PDA

View Full Version : Συναγερμός για παπί



hackertom
24/03/2013, 20:30
Καλησπέρα παιδιά,

Πρόσφατα αγόρασα ένα Honda Innova Injection, και ξέροντας ότι τα κλέβουν για πλάκα λέω να κάνω κάτι για να αυξήσω την ασφάλεια του... ( ξέρω ότι αν το βάλουν στο μάτι πάει... Αλλα να κάνω ότι μπορώ και εγώ από την μεριά μου...)

1) ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΚΑΡΑΖ, οπότε θα μπεί κάτω από το σπίτι μου

2) Λέω να αγοράσω συναγερμό, ποιόν να του βάλω; Τιμές; Και που να το πάω για εγκατάσταση;

3) Θα αγοράσω και αλυσίδα.

alexzafeir
24/03/2013, 20:57
Ρώτα για ασφάλεια κλοπής

ilias s.m.
24/03/2013, 21:17
Εγω στο παπι εχω βαλει εδω και κανα εξαμηνο αυτον http://www.stelpet.gr/gr/el/products/steelmate-986e1
Εως τωρα ειναι μια χαρα και ειναι και αρκετα ευαισθητος!Τον εβαλα μονος μου (δεν ειναι και τιποτα δυσκολο) απλα μην συνδεσεις τα καλωδια για να παιρνει μπρος απο το χειριστήριο γιατι αν κανεις μ@λακι@ στην εγκατασταση ή αν χαλασει θα εχεις προβλημα.

hackertom
24/03/2013, 21:25
Εχω ακούσει πολλά για τους meta και ο συναγκερμός να έχει υδράργυρο ισχύει κάτι τέτοιο;

@ilias s.m είναι δύσκολο να δώσεις καμία extra πληροφορία πως να το συνδέσω; Σου τρώει μπαταρία παραπάνω στο μηχανάκι;

ilias s.m.
24/03/2013, 22:41
Εχω ακούσει πολλά για τους meta και ο συναγκερμός να έχει υδράργυρο ισχύει κάτι τέτοιο;

@ilias s.m είναι δύσκολο να δώσεις καμία extra πληροφορία πως να το συνδέσω; Σου τρώει μπαταρία παραπάνω στο μηχανάκι;

Δεν τρωει καθολου μπαταρια ο συγκεκριμενος.
Αν πιάνουν γενικα τα χερια σου κατι θα κανεις,(εχει και ασφαλεια ο συγκεκριμενος οποτε το πολυ πολυ να την καψεις :D)
Στειλε μου Π.Μ. για οτι απορια εχεις.

hackertom
25/03/2013, 17:39
Λέω να σε ακούσω! Δεν υπάρχουν κάπου οδηγίες για εγκατάσταση;

AΚόμη υπάρχει συναγκερμός με δικιά του μπαταρία;

hackertom
28/03/2013, 16:53
Ο συναγκερμός πρέπει να περνάει απαραίτητα και από την κλειδαριά στο μηχανάκι;