακίες, τότε δεν υπάρχει περίπτωση.

Με την λογική σου, όλοι θα έπρεπε να οδηγούμε σε έρημους δρόμους, διότι μονο εκεί δεν υπάρχουν λάλακες! Δυστυχώς όμως ζούμε στην Ελλάδα.

nimbus
08/10/2005, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Παιδιά δε καταλαβαίνω τι λέτε ειλικρινά!

(Σιγά μην καταλάβαινες!!!)


ο ένας βλέπει πως κάποιος πέφτει ηλιθιωδόςκαι του, μ@λ@κ@

καλά να πάθεις...

(ε δεν ειναι έτσι όπως τα λες, ακριβώς! Με άλλη ένοια το λένε τα παιδιά...)




μετά βγαίνουν οι υπόλοιποι και λένε " όντως καλά να πάθει ο βλάκας που έπεσε"

(λάθος...εσύ το κατάλαβες έτσι...)



έρχεται και ο φίλος και μας λέει πως ήταν έτοιμος να σωριάσει κάποιον κάτω με κλοτσιά επειδή ένοιωσε απειλητηκά!!! :hypnotize


ποίος σε αναγκάζει να κινηθείς δίπλα σε κάποιον επικίνδυνο;

(δεν σε αναγκάζει κάποιος, απλά ενίοτε δεν υπάρχει χώρος να αλλάξεις πορεία, ειδικά ανάμεσα στα αυτοκίνητα... )


με το που κόβεις περίεργες κινήσεις απο τουτου και μηχανάκια την κάνεις απο μακρυά!!!

(έτσι κάνεις εσύ?)

τί είναι έξω; η άγρια δύση, ο θανατός σου η ζωή μου;

(ετσι και χειρότερα. Τώρα το κατάλαβες???)


και μετά μιλάει και η νίμπους για κάτι άσχετο και για άγγελους του τσάρλι! :hypnotize

...ναι μιλάω κι εγώ και λέω ότι αν νοιώθεις έτσι, τότε εσύ ξέρεις για τον εαυτό σου εκτός κι αν θέλεις να γίνεις άγγελος του τσάρλι:winka:


:lol: :lol: :lol:

Karhan
21/10/2005, 15:51
Έπαθε αυτό που του άξιζε.
Και ναι έπρεπε να σταματήσει κάποιος δίπλα του και να του δώσει να καταλάβει ότι βρέθηκε κάτω από δική του απερισκεψία που σε διαφορετική δεδομένη στιγμή μπορεί να έβαζε σε κίνδυνο και κάποιον άλλο πεζό ή μη. Ή αν προτιμάτε να του έλεγε τι τεράστιος Μ.......Σ ήταν.

Είναι ζήτημα μειωμένης αντίληψης του περιβάλλοντος γύρω του. Σε μοτοσυκλέτα να μιλάς στο κινητό χωρίς τον ανάλογο εξοπλισμό (hands free) είναι εγκληματικό σχεδόν.

Όλοι όσοι μιλήσατε με συμπαθητικά λόγια για τον εν λόγω "καγκουρα" σκεφτείτε την περίπτωση να είσασταν δίπλα του και να σας ανέβαινε η πίεση, τα νεύρα στα κόκκινα, από την δική του και μόνο απερισκεψία και έλλειψη σεβασμού προς εσάς και τους υπόλοιπους γύρω του.