PDA

View Full Version : Yamaha BOLT



ggs
14/03/2013, 10:16
284610

To Bolt χρησιμοποιεί έναν αερόψυκτο V-2 κινητήρα 942 κ.εκ. με περιεχόμενη γωνία στις 60 μοίρες και έναν εκκεντροφόρο σε κάθε 4βάλβιδη κεφαλή ο οποίος έχει ρυθμιστεί για να αποδίδει το μεγαλύτερο μέρος της ροπής του από τις πολύ χαμηλές στροφές λειτουργίας παρά τις ελαφρά υπετετράγωνες διαστάσεςι των κυλίνδρων του (85 χλστ. διάμετο και 83 χλστ. διαδρομή). Παράλληλα, η ισχύς του, που δεν ανακοινώνεται, είναι σύμφωνα με την Yamaha στην κορυφή της συγκεκριμένης κατηγορίας. Αν και αερόψυκτο το μοτέρ δεν είναι παλιομοδίτικο καθώς η Yamaha, πέρα από τον ψεκασμό, χρησιμοποιήσει και χαρακτηριστικά που μειώνουν τις τριβές και οδηγούν σε μικρότερη κατανάλωση βενζίνης βελτιώνοντας παράλληλα την ευστροφία. Έτσι στα κοκοράκια των βαλβίδων έχουν τοποθετηθεί βελονοειδή ρουλεμάν, ενώ η σχεδίαση του θαλάμου καύσης έγινε με τέτοιο τρόπο ώστε το καύσιμο μίγμα να απελευθερώνεται στο κέντρο του πιστονιού. Αυτό το τελευταίο σύμφωνα με τη Yamaha προσφέρει καλύτερα χαρακτηριστικά καύσης αλλά και απόδοσης συνολικά.

284611

Επίσης, για την καλύτερη απαγωγή της θερμότητας και την μείωση της κατανάλωσης λαδιού (τα μοτέρ με μεγάλους κυλίνδρους «τσιμπάνε» λάδι) οι κύλινδροι φέρουν κεραμική επίστρωση. Η τελική μετάδοση πραγματοποιείται με ιμάντα, το ρεζερβουάρ έχει χωρητικότητα 12,5 λίτρα και το βάρος του Bolt αγγίζει τα, πολύ λογικά για cruiser, 250 γεμάτα κιλά.
284613

η τιμή του Bolt, που θα είναι διαθέσιμο στο αμερικάνικο κοινό από τις 13 Απριλίου, θα ξεκινά από τα 7.990 δολάρια ήτοι…6.141 ευρώ.

http://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/95402.asp#photo5

τρωνε σουσι στο Αιντάχο ?

teogtp
14/03/2013, 23:49
Ωραιο σε μαυρο.Αλλα αυτη η εξατμιση ......σαν απο το Xmax μου ειναι!

QSpec
14/03/2013, 23:54
Λοιπόν εγώ αυτό το καβάλαγα.

Πάει, έχω αρχίσει και το χάνω...

nihristo
15/03/2013, 00:07
Λοιπόν εγώ αυτό το καβάλαγα.

Πάει, έχω αρχίσει και το χάνω...

+598

ggs
15/03/2013, 09:02
Λοιπόν εγώ αυτό το καβάλαγα.

Πάει, έχω αρχίσει και το χάνω...


Αφου ανοίξαμε τα εσώψυχα μας …. Και μένα μΕ άρεσε …..:blush: :tomates:

sapila racing
15/03/2013, 09:55
Αφου ανοίξαμε τα εσώψυχα μας …. Και μένα μΕ άρεσε …..:blush: :tomates:

Γεμίσαμε κρυφοHarleακηδες! :bawl:

ggs
15/03/2013, 10:14
Γεμίσαμε κρυφοHarleακηδες! :bawl:

:lol:

μετα τα 40 δεν εισαι κρυφοharlεας ...... εισαι ...μερακλής....:tooth:

sapila racing
15/03/2013, 10:15
:lol:

μετα τα 40 δεν εισαι κρυφοharlεας ...... εισαι ...μερακλής....:tooth:

Oτι πείς.
Θα κάνεις και τατουάζ? :D

ggs
15/03/2013, 10:18
Oτι πείς.
Θα κάνεις και τατουάζ? :D

αμε... θ αφησω και μαλλι ....:bawl:

SVX
15/03/2013, 10:40
ηρθαν λοιπον οι απογονοι των Virago... !


ευγε! τα Γιαπωνια βγαινουν απο το τελμα.... ( βοηθανε και τα φαντασματα απο τη Fukushima):cool:

radd
15/03/2013, 11:05
Υπάρχουν πολλοί που αποστρέφονται αυτού του τύπου τις μοτοσυκλέτες, ανάμεσα τους είμαι.
Δεν με εκφράζει η δηθενιά και το ψευτοήζι ράιντερ λάηφστάηλ, μου θυμίζει γιάπηδες, λούμπεν μποέμιδες και αγριεμένους γκέη.
Θα ήθελα τα εργοστάσια να πάρουν τη φιλοσοφία της απλότητας αυτών των μοτοσυκλετών με τα απλά και εύκολα στη συντήρηση μηχανικά μέρη και τους ράθυμους και αξιόπιστους κινητήρες και να τα τοποθετήσουν σε μια νέα γενιά UJM που να είναι φθηνά κι απροβλημάτιστα και να μπορείς να τα κρατήσεις όσα χρόνια θες πηγαίνοντας ταξίδια από επαρχιακούς δρόμους και περνώντας χωματόδρομους.
Τώρα η θα πάρεις τσοπεριά να παίζεις τον καμπόη με σπιρούνια ή τύπου μπόνεβιλ να παριστάνεις τον Λόρενς της Αραβίας το 2000 μχ ή κάγκουροφάητερ μηχανάκια για τον μπάτμαν (b-king) και τον ρόμπιν (z800) ή χάιτεκ ρημάδια πλακωμένα στα ηλεκτρονικά για να είσαι όμηρος της αντιπροσωπείας.
Το Bolt όπως και το VT750S θα μπορούσαν να είναι το ίδιο φθηνά, αξιόπιστα και απλά αλλά να μοιάζουν με ένα CB ή XS κτλ

284774

TROOPER
16/03/2013, 02:18
Λοιπόν εγώ αυτό το καβάλαγα.

Πάει, έχω αρχίσει και το χάνω...


+598


Αφου ανοίξαμε τα εσώψυχα μας …. Και μένα μΕ άρεσε …..:blush: :tomates:

:priest::priest::priest::priest:

devil's animal
16/03/2013, 02:28
wannabe Harley...
ενταξει, απευθυνεται κυριως στην αγορα της Αμερικης με εμφανιση που δεν εχει σε τιποτα να ζηλεψει απο τα χαρχαλεϋ και τιμη δυναμιτη...

εστω και ενα μικρο μεριδιο να κοψει απο τις αμερικανιες του κωλου, θα ειναι κερδος της...
αν δε, εχει την ιδια αισθηση με τα τριμπ0υρδελα και δεν χαλαει κιολας, νομιζω οτι ζουμε μια μικρη επανασταση!

μαγκια της Υamaha...
:beer::beer::beer:

billyP
16/03/2013, 09:22
...αν το έβγαζε και σε έκδοση με ακτίνες θα με έβαζε σε σκέψεις (για 2ο φυσικά).....:D

el_hymador
16/03/2013, 15:38
Ωραία βάση για κανιβαλισμό, η εξάτμιση, όχι μόνο το τελικό, αλλά από λαιμούς, πάει στα σκουπίδια με την πρώτη... από εκεί και έπειτα τσούκου - τσούκου το κάνεις από λατέρνα μέχρι rat bike, αρκεί να έχει τραχύλα το μοτέρ και να μη δουλευεί σαν αυτά των XV ... κατα τ΄άλλα, πολύ καλό, μπράβο τους!

hidefnick
16/03/2013, 16:48
Οι διαφημίσεις και τα βίντεο λένε ότι είναι star motorcycles και το yamaha κάπου στο βάθος.....

http://www.youtube.com/watch?v=zPuJyA4lczc

nihristo
16/03/2013, 17:12
θέλει παραδοσιακό όργανο ταχύτητας όχι ψηφιακό, ακτίνες, άλλες εξατμίσεις από λαιμούς και κάαατι καλό θα γίνει

golis
24/07/2013, 21:47
Έρχεται και στην Ευρώπη.

Yamaha XV950

"Το Bolt που παρουσιάστηκε στις Η.Π.Α. πριν από λίγους μήνες αποκτά διαβατήριο μετονομάζεται σε XV950
και έρχεται στην Ευρώπη εμπλουτίζοντας τη γκάμα της Yamaha στα μεσαία cruisers.


Το είχαμε πει και τότε, όταν το είδαμε για πρώτη φορά, πως το Bolt των 942 κ.εκ. είναι μια μοτοσικλέτα
που θα μπορούσε να έρθει και στην ευρωπαϊκή αγορά χάρη και στη χαμηλή του τιμή.
Η Yamaha φαίνεται πως μας.. άκουσε και το φέρνει πλέον και εδώ ξεκινώντας από την αγορά του Ηνωμένου Βασιλείου.

Η τιμή του βέβαια αυξήθηκε λόγω των φόρων, ωστόσο, στα 8.350 ευρώ της βασικής έκδοσης-στο Ηνωμένο Βασίλειο-
παραμένει χαμηλά και είναι άμεσα συγκρίσιμη με τα modern classics αλλά και τα cruiser αυτής της κατηγορίας.

Δυνατό σημείο του XV950 είναι βέβαια το customising στο οποίο μπορεί να επιδοθεί ο κάτοχός με την ιαπωνική εταιρία
να έχει φροντίσει για αυτό έχοντας δημιουργήσει ένα μακρύ κατάλογο με έξτρα αξεσουάρ.
Παράλληλα το XV950, στην έκδοση R θα διατίθεται και με ABS.


Σύμφωνα με την ιαπωνική εταιρία τα XV950 και XV90R είναι τα πρώτα από μία νέα σειρά retro μοτοσικλετών,
οπότε αναμένουμε να δούμε και άλλα μοντέλα, ίσως και με μικρότερους κυβισμούς.


Η άφιξή του στην ελληνική αγορά δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη και είναι κάτι που αναμένουμε μέσα στους επόμενους μήνες."
mototriti



Φωτογραφίες και video εδώ :
http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/sport-heritage/xv950.aspx?view=media#http://cdn.yamaha-motor.eu/product_assets/2014/XV950/2014-Yamaha-XV950-EU-Competition-White-Studio-010.jpg?width=910&quality=75|ymeGallery1|||nulltext



8 kila stis 3.000 ,not bad at all :a014:

iconan
30/07/2013, 01:30
ενδιαφέρον!

RORY FOR EVER
28/10/2013, 01:08
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΗΧΑΝΗ, ΕΙΔΙΚΑ Η ΕΚΔΟΣΗ BOLT R... ΑΛΛΑ...ΤΙΜΗ-ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ...

@ngelos
28/10/2013, 16:15
wannabe Harley...
ενταξει, απευθυνεται κυριως στην αγορα της Αμερικης με εμφανιση που δεν εχει σε τιποτα να ζηλεψει απο τα χαρχαλεϋ και τιμη δυναμιτη...

Θα σκάσει και Ευρώπη αν δν κάνω λάθος και αν κρίνω από την ανταγωνιστική τιμή του MT-09 φαντάζομαι και αυτό θα κινείται σε λογικά πλαίσια (7000Ε ταβάνι θα έλεγα).Άλλωστε δν είναι και κάτι ιδιαίτερο ώστε να δικαιολογεί τιμές στα 8 ή 9 χιλιάρικα όπως αναφέρθηκε.:winka:
Είναι απλή κατασκευή,πιο απλή από τη σειρά DragStar με μέτρια περιφεριακά.
Παρ' όλα αυτά όπως είχαν αναφέρει και κάτι Αμερικανάκια σε ένα συγκριτικό που είχα δει με μια Harley είναι φθηνό με πολύ καλό κινητήρα και μπορεί να αποτελέσει βάση για κάτι καλό...

Αν εξαιρέσουμε την μεγάλη απόσταση που έχει η γωνία του σκελετού από τον κινητήρα στο κομμάτι μπροστά από τις εξαγωγές,προσωπικά μου αρέσει πολύ αισθητικά! :blush:

RORY FOR EVER
28/10/2013, 18:32
EΑΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΤΟ YAMAHA BOLT XV950 ΚΑΙ XV950R ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΟ!ΑΠΛΩΣ Η ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ(ΜΠΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΓΙΑΜΑΧΑ...).ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ !ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΕΧΕΙ ΤΙΜΟΛΟΓΗΘΕΙ ΣΤΙΣ 8000 ΣΤΕΡΛΙΝΕΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΓΩ!ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΤΙΜΗ,ΘΑ ΤΑ ΘΥΣΙΑΖΑ ΤΑ 7 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ(ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ XV950R)...

MikeG
28/10/2013, 21:09
EΑΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΤΟ YAMAHA BOLT XV950 ΚΑΙ XV950R ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΟ!ΑΠΛΩΣ Η ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ(ΜΠΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΓΙΑΜΑΧΑ...).ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ !ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΕΧΕΙ ΤΙΜΟΛΟΓΗΘΕΙ ΣΤΙΣ 8000 ΣΤΕΡΛΙΝΕΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΓΩ!ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΤΙΜΗ,ΘΑ ΤΑ ΘΥΣΙΑΖΑ ΤΑ 7 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ(ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ XV950R)...

Σε παρακαλώ προσπάθησε να μη γράφεις μόνο κεφαλαία.

QSpec
28/10/2013, 21:22
Λοιπόν εγώ θα πάω για test ride.:eyepop:

RORY FOR EVER
28/10/2013, 21:49
MIKEG, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!Αλλα καθοτι καινουργιος στο φορουμ...αγνοω αρκετα.Πιστεψε με οφειλεται σε βιασυνη και μονο...

@ngelos
28/10/2013, 22:04
Επίσης...
και το όνομα είναι γάματα.:yuck:
μα Bolt...Ας το βγάζαν και αυτό MT αν τους ήταν τόσο δύσκολο να σκεφτούν κάτι άλλο.:lol:

RORY FOR EVER
28/10/2013, 22:33
Το τελευταιο που θα μετραγε για μενα, μετα απο περιπου τριαντα χρονια τριβης και πειρας, θα ηταν το ονομα ή η δυνατοτητα τεστ ραϊντ.Αυτο που με προβληματιζει ειναι η τιμη του που φοβαμαι οτι θα ειναι πολυ πικαντικη...:) Μακαρι...

RORY FOR EVER
03/11/2013, 00:39
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=234k_DVcKbo
http://www.youtube.com/watch?v=INnA7UXwcLs&feature=player_detailpage
xv950 BOLT

RORY FOR EVER
07/11/2013, 07:23
Δυστυχως οι φοβοι και οι επιφυλαξεις μου επιβεβαιωθηκαν για την τιμη της νεας xv950 Bolt!Απο χτες οι περισσοτεροι ιστοτοποι και ο διαδικτυακος τυπος με μικρα αρθρα στην Ιταλια ενημερωνουν σχετικα με την τιμολογηση του μοντελου στη γειτονα χωρα...Εχουμε και λεμε λοιπον, 8.390 ευρω θα στοιχιζει το απλο μοντελο(χωρις ABS) και 9.190 ευρω η xv950R (με ABS)... Να ευχηθω η τιμη του στην Ελλαδα να μην ξυρισει... χωρις σαπουναδα???;)

notakos600
07/11/2013, 08:40
Δυστυχως οι φοβοι και οι επιφυλαξεις μου επιβεβαιωθηκαν για την τιμη της νεας xv950 Bolt!Απο χτες οι περισσοτεροι ιστοτοποι και ο διαδικτυακος τυπος με μικρα αρθρα στην Ιταλια ενημερωνει σχετικα με την τιμολογηση του μοντελου στη γειτονα χωρα...Εχουμε και λεμε λοιπον, 8.390 ευρω θα στοιχιζει το απλο μοντελο(χωρις ABS) και 9.190 ευρω η xv950R (με ABS)... Να ευχηθω η τιμη του στην Ελλαδα να μην ξυρισει... χωρις σαπουναδα???;)

Αντί γαι rory for ever θα πρότεινα ready for everything (όσον αφορά τη τιμή).
Με τόσα λεφτά αγοράζεις δυάρι διαμέρισμα πλέον...

notakos600
07/11/2013, 08:44
Σιγά το μπιμπελό που θα κοστίζει 9Κ+...

RORY FOR EVER
07/11/2013, 17:14
Σιγά το μπιμπελό που θα κοστίζει 9Κ+... Φιλε μου, ειλικρινα δεν ξερω ΠΟΥ ακριβως διαφωνουμε...Δε σου αρεσει η νεα XV950??Με γεια σου με χαρα σου, γουστο σου και καπελο σου, οπως λεμε...Δυστυχως, αυτη ειναι η τιμη της, τουλαχιστον για την Ιταλια...Αν θελεις το ψαχνεις...Δεν ειναι κακο το να διαφωνουμε σε κατι, το κακο ειναι να μην μπορουμε να καταλαβουμε ο ενας τον αλλον, να μην μπορουμε να συνεννοηθουμε...Και, για να τα λεμε ΟΛΑ, κι εγω που γουσταρω αυτο το μηχανακι, θεωρω την τιμη του ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ!!!

notakos600
08/11/2013, 14:34
Φιλε μου, ειλικρινα δεν ξερω ΠΟΥ ακριβως διαφωνουμε...Δε σου αρεσει η νεα XV950??Με γεια σου με χαρα σου, γουστο σου και καπελο σου, οπως λεμε...Δυστυχως, αυτη ειναι η τιμη της, τουλαχιστον για την Ιταλια...Αν θελεις το ψαχνεις...Δεν ειναι κακο το να διαφωνουμε σε κατι, το κακο ειναι να μην μπορουμε να καταλαβουμε ο ενας τον αλλον, να μην μπορουμε να συνεννοηθουμε...Και, για να τα λεμε ΟΛΑ, κι εγω που γουσταρω αυτο το μηχανακι, θεωρω την τιμη του ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ!!!

Καλά, δεν θα μαλώσουμε κιόλας με το υπερεκτιμημένο...:nono:

Pardalotzatziki
08/11/2013, 21:17
Για το cafe ομως ολοι θα μαλλωσουν... :D
http://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/Prwtotypa-Yamaha-sto-saloni-toy-Tokyo_98744.asp#photo6

RORY FOR EVER
08/11/2013, 23:28
Καλά, δεν θα μαλώσουμε κιόλας με το υπερεκτιμημένο...:nono:Οχι βεβαια!Αυτο ελειπε...Ενταξει.εμενα, οπτικα τουλαχιστον,μου αρεσει ιδιαιτερα.Αλλα οχι και 9.200!:eek:

RORY FOR EVER
08/11/2013, 23:31
Για το cafe ομως ολοι θα μαλλωσουν... :D
http://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/Prwtotypa-Yamaha-sto-saloni-toy-Tokyo_98744.asp#photo6Πρωτη φορα ακουω ακουω κατι γι' αυτο το μοντελο...Μ' επιασες αδιαβαστο...Πολυ πολυ ενδιαφερον...αλλα ποσο θα παει το μαλλι???Πολυ φοβαμαι κανα δεκαρικο...

notakos600
09/11/2013, 08:11
Οχι βεβαια!Αυτο ελειπε...Ενταξει.εμενα, οπτικα τουλαχιστον,μου αρεσει ιδιαιτερα.Αλλα οχι και 9.200!:eek:

Κι εγώ νευριάζω γιατί λατρεύω αυτό το στυλ μοτό και το τιμολόγησαν στον θεό οι κ@ριόληδες. :mad:

RORY FOR EVER
09/11/2013, 15:04
Κι εγώ νευριάζω γιατί λατρεύω αυτό το στυλ μοτό και το τιμολόγησαν στον θεό οι κ@ριόληδες. :mad: Ενταξει, τι να γινει, η YAMAHA θα πληρωσει τα λαθη της και εννοω αυτες τις τιμες-φαρμακειο!...Οταν εχει ηδη 2 μοντελα STAR στην Ελλαδα τα οποια πλεον δεν πουλανε καθολου...(πως να πουλησουν οταν κανουν +11.400??:nono:) ειναι δυνατον με τετοια τελικη τιμη(για τη ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ...)να ταραξει τα νερα???Αποκλειεται...

notakos600
09/11/2013, 15:17
Ενταξει, τι να γινει, η YAMAHA θα πληρωσει τα λαθη της και εννοω αυτες τις τιμες-φαρμακειο!...Οταν εχει ηδη 2 μοντελα STAR στην Ελλαδα τα οποια πλεον δεν πουλανε καθολου...(πως να πουλησουν οταν κανουν +11.400??:nono:) ειναι δυνατον με τετοια τελικη τιμη(για τη ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ...)να ταραξει τα νερα???Αποκλειεται...

Ίσως γι αυτό οι εραστές αυτού του τύπου μοτοσυκλέτας custom-άρουν παλιά μοντέλα που όσο και να σου πάει το custom και πάλι σου έρχεται φθηνότερα από οποιοδήποτε καινούριο, έχεις και την ηθική ικανοποίηση πως το έφτιαξες μόνος σου.

@ngelos
09/11/2013, 16:04
Ενταξει, τι να γινει, η YAMAHA θα πληρωσει τα λαθη της και εννοω αυτες τις τιμες-φαρμακειο!...

Ξεκολάτε ρε παιδιά...Δεν κάνει διαφορά για τις μεγάλες εταιρίες πια τι κοστολογούν στην Ελλάδα.Δεν πουλάνε ούτως ή άλλως.Η αγορά μοτοσυκλέτας εδώ είναι νεκρή και μόνο μέχρι 250κυβ πουλιούνται και κινέζικα.
Θέλω να πω πως και 6000Ε να έκανε το BOLT πόσοι νομίζεται ότι θα τα δίναν για μοτοσυκλέτα πια?;)

RORY FOR EVER
09/11/2013, 16:34
Ίσως γι αυτό οι εραστές αυτού του τύπου μοτοσυκλέτας custom-άρουν παλιά μοντέλα που όσο και να σου πάει το custom και πάλι σου έρχεται φθηνότερα από οποιοδήποτε καινούριο, έχεις και την ηθική ικανοποίηση πως το έφτιαξες μόνος σου.Και εδω εχεις δικιο...Αλλα εχω κι εγω τα κολληματα μου,δεν το αρνουμαι...Για να επιστρεψω σ' αυτην την κατηγορια μοτο περιμενω κατι καινουργιο και σε πιο λογικη τιμη...

RORY FOR EVER
09/11/2013, 16:38
Ξεκολάτε ρε παιδιά...Δεν κάνει διαφορά για τις μεγάλες εταιρίες πια τι κοστολογούν στην Ελλάδα.Δεν πουλάνε ούτως ή άλλως.Η αγορά μοτοσυκλέτας εδώ είναι νεκρή και μόνο μέχρι 250κυβ πουλιούνται και κινέζικα.
Θέλω να πω πως και 6000Ε να έκανε το BOLT πόσοι νομίζεται ότι θα τα δίναν για μοτοσυκλέτα πια?;)Τα 6.000 οκ δε θα με πειραζαν αλλα οταν εχεις οικογενεια υπαρχουν και ορια στο μπατζετ.Μαλλον καποιοι μανατζερ και υπευθυνοι στρατηγικης εχουν IQ ΡΑΔΙΚΙΟΥ...9.200???

notakos600
09/11/2013, 16:45
Και εδω εχεις δικιο...Αλλα εχω κι εγω τα κολληματα μου,δεν το αρνουμαι...Για να επιστρεψω σ' αυτην την κατηγορια μοτο περιμενω κατι καινουργιο και σε πιο λογικη τιμη...

Στην κ@ύλα μας ποντάρουνε και τα υπερκοστολογούν.


Τα 6.000 οκ δε θα με πειραζαν αλλα οταν εχεις οικογενεια υπαρχουν και ορια στο μπατζετ.Μαλλον καποιοι μανατζερ και υπευθυνοι στρατηγικης εχουν IQ ΡΑΔΙΚΙΟΥ...9.200???

Συμφωνώ 1000%. :beer:

RORY FOR EVER
09/11/2013, 16:53
Στην κ@ύλα μας ποντάρουνε και τα υπερκοστολογούν.



Συμφωνώ 1000%. :beer::beer: και κατι ακομη...ασχετο η σχετικο με το θεμα...φιλαρακια μου χαρλεαδες Η φιλοχαρλεαδες(χωρις χαρλεϊ οι τελευταιοι αλλα με την επιθυμια να αγορασουν καποτε...;) )μου φαγανε τον εγκεφαλο 6 μηνες τωρα για τις νεες hd μικροτερου των 883 κυβισμου..Σημερα που μαθευτηκαν οι τιμες στην EICMA τους ηρθε κεραμιδα...Η 500 κατα 99% δε θαρθει στην Ευρωπη και η 750 θα τιμολογηθει πανω απο 8.000...συμφωνα βεβαια με τα οσα διατυμπανιζουν οι Ιταλοι...

notakos600
09/11/2013, 16:58
:beer: και κατι ακομη...ασχετο η σχετικο με το θεμα...φιλαρακια μου χαρλεαδες Η φιλοχαρλεαδες(χωρις χαρλεϊ οι τελευταιοι αλλα με την επιθυμια να αγορασουν καποτε...;) )μου φαγανε τον εγκεφαλο 6 μηνες τωρα για τις νεες hd μικροτερου των 883 κυβισμου..Σημερα που μαθευτηκαν οι τιμες στην EICMA τους ηρθε κεραμιδα...Η 500 κατα 99% δε θαρθει στην Ευρωπη και η 750 θα τιμολογηθει πανω απο 8.000...συμφωνα βεβαια με τα οσα διατυμπανιζουν οι Ιταλοι...

Θα πάρω το ΧΤ 600 να πάω βουνό να ξεκ@υλώσω πριν νυχτώσει και να ονειρευτώ γυρνώντας χαλαρός πως ρολλάρω με ένα V2 με ακανόνιστες ''εκρήξεις''. :lol::beer:

RORY FOR EVER
09/11/2013, 17:02
Θα πάρω το ΧΤ 600 να πάω βουνό να ξεκ@υλώσω πριν νυχτώσει και να ονειρευτώ γυρνώντας χαλαρός πως ρολλάρω με ένα V2 με ακανόνιστες ''εκρήξεις''. :lol::beer: ΧΤ??αυτο που λεγαμε παλια μηχανη-σκυλι που δε μασαει..ΚΑΛΕΣ ΑΝΗΦΟΡΕΣ!:beer:

harris_x
09/11/2013, 18:18
:beer: και κατι ακομη...ασχετο η σχετικο με το θεμα...φιλαρακια μου χαρλεαδες Η φιλοχαρλεαδες(χωρις χαρλεϊ οι τελευταιοι αλλα με την επιθυμια να αγορασουν καποτε...;) )μου φαγανε τον εγκεφαλο 6 μηνες τωρα για τις νεες hd μικροτερου των 883 κυβισμου..Σημερα που μαθευτηκαν οι τιμες στην EICMA τους ηρθε κεραμιδα...Η 500 κατα 99% δε θαρθει στην Ευρωπη και η 750 θα τιμολογηθει πανω απο 8.000...συμφωνα βεβαια με τα οσα διατυμπανιζουν οι Ιταλοι...
Παρακαλώ να μείνετε στο θέμα.
Τα άσχετα θα φεύγουν.

RORY FOR EVER
09/11/2013, 18:48
Παρακαλώ να μείνετε στο θέμα.
Τα άσχετα θα φεύγουν.Κατανοητο...

stam2
27/11/2013, 11:39
UP... για τους καφε ρεισερ φανζζζ!

304478

RORY FOR EVER
27/11/2013, 12:37
UP... για τους καφε ρεισερ φανζζζ!

304478 αστερατο!!!αλλα ποσο θα παει το μαλλι της Γιαμαχα?δεκα και+?