PDA

View Full Version : Παραλίγο Σάντουιτς!!



SONone
07/04/2013, 09:40
Ξεκινάμε με το ότι είμαι καλά και εκτός από κάτι μελανιές, γρατζουνιες , 2 γόνατα πρησμενα, με τα βιας περπατάω και μια γάμπα που πονάει ΑΡΚΕΤΑ!
είμαι μια χαρά ούτε σπασίματα ουτε τπτ.
στον Αγ. Δημήτριο χθες μεσημεράκι κατα τισ 12:30 ανεβαίνοντας την οδο Δραμας (προς Αγιου Βασιλείου) στην διασταύρωση με την Οθωνος 2 αυτοκίνητα το ενα απο αριστερά μου το αλλο απο δεξιά μου αποφασίζουν ταυτόχρονα να διασχίσουν τον δρομο. πηγενα το πολυ με 40-50 γιατι μολις ειχα ξεκινήσει απο το φανάρι (40 μετρα πισω.) τα βλέπω ξεκινάω να κόβω, σταματάνε , οπότε την ώρα που σκέφτομαι να ανοιξω ξανα και να περάσω οσο ακομα εχω χώρο ξανα ξεκινούν!! ειμαι σίγουρος πως εμένα δεν με κοιτάζανε καν, γυναίκες και οι 2 τους κοιτάζανε η μια την αλλη. πλακωμένα φρένα γονατισμένη η μηχανή μου. αρχίζει να γλιστράει ο κώλος μου (μην ξεχνάμε την καταπληκτική ποιοτητα δρόμου) καταλαβαίνω πως θα πλακώσω το ποδι μου ανάμεσα στην μηχανή και το 1 αυτοκίνητο οπότε σηκώνω το πόδι , ρίχνω μια "φασιστική" κλωτσιά στον προφυλακτήρα του μαύρου αυτοκινήτου (επειδη η ολη φαση ηταν λιγο φλιπεράκι) με πετάει με το άλλο πλαι στο ασπρο αυτοκίνητο οπου βρίσκω γόνατο στην πισω πόρτα του, στην επιστροφή ( φλιπεράκι είπαμε :D ) φεύγω απο την μηχανή, κάνω 2 βήματα πίσω , κάθομαι με τον κώλο κάτω, και ξαπλώνομαι φαρδύς πλατύς πισω απο το ασπρο αυτοκίνητο. (οταν έκατσα ειδα πως με την κλωτσιά του τα ειχα σπάσει ολα, προφυλακτήρα, ψυγεία, δοχεία νερου και απο μεσα μου ειπα παρτα ρε %&^&*^ ως ανακούφιση απο το τρακάρισμα) . μετα τα γνωστά. 2 χλμ μακριά το ασθενοφόρο 25 λεπτα να έρθει. ΚΑΤ ,ακτινογραφιες , εξετάσεις και σπιτι. η δικογραφία θα γίνει σήμερα λενε, και βλέπουμε.
το περίεργο ειναι πως δεν πήραν απευθείας κατάθεση απο τις οδηγούς και ειπαν πως θα τους καλέσουν , ενώ είχα ασφάλεια (οκ δεν ειχα το ασφαλιστήριο μαζι αλλα με ενα φαξ το ειχαμε αμεσα) ο μπάτσος δεν δεχόταν τπτ και επέμενε να μεταφέρουν αυτοι το μηχανάκι μου. και μην θέλει ουτε να περιμένει να ερθει η οδική μου ( και το λεω με πλήρη ευθύνη και γιατι αλλο αστυνομικός, αλλο μπάτσος που σε καιρό κρίσης με βάζει να πληρώσω 100 + ευρο για μεταφορά και φυλαξη .ο συγκεκριμενος εχει πολλά να ακούσει και θα τα πουμε με τον διοικητή του την δευτέρα.). και ως αποκορύφωμα τα φιλαράκια μου που εκατσαν μετα το συμβάν , δεν τους ελεγε ποιοι αλλοι ειναι αυτόπτες μαρτυρες. (ευτυχώς για όλους μας κάτσανε οι ψυχραιμοι πίσω αλλιως καποιος θα έτρωγε ξύλο και καποιος θα ηταν στο κρατητήριο. :p )
και τώρα αρχίζουν τα περίεργα με τις ασφαλιστικές. 3 οχήματα , 3 ασφαλιστικές, καποιος μ@&%@ς απο καποια ασφαλιστική άρχισε να λέει "λογάκια" πως να μην πούμε οτι εφταιγε πλήρως να δούμε τι θα πει η τροχαία και τετοια.
ελπίζω να ξεμπερδέψω σε κάνα 3 μηνο το πολύ και να μην παμε για χρόνο.
ευτηχως ειμαι καλα και να ξερετε οτι αμα εβγεναν 3 αυτοκινητα θα τα εσπαγα και τα 3.!! :D

Giorgos19
07/04/2013, 09:43
Περαστικά ρε γείτονα!

spyrakos35
07/04/2013, 09:44
....
είμαι μια χαρά ούτε σπασίματα ουτε τπτ......

....ευτηχως ειμαι καλα.....

αυτό και ποτέ ξανά....
θα μπορούσες να είσαι αλοιφή τώρα....

:beer:

thePrince
07/04/2013, 10:19
Κινηματογραφικό! Περαστικά και καλά ξεμπερδέματα!

devil's animal
07/04/2013, 10:26
περαστικα σου...

Sapadak
07/04/2013, 10:31
καλοδιάθετο σε κοβω, και έτσι να μείνεις
Περαστικά και καλα ξεμπερδέματα μαν

RaGe_Raptor
07/04/2013, 11:22
σκηνή από bollywood όπου κλωτσόντας και τα 2 αυτοκίνητα αυτά ανατινάζονται φέρνοντας από 2 σβούρες στον αέρα και ο γ@μ@ω μοτοσυκλετιστής-υπερήρωας βγαίνει αλώβητος με σούζα μέσα απ'τις φλόγες....:cry:



περαστικά και καλά ξεμπερδέματα....:wave2:

DimChios
08/04/2013, 09:48
σουπερ η τυχη σου και μπραβο για τον τσαμπουκα σου!
Ετσι, ψυχολογια φουλ και μη μασησεις!

:beer::wave2:

Dragonfly
08/04/2013, 09:59
Περσστικα σου, και καλα ξεμπερδεματα με τις ασφαλιστικες!
Σιδερενιος και παντα τυχερος!

υ.γ. Εγω απο το 2009 ακομα το παλευω με τον παππου που μου την εχωσε απο πισω και με εγκατελειψε!

TROOPER
09/04/2013, 09:55
περαστικα αν και δεν σε βλεπω να ξεμπερδευεις συντομα...μακαρι να διαψευστω...

nikos121
09/04/2013, 16:32
ΜΠΑΤΣΟΙ ΤΟΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ!ΑΚΟΥΗ ΚΑΝΕΙΣ??????περαστικα φιλε μου!

DimChios
09/04/2013, 16:51
ΜΠΑΤΣΟΙ ΤΟΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ!ΑΚΟΥΗ ΚΑΝΕΙΣ?????

μη βιαζεσαι! τωρα ειναι η ωρα του καφε! :lol:

SONone
10/04/2013, 22:45
thanks παιδες.
το ξερω οτι εχω μελλον ακομα.
ουτε καταθεσεις δεν εχουν παρει ακομα.

o_gavros
10/04/2013, 22:53
Περαστικά πάνω απ'όλα και τα λοιπά μα εύκολα μα δύσκολα θα γίνουν.
Οι γκόμενες στον δρόμο το'χουν τερματίσει πιστεύω.
ξεπέρασαν και τα μπαρμπαδέλια με κάτι ασκόνα και όπελ καντέτ.

Οι μπάτσοι δεν κάνουν ούτε για σακούλες εμετού.

theofilos888
15/04/2013, 07:16
Περαστκά σου και σου εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα!!! Η δική μου εμπειρία λέει πως σε νωρίτερο από χρόνο θα είναι θαύμα, ειδικά από τη στιγμή που εμπλέκονται 3 οχήματα!

SONone
17/05/2013, 14:31
τα νεότερα λενε. 40 μέρες μετα η ασφαλιστική της μιας χέστηκε και έστειλε γιατρο οπου με την σειρα του τρομοκρατηθηκε βλέποντας πως 40 μέρες μετα το πρηξιμο παραμένει, έστειλαν και οι 2 πραγματογνωμονες, η τροχαία κολοβαραει. το πανε για συνυπαιτιοτητα 50-50 . και ο δρόμος ειναι μακρυς ακομα! :rolleyes: