PDA

View Full Version : Ντριιιιιιν καλημέρα σας από την άμεσο δράση είμαστε…..



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
08/03/2013, 10:01
Η ώρα είναι 6 παρά το πρωί
Ντριιιιιιν καλημέρα σας από την άμεσο δράση είμαστε…..
Το αίμα ανεβαίνει στο κεφάλι μου. Το μυαλό μου πάει στο κακό.
Ο Τάσος κάτι έπαθε σκέπτομαι . βλέπετε ο μεσαίος μου γιος δουλεύει ντελιβερη με το παπάκι του και σχολαει 2 με 3 την νύχτα….
Είστε ο κύριος Ρούσσος?
Μάλιστα τι θα θέλατε?
Έχετε ένα xt με αριθμό ζζο980?
Όχι ένα τρανσαλπ έχω. δεν έχω xt και αρχίζω να ηρεμώ..
Ο αριθμός σας είναι ζζο980?
Μάλιστα αυτός είναι .
Που το έχετε παρκάρει κύριε Ρούσσο το όχημα σας.
Εκεί που στέκεστε στα 3 μέτρα εάν γυρίσετε θα το δείτε.
Δεν είναι εδώ το όχημα σας μπορείτε να κατέβητε να τα πούμε?
Έρχομαι.
Ο Γιάννης που έχει ξυπνήσει έχει σκαρφαλώσει στο παράθυρο και κοιτάζει κάτω. Δεν είναι κάτω το τρανσαλπ μπαμπά ένα περιπολικό είναι…
Ντύνομαι και κατεβαίνω.
Καλημέρα παιδιά
Καλημέρα σας κύριε Ρούσσο εδώ είχατε αφήσει το μηχανάκι σας?
Μάλιστα εχτες το βράδυ στην 11 ήταν εδώ που έκανα βόλτα της σκυλίτσα μου.
Το έχουμε βρει στα όρια Φιλαδέλφειας με καματερό. Τράβηξε την προσοχή του συναδέλφου με το περιπολικό η παραβιασμένη κλειδαριά πάτησε το νούμερο και είδε ότι δεν έχει δηλωθεί κλοπή και μας έστειλαν να σας ρωτήσουμε για αυτό .
Έλατε να σας πάμε στο όχημα σας.
Πήγαμε στην μηχανή και η κλειδαριά του τιμονιού ήταν σπασμένη (μόνο το τιμόνι ήταν κλειδωμένο και αυτό σπασανε) ακόμα έλειπε και ένα κομμάτι από την τιμονοπλακα που σημαίνει ότι έβαλαν λοστό για να την σπάσουν.
Την έβαλα μπροστά και πήγαμε στο τμήμα για να δηλώσω κλοπή και εύρεση της μηχανής μου. Λόγο του ότι έβρεχε και για να την καβαλήσω έπρεπε να σκουπίσω τα νερά από την σέλλα δεν πήραν αποτυπώματα μια που θα τα είχε πλύνει η βροχή.
Στο τμήμα κάναμε όλη την χαρτουρα και πήρα την μότο στο μαγαζί μας για να την λύσω για να πάω για ανταλλακτικά.
Τιμονοπλακα επάνω και διακόπτη.
Άντε περαστικά μου….
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά της αμέσου δράσεως που σε πείσμα όλων αυτών που τους κατηγορούν ακόμα και τώρα κάνουν δουλιά….

kostas777
08/03/2013, 10:23
να την βρείς πριν στην κλέψουν, δεν έχει ξαναγίνει!

DimChios
08/03/2013, 10:29
τι σκ@τα την πηραν για 2 χλμ να την κανουν??? :confused:

Πάλι καλα Γιώργο, μικρό το κακό!
Πιο πολυ η τρομάρα που πήρες!

Carlos.1on2
08/03/2013, 10:44
Σχετικό - άσχετο. Φαντάζεσαι να μην είχες στο κουδούνι όνομα? Και να επρεπε να χτυπήσουν όλα τα κουδουνια? Ή φαντάζεσαι να είχες κάποια παλαιότερη διεύθυνση δηλωμένη και να μην την είχες αλλάξει?

Εδώ , πέρα από την αποδοτική δουλειά που έκαναν οι 100άδες, είχες και τις πιθανότητες με το μερος σου :wave2:

VANDA
08/03/2013, 10:47
να την βρείς πριν στην κλέψουν, δεν έχει ξαναγίνει!

+1.. Πάλι καλά.

spyrakos35
08/03/2013, 10:48
από την μπεμβέ εγινε η δουλειά.... στανταράκι.... :evil:

AristidisZ
08/03/2013, 10:59
Μπράβο στα παιδιά της ΑΔ, πράγματι :)
Κι όπως είπε κι ο Κώστας


να την βρείς πριν στην κλέψουν, δεν έχει ξαναγίνει!

devil's animal
08/03/2013, 11:12
να την βρείς πριν στην κλέψουν, δεν έχει ξαναγίνει!

+ οσα...

παλι καλα...
:beer:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
08/03/2013, 11:14
από την μπεμβέ εγινε η δουλειά.... στανταράκι.... :evil:

να σου πω καθολου απιθανο για να με κανουν να κυκλοφορο με το lt και οχι με το honda. οτι και καλα δεν εχουν προβληματα οι bmw....
:lol:

GIXXERAKIAS
08/03/2013, 11:19
να σου πω καθολου απιθανο για να με κανουν να κυκλοφορο με το lt και οχι με το honda. οτι και καλα δεν εχουν προβληματα οι bmw....
:lol:

Αφού την βρήκες με πταίσματα πάλι καλά!Φαντάζεσαι να σου είχαν βάλει και το μοτέρ από κανένα lt και να έμενες και στο δρόμο για το τμήμα?:lol::lol:

Ποτέ ξανά και μπράβο στα παιδιά να τα λέμε και αυτά.:)

sapila racing
08/03/2013, 11:58
Πολύ καλή περίπτωση κλοπής!
Ισως λόγω της ατυχίας με το BMW εχεις την τυχη με το μερος σου στα υπόλοιπα μηχανάκια. :)

vaska
08/03/2013, 12:29
να την βρείς πριν στην κλέψουν, δεν έχει ξαναγίνει!

το αυτό. και μπράβο στα παιδιά της ΑΔ

OldMan
08/03/2013, 12:55
τι σκ@τα την πηραν για 2 χλμ να την κανουν??? :confused:
Για Transalp και πολλά είναι ...

PetranGR
08/03/2013, 14:20
να την βρείς πριν στην κλέψουν, δεν έχει ξαναγίνει!


+++++ πάρα πολλά .Ποτέ δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο.

Μπράβο και καλά ξεμπερδέματα τώρα.

DimChios
08/03/2013, 15:01
Για Transalp και πολλά είναι ...

του sapadak να τα πεις!

Sapadak
08/03/2013, 15:04
του sapadak να τα πεις!

excusez-moi?

DimChios
08/03/2013, 16:28
excusez-moi?

:lol:

kerasaki
08/03/2013, 20:01
να την βρείς πριν στην κλέψουν, δεν έχει ξαναγίνει!

Συνηθες το φαινομενο. Περιττο να σας πω οτι το οργανο δεν εχει καμια υποχρεωση να ασχοληθει με το εκαστοτε δικυκλο που βρισκει και του 'φαινεται' κλεμμενο απο τη στιγμη που δεν απασχολει απο τον τερματικο(με πιο απλα λογια, ο ιδιοκτητης δεν προλαβαινει να αντιληφθει την κλοπη και να παει να το δηλωσει). Απλα μερικες φορες αυτοι που γινονται αντικειμενο χλεβασμου απο ολη την κοινωνια τυχαινει να ειναι κι αυτοι δικυκλιστες και αντιλαμβανονται πως ειναι να σου κλεβουν δικυκλο,αυτοκινητο κτλ τα τηλεφωνα 11880 και οι λοιπες κλησεις για να βρεθει ο ιδιοκτητης, γιατι καποιες φορες το οχημα ειναι στον ασπροπυργο και ο ιδιοκτητης στην Τριπολη, γινονται απο το ιδιοκτητα τηλεφωνα των αστυνομικων που εξαλλου μπορουν να τα πληρωσουν απο τον παχυλο μισθο τους.Αυτα...

Verde
08/03/2013, 20:19
και σωστό το όργανο που ρώτησε αν το μηχανάκι είναι xt..
πολλά μπράβο, υπάρχουν και οι σωστοί υπάρχουν και οι μαλάκες, όπως σε κάθε επάγγελμα.

AUFGEBRACHT
08/03/2013, 20:40
Άμεσος δράση κυριολεκτικά...

MG-KTiNoS
08/03/2013, 20:55
http://www.youtube.com/watch?v=8atsham7R90

:lol:

DAYMAN
08/03/2013, 21:55
γατος ο αστυνομικος!:cool:

SHOOTER045
09/03/2013, 01:33
προχτες κουβαλησα ενα honda astrea 100 στο τμημα γιατι το βρηκα παρατημενο,υποτιθεται οτι εγω σαν ενστολος δικυκλιστης,το βρηκα το μεταφερα(σπρωχνοντας ποδι μαρσπιε)βρηκα στοιχεια απο αρ πλαισιου ,και πηρα τηλ στον ιδιοκτητη.ο οποιος μου ειπε οτι του εμεινε απο βενζινη πριν 5 μερες αλλα σε εντελως διαφορετικο σημειο και λογω δουλειας δεν προλαβαινε να το παρει,τωρα πως βρεθηκε εκει που το βρηκα :rolleyes:εν τελει εδω και 2 μερες τον περιμενει να το παρει πισω

notakos600
09/03/2013, 07:13
Ευτυχώς που δεν έκλεψαν ή δεν σκότωσαν κανέναν όσο η μηχανή ήταν αδήλωτη για κλοπή γιατί τότε θα είχες τρεχάματα.
Μπράβο στα παιδιά της Α.Δ.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
09/03/2013, 07:52
και σωστό το όργανο που ρώτησε αν το μηχανάκι είναι xt..
πολλά μπράβο, υπάρχουν και οι σωστοί υπάρχουν και οι μαλάκες, όπως σε κάθε επάγγελμα.

πιστευω οτι επιτηδες ρωτησε εαν εχω xt . παντος με πηγανε με το περιπολικο εκει που περιμενε το περιπολικο που το ειχε βρει. ηταν νεαροι και πολυ ευγενικοι και οικιοι με εκαναν να εστανθω οτι τους ξερω χρωνια. και μηλαω για τα παιδια και των δυο περιπολικων.

απο εμενα παντος εκτος απο μια φορα παλια που ενας αστυνομικος φρουρος σε καποια βιλα στο ψυχικο με ειχε φτιαξει και αρπακτηκαμε δεν εχω παραπονα απο την αστυνομια. αλοστε δεν κανω μαλακιες σεβομε τους νομους και με σεβονται και αυτοι. (τα αστυνομικα οργανα ενωω) ενω δεν παω με τιποτε τους ματατζιδες που δεν τους θεωρω αστυνομικους.

DimChios
09/03/2013, 10:06
ρε μπας και το βουτηξε κανενας δικος τους (μπατσος εννοω), τον μαγκωσαν και για να κουκουλωσουν την υποθεση ετρεξαν, ασχοληθηκαν, βρηκαν τηλεφωνα, ηταν ευγενεστατοι...?

Ε?

:cool:









(πιο τρόλ, πεθαίνεις) :lol:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
09/03/2013, 10:08
ρε μπας και το βουτηξε κανενας δικος τους (μπατσος εννοω), τον μαγκωσαν και για να κουκουλωσουν την υποθεση ετρεξαν, ασχοληθηκαν, βρηκαν τηλεφωνα, ηταν ευγενεστατοι...?

Ε?

:cool:









(πιο τρόλ, πεθαίνεις) :lol:


καφρε:lol:

DimChios
09/03/2013, 10:13
καφρε:lol:

:lol::beer::beer::beer::beer:

teogtp
09/03/2013, 10:18
Δεν σας ειπε μερικες λεπτομερειες η Γιαγια,οπως οτι ειχε κολησει ενα τετοιο πανω στο ντεποζιτο.........


284041


...οποτε πως να μην παρατησουν το μηχανακι μετα απο μολις 2χιλ βρε Χιε?
Γι'αυτο και οι καλοσυνες απο τους Αστυνομικους......

:D
Περα απο την πλακα τυχερος ησουν και μπραβο στα παιδια τις αμεσου δρασεως.

nicksior
09/03/2013, 11:14
Όταν το αυτονόητο πάψει να εκπλήσσει ίσως αποφασίσω να κάνω παιδιά , πολλά παιδιά..

pipe_smoker
09/03/2013, 12:03
Όταν το αυτονόητο πάψει να εκπλήσσει ίσως αποφασίσω να κάνω παιδιά , πολλά παιδιά..

Αμήν....

Έχουμε φτάσει κάθε φορά που κάποιος αστυνομικός πιάνει έναν κλέφτη αντί να τρώει σάντουιτς στα έβερεστ να θέλουμε να του στήσουμε ανδριάντα.
Στο τέλος θα κάνουν σλόγκαν οι τσέοι το logo των Hells Angels: "When we do right, nobody remembers. When we do wrong, nobody forgets."

ΥΓ. Να μη σου ξανατύχει εύχομαι αρκούδα.

SHOOTER045
09/03/2013, 14:37
Αμήν....

Έχουμε φτάσει κάθε φορά που κάποιος αστυνομικός πιάνει έναν κλέφτη αντί να τρώει σάντουιτς στα έβερεστ να θέλουμε να του στήσουμε ανδριάντα.
Στο τέλος θα κάνουν σλόγκαν οι τσέοι το logo των Hells Angels: "When we do right, nobody remembers. When we do wrong, nobody forgets."

ΥΓ. Να μη σου ξανατύχει εύχομαι αρκούδα.

δεν μιλαμε για περιπτωση κλεφτη,αλλα στην συγκεκριμενη θα μπορουσε να το παει απλα στο τμημα και οταν θα εβρισκε χρονο καποιος η σκονταφτε πανω του και αναρωτιουνταν ποιανου ειναι αυτο τοτε θα εφτανε στον ιδιοκτητη.και κανενας δεν ειπε οτι θελει ανδριαντα επειδη εκανε το αυτονοητο,η καφριλα ορισμενων ομως που ειναι ξινισμενοι και ανττιδραστικοι σε ολα τεινει να γινει καθημερινο φαινομενο,που θυμιζει πολιτικο διαλογο με υποθετικη ερωτηση πως αν βγει κυβερνηση το ΚΚΕ,να αντιδρασουν λεγοντας πως ηταν στημενο και προβοκατσια της δεξιας.και το σαντουιτς ακομα εχει την ωρα του εσυ στην δουλεια σου δεν τρως?τουλαχιστον δεν κλεινουμε γραφειο,δεν διωχνουμε κοσμο δεν κανουμε επισημο διαλειμα για φαγητο και καφε.το σαντουτς και ο καφες θα καταναλωθουν πρεπει να το καταλαβει ο κοσμος αυτο επειδη οι αστυνομικοι φαινονται τους πειραζει?οι λοιποι που κρυβονται σε γραφεια και υπηρεσιες και οι ουρες φτανουν ως εξω δεν ενοχλουν κανενα ε?και αν ειναι κεντρικο το σημειο εβερεστ κλπ καλυτερα στο κεντρο να εισαι γρηγορα και αμεσα κοντα παρα στα τουρκοβουνια(μεταφορικα το ειπα δεν εχω τπτ με την περιοχη)

TROOPER
09/03/2013, 16:19
Αμήν....

Έχουμε φτάσει κάθε φορά που κάποιος αστυνομικός πιάνει έναν κλέφτη αντί να τρώει σάντουιτς στα έβερεστ να θέλουμε να του στήσουμε ανδριάντα.
Στο τέλος θα κάνουν σλόγκαν οι τσέοι το logo των Hells Angels: "When we do right, nobody remembers. When we do wrong, nobody forgets."

ΥΓ. Να μη σου ξανατύχει εύχομαι αρκούδα.

+τα ρεστα μου

GIXXERAKIAS
11/03/2013, 08:39
δεν μιλαμε για περιπτωση κλεφτη,αλλα στην συγκεκριμενη θα μπορουσε να το παει απλα στο τμημα και οταν θα εβρισκε χρονο καποιος η σκονταφτε πανω του και αναρωτιουνταν ποιανου ειναι αυτο τοτε θα εφτανε στον ιδιοκτητη.και κανενας δεν ειπε οτι θελει ανδριαντα επειδη εκανε το αυτονοητο,η καφριλα ορισμενων ομως που ειναι ξινισμενοι και ανττιδραστικοι σε ολα τεινει να γινει καθημερινο φαινομενο,που θυμιζει πολιτικο διαλογο με υποθετικη ερωτηση πως αν βγει κυβερνηση το ΚΚΕ,να αντιδρασουν λεγοντας πως ηταν στημενο και προβοκατσια της δεξιας.και το σαντουιτς ακομα εχει την ωρα του εσυ στην δουλεια σου δεν τρως?τουλαχιστον δεν κλεινουμε γραφειο,δεν διωχνουμε κοσμο δεν κανουμε επισημο διαλειμα για φαγητο και καφε.το σαντουτς και ο καφες θα καταναλωθουν πρεπει να το καταλαβει ο κοσμος αυτο επειδη οι αστυνομικοι φαινονται τους πειραζει?οι λοιποι που κρυβονται σε γραφεια και υπηρεσιες και οι ουρες φτανουν ως εξω δεν ενοχλουν κανενα ε?και αν ειναι κεντρικο το σημειο εβερεστ κλπ καλυτερα στο κεντρο να εισαι γρηγορα και αμεσα κοντα παρα στα τουρκοβουνια(μεταφορικα το ειπα δεν εχω τπτ με την περιοχη)

+φωνώ

'Εκαναν παραπάνω από καλά την δουλειά τους τούτη τήν φορά και γι'αυτό τα μπράβο από εμένα τουλάχιστον.

Τώρα τι ψάχνετε οι υπόλοιποι να βρείτε και συνεχίζετε ανώφελες (κατ'εμέ) συζητήσεις πέρι μπάτσων,ματατζήδων κτλ δεν καταλαβαίνω...:(

o_gavros
12/03/2013, 19:15
Αμήν....

Έχουμε φτάσει κάθε φορά που κάποιος αστυνομικός πιάνει έναν κλέφτη αντί να τρώει σάντουιτς στα έβερεστ να θέλουμε να του στήσουμε ανδριάντα.
Στο τέλος θα κάνουν σλόγκαν οι τσέοι το logo των Hells Angels: "When we do right, nobody remembers. When we do wrong, nobody forgets."

ΥΓ. Να μη σου ξανατύχει εύχομαι αρκούδα.

+ όσα θες!

SHOOTER045
13/03/2013, 01:35
+φωνώ

'Εκαναν παραπάνω από καλά την δουλειά τους τούτη τήν φορά και γι'αυτό τα μπράβο από εμένα τουλάχιστον.

Τώρα τι ψάχνετε οι υπόλοιποι να βρείτε και συνεχίζετε ανώφελες (κατ'εμέ) συζητήσεις πέρι μπάτσων,ματατζήδων κτλ δεν καταλαβαίνω...:(
θα θελανε να ειναι εκει πριν απ αυτους για αυτους,να μην πινουν καφε στα εβερεστ και σε καθε εβερεστ,αλλα σπαστο στην μεση του πουθενα,να μην τρωνε μπεργκερ απ τα γκουντις αλλα ντολμαδακια σε ταπερ πισω απ τα μηχανακια τους η μεσα στα πορτ μπαγκαζ των αυτοκινητων τους,να τους βριζεις και να λενε ευχαριστω,να μην τους γραφουν ποτε,αλλα τον μα@@κα που τους εκοψε το δρομο,η την απροσεκτη που μιλουσε μεσα στο κουτι με το κινητο να τους ξε@@λιαζουν,οταν καινε τα καταστηματα του καθενα να φυσανε για να μην πνιγει τους ταραξιες ο καπνος,να αφηνουν τους κλεφτες που κλεβουν για να ζησουν<εκτος αν κλεβουν αυτους>,να αφηνουν τον καθε λαθροπωλητη να κανει την δουλεια του(δημοκρατια εχουμε,ο καθενας κανει οτι θελει)και ας χανουν καθε μερα την δουλεια τους και ας κλεινουν μαγαζια,να μην επιχειρουν να ανοιξουν δρομους η διοδια επειδη κποιους τους καυ@@σε να τους κλεισουν γραφοντας στα πα@@ρια τους ολους τους αλλους,στον ελευθερο τους χρονο να τους εκαναν τα ψωνια,να τους κουρευαν το γκαζον να εβγαζαν το σκυλο τους βολτα και διαφορες αλλες καθημερινες αναξιες αγγαρειες,και φυσικα ενστολοι για να σπανε ολοι αυτοι ποιο μεγαλη πλακα,και ακομα καλυτερα να ηταν αορατοι να μην τους εβλεπαν ουτε να τους ακουγαν,ας κινουνται υπογειος αρκει να μην φαινονται αλλα αν τους χρειαστουνε σε χρονο dt να ειναι εκει απικο :ninja: ετσι θα ηταν ευχαριστημενοι ολοι...

SHOOTER045
13/03/2013, 01:41
http://youtu.be/zKdxd718WXg :wave2:

KostRider
13/03/2013, 02:13
πολλά μπράβο στους αστυνομικούς και γιαγιά αρκούδα,είσαι πολύ τυχερός!!!άναψε κερί στην εκκλησία!

GIXXERAKIAS
13/03/2013, 07:36
Δυστηχώς τα κατάφεραν πάλι τα λαμόγια.....ελπίζω να την βρούν και αυτήν την φορά Γιώργη.:(

spyrakos35
13/03/2013, 07:40
Δυστηχώς τα κατάφεραν πάλι τα λαμόγια.....ελπίζω να την βρούν και αυτήν την φορά Γιώργη.:(

ε?

:confused:

AristidisZ
13/03/2013, 07:44
ε?

:confused:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=134261

motomaniac
13/03/2013, 09:01
νταξει Κυριε Γιωργο απο δω και περα πομπο gps σε ολα σου τα οχηματα...

AristidisZ
13/03/2013, 09:05
Εγώ πάντως είμαι υπέρ της ασφάλειας κλοπής, ακριβό το σπορ μεν, αλλά μάλλον είναι η καλύτερη λύση...

KostRider
13/03/2013, 13:08
εννοείται gps πάντα....

SHOOTER045
13/03/2013, 23:02
στατιστικα τα πλυμενα γυαλισμενα μηχανακια ειναι αυτα που προτιμουν οι κλεφτες,τα εμπορικα η οτι εχουν παραγγελια.μια κουκουλα να μην φαινεται τι ειναι καλο κανει κακο δεν κανει,η θεση της ας ειναι λιγο ποιο εξω και ας την χτυπαει λιγο ο ηλιος,να υπαρχει θεαση και να μην τους δινουμε το πλεονεκτημα να κανουν την δουλεια τους υπο καλυψη η υπο σκοταδι.απο μια εξεζητημενη κλειδαρια,καλυτερα 2 η 3 ποιο εμπορικες ισως ειναι καλυτερα(μετραει ο χρονος παραμονης στο σημειο)σωστη τοποθετηση των κλειδαριων αλυσιδων(θα θυμοσαστε καποιο τον ψαλτη στο<καμικαζι αγαπη μου>που απλα αγκαλιασε τιμονι και πισω φτερο.οταν ημουν θεσ/νικη ειχα φτιαξει στην πυλωτη 2 βασεις(βιδωμενες στο δαπεδο και με φαλτσαρισμενο κεφαλι να μην ξεβιδωνουν,μονο με τροχο βγηκανε απο εκει στην μετακομιση) οπου καθοτανε η μηχανη,και ενα πεταλο που αγκαλιαζε ροδα-ζαντα(πισω)και πηρουνι εμπρος) με 2 κλειδαριες cry@@@@@te,που δεν εμπαινε οχι κοφτης ουτε καρφιτσα χωρουσε αναμεσα.αν παρατηρησουμε περιεργα σημαδια ξυσιματα γρατζουνιες πανω στην κλειδαρια,μαλλον προσπαθησαν να την παραβιασουν,εκανε την δουλεια της αλλα καλα ειναι να την αλλαξουμε,συναγερμος οποιος εχει ευπροσδεκτος,ισως και ενας δευτερος ποιο απλος αλλα κρυμενος καλα συνδεμενος με την κορνα και με την ηελεκτρονικη για να μην παιρνει μπροστα(τετοιον ειχα στο super tenere μου)δεν ξεχναμε να κλειδωνουμε το τιμονι,και πολλες φορες μια ταμπελα του τυπου(ο χωρος φυλασεται απο κλειστο κυκλωμα)και κανα 2-3 ψευτοκαμερες εγγυημενα αποθαρυνουν πολυ απο τον καλο κοσμο που ασχολειται με αυτα

devil's animal
14/03/2013, 00:51
στατιστικα τα πλυμενα γυαλισμενα μηχανακια ειναι αυτα που προτιμουν οι κλεφτες,τα εμπορικα η οτι εχουν παραγγελια.μια κουκουλα να μην φαινεται τι ειναι καλο κανει κακο δεν κανει,η θεση της ας ειναι λιγο ποιο εξω και ας την χτυπαει λιγο ο ηλιος,να υπαρχει θεαση και να μην τους δινουμε το πλεονεκτημα να κανουν την δουλεια τους υπο καλυψη η υπο σκοταδι.απο μια εξεζητημενη κλειδαρια,καλυτερα 2 η 3 ποιο εμπορικες ισως ειναι καλυτερα(μετραει ο χρονος παραμονης στο σημειο)σωστη τοποθετηση των κλειδαριων αλυσιδων(θα θυμοσαστε καποιο τον ψαλτη στο<καμικαζι αγαπη μου>που απλα αγκαλιασε τιμονι και πισω φτερο.οταν ημουν θεσ/νικη ειχα φτιαξει στην πυλωτη 2 βασεις(βιδωμενες στο δαπεδο και με φαλτσαρισμενο κεφαλι να μην ξεβιδωνουν,μονο με τροχο βγηκανε απο εκει στην μετακομιση) οπου καθοτανε η μηχανη,και ενα πεταλο που αγκαλιαζε ροδα-ζαντα(πισω)και πηρουνι εμπρος) με 2 κλειδαριες cry@@@@@te,που δεν εμπαινε οχι κοφτης ουτε καρφιτσα χωρουσε αναμεσα.αν παρατηρησουμε περιεργα σημαδια ξυσιματα γρατζουνιες πανω στην κλειδαρια,μαλλον προσπαθησαν να την παραβιασουν,εκανε την δουλεια της αλλα καλα ειναι να την αλλαξουμε,συναγερμος οποιος εχει ευπροσδεκτος,ισως και ενας δευτερος ποιο απλος αλλα κρυμενος καλα συνδεμενος με την κορνα και με την ηελεκτρονικη για να μην παιρνει μπροστα(τετοιον ειχα στο super tenere μου)δεν ξεχναμε να κλειδωνουμε το τιμονι,και πολλες φορες μια ταμπελα του τυπου(ο χωρος φυλασεται απο κλειστο κυκλωμα)και κανα 2-3 ψευτοκαμερες εγγυημενα αποθαρυνουν πολυ απο τον καλο κοσμο που ασχολειται με αυτα

εναλλακτικα την βαζεις σε ενα παρκινγκ ή μεσα στο σπιτι και εχεις και μια abus αλυσιδα πανω και εχεις κατα 90% το κεφαλι σου ησυχο...

αλλωστε αν ΟΝΤΩΣ θελουν να στην παρουν, σε παραφυλανε και μολις την εχεις ξεκλειδωσει και πας να καβαλησεις, σου κολλανε το 9αρι στο κεφαλι και στην παιρνουν μαζι με τα κλειδακια της και ολες τις κλειδαριες για προικα...
:wave2:

SHOOTER045
14/03/2013, 01:20
ενταξει,μπορει να παιξει και αυτο αλλα λεμε τωρα....

motomaniac
14/03/2013, 16:04
στατιστικα τα πλυμενα γυαλισμενα μηχανακια ειναι αυτα που προτιμουν οι κλεφτες,τα εμπορικα η οτι εχουν παραγγελια.μια κουκουλα να μην φαινεται τι ειναι καλο κανει κακο δεν κανει,η θεση της ας ειναι λιγο ποιο εξω και ας την χτυπαει λιγο ο ηλιος,να υπαρχει θεαση και να μην τους δινουμε το πλεονεκτημα να κανουν την δουλεια τους υπο καλυψη η υπο σκοταδι.απο μια εξεζητημενη κλειδαρια,καλυτερα 2 η 3 ποιο εμπορικες ισως ειναι καλυτερα(μετραει ο χρονος παραμονης στο σημειο)σωστη τοποθετηση των κλειδαριων αλυσιδων(θα θυμοσαστε καποιο τον ψαλτη στο<καμικαζι αγαπη μου>που απλα αγκαλιασε τιμονι και πισω φτερο.οταν ημουν θεσ/νικη ειχα φτιαξει στην πυλωτη 2 βασεις(βιδωμενες στο δαπεδο και με φαλτσαρισμενο κεφαλι να μην ξεβιδωνουν,μονο με τροχο βγηκανε απο εκει στην μετακομιση) οπου καθοτανε η μηχανη,και ενα πεταλο που αγκαλιαζε ροδα-ζαντα(πισω)και πηρουνι εμπρος) με 2 κλειδαριες cry@@@@@te,που δεν εμπαινε οχι κοφτης ουτε καρφιτσα χωρουσε αναμεσα.αν παρατηρησουμε περιεργα σημαδια ξυσιματα γρατζουνιες πανω στην κλειδαρια,μαλλον προσπαθησαν να την παραβιασουν,εκανε την δουλεια της αλλα καλα ειναι να την αλλαξουμε,συναγερμος οποιος εχει ευπροσδεκτος,ισως και ενας δευτερος ποιο απλος αλλα κρυμενος καλα συνδεμενος με την κορνα και με την ηελεκτρονικη για να μην παιρνει μπροστα(τετοιον ειχα στο super tenere μου)δεν ξεχναμε να κλειδωνουμε το τιμονι,και πολλες φορες μια ταμπελα του τυπου(ο χωρος φυλασεται απο κλειστο κυκλωμα)και κανα 2-3 ψευτοκαμερες εγγυημενα αποθαρυνουν πολυ απο τον καλο κοσμο που ασχολειται με αυτα

cryptonite ειχα δισκοφρενου την δανεισα σε φιλο την ξεχασε επανω και την εκοψε η δισκοπλακα στην μεση χωρις ουτε καν να στραβωσει. δεν ξαναπαιρνω.

motomaniac
14/03/2013, 16:07
εναλλακτικα την βαζεις σε ενα παρκινγκ ή μεσα στο σπιτι και εχεις και μια abus αλυσιδα πανω και εχεις κατα 90% το κεφαλι σου ησυχο...

αλλωστε αν ΟΝΤΩΣ θελουν να στην παρουν, σε παραφυλανε και μολις την εχεις ξεκλειδωσει και πας να καβαλησεις, σου κολλανε το 9αρι στο κεφαλι και στην παιρνουν μαζι με τα κλειδακια της και ολες τις κλειδαριες για προικα...
:wave2:

φιλος εβαζε το παπι μες το σπιτι καθε βραδυ, ενα απογευμα στα 10 λεπτα που το αφησε στην πυλωτη μεχρι να φαει και να ξαναφυγει του το φαγανε. δεν παιζει να μην τον βλεπανε... οποτε συμφωνω...

MiltiadisK.D
14/03/2013, 18:51
δεν μιλαμε για περιπτωση κλεφτη,αλλα στην συγκεκριμενη θα μπορουσε να το παει απλα στο τμημα και οταν θα εβρισκε χρονο καποιος η σκονταφτε πανω του και αναρωτιουνταν ποιανου ειναι αυτο τοτε θα εφτανε στον ιδιοκτητη.και κανενας δεν ειπε οτι θελει ανδριαντα επειδη εκανε το αυτονοητο,η καφριλα ορισμενων ομως που ειναι ξινισμενοι και ανττιδραστικοι σε ολα τεινει να γινει καθημερινο φαινομενο,που θυμιζει πολιτικο διαλογο με υποθετικη ερωτηση πως αν βγει κυβερνηση το ΚΚΕ,να αντιδρασουν λεγοντας πως ηταν στημενο και προβοκατσια της δεξιας.και το σαντουιτς ακομα εχει την ωρα του εσυ στην δουλεια σου δεν τρως?τουλαχιστον δεν κλεινουμε γραφειο,δεν διωχνουμε κοσμο δεν κανουμε επισημο διαλειμα για φαγητο και καφε.το σαντουτς και ο καφες θα καταναλωθουν πρεπει να το καταλαβει ο κοσμος αυτο επειδη οι αστυνομικοι φαινονται τους πειραζει?οι λοιποι που κρυβονται σε γραφεια και υπηρεσιες και οι ουρες φτανουν ως εξω δεν ενοχλουν κανενα ε?και αν ειναι κεντρικο το σημειο εβερεστ κλπ καλυτερα στο κεντρο να εισαι γρηγορα και αμεσα κοντα παρα στα τουρκοβουνια(μεταφορικα το ειπα δεν εχω τπτ με την περιοχη)

Ακριβως ετσι ειναι;)

SHOOTER045
14/03/2013, 23:16
cryptonite ειχα δισκοφρενου την δανεισα σε φιλο την ξεχασε επανω και την εκοψε η δισκοπλακα στην μεση χωρις ουτε καν να στραβωσει. δεν ξαναπαιρνω.
εχει κα αυτη κατηγοριες και ποιοτητες νομιζω

SHOOTER045
14/03/2013, 23:22
φιλος εβαζε το παπι μες το σπιτι καθε βραδυ, ενα απογευμα στα 10 λεπτα που το αφησε στην πυλωτη μεχρι να φαει και να ξαναφυγει του το φαγανε. δεν παιζει να μην τον βλεπανε... οποτε συμφωνω...
καποτε(προ αςτυνομιας)ειχα παει σαλονικα να αγορασω ενα XR250,το πηρα το πληρωσα καναμε χαρτια εφυγα για πισω,σταματαω ευοσμο να παρω τσιγαρα(χωριατοπαιδο γαρ)αφηνω τα κλειδια επανω.υπ οψιν το περιπτερο ηταν απεναντι,μου την βουτανε και φευγουν,ευτυχως ενας φιλος ηξερε καποιον που του ειχε υποχρεωση που....τελος παντων μετα 2 ωρες το μηχανακι ηταν κατω απο την αερογεφυρα δενδροποταμου,κλειδωμενο και το κλειδι κατω απο την σελα....
οσο για τον φιλο σου ΣΙΓΟΥΡΑ του το φυλαγανε....

SHOOTER045
14/03/2013, 23:25
κουμπαρος μου και συναδελφος,ειχε την κακια συνηθεια να πηγαινει για δουλεια με την μηχανη του CBR600RR 05,στολη σηματα κλπ,καποιου δεν του αρεσε λοιπον και την εκανε καρβουνο,ασφαλεια δεν ειχε οποτε 6 μηνων μηχανακι εγινε πισσα και πουπουλα χοντισια...
τι να λεμε τωρα

motomaniac
14/03/2013, 23:33
κουμπαρος μου και συναδελφος,ειχε την κακια συνηθεια να πηγαινει για δουλεια με την μηχανη του CBR600RR 05,στολη σηματα κλπ,καποιου δεν του αρεσε λοιπον και την εκανε καρβουνο,ασφαλεια δεν ειχε οποτε 6 μηνων μηχανακι εγινε πισσα και πουπουλα χοντισια...
τι να λεμε τωρα

μεχρι τωρα δεν διαφωνησαμε αλλα το τελευταιο με προκαλει.. ασφαλεια γιατι δεν ειχε? γιατι ηταν του σιναφιου και δεν τον εγραφαν ποτε ετσι? αλλα και να ειχε νομιζω δεν πιανει τις τρομοκρατικες ενεργειες.

motomaniac
14/03/2013, 23:34
καποτε(προ αςτυνομιας)ειχα παει σαλονικα να αγορασω ενα XR250,το πηρα το πληρωσα καναμε χαρτια εφυγα για πισω,σταματαω ευοσμο να παρω τσιγαρα(χωριατοπαιδο γαρ)αφηνω τα κλειδια επανω.υπ οψιν το περιπτερο ηταν απεναντι,μου την βουτανε και φευγουν,ευτυχως ενας φιλος ηξερε καποιον που του ειχε υποχρεωση που....τελος παντων μετα 2 ωρες το μηχανακι ηταν κατω απο την αερογεφυρα δενδροποταμου,κλειδωμενο και το κλειδι κατω απο την σελα....
οσο για τον φιλο σου ΣΙΓΟΥΡΑ του το φυλαγανε....

και κατι εκτος θεματος.. αν η αστυνομια λειτουργει ο δενδροποταμος γιατι ειναι ετσι οπως ειναι ακομα? φοβουνται? δεν νομιζω...

devil's animal
14/03/2013, 23:35
κουμπαρος μου και συναδελφος,ειχε την κακια συνηθεια να πηγαινει για δουλεια με την μηχανη του CBR600RR 05,στολη σηματα κλπ,καποιου δεν του αρεσε λοιπον και την εκανε καρβουνο,ασφαλεια δεν ειχε οποτε 6 μηνων μηχανακι εγινε πισσα και πουπουλα χοντισια...
τι να λεμε τωρα

ενταξει, ηταν προκλητικος...
ακου στολη, σηματα, κλπ...:uplate:

παλι καλα να λες που δεν του περασαν τιποτα βραχιολια στην τιμονοπλακα και στα χερια, να λαμπαδιασει μαζι της...

devil's animal
14/03/2013, 23:37
μεχρι τωρα δεν διαφωνησαμε αλλα το τελευταιο με προκαλει.. ασφαλεια γιατι δεν ειχε? γιατι ηταν του σιναφιου και δεν τον εγραφαν ποτε ετσι? αλλα και να ειχε νομιζω δεν πιανει τις τρομοκρατικες ενεργειες.

με προλαβες, αλλα η προκληση ειναι για την αμφιεση πιο πολυ και οχι τοσο για την ασφαλεια...
:wave2:

motomaniac
14/03/2013, 23:52
με προλαβες, αλλα η προκληση ειναι για την αμφιεση πιο πολυ και οχι τοσο για την ασφαλεια...
:wave2:

θα ειμαι κακος αν υποθεσω και ξεκρανωτος?

κι επειδη το ξεσκισαμε το θεμα ο Κος Γιργωος ακομα την ψαχνει?

SHOOTER045
15/03/2013, 00:37
μεχρι τωρα δεν διαφωνησαμε αλλα το τελευταιο με προκαλει.. ασφαλεια γιατι δεν ειχε? γιατι ηταν του σιναφιου και δεν τον εγραφαν ποτε ετσι? αλλα και να ειχε νομιζω δεν πιανει τις τρομοκρατικες ενεργειες.
μαλλον δεν ημουν σαφης,εννοουσα η ασφαλεια δεν τον καλυπτε,θυμαμαι λιγο καιρο πριν ειχε ρωτησει στην εθνικη που ηταν η μονη απ οτι θυμαμαι αλλα πανακριβη :cry:ασφαλεια ειχε και πυρος μαλιστα,αλλα οπως ειπες δεν αποζημιωνουν τρομοκρατικες ενεργειες.ποτε δεν ειπα οτι ολοι οι ενστολοι ειναι τυπικοι και αγγελουδια ενταξει?εγω τουλαχιστον περυσι ειχα ενα impreza wrx με παραδομενες πινακιδες και κυκλοφορουσα με hyundai atos,το αλλο το εβαζα μπροστα να μην πεσει η μπαταρια,και το εκανα βολτα ΜΟΝΟ στην αυλη να δουλεψουν τα διαφορικα του

SHOOTER045
15/03/2013, 00:40
και κατι εκτος θεματος.. αν η αστυνομια λειτουργει ο δενδροποταμος γιατι ειναι ετσι οπως ειναι ακομα? φοβουνται? δεν νομιζω...

δεν θελουν φιλε μου,οταν γινεται κατι και κανουν ντου(τουλαχιστον οταν ημουν εκει και πηγαιναν τα Ζ κλανανε μεντες.ειναι γκετο και ειναι συγκεντωμενοι και αυτο σε καποιους αρεσει,πιστευω ομως οχι στους ενστολους,σε κανεναν δεν αρεσει να τον κοροιδευουν να ξερεις οτι ειναι εκει και να μην μπορεις να μην σε αφηνουν να πας...:yuck:

SHOOTER045
15/03/2013, 00:41
θα ειμαι κακος αν υποθεσω και ξεκρανωτος?

κι επειδη το ξεσκισαμε το θεμα ο Κος Γιργωος ακομα την ψαχνει?

την ξαναβρηκε δεν διαβασες?:D

Carlos.1on2
15/03/2013, 16:30
ενταξει, ηταν προκλητικος...
ακου στολη, σηματα, κλπ...:uplate:

παλι καλα να λες που δεν του περασαν τιποτα βραχιολια στην τιμονοπλακα και στα χερια, να λαμπαδιασει μαζι της...


Αυτό ακριβώς, άκου εκεί...καλύτερα να κρυφτεί σε καμιά τρύπα και να πίνει καφέ, άκου εκεί κυκλοφορεί με τη στολή. Σε λίγο θα κυκλοφορούν και με όπλα

AristidisZ
15/03/2013, 17:17
μαλλον δεν ημουν σαφης,εννοουσα η ασφαλεια δεν τον καλυπτε,θυμαμαι λιγο καιρο πριν ειχε ρωτησει στην εθνικη που ηταν η μονη απ οτι θυμαμαι αλλα πανακριβη :cry:ασφαλεια ειχε και πυρος μαλιστα,αλλα οπως ειπες δεν αποζημιωνουν τρομοκρατικες ενεργειες.ποτε δεν ειπα οτι ολοι οι ενστολοι ειναι τυπικοι και αγγελουδια ενταξει?εγω τουλαχιστον περυσι ειχα ενα impreza wrx με παραδομενες πινακιδες και κυκλοφορουσα με hyundai atos,το αλλο το εβαζα μπροστα να μην πεσει η μπαταρια,και το εκανα βολτα ΜΟΝΟ στην αυλη να δουλεψουν τα διαφορικα του

Interamerican και Chartis για κλοπή και λοιπές καλύψεις, σε τιμές μη τα ρωτάς καλύτερα...

SHOOTER045
15/03/2013, 19:13
Interamerican και Chartis για κλοπή και λοιπές καλύψεις, σε τιμές μη τα ρωτάς καλύτερα...

καποτε και εγω ειχα μικτη στο subaru,αλλα αποζημιωνε πανω απο 1.000 ευρο,οποτε αφου εφαγα ενα παρμπριζ στην μαπα και επρεπε να το σακατεψω για να αποζημιωθω την σταματησα :nono:

AristidisZ
15/03/2013, 19:57
για μηχανή μιλάω SHOOTER :)

devil's animal
15/03/2013, 20:36
Αυτό ακριβώς, άκου εκεί...καλύτερα να κρυφτεί σε καμιά τρύπα και να πίνει καφέ, άκου εκεί κυκλοφορεί με τη στολή. Σε λίγο θα κυκλοφορούν και με όπλα

σωπα μωρε τι να τα κανουν τα οπλα? αφου υπαρχουν παντου ζαρντινιερες...:rolleyes:

αλλα ξεχασα! αφου ολοι οι 15χρονοι ειναι αναρχικοι, αλητες και στα διαλειμματα του σχολειου πετανε μολοτωφ σε οργανα της ταξης, ε, καπου θα χρειαζονται και τα οπλα...σωστα?
:wave2:

Red Rider
15/03/2013, 21:52
ενταξει, ηταν προκλητικος...
ακου στολη, σηματα, κλπ...:uplate:

παλι καλα να λες που δεν του περασαν τιποτα βραχιολια στην τιμονοπλακα και στα χερια, να λαμπαδιασει μαζι της...

Δεν κατάλαβα τι σου φαίνεται προκλητικό(και στους υπολοίπους που συμφώνησαν)?
Προκλητικός επειδή πήγαινε στην δουλειά του ένστολος?
Και ποιούς ακριβώς προκάλεσε?

pipe_smoker
15/03/2013, 22:16
Και ποιούς ακριβώς προκάλεσε?

Αυτούς που δε θα προκαλούσε αν δεν πήγαινε ένστολος.

Δε νομίζω (σίγουρος είμαι βασικά) ότι ο devil's (κι όσοι συμφώνησαν) είπε "καλά έκαναν και του την έκαψαν". Απλά δεν του έκανε εντύπωση το ότι κάποιοι στράβωσαν με το συνδυασμό μπάτσος-σεμπεαρ και το έκαναν σόμπα (αρ).
Μήπως να το πάρκαρε τη νύχτα και σε κανά στενάκι στα Εξάρχεια με κανά αυτοκόλλητο ΕΛ.ΑΣ ή Σύλλογος Φίλων Αστυνομίας επάνω στο ντεπόζιτο? Ασχέτως του άμα είναι σωστό ή λάθος, και πάλι θα σας έκανε εντύπωση άμα την έβρισκε φλαμπέ?

Red Rider
15/03/2013, 22:58
Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
Πας στο αλλο ακρο χωρις λογο.
Ας μην μας φαινεται λογικο,το να φοβαται καποιος να εμφανισει την ιδιοτητα του.
Αν θελουμε την δημοκρατια ας μην υποθαλπτουμε την στοχοποιηση,γιατι στο τελος θα καιμε το οχημα του τυπου που φορουσε μπλουζακι μακντοναλντς επειδη το προηγουμενο βραδυ μας πηγε κολιατζα...

Επισης για να μην βγαινουμε και εντελως οφτοπικ,μπραβο στα συγκεκριμενα παιδια της α.δ. που βρηκαν το μηχανακι..Αλλοι ισως ετρωγαν donuts.
Αλλα ετσι ειναι οσοι κραζουν παραπανω, αυριο στο γραφειακι τους οι περισσοτεροι,αμα λειπει ο προισταμενος παει η λουφα συννεφο.
Ετσι ειναι παντου.

devil's animal
15/03/2013, 23:14
Δεν κατάλαβα τι σου φαίνεται προκλητικό(και στους υπολοίπους που συμφώνησαν)?
Προκλητικός επειδή πήγαινε στην δουλειά του ένστολος?
Και ποιούς ακριβώς προκάλεσε?

με καλυψε ο καπνοσυριγγιστης...


Αυτούς που δε θα προκαλούσε αν δεν πήγαινε ένστολος.

Δε νομίζω (σίγουρος είμαι βασικά) ότι ο devil's (κι όσοι συμφώνησαν) είπε "καλά έκαναν και του την έκαψαν". Απλά δεν του έκανε εντύπωση το ότι κάποιοι στράβωσαν με το συνδυασμό μπάτσος-σεμπεαρ και το έκαναν σόμπα (αρ).
Μήπως να το πάρκαρε τη νύχτα και σε κανά στενάκι στα Εξάρχεια με κανά αυτοκόλλητο ΕΛ.ΑΣ ή Σύλλογος Φίλων Αστυνομίας επάνω στο ντεπόζιτο? Ασχέτως του άμα είναι σωστό ή λάθος, και πάλι θα σας έκανε εντύπωση άμα την έβρισκε φλαμπέ?

επιπροσθετως:
οσοι ζειτε στην Αθηνα και δεν εχετε καταλαβει τον "ατυπο" πολεμο που υπαρχει πρεπει να ειστε βαθια νυχτωμενοι...:ZZZ:
αν δεν ζειτε στην Αθηνα, δικαιολογειστε...αλλα και παλι κατι θα επρεπε να εχετε μυριστει με τοσα επεισοδια στο κεντρο, επιθεσεις σε ενστολους εν ωρα υπηρεσιας, προσαγωγες υποπτων απο πλατεια Εξαρχειων κλπ..κλπ...
αυτα τα γραφουν καθημερινα οι εφημεριδες, το νετ κλπ...

οπως ειπε ο pipe_smoker, δεν επικροτω καμια μορφη βιας (σαν τους πολιτικους και εγω)...αν και σε ορισμενες περιπτωσεις σηκωνει πολυ κουβεντα το πραμα για το αν ειναι σωστο και τι ειναι σωστο...οπως και μια ερμηνεια των λεξεων "σωστο", "λαθος", "δικαιο" και "αδικο"...

ελπιζω να εγινα κατανοητος για την προκληση που εγραψα..
:wave2:

motomaniac
16/03/2013, 05:39
Αυτούς που δε θα προκαλούσε αν δεν πήγαινε ένστολος.

Δε νομίζω (σίγουρος είμαι βασικά) ότι ο devil's (κι όσοι συμφώνησαν) είπε "καλά έκαναν και του την έκαψαν". Απλά δεν του έκανε εντύπωση το ότι κάποιοι στράβωσαν με το συνδυασμό μπάτσος-σεμπεαρ και το έκαναν σόμπα (αρ).
Μήπως να το πάρκαρε τη νύχτα και σε κανά στενάκι στα Εξάρχεια με κανά αυτοκόλλητο ΕΛ.ΑΣ ή Σύλλογος Φίλων Αστυνομίας επάνω στο ντεπόζιτο? Ασχέτως του άμα είναι σωστό ή λάθος, και πάλι θα σας έκανε εντύπωση άμα την έβρισκε φλαμπέ?

+1000 ποτε δεν ειπα καλα την κανανε γιατι μιλαμε για μηχαναη. και ειδικα χοντα.... αλλα αμα εισαι παρανομος και δη ξεκρανωτος (δεν πηρα απαντηση αρα μαλλον ειμαι σαφης) και μπατσος και γραφει παπακια γιθα εξατμιση αντι για ναρκεμπορους στον δενδροποταμο γιατι δεν μπορει επειδη ο βουλευτ... ε δοιηκοιητ.. εμ δημαρχ... εεεμ... ο αλη πασας κι η μανα του ψηφισαν... εεεμ.. εμ επειδη ενας χρυαυγος του ειπε οτι ενας της καταληψης δελτα την πεφτει δ\σε μια που του αρσει αλλα αυτος θελει αλλα δεν μπερει.. και γι'αυτο γραφει τις παπιες για εξατμι... εε.. κρανος γιατι δεν φορας? εεε.. και παει λεγοντας... ποσοι ειστε? στον δενδροποταμο οι κλασομεντες ποσοι ειναι? στην βουλη ποσοι? κι εμεις οι πειναμσενοι αποξω? κι εσεις οι πεινασμενοι ;αποξω ποσοι?? και γιατι μας βαρατε αντι να βαρατε στον καθε δενδροποταμο? για να γραφετε σε φλορουμ? τι ωραια ειναι τα μηχανακια???


φιλε σουτερ.. (μα τι νικνειμ προκλητικο..) δεν εχω κατι μαζι σου αληθεια.. αλλα τα λες και δημοσιως... και μαλλον δεν ειμαι εγω ουτε ο διαολος της ταζαμνιας που συμφωνουμε.. ειναι κι αλλοι πολλοι αμετοχοι.. αυτους να εχουμε υποψιν... παντα ο ταμιας ειναι επικινδυνος κι οχι ο ληστης...

Red Rider
16/03/2013, 06:48
με καλυψε ο καπνοσυριγγιστης...



επιπροσθετως:
οσοι ζειτε στην Αθηνα και δεν εχετε καταλαβει τον "ατυπο" πολεμο που υπαρχει πρεπει να ειστε βαθια νυχτωμενοι...:ZZZ:
αν δεν ζειτε στην Αθηνα, δικαιολογειστε...αλλα και παλι κατι θα επρεπε να εχετε μυριστει με τοσα επεισοδια στο κεντρο, επιθεσεις σε ενστολους εν ωρα υπηρεσιας, προσαγωγες υποπτων απο πλατεια Εξαρχειων κλπ..κλπ...
αυτα τα γραφουν καθημερινα οι εφημεριδες, το νετ κλπ...

οπως ειπε ο pipe_smoker, δεν επικροτω καμια μορφη βιας (σαν τους πολιτικους και εγω)...αν και σε ορισμενες περιπτωσεις σηκωνει πολυ κουβεντα το πραμα για το αν ειναι σωστο και τι ειναι σωστο...οπως και μια ερμηνεια των λεξεων "σωστο", "λαθος", "δικαιο" και "αδικο"...

ελπιζω να εγινα κατανοητος για την προκληση που εγραψα..
:wave2:

Καλημέρες!
Κατανοητός έγινες απόλυτα απο την αρχή.
Απλά νομίζω οτι μπαίνεις στο τριπάκι του τύπου "οι μπάτσοι vs εμείς".
Δεν είναι έτσι,κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστη,είτε μιλάμε για ανθρώπους είτε για συμβάντα.
Μήν βάζετε τα μυαλά σας σε ράγες και σκεπτείτε ανοιχτά χωρίς προκαταλήψεις.
Σαφώς υπάρχουν καλά και κακά στις δύο πλευρες,αλλά είναι στο χέρι του καθενός το πώς θα εκμεταλευτεί τις παροχές και τα δικαιώματα που του παρέχονται..

TROOPER
16/03/2013, 08:51
Καλημέρες!
Κατανοητός έγινες απόλυτα απο την αρχή.
Απλά νομίζω οτι μπαίνεις στο τριπάκι του τύπου "οι μπάτσοι vs εμείς".
Δεν είναι έτσι,κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστη,είτε μιλάμε για ανθρώπους είτε για συμβάντα.
Μήν βάζετε τα μυαλά σας σε ράγες και σκεπτείτε ανοιχτά χωρίς προκαταλήψεις.
Σαφώς υπάρχουν καλά και κακά στις δύο πλευρες,αλλά είναι στο χέρι του καθενός το πώς θα εκμεταλευτεί τις παροχές και τα δικαιώματα που του παρέχονται..

ειμαστε τελειως off topic αλλα δε μπορω παρα να σου εξηγησω οτι σε εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο οι ανθρωποι που αναλαμβανουν να προστατεψουν τον λαο ΜΑΛΛΟΝ θα ηταν αρεστοι ΕΑΝ εκτελουσαν τα πραγματικα καθηκοντα τους.αυτο που συμβαινει ομως ειναι να εκτελουν εντολες.οι εντολες δινονται απο τα αφεντικα τους.και ειτε μας αρεσει ειτε οχι, αφεντικα τους δεν ειναι ο λαος.και επειδη δεν μιλαμε για 3χρονα που ξεγελαστηκαν για ενα γλυφιτζουρι αλλα για 18χρονα και πανω που συνειδητα επελεξαν να υπακουουν στις εντολες των αφεντικων (τα οποια απομυζουν τον απλο λαο) δε μπορει κανεις παρα να αποκτα τη λογικη ''οι μπατσοι vs εμεις''.
και ας μην αναλυσουμε τα σεναρια του ποσο τοις 100 ψηφισε τι, και κατα ποσο ο ενας καλυπτει τις λαδιες του αλλου.

προσωπικα δε, ακομα και το καλο σεναριο να ισχυε παλι θα ειχα προβλημα μια και δεν μου αρεσει η ιδεα του ''εξουσιαζειν'' αλλα αυτο ειναι ενα θεμα που χωραει πολυ μεγαλη κουβεντα η οποια δεν γινεται σε φορουμ οποτε ας το αφησουμε απ' εξω.

notakos600
16/03/2013, 09:00
προσωπικα δε, ακομα και το καλο σεναριο να ισχυε παλι θα ειχα προβλημα μια και δεν μου αρεσει η ιδεα του ''εξουσιαζειν'' αλλα αυτο ειναι ενα θεμα που χωραει πολυ μεγαλη κουβεντα η οποια δεν γινεται σε φορουμ οποτε ας το αφησουμε απ' εξω.

Γιατί μου έρχονται στο μυαλό δέρματα, μαστίγια? :lol:

TROOPER
16/03/2013, 09:02
Γιατί μου έρχονται στο μυαλό δέρματα, μαστίγια? :lol:

γιατι εισαι προστυχος :lol:

Carlos.1on2
16/03/2013, 10:34
Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί δεν ασχολούνται και όσοι ακόμα θέλουν να ασχοληθούν.

devil's animal
16/03/2013, 11:09
Καλημέρες!
Κατανοητός έγινες απόλυτα απο την αρχή.
Απλά νομίζω οτι μπαίνεις στο τριπάκι του τύπου "οι μπάτσοι vs εμείς".
Δεν είναι έτσι,κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστη,είτε μιλάμε για ανθρώπους είτε για συμβάντα.
Μήν βάζετε τα μυαλά σας σε ράγες και σκεπτείτε ανοιχτά χωρίς προκαταλήψεις.
Σαφώς υπάρχουν καλά και κακά στις δύο πλευρες,αλλά είναι στο χέρι του καθενός το πώς θα εκμεταλευτεί τις παροχές και τα δικαιώματα που του παρέχονται..

κανεις λαθος...
εγω ειπα οτι υπαρχει "ατυπος" πολεμος...
δεν εξετασα αν αυτος ο πολεμος ειναι σωστος ή οχι...
πρεπει ομως να παραδεχτεις οτι υπαρχει...
Επισης οπως σου ειπε ο trooper οι μπατσοι αντιπροσωπευουν μια μορφη εξουσιας..την εκτελεστικη εν προκειμενω.
οταν λοιπον ξερεις οτι υπαρχουν ατομα στον αντιεξουσιαστικο και αναρχικο χωρο εκ των προτερων υπαρχει προβλημα...

κοιτα το ως εξης:
σ'ενα χωριο της Αμερικης η οργανωση της Κου Κλουξ Κλαν εχει ενεργη δραση...
αντιστοιχα στο ιδιο χωριο υπαρχουν και πολλα μελη των Μαυρων Πανθηρων...
οπως ξερεις οι μεν φορανε κουκουλες οταν "πραττουν", ενω οι δε, δεν εχουν κουκουλες...δλδ ολοι ξερουν ποιος ειναι Μαυρος Πανθηρας στο χωριο...ειναι γνωστοι σε ολους...
μια μερα λοιπον ενας τυπος αφου εχει τελειωσει απο μια "επισκεψη" και ενω φορουσε την κουκουλα του κατεβαινει απο το αλογο του αλλα πριν μπει στο saloon, ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ βγαζει την κουκουλα και τον βλεπουν ολοι...
την επομενη μερα το αλογο του πεθαινει απο σφαιρα στο κεφαλι...

end of story.


τι συμπερασματα βγαζεις απο την φανταστικη αυτη ιστορια??

kostaspetrou
16/03/2013, 11:22
Δεν καταλαβαίνω μερικούς που κολλάνε στα ντόνατς.Σε κάθε επάγγελμα υπάρχει διάλειμμα για φαγητό,οπότε;
Μήπως να κρύβονται σε κανένα πάρκο για να φάνε;
Ώρες ώρες μου φαίνεται ότι μερικοί απλά δεν έχουν με τί ν'ασχοληθούν και ψάχνουν για δράκους...

Απ'τη στιγμή που τους κράζετε όταν δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους,πείτε ρε σεις ένα μπράβο στα παιδιά όταν την κάνουν καλά,όπως στη συγκεκριμένη περίπτωση.

ειμαστε τελειως off topic αλλα δε μπορω παρα να σου εξηγησω οτι σε εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο οι ανθρωποι που αναλαμβανουν να προστατεψουν τον λαο ΜΑΛΛΟΝ θα ηταν αρεστοι ΕΑΝ εκτελουσαν τα πραγματικα καθηκοντα τους.αυτο που συμβαινει ομως ειναι να εκτελουν εντολες.οι εντολες δινονται απο τα αφεντικα τους.και ειτε μας αρεσει ειτε οχι, αφεντικα τους δεν ειναι ο λαος.και επειδη δεν μιλαμε για 3χρονα που ξεγελαστηκαν για ενα γλυφιτζουρι αλλα για 18χρονα και πανω που συνειδητα επελεξαν να υπακουουν στις εντολες των αφεντικων (τα οποια απομυζουν τον απλο λαο) δε μπορει κανεις παρα να αποκτα τη λογικη ''οι μπατσοι vs εμεις''.

:confused:
Τα αφεντικά ψηφίστηκαν από το λαό.Επιπρόσθετα τέλεια αφεντικά δεν υπάρχουν,ακριβώς επειδή δεν υπάρχει αγγελικά πλασμένος λαός.Οι ηγέτες απ' το λαό βγαίνουν,άνθρωποι είναι όχι θεοί.
Αν υπήρχε αγγελικά πλασμένος λαός δε θα υπήρχε ανάγκη γι' αστυνομία.
Αν υπήρχαν αγγελικά πλασμένοι λαοί δε θα υπήρχε ανάγκη για στρατό.
Κάτι τέτοιο όμως δε γίνεται...

TROOPER
16/03/2013, 11:31
.......

:confused:...

:wave2:

DimChios
16/03/2013, 11:34
:a16::a018:

Red Rider
16/03/2013, 11:48
:a16::a018:

:a33:

Θα συμφωνήσω με όλους σας,και ειδικά με τον Trooper.
H συζήτηση ακροβατεί σε μια λεπτή κλωστή,και μέσω του πληκτρολογίου δύσκολα εκφράζουμε τις σκέψεις μας ορθά και κατανοητά προς τον άλλο.

stefanos
16/03/2013, 11:53
:a33:

Θα συμφωνήσω με όλους σας,και ειδικά με τον Trooper.
H συζήτηση ακροβατεί σε μια λεπτή κλωστή,και μέσω του πληκτρολογίου δύσκολα εκφράζουμε τις σκέψεις μας ορθά και κατανοητά προς τον άλλο.

Αλλά όταν φτάνουμε στην κάλπη όλα ξεκαθαρίζουν:bawl::bawl::bawl::bawl:

pipe_smoker
16/03/2013, 12:20
Αν θελουμε την δημοκρατια...

Την ποια?:uplate:

Με το συμπάθειο, αλλά αν στο συλλογισμό σου θεωρείς αυτό το "πράγμα" ή την "κατάσταση" τέλος πάντων (δε βρίσκω λέξη) που υπάρχει εδώ και χρόνια στην Ελλάδα ως δημοκρατία, τότε με αυτή την προϋπόθεση ίσως σωστά να βγάζεις τα συμπεράσματα που βγάζεις.

Διαφωνούμε στην προϋπόθεση οπότε δεν έχει νόημα να προχωρήσουμε στο συμπέρασμα.



αν δεν ζειτε στην Αθηνα, δικαιολογειστε...αλλα και παλι κατι θα επρεπε να εχετε μυριστει με τοσα επεισοδια στο κεντρο, επιθεσεις σε ενστολους εν ωρα υπηρεσιας, προσαγωγες υποπτων απο πλατεια Εξαρχειων κλπ..κλπ...
αυτα τα γραφουν καθημερινα οι εφημεριδες, το νετ κλπ...


Δεν έχει πάει ρέΓμα στα χωριά ακόμα ρε ούτε εφημερίδες. Αφού όσοι έρχονται από επαρχία για να γίνουν τσέοι έχουν στο μυαλό τους τη μία και μοναδική ταινία που παίζει ξανά και ξανά στο βίντεο στη μοναδική (άνευ κεραίας) τηλεόραση που υπάρχει στο χωριό που είναι στο καφενείο. Κάποια με το Χάρη το Βρωμιάρη που βγάζει το μάγκνουμ και "Go ahead, make my day" κι έτσ'. Κι έχουν την εντύπωση ότι θα έρθουν στην πρωτεύουσα και θα κυνηγήσουν φονιάδες και ληστές κι εμπόρους.
Κι έρχονται οι δόλιοι και πέφτουν θύματα της άγνοιάς τους κι αντί να κυνηγάνε κακοποιούς σαν αυτούς που κυνηγούσε ο Κλιντ καταλήγουν να κυνηγάνε παιδάκια στις πορείες, αντί για μάγκνουμ να έχουν ζαρντινιέρες, αντί να πετάνε χειροβομβίδες να πετάνε δακρυγόνα σε προαύλια σχολείων, και το βράδυ αντί να παίρνουν αγκαλιά την γκόμενα που κερδίζει ο καλός μπάτσος στις ταινίες, αυτοί παίρνουν αγκαλιά το μαξιλάρι τους και κλαίνε γοερά για τα όσα τους είχε φυλαγμένη η μοίρα......:sad:


οι εντολες δινονται απο τα αφεντικα τους.και ειτε μας αρεσει ειτε οχι, αφεντικα τους δεν ειναι ο λαος.και επειδη δεν μιλαμε για 3χρονα που ξεγελαστηκαν για ενα γλυφιτζουρι αλλα για 18χρονα και πανω που συνειδητα επελεξαν να υπακουουν στις εντολες των αφεντικων (τα οποια απομυζουν τον απλο λαο) δε μπορει κανεις παρα να αποκτα τη λογικη ''οι μπατσοι vs εμεις''.
και ας μην αναλυσουμε τα σεναρια του ποσο τοις 100 ψηφισε τι, και κατα ποσο ο ενας καλυπτει τις λαδιες του αλλου.

προσωπικα δε, ακομα και το καλο σεναριο να ισχυε παλι θα ειχα προβλημα μια και δεν μου αρεσει η ιδεα του ''εξουσιαζειν'' αλλα αυτο ειναι ενα θεμα που χωραει πολυ μεγαλη κουβεντα η οποια δεν γινεται σε φορουμ οποτε ας το αφησουμε απ' εξω.

Μην τα λες έτσι ανοιχτά αυτά γιατί θα ακούσεις κι εσύ κανά ντριιιιιιιιιν "Καλημέρα σας από την άμεσο δράση είμαστε" κατά τις έξι το πρωί, αλλά δε θα σε θέλουν για να σου πουν για τη μηχανή σου:lol:


Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί δεν ασχολούνται και όσοι ακόμα θέλουν να ασχοληθούν.

Τους θίξαμε την υπόλυψη ε?? Αμαρτία. Δια μίαν αναγνώριση κι ένα ευχαριστάω εργάζονται οι άνθρωποι κι εμείς τους κακολογούμε... (http://www.youtube.com/watch?v=CcdGSECkuOk)


Δεν καταλαβαίνω μερικούς που κολλάνε στα ντόνατς.

Δε λέμε για τα γεμιστά. Αυτά με τη σοκολάτα από πάνω είναι που κολλάνε.

DimChios
16/03/2013, 12:38
Δε λέμε για τα γεμιστά. Αυτά με τη σοκολάτα από πάνω είναι που κολλάνε.


Γ@ΜΗΣΕΣ!!!

:bawl::bawl::bawl::bawl::bawl:

stefanos
16/03/2013, 12:56
κανεις λαθος...
εγω ειπα οτι υπαρχει "ατυπος" πολεμος...
δεν εξετασα αν αυτος ο πολεμος ειναι σωστος ή οχι...
πρεπει ομως να παραδεχτεις οτι υπαρχει...
Επισης οπως σου ειπε ο trooper οι μπατσοι αντιπροσωπευουν μια μορφη εξουσιας..την εκτελεστικη εν προκειμενω.
οταν λοιπον ξερεις οτι υπαρχουν ατομα στον αντιεξουσιαστικο και αναρχικο χωρο εκ των προτερων υπαρχει προβλημα...

κοιτα το ως εξης:
σ'ενα χωριο της Αμερικης η οργανωση της Κου Κλουξ Κλαν εχει ενεργη δραση...
αντιστοιχα στο ιδιο χωριο υπαρχουν και πολλα μελη των Μαυρων Πανθηρων...
οπως ξερεις οι μεν φορανε κουκουλες οταν "πραττουν", ενω οι δε, δεν εχουν κουκουλες...δλδ ολοι ξερουν ποιος ειναι Μαυρος Πανθηρας στο χωριο...ειναι γνωστοι σε ολους...
μια μερα λοιπον ενας τυπος αφου εχει τελειωσει απο μια "επισκεψη" και ενω φορουσε την κουκουλα του κατεβαινει απο το αλογο του αλλα πριν μπει στο saloon, ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ βγαζει την κουκουλα και τον βλεπουν ολοι...
την επομενη μερα το αλογο του πεθαινει απο σφαιρα στο κεφαλι...

end of story


τι συμπερασματα βγαζεις απο την φανταστικη αυτη ιστορια??

Η εκτελεστική εξουσία είναι συμμορία?
Εκφράζει τις απόψεις μειοψηφιών?

motomaniac
16/03/2013, 13:18
http://kopria.blogspot.gr/2013/03/blog-post_15.html
τα ρεστα μου...

stefanos
16/03/2013, 13:26
http://kopria.blogspot.gr/2013/03/blog-post_15.html
τα ρεστα μου...

Κρίνεις χιλιάδες μπάτσους από τις πράξεις 10.

McGyver
16/03/2013, 13:41
Ξεφύγατε...

:a3: