PDA

View Full Version : Agv ή Kbc???



sidor1
02/10/2005, 13:15
Παιδιά είμαι ανλαμεσα σε αυτά τα δυο κράνη.Αυτό που ψάχνω είναι ένα ήσυχο κράνος (full face) με σχετικά καλή ποιότητα κατασκευής.Τα έχω φορέσει και τα δύο αλλά δεν βλέπω τεράστιες διαφορες .Τί γνώμη έχετε?:sun:

AFTER
02/10/2005, 18:05
Μιας και ειπες αθορυβο, δοκιμασε και το x-lite x601.
Εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος!
Τα μονοχρωμα ξεκινανε απο 249€

el_hymador
02/10/2005, 19:12
...ειμαι κατοχος ενος kbc vr-1 τα agv δεν τα εχω δοκιμασει οποτε το μονο που μπορω να σου πω ειναι για το δικο μου κρανος....σε γενικες ραμμες ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με μονο μειονεκτημα τον θαρυβο στο ταξιδι... για ανταλλακτικα υπαρχει παντα επαρκεια στην αντιπροσωπεια. εξαερισμος ok . εφαρμογη και ανεση εξαρταται απο το σχημα του κρανιου σου ...σε μενα ειναι πολυ ανετο και μετα απο ενα χρονο δεν εχουν ''κατσει'' τα υλικα....αυτα

KaTaNaS
02/10/2005, 23:30
otan epsaxna kranos dokimasa ta kbc!




o pwlhths mou eixe anaferei pws den einai apo ta pio athoryba ths agoras!


mou arese poly h poiothta ths eswterikhs ependyshs tou kranous!


an mporeis phgaine se katasthmata kai zhthse kranos gia na dokimaseis!


aneba kai kateba thn kalirohs me to mhxanaki sou na deis !


kai prosoxh sto megethos!


na eina ligo pio steno sthn arxh, gia na paroun ta majilaria thn forma tou kefaliou sou!


otan anoigeis se xilometra , na mh kolaei h zelatina sth myth sou, shmainei pws einai megalo!


prospathise na noiwtheis th stefanh tou kefaliou sou!

sto upsos tou metwpou (ekei pou jekinoun ta mallia)

na kanei plhrhs epafh me to yliko gyrw gyrw!

Julius
03/10/2005, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sidor1
Παιδιά είμαι ανλαμεσα σε αυτά τα δυο κράνη.Αυτό που ψάχνω είναι ένα ήσυχο κράνος (full face) με σχετικά καλή ποιότητα κατασκευής.Τα έχω φορέσει και τα δύο αλλά δεν βλέπω τεράστιες διαφορες .Τί γνώμη έχετε?:sun:

Για KBC δές εδώ http://www.warmup.gr

sidor1
03/10/2005, 09:40
Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Θαδοκιμάσω και το X-Lite. Τα λέμε...:sun:

MOZART
06/10/2005, 01:27
Εγω εχω το kbc νομιζω το ar-1(to καλυτερο της σειρας).Ειναι ανετο και μουρατο και σχεδον ιδιο με το ARAI αλλα μπαζει και κανει πολυ θορυβο σε σχεση με ενα shoei που φορεσα.Οτι ακουω στα 140 με το shoei τα ακουω στα 100 με το Κbc και μου μπαζει η ζελατινα απο δεξια.Για ss δεν θα σου το προτεινω και ειναι και απο το πιο βαρια της αγωρας.Το shoei να συμπληρωσω εχει και μια διαφορα τιμης 150

warm up
09/10/2005, 23:49
αν σου μπάζει το AR-1 ....θέλει ρύθμιση η ζελατίνα.
Γιαυτό κάνει και θόρυβο.
Πέρνα από Μιχαλακοπούλου 189 (2107488811) να στο ρυθμίσουν ΔΩΡΕΑΝ.


25700

MOZART
11/10/2005, 14:17
επειδη μενω λαρισα μπορω να κανω κατι μονος μου για να διορθωσω το προβλημα και αν μπορω να παραγειλω ζελατινα και τα πλαινα τα "αυτακια" απο εκει?


25863

warm up
11/10/2005, 23:50
πάρε τηλέφωνο στο 2107488811 ζήτα τον Γιάννη και θα σου πεί τι πρεπει να κάνεις για την ρύθμιση.
:beer:

SF
18/10/2005, 15:13
Συνάδελφε δεν ξέρω αν ψώνισες ακόμα, αλλά μόλις πήρα κι εγώ ένα KBC full-face (~€150) και είμαι ΠΑΡΑ πολύ ικανοποιημένος! Το βασικότερο βέβαια είναι ότι είναι ό,τι καλύτερο έχω βάλει στο (ΔΥΣΚΟΛΟ) κεφάλι μου από πλευράς εφαρμογής. ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ασφαλής ακόμα και σε σχέση με το άλλο κράνος. Έχει το <σωστό> λουράκι (double κάτι-πως-το-λένε) και είναι ελαφρύ ~1400gr.

(Το άλλο μου κράνος είναι XLite 902)

Τώρα σε σχέση με AGV... πας και σε άλλο επίπεδο τιμής, οπότε η σύγκριση είναι άνιση. Το θέμα είναι πιο κάθεται καλά στο κεφάλι σου.



26458

KaTaNaS
18/10/2005, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
(double κάτι-πως-το-λένε)

ΔΟΘΒΛΕ Δ ΩΠΑ



double D ήθελα να πώ!!!

:wave2: