PDA

View Full Version : XT600 '89



neta
29/03/2013, 21:34
Καλησπέρα σας, είμαι καινούργια στην παρέα και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι,[αν και υπάρχει σαν θέμα αλλά η μηχανή αλλάζει], έχω ένα XT 600 '89 μανιβέλα φυσικά, θέλω αν μπορείτε να μου πείτε αν μπορώ να το βάλω μίζα και πόσο περίπου θα στοιχίσει.

McTalas
29/03/2013, 21:38
πωπω τι μου θυμισες!!!
τρελες μανιβελιες και το ριμαδι να μην λεει να παρει, ειδικα αμα εισαι και νεος οπως εγω...

στο θεμα, νομιζω πως δεν περνει μιζα , ισως ενα αλλαξεις μαζι και το δεξι καπακι αλλα μπορει να λεω και βλακειες...

AUFGEBRACHT
29/03/2013, 21:50
Έχω την εντύπωση πως στην περίπτωση που γίνεται -κι έχω αμφιβολίες περί αυτού- το κόστος θα είναι μικρότερο εάν αγοράσεις καινούρια μοτοσυκλέτα...δες το από τη θετική πλευρά, γυμνάζεις τα πόδια σου, κάνεις σύσφιξη και είσαι και καλλίπυγος!!!

Υ.Γ. Καλώς ήρθες και πάντα όρθια!!! :wave2:

motomaniac
30/03/2013, 00:47
το srx που εχει το ιδιο μοτερ δεν παιρνει σιγουρα μιζα. εκτος κι αν αλλαξεις στροφαλο. διαδικασια επιπονη κι ακριβη εως ασυμφορη. να σου προτεινω να βρεις μοτερ μιζατο? παλι δεν ξερω αν αξιζει.

SHOOTER045
30/03/2013, 01:26
ποιο πολυ συμφερει να ψαχνεις να παρκαρεις σε μεγαλες και αποτομες κατηφορες νομιζω

byron
30/03/2013, 06:41
ποιο πολυ συμφερει να ψαχνεις να παρκαρεις σε μεγαλες και αποτομες κατηφορες νομιζω

Μπα...
το 600 αν δεν γουστάρει (διόλου σπάνιο), ούτε σε γκρεμό δεν παίρνει. Πολλά χρόνια πριν, έσπασε το καρέ της μανιβέλας κατά την διάρκεια διακοπών. Πρέπει να γύρισα 5 κιλά πιο αδύνατος απ΄το σπρώξιμο...

Για το θέμα τώρα, όπως είπε ο motomaniac δεν μπαίνει εκτός και αλλάξει πολλά εξαρτήματα. Πιο εύκολο και φθηνοτερο είναι να είναι καλά ρυθμισμένο το μοτέρ και η ντίζα του αποσυμπιεστή.

STOYBI
30/03/2013, 10:12
Καλησπέρα σας, είμαι καινούργια στην παρέα .

89αρι... Ποιο..?? Το beneton..??? ( Αυτο ειχε μιζα απο οτι θυμαμαι...!! )



Πουλα το η καντο ανταλαγη .....!!!

Προτιμισε τα αμεσως επομενα ( τα Ε ) που εχουν ολα μιζα....!!

Τα 89 αρια ηταν σαφως απο τα καλλυτερα ΧΤ και πιστευω οτι δεν θα δυσκολευθεις σε ανταλαγη με Ε !!

byron
30/03/2013, 11:13
89αρι... Ποιο..?? Το beneton..??? ( Αυτο ειχε μιζα απο οτι θυμαμαι...!! )



Δεν είχε Κώστα. Τα 87-89 μόνο στα χρώματα άλλαζαν.