PDA

View Full Version : πως τα επαναφερουμε αυτα?



HERCAKOS
05/03/2013, 21:35
ειναι απο ενα chally που θελω να ξεκινησω ανακατασκευη.
τον μετρητη της βενζινης φοβαμαι γιατι ειναι πολυ λεπτοδουλεια
και οσον αφορα τα εσωτερικα δεν θελω να χρησημοποιησω πολυ συρματοβουρτσα

HERCAKOS
05/03/2013, 21:46
και αυτο (αμφιβαλω βεβαια αν χωραει το χερι μου ως εκει κατω για να τριψω)

motomaniac
06/03/2013, 00:00
και αυτο (αμφιβαλω βεβαια αν χωραει το χερι μου ως εκει κατω για να τριψω)


τον μετρητη αστον μεσα σε ξυδι για ερικες μερες. τα υπολοιπα τα πας και στα κανουν αμμοβολη η υαλοβολη.

HERCAKOS
06/03/2013, 10:34
τον μετρητη μετα το ξυδι τον περναμε με κατι για να μην ξανασκουριασει ?
οσο για την αμμοβολη θελω να κρατησω το κοστος χαμηλα γιαυτο δεν τον παω τον σκελετο

motomaniac
06/03/2013, 11:54
τον μετρητη μετα το ξυδι τον περναμε με κατι για να μην ξανασκουριασει ?
οσο για την αμμοβολη θελω να κρατησω το κοστος χαμηλα γιαυτο δεν τον παω τον σκελετο

δεν ειναι μεγαλο το κοστος. αλλα για να το κρατησεις χαμηλα πες του να χτυπησει μονο το μεσα. αλλιως θα τα δωσεις σε συρματοβουρτσες τα λεφτα. μιλαω εκ πειρας. για τον μετρητη γνωριζω ενα υλικο αλλα δεν ξερω αν αντεχει στην βενζινη. λεγεται rustabil.

HERCAKOS
06/03/2013, 12:32
θα το ψαξω το rustabil και θα σου πω.ειναι κριμα να παει χαμενος ο μετρητης πολυ το γουσταρω σαν πατεντα.θα ψαξω και για αμμοβολη και βλεπουμε.

HERCAKOS
06/03/2013, 13:03
δειτε και αυτο.
η ρωγμη μεσα στο κυκλο χανει βενζινα μπορει να καταλαβει κανεις τι ειναι αυτος ο στοκος και πως να τον βγαλω?
ευτυχως βρηκα τεποζιτο σε καλη τιμη και με σχεδον μηδεν σκουρια μεσα το οποιο θελω να το κανω πλαστικοποιηση με βερνικι αν κανω το ιδιο και σε αυτο με την τρυπα θα κρατησει η θα ανοιξει παλι?

gefr
06/03/2013, 13:17
Υπάρχουν κάποια προιόντα ειδικά για τέτοιες δουλειές, ενοώ την επίστρωση εσωτερικά του τεπόζιτου. Δές εδώ
http://www.kreem.com/fueltankliner.html
αλλά είναι λίγο δύσκολη η αποστολή του από Αμερική λόγω του ότι περιλαμβάνει τοξικές ουσίες. Το έχω βρεί και στη Γερμανία από ebay.
Γειά χαρά.

Takata Dome
06/03/2013, 13:27
Πλαστικοποιητή έχω ακούσει καλύτερα λόγια για τον POR 15 απ'τον Kreem.Η αποστολή στην δική μου περίπτωση δεν μου δημιούργησε θέμα,το παρήγγειλα απο ebay motors,ήρθε μια χαρά

HERCAKOS
06/03/2013, 13:39
να πω την αληθεια μου ελεγα να το κανω ετσι http://www.youtube.com/watch?v=xrSs8fxWqoU

HERCAKOS
06/03/2013, 14:51
με σοδοβολη πιστευετε θα βγει η σκουρια και το χρωμα στο σκελετο ?

motomaniac
06/03/2013, 21:10
ο στοκος ειναι σιδηροστοκος