PDA

View Full Version : ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕΥΜΑΤΑ V STROM



alexzafeir
29/03/2013, 19:20
Παιδια βοηθεια - ειχα αφησει καιρο το v strom 650 και φυσικά η μπαταρία επεσε ( είχα αποσυνδέσει τους πόλους ) την βάζω με καλώδια ξεκινάω μια βόλτα μπας και φορτίσει και μετα από δυο λεπτα αρχίζει στα όργανα να κάνει επανεκινησεις δηλαδή οπως κάνει οταν την βάζουμε μπροστά και μετα από 300 μετρα σβήνει απο ρευματα η μηχανή τιποτα νεκρό, ελεγχω ολες τις ασφάλειες κομπλε το σπρωχνω 3χλμ:cry: στο γκαράζ βαζω αλλη μπαταρία παλια με καλώδια περνει κανονικά και αρχίζει τα ίδια με τα όργανα, εχει κάποια σχεση ο ανορθοτής - ο συναγερμός που έχει (αυριο θα τον βγάλω όπως και να έχει), ευχαριστω από τώρα

toyar
29/03/2013, 19:38
θες καινουρια μπαταρια
αλλα πριν πεταξεις την παλια δοκιμασε να τη φορτισεις, οχι στη μηχανη αλλα σε εξωτερικο φορτιστη

alexzafeir
29/03/2013, 20:04
Ειναι φυσιολογικο να κάνουν τα οργανα ετσι δεν μου έχει ξανατυχει σε καμια μηχανη αυριο παω ηλεκρτολογιο να κανω τις μετρησεις μου να ειμαι σίγουρος

GsDakar
29/03/2013, 22:10
λογικα ειναι η μπαταρια που ειναι τελειως ψωφια,θελει ρευμα σταθερο το στρωμα λογω ηλεκτρονικων,αλαξε μπαταρια και θα εισαι οκ.

alexzafeir
29/03/2013, 22:40
ευχαριστώ πολυ παιδια αυτο νομίζω και εγω

captajohn
31/03/2013, 17:05
φίλος με στρώμα, ενώ πήγαινε του σβήνανε τα φώτα στα καλά καθούμενα ή δεν είχε όργανα.
το πρόβλημα ήτανε στο διακόπτη της μίζας! λύσιμο, καθάρισμα στις επαφές, electroclean, λίγο σήκωμα τα λαμάκια και όλα κομπλέ.

alexzafeir
01/04/2013, 15:49
Φιλε ευχαριστώ ήταν η μπαταρία αλλα καλα που το αναφέρεις να έχουμε τον νου μας