PDA

View Full Version : Honda Atv με αδεια δικυκλου κ κτεο!



SvsGreek
02/04/2013, 08:22
Καλημερα παιδες. Οριστε το προβλημα μου...προκειται για Honda atv 500cc η οποια εχει αδεια ως δικυκλο! Το οχημα οφειλει ν περασει κτεο αυτον τον μηνα αλλα φυσικα αυτο ειναι αδυνατον, καθως δν υπαρχει γραμμη δικυκλων για atv!
Μια γρηγορη επικοινωνια με autovision κτεο κ μου ανεφεραν οτι μαλλον πρεπει ν αλλαξω την αδεια!
Το atv το αγορασα μεταχειρισμενο κ ετσι δν εχω εγκρισεις τυπου ή καποιο αλλο χαρτι περαν της αδειας του.
Υπαρχει καποιος ν δωσει τα φωτα του;
Υγ. Το atv αυτο δεν βγαζει κανονικα αδεια πουθενα στον πλανητη...εδω ομως ειναι μπανανια κ ο πρωην ιδιοκτητης οταν το εφερε καινουριο απο Γερμανια του εβαλε φλας, αλαρμ κλπ κ καπως εκανε τα μαγικα του (βλεπε παρε 50 ευρω κ δωστην μπαρμπα)

Sapadak
02/04/2013, 08:26
Καλημερα παιδες. Οριστε το προβλημα μου...προκειται για Honda atv 500cc η οποια εχει αδεια ως δικυκλο! Το οχημα οφειλει ν περασει κτεο αυτον τον μηνα αλλα φυσικα αυτο ειναι αδυνατον, καθως δν υπαρχει γραμμη δικυκλων για atv!
Μια γρηγορη επικοινωνια με autovision κτεο κ μου ανεφεραν οτι μαλλον πρεπει ν αλλαξω την αδεια!
Το atv το αγορασα μεταχειρισμενο κ ετσι δν εχω εγκρισεις τυπου ή καποιο αλλο χαρτι περαν της αδειας του.
Υπαρχει καποιος ν δωσει τα φωτα του;
Υγ. Το atv αυτο δεν βγαζει κανονικα αδεια πουθενα στον πλανητη...εδω ομως ειναι μπανανια κ ο πρωην ιδιοκτητης οταν το εφερε καινουριο απο Γερμανια του εβαλε φλας, αλαρμ κλπ κ καπως εκανε τα μαγικα του (βλεπε παρε 50 ευρω κ δωστην μπαρμπα)

Πήγαινε στη τοπική διεύθυνση συγκοινωνιών να σε διαφωτίσουν κατάλληλα και υπεύθυνα, μιας και δε γνωρίζει ουτε το ΚΤΕΟ πως θα γίνει η δουλειά!
Εφοσον του έδωσαν άδεια δίκυκλου πρέπει να περάσει σαν δίκυκλο

notakos600
02/04/2013, 14:08
Τα τρίκυκλα, piaggio, κλπ δεν περνάνε ΚΤΕΟ; Αν ναι πως περνάνε; Eλπίζω να σε διαφώτισα.

SvsGreek
14/04/2013, 13:59
Oλα λυθηκαν τελικα.
Ειχαν (κλασικα) κανει λαθος στη Διευθυνση μεταφορων, οπου κ δεν ειχαν βαλει στην αδεια τον αναλογο κωδικο για τετρατροχα δικυκλα (!!!!!!)