PDA

View Full Version : Στάθης Ψάλτης -ηθοποιος- ...Ο μεγάλος παραμυθάς?



Xrider
24/03/2013, 12:49
Ρε παιδια εβλεπα χτες τους χοντρους στο Ολα και ειχε τον Ψαλτη..
Οι ταινιες του δεκαετιας 80 μου αρεσουν -δεν τρελαίνομαι αλλα εχει καποια πλακα -
Χτες λοιπον ακουγωντας τι ελεγε ...φανταστηκα οτι απλα κανει πλακα και το τραβαει μεχρι να δει που θα σκασουν οι 2 χοντροι και του πουν ..-Οκ ,και μετα ξυπνησες...αλλα ΔΕΝ.
Δεν ξερω ποιος ειδε την εκπομπη αλλα μου φανηκαν ολα συνεχεια της ταινιας του "Ο μεγάλος παραμυθάς" και στην σκηνη που λεει του περασε ενα βλημα απο το κεφαλι..μαλλον μοιαζει σαν να κολησε στο κεφαλι του Ψαλτη.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση δεν ηταν οτι πηγε στα καραβια αλλα οτι αφραγκος πηγε στο Λονδινο ,δεν μιλαει Αγγλικα,προσελαβε μεταφραστρια για να ερμηνευει τι λεει αυτος στους καθηγητες του :uplate: και οχι τι λενε αυτοι σε αυτον :lol: ,οτι το κολεγιο που εκανε ηταν "Ψυχολογία / Παραψυχολογία στο Λονδίνο."...εκανε διαγνωσεις σε νοσοκομεια κλπ κλπ
Βασικα δεν εχω ακουσει ποτε οτι υπαρχει κολλεγιο Παραψυχολογιας :eyepop: ...Παραψυχολογια νομιζω ειναι φαντασματα ,πνευματα κλπ.

Ειπε οτι ειπε τελος παντων αλλα το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ηταν οταν ειπε οτι κανει και ΣΗΜΕΡΑ ιατρικες διαγνωσεις και δινει "συνταγογραφηση" :sick:
Υπαρχουν βεβαια και αλλα σημεια απο την συνεντευξη του που απλα ΔΕΝ στεκουν...οπως οτι μετα απο αυτο το κολεγιο που τον δεχτηκαν ,χωρις να εχει τελειωσει σχολειο ουτε στην Ελλαδα ουτε στην Αγγλια,χωρις να μιλαει Αγγλικα μη εχωντας λεφτα ,ειχε μεταφραστρια full time ,ηθελε να συνεχισει να μεινει αλλα δεν ειχε λεφτα ,οταν ομως μαζευτηκαν οι "καθηγητες" σε εκτακτο meeting για να του προτεινουν να μεινει με ολα τα εξοδα πληρωμενα ,αυτος ειπε ΟΧΙ απλα δωστε μου ενα χαρτι να γραφτο σε νυχτερινο στην Ελλαδα στην 7η γυμνασιου...και ολα αυτα σε ηλικια μεταξι 13-16 χρονων :uplate::eyepop:

Οποιος δει το βιντεο του ΟΛΑ θα καταλαβει...μεχρι το τελος περιμενα να πει σε καποια στιγμη ...ρε παιδια πλακα κανω..αλλα ΔΕΝ.
Σημερα κοιταξα στο βικι και

"Γεννήθηκε στο Βέλο Κορινθίας στις 13 Ιουνίου του 1951, όπου έζησε τα παιδικά του χρόνια και στα 11 η οικογένειά του μετακόμισε στο Αιγάλεω.
Σπούδασε στη δραματική σχολή του Μιχαηλίδη. Το 1967 που πήγε με το φίλο του επίσης ηθοποιό Κώστα Αθανασόπουλο στη σχολή του Μιχαηλίδη ήταν μόλις 16 χρόνων και μέχρι να γίνει γνωστός ηθοποιός έκανε πολλά επαγγέλματα, μεταξύ άλλων και αυτό του ναυτικού. Έχει σπουδάσει Ψυχολογία / Παραψυχολογία στο Λονδίνο. Παντρεύτηκε στα 17 του....."

MG-KTiNoS
24/03/2013, 13:11
βάλε βίντεοοοοοοο !!!!!

:bawl:

Xrider
24/03/2013, 13:32
Στο 1,04:15 αρχηζει να τα λεει
http://www.youtube.com/watch?v=xykqeUJGDp8

kalgeorge
24/03/2013, 14:30
den tin paleuete ......

notakos600
24/03/2013, 14:55
Ο Ψάλτης την ψώνισε από την δεκαετία του '80 με τα βίντεο και το σινεμά και πιστεύω ακράδαντα πως θεωρεί τον εαυτό του το σημαντικότερο κεφάλαιο της υποκριτικής τη συγκεκριμένη περίοδο. Άλλωστε ο θεατρικός του ρόλος στο ''Ημερολόγιο ενός τρελού'' αν θυμάμαι καλά ήταν για όσκαρ, αυτό μάλλον εξηγεί πολλά για την ψυχοσύνθεση του Στάθη.
Κατά τα άλλα ξέρω στα σίγουρα πως έχει βοηθήσει πολύ κόσμο και δεν είναι μουνόπ@νο σαν κάτι άλλους.

McTalas
24/03/2013, 15:01
εχει καψει φλατζα ξεφαληςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::bawl::bawl:

giovani64
24/03/2013, 16:31
ΨΩΝΑΡΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ. το ειδα και φρικαρα. μεχρι που ειπε οτι ο κοσμος πηγαινε να δει τις ταινιες και τα θεατρικα στα οποια επαιζε εστω και σαν κομπαρσος μονο για να δει αυτον. ποτε δε μου αρεσε. μονο σε εναν ρολο ηταν καλος. στον "ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟ" σε ολα τα αλλα απλα ενας σαχλαμαρας. ενας κλοουν. και το πιο κουφο απο ολα οτι ποτε δεν εκανε βιντεοταινιες. :yuck:

Xrider
24/03/2013, 19:06
ΨΩΝΑΡΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ. το ειδα και φρικαρα. μεχρι που ειπε οτι ο κοσμος πηγαινε να δει τις ταινιες και τα θεατρικα στα οποια επαιζε εστω και σαν κομπαρσος μονο για να δει αυτον. ποτε δε μου αρεσε. μονο σε εναν ρολο ηταν καλος. στον "ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟ" σε ολα τα αλλα απλα ενας σαχλαμαρας. ενας κλοουν. και το πιο κουφο απο ολα οτι ποτε δεν εκανε βιντεοταινιες. :yuck:

Δεν εκανε βιντεοταινιες ,αυτο ειναι αληθεια.Οι ταινιες του ηταν για το σινεμα ασχετα αν μετα εγιναν και βιντεοταινιες.

Παντως μου εκανε εκτος απο τα διαφορα τρελλα που ειπε οτι ειναι ενας ακομη κωμικος που στην πραγματικοτητα ειναι αγελαστος.
Θυμαμαι και τον Βεγγο οταν ημουν μικρος -μεναμε κοντα - ηταν παρα πολυ σοβαρος και οσες φορες τυχαινε να του πουν κ.Βεγγο μας αρεσετε κλπ κλπ κοπλιμεντα ηταν παρα πολυ σοβαρος ουτε χαμογελο δεν εσκαγε -τουλαχιστον οσες φορες ειχε τυχει να τον δω σε τετοιες περιστασεις -

Ο Ψαλτης σε αυτη την συνεντεξη ειχε μια επαρση και ηταν υπερβολικα αλαζονας.Τονισε πολλες φορες το ΕΓΩ ,για ΕΜΕΝΑ κλπ . Καλη η αυτοπεποιθηση αλλα ακομα και αν σκεφτομαστε ετσι η ειναι ετσι πραγματικα τα πραγματα η γνωμη μου ειναι οτι ηταν λαθος να δωσει τοση εμφαση ,οπως αυτο που ειπε για την Μη,μη γαμσει,ορισμενα πραγματα τα σκεφτομαστε αλλα δεν τα φωναζουμε ;)
Δεν κρινω ,μαγκια του αλλα αν ημουν εγω στην θεση των χοντρων ,θα το ελεγα αυτο που σκεφτομουνα ...κυριε Ψαλτη,μηπως υπερβαλετε η απλα πλακα κανετε..αυτο μου την εσπασε με τους 2 χοντρους που σαν χανοι δεν ελεγαν τιποτα...η κοπελιτσα ομως σε καποιες στιγμες φανηκε οπως εκανε τις ερωτησεις/διευκρινησεις οτι δεν τον πιστευε

sek
25/03/2013, 01:15
Μάλλον έχασες το προηγούμενο που ήταν μαζί με το μωρό του!

:cry: