PDA

View Full Version : Τρομακτικό...



AristidisZ
05/03/2013, 16:14
http://www.youtube.com/watch?v=jkAR0JDQx50&feature=youtu.be

sniper
05/03/2013, 16:16
http://www.youtube.com/watch?v=jkAR0JDQx50&feature=youtu.be

Είναι περίπου μια δεκαετία πριν αυτά....

AristidisZ
05/03/2013, 16:17
ε καλά και τότε και τώρα τρομακτικά ήταν (είναι)
προφανώς έχει ξαναμπεί, ρίχτο καλάθι :a12:

sniper
05/03/2013, 16:23
ε καλά και τότε και τώρα τρομακτικά ήταν (είναι)
προφανώς έχει ξαναμπεί, ρίχτο καλάθι :a12:

Καλά ναι, κι εχει ξαναμπεί αλλά πάντα τ' απολαμβάνουμε να τα βλέπουμε. Είναι γνωστοί/άγνωστοι ινδιάνοι οι αναβάτες του βίντεο...

AristidisZ
05/03/2013, 16:26
Καλά ναι, κι εχει ξαναμπεί αλλά πάντα τ' απολαμβάνουμε να τα βλέπουμε. Είναι γνωστοί/άγνωστοι ινδιάνοι οι αναβάτες του βίντεο...

το αφήνω στη κρίση σου τότε :rolleyes:
πάντως όταν το είδα σκέφτηκα ότι αν ήμουν από πίσω από έναν τους για ένα λεπτό παίζει να μη ξανα ανέβαινα σε μηχανή ποτέ στη ζωή μου :D

endopandou
05/03/2013, 16:48
Ζήτω το street racing :a08:

Allst@rf
05/03/2013, 16:51
Το "σε ελεγχόμενο περιβάλλον " μου αρέσει...

:tooth:

DrBig
05/03/2013, 17:03
Αργησα, αλλα καταλαβα γιατι ο κοσμος αγοραζει σουπερ μοτο.

jimmis5
05/03/2013, 17:13
αυτο ειναι τρομακτικο!!!!
http://4riders.ro/motorcycle-videos/faze-tari-motociclete/crash/horror-pe-motocicleta-idiot-pe-contrasens-si-unul-dintre-noi-pe-viraj

Aνεμος
05/03/2013, 17:25
Το "σε ελεγχόμενο περιβάλλον " μου αρέσει...

:tooth:

:tooth::tooth::tooth:

LOUKILOUK
05/03/2013, 17:27
Το "σε ελεγχόμενο περιβάλλον " μου αρέσει...

:tooth:

H γνωστή "πίστα" στην εύβοια δεν είναι αυτή; απόλυτα ελεγχόμενο και ασφαλές περιβάλλον...μουαχαχαχχα

Acacius
05/03/2013, 18:48
αυτο ειναι τρομακτικο!!!!
http://4riders.ro/motorcycle-videos/faze-tari-motociclete/crash/horror-pe-motocicleta-idiot-pe-contrasens-si-unul-dintre-noi-pe-viraj
το είδα κι ανατρίχιασα..... :eek:

Εάν γύριζε ο αναβάτης να του στρίψει το λαρύγγι του πανηλίθιου, εγώ θα τον αθώωνα.

buckley
05/03/2013, 19:09
Άγιος Ιωάννης Ρώσος τον έχω φάει με το κουτάλι με ένα TDR ,προσοχή στα μέρη της ασφάλτου που δεν πιάνει ο ήλιος και δεν είναι ακόμα στεγνά και στις κατολισθήσεις...
Πάντως δεν θα ξεχάσω αυτήν την ορεινή διαδρομή πριν καμμιά 15ετία όταν έκανα προσωπικό ρεκόρ Ωρεοί-Χαλάνδρι με ένα δίλιτρο veloce (το μόνο που φοβόμουνα ήταν τα παλικάρια του βίντεο που μπορεί να ερχόντουσαν από απέναντι).

akis_trevor
05/03/2013, 20:09
αυτο ειναι τρομακτικο!!!!
http://4riders.ro/motorcycle-videos/faze-tari-motociclete/crash/horror-pe-motocicleta-idiot-pe-contrasens-si-unul-dintre-noi-pe-viraj
:eyepop::eyepop::eyepop:

byron
05/03/2013, 20:44
https://www.youtube.com/watch?v=3KHdu0iBPnE

DrBig
05/03/2013, 20:54
https://www.youtube.com/watch?v=3KHdu0iBPnE

αντε παλι p@p@st@urou shops....γραφειο τελετων εχει?

pipe_smoker
05/03/2013, 21:01
αντε παλι p@p@st@urou shops....γραφειο τελετων εχει?

:lol:

Βασικά μπορεί να τους σπονσοράρει πληρώνοντας τις κλήσεις που τρώνε. Λίγο το'χεις?:D

Bowleno
05/03/2013, 21:23
https://www.youtube.com/watch?v=3KHdu0iBPnE

από μένα πάντως κερδίζουν επάξια το παράσημο της ανοικτής παλάμης :moutza: (μαζί και το 1ο βίντεο)

Allst@rf
05/03/2013, 21:31
Ώρες ώρες αναρωτιεμαι ρε παιδιά αν όντως καβαλατε μοτοσυκλετες ή γαιδουρακια...

endopandou
05/03/2013, 21:43
Ώρες ώρες αναρωτιεμαι ρε παιδιά αν όντως καβαλατε μοτοσυκλετες ή γαιδουρακια...

:tooth::a10:

byron
05/03/2013, 21:54
Ώρες ώρες αναρωτιεμαι ρε παιδιά αν όντως καβαλατε μοτοσυκλετες ή γαιδουρακια...

Ti σημαίνει αυτό? Ότι η οδήγηση μοτό επιβάλλει να οδηγάς με αυτοκτονικές διαθέσεις?

Άτομα στυλ Ghost Rider κλάιν μάιν, χρειάζονται επειγόντως ψυχιατρική βοήθεια και δεν κάνω πλάκα.

p@nos
05/03/2013, 22:00
καλα το βιντεο στην εθνικη δεν ειναι κατι τρελο αλλα στον αγιο πανε με την ταυτοτητα στο στομα...βεβαια ο μι... τα εχει σπασει ολα του τα κοκκαλα...αρκετες φορες :lol:

DrBig
05/03/2013, 22:15
Ώρες ώρες αναρωτιεμαι ρε παιδιά αν όντως καβαλατε μοτοσυκλετες ή γαιδουρακια...

:rotflmao:

Allst@rf
05/03/2013, 23:07
Ti σημαίνει αυτό? Ότι η οδήγηση μοτό επιβάλλει να οδηγάς με αυτοκτονικές διαθέσεις?

Άτομα στυλ Ghost Rider κλάιν μάιν, χρειάζονται επειγόντως ψυχιατρική βοήθεια και δεν κάνω πλάκα.


Σοβαρολογεις;

Και μένα μου φαίνεται πιο μεγάλη ανωμαλια που καβαλατε μοτοσυκλετες στην Αθήνα αλλά δε το κάνω θέμα...

:tooth:

DrBig
05/03/2013, 23:09
Σοβαρολογεις;

Και μένα μου φαίνεται πιο μεγάλη ανωμαλια που καβαλατε μοτοσυκλετες στην Αθήνα αλλά δε το κάνω θέμα...

:tooth:

Εδω ζουμε στην Αθηνα, κι εσυ στο καβαλημα κολλησες? :cry:

Shaolin Monk
05/03/2013, 23:10
Ώρες ώρες αναρωτιεμαι ρε παιδιά αν όντως καβαλατε μοτοσυκλετες ή γαιδουρακια...



:beer:

:lol::lol::lol:

Allst@rf
05/03/2013, 23:15
Εδω ζουμε στην Αθηνα, κι εσυ στο καβαλημα κολλησες? :cry:.
Εντάξει μισή ανωμαλία τοτε...

:tooth:

Shaolin Monk
05/03/2013, 23:28
.
Εντάξει μισή ανωμαλία τοτε...

:tooth:

Mπa, μαλλον διπλη ανωμαλια θα ελεγα... :lol:

AristidisZ
05/03/2013, 23:31
καλα το βιντεο στην εθνικη δεν ειναι κατι τρελο αλλα στον αγιο πανε με την ταυτοτητα στο στομα...βεβαια ο μι... τα εχει σπασει ολα του τα κοκκαλα...αρκετες φορες :lol:

Το θέμα με το βιντεάκι της εθνικής, τώρα που το είδα είναι η "εμπιστοσύνη" που δείχνει ο παλίκαρος στους άλλους. Όταν περνάς ξυστά με 300χλμ δίπλα από κάποιον, είναι θέμα χρόνου να κόψει ένα τιμόνι ή να πατήσει λίγο φρένο παραπάνω.
Εγώ προσωπικά όταν βλέπω να έρχεται απο πίσω κάτι με "όσα", απλά δε κάνω καμία κίνηση, διατηρώ τη θέση και την ταχύτητά μου, περιμένωντας να περάσει.
Προφανώς σε αυτό ποντάρουν και οι αναβάτες σε αυτά τα βίντεο.
Δεν είναι θέμα χρόνου κάποιος να μη κάνει το αναμενόμενο ;

Allst@rf
05/03/2013, 23:31
Με απ 'όλα...

:lol:

DrBig
05/03/2013, 23:45
.
Εντάξει μισή ανωμαλία τοτε...
:tooth:


Mπa, μαλλον διπλη ανωμαλια θα ελεγα... :lol:



Με απ 'όλα...

:lol:

Aν ειναι να την κανεις, κανε την καλα...

PetranGR
06/03/2013, 00:22
είδα τα βίντεο στην 1η σελίδα και δεν ξέρω απο που να αρχίσω.

Απο τον τυχερό που την γλύτωσε την ζωούλα του απο το φορτηγό ;

Απο τους Ελληνάρες τους δικούς μας ; Ουδέν σχόλιο.

Μάθε τέχνη και ασ'την !

endopandou
06/03/2013, 06:43
Εγώ προσωπικά όταν βλέπω να έρχεται απο πίσω κάτι με "όσα", απλά δε κάνω καμία κίνηση, διατηρώ τη θέση και την ταχύτητά μου, περιμένωντας να περάσει.


Αριστείδη αυτό που κάνεις συνέχισε να κάνεις. :a013:
Όταν ένας αναβάτης κινείται με όσα και έχει επιβιώσει σημαίνει πως έχει και κάτι παραπάνω απο τύχη. Το τι είναι αυτό το κουβεντιάζουμε αν θέλεις κάποια άλλη στιγμή αλλού γιατί εδώ με αφορισμούς και γενικότερη άρνηση δεν είναι ο τόπος. Μένω στην πρόθεσή σου να κατανοήσεις το γιατί κι ας είναι λάθος. :beer:

Bowleno
06/03/2013, 07:42
Ti σημαίνει αυτό? Ότι η οδήγηση μοτό επιβάλλει να οδηγάς με αυτοκτονικές διαθέσεις?

Άτομα στυλ Ghost Rider κλάιν μάιν, χρειάζονται επειγόντως ψυχιατρική βοήθεια και δεν κάνω πλάκα.

Τα είπες όλα Βύρωνα :a10: το κακό με τους ανεγκέφαλους των βίντεο είναι δεν είναι ότι ρισκάρουν μόνο το κεφάλι τους αλλά και όσων άλλων είναι στον δρόμο τους, κάτι το οποίο με γεμίζει θυμό και ας μην παραβλέψουμε κάποιους που μπορεί να δουν τα βίντεο αυτά και θελήσουν να τους μιμηθούν στην :a31:

Ακόμη ένα παράσημο από μένα λοιπόν :moutza:

pipe_smoker
06/03/2013, 09:13
Εγώ προσωπικά όταν βλέπω να έρχεται απο πίσω κάτι με "όσα", απλά δε κάνω καμία κίνηση, διατηρώ τη θέση και την ταχύτητά μου, περιμένωντας να περάσει.


Και πολύ καλά κάνεις. Same here.

Ό,τι άλλο και να διανοηθείς να κάνεις εκείνη τη στιγμή μπορεί να τον μπερδέψεις χειρότερα και να έχει άσχημα αποτελέσματα η κατάσταση. Εκτός κι αν πέσεις σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης και παίξει τρελή τηλεπάθεια.

Και για να το παντρέψω λίγο και με το θέμα του thread:

Θυμάμαι πριν 2 χρόνια πρέπει να ήταν, ήμουν με το αυτοκίνητο και γυρνούσα από νησί του Λαγού. Στις στροφές λίγο μετά τις Καραμανλοκ@λοτρυπίδες αν θυμάμαι καλά. Πήγαινα ψιλογρήγορα (όχι κομμάτια) και μόλις βγαίνω από την τυφλή την ποοστικη τη δεξιά κρατώντας αριστερή λωρίδα, βλέπω πίσω μου ένα CB1000R να στρίβει κομμάτια (ακόμα απορώ πώς δεν τον είχε πάρει το μάτι μου νωρίτερα και κυρίως πώς δε με είχε δει εκείνος νωρίτερα. Δεν ήταν ότι μου ήρθε να αλλάξω λωρίδα στα καλά του καθουμένου να πω ότι τον μπέρδεψα. Τέσπα.)
Στο αντίθετο ρεύμα ερχόταν agrotique με duduque και γεώμηλα. Έτσι και ακολουθούσα την πάγια προαναφερθείσα τακτική ή που θα έπεφτε στα φρένα για να με περάσει απο εσωτερική το παλουκάρι (δεν έπαιζε αλλιώς με τόσα που πήγαινε) και θα έτρωγε τα μούτρα του γιατί γλιστράει γάματα σε εκείνο το σημείο, ή που έπεφτε επάνω μου, ή πάνω στον Βας Βας ο Παρασκευάς. Ευτυχώς ούτε που διανοήθηκε να αλλάξει τη γραμμή του. Ανάβω φλας (για να σιγουρευτώ ότι κατάλαβε) ταυτόχρονα σχεδόν κόβοντας τιμόνι και μπαίνοντας δεξιά τέρμα γκάζι για να επιταχύνω λίγο να του δώσω όσο το δυνατόν περισσότερο χώρο. Με πέρασε από αριστερά σφαιράτος και μόλις το ίσιωσε μου έδωσε κι ένα thumbs up. Τον αρχίνησα κι εγώ στο κυνηγητό (με το συνοδηγό να κλαίει "κόψε ρε μαλάκαααα" :tooth:), κάαααπου τονε ψιλοπλησίαζα αλλά παπάρια. Βρεθήκαμε στα φανάρια στην παραλιακή. Γυρνάει με κοιτάει "Έκανα μαλακία αλλά με έσωσες. Χαλκομανία θα'χα γίνει. Να'σαι καλά!". Μου'ρθε εκείνη την ώρα να του πω "Την παραδέχεσαι μεν, αλλά δε σε είδα να την κόβεις μετά..." αλλά λέω χέσ'το. Προτίμησα να του πω "Ωραίο το χιλιάρι" με ευχαρίστησε και την έκανε με σούζα.

Ότι το είχε το είχε. Αλλά το street racing είναι θέμα. Ειδικά με τους ρυθμούς που πήγαινε. Αν δεν ήμουν εγώ μπροστά του, ή κάποιος που να προλάβαινε να αντιδράσει τέλος πάντων, ένα εκκλησάκι παραπάνω θα είχαμε ή στην καλύτερη θα πόναγε και θα πόναγε πολύ.




Όταν ένας αναβάτης κινείται με όσα και έχει επιβιώσει σημαίνει πως έχει και κάτι παραπάνω απο τύχη. Το τι είναι αυτό το κουβεντιάζουμε αν θέλεις κάποια άλλη στιγμή αλλού γιατί εδώ με αφορισμούς και γενικότερη άρνηση δεν είναι ο τόπος. Μένω στην πρόθεσή σου να κατανοήσεις το γιατί κι ας είναι λάθος. :beer:

Δεν έχει κανείς τις πινακίδες μας ρε συ endo να μας δώσει στους τσέους. Κουβέντα κάνουμε. Κι εγώ συμφωνώ με τον Byron περί αυτοκτονικών διαθέσεων αλλά το να ακουστεί και η άλλη πλευρά δε βλάπτει. Ο Ghost Rider δε νομίζω να είναι μέλος. Γράφτε οι υπόλοιποι κανιβαλοϊνδιάνοι:tooth:

έντιτ: Και εννοείται πως συμφωνώ ότι έχει κάτι παραπάνω από τύχη. Δε νομίζω ότι διαφωνεί κανείς. (Μη μου πεις μόνο "Α μπράβο, έχω εικονίτσα τον Άγιο Ονούφριο, μεγάααααλη η χάρη του, κάτω από τη σέλα..."):lol:

AristidisZ
06/03/2013, 09:25
Δεν έχει κανείς τις πινακίδες μας ρε συ endo να μας δώσει στους τσέους. Κουβέντα κάνουμε. Κι εγώ συμφωνώ με τον Byron περί αυτοκτονικών διαθέσεων αλλά το να ακουστεί και η άλλη πλευρά δε βλάπτει. Ο Ghost Rider δε νομίζω να είναι μέλος. Γράφτε οι υπόλοιποι κανιβαλοϊνδιάνοι:tooth:

έντιτ: Και εννοείται πως συμφωνώ ότι έχει κάτι παραπάνω από τύχη. Δε νομίζω ότι διαφωνεί κανείς. (Μη μου πεις μόνο "Α μπράβο, έχω εικονίτσα τον Άγιο Ονούφριο, μεγάααααλη η χάρη του, κάτω από τη σέλα..."):lol:

Εγώ πάντως το έδειξα στη μάνα μου, και η απάντησή της ήταν:
- Εσύ δηλαδή θα το έκανες αυτό ;
(η ερώτηση "παιδί μου εσύ κάνεις τέτοια" ήταν εκτός νυμφώνος, γιατί με ξέρει...)
και της απάντησα
Άσε με μάνα (http://www.youtube.com/watch?v=JYDnib8eCt4) :cool:

sniper
06/03/2013, 09:27
Ti σημαίνει αυτό? Ότι η οδήγηση μοτό επιβάλλει να οδηγάς με αυτοκτονικές διαθέσεις?

Άτομα στυλ Ghost Rider κλάιν μάιν, χρειάζονται επειγόντως ψυχιατρική βοήθεια και δεν κάνω πλάκα.

Γκουχμγκουχμδενκοβειςτιςμαλακιεςλεωγωγκουχμγκουχμ.. .

Απορία ψάλτου βηξ...

endopandou
06/03/2013, 09:36
agrotique με duduque και γεώμηλα

:tooth::moutza: στα διάλα ρε μ' έπνιξες. Μου βγήκε το σουσάμι απ τη μύτη (klr Θεσσαλονίκης...)

byron
06/03/2013, 10:36
Να πω δυο λόγια, γιατί δεν είμαι παναγία και ούτε θα γίνω.
Άλλο πράγμα η γρήγορη σβέλτη οδήγηση σε Μπράλο-Ρώσσο-Επίδαυρο και άλλο πράγμα η επι τούτου δολοφονική οδήγηση με κάμερα με σκοπό να ανέβει στο youtube και να μαζέψει views.
O τυπάκος στύλ ghost rider κάνει πράγματα που χωρίς κάμερα δεν θα είχε λόγο να κάνει μιας και θα μπορούσε να περάσει και από άλλα σημεία, αλλά επιλέγει να περάσει φίλερ μπας και κερδίσει κανα δυο πόντους στο πουλί του.

Μόνο άτομα με ψυχιατρικό ιστορικό και ανύπαρκτη αυτοεκτίμηση περνάνε με 300 από βοηθητική δίπλα από άλλους μοτοσυκλετιστές που οδηγούν με 100.

sniper
06/03/2013, 10:53
Να πω δυο λόγια, γιατί δεν είμαι παναγία και ούτε θα γίνω.
Άλλο πράγμα η γρήγορη σβέλτη οδήγηση σε Μπράλο-Ρώσσο-Επίδαυρο και άλλο πράγμα η επι τούτου δολοφονική οδήγηση με κάμερα με σκοπό να ανέβει στο youtube και να μαζέψει views.
O τυπάκος στύλ ghost rider κάνει πράγματα που χωρίς κάμερα δεν θα είχε λόγο να κάνει μιας και θα μπορούσε να περάσει και από άλλα σημεία, αλλά επιλέγει να περάσει φίλερ μπας και κερδίσει κανα δυο πόντους στο πουλί του.

Μόνο άτομα με ψυχιατρικό ιστορικό και ανύπαρκτη αυτοεκτίμηση περνάνε με 300 από βοηθητική δίπλα από άλλους μοτοσυκλετιστές που οδηγούν με 100.

OK, οφείλω να πω οτι δεν είχα δει το βιντεάκι που έβαλες κι ο βήχας ήταν για τον Ρώσσο...

Εντάξει το συγκεκριμένο σημειο της εθνικής πρέπει να το έχουμε κάνει πάνω απο 500 φορές (μπορεί να λέω και λίγες) με διάφορα οχήματα... ε τι 200 τι 299 (που τα ειδες τα 300 ρε μπαλούρδο - ασε που καταφανώς έκλεβε το κοντερ του :tooth: ).

Για το φιλερ και την βοηθητική συμφωνώ πάντως. Δείχνει έλλειψη εμπειρίας.

DrBig
06/03/2013, 11:00
OK, οφείλω να πω οτι δεν είχα δει το βιντεάκι που έβαλες κι ο βήχας ήταν για τον Ρώσσο...

Εντάξει το συγκεκριμένο σημειο της εθνικής πρέπει να το έχουμε κάνει πάνω απο 500 φορές (μπορεί να λέω και λίγες) με διάφορα οχήματα... ε τι 200 τι 299 (που τα ειδες τα 300 ρε μπαλούρδο - ασε που καταφανώς έκλεβε το κοντερ του :tooth: ).

Για το φιλερ και την βοηθητική συμφωνώ πάντως. Δείχνει έλλειψη εμπειρίας.


250 με το ζορι...βαλε ενα 10% το κοντερ κι αλλο τοσο το γραναζωμα...
Παντως απο καμερα δεν καταλαβαινεις και πολλα.

sniper
06/03/2013, 11:04
250 με το ζορι...βαλε ενα 10% το κοντερ κι αλλο τοσο το γραναζωμα...
Παντως απο καμερα δεν καταλαβαινεις και πολλα.

Mπα, ενα 250ρι το χει ευκολα...

LOUKILOUK
06/03/2013, 11:34
Παίδες αυτό που για κάποιους είναι δύσκολο και επικίνδυνο για άλλους είναι ψωμοτύρι...Το ότι το ρίσκο είναι μεγάλο σε δημόσιο δρόμο είναι αδιαπραγμάτευτο, αλλά πχ η καθημερινή διήθηση σε μεγάλους δρόμους είναι ακόμα ποιο επικινδυνη, όπως και πολλά άλλα που κάνουμε σχεδόν καθημερινα...
Τέλος φαντάζομαι ότι οι τύποι και πριν γυρίσουν το βιντεάκι, αλλά και μετά, κάπως έτσι θα πήγαιναν...

υ.γ. Και ο τύπος που τον έχει 40 πόντους δεν ξεκίνησε να γαμεί σε τσόντες αλλά...οι υπόλοιποι που τον βλέπουμε στο "γυαλί" νομίζουμε ότι δεν έχει γνωρίσει τον πραγματικό έρωτα και ότι έχει ρηχό συναισθηματικό κόσμο...

DrBig
06/03/2013, 11:42
υ.γ. Και ο τύπος που τον έχει 40 πόντους δεν ξεκίνησε να γαμεί σε τσόντες αλλά...οι υπόλοιποι που τον βλέπουμε στο "γυαλί" νομίζουμε ότι δεν έχει γνωρίσει τον πραγματικό έρωτα και ότι έχει ρηχό συναισθηματικό κόσμο...

Ασε ρε Λουκι...το τι εχω ακουσει δεν λεγεται...

AristidisZ
06/03/2013, 11:47
Ασε ρε Λουκι...το τι εχω ακουσει δεν λεγεται...

Και συ ε ;
και έλεγα γιατί έχουν πέσει τα μεροκάματα τελευταία...

sniper
06/03/2013, 11:48
Δεν τις μαζεύετε γιατί θα σκοντέψει κανένας;

AristidisZ
06/03/2013, 12:00
Δεν τις μαζεύετε γιατί θα σκοντέψει κανένας;

http://www.youtube.com/watch?v=lGDFJqcQy0Y

sniper
06/03/2013, 12:07
Λοιπόν....

Ο ίδιος δρόμος...
Εδώ (http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=GKbaT57SdjQ&feature=fvwp) όλα σούπερ
Εδώ (http://www.youtube.com/watch?v=yTIOSryx9NU)όλα σκ@τ@

Ο καθένας τις επιλογές του..

endopandou
06/03/2013, 14:28
Τέλος φαντάζομαι ότι οι τύποι και πριν γυρίσουν το βιντεάκι, αλλά και μετά, κάπως έτσι θα πήγαιναν...



Άι γεια σου. Δεν μπορεί κάποιος να βάλει κάμερα και να σκέφτεται πως θα εντυπωσιάσει. Δεν το επιτρέπουν οι ταχύτητες. Εδώ δεν είναι Μέγαρα που κι αν πέσουμε το κακό είναι σχετικά μικρό, εδώ παίζεται η ζωή του αναβάτη, του τυχόν φίλου που συμμετέχει στο κυνήγι.
Και όχι, η ζωή των αυτοκινητάδων δεν παίζεται όπως θέλουν να πιστεύουν κάποιοι. Αυτό που χρεώνεται ο αναβάτης είναι οι λαχτάρες που μοιράζει σε αυτούς.

σημ. Το φιλέρ στον τοίχο είναι λάθος αλλά όχι για τους λόγους που φαντάζεστε. Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ΔΕΝ θα στρίμωχνε τον αναβάτη στο διάζωμα. Αν στη θέση του ήταν μια Ιαπωνική φτερούγα τότε απλά ΔΕΝ θα πέρναγε απο εκεί. Το να μπορεί ο αναβάτης να ψυχολογεί τους οδηγούς γύρω του είναι πρωταρχικής σημασίας και η γνώση αυτή μειώνει τον παράγοντα τύχη.

Απο εκεί και πέρα όποιος αφορίζει χωρίς να ξέρει είναι Καημένος και το πρώτο που θέλω να του τρίψω στη μούρη είναι πως ο τάδε αναβάτης που πάει με όσα στην εθνική μη δείχνοντας σεβασμό και τρομάζοντας τους αυτοκινητάδες (ΚΑΚΩΣ δεν το συζητώ), μπορεί στα στενά της πόλης να πηγαίνει με 30 σε αντίθεση με τον καθωσπρέπει αυτοκινητά, ή και μοτοσικλετιστή, ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ, που πάει με 60 και 80 και ΑΝ τύχει και περάσει το στενό κάνα παιδάκι με ποδήλατο είναι πιθανόν να το αφήσει στον τόπο.
Μην λέτε μαλακίες λοιπόν για ένα θέμα που είναι κατά πολύ γενικότερο απο την οδήγηση στην εθνική.
Και μην αφορίζετε εν αγνεία, γιατί κάποιος μπορεί και να υποθέσει πως το κάνετε επειδή απλά δεν μπορείτε και εσείς...

sniper
06/03/2013, 14:32
...

Πατατάκια, πασατέμπο, σαλέπι, μαλί της γριάς...

endopandou
06/03/2013, 14:35
Πατατάκια, πασατέμπο, σαλέπι, μαλί της γριάς...

Αρχηγέ συμφωνείς πως το θέμα δεν αφορά μόνο την συμπεριφορά κάποιων στην εθνική αλλά πρωτίστως όλων στις πόλεις;

ktmakis
06/03/2013, 14:35
1ον Είναι παράνομος (στην Ελλάδα δεν γνωρίζουμε τι σημαίνει αυτό αρκεί να κάνουμε τη κάβλα μας)
2ον Βάζει σε μπελάδες 3ους. (Αν υποθετικά χτυπήσει η εμπλακεί σε ατύχημα με κάποιον που πάει πχ να προλάβει τον άνθρωπό του ή κάτι πολύ σημαντικό)
3ον Δικαίωμά του να κάνει ότι θέλει αρκεί να μην μπλέξει οποιονδήποτε άλλο σε αυτό.

Καταλαβαίνω το σπόρ του αλλά οι "χεράδες" πάνε στη πίστα. Αν θέλουν να το κάνουν πιο επικίνδυνο για να εξιτάρονται βάζουν μέσα μερικά κολωνάκια ή ακόμα και κροκόδειλους.

sniper
06/03/2013, 14:39
Αρχηγέ συμφωνείς πως το θέμα δεν αφορά μόνο την συμπεριφορά κάποιων στην εθνική αλλά πρωτίστως στις πόλεις;

Οι παλιότεροι θυμόμαστε βιντεάκι που εδειχνε τη διαδρομή μέσα στην αθήνα απο το "σπιτι" του συντάκτη του περιοδικού κι αναβάτη μέχρι το περιοδικό...

Σφήνες, σούζες, έντο, 150ρες κλπ... στο κέντρο των Αθηνών... Κάτι που ακόμα κι έναν έμπειρο (και χερά) αναβάτη θα τον τρόμαζε... και ναι, μέσα σε μια πόλη που κυκλοφορούν τα πάντα (πεζοί, εποχούμενοι κλπ) είναι μαλακία αλλά αν οχι όλα μαζί κάποια από αυτά έχουν γίνει από διάφορους από εμάς... ασχετα αν εγιναν νταλα μεσημέρι στην Κηφισίας ή νύχτα στην άδεια παραλιακή...

Το να τα βλέπουμε όμως όλα μαζί μας ξενίζει και κουνάμε το δάχτυλο... και ξεχνάμε ότι λίγο πολύ όλοι έχουμε κάνει τη μαλακία μας. Αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει να τα επικροτούμε όμως...

Ακρη δεν βγαίνει πάντως.

endopandou
06/03/2013, 14:47
οι "χεράδες" πάνε στη πίστα.

ΟΚ αλλά ποια πίστα θα σου πεί κάποιος. Αν έχεις πάει άγιο να σου φύγει το σκατό απ τον φόβο τι να σου πουν τα Μέγαρα. Αυτά είναι ένα καλό σχολείο και μόνο. (Οι Σέρρες εξαιρούνται)

Φίλε η αδρεναλίνη και τα συμπτώματά της είναι κάτι σχετικό και κυρίως μη μετρήσιμο. Όπως φοβάται η μαμά μας όταν μας βλέπει να πάμε με 150 με το τουτού αλλά εμείς ίσως και καθόλου γιατί ξέρουμε τι κάνουμε, έτσι και κάποιος φοβάται βλέποντας συνεχόμενες τρακοσάρες γιατί απλά δεν έχει γνώση του τι γίνεται σε αυτές τις ταχύτητες.
Κοινώς εκεί που χέζομαι εγώ εσύ μπορεί να ξέρεις τι κάνεις και να είσαι άνετος. Η διαφορά είναι πως δεν πρέπει να σε αφορίσω χωρίς να ξέρω τι κάνεις παρά μόνο υπολογίζοντας.

DrBig
06/03/2013, 14:52
Οι παλιότεροι θυμόμαστε βιντεάκι που εδειχνε τη διαδρομή μέσα στην αθήνα απο το "σπιτι" του συντάκτη του περιοδικού κι αναβάτη μέχρι το περιοδικό...

Σφήνες, σούζες, έντο, 150ρες κλπ... στο κέντρο των Αθηνών... Κάτι που ακόμα κι έναν έμπειρο (και χερά) αναβάτη θα τον τρόμαζε... και ναι, μέσα σε μια πόλη που κυκλοφορούν τα πάντα (πεζοί, εποχούμενοι κλπ) είναι μαλακία αλλά αν οχι όλα μαζί κάποια από αυτά έχουν γίνει από διάφορους από εμάς... ασχετα αν εγιναν νταλα μεσημέρι στην Κηφισίας ή νύχτα στην άδεια παραλιακή...

Το να τα βλέπουμε όμως όλα μαζί μας ξενίζει και κουνάμε το δάχτυλο... και ξεχνάμε ότι λίγο πολύ όλοι έχουμε κάνει τη μαλακία μας. Αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει να τα επικροτούμε όμως...

Ακρη δεν βγαίνει πάντως.

Σκεψου μονο ποσο βαρετο θα ηταν το youtube σ'ενα κοσμο που ολοι κανουν αυτο που πρεπει.

endopandou
06/03/2013, 14:53
Αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει να τα επικροτούμε όμως...



Ποτέ και για κανέναν λόγο φίλε μου. :a10:

Η δική μου ουσία παραμένει στον τρόπο μετακίνησής μας στις πόλεις. Εκεί χρειαζόμαστε τον ψυχίατρο αφού τις γνώσεις αρνηθήκαμε πεισματικά να τις αφομοιώσουμε.
Είμαι σχολή Ιαβέρη όπως κατάλαβες.

DrBig
06/03/2013, 14:55
.
Είμαι σχολή Ιαβέρη όπως κατάλαβες.

Ο μπατσος στους Αθλιους?

sniper
06/03/2013, 14:56
Σκεψου μονο ποσο βαρετο θα ηταν το youtube σ'ενα κοσμο που ολοι κανουν αυτο που πρεπει.

Σκέψου τι καβαλάγαμε μέσα στην πόλη αν όλοι ακολουθούσαμε τον ΚΟΚ...

sniper
06/03/2013, 14:56
Ο μπατσος στους Αθλιους?

:bawl: :tooth:

endopandou
06/03/2013, 15:05
Ο μπατσος στους Αθλιους?

:tooth: Εσύ μεγαλογιατρέ είσαι ένα παιδί...

Bladerunner
06/03/2013, 15:28
(...)και ξεχνάμε ότι λίγο πολύ όλοι έχουμε κάνει τη μαλακία μας. Αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει να τα επικροτούμε όμως(...)

Δε συνηθίζω να γράφω μήνυμα όταν αυτό που θέλω να πω έχει ήδη ειπωθεί!

Θα ήθελα να προσθέσω όμως ότι ποτέ δεν ξέρεις τον δείκτη "ενθουσιασμού" και "πρόθεσης προς μίμηση" εκείνου που βλέπει, ακούει, διαβάζει τα "κατορθώματά σου". Πόσο παραπάνω, όταν έχεις κάποιο "κύρος" στα μάτια του.

sniper
06/03/2013, 15:34
Δε συνηθίζω να γράφω μήνυμα όταν αυτό που θέλω να πω έχει ήδη ειπωθεί!

Θα ήθελα να προσθέσω όμως ότι ποτέ δεν ξέρεις τον δείκτη "ενθουσιασμού" και "πρόθεσης προς μίμηση" εκείνου που βλέπει, ακούει, διαβάζει τα "κατορθώματά σου". Πόσο παραπάνω, όταν έχεις κάποιο "κύρος" στα μάτια του.

Συμφωνώ. Αλλά αυτό συνήθως γίνεται από νεότερα σε ηλικία άτομα... Τουλάχιστον στο youtube αλλά και στο νετ υπάρχουν και γνώσεις να διαβάσεις για να μάθεις εκτός από τα καγκουρο-βίντεο... Κάτι που παλιότερα δεν υπήρχε.

Άλλωστε, πόσοι από εμάς δεν καβαλάμε γιατί μικροί είχαμε δεί κάποιον πάνω σε μηχανή;

Bladerunner
06/03/2013, 15:54
Άλλωστε, πόσοι από εμάς δεν καβαλάμε γιατί μικροί είχαμε δεί κάποιον πάνω σε μηχανή;

To σχόλιο μου δεν αναφερόταν σε 'σένα. (Εκτός κι αν είσαι ΚΑΙ κάγκουρας ΚΑΙ επιδειξίας :lol: )

Αναφέρομαι στο πόσο κακό μπορούν να προκαλέσουν υπό συνθήκες τέτοιου είδους "δημοσιότητες".

LOUKILOUK
06/03/2013, 15:59
Ασε ρε Λουκι...το τι εχω ακουσει δεν λεγεται...

Τα γνωρίζω ρε Άγη...δεν μιλάω ποτέ στην τύχη...;)

sniper
06/03/2013, 16:01
To σχόλιο μου δεν αναφερόταν σε 'σένα. (Εκτός κι αν είσαι ΚΑΙ κάγκουρας ΚΑΙ επιδειξίας :lol: )

Αναφέρομαι στο πόσο κακό μπορούν να προκαλέσουν υπό συνθήκες τέτοιου είδους "δημοσιότητες".


Ουτε εγώ το πήρα προσωπικά... Άλλωστε το μικρόβιο το άρπαξα βλέποντας μια BMW Rκάτι to 1974 και στο κράνος που είχα για το ποδήλατο όταν ήμουν 6-7 είχα κόψει από περιοδικό και κολλήσει μια Bultaco....

Allst@rf
06/03/2013, 16:08
Ρε μάγκες είστε καλα;

Συζητατε τα αυτονοητα;

Χθες καβαλησατε πρώτη φορά;


Αν είναι δυνατόν...

endopandou
06/03/2013, 16:20
βλέποντας μια BMW Rκάτι to 1974

Παρθενώνα :tooth:

hornettrela
06/03/2013, 17:29
αντε παλι p@p@st@urou shops....γραφειο τελετων εχει?

http://www.papastavroushops.gr/products6.php?lang=1&wh=20

AUFGEBRACHT
06/03/2013, 17:35
http://www.papastavroushops.gr/products6.php?lang=1&wh=20

Mόνο στο Ελλαδιστάν συμβαίνουν αυτά, ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!! Χορηγός στα παραπάνω βίντεο και προτροπή στο site τηρείτε τον Κ.Ο.Κ. :cry:

hornettrela
06/03/2013, 17:42
Οδηγείτε αμυντικά, έχοντας την προσοχή σας συνεχώς στο δρόμο, "διαβάζοντας" τα μηνύματα που σας δίνει. :confused: :confused: :bawl:

AUFGEBRACHT
06/03/2013, 17:51
Papastavrou shops...η επιλογή των ειδικών!!!

283859

Billymuse
06/03/2013, 19:15
Papastavrou shops...η επιλογή των ειδικών!!!

283859

δεν είναι τυχαίο ότι το κατάστημα του βρίσκεται ανάμεσα στο μπουρνάζι και το Αιγάλεω :beer: και σε απόσταση βολής ο Κορυδαλλός:a25:

Allst@rf
06/03/2013, 19:36
Σοβαρευτειτε σας διαβάζει κόσμος...

DrBig
06/03/2013, 19:39
:tooth: Εσύ μεγαλογιατρέ είσαι ένα παιδί...

:a25:

byron
06/03/2013, 19:47
Σοβαρευτειτε σας διαβάζει κόσμος...
Να σοβαρευτουμε δε λεω...μηπως θες να μας πεις τι θελεις να ακουσεις?
Για να πω την αληθεια δεν εχεις γινει κατανοητος στα τρισ ποστ που μας προτρεπεις να υπαρχει σεμνοτητα και ηθος ?

Allst@rf
06/03/2013, 20:05
Να σοβαρευτουμε δε λεω...μηπως θες να μας πεις τι θελεις να ακουσεις?
Για να πω την αληθεια δεν εχεις γινει κατανοητος στα τρισ ποστ που μας προτρεπεις να υπαρχει σεμνοτητα και ηθος ?



Για τους αμέσως από πάνω μου λέω με τα φωτοσοπ και τους κορυδαλους, που κάνουν άσχημο χιούμορ με το λογότυπο του καταστηματος...

Με παρηξηγησες...

AUFGEBRACHT
06/03/2013, 20:51
Για τους αμέσως από πάνω μου λέω με τα φωτοσοπ και τους κορυδαλους, που κάνουν άσχημο χιούμορ με το λογότυπο του καταστηματος...

Με παρηξηγησες...


Ρε Κωστή, ο ίδιος δεν σέβεται τον εαυτό του, θα σεβαστώ εγώ το λογότυπό του; Το λογότυπο ενός καταστήματος είναι, όχι κανα εθνικό σύμβολο στο κάτω κάτω. Εκτός και εάν οι αντιρρήσεις είναι για το κακό photoshop (δεν έχω φτάσει ακόμα το υψηλό επίπεδο της ελληνικής αστυνομίας)...

byron
06/03/2013, 21:54
Για τους αμέσως από πάνω μου λέω με τα φωτοσοπ και τους κορυδαλους, που κάνουν άσχημο χιούμορ με το λογότυπο του καταστηματος...

Με παρηξηγησες...

Δεν χρειάζεται ρε μαν. Αφού βάζει την ταυτότητα του σε ένα οποιοδήποτε video σημαίνει οτι τον εκφράζει κιόλας. Κάποιοι γουστάρουν και θα πάνε να ψωνίσουν, κάποιοι δεν γουστάρουν και τον κράζουν.
Σίγουρα πάντως ξέρει τι κάνει οταν προβάλλει τη φίρμα του με τέτοιο τρόπο.

Allst@rf
06/03/2013, 23:43
Οκ,ίσως έχετε δίκιο...

Τα σεβη μου...

chr1s_86
07/03/2013, 00:01
Παίδες αυτό που για κάποιους είναι δύσκολο και επικίνδυνο για άλλους είναι ψωμοτύρι...Το ότι το ρίσκο είναι μεγάλο σε δημόσιο δρόμο είναι αδιαπραγμάτευτο, αλλά πχ η καθημερινή διήθηση σε μεγάλους δρόμους είναι ακόμα ποιο επικινδυνη, όπως και πολλά άλλα που κάνουμε σχεδόν καθημερινα...


+1 :a013:

TROOPER
09/03/2013, 13:55
τα αυτονοητα.συμφωνω με βυρωνα-σναιπερ.

παρ' ολα αυτα ειναι εντυπωσιακοι οι ιθαγενεις του αγιου με αρχηγο τον ''μι''.

panos1050
16/03/2013, 12:17
http://www.youtube.com/watch?v=22UJGyIVtfc

το εχω ξαναβαλει ,αλλα κολλαει στο θεμα...
ποσο μ@#@ς πρεπει να εισαι για να πας ετσι ρε φιλε ??
και ενταξει εκει πανω στα βουνα στο πρωτο μηνυμα και να πεσεις τρως τα μουτρα σου μονο εσυ ,επειδη γουσταρεις.
μεσα στην πολη ,εκει στην κινηση αν γινονταν κατι ,ποσους θα επερνε μαζι το ζωων...???

DrBig
16/03/2013, 12:30
http://www.youtube.com/watch?v=22UJGyIVtfc

το εχω ξαναβαλει ,αλλα κολλαει στο θεμα...
ποσο μ@#@ς πρεπει να εισαι για να πας ετσι ρε φιλε ??
και ενταξει εκει πανω στα βουνα στο πρωτο μηνυμα και να πεσεις τρως τα μουτρα σου μονο εσυ ,επειδη γουσταρεις.
μεσα στην πολη ,εκει στην κινηση αν γινονταν κατι ,ποσους θα επερνε μαζι το ζωων...???

Πολυ ωραιο βιντεακι και πολυ ωραια φτιαγμενο πρεπει να ειναι το εργαλειο! :beer:

pipe_smoker
16/03/2013, 14:07
Θυμάμαι τον πρώτο καιρό όταν είχα γραφτεί στο φόρουμ ένα βιντεάκι από ένα μέλος (ούτε και θυμάμαι πώς τον έλεγαν κι αν γράφει ακόμα). Πήγαινε "δίχως αύριο" με μια harley μέρα μεσημέρι μες στο κέντρο και στην κίνηση. Άμα θυμάται κανείς το βιντεάκι (ή το όνομα του μέλους για να ψάξω στα ποστ του μπας και το βρω) ας το ποστάρει.

Lioulios
16/03/2013, 14:28
Θυμάμαι τον πρώτο καιρό όταν είχα γραφτεί στο φόρουμ ένα βιντεάκι από ένα μέλος (ούτε και θυμάμαι πώς τον έλεγαν κι αν γράφει ακόμα). Πήγαινε "δίχως αύριο" με μια harley μέρα μεσημέρι μες στο κέντρο και στην κίνηση. Άμα θυμάται κανείς το βιντεάκι (ή το όνομα του μέλους για να ψάξω στα ποστ του μπας και το βρω) ας το ποστάρει.

Στην υπογραφή του χρίστη που λες γράφει ...

Αν όλα τα γιατομπουτσονέζικα φόραγαν αναρτησεις και φρένα όπως τα Ευρωπαικά , θα είχαμε λιγότερα ατυχήματα με μοτοσυκλέτες ..... Ή κάτι τέτοιο

Όνομα μέλους δεν θυμάμαι ,αλλά έχει φωτό προφίλ τον εαυτό του (νομίζω ή κάποιο πορτρέτο άλλου ατόμου με αμάνικο φανελάκι) .

endopandou
16/03/2013, 18:37
το εχω ξαναβαλει ,αλλα κολλαει στο θεμα...


Κι όμως δεν κολλάει για εμένα. Οι αναβάτες στα video της εθνικής και του άγιου ήξεραν τι έκαναν και έπαιρναν μεν ρίσκα, καμία σχέση όμως με αυτό.
Εδώ μέσα σε 4 λεπτά διαδρομής ο οδηγός πέρασε 30+ φορές στην τύχη.

pipe_smoker
17/03/2013, 04:19
Στην υπογραφή του χρίστη που λες γράφει ...

Αν όλα τα γιατομπουτσονέζικα φόραγαν αναρτησεις και φρένα όπως τα Ευρωπαικά , θα είχαμε λιγότερα ατυχήματα με μοτοσυκλέτες ..... Ή κάτι τέτοιο

Όνομα μέλους δεν θυμάμαι ,αλλά έχει φωτό προφίλ τον εαυτό του (νομίζω ή κάποιο πορτρέτο άλλου ατόμου με αμάνικο φανελάκι) .

Υπογραφή δε θυμάμαι αλλά το άβαταρ που περιγράφεις σαν κάτι να μου θυμίζει.