PDA

View Full Version : Σχεδιαστικές αναζητήσεις...



sniper
18/04/2013, 12:43
Πρόσφατα αγόρασε ένας συνάδελφος ένα Ζ750... το καινουργιο...

Πέρα του γεγονότος ότι όλα τα καφασάκια είναι άχρηστα δίκυκλα, δεν μπορούσα παρά να να το κοιτάω συνέχεια και να μην μπορώ να βρω κάτι άσχημο πάνω του....

Επιθετικό, μαζεμένο, θέση οδήγησης/μάχης... κανονικό street fighter (μην ξεχνάμε ότι δεν κάνει τίποτα καλά - είναι καφασάκι).. αν εξαιρέσουμε λοιπόν τα ιταλικά τριμπούρδελ@, τα αντίστοιχα γυμνα της Η (Hornet - το καινουργιο), της S (GSR) και της Υ (το γυμνό FZ6 δεν ειναι τόσο χάλια τέλος πάντων) θυμίζουν ποδήλατα με καλαθάκι για τα ψώνια μπροστά....

Πόσο χάλιες είναι δλδ...

Lioulios
18/04/2013, 14:02
Σχεδιαστικά ....


Street Triple (το προηγούμενο μοντέλο) μα μασκάκι από Σπήντ και χωρίς τα διπλά μαμά καζανάκια που έχει για εξατμίσεις . Αυτό είναι ο ορισμός του γυμνού 600ριού !

sniper
18/04/2013, 14:04
Σχεδιαστικά ....


Street Triple (το προηγούμενο μοντέλο) μα μασκάκι από Σπήντ και χωρίς τα διπλά μαμά καζανάκια που έχει για εξατμίσεις . Αυτό είναι ο ορισμός του γυμνού 600ριού !

Όχι... Μιλάμε για μαμά σχεδίαση, χωρίς καστομιές!

Lioulios
18/04/2013, 14:39
Πολύ γωνία μωρ ΄αδερφάκι μου το Ζ !

Sapadak
18/04/2013, 14:54
Ελα ρε το καινουριο πορνετ ειναι μια χαρα

GIXXERAKIAS
18/04/2013, 15:08
Πρόσφατα αγόρασε ένας συνάδελφος ένα Ζ750... το καινουργιο...

Πέρα του γεγονότος ότι όλα τα καφασάκια είναι άχρηστα δίκυκλα, δεν μπορούσα παρά να να το κοιτάω συνέχεια και να μην μπορώ να βρω κάτι άσχημο πάνω του....

Επιθετικό, μαζεμένο, θέση οδήγησης/μάχης... κανονικό street fighter (μην ξεχνάμε ότι δεν κάνει τίποτα καλά - είναι καφασάκι).. αν εξαιρέσουμε λοιπόν τα ιταλικά τριμπούρδελ@, τα αντίστοιχα γυμνα της Η (Hornet - το καινουργιο), της S (GSR) και της Υ (το γυμνό FZ6 δεν ειναι τόσο χάλια τέλος πάντων) θυμίζουν ποδήλατα με καλαθάκι για τα ψώνια μπροστά....

Πόσο χάλιες είναι δλδ...

Ο κολλητός μου είχε το μοντέλο του 04 το περτικαλί.Το ίδιο μάτσο (και πιό πολύ στα μάτια τα δικά μου) ήταν και τότε και απλά ενίσχυσαν πιό πολύ της γωνίες.Απίστευτος κινητήρας,ροπή,απόκριση (για τα δεδοδομένα του 600ριού μου τότε) και απίστευτα φιλικό πρός τον χρήστη!

Στην πρώτη επαφή πάνω του έξυνα μαρσπίεδες (με γόμες βεβαίως βεβαίως) αβίαστα,πολύ εύκολα και παιχνιδιάρικη αίσθηση.Βοηθήσε και το γεγονός ότι είχε το πιό μεγάλο τιμόνι από το 1000άρι.:D

Πάντως από τα νέα street fighter όντως το triple όπως το περιέγραψε ο Lioulios με την μόνή εξάτμιση χαμηλά είναι απίστευτο παιχνίδι οδηγικά και οπτικά.:evil:

kostas777
18/04/2013, 15:45
εμένα μου φαίνονται όλα παρόμοια, με το καβατζάκη να υστερεί. μου φαίνεται χοντροκομμένο άνευ λόγου και αιτίας, ένα σωρό πλαστικά που θα τα χαρείς τον πρώτο χρόνο και αφαίρεση πρακτικότητας/εργονομίας χάριν εμφάνισης.

Giorgos19
18/04/2013, 15:54
:D
287955

sniper
18/04/2013, 16:13
Τα ευρωπαικά είναι εκτος συναγωνισμού λέμε... και μιλάμε για μαμά σχέδια & αξεσουαρ...

pipe_smoker
18/04/2013, 16:43
Το triple αμα δεν ειχε αυτα τα δυο φαναρια μπροστα να μοιαζουν με puppy eyes δε θα ειχε ψεγαδι.

Απο τζαπανεζικα, αν μιλαμε μονο για 600 (τοτε πού κολλάει το Ζ750 :tooth: ) πλεον μαλλον κανενα δε μου αρεσει. Γενικοτερα τα μονα γυμνα που μου αρεσουν ειναι τα Honda. Αλλα στο καινουριο hornet κατι δε με καθεται καλα. Το CB1000R απο την αλλη ειναι για να λερωνεις το βρακι σου. (Και το 1100 και το 1300 αλλα αλλες κατηγοριες αυτες)

Το Ζ750 μου μοιαζει λες κι εχει φαει μια φαπα και εχει κατεβασει μουτρα. Ποτε δε μου αρεσε και, αν εχω καταλαβει καλα απο τις φωτογραφιες, παιζει το 800αρι να καταφερει να το ξεπερασει σε ασχημια.

sniper
18/04/2013, 16:46
Το triple αμα δεν ειχε αυτα τα δυο φαναρια μπροστα να μοιαζουν με puppy eyes δε θα ειχε ψεγαδι.

ΟΚ, δεν το ξαναλέω...


Απο τζαπανεζικα, αν μιλαμε μονο για 600 (τοτε πού κολλάει το Ζ750 :tooth: )

Δεν εχει 600 η Κ... και το 750 χαλια - αν εβγαζαν 600 θα ηταν στο το ΖΧ, αδιάφορο. Αλλά μιλάμε σχεδιαστικά τώρα..

πλεον μαλλον κανενα δε μου αρεσει. Γενικοτερα τα μονα γυμνα που μου αρεσουν ειναι τα Honda. Αλλα στο καινουριο hornet κατι δε με καθεται καλα. Το CB1000R απο την αλλη ειναι για να λερωνεις το βρακι σου. (Και το 1100 και το 1300 αλλα αλλες κατηγοριες αυτες)

Γουστα τελικά...


Το Ζ750 μου μοιαζει λες κι εχει φαει μια φαπα και εχει κατεβασει μουτρα. Ποτε δε μου αρεσε και, αν εχω καταλαβει καλα απο τις φωτογραφιες, παιζει το 800αρι να καταφερει να το ξεπερασει σε ασχημια.

Το εχεις δει Live?

pipe_smoker
18/04/2013, 18:08
1.ΟΚ, δεν το ξαναλέω...


2.Γουστα τελικά...


3.Το εχεις δει Live?

1. Ναι βρε μανιτσα μου, δεν το εβαλα στη συγκριση. Απλο σχολιο εκανα επειδη ειχε αναφερθει πιο πανω.

2. Ασφαλως και βεβαιως... Ειδικα αφου μιλαμε για εμφανιση και σχεδιασμο. (Ασχετως εμφανισης και σχεδιασμου, να αγορασω το καινουριο το 636 που εχω διαβασει διθυραμβους ή θα γινει καμια πυρηνικη εκρηξη αναμεσα στα μπουτια μου? Ξερω οτι ρωταω τον καταλληλο ανθρωπο που θα μου απαντησει με μια λεξη χωρις να χαλασουμε το θρεντ, γι'αυτο και το οφφτοπικ:D )

3. Ποιο? Το ουχτακουσια? No. Γι'αυτο και ειπα "αν κρινω απο τις φωτογραφιες".
Το'χεις δει? Σου αρεσε?

TROOPER
19/04/2013, 08:48
ξεκλειδωνεις θρεντ που ΕΣΥ κλειδωσες (μεχρι και ο μουτσος σε κοροιδευει)

αρχισαν να σου αρεσουν τα λαχανικα που διατεινονται οτι ειναι μοτοσακα

ΜΗΠΩΣ να κοψεις αυτα που παιρνεις και να αρχισεις κοκτειλακι αλκοολ με ψυχοτροπες ουσιες να σ(Ι)αξεις?? :lol::lol: