PDA

View Full Version : Σημερα το πρωι....



PortisHead
29/03/2013, 09:02
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=200399&catid=3

Ενα ΒΜW 800gs ? HP2 ? καποιο μπλε-γκριζο πάντως , κομμενο στη μέση , και ενα μαυρο scooter κομματια.
:sick:

dankannn
29/03/2013, 09:11
Καλημέρα σε όλους

Σοβαρό ατύχημα έγινε σήμερα στην συμβολή Κηφισίας με Αλεξάνδρας κατά τις 08:40 περίπου.
Σταμάτησα για λίγο να δω και να βοηθήσω αν μπορούσα.
Από ότι λένε μάρτυρες που ήταν στο ατύχημα ο τροχονόμος δεν έκανε σωστά την δουλειά του με συνέπια να τρακάρουν ένα BMW f800 που ανέβαινε την Κηφισίας με ένα sh150 νομίζω ότι ήταν που ήθελε να περάσει απέναντι προς Αλεξάνδρας.
Το παιδί με το BMW από ότι τον ρώτησα λίγο πονούσε στο πόδι αλλά ήταν μια χαρά γιατί φόραγε και μπουφάν και ένα shoei κράνος.
Το άλλο παλικάρι από την σφοδρότητα της σύγκρουσης πέρασε στο αντιθέτω ρεύμα της Κηφισίας και αφού πρώτα χτύπησε στην κολόνα εσκασε στην μέση της Κηφισίας.
Αίματα τρεχανε από το κεφάλι του και όταν τον είδα που τον πήρε το ασθενοφόρο το βλεμα του ήταν σαν νεκρού , αν και ένας γιατρός που βοήθησε είπε ότι είχε σφυγμό.
Ευτυχώς το ασθενοφόρο ήρθε σε κλάσματα δευτερόλεπτου.
Προφανώς δεν φόραγε κράνος , εκτός και αν του βγήκε από την σφοδρότητα της σύγκρουσης.
Τι να πω πάντα κράνος παιδια και λίγο πιο ήρεμα όλοι μας.
Οι τροχονόμοι ήταν για τον πουτσο όλοι και τρεχανε περα δωθε χωρίς να ξερουν τι να κάνουν, εγώ με ένα παλικάρι που ήρθε από το ανακριτικό έβαλα το BMW πάνω στην νησίδα.
Αν κάποιος ήταν μάρτυρας καλό θα είναι να πάει να καταθέσει.

dankannn
29/03/2013, 09:12
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=200399&catid=3

Ενα ΒΜW 800gs ? HP2 ? καποιο μπλε-γκριζο πάντως , κομμενο στη μέση , και ενα μαυρο scooter κομματια.
:sick:

Οπως παντα μαλακιες γραφει το http://www.newsit.gr.
Εχασε τον ελεγχο λεει.

VANDA
29/03/2013, 09:23
Τα είδα πριν λίγο τα μηχανάκια.. Μακάρι να πάνε όλα καλά. Κράνος, κράνος, κράνος..
Κάθε μέρα βλέπω κάτι παιδαρέλια να κάνουν τους τροχονόμους.. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ τι τους γίνεται, είναι τρομακτικό. Πριν λίγες μέρες περιμέναμε δύο δρόμοι τον ηλίθιο να ξυπνήσει και να δώσει προτεραιότητα στον έναν.. Πότε ήταν που τράκαρα κι εγώ λόγω τροχονόμου;
Τα μάτια σας παντού.

bros400pgm
29/03/2013, 09:27
Εχουμε δει και τους αλλους, με τα χροοοονια υπηρεσιας................

VANDA
29/03/2013, 09:28
Εχουμε δει και τους αλλους, με τα χροοοονια υπηρεσιας................

Ναι, κι ο 'δικός μου' παλιοσειρά ήταν και προκόψαμε.. Αλλά νομίζω ότι όσο πάει χειροτερεύει το πράγμα.

PortisHead
29/03/2013, 09:33
Παντα οταν "ελέγχει" τροχονόμος τις διασταυρώσεις , διπλοκοιτάζουμε και μόνοι μας , κανόνας πλέον.

ktmakis
29/03/2013, 09:38
Μακάρι να γίνει καλα το παλικάρι....
Μακάρι να μάθουν οι τροχονόμοι να κάνουν σωστά τη δουλειά τους γιατί μάλλον δεν ξέρουν οτι παίζουν με άνθρωπινες ζωές. (δις την έχω πατήσει και εγώ)
Τα είδα και εγώ που ανέβαινα. Κρίμα.

DoctoR_k6
29/03/2013, 11:17
Μακαρι να μην εχει συμβει κατι μοιραιο κ να γινει καλα το παιδι αλλα κρανος οπωσδηποτε παιδια, σωζει ζωες!!Δεν ειναι σλογκαν για αγορα αλλα κυριολεκτει!!

Υ.Γ Οσο για την συγκεκριμενη διασταυρωση λογο οτι κατοικω εκει κοντα στην περιοχη κ περναω παρα πολλες φορες εχω να δηλωσω πως δεν φταινε παντα οι τροχονομοι!!
Χρονια τωρα ηταν κ ειναι ενας παλιος κ καλος τροχονομος που ρυθμιζε κυκλοφορια αλλα πολλοι με το που βλεπουν σημα για να σταματησουνε οι της κηφισιας διερχομενοι κανουν μια ετσι:vroum: κ την κανουνε για να φυγουνε γρηγορα.Αλλα πολλοι χανοι ξερετε δεν βλεπουν τον τροχονομο κ περνανε ενω εχει κανει σημα για στοπ!!Οποτε ας προσεχουμε κ εμεις κ να σιγουρευομαστε οτι κανεις δεν θα μας κοψει στην μεση!!Δεν ξερω αν εφταιγε ο τροχαιος μπροστα δεν ημουν απλα ειπα καποια πραγματα βεβαιωμενα με τα ματια μου...

Ichigo
29/03/2013, 13:06
:(
Προσοχή παντού παιδιά ειδικά όσοι περνάτε τα πρωινά από Κατεχάκη/Κηφισίας Αλεξάνδρας/Κηφισίας που έχει τροχονόμο γιατί δεν είναι σίγουρο ότι ο κάθε νυσταγμένος οδηγός έχει δει αυτόν και τις όποιες υποδείξεις του. Αυτές τις μέρες παρατηρώ ότι άνοιξε ο καιρός και η κίνηση άρχισε να αγριεύει πάλι με τον καθένα να κάνει τα γνωστά απίστευτα. Achtung! Vorsicht!... κλπ κλπ!:sick:

daz
29/03/2013, 15:02
....Κράνος, κράνος, κράνος..


Γαμώτο, είναι τρομακτικό από τι μπορεί να σε γλιτώσει το γ@..

Ελπίζω να πάνε όλα καλά.


Και τροχονόμο να μην έχει ο δρόμος, το νου σας όταν ξεκινάτε πρώτοι. Ειδικά εσείς εκεί κάτω στην Αθήνα.

g_m900
29/03/2013, 16:23
ελπιζωνα μην εχει κατι σοβαρο κποιος απο τους εμπλεκομενους.
περαστικα τους και αυτος που δεν φοραγε κρανος να κοιμαται μαζι του απο δω και περα.

τωρα στα παραπανω σχολια περι του τροχονομου και το πως εκανε τη δουλεια του...οποιος ηταν μαρτυρας και ειδε να κανει λαθος τη δουλεια του να παει να καταθεσει στη δικογραφια.

εχω δει απιστευτα ατυχηματα σε αυτη τη διασταυρωση και στο φαναρι του υπουργειου Δημ. Ταξης στην Κατεχακη λογω οτι οι οδηγοι δεν ειδαν τον τροχονομο και ακολουθησανε τα φαναρια.

εχετε υποψην σας οι καταγγελωντες οτι οι τροχονιμοι εκει μπαινουν για να σταματανε τα αυτοκινητα οταν πρεπει με βαση ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ γιατι ο καθε εξυπνος Ελληνας περναει και με βαθυ κοκκινο πλεον και οταν εχει κινηση μπλοκαρουν οι διασταυρωσεις λογω 4-5 ηλιθιων .

μην λεμε αμεσως οτι μας καπνισει η νομιζουμε οτι ειναι ετσι επειδη υπηρχε απλα τροχονομος ...

Αργυρώ
30/03/2013, 01:47
Δυστυχώς το παιδί κατέληξε. Ήταν φίλος.

devil's animal
30/03/2013, 02:07
r.i.p
:(

daz
30/03/2013, 03:06
F@ck

spyrakos35
30/03/2013, 05:07
.........

GsDakar
30/03/2013, 06:11
Συλλυπητήρια Αργυρώ,να ζήσετε να τον Θυμόσαστε.

dankannn
30/03/2013, 07:51
Δυστυχώς το παιδί κατέληξε. Ήταν φίλος.


Κρίμα στο παλικάρι Αργυρώ και συλλυπητήρια στην οικογένεια του, εμαθα και απο το αλλο forum οτι ειχε και ενα παιδακι.
Τι να πω επρεπε να φοραει το κρανος του , ημουν εκει.
:(

vaska
30/03/2013, 08:28
Όχι ρε πστ μ. Κρίμα στο παλικάρι αλλά δυστυχώς είναι πια καθημερινό φαινόμενο .

:(

Bowleno
30/03/2013, 09:40
Ti να πεις τέτοιες στιγμές....:(

ktmakis
30/03/2013, 13:17
Από χθες και γενικά όταν βλέπω τέτοια ατυχήματα για δυο τρεις μέρες γυρνάει όλο το σκηνικό στο μυαλό μου. Μόλις μπήκα σπίτι από κάτι δουλειές. Στο δρόμο στα 50 μηχανάκια που είδα ζήτημα να φορούσαν κράνος οι 10...... μάλλον δεν έχουν κανέναν να τους κλάψει....

DoctoR_k6
30/03/2013, 14:56
Κριμα...κουραγιο στους δικους του.

Αργυρώ
30/03/2013, 16:00
Δυστυχώς, άφησε πίσω του γυναίκα άνεργη και ένα μωράκι 9 μηνών. Το παληκάρι (ένα παιδί μάλαμα σωστό) διατηρούσε με έναν φίλο του κατάστημα με ηλεκτρονικά τσιγάρα στην Πανόρμου. Σε ένα φόρουμ που έχει σαν αντικείμενό του το άτμισμα (e-kapnisma.gr) διοργανώνεται μια κίνηση οικονομικής υποστήριξης για την σύζυγό του. Θα υπάρξει κάποιος τραπεζικός λογαριασμός για να καταθέσει όποιος θέλει ό,τι ποσό μπορεί. Αν δεν υπάρχει αντίρρηση από την διαχείριση θα ήθελα να βάλω εδώ το ανάλογο λινκ όταν ανακοινωθεί.

Φίλε Dankannn, μόλις πληροφορήθηκα το γεγονός, μπήκα εδώ και από το δικό σου ποστ έμαθα τί συνέβη...

sniper
01/04/2013, 10:19
... Αν δεν υπάρχει αντίρρηση από την διαχείριση θα ήθελα να βάλω εδώ το ανάλογο λινκ όταν ανακοινωθεί.

...

Καμία αντίρρηση..

Αργυρώ
01/04/2013, 23:43
Ευχαριστώ πολύ sniper.

O λογαριασμός είναι ο εξής:

MILLENIUM BANK
ΟΝΟΜΑ ΚΑΤΟΧΟΥ: ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (GIANNAKOPOULOU EIRINI)
ΑΡΙΘΜΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ: 16340317
IBAN: GR7603801750000000016340317
SWIFT CODE: MILBGRAA
ΕΔΡΑ ΤΡΑΠΕΖΗΣ: Syggroy 182 - Kalithea

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16682.msg608977.html#msg608977

makis406
02/04/2013, 19:18
Περασα απο εκει λιγο μετα το συμβαν πολύ λιγο ομως το pcx του παιδιου ειδα μονο αλλα ειχε κοπη σχεδον στη μεση συλληπτήρια στου συγγενής

AUFGEBRACHT
02/04/2013, 22:14
Ελπίζω να δείξουμε όσοι περισσότεροι μπορούμε την αλληλεγγύη μας με μια κατάθεση από το υστέρημά μας...άνεργη γυναίκα και με μικρό παιδί ξαφνικά χήρα :(

DimChios
04/04/2013, 12:34
Ελπίζω να δείξουμε όσοι περισσότεροι μπορούμε την αλληλεγγύη μας με μια κατάθεση από το υστέρημά μας...άνεργη γυναίκα και με μικρό παιδί ξαφνικά χήρα :(

θα ξεχασουμε νομιζεις κι εμεις οσα περασαμε...?


Κριμα, κριμα, κριμα!

:(

Red Rider
04/04/2013, 16:43
θα ξεχασουμε νομιζεις κι εμεις οσα περασαμε...?


Κριμα, κριμα, κριμα!

:(

Τρανό παράδειγμα αυτό που σκέπτεσαι Μήτσο.
Κοιτώντας μπροστα,με βοήθεια και ψυχολογική στήριξη,όλα πάνε καλά.
Μακάρι όλα να πάνε καλά και για αυτή την οικογένεια...

leoncupra
04/04/2013, 22:16
:sad::sad::sad::sad::sad::sad:κριμα το παλικαρι....και κριμα και για το ζουζουνακι του που θα μεγαλωσει χωρις πατερα....