PDA

View Full Version : Αναζήτηση μπροστινού/πίσω Stand για CBR ;



PetranGR
10/03/2013, 22:25
Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

Μιας που έχουμε και το καινούργιο απόκτημα μας, θα ήθελα να ρωτήσω.
Για Stand Μπρός + πίσω, απο πού ;

Κυρίως με ενδιαφέρει και αγορά από εξωτερικό αν συμφέρει, φυσικά.

Μπρος + Πίσω θέλω σε καλή τιμή ,φθηνή δηλαδή.

Αν γνωρίζει κανείς ;
(Για μελλοντική αγορά)

(Υπάρχουν αρκετά θέματα στην αναζήτηση,αλλά πλέον έχουν εξελιχθεί τα πράγματα με το Internet Οπότε θα προτιμούσα κάτι που θα γνώριζε κάποιος)

Ευχαριστώ πολύ. :cool:

McTalas
10/03/2013, 22:31
http://ricambiweiss.almalki.de/index.php/language/en/cat/c190_PADDOCK-STAND.html/XTCsid/aelhs1tlmde4oje46aa3hl2rc6

εδω εισαι!!
τα πιο φτηνα και τα πιο καλα, 20 το μπροστα, 20 το πισω, 20 τα μεταφορικα με 60€ εισαι κομπλε!!!

chr1s_86
10/03/2013, 22:34
Εδώ είσαι: http://ricambiweiss.almalki.de/index.php?cat=c190_PADDOCK-STAND.html&XTCsid=037ea673e302e98d7fe752fec08ac041


edit: χαχα μου έριξε γύρο ο Mctalas :tooth:

PetranGR
10/03/2013, 22:35
http://ricambiweiss.almalki.de/index.php/language/en/cat/c190_PADDOCK-STAND.html/XTCsid/aelhs1tlmde4oje46aa3hl2rc6

εδω εισαι!!
τα πιο φτηνα και τα πιο καλα, 20 το μπροστα, 20 το πισω, 20 τα μεταφορικα με 60€ εισαι κομπλε!!!

γιατί δεν μου το δείχνει και μου βγάζει σε fairing section ;

Εδώ :
http://ricambiweiss.almalki.de/index.php?cat=c361_PADDOCK-STAND-SET.html&XTCsid=6c6a9fd5dec3898a3107eff11b4f70e6


Μου δείχνει 4 set .
1 -> 39.99 τα 2
2 -> 40.00 τα 2
3 -> 59.99 τα 2
4 -> 59.99 τα 2

thanos_s
10/03/2013, 22:50
motopissaris.gr

dmf
10/03/2013, 22:54
http://www.mandp.co.uk/productinfo/901466/Workshop/Universal-Paddock-Stands/BikeTek
και πάρε και λάστιχα που απ'οτι είδα χρειάζεσαι, να σου έρθουν πιο φτηνά τα μεταφορικά.

PetranGR
10/03/2013, 22:58
motopissaris.gr

δεν μου βγάζει κάτι περί stand.

Εντίτ : Άκυρο,τα βρήκα και πάλι οι τιμές είναι τσιμπημένες με βάση το εξωτερικό που μπορώ να πάρω με 60€ σέτ!


http://www.mandp.co.uk/productinfo/901466/Workshop/Universal-Paddock-Stands/BikeTek
και πάρε και λάστιχα που απ'οτι είδα χρειάζεσαι, να σου έρθουν πιο φτηνά τα μεταφορικά.

Είπαμε οι φωτογραφία ξεγελάει ,και ΈΧΩ ακόμα λάστιχο.

Αλλά ,εννοείς να πάρω απο την ιστοσελίδα και λάστιχα;

PetranGR
15/07/2013, 11:50
Παιδιά,πλεόν τώρα έχω τα χρήματα.

Στην ιστοσελίδα που μου είπατε,δεν έχει πλεόν σε προσφορά τα Paddock Stand τα έχει με 65€.

Έχει κανείς κανένα site που μπορώ να τα πάρω με 60€,με τα μεταφορικά ;

PetranGR
15/07/2013, 14:23
Έκανα μια αναζήτηση και βρήκα:

http://www.mandp.co.uk/productinfo/901917/Workshop/Universal-Paddock-Stands/Tech-7 ---> 47 ευρώ μπρος πίσω ,δεν ξέρω μεταφορικά
http://www.ebay.co.uk/itm/OXFORD-HEAVY-DUTY-MOTORCYCLE-UNIVERSAL-FRONT-REAR-TRACK-RACE-PADDOCK-STAND-SET-/400363833437?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item5d378b485d ----> 90ευρώ με μεταφορικά προσφορά με Tracking Number.

Τι να προτιμήσω λέτε;

Ευχαριστώ

Sapadak
15/07/2013, 14:36
Έκανα μια αναζήτηση και βρήκα:

http://www.mandp.co.uk/productinfo/901917/Workshop/Universal-Paddock-Stands/Tech-7 ---> 47 ευρώ μπρος πίσω ,δεν ξέρω μεταφορικά
http://www.ebay.co.uk/itm/OXFORD-HEAVY-DUTY-MOTORCYCLE-UNIVERSAL-FRONT-REAR-TRACK-RACE-PADDOCK-STAND-SET-/400363833437?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item5d378b485d ----> 90ευρώ με μεταφορικά προσφορά με Tracking Number.

Τι να προτιμήσω λέτε;

Ευχαριστώ


20 λιρες απο το MandP metaforika

sniper
15/07/2013, 14:38
20 λιρες απο το MandP metaforika

kyriolektika?

sapila racing
15/07/2013, 14:42
Έκανα μια αναζήτηση και βρήκα:

http://www.mandp.co.uk/productinfo/901917/Workshop/Universal-Paddock-Stands/Tech-7 ---> 47 ευρώ μπρος πίσω ,δεν ξέρω μεταφορικά
http://www.ebay.co.uk/itm/OXFORD-HEAVY-DUTY-MOTORCYCLE-UNIVERSAL-FRONT-REAR-TRACK-RACE-PADDOCK-STAND-SET-/400363833437?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item5d378b485d ----> 90ευρώ με μεταφορικά προσφορά με Tracking Number.

Τι να προτιμήσω λέτε;

Ευχαριστώ

Κατ αρχήν έχεις αντιληφθεί την διαφορά των μπροστινών σταντ?
Αυτό που εχει το ricambiweiss πιάνει απο την κατω πλάκα, ενώ αυτα που βλέπεις τώρα πιάνουν την μπότα του πηρουνιού.
Είναι αλλο πράγμα το ένα και αλλο το άλλο.

PetranGR
15/07/2013, 14:43
20 λιρες απο το MandP metaforika

Οπότε +23 ευρώ . άρα 70€ το ένα σέτ και το άλλο 90.


kyriolektika?


Κατ αρχήν έχεις αντιληφθεί την διαφορά των μπροστινών σταντ?
Αυτό που εχει το ricambiweiss πιάνει απο την κατω πλάκα, ενώ αυτα που βλέπεις τώρα πιάνουν την μπότα του πηρουνιού.
Είναι αλλο πράγμα το ένα και αλλο το άλλο.

Δεν γνωρίζω την διαφορά.
Τι εννοείς μπότα και το άλλο πλάκα,δηλαδή τι είναι καλύτερο ;

sapila racing
15/07/2013, 14:48
Δεν γνωρίζω την διαφορά.
Τι εννοείς μπότα και το άλλο πλάκα,δηλαδή τι είναι καλύτερο ;

Το κατάλαβα, γι αυτό σου το έγραψα.

Το ποιό είναι καλύτερο εξαρτάται απο το τί θέλεις να κάνεις.
Γενικά το μπροστινό που πιάνει στην τρύπα της κατω πλάκας ειναι πιο σταθερό, ενω απο το αλλο το μηχανάκι μπορεί και να πεσει με λίγο κούνημα.
Δες το μπροστινό που πιανει απο κατω εδω
http://ricambiweiss.almalki.de/product_info.php?info=p740_STFLV-LENKKOPF-MONTAGESTAeNDER-SET.html&XTCsid=6c6a9fd5dec3898a3107eff11b4f70e6

sapila racing
15/07/2013, 14:50
Eπίσης με μπροστινο σταντ που πιάνει τις μπότες του πηρουνιού, είναι φυσικό κι επόμενο οτι δεν μπορείς να βγάλεις το πηρούνι. ;)

PetranGR
15/07/2013, 14:52
Το κατάλαβα, γι αυτό σου το έγραψα.

Το ποιό είναι καλύτερο εξαρτάται απο το τί θέλεις να κάνεις.
Γενικά το μπροστινό που πιάνει στην τρύπα της κατω πλάκας ειναι πιο σταθερό, ενω απο το αλλο το μηχανάκι μπορεί και να πεσει με λίγο κούνημα.
Δες το μπροστινό που πιανει απο κατω εδω
http://ricambiweiss.almalki.de/product_info.php?info=p740_STFLV-LENKKOPF-MONTAGESTAeNDER-SET.html&XTCsid=6c6a9fd5dec3898a3107eff11b4f70e6

Καλά έκανες,γιατί δεν γνωρίζω.
Οπότε με βοηθάς αρκετά.

Ωραία το είδα και αυτό οτι πιάνει ένα σίδερο πάνω στην πλάκα απο το πιρούνι.

Δεν είναι για επαγγελματική χρήση "ακόμα". (τρομάρα μου) .Απλά να συντηρώ και να κάνω κάποια πράγματα μόνος μου στην μηχανή κτλ. δεν γνωρίζω ποιο μπορεί να είναι καλύτερο απλά την OXFORD την ξέρω σαν εταιρία και έχω δεί αρκετά άτομα να παίρνουν, τα συγκεκριμένα Stand.

Οπότε η καλύτερη πρόταση πια είναι πιστεύεις ; Αξίζουν τα +20 ευρώ που έχουν τα OXFORD ; Ή κάτι άλλο , όπως αυτό που έδειξες;

sapila racing
15/07/2013, 14:55
Eπειδή πιθανολογώ οτι δεν το έχεις καταλάβει ακόμα, σου βαζω και δυο φωτό.
Μια με σταντ που το πιανει απο τις μπότες του πηρουνιού και μια που το πιάνει απο την κάτω πλάκα.

PetranGR
15/07/2013, 14:57
Eπειδή πιθανολογώ οτι δεν το έχεις καταλάβει ακόμα, σου βαζω και δυο φωτό.
Μια με σταντ που το πιανει απο τις μπότες του πηρουνιού και μια που το πιάνει απο την κάτω πλάκα.

χμμμ κατάλαβα, άρα το ένα πιάνει κάτω στα πιρόυνια και το άλλο πιάνει στην πλάκα του πιρονιού, το οποίο αν θες το βγάζεις κτλ.

απλά τα σετ που έβαλα εγώ,νόμιζω και τα 2 στις μπότες πίανουν...

sapila racing
15/07/2013, 15:01
Το τι θέλεις να κάνεις, εσυ το ξέρεις.
Αν θέλεις να μπορείς να βγάλεις το πηρούνι για να αλλάξεις λάδια πχ, τοτε θελεις αυτό που πιάνει απο την πλάκα.
Τα αλλα βολευουν για κουβερτες κλπ, και για να βγαζεις τροχό, εφ όσον δεν εχεις κανενα quick release πηρούνι βεβαια.

Οσο για τα Oxford, είναι καλά για τα λεφτά τους, αλλά το Quality Control είναι ανύπαρκτο.
Εχω αυτό για πίσω κι ετυχώς που δεν το πήρα απ έξω αλλά απο μαγαζί εδω στην Αθήνα.
Οταν το συναρμολόγησα και το δοκίμασα είδα οτι ήταν θεόστραβο.
Η μια πλευρά 1μιση πόντο πιο κοντή απο την αλλη. Το πήγα πίσω και πήρα αλλο ίδιο.
Αν το είχα παρει απ έξω θα είχα μπλέξει.

AristidisZ
15/07/2013, 15:03
με κίνδυνο να την ακούσω άσχημα, τα ροδάκια φρενάρουν ;
γιατί δε βλέπω να έχουν κάποιου είδους στοπ...

PetranGR
15/07/2013, 15:03
Το τι θέλεις να κάνεις, εσυ το ξέρεις.
Αν θέλεις να μπορείς να βγάλεις το πηρούνι για να αλλάξεις λάδια πχ, τοτε θελεις αυτό που πιάνει απο την πλάκα.
Τα αλλα βολευουν για κουβερτες κλπ, και για να βγαζεις τροχό, εφ όσον δεν εχεις κανενα quick release πηρούνι βεβαια.

Οσο για τα Oxford, είναι καλά για τα λεφτά τους, αλλά το Quality Control είναι ανύπαρκτο.
Εχω αυτό για πίσω κι ετυχώς που δεν το πήρα απ έξω αλλά απο μαγαζί εδω στην Αθήνα.
Οταν το συναρμολόγησα και το δοκίμασα είδα οτι ήταν θεόστραβο.
Η μια πλευρά 1μιση πόντο πιο κοντή απο την αλλη. Το πήγα πίσω και πήρα αλλο ίδιο.
Αν το είχα παρει απ έξω θα είχα μπλέξει.

με έστειλες . χαχα

Δηλαδή όταν παίρνεις με βάση στην πλάκα,δεν μπορείς να βάλεις κουβέρτες και να βγάλεις ρόδα ;
Αλλά μόνο με τα άλλα στην μπότα μπορείς;

Οπότε όσο και αν καλή είναι ,μπορεί να πετύχω τίποτα στραβό.

Οπότε; ίδου η ρόδος ιδού και το πήδημα.

sapila racing
15/07/2013, 15:07
με έστειλες . χαχα

Δηλαδή όταν παίρνεις με βάση στην πλάκα,δεν μπορείς να βάλεις κουβέρτες και να βγάλεις ρόδα ;
Αλλά μόνο με τα άλλα στην μπότα μπορείς;

Οπότε όσο και αν καλή είναι ,μπορεί να πετύχω τίποτα στραβό.

Οπότε; ίδου η ρόδος ιδού και το πήδημα.

Αν παρεις αυτό που πιανει απο την κατω πλάκα κανεις τα πάντα, αλλά για να ειναι καλό ειναι και πιο ακριβό.
Ειναι αλλη κατασκευή, σχεδόν διπλάσιο. Επίσης αυτα πουλιούνται μαζί με διαφοροπυς πείρους που ταιριάζουν σε διάφορες μοτο.
Θα μετρήσεις την δικιά σου και αν δεν σου κανει καποιος απο τους στανταρ πείρους, θα πρεπει να παρεις κι αλλον που να ταιριάζει.

@AristidisZ
Τα ροδακια ειναι για να μπορείς να τσουλάς το μηχανάκι μαζί με το σταντ.
Δεν φευγει μονο του βεβαια ν απαει βόλτα, τα ροδακια ειναι μπροστά, πίσω ακουμπαει στο έδαφος.

Bradipous
15/07/2013, 15:19
Υπαρχει και το zentral paddock stand (αν δεν κανω λαθος) που φαινεται πρακτικο και πιανει απο το κεντρο της μοτο.
Ποσο βολευει ή οχι εξαρταται απο την χρηση που το χρειαζεσαι.
Αν ειναι καποιος κατοχος ή γνωριζει κατι παραπανω ας δωσει ινφο.

ιδου:
295643

sapila racing
15/07/2013, 15:23
Aυτα τα εχω δεί μονο σε φωτό αλλά:

- Δεν μου γεμιζουν το ματι απο αποψη ευχρηστίας
- Για να ειναι καλό και να μην πεσει το μηχανακι κατω, κοστίζει οσο μιση ντουζίνα απο τα απλά
- Θελει ειδικούς αντάπτορες για να ταιριάξει στην μοτοσυκλέτα, αλλά και παλι δεν ταιριάζει σε όλες τις μοτοσυκλέτες.

Bradipous
15/07/2013, 15:37
Aυτα τα εχω δεί μονο σε φωτό αλλά:

- Δεν μου γεμιζουν το ματι απο αποψη ευχρηστίας
- Για να ειναι καλό και να μην πεσει το μηχανακι κατω, κοστίζει οσο μιση ντουζίνα απο τα απλά
- Θελει ειδικούς αντάπτορες για να ταιριάξει στην μοτοσυκλέτα, αλλά και παλι δεν ταιριάζει σε όλες τις μοτοσυκλέτες.

Συμφωνω και με μια γρηγορη ματια στο ebay ειδα κατι 300+
Το ποσο ευχρηστο ειναι εξαρταται απο την χρηση που σκοπευεις να κανεις
Ασφαλες φαινεται να ειναι παντως
Ολα τα παραπανω με καθε επιφυλαξη

Και σχετικο βιντεο (http://www.youtube.com/watch?v=fJl92w53zug)

p@nos
15/07/2013, 16:43
γενικα με μικρες τροποποιησεις τα σταντ πισω τροχου μπορουν να χρησιμοποιηθουν και για μπροστα....αλλα αυτα τα σταντ πρακτικα για μπροστα ειναι ψιλοαχρηστα γιατι δε προσφερουν τπτ περα απο το να σηκωσεις τη μηχανη στον αερα...αμα μπειτε στη διαδικασια να παρετε σταντ δωστε κατι παραπανω και προτιμηστε λαιμου...ετσι κ αλλιως αν θελετε να σηκωσετε τη μπροστινη ροδα το πισω ειναι απαραιτητο μιας και αυτα τα ολιγα

PetranGR
18/09/2013, 22:25
Ακόμα δεν έχω πάρει γιατί είχα κάτι θεματάκια,τώρα έιμαι ξανά στο ψάξιμο και κάποια απο τα Link δεν με βοηθάνε.

Απλά επειδή το ξαναδιάβασα το θέμα,απο Ελλάδα,τι διαφορά κόστους έχουμε με εξωτερικό ; Κυρίως Θεσσαλονίκη με ενδιαφέρει.

PetranGR
28/03/2014, 17:28
τελικά έστειλα παραγγελία στο ricambiweiss σήμερα,και πήρα

Στάντ λαιμού + πίσω στάντ. 74,98€
(You sent a payment of €74.98 EUR to RICAMBI-WEISS)

Προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί τους όμως,και με γράφουν,γιατί εγώ ήθελα με πίσω στάντ με αντάπτορα bobbins και καταλάθως έβαλα τον κλασσικό, οι διαφορά τους είναι ίδια στα χρήματα,λέω να γίνει αλλαγή στην παραγγελία μου αλλά φωνή βουώντος εντί ερίμο.

Αί να δώ!

SHOOTER045
28/03/2014, 17:50
μεσω e bay τους βρηκες?
αν ναι θα σου απαντησουν σιγουρα
αλλιως σιτ χαι εντ γουτς

PetranGR
28/03/2014, 18:12
μεσω e bay τους βρηκες?
αν ναι θα σου απαντησουν σιγουρα
αλλιως σιτ χαι εντ γουτς

Όχι,απο την ιστοσελίδα τους,τους πλήρωσα.
Έστειλα και μύνημα στο e-bay το άτομο που έχει τον λογαριασμό.Κάνε πλάκα οτι δεν θα το στείλουν; Τα μάζευα πόσο καιρό !

SHOOTER045
28/03/2014, 18:20
απλα στην ελευθερη ιντερνετοαγορα
καμμια φορα κανουν οτι θελουν
μπορει να σου πουν μετα απο μερες οτι δεν το ειχαν διαθεσιμο κλπ κλπ
πληρωμη μεσω paypal εκανες τουλαχιστον?

PetranGR
28/03/2014, 18:43
απλα στην ελευθερη ιντερνετοαγορα
καμμια φορα κανουν οτι θελουν
μπορει να σου πουν μετα απο μερες οτι δεν το ειχαν διαθεσιμο κλπ κλπ
πληρωμη μεσω paypal εκανες τουλαχιστον?

ναι πάντα όλα μέσω Paypal τα κάνω,
έστειλα μύνημα σε αυτόν στο e-bay,στην διεύθυνση που μου έβγαλε το paypal Οτι πήρε τα λεφτά μου ακόμα και σε αυτόν που έχει την ιστοσελίδα.
Τι προτείνεις να κάνω;

bros400pgm
28/03/2014, 18:45
Ο συγκεκριμενος ειχε ενα θεμα απο παλια με την επικοινωνια. Και εγω ειχα αναγκαστει να τον παρω τηλ.
Εκτοτε εχω αγορασει αρκετα πραγματα και ειναι σωστος σε οτι παραγγειλεις.
Εαν εχεις καποιον φιλο που μιλαει γερμανικα, παρτον τηλ

SHOOTER045
28/03/2014, 18:45
για αρχη χτυπα κανα λοναριντ
και απο αυριο ξεκινα τα στεντον

PetranGR
28/03/2014, 18:45
Ο συγκεκριμενος ειχε ενα θεμα απο παλια με την επικοινωνια. Και εγω ειχα αναγκαστει να τον παρω τηλ.
Εκτοτε εχω αγορασει αρκετα πραγματα και ειναι σωστος σε οτι παραγγειλεις.
Εαν εχεις καποιον φιλο που μιλαει γερμανικα, παρτον τηλ

δεν έχω κανέναν που να μιλάει γερμανικά :(

Αν τον πάρω τηλ. στα αγγλικά;


για αρχη χτυπα κανα λοναριντ
και απο αυριο ξεκινα τα στεντον

Αχ...

bros400pgm
28/03/2014, 18:48
δεν έχω κανέναν που να μιλάει γερμανικά :(
Αν τον πάρω τηλ. στα αγγλικά;




Δεν ξερω.Δοκιμασε παντως. Με μια κοπελα ειχε μιλησει ο φιλος.

PetranGR
28/03/2014, 18:58
Δεν ξερω.Δοκιμασε παντως. Με μια κοπελα ειχε μιλησει ο φιλος.

παίρνω τηλ. αλλά είναι νεκρό.

SHOOTER045
28/03/2014, 19:02
στειλτου μνμ
και πες του οτι εισαι απ το χωριο μου(θα καταλαβει αμεσως)

PetranGR
28/03/2014, 19:10
στειλτου μνμ
και πες του οτι εισαι απ το χωριο μου(θα καταλαβει αμεσως)

χαχαχαχαχαχα. Αμά μωρέ και εσύ,αν δεν απαντήσει εώς δευτέρα κάνω dispute στο paypal για να πάρω πίσω τα λεφτά μου;

SHOOTER045
28/03/2014, 19:28
περα απ την πλακα
βγαινεις αυριο εξω
ψαχνεις καποιον γερμανομαθη
στην αναγκη καποιο φροντιστηριο
τους ζητας χαρη-εξυπηρετηση
παιρνεις τηλ και μιλαει ο<γερμανος>
μετα προχωρα στα υπολοιπα

PetranGR
28/03/2014, 19:30
περα απ την πλακα
βγαινεις αυριο εξω
ψαχνεις καποιον γερμανομαθη
στην αναγκη καποιο φροντιστηριο
τους ζητας χαρη-εξυπηρετηση
παιρνεις τηλ και μιλαει ο<γερμανος>
μετα προχωρα στα υπολοιπα

μα στο τηλ. που παίρνω είναι νεκρό.

SHOOTER045
28/03/2014, 19:37
ωρες λειτουργιας καταστηματων ισως?

PetranGR
28/03/2014, 19:42
ωρες λειτουργιας καταστηματων ισως?

Mo - Fr: 8.00 bis 17.00 Uhr
Tel.: 06345 - 94 94 30
Fax: 06345 - 94 94 333
E-Mail: mp@ricambiweiss.de

οπότε δευτέρα τώρα...

SHOOTER045
28/03/2014, 19:58
Ο συγκεκριμενος ειχε ενα θεμα απο παλια με την επικοινωνια. Και εγω ειχα αναγκαστει να τον παρω τηλ.
Εκτοτε εχω αγορασει αρκετα πραγματα και ειναι σωστος σε οτι παραγγειλεις.
Εαν εχεις καποιον φιλο που μιλαει γερμανικα, παρτον τηλ

μην πανικοβαλεσαι απο τωρα
δες τι λεει ο φιλος
κανε υπομονη μεχρι δευτερα τριτη

PetranGR
28/03/2014, 20:08
μην πανικοβαλεσαι απο τωρα
δες τι λεει ο φιλος
κανε υπομονη μεχρι δευτερα τριτη

ξέρεις τι θα πώ ε;
δες κάτω απο το Nickname μου αριστερά,δεν με φωνάζουν τσάμπα έτσι..

zannisvel
28/03/2014, 20:12
Τσιλ αουτ πετραν. Μην αγχωνεσαι, δεν στηνουν πλεκτανη για να σου φανε 50 ευρω. O,τι review διαβασα, μια χαρα λογια λενε.

zannisvel
28/03/2014, 20:14
Ασε που αμα ηταν απατεωνες δε θα εκαναν δουλειες με paypal. Eχει αλλους τροπους να σου τα παρουν και να μην καταλαβεις τιποτα.

PetranGR
28/03/2014, 20:21
Τσιλ αουτ πετραν. Μην αγχωνεσαι, δεν στηνουν πλεκτανη για να σου φανε 50 ευρω. O,τι review διαβασα, μια χαρα λογια λενε.


Ασε που αμα ηταν απατεωνες δε θα εκαναν δουλειες με paypal. Eχει αλλους τροπους να σου τα παρουν και να μην καταλαβεις τιποτα.

θενκ γιού μαν ! :)
Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω,δεν μπορώ και διαφορετικά στην τελική ...

virus
28/03/2014, 22:06
η αληθεια ειναι... ενα αγχος το εχουν τα μηνυματα σου :lol:

Bradipous
28/03/2014, 22:08
ουφφ με αγχωσες ρε φιλε! :p

Ντοντ γουορυ, αν ηταν κανενας απατεωνισκος θα ειχε παρει ποδι απο το η μπει σε χρονο ντε τε.

o_gavros
28/03/2014, 22:39
η αληθεια ειναι... ενα αγχος το εχουν τα μηνυματα σου :lol:

ισχύει παίχτη.σχεδόν δάγκωνα τα νύχια μου απο την αγωνία Σου :p

Black Diamond
29/03/2014, 00:36
έχει πάρει πολύς κόσμος απο ricambi, μέσα και εγώ. δεν ξέρω κανέναν που να αντιμετώπισε πρόβλημα. προσωπικά ευχαριστημένος

McTalas
31/03/2014, 10:30
εχω παρει αρκετες φορες πραγματα, κανουν κανα μηνα να ερθουν αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα...;)

PetranGR
31/03/2014, 10:47
παιδιά σήμερα μας απάντησε :
"hello,i just changed your oder to STFLV !"

Του έστειλα αν θα τα στείλει σήμερα η γενικά πότε θα τα στείλει γιατί online δεν μου δείχνει τίποτα,οπότε δεν ξέρω.
Τουλάχιστον απάντησε. :)

Αί να δώ!

McTalas
31/03/2014, 10:48
παιδιά σήμερα μας απάντησε :
"hello,i just changed your oder to STFLV !"

Του έστειλα αν θα τα στείλει σήμερα η γενικά πότε θα τα στείλει γιατί online δεν μου δείχνει τίποτα,οπότε δεν ξέρω.
Τουλάχιστον απάντησε. :)

Αί να δώ!
θα ερθει μη μασας...

PetranGR
31/03/2014, 10:51
θα ερθει μη μασας...

Αλλά ρε συ 1 μήνα ναέρθουν ενω είναι με DHL Courier;

McTalas
31/03/2014, 10:55
Αλλά ρε συ 1 μήνα ναέρθουν ενω είναι με DHL Courier;
εμενα μου ειχαν ερθει με ελτα...

PetranGR
31/03/2014, 12:00
εμενα μου ειχαν ερθει με ελτα...

εμένα έγραφε αποστολή με DHL Courier 14,99€

bros400pgm
31/03/2014, 12:12
DHL ειναι τα γερμανικα ταχυδρομεια.
Εγω θυμαμαι ειχε και online tracking. Σου εστελνε ενα λινκ σε mail απο το οποιο παρακολουθουσες σε τι σταδιο βρισκετε η παραγγελια. Eιχε ενα περιεργο ονομα το λινκ.

PetranGR
31/03/2014, 12:17
DHL ειναι τα γερμανικα ταχυδρομεια.
Εγω θυμαμαι ειχε και online tracking. Σου εστελνε ενα λινκ σε mail απο το οποιο παρακολουθουσες σε τι σταδιο βρισκετε η παραγγελια. Eιχε ενα περιεργο ονομα το λινκ.

κάτι με ΒΟΤ δεν λες ; Robot κάτι ... μου το έστειλαν και εμένα,αλλά ούτε πληρωμή δεν μου βγάζει εκείνο ενώ τα έχω πληρώσει απο της 28/3 τα χρήματα,μέσω Paypal.

αί να δώ.

Black Diamond
31/03/2014, 12:48
εμένα μου ήρθε το πακετάκι σε 5 μέρες το πολύ. όντως υπήρχε tr.number και παρακολουθούσα πότε φτάνει. μάλιστα αφού δεν θα βρίσκαν κανέναν λόγω δουλειάς, είδα οτι έφτασε και πήρα τηλ να μου το πάνε σύνταγμα να το πάρω απο εκεί. την επομένη το πρωι ήταν εκεί. όλα καλά

PetranGR
31/03/2014, 12:54
εμένα μου ήρθε το πακετάκι σε 5 μέρες το πολύ. όντως υπήρχε tr.number και παρακολουθούσα πότε φτάνει. μάλιστα αφού δεν θα βρίσκαν κανέναν λόγω δουλειάς, είδα οτι έφτασε και πήρα τηλ να μου το πάνε σύνταγμα να το πάρω απο εκεί. την επομένη το πρωι ήταν εκεί. όλα καλά

εμένα ακόμα δεν έχει τραβήξει τα χρήματα απο την κάρτα μου.
Δηλαδή η πληρωμή έγινε στης 28/3 μέσω Paypal έχω και την απόδειξη αλλά η κάρτα μου έχει ακόμα τα λεφτά.Τι φάση;

Black Diamond
31/03/2014, 13:24
θέλω να πιστεύω οτι δεν έχεις και άλλη κάρτα στην paypal και κοιτάς την λάθος έτσι; επίσης μόλις αυτός πληρωθεί θα φαίνεται (αν θυμάμαι καλά) στο site του (στο οποίο έκανες εγγραφή) και σου έρχεται αυτόματα mail με το invoice της συναλλαγής. Άρα εδώ μπορεί και να μη φταίει αυτός αλλά ο ενδιάμεσος (paypal). Δεν το νομίζω πάντως...
τσέκαρε απο το site οτι στο history σου των αγορών δεν έχει (ή έχει) περαστεί η αγορά σου.

PetranGR
31/03/2014, 14:03
θέλω να πιστεύω οτι δεν έχεις και άλλη κάρτα στην paypal και κοιτάς την λάθος έτσι; επίσης μόλις αυτός πληρωθεί θα φαίνεται (αν θυμάμαι καλά) στο site του (στο οποίο έκανες εγγραφή) και σου έρχεται αυτόματα mail με το invoice της συναλλαγής. Άρα εδώ μπορεί και να μη φταίει αυτός αλλά ο ενδιάμεσος (paypal). Δεν το νομίζω πάντως...
τσέκαρε απο το site οτι στο history σου των αγορών δεν έχει (ή έχει) περαστεί η αγορά σου.

Όχι μια έχω.

Στην ιστοσελίδα του και στο ιστορικό μου δείχνει :




03/28/2014
74.98 €
PayPal

Payment accepted





Carrier: DHL International (EU)
Payment method: PayPal

Black Diamond
31/03/2014, 14:24
θέλω να πιστεύω οτι δεν έπεσες στην περίπτωση ανύπαρκτου stock και σε καθυστερεί μέχρι να έρθει νέα παραγγελία εντός της εβδομάδας πχ. Βέβαια εκεί δεν είναι ελλαδιστάν οπότε αποκλείω και αυτό. Επίσης (με ένα μικρό αστερίσκο) θεωρώ οτι συναλλαγή απο 28/3 θα έπρεπε να είναι τετελεσμένη καθότι το Σάββατο είναι επίσης εργάσιμη μέρα και δεν χρειάζεται να περιμένεις απο Δευτέρα για να πάει DHL και να προχωρήσει. επειδή όμως άνθρωποι είμαστε και ποτέ δεν ξέρεις, εγώ θα καλούσα απο άυριο να μιλήσω σε όποιο τηλ. επικοινωνίας δίνει το site στα Αγγλικά βεβαίως ως international buyer ακόμα και αν σκαμπάζω μερικά γερμανικά. Μην ξεχνάς οτι η paypal θα σε αποζημιώσει αν δεν λάβεις τίποτα.

SHOOTER045
31/03/2014, 14:57
Εχει γινει σε γερμανικο σαιτ μπαταρια και θηκη κινητου
Και ηρθε μονο η μπαταρια
Τους ρωταω για την θηκη και μου ειπαν οτι το αυτοματο συστημα παραγγελιων-πληρωμων δεν ελεγξε την διαθεσημοτητα και τετοια
Και μετα με ρωτησαν αν θελω να περιμενω και να μου το στειλουν οταν εχουν
Η να μου γυρισουν τα χρηματα



Θα ερθει ρε πετρο κουλαρε,.......

PetranGR
31/03/2014, 16:51
θέλω να πιστεύω οτι δεν έπεσες στην περίπτωση ανύπαρκτου stock και σε καθυστερεί μέχρι να έρθει νέα παραγγελία εντός της εβδομάδας πχ. Βέβαια εκεί δεν είναι ελλαδιστάν οπότε αποκλείω και αυτό. Επίσης (με ένα μικρό αστερίσκο) θεωρώ οτι συναλλαγή απο 28/3 θα έπρεπε να είναι τετελεσμένη καθότι το Σάββατο είναι επίσης εργάσιμη μέρα και δεν χρειάζεται να περιμένεις απο Δευτέρα για να πάει DHL και να προχωρήσει. επειδή όμως άνθρωποι είμαστε και ποτέ δεν ξέρεις, εγώ θα καλούσα απο άυριο να μιλήσω σε όποιο τηλ. επικοινωνίας δίνει το site στα Αγγλικά βεβαίως ως international buyer ακόμα και αν σκαμπάζω μερικά γερμανικά. Μην ξεχνάς οτι η paypal θα σε αποζημιώσει αν δεν λάβεις τίποτα.

δεν ξέρω,πάντως Σάββατο δεν γράφει οτι δουλεύει.
Όσο για το Paypal ,αν δώ οτι περνάνε οι μέρες τότε θα κάνω Dispute νομίζω έτσι γίνεται ώστε να κοιτάξουν το ζήτημα μου και να πάρω τα χρήματα μου ,αν και δεν νομίζω.
Όσο για το Stock και πάλι δεν θα το έγραφε;


Εχει γινει σε γερμανικο σαιτ μπαταρια και θηκη κινητου
Και ηρθε μονο η μπαταρια
Τους ρωταω για την θηκη και μου ειπαν οτι το αυτοματο συστημα παραγγελιων-πληρωμων δεν ελεγξε την διαθεσημοτητα και τετοια
Και μετα με ρωτησαν αν θελω να περιμενω και να μου το στειλουν οταν εχουν
Η να μου γυρισουν τα χρηματα
Θα ερθει ρε πετρο κουλαρε,.......

Εντάξει ντέ,που και να βρεθούμε απο κοντά να δείς,θα κάτσουμε για έναν καφέ και εγώ θα αγχώνομαι για αν έχω ξεχάσει ανοιχτό το νερό της βρύσης! χαχαχαχα

PetranGR
31/03/2014, 17:12
Dear Petros

the commodity with number 218254 is being sent.

After receiving commodity please click on the following link:
http://www.dreamrobot.de/arrive.php?j=2014&m=03&wn=218254&c=95426BDB44

πάτησα στο λινκ και γράφει :
Vielen Dank! Dem Verkäufer wurde übermittelt, dass die Sendung angekommen ist.

Στην ιστοσελίδα του δεν γράφει οτι έχει σταλεί.

Μπαίνω στην άλλη ιστοσελίδα που με έστειλε ένα ΒΟΤ μύνημα και βάζω το μαιλ μου και γράφει:

http://www.dreamrobot.de/kaufabwicklung/kaufabwicklung.php?check=1



Order number:
218254


Payment status:
It was received an quantity of 74.98 EUR.


Pack status:
the order was shipped on 31.03.2014 .



αλλά πουθενά το Tracking Number.

Αν βγάζει κανείς άκρη ας πεί ... μόλις ήρθε το e-mail.

SHOOTER045
31/03/2014, 17:31
Ρε παρτο μηχανακι
Πανε μια ψιλη
Ανεβα περιστερα-γερακαρου και οοοοολα θα γινουν
Κουλαρε δικε μου

Black Diamond
31/03/2014, 22:30
έψαξα να βρω την δική μου παραγγελία και έχει ως εξής.
έλαβα συνολικά 5 mail χωρίς να ζητήσω τίποτα, ως δική τους διαδικασία.
την ημέρα της παραγγελίας (Τετάρτη) 2 mail --> ένα το confirmation της με ένα ειδικό αριθμό δικό τους (confirmation order 3424 πχ) και ένα με πληροφορίες γενικές ότι προχωράει το πράγμα με λεκτικό καθαρά ενημερωτικό (αυτοματοποιημένο μήνυμα επίσης)
2 μέρες μετά (Παρασκευή) --> mail με το invoice της παραγγελίας
Δευτέρα πλέον --> ένα mail επιβεβαίωσης ότι η παραγγελία έχει φύγει και τέλος ένα mail με το tr.number.

και ήρθε σφαίρα, δεν έχω παράπονο.
Κάνε υπομονή και έλεγχε το mail σου τις επόμενες 1-2 μέρες. Αυτά έγιναν πέρσι αν αναρωτιέσαι μήπως ήταν κάπου κάποτε. όλα καλά θα πάνε. :wave2:

PetranGR
09/04/2014, 16:17
ήρθαν σήμερα μαζί με τις άλλες παραγγελίες μου άριστη ποιότητα :D

zannisvel
09/04/2014, 16:37
Φανταζομαι ηρεμησες λιγο τωρα ε? :lol:
Τωρα ξεκιναει το αγχος για το αν οι κολλησεις αντεχουν το βαρος της μηχανης....:lol:

Καλως τα δεχτηκες!!!!
:beer:

SHOOTER045
09/04/2014, 17:26
Φανταζομαι ηρεμησες λιγο τωρα ε? :lol:
Τωρα ξεκιναει το αγχος για το αν οι κολλησεις αντεχουν το βαρος της μηχανης....:lol:

Καλως τα δεχτηκες!!!!
:beer:

+οσα θες,..........
Πετρακο καλοριζικα τα πραγματα

Black Diamond
09/04/2014, 18:08
:a013:


μήπως ήρθε κανα πλακάκι στραβό; για δες ξανά :bawl:

stynikop
09/04/2014, 19:44
Χαιρομαι που ολα σου ηρθαν καλα, κι εγω θελω νσ παραγγειλω καποια πραματακια απο κει!

Αλλα ρε Πετρο, πρεπει νσ το παρεις λιγο πιο χαλαρα φιλε μου :beer:

PetranGR
09/04/2014, 22:38
Φανταζομαι ηρεμησες λιγο τωρα ε? :lol:
Τωρα ξεκιναει το αγχος για το αν οι κολλησεις αντεχουν το βαρος της μηχανης....:lol:

Καλως τα δεχτηκες!!!!
:beer:


+οσα θες,..........
Πετρακο καλοριζικα τα πραγματα


:a013:


μήπως ήρθε κανα πλακάκι στραβό; για δες ξανά :bawl:


Χαιρομαι που ολα σου ηρθαν καλα, κι εγω θελω νσ παραγγειλω καποια πραματακια απο κει!

Αλλα ρε Πετρο, πρεπει νσ το παρεις λιγο πιο χαλαρα φιλε μου :beer:


σας ευχαριστώ πολύ παιδιά :)

Που να δείτε ο τελωνειακός τι τράβηξε για το 2ο πακέτο , για το κουστουμι της μηχανης που περιμενα εδω και καιρο.

Χαλαρα και εγω δεν παμε ποτε μαζί ! :P Ευτηχώς τα κούμπωσα κιόλας όλα είναι ρόλοι..

DoctoR_k6
04/03/2015, 11:35
Για να μην ανοιγει άλλο θεμα εχω μια απορια...
Μετα από την πληρωμη μεσω paypal κ την αποδειξη που μας ερχεται να υποθεσω ότι περιμενω ποτε θα μου ανακοινωθεί το tracking number?
Αυτό το Dreamrobot checkout τι είναι που βαζει μια εξτρα χρεωση 32ευρω?
Θεωρω πως μετα την πληρωμη μεσω paypal εχουμε τελειωσει(Όπως σε παρα πολλα site που εχω κανω αγορες).
Εκτος κ αν είναι καμια εξτρα υπηρεσια.

PetranGR
04/03/2015, 13:55
Για να μην ανοιγει άλλο θεμα εχω μια απορια...
Μετα από την πληρωμη μεσω paypal κ την αποδειξη που μας ερχεται να υποθεσω ότι περιμενω ποτε θα μου ανακοινωθεί το tracking number?
Αυτό το Dreamrobot checkout τι είναι που βαζει μια εξτρα χρεωση 32ευρω?
Θεωρω πως μετα την πληρωμη μεσω paypal εχουμε τελειωσει(Όπως σε παρα πολλα site που εχω κανω αγορες).
Εκτος κ αν είναι καμια εξτρα υπηρεσια.

για εξήγησε το λίγο για να σε βοηθήσω.

Σου βγάζει κάτι έξτρα που σε λέει να το πληρώσεις ή όχι ;
Επίσης είδες καμία εξτρά χρέωση;

DoctoR_k6
04/03/2015, 14:37
για εξήγησε το λίγο για να σε βοηθήσω.

Σου βγάζει κάτι έξτρα που σε λέει να το πληρώσεις ή όχι ;
Επίσης είδες καμία εξτρά χρέωση;

Αφου επικοινωνησα μαζι τους μου ειπαν ότι λογω 2 δεματων υπαρχει εξτρα χρεωση.
Problem solved...ευχαριστω!