PDA

View Full Version : Αλλαγή θέσης "κεφαλιού" πίσω άξονα γνώμες ???



buckley
06/03/2013, 11:18
Έχουμε μηχανάκι παλιό (όχι ότι έχει σημασία) και η 4-1 που πια έχει σε αλλαγή πίσω ελαστικού πρέπει κάθε φορά να της αφαιρούμε το τελικό για να βγαίνει ο άξονας (το κεφάλι του άξονα είναι όπως καταλαβαίνετε από μαμά από την πλευρά του τελικού) αν τον βάλουμε ανάποδα με το παξιμάδι από την πλευρά της εξάτμισης ώστε να βγαίνει ελεύθερα από την "άδεια" πλευρά διατηρώντας ευλαβικά όλα τα άλλα στη θέση τους αποστάτες κλπ ,παίζει τίποτα ???

Χίλιες λέξεις ρε φούστη μου να εξηγήσουμε μια εικόνα...

DrBig
06/03/2013, 11:22
Έχουμε μηχανάκι παλιό (όχι ότι έχει σημασία) και η 4-1 που πια έχει σε αλλαγή πίσω ελαστικού πρέπει κάθε φορά να της αφαιρούμε το τελικό για να βγαίνει ο άξονας (το κεφάλι του άξονα είναι όπως καταλαβαίνετε από μαμά από την πλευρά του τελικού) αν τον βάλουμε ανάποδα με το παξιμάδι από την πλευρά της εξάτμισης ώστε να βγαίνει ελεύθερα από την "άδεια" πλευρά διατηρώντας ευλαβικά όλα τα άλλα στη θέση τους αποστάτες κλπ ,παίζει τίποτα ???

Χίλιες λέξεις ρε φούστη μου να εξηγήσουμε μια εικόνα...

χιλιες λεξεις και χωρις ενα κομμα...
Μπορεις να βαλεις παξιμαδια εκατερωθεν του αξονα?

sapila racing
06/03/2013, 11:24
Έχουμε μηχανάκι παλιό (όχι ότι έχει σημασία) και η 4-1 που πια έχει σε αλλαγή πίσω ελαστικού πρέπει κάθε φορά να της αφαιρούμε το τελικό για να βγαίνει ο άξονας (το κεφάλι του άξονα είναι όπως καταλαβαίνετε από μαμά από την πλευρά του τελικού) αν τον βάλουμε ανάποδα με το παξιμάδι από την πλευρά της εξάτμισης ώστε να βγαίνει ελεύθερα από την "άδεια" πλευρά διατηρώντας ευλαβικά όλα τα άλλα στη θέση τους αποστάτες κλπ ,παίζει τίποτα ???

Χίλιες λέξεις ρε φούστη μου να εξηγήσουμε μια εικόνα...

Γυρνα τον ανάπόδα, δεν υπάρχει πρόβλημα.

buckley
06/03/2013, 11:36
χιλιες λεξεις και χωρις ενα κομμα...
Μπορεις να βαλεις παξιμαδια εκατερωθεν του αξονα?

Δεν συνεννοηθήκαμε καλά μάλλον τα δυό μας ο ψηλός (Sap) με έπιασε αμέσως.
ΥΓ Το πρώτο και τελευταίο κόμμα μπήκε μετά το κλπ μέχρι εκεί το είχα πάει απνευστί τώρα που το ξαναδιαβάζω χρειαζότανε κανά δυό ακόμα...

OldMan
06/03/2013, 13:16
Γυρνα τον ανάπόδα, δεν υπάρχει πρόβλημα.
Εξαρτάται από το που (και πως) έχει τον τεντωτήρα της αλυσίδας..

GiannisBlessed
06/03/2013, 13:30
αν εχει ιση διαμετρο σε ολο το μηκος του δεν βλεπω τον λογο να μην γινεται.

buckley
06/03/2013, 14:05
Αφού δεν ακούω ενστάσεις είμαι ΟΚ (το έχω ήδη κάνει) oldman για τεντωτήρα οκ ήταν ακόμα εποχές καλές τότε βλέπεις πριν ξεκινήσει η "οικονομία" στον εξοπλισμό δλδ τεντωτήρες 2, σταντ 2 ,μανιβέλα - μίζα ...
Thanks