PDA

View Full Version : απαραδεκτο βιντεο για μοτοσυκλετιστες στη Ελλαδα



EVI
16/03/2013, 14:14
http://www.youtube.com/watch?v=TavVhD1aXmc&feature=share

:moutza:


εκτος οτι βαζει τους μοτοσυκλετιστες να παιζουν το ρολο του κρατους που κλεβει
αφηνει και μυνημα εγκαταληψης απο τροχαιο. *δεν ειναι ολοι πρωτα μυαλα...




υσ εψαξα να εχει μπει και δε το βρηκα αν εχει ξαναμπει σβηστε το.

DimChios
16/03/2013, 14:22
υσ εψαξα να εχει μπει και δε το βρηκα αν εχει ξαναμπει σβηστε το.

Oχι, δεν εχει ξαναμπει εδω!

Αλλα απο χτες ολο το "μοτοσυκλετιστικο" fb εχει ξεσηκωθει! :a31:

Θες τη γνωμη μου? ΜΑΛΑΚΙΕΣ!

Μια χαρα ειναι το βιντεακι και δε νοιωθω να με προσβαλει καθολου!

Και δε νοιωθω και λιγοτερο "μοτοσυκλετιστής" ΕΙΔΙΚΑ απο μερικους εδω μεσα!

Μη το παρεις προσωπικα, ε! Απλα διαφωνω με ολο αυτο το χαμο που δημιουργηθηκε!

:wave2:

MikeG
16/03/2013, 14:25
Πόσο κομπλεξισμός σε αυτή τη χώρα πια.. Άμα οδηγούσε Dacia θα έβγαινε το fun club της Dacia και θα έλεγε ότι τους προσβάλει..

DimChios
16/03/2013, 14:27
Πόσο κομπλεξισμός σε αυτή τη χώρα πια.. Άμα οδηγούσε Dacia θα έβγαινε το fun club της Dacia και θα έλεγε ότι τους προσβάλει..

:a10:

EVI
16/03/2013, 14:28
εμενα ομως με προσβαλει οπως με προσβαλε και το βιντεο που επαιξε καποτε οτι <<σοκ! τσαντακιδες προπονουντε διπλα στην αθηνα >> απο ενα τρακ ντει στα μεγαρα και εδειχνε ανθρωπους που ειχαν δουλειες και οικογενεις και φιλους και γνωστους. Και τοτε ολοι αυτοι καναν καταγγελεια και ο δημοσιογραφος απλα ειπε ενα αοριστο συγγνωμη σε μια μετεπειτα εκπομπη του!>

με προσβαλει γιατι ξερω οτι οσοι δεν οδηγουν μηχανη η δεν εχουν καποιον στο οικογενειακο τους περιβαλλον να οδηγει εχουν συνηθως μια συγκεκριμενη αντιλιψη για το ποσο τσαντακιδες κλεφτες και κακοι ειμαστε

γιατι δεν ειναι τυχαιο που σκευτηκαν μηχανοβιο να κλεβει μια αθωα με το μωρακι της μη χεσω

γιατι υπαρχει μια κοινωνικη λαθος αποψη για εμας που μας στοιχηζει σε πολλες περιπτωσεις

και στο κατω κατω της γραφης αν ειχε εναν αλβανο να κλεβει θα σε πειραζε?
αν ειιχε ενα σκοπιανο?
αν ειναι εναν πακιστανο?
αν ειχε εναν με σκειτμποαρτν?
αν ειχε εναν γραφιστα?
καποιον που φτιαχνει αυτοκολλητα?
αν ειχε εναν κρητικο που πινει μπαφους απο το χωραφι του?
αν ειχε οποιοδιποτε ΚΑΚΟ στερεοτυπο που δεν ειναι αληθες?

ας στοχοποιησουμε οποιον μα ερθει στο μυαλο προβαλοντας το.... ας πεισουμε το καθε χαζο κοριτσακι εκει εξω οτι αν δει κατω καποιον με 2κυκλο να ΜΗΝ σταματησει γιατι οπως το ΚΡΑΤΟΣ ετσι και αυτος θα την κλεψει....


διαφωνουμε καθετος σε αυτο χιε

stefanos
16/03/2013, 14:30
Και η γερμανική μηχανή μήπως είναι υπονοούμενο?

EVI
16/03/2013, 14:32
Και η γερμανική μηχανή μήπως είναι υπονοούμενο?

προφανως! εχεις δικιο , δε το σκευτηκα οπως και να εχει....

DimChios
16/03/2013, 14:33
διαφωνουμε καθετος σε αυτο χιε

πωπω! χαλαρωσε ρε! (ασε που νοιωθω οτι εχεις και υφακι, αν δεν σε ηξερα θα τ ακουγες κανονικα)

Φαντασου να οδηγουσε και Kawasaki πως θα εκανες! ΥΣΤΕΡΙΑ λέμε!

:bawl:


edit: οσο για τους χαρακτηρισμους και τις "κατηγοριοποιήσεις" που κανεις, και παλι φάουλ είσαι... πολύ φάουλ! άποψή μου!

:wave2:

manhunter
16/03/2013, 14:33
Δεν θεωρω ότι προσβάλει κανεναν το βίντεο, πέρα απο το αντίκειμενο ''διαφήμισης'' του. Δλδ τους θεωρητικά απατημένους κατόχους ομολόγων.
Αναφορικά με την μοτοσυκλέτα, δεν θεωρω οτι θέλει να προσβάλει κάποιον και κανένα. Το βιντεο ειναι συμβολικό. Δεν βρισκω κανενα νοημα να το αφορίζουμε, εκτος αν ψαχνουμε κάτι σωνει και ντε να ασχοληθουμε.

Χωρίς παρεξηγηση
:beer:

EVI
16/03/2013, 14:36
δε μπορω να καταλαβω γιατι γραφετε χωρις παρεξηγηση! ο καθενας εχει την αποψη του! δεν τσακωνομαστε μεταξυ μας κατι τριτο σχολιαζουμε :beer: επισεις δε το εφτιαξα εγω ουτε εχω οργανωσει ομαδα κρουσης εναντιων αυτου που το εφτιαξε. Δεν μου αρεσει οπως δεν μου αρεσουν πολλα αλλα σχετικα η ασχετα με το θεμα . οκ

stefanos
16/03/2013, 14:41
δε μπορω να καταλαβω γιατι γραφετε χωρις παρεξηγηση! ο καθενας εχει την αποψη του! δεν τσακωνομαστε μεταξυ μας κατι τριτο σχολιαζουμε :beer: επισεις δε το εφτιαξα εγω ουτε εχω οργανωσει ομαδα κρουσης εναντιων αυτου που το εφτιαξε. Δεν μου αρεσει οπως δεν μου αρεσουν πολλα αλλα σχετικα η ασχετα με το θεμα . οκ

Προσωπικά δεν παρεξηγούμαι διότι είναι ένα σποτάκι παραπλανητικό που έγινε με σκοπό να παραπλανήσει και να κοροϊδέψει τον κόσμο.
Σε αυτό το πλαίσιο δες το σαν κωμωδία.
"Οι κακόμοιροι οι επενδυτές που τους έκλεψαν."
:lol:

toyar
16/03/2013, 14:42
ο ανθρωπος απλα σιχαθηκε το bmw που τον αφηνε συνεχεια και προτιμησε να το ανταλλαξει με ενα twingo
ουτε 20 ευρω στην τσεπη για βενζινη δεν του ειχε αφησει το ρημαδι
αυτο ειναι ολο............
και το βιντεακι φτιαχτηκε απο αγανακτισμενους προπελακηδες:D

EVI
16/03/2013, 14:46
Προσωπικά δεν παρεξηγούμαι διότι είναι ένα σποτάκι παραπλανητικό που έγινε με σκοπό να παραπλανήσει και να κοροϊδέψει τον κόσμο.
Σε αυτό το πλαίσιο δες το σαν κωμωδία.
"Οι κακόμοιροι οι επενδυτές που τους έκλεψαν."
:lol:

:p :P :P

EVI
16/03/2013, 14:46
ο ανθρωπος απλα σιχαθηκε το bmw που τον αφηνε συνεχεια και προτιμησε να το ανταλλαξει με ενα twingo
ουτε 20 ευρω στην τσεπη για βενζινη δεν του ειχε αφησει το ρημαδι
αυτο ειναι ολο............
και το βιντεακι φτιαχτηκε απο αγανακτισμενους προπελακηδες:D


:lol: ...

stefanos
16/03/2013, 14:58
Εκτός εάν είναι τρέιλερ και επίκειται το δεύτερο μέρος της επικής ταινίας:



http://www.youtube.com/watch?v=9cORsKATF7o

vaska
16/03/2013, 14:59
Δλδ εγώ που έχω προπέλα και είμαι 2τροχος πρέπει να κλαίω από ντροπή???

Γνώμη μου σε μια διαφήμιση - σποτάκι που θέλει να περάσει κάποιο μήνυμα, δίνεις μεγαλύτερη σημασία στον κυρίως στόχο κι όχι στις παράπλευρες απώλειες.

:wave2:

Υ.Γ.

BMW unstoppable 4 ever :bawl:

AUFGEBRACHT
16/03/2013, 14:59
Και βέβαια είναι απαράδεκτο!!! Κατάπτυστο!!! Όλοι ξέρουν ότι η BMW έχει 5 χρόνια οδική βοήθεια...

McTalas
16/03/2013, 15:02
εμενα παντως δεν με προσβαλει...

stefanos
16/03/2013, 15:08
Αν το δούν τώρα αυτό το βιντεο εκεί στην ΕΚΤ που του δώσαν το εικοσάρικο για την βενζίνη την πατήσαμε.

faraway
16/03/2013, 15:34
Εγώ το μόνο που είδα ήταν ένα σποτ για κάτι που ήθελε να πει για κάτι ομολογιούχους και μετά πέρασε μια bmw και ένα μωρό και ένα αμάξι ...και μπλα,μπλα,μπλα..... :confused:

Συγχαρητήρια δλδ στο διαφημιστή , εξαιρετική μπούρδα . :moutza:


Ααααα, είδα και ένα bmw με ένα τύπο να πέφτει αλλά νταξ αυτό το έχω ξαναδεί και live . :lol::bawl:

road spirit
16/03/2013, 15:41
άσχετοι αυτοί που έφτιαξαν το σποτάκι ...

να έκλεβε ο αλήτης μηχανόβιος τον κουβά αλλά να κρατούσε ΚΑΙ το μηχανάκι, το καταλαβαίνω ...
αλλά να αφήσει πισω του ένα 2τροχο μεγαλύτερης αξίας απο το κουβαδάκι ... για ντιπ στόκο τον κόβω ...

:lol:

nathair
16/03/2013, 16:02
/yawn

nihristo
16/03/2013, 16:50
Ξεκάθαρος εμπαιγμός των κατόχων προπέλας. Ως μη κάτοχος μπεμβε νιώθω εξαιρετικά βλέποντας το βίνδεο.

:beer:

NIKOS132
16/03/2013, 16:58
Νταξ ρε παιδια μιλαει για συγκεκριμενο ατομο-αναβατη που ειναι στην περιπτωση αυτη το κρατος που πρωτα σου ζηταει δανεισμο(ομολγα) και μετα σου περνει και οτι εχεις(χαρατσια,φοροι,κτλ.) και δεν σου δινει και αυτα που του δανεισες...και πραγματικοτητα να ηταν αυτο το σεναριο,μετα αμα λες οτι ολοι οι αναβατες ειναι λαμογια κλκεφτες και δεν ξερω εγω τι,ειναι μια γενικευση...ισως πρεπει να κρατησουμε την ουσια και οχι τα αλλα.γνωμη μου παντα.

Takata Dome
16/03/2013, 17:17
Καλά της έκανε πάντως,για να μάθει να πηγαίνει με 33 χιλιόμετρα σε ανοιχτό δρόμο!!!

PQC
16/03/2013, 19:39
Νομίζω οτι απλά είναι ένα κακό spot, τίποτα άλλο.Δεν νομίζω οτι θέλει να περάσει κάποιο μήνυμα σχετικό με μοτοσυκλέτες.

.
.
.
Βέβαια είναι γνωστό οτι όσοι έχουν μοτο είναι τσαντάκηδες και αληταράδες.:lol:

devil's animal
16/03/2013, 20:00
ενταξει ειναι μ@λακισμενος παραλληλισμος...
πιο πολυ θα μετρουσε να εδειχνε εναν ζητιανο που ζητιανευει απο ολους και του δινουν απο το υστερημα τους τον οβολο τους και μετα να εμπαινε μεσα στο Porsche Cayenne, παρα αυτο...

:a06:

endopandou
16/03/2013, 20:50
ενταξει ειναι μ@λακισμενος παραλληλισμος...


+1 σιγά μην προσβληθώ απ' τη βλακεία. Πιο δυσάρεστη είναι η ανικανότητα αυτού που σκέφτηκε αυτή την αηδία. Fail :a06:

MG-KTiNoS
16/03/2013, 21:11
Προσωπικά δεν παρεξηγούμαι διότι είναι ένα σποτάκι παραπλανητικό που έγινε με σκοπό να παραπλανήσει και να κοροϊδέψει τον κόσμο.
Σε αυτό το πλαίσιο δες το σαν κωμωδία.
"Οι κακόμοιροι οι επενδυτές που τους έκλεψαν."
:lol:

Σόρι αλλά τους έκλεψαν !
και σόρι ακόμα αλλά αν κάνω εγώ κι εσύ ένα τέτοιο πράγμα, δηλαδή να πάρουμε ένα δάνειο και μετά να αποπληρώσουμε όσο και όποτε μας γουστάρει τότε έρχεται η τράπεζα και μας πατάει μια μήνυση και το λιγότερο δεν ξαναπλησιάζουμε σε τράπεζα ποτές !
Το κράτος όμως μπορεί να το κάνει και να έρχεσαι εσύ και να γελάς.
Και να σου πω και κάτι, κι αυτή η δήθεν παρεξήγηση των μοτοσυκλετιστών παίζει να είναι και υποκινούμενη αφού αποδεδειγμένα πληρώνονται άνθρωποι να κάνουν προπαγάνδα στο ιντερνετ και δει δημοσιογράφοι.

MG-KTiNoS
16/03/2013, 21:16
ενταξει ειναι μ@λακισμενος παραλληλισμος...
πιο πολυ θα μετρουσε να εδειχνε εναν ζητιανο που ζητιανευει απο ολους και του δινουν απο το υστερημα τους τον οβολο τους και μετα να εμπαινε μεσα στο Porsche Cayenne, παρα αυτο...

:a06:


+1 σιγά μην προσβληθώ απ' τη βλακεία. Πιο δυσάρεστη είναι η ανικανότητα αυτού που σκέφτηκε αυτή την αηδία. Fail :a06:

Ναι αλλά χάνουμε την ουσία... με το αν είναι καλό ή κακό το σποτ
Η ουσία είναι ότι τους λήστεψαν!
ΑυτΗ είναι η ουσία. Ο γείτονας μου είχε βάλει το ευ άπαξ του και περίμενε να πάρει σπίτι στα γεράματα του μόλις έβρισκε το κατάλληλο.
Τώρα θα πάρει τ @@ μου !!
ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΝ ΓΑΜΑΣ ???

:sick:

endopandou
16/03/2013, 21:22
Ας έβαζαν τις διπλές τιμές των super markets απο το ράφι στο ταμείο ή τις διπλές τιμές τoυ ikea και του lidl σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη. Το σκεπτικό αυτού του σποτ παραμένει κουτό

MG-KTiNoS
16/03/2013, 21:28
Ας έβαζαν τις διπλές τιμές των super markets απο το ράφι στο ταμείο ή τις διπλές τιμές τoυ ikea και του lidl σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη. Το σκεπτικό αυτού του σποτ παραμένει κουτό

το βίντεο θα είναι και κακό δε λέω αλλά μας προσβάλει ένα κακό βίντεο και δε μας προσβάλει ότι σήμερα γ... τη Κύπρο?
Ότι χτες γ... την Ελλάδα και αύριο ποιός ξέρει ποιός έχει σειρά?
Είναι αμαρτία να παίζουν τέτοια ποστ στη δυστυχία του άλλου.
Λέω δεν ξέρω μπορεί και να έχω άδικο...
:(

jimmis5
16/03/2013, 22:08
Προφανως ειναι ενα αποτυχημενο βιντεο για αυτο που θελει να σχολιασει
Πληρως αδιαφορο και δεν μπορω να καταλαβω τον χαμο στο ΦΒ παρολα αυτα οσο κραζεις ενα θεμα τοσο ανεβαζεις την δημοτικοτητα του απο αυτην την αποψη μαλλον κατι πετυχε ο σκηνοθετης...
βλεποντας την θετικη πλευρα της Τουλαχιστον εχουμε ενα ωραιο βιντεο να παιζουμε σε οποιο αγορασει προπελα (kopanos δεν ισχυει για σενα χαχαχα)
Πολυ ευθυκτοι ειμαστε με τις σαχλαμαρες και στα σοβαρα σφυραμε κλεφτικα

stefanos
16/03/2013, 22:17
Σόρι αλλά τους έκλεψαν !
και σόρι ακόμα αλλά αν κάνω εγώ κι εσύ ένα τέτοιο πράγμα, δηλαδή να πάρουμε ένα δάνειο και μετά να αποπληρώσουμε όσο και όποτε μας γουστάρει τότε έρχεται η τράπεζα και μας πατάει μια μήνυση και το λιγότερο δεν ξαναπλησιάζουμε σε τράπεζα ποτές !
Το κράτος όμως μπορεί να το κάνει και να έρχεσαι εσύ και να γελάς.
Και να σου πω και κάτι, κι αυτή η δήθεν παρεξήγηση των μοτοσυκλετιστών παίζει να είναι και υποκινούμενη αφού αποδεδειγμένα πληρώνονται άνθρωποι να κάνουν προπαγάνδα στο ιντερνετ και δει δημοσιογράφοι.

Δεν είπα ότι είναι καλό ή σωστό ,αλλά δεν τους έκλεψαν.
Οι επενδυτές δεν αναγκάστηκαν από κανένα να επενδύσουν στα συγκεκριμένα προϊόντα.
Προϊόντα μάλιστα που για πολύ καιρό κάποιοι "κατάπτυστοι" Fitch και λοιποί θεωρούσαν υψηλού ρίσκου και βαράγανε καμπανάκια κινδύνου.
Ότι έπαθαν οι επενδυτές ,ντόπιοι και ξένοι ,το έπαθαν μετά από ενσυνείδητη επιλογή.
Εάν δεν γινόταν το κούρεμα θα είχαν κέρδος.
Τώρα έχουν ζημιά.
Αυτό είναι το ρίσκο της επένδυσης.
Και δεν το έκανε το κράτος το κούρεμα αλλά οι υπόλοιποι επενδυτές προκειμένου να πάρουν κάτι και όχι το "μακρύτερο".
Και κανονικά θα έπρεπε να είναι πολύ χαρούμενοι γιατί η αντιπολίτευση φωνάζε ( και τώρα ακόμα) για μεγαλύτερο κούρεμα.

Εμένα και εσένα μας έκλεψαν.
Δεν σε ρώτησαν για να κάνουν τις εισφορές σου στον ασφαλιστικό φορέα σου ομόλογα.
Δεν σε ρώτησαν για να κάνουν τις καταθέσεις σου στην τράπεζα ομόλογα.
Δεν είχες κανένα τρόπο να γλυτώσεις τα χρήματά σου.
Και τώρα για να γλυτώσεις τις καταθέσεις σου ξεπουλάς τα εργασιακά σου δικαιώματα και την κυριαρχία σου.
Πάλι χωρίς να ερωτηθείς.

DAYMAN
16/03/2013, 22:33
υπερβολικη ευθιξια απο καποιους!Ελεος ερυθριαζω!

stefanos
16/03/2013, 22:35
Πέραν πλάκας ένα κράνος μπορούσαν να βρούνε.

MG-KTiNoS
16/03/2013, 23:20
Φίλε δεν είναι έτσι...
Το κράτος έλεγε ότι εγγυάται την επένδυση.
Οι ίδιοι δηλαδή που εγγυούνται τις καταθέσεις στις τράπεζες.
Δεν πήγαν στο ΧΑΑ.
Δεν έκαναν επένδυση ή μπίζνες. ΤΟ Ελληνικό δημόσιο δάνεισαν!
Δεν είναι όμως όλοι οι "επενδυτές" το ίδιο γιατί τα μεγάλα ψάρια ήξεραν και την έκαναν μπόμπα τα μικρά τον έφαγαν στο Γκ... (πάλι)
Το χειρότερο δεν είναι οι άνθρωποι έχασαν τα λ7 τους.
Το χειρότερο είναι ότι έχασαν την εμπιστοσύνη τους και δεν θα πάρουν ΠΟΤΕ ξανά κρατικά ομόλογα με ότι πάει να πει αυτό.
Υπολόγισε ότι και αυτοί πλήρωσαν και τους φόρους και τα χαράτσια και το ασφαλιστικά ταμεία.


Υπερβολική ευθιξία ?
Δε νομίζω φίλε.
Αν εγώ σου πω δάνεισε μου χρήματα και πάω και τα ΦΑΩ (γιατί αυτό έγινε) πάω φυλακή.
ΑΝ το κάνει το Ελληνικό δημόσιο δεν μπορώ να πω κουβέντα γιατί προσβάλω τους μηχανόβιους και δείχνω υπερβολική ευθιξία?
Που είναι όμως η δική τους ευθιξία μου λες?
Άκουσες εσύ ΕΝΑ συγνώμη έστω???

για παραίτηση δεν το κουβεντιάζω...
ΚΑΝ ! !! !


υγ
και για να πούμε τα αυτονόητα το κράτος δεν έχει διακοσμητικό ρόλο, ούτε το βάζουμε εκεί να παριστάνει το νταβατζη.
Το κράτος έχει υποχρέωση να προστατεύει το πολίτη και όχι να το ξεγελάει σαν κοινός απατεώνας !

dimmie_72
17/03/2013, 00:09
Για να βάλει ο σκηνοθέτης ένα R850-1100-1150 (τι είναι δεν ξέρω), φαντάζομαι πόσο παρακμιακό φαντάζει στα μάτια του μέσου - άσχετου τηλεθεατή αυτό το τρακτέρ!
Κανένα μνμ π.χ. δεν θα γινόταν πιστευτό από τη μάζα αν έπαιζε ένα 1200 GS, ένα triumph 1050 η ένα V-Storm και Vara που στο υποσυνείδητο η πλέμπα τα έχει συνδυάσει με τον καθωσπρεπισμό και την καθημερινή μετακίνηση! :lol::lol::lol:

stefanos
17/03/2013, 00:21
Το ξαναείπα δεν είναι σωστό ούτε και καλό.
Και δεν είναι μόνο ο γείτονάς σου, είναι πολλοί, πάμπολλοι άνθρωποι ανά τον κόσμο που εμπιστεύτηκαν τα χρήματά τους σε ένα
οργανισμό, που επένδυσε σε Ελληνικά ομόλογα και φάγανε ζημιά.
Και αυτό το λέω από την αρχή του παραμυθιού πολύ καιρό τώρα αλλά όταν ακούμε "αγορές" πάει το μυαλό μας στον Σόρρος και όχι στον γείτονα.
Και από τους ίδιους ανθρώπους θα ξαναζητήσουμε χρήμα όταν βγούμε στις αγορές όπου να ναι το ....2513 μχ.

Cpt. Haddock
17/03/2013, 05:33
[...]Το κράτος έχει υποχρέωση να προστατεύει το πολίτη και όχι να το ξεγελάει σαν κοινός απατεώνας !

Το ισχυρο κρατος, όχι το χρεοκοπημενο. Τα ομόλογα ειναι μια επένδυση με ρισκο, μικρο ή μεγαλο αναλογως το κρατος και τις συνθηκες. Μικρο ρίσκο σημαινει και μικρη απόδοση βέβαια, κατι που οσοι επενδυσαν σε ομολογα δεν το είχαν απαραίτητα καταλάβει...

TROOPER
17/03/2013, 11:53
περαν του οτι δεν εχω φεισμπουκ και δεν ξερω σε ποιο χαμο αναφαιρεστε, το βιντεακι δεν με προσβαλει προσωπικα ΑΛΛΑ επειδη αναφερεται σε εναν λαο που εχει αποδειξει το επιπεδο της μορφωσης του, ειναι πολυ ευκολο να γινουν διαφοροι συνειρμοι.π.χ.:

1.οποιος ειναι κλεφτης εχει μπεμβε.
2.οποιος εχει μπεμβε ειναι κλεφτης.
3.οποιος εχει μπεμβε δεν φοραει κρανος.
4.οποιος εχει μπεμβε κατα πασα πιθανοτητα δεν ξερει να οδηγει.
5.οποιος πεφτει εχει μπεμβε και ειναι ακρανωτος.

κλπ κλπ....μπορω να φτιαξω κανα εκατομυριο σεναρια για τα συμπερασματα που μπορει να εξαγει κανεις.

το προβλημα λοιπον ειναι οτι μεσα στα ολα συμπερασματα, καποια (αρκετα μαλιστα) μπορει να διαμορφωνουν ενα προφιλ για τους οδηγους μοτοσυκλετων σε μερος της κοινης γνωμης που για διαφορους λογους δεν μπορουν να αντιληφθουν τι στον Μπεο θελει να πει η διαφημιση.

εν παση περιπτωση ΚΑΙ με αυτο θα ζησουμε.πολυ κακο για το τιποτα νομιζω.

AUFGEBRACHT
17/03/2013, 12:20
εν παση περιπτωση ΚΑΙ με αυτο θα ζησουμε.πολυ κακο για το τιποτα νομιζω.

Αυτό ακριβώς, ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ!!! Ίσως ο παραλληλισμός είναι άκυρος, αλλά συνειρμικά σκέφτηκα σκηνικά με ευχέλαια και αγιασμούς που έψελνε ο ιερέας το Σώσον Κύριε τον λαό σου και εάν έλεγε "Νίκας τοις βασιλεύσι" ούρλιαζαν μερικοί ότι κινδυνεύει ο θεσμός της δημοκρατίας με τέτοιες αναφορές...

cosgili
17/03/2013, 16:01
Ένα αποτυχημένο σποτ και τίποτα άλλο. Αν είναι να ενοχλείται η μοτοσεκλυτιστική σας ιδιότητα με κάτι τέτοια, για όλα τα υπόλοιπα θα έπρεπε να είστε με τα γιαταγάνια και να παίρνετε κεφάλια...

Μας μαμάνε και δεν μας πειράζει η πράξη...
μας πειράζει η ορολογία που χρησιμοποιείται για να την αποδώσουν!!!:rolleyes:

Cpt. Haddock
17/03/2013, 16:47
[...]3.οποιος εχει μπεμβε δεν φοραει κρανος.
[...]

:smokin:

285063

KostasV2
17/03/2013, 20:13
Απορώ πως γίνεται να μη σας ενοχλεί το μαλακοσπότ ως μοτοσυκλετιστές. Χρειάστηκαν πολλά χρόνια για να ξεφύγουμε από το στερεότυπο του καμικάζι-τσαντάκια-πρεζάκια-... και τώρα έρχεται αυτή η π@π@ριά. Οι μεγαλύτεροι θα θυμούνται και το "Τους ξύπνησες όλους! Γιατί;;" Ούτε αυτό σας ενοχλούσε; Sorry, αλλά εγώ δεν είμαι τόσο υπεράνω. :a37:

MG-KTiNoS
17/03/2013, 21:23
Φίλε kv2 δεν χρειάστηκαν χρόνια .
Λεφτά χρειάστηκαν, να πάρει ο Λαλάκης τη ΧΔ με 40000 χιλιάρικα, να στήσει ο Ζαρκαδάκης εμπορικό δίκτυο, να θέλεις κράνος του χιλιάρικου…
Μετά ήρθαν οι τράπεζες, τα δάνεια, οι κάρτες ετσετερά ετσετερά…
Κι ως γνωστό όταν έχεις παραδάκι είσαι και όμορφος και έξυπνος και μορφωμένος και ιν κι άμα κάνεις και καμιά μαλακία είσαι απλά… λίγο εκκεντρικός.
Δεν μ ενοχλεί γιατί πνιγμένοι όπως είναι αμφιβάλω αν κατάλαβαν ότι έθιξαν κάποιον.
Δεν μ ενοχλεί επίσης γιατί βρίσκω την αντίδραση υπερβολική και δεν θα εκπλαγώ αν είναι και υποκινούμενη
Θεωρώ ότι η θέση μας πρέπει να είναι μια θέση συμπαράστασης για αυτούς τους ανθρώπους ακόμα κι έβγαλαν 2 3 5 45 άσχετα βίντεο.

manosamos
17/03/2013, 22:01
Αναρωτιεμε με ποια ιδιοτητα μου,θα επερεπε να θιχτω,αυτη του μοτοσυκλετιστη ή αυτη του φαλακρου.............?
Ρε παιδια υπαρχουν ανθρωποι που χασανε το βιος τους με αυτα τα ομολογα και εμεις εδω τραβαμε μαχαρι επειδη καποιος σκεφτηκε αυτο το (αστοχο)βιντεακι?
Την τριχα,τριχιά δηλαδη?

KostasV2
17/03/2013, 22:11
Κι εγώ καταλαβαίνω τους ανθρώπους που χάσανε τα λεφτά τους από το κράτος - απατεώνα. Όμως δεν πρέπει να παίρνει η μπάλα άλλες κοινωνικές ομάδες που δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα. Αν αύριο π.χ. βγεί ένα σποτ κατά των ναρκωτικών, θα είναι οκ να δείχνει ένα μοτοσυκλετιστή - πρεζέμπορο; Ο σκοπός θα είναι ιερός...

manosamos
17/03/2013, 22:29
Κι εγώ καταλαβαίνω τους ανθρώπους που χάσανε τα λεφτά τους από το κράτος - απατεώνα. Όμως δεν πρέπει να παίρνει η μπάλα άλλες κοινωνικές ομάδες που δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα. Αν αύριο π.χ. βγεί ένα σποτ κατά των ναρκωτικών, θα είναι οκ να δείχνει ένα μοτοσυκλετιστή - πρεζέμπορο; Ο σκοπός θα είναι ιερός...

Μακαρι το μεγαλυτερο προβλημα μου να ηταν αυτο,ομως 15 μηνες χωρις δουλεια εχω σοβαροτερα πραγματα να μου αποσπανε την προσοχη.
Επι του θεματος τωρα.Ενας κουτακιας που παιζει τερμα μουσικη και τα σαμπ βαρανε τα καινουρια γυφτικα χαζοτραγουδα,ποιον ντροπιαζει,τον εαυτο του ή το συνολο των αυτοκινητιστών?
Φυσικα τον εαυτο του.
Το εαν καποιος κανει ληστεια ή κλοπη και διαφευγει με μοτο,ντροπιαζει εμας ή τον εαυτο του?
Βεβαια ισως καποιοι το παρουν τοις μετρητοις και σε καποια αναγκη μοτοσυκλετιστη,να την κανουν με ελαφρα πηδηματακια φερωντας στο μυαλο τους την εικονα αυτου του βιντεο.
Δεν τους κακιωνω ομως επειδη υπαρχουν και μοτοσυκλετιστες που δεν σταματανε σε νευμα καποιου μοτοσυκλετιστη που εχει καποια αναγκη.
Μου ετυχε τον Μαιο στην Καρδιτσα..............................

pipe_smoker
17/03/2013, 22:55
Κι εγώ καταλαβαίνω τους ανθρώπους που χάσανε τα λεφτά τους από το κράτος - απατεώνα. Όμως δεν πρέπει να παίρνει η μπάλα άλλες κοινωνικές ομάδες που δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα. Αν αύριο π.χ. βγεί ένα σποτ κατά των ναρκωτικών, θα είναι οκ να δείχνει ένα μοτοσυκλετιστή - πρεζέμπορο; Ο σκοπός θα είναι ιερός...

Ο πρεζέμπορας πρέπει να είναι πεζός? Γιατί άμα οδηγάει αυτοκίνητο μπορεί να θιχτούν οι κουτάκηδες.

Κι εγώ θεωρώ χαζό το σποτάκι αλλά έχω δει και χειρότερα. Θα μπορούσαν να το βγάλουν αλλιώς το νόημα που ήθελαν να δώσουν κι όχι για να μην προσβληθούν οι μοτοσικλετιστές αλλά για να είναι πιο άμεσο, πιο καυστικό πιο κατανοητό κλπ.

Από εκεί και πέρα δεν είναι καμιά ταινία δισεκατομμυρίων για να ασχοληθούμε με το κατά πόσο προπαγανδίζει το Χόλυγουντ υπέρ του θείου Σαμ και δε συμμαζεύεται. Οπότε μην το παρακάνουμε με το political correctness γιατί στο τέλος όχι αλληγορικές ταινίες/σποτάκια/whatever δε θα μπορούμε να βλέπουμε, αλλά θα πρέπει να κόψουμε και τα ανέκδοτα για τους πόντιους και τις ξανθιές.

KostasV2
17/03/2013, 23:32
Επαναλαμβάνω ότι οι μοτοσυκλετιστές στην Ελλάδα ήταν για πολλά χρόνια θύματα προκαταλήψεων και ταυτίζονταν με αρνητικά στερεότυπα. Αυτό το σποτ κατά τη γνώμη μου είναι ένα πισωγύρισμα, που προσβάλλει τους μοτοσυκλετιστές χωρίς να υπάρχει λόγος.
@ pipe smoker: Δεν είναι το ίδιο με τους αυτοκινητιστές, μια και ήταν πάντα αποδεκτοί από την κοινωνία.

DrBig
17/03/2013, 23:43
Οποιος αυτοπροσδιοριζεται απο τον αριθμο των τροχων που χειριζεται, τοτε προσβαλεται κιολας. Ετσι ειναι αυτα.

cosgili
18/03/2013, 00:11
Οποιος αυτοπροσδιοριζεται απο τον αριθμο των τροχων που χειριζεται, τοτε προσβαλεται κιολας. Ετσι ειναι αυτα.
+1190;)

pipe_smoker
18/03/2013, 00:33
@ pipe smoker: Δεν είναι το ίδιο με τους αυτοκινητιστές, μια και ήταν πάντα αποδεκτοί από την κοινωνία.

Οκ. Άμα φοράει σκουλαρίκια κι έχει τατουάζ ο πρεζέμπορας να βγούμε όσοι φοράμε σκουλαρίκια κι έχουμε τατουάζ να πούμε ότι μας βγάζουν κακό όνομα? Μιας και οι σκουλαρικάδες, μαλλιάδες κλπ δεν ήταν πάντα αποδεκτοί από την κοινωνία.
Ξαναλέω, θεωρώ τραβηγμένη την αντίδραση. Σαν κάτι φεμινιστικές τσιρίδες γιατί γυρίστηκε μια καινουρια ταινία και παρουσίαζε τις γυναίκες σαν τάνες ή κάτι μαλακίες της PETA που θεωρούν animal cruelty το να χαϊδέψει ένα παιδάκι σε μια ταινία ένα σκυλί και τα βάζουν με το Spielberg που γύρισε τα "Σαγόνια του Καρχαρία" κι έδειχνε τους καρχαρίες σα δολοφόνους και τους βγήκε το κακό όνομα.

Το σποτάκι μπορεί να μην είναι ταινία με όλη τη σημασία της λέξης, δεν παύει όμως να είναι μία τρόπον τινά στρατευμένη μικρού μήκους ταινία με αλληγορικό περιεχόμενο. Κοινώς μπορεί να χαρακτηριστεί ως μία μορφή τέχνης έστω και με πολλά εισαγωγικά. Ο καλλιτέχνης έχει κάθε δικαίωμα να χρησιμοποιεί τα μέσα που επιθυμεί για να εκφραστεί. Εκτός κι αν θέλουμε να έχουμε λογοκρισία. Να κάψουμε και όσα dvd και κασέτες υπάρχουν με ταινίες του Γαρδέλη γιατί δείχνουν τους μοτοσικλετιστές σαν τσαντάκηδες, αλήτες και πρεζόνια.

Και ξαναλέω δεν έγινε και τίποτα το κραυγαλέο. Δε βγάλανε σποτάκι να βιάζουν 5 πακιστανοί μια γυναίκα, κάτι το οποίο όντως θα ήταν απερίσκεπτο από την πλευρά του δημιουργού αν σκεφτεί κανείς την κατάσταση που επικρατεί αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα.
Πάρα μα πάρα πολύ κακό για το τίποτα όμως....

pipe_smoker
18/03/2013, 00:34
Οποιος αυτοπροσδιοριζεται απο τον αριθμο των τροχων που χειριζεται, τοτε προσβαλεται κιολας. Ετσι ειναι αυτα.

Γεια στα χέρια σου, λουκούμι το'φτιαξες:beer:

lostmember
18/03/2013, 01:48
συμφωνω με το πρωτο post οτι εμμεσα αφηνει δευτερες σκεψεις εγκαταλειψης απο τροχαιο
υποσυνειδητα μεν αφηνει δε
πρεπει να σταματησει αμεσα
επισης αδικο το κουρεμα, αλλα το προθεμα μικρο...επενδυτης οταν εχει 100000 ευρω σε ομολογα δημοσιου δεν βοηθαει στην κοινη αποδοχη του δικιου σας απο ενα λαο που δυσκολευεται να πληρωσει το ρευμα
να λετε απλως ιδιωτης επενδυτης που την πατησε με κρατικη ευθυνη

LOUKILOUK
18/03/2013, 02:00
Γεια στα χέρια σου, λουκούμι το'φτιαξες:beer:

Αν έκαμες υπομονή όπως εγώ και είχες εμπιστοσύνη και πίστη σε μερικούς-μερικούς τα πράγματα θα ήταν ευκολότερα και απλούστερα...


Ρε παίδες, όσοι παρεξηγηθήκατε, μην ξαναπεί κανένας ανέκδοτο με ξανθιές, εγχρωμους, Πόντιους, γκέι, κτλ κτλ γιατί θα θα ρίξει νερό στο μύλο των διακρίσεων...

μήπως γινόμαστε υπερβολικοί, υποκριτές και δήθεν;

χαλαρώστε λίγο...


υ/γ. Και στην τελική αυτά τα σάλια για τους τσαντάκηδες αλήτες, μηχανόβιους (που δεν είμαστε...) αλήθεια σας χαλάνε; εγώ νόμιζα ότι οι περισσότεροι τα ψιλογουστάρετε...τσάμπα διαφήμιση...

pipe_smoker
18/03/2013, 02:12
Αν έκαμες υπομονή όπως εγώ και είχες εμπιστοσύνη και πίστη σε μερικούς-μερικούς τα πράγματα θα ήταν ευκολότερα και απλούστερα...


Στα υπολοιπα συμφωνω, αλλα εδω σε εχασα. Μηπως δεν αναφεροσουν σε μενα και με παρεθεσες καταλαθος?:confused:

LOUKILOUK
18/03/2013, 02:53
Στα υπολοιπα συμφωνω, αλλα εδω σε εχασα. Μηπως δεν αναφεροσουν σε μενα και με παρεθεσες καταλαθος?:confused:

Εδώ κάνω πλακίτσα και αναφέρομε τον Άγι, (στην προκειμένη περίπτωση γιατί υπάρχουν και άλλοι), που μπορεί να σε καλύψει, όπως και εμένα, απλά με μια πρόταση... Κάποτε έγραφα περισσότερο...τώρα απλά αφήνω άλλους να το κάνουν για μένα....βαρέθηκα να συμφωνώ διαφωνώντας ή το αντίθετο...
Δεν ξέω αν γίνομαι κατανοητός γιατί ήταν και του Άι Πατρίκιου σήμερα και όσο να ναι το αλκοόλ κουράζει...

Στην τελική τα υπόλοιπα είναι τα σημαντικά...


υ.γ. τώρα που το σκέφτομαι φοβάμαι ότι θα γίνω σαν τον κάπτεν και τον σκόπευτή... κυνικός και λακωνικός με σαρκαστικό και προκλητικό υφάκι...οουυπσ δεν το εννοούσα κάτι κακό φανταστικέ μοδεράτορα και τιτανομέγιστε αντμινιστράτορα :wave2:

fkol k4
18/03/2013, 07:26
Επαναλαμβάνω ότι οι μοτοσυκλετιστές στην Ελλάδα ήταν για πολλά χρόνια θύματα προκαταλήψεων και ταυτίζονταν με αρνητικά στερεότυπα. Αυτό το σποτ κατά τη γνώμη μου είναι ένα πισωγύρισμα, που προσβάλλει τους μοτοσυκλετιστές χωρίς να υπάρχει λόγος.
@ pipe smoker: Δεν είναι το ίδιο με τους αυτοκινητιστές, μια και ήταν πάντα αποδεκτοί από την κοινωνία.

Αν θεωρήσουμε πως οι μοτοσυκλετιστές είναι ξεχωριστό κοινωνικό σύνολο, τότε ίσως να μπορούσαμε να θεωρήσουμε πως στοχοποιούνται και στο βίντεο.

Δεν είναι όμως.

Μοτοσυκλετιστής είναι μια ιδιότητα που μπορεί να την έχει κάποιος μαζί με οποιαδήποτε άλλη.
Και ναι, υπάρχουν και πρεζέμποροι μοτοσυκλετιστές και τσαντάκηδες και αλήτες και λωποδύτες και ό,τι θέλεις. Ε, και;

Σε τι θα έπρεπε να με μειώνει μια αναφορά (έστω και υπερβολική) σε αυτό;

endopandou
18/03/2013, 08:10
μην ξαναπεί κανένας ανέκδοτο με ξανθιές, εγχρωμους, Πόντιους, γκέι, κτλ κτλ γιατί θα θα ρίξει νερό στο μύλο των διακρίσεων...


Μου έκοψες τον ενθουσιασμό ρε Λούκη. Δηλαδή εννοείς πως εδώ που χτύπησες κέντρο να μην σου πούμε μπράβο;

pipe_smoker
18/03/2013, 12:09
Εδώ κάνω πλακίτσα και αναφέρομε τον Άγι, (στην προκειμένη περίπτωση γιατί υπάρχουν και άλλοι), που μπορεί να σε καλύψει, όπως και εμένα, απλά με μια πρόταση... Κάποτε έγραφα περισσότερο...τώρα απλά αφήνω άλλους να το κάνουν για μένα....βαρέθηκα να συμφωνώ διαφωνώντας ή το αντίθετο...
Δεν ξέω αν γίνομαι κατανοητός γιατί ήταν και του Άι Πατρίκιου σήμερα και όσο να ναι το αλκοόλ κουράζει...


Say no more. Κατανοητό:beer:

Cpt. Haddock
18/03/2013, 18:28
[...]υ.γ. τώρα που το σκέφτομαι φοβάμαι ότι θα γίνω σαν τον κάπτεν και τον σκόπευτή... κυνικός και λακωνικός με σαρκαστικό και προκλητικό υφάκι...[...]

Καιρό εχω ν' ακουσω καλα λόγια :kiss:

(τον γιορτασαμε καλα τον αη-Παντυ χθες :beer: )

LOUKILOUK
19/03/2013, 01:33
Καιρό εχω ν' ακουσω καλα λόγια :kiss:

(τον γιορτασαμε καλα τον αη-Παντυ χθες :beer: )

Tα φιλιά μου και από μένα φανταστικέ μοδεράτορα...

αυτός ο Πάντυς ποιος είναι πάλι; εδώ με το ζόρι έχουμε μάθει το Πατρίκιο, μην με μπερδευεις να χαρείς τα τάρταν σου...

Cpt. Haddock
19/03/2013, 07:07
αυτός ο Πάντυς ποιος είναι πάλι; εδώ με το ζόρι έχουμε μάθει το Πατρίκιο, μην με μπερδευεις να χαρείς τα τάρταν σου...

:a38: Paddy = υποκοριστικο του Patrick
(ακομα να ξεμεθυσεις? :p )

nikos_abel
19/03/2013, 13:03
:a38: Paddy = υποκοριστικο του Patrick
(ακομα να ξεμεθυσεις? :p )

να μας ζήσει δηλαδής

285190

Cpt. Haddock
19/03/2013, 14:12
να μας ζήσει δηλαδής

:smokin:

285191

DrBig
19/03/2013, 21:13
:a38: Paddy = υποκοριστικο του Patrick
(ακομα να ξεμεθυσεις? :p )

Για την ακριβεια υποκοριστικο του Padraig που ειναι πατρικ στα Gaelic....