PDA

View Full Version : Ενδοσυνενόηση-υπάρχει κατι που να δουλεύει???



startengine
01/10/2005, 10:08
Καλό μήνα σε όλους/ες!

Κάνω πολλά χλμ σε ταξιδάκια με συναναβάτη και θα μου ήταν πολύ χρήσιμη μια ενδοσυνενόηση (ασύρματη ή ενσύρματη δεν έχει σημασία). Έχω ακούσει πολλά για συσκευές που είναι άχρηστες μετά τα 100 klm/h, που κάνουν παράσιτα, που δεν ακούς τπτ και γενικώς πως το θέμα ενδοσυνενόηση είναι μια μπούρδα.

Τελευταία είδα σε διαφήμιση σε μοτοπεριοδικά ένα σύστημα της baehr (ή κάπως έτσι), ξέρεις κανείς κάτι γι΄αυτό ή για οτιδήποτε έχει δοκιμάσει ο ίδιος και δουλεύει???

Παιδια ευχαριστώ προκαταβολικά, θα μου ήταν πολύτιμες οι απόψεις σας...!

GTZ750
01/10/2005, 10:28
να σου πω μια λιγο περιεργη λυση???:D

εχει βγαλει η ΤΙΜ μια προσφορα σε καρτοκινητα που με 4 ευρο μπορεις να μιλας σε ενα νουμερα ΤΙΜ 500 λεπτα και με αλλα 4 αλλα 500 λεπτα(εχεις και 500 μηνυματα αλλα δεν σου χρειαζετε για την μηχανη)!!

περνεις δυο τετοια νουμερα και με 8 ευρο το μηνα μπορεις να μιλας 1000λεπτα

περνεις και δυο hangs free και εισαι αρχοντας!!!!!!!:D :D :D :D :D

ειναι μια λυση που σκευτικα εγω και θα το κανω γιατι εχουν καλητερη λειτουργια τα hamgs free απο τα ακουστικα των ενδοεπικοινωνιων!!!:smokin: :wave2:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
01/10/2005, 11:24
startengine

Κάνω πολλά χλμ σε ταξιδάκια με συναναβάτη και θα μου ήταν πολύ χρήσιμη μια ενδοσυνενόηση (ασύρματη ή ενσύρματη δεν έχει σημασία). Έχω ακούσει πολλά για συσκευές που είναι άχρηστες μετά τα 100 klm/h, που κάνουν παράσιτα, που δεν ακούς τπτ και γενικώς πως το θέμα ενδοσυνενόηση είναι μια μπούρδα.

ακριβως το ολο θεμα ειναι ΠΑΤΑΤΑ εχω 3 ενδοσηνενωησεις και ειναι παρε την μια και χτυπα την στην αλλη. και ολλες επονυμες
:confused: :cry: :bigcry:

Tropeas
01/10/2005, 19:28
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=8893
Εχει και εδώ μια χρήσιμη συζήτηση με κάποιους δοκιμασμένους εξοπλισμούς ενδοσυνεννόησης - ενδοεπικοινωνίας.

startengine
03/10/2005, 08:53
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά.

Αυτό με το free to go το είχα εφαρμόσει πριν που παρείχε άπειρο χρόνο ομιλίας όμως μην το κάνεις. Δεν ακούς τίποτα ούτε με bluetooth ούτε με ενσύρματο hands free.

Τελικά από το να πετάξω χρήματα μάλλον θα προτιμήσω τη σιωπή στις διαδρομές....

zepp
12/10/2005, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από startengine
Καλό μήνα σε όλους/ες!

Κάνω πολλά χλμ σε ταξιδάκια με συναναβάτη και θα μου ήταν πολύ χρήσιμη μια ενδοσυνενόηση (ασύρματη ή ενσύρματη δεν έχει σημασία). Έχω ακούσει πολλά για συσκευές που είναι άχρηστες μετά τα 100 klm/h, που κάνουν παράσιτα, που δεν ακούς τπτ και γενικώς πως το θέμα ενδοσυνενόηση είναι μια μπούρδα.

Τελευταία είδα σε διαφήμιση σε μοτοπεριοδικά ένα σύστημα της baehr (ή κάπως έτσι), ξέρεις κανείς κάτι γι΄αυτό ή για οτιδήποτε έχει δοκιμάσει ο ίδιος και δουλεύει???

Παιδια ευχαριστώ προκαταβολικά, θα μου ήταν πολύτιμες οι απόψεις σας...!

Stin kalirois sto magazi full throttle tha vreis endosinenoisi pou tha milas pano apo ta 200 kmh xwris na fonazis kai me apousia thoribwn. to exw dokimasi kai apo tote den paw taksidi xwris auto. gia perisoteres plirofories to til tou magaziou einai 210 9244458 (to noumero to brika apo to 0-300)!

startengine
16/10/2005, 10:22
Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Θα επικοινωνήσω άμεσα και θα περάσω από εκεί.

:wave2:

argy_kap
16/10/2005, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από startengine
Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Θα επικοινωνήσω άμεσα και θα περάσω από εκεί.

:wave2:
Και πες μας μετά τι έμαθες/αποφάσισες και πιο το κόστος!

startengine
17/10/2005, 09:12
Επικοινώνησα με το μαγαζί που ανέφερε ο φίλος και θα περάσω να το πάρω αυτό το παράξενο πραγματάκι. Το είχα δει σε μαγαζιά και πιο πριν αλλά δεν του έδωσα σημασία. Είναι μια Γαλική "εφεύρεση", χωρίς ηλεκτρικά ηλεκτρονικά (δηλαδή χωρίς μπαταρίες) που βασίζεται στο "φαινόμενο του στηθοσκοπίου" :dizzy:

Πάντως κοστίζει 85 ευρώ για κράνη fullface κι έτσι αξίζει να το δοκιμάσει κανείς. Να σημειώσω πως είναι μόνο για επικοινωνία οδηγού-συνοδηγού.

DRAKOS1
28/11/2005, 23:25
ΕΧΕΙ Η COLORI ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΣ ΑΝΕΤΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ 180 ΚΜ. ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΧΡΙ 2 ΚΜ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 439 ΕΥΡΩ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΕ ΒΕΒΑΙΩΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΚΕΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΗ