PDA

View Full Version : Τροχαιο στη Θηβων



LanosXR125
01/10/2005, 15:55
Καλησπαιρα παιδια και καλο μηνα.
Μολις βγηκα απο το νοσοκομειο και ψαχνω για καινεναν που να ηταν στις 29 Σεπτεμβριου στη θηβων με κατεφθηνση πρως πειραια κατα τις 1 το μεσιμερι κοντα στον φρεσκο οπου εγινε ενα τροχαιο με ενα Xr125(εγω) και ενα κιτρινο αγροτικο.
Εφυγα πανω απο το αγροτικο και εσκασα με το κεφαλι σε ενα παρκαρισμενο. 6 ραματα στο σταυρο. αυτον τον βρηκα αλλα κατεθεσε οτι εγω ετρεχα.αν υπαρχει καποιος που ειδε το συμβαν ας απαντησει


Ευχαριστο εκ των προταιρων

adam_tsouk
01/10/2005, 16:43
Ωχ, τι λες τώρα;



Είσαι καλά; Πέρα από τα ράμματα;

Περαστικά Λάμπρο...

:wave2:

LanosXR125
01/10/2005, 16:46
Eyxaristw re adam kala eimai alla exw mple3imata twra 3ereis!

Kai ftaiei kai paei na bgei kai apo panw

adam_tsouk
01/10/2005, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από LanosXR125
Eyxaristw re adam kala eimai alla exw mple3imata twra 3ereis!

Kai ftaiei kai paei na bgei kai apo panw

To αν έτρεχες δεν έχει να κάνει ιδιαίτερα με το πόρισμα του ποιος φταίει.
Στο κάτω κάτω εσύ έχεις 125 κυβικά κτλ κτλ... Μη μασάς.

LanosXR125
01/10/2005, 16:57
Etsi mou eipan kai i astinomikoi ootan edwsa katathesi alla kai ena martiras den tha me xalasei

katsai
01/10/2005, 16:57
περαστικα λαμπρο
τωρα για τον αν ετρεχες δεν μπορει να το αποδειξει
ο λογος του εναντιον στον δικο σου. παπαριες λοιπον
αν φτεει αυτος πηδα τον δεν ισχυουν τα ετρεχες και μαλακιες

jtoros
01/10/2005, 16:58
Θα συμφωνήσω με adam. Σε μερικές περιπτώσεις αν τρέχεις ή όχι δεν είναι ο βασικός παράγοντας ενός ατυχήματος (πχ παραβίαση stop ή κόκκινου σηματοδότη).

Εγώ άλλο δεν κατάλαβα. Υποθέτω πως ήρθαν οι μπάτσοι για καταγραφή του συμβάντος. Εσύ προφανώς έφυγες για νοσοκομείο, οπότε δεν ήσουν παρών. Κατάθεση ποιός έδωσε; Αυτός; Μόνος του; Και οι μπάτσοι τον πίστεψαν;

Θέλω να πω πως αφού δεν ήσουν (αν όντως δεν ήσουν) παρών στην καταγραφή του ατυχήματος, πώς μπορεί κανείς να ισχυριστεί ότι όλα όσα λέει αυτός είναι σωστά; Το όργανο δεν πήρε στοιχεία από μάρτυρες; (δεν ξέρω αν έχει δικαιοδισία να το κάνει αυτό, απλά ρωτάω)

Ελπίζω να βρεθεί μια άκρη. :wave2:

LanosXR125
01/10/2005, 17:04
Katathesi edwse autos tote.martires den ipirxan mou eipan oi astinomikoi an kai itan polis kosmos ekei.
egw edwsa katathesi molis bgika apo to nosokomio
kati allo exei kaneis mms kai na mporei na balei kai mia fotografia apo kinito sto room

adam_tsouk
01/10/2005, 17:07
στείλε σε μένα.

Έχεις κρατήσει το κινητό μου;

BAD BOY
01/10/2005, 17:13
ΛΑΜΠΡΟ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΡΕ ΦΙΛΕ:beer:
ΚΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΦΟΡΑΓΕΣ:confused: (ΕΞΙ ΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ)
ΚΑΚΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΦΟΡΑΓΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΣΥΝΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΞΑΝΑ:wave2:

adam_tsouk
01/10/2005, 17:13
Ρε μλκα!

Τι μου στέλνεις!:uplate: :uplate: :uplate:

McGyver
01/10/2005, 17:14
Εύχομαι περαστικά και αγύριστα...

adam_tsouk
01/10/2005, 17:15
Γιώργο.....
μάλλον δεν φόραγε!


Ρε Λάμπρο θα μας κράξουν άμα την ανεβάσω.....
Στην στέλνω και κάνε ό,τι καταλαβαίνεις....

περαστικά και πάλι....

LanosXR125
01/10/2005, 17:20
To 3erw adam einai ligo friki etsi egina
alla as tin doun kai ta paidia gia na katalaboume oloi ti esti kranos stilti:(

LanosXR125
01/10/2005, 17:24
adam stilti mou re file

idi
01/10/2005, 17:25
περαστικα

LanosXR125
01/10/2005, 17:26
koukli zografisto eimai

jtoros
01/10/2005, 17:37
Shit man! Περαστικά εύχομαι, όσο πιο γρήγορα... Και απο δω και πέρα δεν φαντάζομαι να το σκέφτεσαι... ΠΑΝΤΑ κράνος!

Περαστικά και πάλι...

cityfly
01/10/2005, 19:06
περαστικά σου

και ελπίζω να ξεμπερδέψεις γρήγορα και ευνοϊκά

:wave2: :wave2:

johnpagr
01/10/2005, 19:37
Perastika re file

kranos gmt - panta kranos idikotera mesa sthn polh

kala kseperdemata

:wave2:

tifoefs
01/10/2005, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από LanosXR125
Καλησπαιρα παιδια και καλο μηνα.
Μολις βγηκα απο το νοσοκομειο και ψαχνω για καινεναν που να ηταν στις 29 Σεπτεμβριου στη θηβων με κατεφθηνση πρως πειραια κατα τις 1 το μεσιμερι κοντα στον φρεσκο οπου εγινε ενα τροχαιο με ενα Xr125(εγω) και ενα κιτρινο αγροτικο.
Εφυγα πανω απο το αγροτικο και εσκασα με το κεφαλι σε ενα παρκαρισμενο. 6 ραματα στο σταυρο. αυτον τον βρηκα αλλα κατεθεσε οτι εγω ετρεχα.αν υπαρχει καποιος που ειδε το συμβαν ας απαντησει


Ευχαριστο εκ των προταιρων

Περαστικα σου ρε συ και σιδεροκεφαλος . . .

Χωρις να θελω να γινω κακος, η κακια μουρχεται απο τα σωθικα μου !
Αν ησουν πισω απο το αγροτικο οσο μαλακια και νακανε οσο αχετος και ναναι ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ . . . Επρεπε να κρατας αποσταση ασφαλειας αναλογα με τα χλμ που ετρεχες . . .

Αν σε χτυπησε απο πισω τοτε οσους μαρτυρους και ναχει ΑΥΤΟΣ ΦΤΑΙΕΙ !!!

Πως εγινε το σκηνικο ;


:sick:

Tropeas
01/10/2005, 21:01
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΦΙΛΕ, κουράγιο, και δεν χρειάζεται να γίνεται πάθημα για να γίνεται και μάθημα...

LanosXR125
01/10/2005, 23:46
Euxaristw re paidia


a kai tifoefs imoun piso de3ia tou kai estripse dejia apo to pouthena

sniper
02/10/2005, 00:07
adam & ronin

Έχουμε πει ότι τέτοιες φωτογραφίες δεν μπαίνουν.....

Όλοι καταλαβαίνουμε τι είναι 6 ράματα ή ένα χτυπημένο κεφάλι....

Τις έφαγε το Λυκόφως......

:smokin:

LanosXR125
02/10/2005, 00:12
sniper egw ftaiw

evvou
02/10/2005, 00:42
:( περαστικα βρε παιδι...:wave2:

oulas
02/10/2005, 00:57
Περαστικα σου. Αφου εισαι τελικα εσυ καλα τι απεγινε με την μηχανη σου;

Alx 84
02/10/2005, 03:10
περαστικά σου. Κράνος και πάλι κράνος. το έχουμε χιλιοπεί. ελπίζω να ξεμπερδέψεις σύντομα και με τον τύπο.

bonepeeler
02/10/2005, 03:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Αφου εισαι τελικα εσυ καλα τι απεγινε με την μηχανη σου;


Περαστικά σου κι από εμένα.
Υπομονή.

Τη μηχανή πρέπει να την παρέλαβε η τροχαία με γερανό αν δεν πήγε κάποιος γνωστός να την πάρει.
Τουλάχιστον σε μένα έτσι έγινε.

tifoefs
02/10/2005, 03:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από LanosXR125
Euxaristw re paidia


a kai tifoefs imoun piso de3ia tou kai estripse dejia apo to pouthena

TOTE ΦΤΑΙΕΙ Ο ΜΟΥΡΓΟΣ !!!

Πριν στριψει επρεπε πρωτα να κοιταξει και μετα να βγαλει φλας !!

Αν ειχε ελευθερο τοτε να εστριβε . . .

Δε χρειαζεσαι μαρτυρες μια και ειχε υποχρεωση πριν στριψει δεξια να κανει ελεγχο. Αλλα τετοια γινονται μονο ελλαδα δυστυχως οποταν με μαρτυρες τελειωνει η υποθεση γρηγοροτερα !!

Ατε ρε ευτυχως που μονο ενα σημαδι θα σου μεινει, και η εμπειρια να προσεχεις τις δεξιες η αριστερες μανουβρες των ΙΧ !!

gdevelek
02/10/2005, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
adam & ronin

Έχουμε πει ότι τέτοιες φωτογραφίες δεν μπαίνουν.....

Όλοι καταλαβαίνουμε τι είναι 6 ράματα ή ένα χτυπημένο κεφάλι....

Τις έφαγε το Λυκόφως......

:smokin:

Εγώ πάλι πιστεύω πως, όσο υπάρχουν άτομα που κυκλοφορούν χωρίς κράνος, τέτοιες δυσάρεστες φωτογραφίες είναι χρήσιμο να μπαίνουν, υπό μορφή shock treatment.

oulas
02/10/2005, 12:04
Εγω παλι γιατι δεν βλεπω καμια φωτο;

gdevelek
02/10/2005, 12:31
Αφού τις έφαγε η μαρμάγκα...

kawasaki ZX-12
02/10/2005, 14:29
να ευχηθω περαστικα και σιδερενιος!!!

και παντα κρανος!!!!!!!!!!!!!:wave2:

LanosXR125
02/10/2005, 15:02
Ευχαριστω παιδια και απο δω και περα οχι κρανος με πανοπλια θα βγενω εξω


Οσο για τη μηχανη την πηρε ο αδερφος

pepenaxos1
02/10/2005, 18:06
Περαστικα φιλαρακο... Γερος παντα νασαι και θα πανε ολα καλα. Κατα τα αλλα δεν φανταζομαι να περιμενες να πει το λαμογιο οτι εφτεγες εσυ ε? :mad: :mad:

ΙΠΠΕΑΣ
02/10/2005, 18:48
Περαστικά φίλε και πάλι απο μένα.

Θα ήθελα να σε ευχαριστήσω που (έστω για όση ώρα έμεινε online η φωτο) δημοσιοποίησες τη φωτογραφία. Αυτό δείχνει χαρακτήρα ανθρώπου που νοιάζεται για τους γύρω του και δεν θέλει να συμβεί το ίδιο σε κάποιους από εμάς.

Πέρα από τα ξυσίματα και τις άλλες συμβουλές οδήγησης που ακούω να περιγράφουν κάποιοι( για το οδικό δίκτυο) και δεν τους δίνω ιδιαίτερη σημασία, η κατάθεση σου για το ατύχημα που είχες, για εμένα και κάποιους άλλους που το διάβασαν, ήταν το καλύτερο μάθημα οδηγικής συμπεριφοράς δίτροχου.

Σιδερένιος και σε ευχαριστώ (προσωπικά).

gtsiros
02/10/2005, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
adam & ronin

Έχουμε πει ότι τέτοιες φωτογραφίες δεν μπαίνουν.....

Όλοι καταλαβαίνουμε τι είναι 6 ράματα ή ένα χτυπημένο κεφάλι....

Τις έφαγε το Λυκόφως......

:smokin:

Έτσι μου'ρχεται να βάλω τη φωτογραφία που είχα βγάλει μετά την εγχείρηση επανασυγκόλλησης του δαχτύλου μου.

Τι πα να πει ρε "δεν μπαίνουν..." ? ο άλλος χτύπησε, το πέρασε, πόνεσε και συ είσαι τόσο μη μου άπτου που δε θες να δεις τη φωτογραφία; Ή οι άλλοι; Στο κάτω κάτω εδώ είμαστε όλοι φίλοι. Αν είναι δυνατόν αν δε νοιώθουμε άνετα ο ένας με τον άλλον.

Αυτά σκέφτομαι εγώ.

tifoefs
02/10/2005, 21:07
Ναι ρε ! Αλλα δεν ειμαστε μονο εμεις και μεις που βλεπουμε το φλορουμ και εχουμε δει το Χριστο φανταρο κατ' επαναληψη και εχει γινει σαπουνοπερα η ιστορια !!!!

Ειχα βαλει και γω καποτε κατι που μας δειχνουν εδω σαν σοκ-θεραπεια και καλως τα εβγαλαν, γιατι δεν με αποτρεψαν να δω το Χριστο φανταρο.

Ισα Ισα . . . . τον ειδα και επιλοχια . . .

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

KaTaNaS
02/10/2005, 21:34
perastika re filarako!!!!!


Orthios panta!

LanosXR125
02/10/2005, 22:54
Eyxaristw re paidia



Kai oso gia tis fotografies i apopsi mou einai na mpainoun na tis blepoume oloi kia osoi katalaboun na ginete paradeigma pros apofigi.Na mhn prepei na ta zeisoume oloi gia na to katalaboume

KaTaNaS
02/10/2005, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από LanosXR125

Kai oso gia tis fotografies i apopsi mou einai na mpainoun na tis blepoume oloi kia osoi katalaboun na ginete paradeigma pros apofigi.Na mhn prepei na ta zeisoume oloi gia na to katalaboume


re lano, megala paidia eimaste!

stous dromous kykloforame, de zoume se aposteirwmena dwmatia!

sigoura olo kai kati asxhmo exoume petyxei sto dromo...



de xreiazete na ta blepoume mprosta mas kai edw mesa!


den eimai ths apopshs pws otan blepeis kati tromaktiko symmorfwnesai!!!!


synhthws de petyxainei oute sta mikra paidia!


autosebasmos einai h lejh kelidi!


kathws kai stoixeiwdhs logikh, oso krataei na foreseis ena kranos, h oso stoixizei o ejoplismos, de stoixizoun , h ygeia mas kai h swmatikh mas akeraiothta!

gtsiros
03/10/2005, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
{διάφορα}

Katanas, συμφωνώ. Μ'αρέσει πως σκέφτεσαι. :wave2:

gdevelek
03/10/2005, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS

autosebasmos einai h lejh kelidi!


kathws kai stoixeiwdhs logikh, oso krataei na foreseis ena kranos, h oso stoixizei o ejoplismos, de stoixizoun , h ygeia mas kai h swmatikh mas akeraiothta!

Σύμφωνοι φίλε μου, αλλά όπως βλέπεις κάθε μέρα στους δρόμους, αυτά τα αυτονόητα που γράφεις παραπάνω ΔΕΝ λένε τίποτε σε πάρα πολλούς.

Αντίθετα, μια εικόνα=1000 λέξεις.

x-rider
03/10/2005, 08:49
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ φιλε



και μακαρι να πανε ολα καλα με τον τυπο.

να σε χτυπανε και μετα να εχεις αγχος για να βρεις το δικιο σου

αυτο ειναι οτι χειροτερο.

Παντως παει περασε ,αυτο ειναι και το σημαντικοτερο!

Να εισαι καλα



:sun: :beer: :sun:

adam_tsouk
03/10/2005, 10:03
Βασικά, ακόμα και εγώ που ανέβασα τη φώτο, ήμουν 100% αντίθετος με αυτό αλλά το έκανα μόο επειδή το ήθελε ο ίδιος και δεν μπορούσε.


Συμφωνώ με την πράξη να βγει αππό το φόρουμ η φώτο.


Υπάρχουν απειρες τέτοιες (και πολύ χειρότερες φώτο) σε site σχετικού περιεχομένου.

gtsiros
03/10/2005, 12:35
adam κάνεις λάθος! Το να κάνει ποστ ένας φίλος από το φόρουμ μια φωτογραφία για το τι έπαθε ο ίδιος, είναι τελείως διαφορετικό από το rotten.com!!!

Ήλπιζα να καταλάβεις τη διαφορά.

hornet
03/10/2005, 14:23
Ρε σεις ειπαμε οτι δεν μπαινουν τετοιου ειδους φωτο...τι shock therapy και τετοια ...αμα θετε shock ντε και καλα πηγαινετε στο κατ να τα δειτε audiovisual...και κολυωμενα μαζι!

Δεν μπαινουν ειναι προσωπικο δεδομενο ειναι φρικιαστικο και ειναι ασεβεια στον νεκρο η τον τραυματια η δημοσιευση τετοιων φωτο....το οτι το κανουν στην ευρωπη ειναι δικο τους θεμα οσοι το κανουν αλλα εδω λειτουργουμε αλλιως

Μην επιμενετε λοιπον δεν θα μπαινουν τετοιες φωτο

gdevelek
03/10/2005, 14:43
Στάθη εδώ τη φωτό την έβαλε καλοπροαίρετα ο ίδιος που χτύπησε.

(περαστικά κι από μένα, φιλαράκι!! :wave2: )

Έχει μεγάλη, τεράστια διαφορά από το να πάρει κάποιος κάμερα και να πάρει φωτό ΑΛΛΟΥ και να τη δημοσιεύσει. Θέμα προσωπικών δεδομένων λοιπόν δεν υφίσταται.

Τώρα ως προς το αν θα μπαίνουν ή όχι, εσείς αποφασίζετε, ή μάλλον αποφασίσατε.

Πάντως το βλέπεις πως υπάρχουν και άλλες απόψεις/επιχειρήματα.

hornet
03/10/2005, 14:49
Γιωργο μιλαω γενικα ρε συ
Αποψεις υπαρχουν διαφορες παντου και παντα δεν σημαινει ομως οτι θα πρεπει να ακολουθηθουν ολες

sniper
03/10/2005, 15:08
Απλά για την ιστορία να πω ότι το Shock treatment δεν ισχύει γιατί πολύ απλά μια φωτογραφία όσο "καλή" και να είναι δεν παρουσιάζει το βίαιο και το φρικιαστικό του θέματος τόσο όσο η πραγματικότητα.

Και το λέω μετά λόγου γνώσης.... άλλο να δεις κάποιον διαμελησμένο από νάρκη σε φωτό και άλλο μπροστά σου.... Εικόνα ήχος μυρουδιά κλπ κλπ.....

Αφύπνιση ίσως αλλά κι αυτή γίνεται στους σκεπτόμενους.... ο άλλος αν δεν θέλει να το φορέσει δεν θα του κάνει τίποτα. Παράδειγμα ο φίλος μας LanosXR125.... Πόσες φορές διάβασε εδώ μέσα για κράνος; πολλές... το φόρεσε; όχι.... τώρα όμως θα το φοράει.....

The hard way..... περαστικά.... :(

gdevelek
03/10/2005, 15:12
Καλά, δεν θα φτάσουμε στο σημείο να προκαλέσουμε και καρδιακά επεισόδεια...

Ούτε θα πάμε στο ΚΑΤ να δούμε από κοντά θύματα τροχαίων σαν να ήταν εκθέματα μουσείου...

(Η καντίνα του ΚΑΤ λέει έχει καλύτερες τιμές από το Δέλεαρ...)

Η φωτό είναι αρκετά σκληρή, σίγουρα φτάνει για να πάρει κανείς το μήνυμα "οπτικά" όταν δεν το παίρνει "λεκτικά".