PDA

View Full Version : Την βοήθεια σας παρακαλώωωωωωω



cbf600
04/03/2013, 15:46
Καλησπέρα σε όλους, είμαι νέο μέλος και κάτοχος ενός ...δυστηχώς πρώην CBF600 του2004 με 85000χιλ., γιατί μετά απο ατύχημα που ειχα με ένα τζίπ που βγήκε απο STOP και με πηρε και με σήκωσε....ευτηχως ειμαι καλά, όμως το μωρό μου δυστηχώς θα παει για ολική. :cry::cry:

Θα ήθελα την βοήθεια σας όσον αφορά το συνεργειο που την εχω πάει εδω και ενα μήνα και ειναι εκει, στο Πειραιά. Τηλ σήμερα στο μάστορα και του λεω θα στειλω γερανό να την πάρουν για να παει για ολική και μου λεει οκ αλλα θελω εγω 40€ (τα οποία θα σου δωσει πίσω η ασφαλιστική που θα σε πληρώσει με την απόδηξη που θα σου κόψω, πραγμα που δεν ισχυει το ρώτησα!!!!) γιατι εφαγα ενα 2ωρο να βγαλω την προσφορα που έδωσα στην ασφαλιστική σου και που την έστειλα στο πραγματογνώμονα!!!!!!!!!! Οσο για τη φύλαξη που την έχω τόσο καιρο δεν θα σου παρω κάτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek::eek:

Και εδω θέλω την βοήθεια σας γιατι ρωτησα 2 αλλα συνεργεια καθώς και 2 ασφαλιστικές και μου ειπαν οτι αυτο δεν υπάρχει δεν γίνετε κανονικά ποτέ. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ? γιατι και εγω νομιζω οτι ο τυπος με δουλευει ασχετος αν ημουν πελατης του ολα αυτα τα χρόνια και του τα εσκαγα κανονικά.

Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω απάντησεις σας

Bladerunner
04/03/2013, 15:51
Βάλε τον εαυτό σου στη θέση του και ξανά σκέψου το.

ΥΓ Καλώς ήρθες και κρίμα για το μηχανάκι σου

sniper
04/03/2013, 15:55
Καλησπέρα σε όλους, είμαι νέο μέλος και κάτοχος ενός ...δυστηχώς πρώην CBF600 του2004 με 85000χιλ., γιατί μετά απο ατύχημα που ειχα με ένα τζίπ που βγήκε απο STOP και με πηρε και με σήκωσε....ευτηχως ειμαι καλά, όμως το μωρό μου δυστηχώς θα παει για ολική. :cry::cry:

Υπομονή και κουράγιο.


Θα ήθελα την βοήθεια σας όσον αφορά το συνεργειο που την εχω πάει εδω και ενα μήνα και ειναι εκει, στο Πειραιά. Τηλ σήμερα στο μάστορα και του λεω θα στειλω γερανό να την πάρουν για να παει για ολική

Που ακριβώς είναι αυτή η ολική που θα πάει; Εννοείς θα την δώσεις για σκραπ;

και μου λεει οκ αλλα θελω εγω 40€ (τα οποία θα σου δωσει πίσω η ασφαλιστική που θα σε πληρώσει με την απόδηξη που θα σου κόψω, πραγμα που δεν ισχυει το ρώτησα!!!!) γιατι εφαγα ενα 2ωρο να βγαλω την προσφορα που έδωσα στην ασφαλιστική σου και που την έστειλα στο πραγματογνώμονα!!!!!!!!!! Οσο για τη φύλαξη που την έχω τόσο καιρο δεν θα σου παρω κάτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek::eek:

1. Του πήγες ένα τρακαρισμένο μηχανάκι κι αυτός σου έβγαλε ένα κοστολόγιο που έδωσες στην ασφαλιστική... Κι ο μηχανικός σου δεν πήρε ούτε ένα Ευρώ να υποθέσω.
2. Το μηχανάκι σου είναι εκεί κάποιους μήνες (σωστά; ) και του πιάνει χώρο..

Στο εξωτερικό σίγουρα θα πλήρωνες για τα παραπάνω... εδώ δουλεύει άλλο συστημα, τις περισσότερες φορές.



Και εδω θέλω την βοήθεια σας γιατι ρωτησα 2 αλλα συνεργεια καθώς και 2 ασφαλιστικές και μου ειπαν οτι αυτο δεν υπάρχει δεν γίνετε κανονικά ποτέ. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ? γιατι και εγω νομιζω οτι ο τυπος με δουλευει ασχετος αν ημουν πελατης του ολα αυτα τα χρόνια και του τα εσκαγα κανονικά.

Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω απάντησεις σας

Αν ήσουν και πελάτης του, νομίζω ότι κάτι ή εσύ δεν κατάλαβες ή κάτι δεν μας λες...

cbf600
04/03/2013, 16:17
Υπομονή και κουράγιο.

Που ακριβώς είναι αυτή η ολική που θα πάει; Εννοείς θα την δώσεις για σκραπ;

ναι για να παρω το χαρτι που πιστοποιει την οριστικη διαγραφη της μηχανης

1. Του πήγες ένα τρακαρισμένο μηχανάκι κι αυτός σου έβγαλε ένα κοστολόγιο που έδωσες στην ασφαλιστική... Κι ο μηχανικός σου δεν πήρε ούτε ένα Ευρώ να υποθέσω.
Ναι ειδε τι χρειαζετε και το εστειλε σε φαξ στον πραγματογνώνμονα
2. Το μηχανάκι σου είναι εκεί κάποιους μήνες (σωστά; ) και του πιάνει χώρο..
ειναι ενα μήνα

Στο εξωτερικό σίγουρα θα πλήρωνες για τα παραπάνω... εδώ δουλεύει άλλο συστημα, τις περισσότερες φορές.
Ναι απο οσο ξέρω και απο τηλεφωνα που έκανα δεν πληρώνεις γιαυτο.....ετσι μου ειπαν και μάλιστα και στις ασφαλιστικες που ρώτησα και σε συνεργεια


Αν ήσουν και πελάτης του, νομίζω ότι κάτι ή εσύ δεν κατάλαβες ή κάτι δεν μας λες...
εδω βαζω ???? τι εννωείς ναι ημουν πελατης του εκει την πηγαινα παντα. Τι δεν λεω??? Συγνώμη δεν καταλαβαίνω....

cbf600
04/03/2013, 16:19
Σευχαριστω να σαι καλα

sniper
04/03/2013, 16:19
εδω βαζω ???? τι εννωείς ναι ημουν πελατης του εκει την πηγαινα παντα. Τι δεν λεω??? Συγνώμη δεν καταλαβαίνω....

Προφανώς δεν έχεις εμπλακεί ξανά σε τέτοια κατάσταση.

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά:

1. Που θα την δώσεις για ολική;
2. Είναι λογικό κάποιος να σου βγάλει ένα κοστολόγιο δωρεάν;

cbf600
04/03/2013, 16:20
συγνωμη παιδια αλλα ακομα δεν ξερω να χειριζομαι τις παραθεσεις και το πως στελνω στο καθενα χωριστα μηνυμα ...που θα παει θα το μαθω ......

Sapadak
04/03/2013, 16:21
Περαστικά και κουράγιο


2. Είναι λογικό κάποιος να σου βγάλει ένα κοστολόγιο δωρεάν;

Εφοσον ειναι πελατης του, προσωπικά θεωρω το θεωρω ψιλοδεδομένο

sniper
04/03/2013, 16:23
Περαστικά και κουράγιο



Εφοσον ειναι πελατης του, προσωπικά θεωρω το θεωρω ψιλοδεδομένο

Κοίτα να δεις (και περιμένωντας να μας απαντήσει στις παραπάνω ερωτήσεις), αυτά γίνονται δωρεάν (που δεν υπήρχει αυτός ο όρος παλιότερα κι ακομα περισσότερο τώρα) όταν το μηχανάκι έμενε στον μηχανικό κι εσύ έπαιρνες άλλο με την αποζημίωση και τα "σώστρα"...

Αυτό ήταν το δεδομένο, τα υπολοιπα δεν είναι.

cbf600
04/03/2013, 16:26
Προφανώς δεν έχεις εμπλακεί ξανά σε τέτοια κατάσταση.

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά:

1. Που θα την δώσεις για ολική;
2. Είναι λογικό κάποιος να σου βγάλει ένα κοστολόγιο δωρεάν;

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Γεια σου το καταλαβες πρωτη φορα μου συμβαινει τετοιο γεγονός εχω φαει τις τουμπες μου δεν λεω αλλα τετοιο κακο ποτε...γιαυτο και θελω τα φωτα σας...λοιπον θα την παρει μια εταιρεια που κανει ανακυκλωση χωρις να πληρωσω τιποτα ουτε τη μεταφορα .
,,,,,χμμμμ ναι.,,,,, αν εισαι μαλιστα πελατης του και πας και ξαναπας ναι....και μαλιστα επιδη μπηκα στο τριπακι να αναρωτηθω και εγω μηπως εγω το σκεφτομαι ετσι και δεν ειναι σωστο, γιαυτο τηλεφωνησα στα συνεργεια και στις ασφαλιστικες αλλα και απο κει μου ειπαν οτι κανονικα δεν πληρωνω τιποτα ..... αυτα ....

sniper
04/03/2013, 16:29
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Γεια σου το καταλαβες πρωτη φορα μου συμβαινει τετοιο γεγονός εχω φαει τις τουμπες μου δεν λεω αλλα τετοιο κακο ποτε...γιαυτο και θελω τα φωτα σας...λοιπον θα την παρει μια εταιρεια που κανει ανακυκλωση χωρις να πληρωσω τιποτα ουτε τη μεταφορα .
,,,,,χμμμμ ναι.,,,,, αν εισαι μαλιστα πελατης του και πας και ξαναπας ναι....και μαλιστα επιδη μπηκα στο τριπακι να αναρωτηθω και εγω μηπως εγω το σκεφτομαι ετσι και δεν ειναι σωστο, γιαυτο τηλεφωνησα στα συνεργεια και στις ασφαλιστικες αλλα και απο κει μου ειπαν οτι κανονικα δεν πληρωνω τιποτα ..... αυτα ....

Ωραία... απο την ασφαλιστική εσύ παίρνεις ότι ζήτησες;

paramedic
04/03/2013, 16:37
Σε παρόμοια φάση δική μου εγώ προσφέρθηκα να του δώσω ενα ποσο για οτι εκανε και για τον καιρό που είχε το μηχανάκι και του έπιανε χώρο παρόλο που δεν ήμουν πελάτης του και προς τιμήν του δεν δέχτηκε ουτε € και μάλιστα ήταν ευχαριστημένος που κατάφερα και πήρα την αποζημίωση. Οπότε παίζει και στον άνθρωπο αλλά μόνο και μονο για τον κόπο να κάνει όση εργασία χρειάζεται για να βγουν τα χαρτιά κλπ είναι λογικό να ζητάει κατι.

cbf600
04/03/2013, 17:07
Ωραία... απο την ασφαλιστική εσύ παίρνεις ότι ζήτησες;

Γ@@@τωωωω σβηστηκε αυτα που εγραφα:mad::mad::mad:

cbf600
04/03/2013, 17:13
Ωραία... απο την ασφαλιστική εσύ παίρνεις ότι ζήτησες;

κοιτα η μικρη μου την ειχα παρει το 2008 απο ενα τυπο που την ειχε μπιμπελο....στο γκαραζ σκεπασμενη και την καθαριζε ακομα και κατω απο τη σελα με .....ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ....ΑΚΟΥΣΩΝ ΑΚΟΥΣΩΝ,,,,, της ειχε κανει μονο 5000χιλ και την εδινε γιατι παντρευοτανε.....γυναικειος ανταγωνισμος βλεπεις.......οποτε η τυχη μου χαμογελασε και εγω της εκανα τα υπολοιπα 80000χιλ αλλα παντα την προσεχα με τα σερβις της και ολα τα σχετικα της για να κυκλοφορει κουκλα......τωρα με τα χρηματα της αποζημιωσης βαση παλαιοτητας και χιλιομετρων παιρνω μονο 2500€ πες μου τωρα τι εμπιστοσυνη να εχω ξερω εγω πως τη χειριζονταν ο καθενας τη μηχανη του? θα πρεπει να βαλω και εγω και αλλα χρηματα και να δω τι θα παρω ......ειμαι και 1,72 και θελω να παταω κατω .και με την συγκεκριμενη τα πηγαιναμε τελεια ....ειχαμε κουμπωσει....

MG-KTiNoS
04/03/2013, 17:14
Γ@@@τωωωω σβηστηκε αυτα που εγραφα:mad::mad::mad:

γμστα !
:D

Χαλάρωσε ρε φίλε θα σου ρθει τίποτα !!!
:a9:

sniper
04/03/2013, 17:16
κοιτα η μικρη μου την ειχα παρει το 2008 απο ενα τυπο που την ειχε μπιμπελο....στο γκαραζ σκεπασμενη και την καθαριζε ακομα και κατω απο τη σελα με .....ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ....ΑΚΟΥΣΩΝ ΑΚΟΥΣΩΝ,,,,, της ειχε κανει μονο 5000χιλ και την εδινε γιατι παντρευοτανε.....γυναικειος ανταγωνισμος βλεπεις.......οποτε η τυχη μου χαμογελασε και εγω της εκανα τα υπολοιπα 80000χιλ αλλα παντα την προσεχα με τα σερβις της και ολα τα σχετικα της για να κυκλοφορει κουκλα......τωρα με τα χρηματα της αποζημιωσης βαση παλαιοτητας και χιλιομετρων παιρνω μονο 2500€ πες μου τωρα τι εμπιστοσυνη να εχω ξερω εγω πως τη χειριζονταν ο καθενας τη μηχανη του? θα πρεπει να βαλω και εγω και αλλα χρηματα και να δω τι θα παρω ......ειμαι και 1,72 και θελω να παταω κατω .και με την συγκεκριμενη τα πηγαιναμε τελεια ....ειχαμε κουμπωσει....

Ωραία... Η κατασταση της μηχανής βεβαια είναι αδιάφορη...

Την χτυπημένη μηχανή την δίνεις τζαμπα για παλιοσίδερα ή την παίρνει η ασφαλιστική;

cbf600
04/03/2013, 17:18
Σε παρόμοια φάση δική μου εγώ προσφέρθηκα να του δώσω ενα ποσο για οτι εκανε και για τον καιρό που είχε το μηχανάκι και του έπιανε χώρο παρόλο που δεν ήμουν πελάτης του και προς τιμήν του δεν δέχτηκε ουτε € και μάλιστα ήταν ευχαριστημένος που κατάφερα και πήρα την αποζημίωση. Οπότε παίζει και στον άνθρωπο αλλά μόνο και μονο για τον κόπο να κάνει όση εργασία χρειάζεται για να βγουν τα χαρτιά κλπ είναι λογικό να ζητάει κατι.

Συγνώμη αλλα δεν νομιζω οτι ο χρονος του κοστολογητε στα 40€ για να στειλει ενα φαξ στην HONDA με τα ανταλλακτικα που χρειαζοταν η μηχανη και να βαλει τις τιμες και να τις στειλει. Λεω εγω τωρα ισως ειμαι λαθος .....Anyway Χεμινγουεϊ...... θα τον πληρωσω να παει στην ευχη και μετα αρχιζει το project νεα μηχανη αντε γιατι καλοκαιριαζει και θα ζοριστω πολυ με το αυτοκινητο......Ευχαριστω και παλι ολους για το χρόνο σας.

cbf600
04/03/2013, 17:19
Ωραία... Η κατασταση της μηχανής βεβαια είναι αδιάφορη...

Την χτυπημένη μηχανή την δίνεις τζαμπα για παλιοσίδερα ή την παίρνει η ασφαλιστική;

παλιοσιδερα αν την κραταγα για ανταλλακτικα τοτε θα μου αφαιρουσαν 500 ευρω δηλαδη θα παρω 2000€

sniper
04/03/2013, 17:21
παλιοσιδερα αν την κραταγα για ανταλλακτικα τοτε θα μου αφαιρουσαν 500 ευρω δηλαδη θα παρω 2000€

Αρα 500 τα σωστρα... Και δεν μπορείς να πάρεις τίποτα απο πάνω της;

cbf600
04/03/2013, 17:22
γμστα !
:D

Χαλάρωσε ρε φίλε θα σου ρθει τίποτα !!!
:a9:

μου εχει ερθει ηδη ...νομιζω οτι αυτο φαινετε....:eek::a8:

cbf600
04/03/2013, 17:24
Αρα 500 τα σωστρα... Και δεν μπορείς να πάρεις τίποτα απο πάνω της;

το baxter tα λαστιχα τα εβαλα πριν ενα χρονο σχεδον τιποτα αλλο και η μπαγκαζιερα εσπασε και την εχει βαλει στη τιμη οπως μου ειπε....

sniper
04/03/2013, 17:25
το baxter tα λαστιχα τα εβαλα πριν ενα χρονο σχεδον τιποτα αλλο και η μπαγκαζιερα εσπασε και την εχει βαλει στη τιμη οπως μου ειπε....

Ρε φίλε,το μηχανάκι έχει τροχους, όργανα, φώτα, φλας, ένα σκασμό ηλεκτρικά, όλα έσπασαν;;

OldMan
05/03/2013, 13:27
.ειμαι και 1,72 και θελω να παταω κατω .
Πολλά θές...!!:smokin:

gefr
06/03/2013, 14:38
Ρε φίλε,το μηχανάκι έχει τροχους, όργανα, φώτα, φλας, ένα σκασμό ηλεκτρικά, όλα έσπασαν;;

κινητήρα, πλαστικά...

cbf600
06/03/2013, 15:01
κινητήρα, πλαστικά...

....τελικά το μωρο μου θα το φτιάξω!!! :rotflmao::a8: πηγα τη μηχανη μου σε αλλο συνεργειο φιλου και μου ειπε οτι το μηχανακι δεν εχει τοση σοβαρη ζημια για ολικη, μονο πλαστικα!!!!!!!!!!! :eek: και πραγματικα απορει γιατι ο αλλος εδωσε τοσο υψηλο κόστος επισκευης. Ουφφφφ νιωθω υπεροχα τωρα. Να πω την αληθεια και εγω την εβλεπα και κατι δεν μου καθοτανε καλα, γιαυτο και το εψαξα και με αλλο συνεργειο,

Τα συνεργεια ειναι σαν τους γιατρους και τους δικηγορους .........ο θεος να βαλει το χερι του να μη πεσεις σε ασχετους ή που βαριουντε να δουλεψουν. Αντε καλες βολτες να εχουμε και παντα ΟΡΘΙΟΙ:sun:

sniper
06/03/2013, 15:03
....τελικά το μωρο μου θα το φτιάξω!!! :rotflmao::a8: πηγα τη μηχανη μου σε αλλο συνεργειο φιλου και μου ειπε οτι το μηχανακι δεν εχει τοση σοβαρη ζημια για ολικη, μονο πλαστικα!!!!!!!!!!! :eek: και πραγματικα απορει γιατι ο αλλος εδωσε τοσο υψηλο κόστος επισκευης. Ουφφφφ νιωθω υπεροχα τωρα. Να πω την αληθεια και εγω την εβλεπα και κατι δεν μου καθοτανε καλα, γιαυτο και το εψαξα και με αλλο συνεργειο,

Τα συνεργεια ειναι σαν τους γιατρους και τους δικηγορους .........ο θεος να βαλει το χερι του να μη πεσεις σε ασχετους ή που βαριουντε να δουλεψουν. Αντε καλες βολτες να εχουμε και παντα ΟΡΘΙΟΙ:sun:

ΟΚ, μας δουλεύεις πατώκορφα.

PetranGR
06/03/2013, 15:07
μιας που είχα πρόσφατη τράκα και εγώ.

Νοέμβριος του 2012,η μηχανή έμεινε εκεί περίπου 3 μήνες και κάτι.Στο τέλος για την δουλειά που την άνοιξαν ,να δούν τι είναι σπασμένο να βγάλουν τιμές απο Honda , να κάνουν την πραγματογνομωσήνη & τον πραγματογνομονα της αλλης εταιριας, και με το οτι το μετρησαν κτλ. στο τέλος μου έκοψαν απόδειξη για 150€ (που τους παρακάλεσα να μου κόψουν απο τα 184€ στα 150€ !)

Οπότε τα 40€ δεν είναι τίποτα,φυσικά μπήκε στην δήλωση της δικηγόρου μου,και φυσικά και θα τα πάρω τα λεφτά μου είπε ;) Οφείλουν να τα δώσουν,δεν ξέρω γιατί σε εσένα έγινε έτσι.

georgemark
06/03/2013, 15:45
....τελικά το μωρο μου θα το φτιάξω!!! :rotflmao::a8: πηγα τη μηχανη μου σε αλλο συνεργειο φιλου και μου ειπε οτι το μηχανακι δεν εχει τοση σοβαρη ζημια για ολικη, μονο πλαστικα!!!!!!!!!!! :eek: και πραγματικα απορει γιατι ο αλλος εδωσε τοσο υψηλο κόστος επισκευης. Ουφφφφ νιωθω υπεροχα τωρα. Να πω την αληθεια και εγω την εβλεπα και κατι δεν μου καθοτανε καλα, γιαυτο και το εψαξα και με αλλο συνεργειο,

Τα συνεργεια ειναι σαν τους γιατρους και τους δικηγορους .........ο θεος να βαλει το χερι του να μη πεσεις σε ασχετους ή που βαριουντε να δουλεψουν. Αντε καλες βολτες να εχουμε και παντα ΟΡΘΙΟΙ:sun:

Δεν ρωτάς και έναν τρίτο γιατί μπορεί να μην έχουν τίποτα και τα πλαστικά.

sniper
06/03/2013, 15:46
Δεν ρωτάς και έναν τρίτο γιατί μπορεί να μην έχουν τίποτα και τα πλαστικά.

Nαι, ένα πέρασμα με μια αλοιφή κι είσαι ΟΚ.

Bowleno
06/03/2013, 15:49
....τελικά το μωρο μου θα το φτιάξω!!! :rotflmao::a8: πηγα τη μηχανη μου σε αλλο συνεργειο φιλου και μου ειπε οτι το μηχανακι δεν εχει τοση σοβαρη ζημια για ολικη, μονο πλαστικα!!!!!!!!!!! :eek: και πραγματικα απορει γιατι ο αλλος εδωσε τοσο υψηλο κόστος επισκευης. Ουφφφφ νιωθω υπεροχα τωρα. Να πω την αληθεια και εγω την εβλεπα και κατι δεν μου καθοτανε καλα, γιαυτο και το εψαξα και με αλλο συνεργειο,

Τα συνεργεια ειναι σαν τους γιατρους και τους δικηγορους .........ο θεος να βαλει το χερι του να μη πεσεις σε ασχετους ή που βαριουντε να δουλεψουν. Αντε καλες βολτες να εχουμε και παντα ΟΡΘΙΟΙ:sun:


Από ολική που στο έβγαλε ο ένας ο άλλος είπε μόνο πλαστικά;;; ούτε πηρούνι ούτε πλαίσιο;

Σόρυ φίλος αλλά κάτι δεν μας λες καλά....

PetranGR
06/03/2013, 16:20
Από ολική που στο έβγαλε ο ένας ο άλλος είπε μόνο πλαστικά;;; ούτε πηρούνι ούτε πλαίσιο;

Σόρυ φίλος αλλά κάτι δεν μας λες καλά....

Συμφωνώ απο ολική μέχρι το άλλο έχει μεγάλη διαφορά.

Άντε να πω εγώ,που ζήτησα μέχρι και την γρατζουνιά αντικατάσταση πάει και έρχετε, εσύ όμως ;Κάτι δεν κάθετε.

cbf600
06/03/2013, 16:47
...σας ευχαριστω όλους για τη συμμετοχη σας στη πρόβλημα μου.....δεν θα ξαναενοχλησω να ειστε καλα καικαλες διαδρομες σε ολους ....αν ηξερα τι γινετε δεν θα εθετα το ερωτημα..... και εγω ψαχνομαι να βρω τη καλητερη λύση.......

TROOPER
09/03/2013, 13:37
:plaf:

gefr
09/03/2013, 14:24
Εντάξει τον βοηθήσαμε και αυτόν. Ποιός έχει σειρά τώρα;

daz
10/03/2013, 01:21
Εντάξει τον βοηθήσαμε και αυτόν. Ποιός έχει σειρά τώρα;

:lol:

SHOOTER045
10/03/2013, 01:32
πρεπει να την επλενε τωρα,να καυθαρισαν τα πλαστικα και με ενα καλο λαδωμα στην αλυσιδα εγινε καινουργια,και ο αλλος(το συνεργειο)ηθελε να την παει για ολικη,πετιουνται τετοια μηχανακια????????????να σας πω εχω μια βιτρινα με μινιατουρες 1.18,εχει σχεδον τα παντα μεσα,σχεδον ολα τα μνοτο του rossi,enduro/moto cross κλπ.αν λεω αν τις ποτιζω καθε μερα,τις ριχνω λιπασμα λαδι βενζινη και τα σχετικα,υπαρχει περιπτωση(λεμε τωρα)να μεγαλωσουν και να γινουν κανονικες?