PDA

View Full Version : Hayabusa Bastard - Την πάτησα αλλά ξαναμπήκα στο σωστό δρόμο



Tak-Attack
25/04/2013, 15:53
Καλησπέρα στην παρέα.

Είμαι ο Παναγιώτης ο κάτοχος του Hayabusa Bastard. όσοι δεν γνωρίζουν τι είναι ετούτο, πρόκειται για ένα Hayabusa 2008 με ουρά από gsxr1000, και κομπρέσορα. Με λίγα λόγια, ο έρωτάς μου

288517

όσοι θέλετε μπορείτε να επισκεφτείτε την σελίδα μου, που έχει περισσότερες εικόνες και βίντεο του project.
https://www.facebook.com/pages/Hayabusa-Bastard/194461410609796

Αυτό το θέμα έχει σκοπό να σας ενημερώσει για την περιπέτεια μου με έναν απατεώνα μηχανικό, ώστε να προσέχετε κι εσείς να μην την πάθετε σαν εμένα και χάσετε τόσο χρόνο και χρήμα, και φυσικά για να βγουν στη φόρα τα λαμόγια και να έχουν την ανάλογη αντιμετώπιση.

Δεν γνωρίζω αν μπορώ να αναφέρω όνομα, γι αυτό και δεν θα αναφέρω δημοσίως τίποτα. Να αποφύγω τυχών συνέπειες του νόμου. Το ΣΚ που μας έρχεται θα κανονίσω ένα Μπιφτέκι Meeting όπου θα είναι χαρά μου να σας δω από κοντά και να τα πούμε.

μεταφέρω λοιπόν την ανακοίνωση που έχω κάνει και στην σελίδα μου, για να την δείτε κι εσείς...

"ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΕΜΑΘΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ 360 ΑΛΟΓΑ.
ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟ, ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΠΕΣΑ ΘΥΜΑ ΑΠΑΤΗΣ, ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΕΠΙΤΗΔΙΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ, Ο ΟΠΟΙΟΣ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΛΟΓΩ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗΣ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ, ΕΤΟΙΜΑΖΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ, ΣΤΟ PHOTOSHOP.

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΗΤΑΝ 260 ΑΛΟΓΑ ΤΟ 2010, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟ ΑΣΤΡΟΠΕΛΕΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΤΗΝΤΗΣΕ ΤΟ 2012 ΝΑ ΕΙΝΑΙ 206 ΑΛΟΓΑ . ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ, 330 ΑΛΟΓΑ ΣΕ ΑΥΣΤΗΡΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ!

ΚΑΛΟΣ Μ@ΛΑΚΑΣ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ! ΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ! ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΕΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΟΣΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝ ΛΟΓΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΛΟΥΚΕΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟ ΦΙΑΣΚΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ.

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΣΚΑΤΟΨΥΧΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΒΡΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΑΤΗ, ΣΤΟ ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!! ΒΡΕ ΑΧΡΗΣΤΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΜΑΘΩ, ΓΙΑΤΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΗΤΑΝ, ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ??

ΟΠΩΣ Η ΚΑΚΙΑ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ Η ΒΛΑΚΕΙΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ.
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ, ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΜΕ!

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΠΟ ΜΑΧΑΙΡΙ. Η ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ, Η ΚΑΝΕΙΣ Μ@ΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ... ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ! ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΠΩΣ ΣΤΡΩΝΕΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!"

μεταφέρω λοιπόν την κακή μου εμπειρία για να γίνει μάθημα σε όλους μας και να είμαστε πιο προσεκτικοί.

Για όσους αναρωτιούνται πως δεν κατάλαβα την διαφορά, την κατάλαβα, όταν ήταν όμως ήδη αργά. Είναι δύσκολο, για μένα τουλάχιστον που δεν έχω οδηγήσει μηχανάκι πάνω από 300 άλογα, να καταλάβω ότι δεν είναι 330 αλλά 260.
Όταν μετά το έκανε η διάνοια που το ανέλαβε 206, δεν το κατάλαβα αμέσως γιατί είναι μακρυψάλιδο και έτσι κι αλλιώς σπινιάρει παντού, είτε έχει 200 άλογα είτε έχει 260.
Δεν δικαιολογούμε, ΦΤΑΙΩ! Ότι έγινε έγινε πάνω στην αφέλειά μου. Καλά να πάθω!

Το ευχάριστο της ιστορίας είναι ότι μετά από αυτό το φιάσκο, έβαλα πάλι το μηχανάκι μου μέσα, αυτή τη φορά όμως το ανέλαβε άνθρωπος που ξέρει. Η διαφορά είναι τραγική!!!!!!!!

Αυτή η εικόνα θα τα πει καλύτερα από εμένα...
288518

345 ΑΛΟΓΑ ΤΡΟΧΟ! Αυτό είναι το αποτέλεσμά μας!

Στο διάγραμμα που βλέπετε πάνω το δικό μου είναι η μαύρη γραμμή. Η κόκκινη είναι ένα ανάλογο τουρμπάτο, που ζήτησα εγώ να βάλει ο μάστορας για να δω διαφορά στην γραμμικότητα του κομπρέσορα, σε σχέση με ένα τούρμπο.

εδω θα δείτε το μηχανάκι πάνω στο δυναμόμετρο... αξίζει να δείτε αυτό το βίντεο.
link στο facebook
https://www.facebook.com/photo.php?v=10201019315745915
link στο youtube
http://www.youtube.com/watch?v=sAO1scIpXJw

Ο μάστορας που ανέλαβε το project και την ανάσταση του Bastard μου είναι ο Maxmoto Παπουτσάκης Γιάννης. Και θα τον Βρείτε εδώ όσοι θέλετε.
https://www.facebook.com/giannis.max

DimChios
25/04/2013, 17:13
ω ρε Τακη!!! Τι να πεις... :rolleyes:

Ζεύκας
25/04/2013, 17:21
Ρε μαν από παλιότερα ποστ έχω καταλάβει ότι είσαι καλό παιδί αλλά ξεκαβάλα και λίγο το καλάμι.

Tak-Attack
25/04/2013, 17:27
Ρε μαν από παλιότερα ποστ έχω καταλάβει ότι είσαι καλό παιδί αλλά ξεκαβάλα και λίγο το καλάμι.

Σε πιο καλάμι αναφέρεσαι φίλε μου?
Είδες πουθενά κάτι που δηλώνει ότι είμαι ψώνιο?
Αν ναι, σε παρακαλώ μπορείς να το μοιραστείς μαζί μου?
Γιατί η πρόθεσή μου μόνο τέτοια δεν είναι. Μπορεί να είπα καμία μαλακία χωρίς να το καταλάβω.
Διαφώτισέ με αδερφέ.

Tak-Attack
25/04/2013, 17:28
ω ρε Τακη!!! Τι να πεις... :rolleyes:

ότι ήταν να πω το είπα. Είμαι μ@λάκας.
Τώρα λόγια τέλος. Μηχανάκι πυροβόλο. Όλα καλά.
Εσείς να προσέχετε. Γι αυτό το έβαλα αυτό το θέμα

kotsosre
25/04/2013, 17:42
Είμαστε τυχεροί που έχουμε το Γιάννη στην Κρήτη γιατί είναι μηχανικάρα και πάνω απ' όλα καλός άνθρωπος!
Πάντα τέτοια και προσοχή στα λαμόγια γιατί είναι πολλοί εκεί στην πρωτεύουσα.
Κ' εσύ ρε Τάκη δεν ήξερες,δεν ρώταγες;Αυτό έχω μόνο να σου προσάψω,έπρεπε να ψαχτείς πιο πολύ.
Τέλος καλό όλα καλά όμως,το πάθημα να γίνει μάθημα.
Το αποτέλεσμα σε δικαίωσε,διάολος.:eek:

kawazoyras
25/04/2013, 17:50
Σε πιο καλάμι αναφέρεσαι φίλε μου?
Είδες πουθενά κάτι που δηλώνει ότι είμαι ψώνιο?
Αν ναι, σε παρακαλώ μπορείς να το μοιραστείς μαζί μου?
Γιατί η πρόθεσή μου μόνο τέτοια δεν είναι. Μπορεί να είπα καμία μαλακία χωρίς να το καταλάβω.
Διαφώτισέ με αδερφέ.


προφανώς ο φίλος αναφέρθηκε στο οτι σε ξέρει όλη η Ελλάδα....
αλλά ρε φίλε να έχεις μηχανάκι με 260 άλογα να χώσεις λεφτά να νομίζεις οτι το έκανες 330hp κ να είναι 206..;; πέρα από τη χαρτογράφηση δε το κατάλαβες οτι δε πάει.;;;
φιλικά πάντα κ χωρίς ίχνος ειρωνείας. :beer::beer::beer:

DimChios
25/04/2013, 17:58
ότι ήταν να πω το είπα. Είμαι μ@λάκας.
Τώρα λόγια τέλος. Μηχανάκι πυροβόλο. Όλα καλά.
Εσείς να προσέχετε. Γι αυτό το έβαλα αυτό το θέμα

δεν το ειπα με κακη προθεση! Ολοι μπορει (και σε πολλους εχει συμβει κιολας) να την πατησουμε με τον ενα η τον αλλο τροπο
Καλα εκανες και το βαλες!

Παμε γι αλλα... :wave2:

Ζεύκας
25/04/2013, 18:02
Σε πιο καλάμι αναφέρεσαι φίλε μου?
Είδες πουθενά κάτι που δηλώνει ότι είμαι ψώνιο?
Αν ναι, σε παρακαλώ μπορείς να το μοιραστείς μαζί μου?
Γιατί η πρόθεσή μου μόνο τέτοια δεν είναι. Μπορεί να είπα καμία μαλακία χωρίς να το καταλάβω.
Διαφώτισέ με αδερφέ.


Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΛΟΥΚΕΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟ ΦΙΑΣΚΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ.
ΓΙΑΤΙ ΒΡΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΑΤΗ, ΣΤΟ ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!! ΒΡΕ ΑΧΡΗΣΤΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΜΑΘΩ, ΓΙΑΤΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΗΤΑΝ, ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ??
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΠΟ ΜΑΧΑΙΡΙ. Η ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ, Η ΚΑΝΕΙΣ Μ@ΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ... ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ! ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΠΩΣ ΣΤΡΩΝΕΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!"

και με τεράστια, bold, χρωματιστά γράμματα.

spyro
25/04/2013, 18:06
φίλε Τάκη εντελώς φιλικά να σε ενημερώσω (κάτι που πιθανών να γνωρίζεις ήδη) πολύς κόσμος του χώρου εδώ και καιρό γνώριζε ότι το μηχανάκι σου όπως το είχες φτιάξει πριν, δε πήγαινε μια, συγκριτικά με τα λεφτά που είχες βάλει και το ντόρο που είχες κάνει. μακάρι αυτή τη φορά να δούλεψαν τα πράγματα γιατί είναι κρίμα να χαλάς τόσα λεφτά και να μη παίρνεις αποτέλεσμα. άποψη μου είναι πάντως ότι στη πράξη πάντως θα φανεί όπως και τη προηγούμενη φορά και όχι στα χαρτιά.

και όχι το μηχανάκι σου δεν είναι το πιο διάσημο μηχανάκι στην Ελλάδα. του καθενός το μηχανάκι του είναι το πιο διάσημο στην Ελλάδα. όπως υφίσταται εδώ και πολλά χρόνια σε κάθε μηχανόβιου το άρρωστο το μυαλό

:wave2:

Ζεύκας
25/04/2013, 18:08
Όπως προείπα, σε έχω συμπαθήσει γιατί είσαι παθιασμένος με αυτό που κάνεις και ούτε τσαμπουκαλεύεσαι παρόλο που σε έχουν προκαλέσει στο παρελθόν.

Αλλά αυτές οι ατάκες που παρέθεσα δείχνουν ένα βαθιά αλαζονικό άτομο.

Νιώθεις ότι αδικήθηκες; Βρες το δίκιο σου στα δικαστήρια κι αν θες να ενημερώνεις τις εξελίξεις με σοβαρότητα.

Όλο αυτό μοιάζει με ξεκατίνιασμα.

Sapadak
25/04/2013, 18:38
Ξεκινησες τπτ δικαστήρια?
Καλα κανεις και δεν αναφέρεις ονομα, έτσι πρεπει


Κατα τα αλλα παιδες ενημερώνει για κατι καποιος, σε οποιον ενδιαφερει παραπανω ας μαθει με πμ ποιος ειναι ο μαστορας.
Οι προσωπικοι χαρακτηρισμοί δεν ειναι απαραίτητοι

Tak-Attack
25/04/2013, 18:38
Όπως προείπα, σε έχω συμπαθήσει γιατί είσαι παθιασμένος με αυτό που κάνεις και ούτε τσαμπουκαλεύεσαι παρόλο που σε έχουν προκαλέσει στο παρελθόν.

Αλλά αυτές οι ατάκες που παρέθεσα δείχνουν ένα βαθιά αλαζονικό άτομο.

Νιώθεις ότι αδικήθηκες; Βρες το δίκιο σου στα δικαστήρια κι αν θες να ενημερώνεις τις εξελίξεις με σοβαρότητα.

Όλο αυτό μοιάζει με ξεκατίνιασμα.

Αν πιστεύεις ότι θα βρεις δίκιο σε δικαστήριο σε τέτοια υπόθεση, τότε αδερφέ μάλλον ζεις σε άλλη χώρα.

Αυτά που έγραψα τα εννοώ. Δεν το είπα από ψώνιο ή αλαζονεία, αλλά για να δώσω έμφαση.

Ξέρεις πολύ καλά ότι το μηχανάκι μου είναι γνωστό σε όλη την Ελλάδα.
Όχι γιατί είμαι ο γ@μάω, αλλά γιατί είμαι ένας από εσας, στο μεροκάματο, και μετά από πολύ καιρό, κόπο χρόνο και θυσίες, κατάφερα να κάνω ένα όνειρό μου πραγματικότητα.
Αυτό είναι που έχει κάνει γνωστό το μηχανάκι μου και το ότι αντιμετωπίζω όλους με σεβασμό και αξιοπρέπεια. Άλλοι έχουν ένα 1000 με εξάτμιση και νομίζουν ότι έχουν κατακτήσει τον κόσμο. Σου μιλάνε λες και είσαι κουράδα πατημένη.

Έλα από κοντά να με γνωρίσεις και θα καταλάβεις ότι αυτά που μου προσάπτεις δεν έχουν καμία σχέση με εμένα.
Όπως και να έχει... δέχομαι την άποψή σου, απλά θα μου άρεσε αν την έθετες λίγο πιο όμορφα.
Αν έχεις διάθεση και χρόνο, το Σαββάτο το βραδάκι θα κανονίσω συνάντηση. Θα χαρώ να σε δω από κοντά.

Tak-Attack
25/04/2013, 18:41
Ξεκινησες τπτ δικαστήρια?
Καλα κανεις και δεν αναφέρεις ονομα, έτσι πρεπει


Κατα τα αλλα παιδες ενημερώνει για κατι καποιος, σε οποιον ενδιαφερει παραπανω ας μαθει με πμ ποιος ειναι ο μαστορας.
Οι προσωπικοι χαρακτηρισμοί δεν ειναι απαραίτητοι

Αυτό το μήνυμα μπορείτε να το χρησημοποιήσεται και οι υπόλοιποι σαν παράδειγμα σεβασμού και αξιοπρέπειας.
Σε ευχαριστώ φιλαράκι μου. Είσαι ο μόνος που κατάλαβε τι είπα και δεν έμεινε σε ανούσια πράγματα, με άλογα και κατινιές κλπ.

Tak-Attack
25/04/2013, 18:50
φίλε Τάκη εντελώς φιλικά να σε ενημερώσω (κάτι που πιθανών να γνωρίζεις ήδη) πολύς κόσμος του χώρου εδώ και καιρό γνώριζε ότι το μηχανάκι σου όπως το είχες φτιάξει πριν, δε πήγαινε μια, συγκριτικά με τα λεφτά που είχες βάλει και το ντόρο που είχες κάνει. μακάρι αυτή τη φορά να δούλεψαν τα πράγματα γιατί είναι κρίμα να χαλάς τόσα λεφτά και να μη παίρνεις αποτέλεσμα. άποψη μου είναι πάντως ότι στη πράξη πάντως θα φανεί όπως και τη προηγούμενη φορά και όχι στα χαρτιά.

και όχι το μηχανάκι σου δεν είναι το πιο διάσημο μηχανάκι στην Ελλάδα. του καθενός το μηχανάκι του είναι το πιο διάσημο στην Ελλάδα. όπως υφίσταται εδώ και πολλά χρόνια σε κάθε μηχανόβιου το άρρωστο το μυαλό

:wave2:

Πρώτος απ όλους είπα και παραδέχτηκα ότι φταίω για ότι έγινε.
Το τι γνώριζε ο κόσμος της μετατροπής είναι δικό του θέμα. Το θέμα το δικό μου είναι τι γνώριζα εγώ.
Αν εσύ είσαι ένας από αυτούς που γνώριζαν, αντί να το γράφεις τώρα που δεν έχει καμία ουσία, ας ερχόσουν τότε, να μου πεις με τι σοι απαταιώνα έχω μπλέξει και να μου το τεκμηριώσεις. Γιατί ο κόσμος της μετατροπής, ο περισσότερος τουλάχιστον, βλέπει το μηχανάκι του άλλου ότι δεν παει μια!

Θα διαφωνήσω μαζί σου για το θέμα δημοτικότητας. κάνε ένα search και για Hayabusa Bastard. Αυτό ίσως σου τεκμηριώσει γιατί λεω το μηχανάκι μου γνωστό.

Διευκρινίζω γιατί βλέπω διάθεση να παρεξηγείτε τα λεγόμενά μου. Ότι λεω ΔΕΝ είναι από ψώνιο ή αλαζονεία. Είναι βάση γεγονότων.
Αν κάποιος έχει διαφορετική γνώμη, θα χαρώ να την ακούσω, αλλά ΧΩΡΙΣ να προσβάλει. Παρακαλώ αν σας είναι εύκολο.

AUFGEBRACHT
25/04/2013, 18:52
Nα πω κι εγώ το κοντό και το μακρύ μου...Ξεκινάς ένα thread με τον βαρύγδουπο τίτλο H ΑΠΑΤΗ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ και αιτιολογείς ότι το κάνεις με σκοπό να προστατέψεις άλλους από το να την πατήσουν και να βγάλεις στη φόρα τα λαμόγια όπως χαρακτηριστικά λες. Τελικά καταλήγεις με το να βάζεις links με το μηχανάκι όπως είναι τώρα, με εκθειασμό των αλόγων και του μηχανικού που το έκανε. Τώρα με ποιο τρόπο προστατεύονται άλλοι από το ίδιο πάθημα και πώς βγήκαν στη φόρα τα λαμόγια, παραμένει μυστήριο, όπως και ο σκοπός του παρόντος thread...Φιλικότατα.

Tak-Attack
25/04/2013, 18:56
Nα πω κι εγώ το κοντό και το μακρύ μου...Ξεκινάς ένα thread με τον βαρύγδουπο τίτλο H ΑΠΑΤΗ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ και αιτιολογείς ότι το κάνεις με σκοπό να προστατέψεις άλλους από το να την πατήσουν και να βγάλεις στη φόρα τα λαμόγια όπως χαρακτηριστικά λες. Τελικά καταλήγεις με το να βάζεις links με το μηχανάκι όπως είναι τώρα, με εκθειασμό των αλόγων και του μηχανικού που το έκανε. Τώρα με ποιο τρόπο προστατεύονται άλλοι από το ίδιο πάθημα και πώς βγήκαν στη φόρα τα λαμόγια, παραμένει μυστήριο, όπως και ο σκοπός του παρόντος thread...Φιλικότατα.

Προστατεύω με το να πω την ιστορία μου χωρίς ονόματα για να μην με κλείσουν μέσα και όποιος θέλει να μάθει περισσότερα, υπάρχει τρόπος. Όποιος όχι κανένα πρόβλημα απολύτως.
Τα υπόλοιπα με τα άλογα και το μηχανάκι μου είναι γιατί τα γουστάρω.
Όπως είπα και πιο πάνω, κέρδος δεν έχω κανένα.
Το πάθημά μου μοιράστηκα και την κ@υά μου. Που είναι το κακό???

Φιλικά πάντα.

McGyver
25/04/2013, 18:56
Τάκη sorry, αλλά ο τίτλος έγινε λίγο πιο "φιλικός" προς την ενότητα που βρισκόμαστε.

Παρακαλώ θερμά να παραμείνουμε εντός των ορίων της ενότητας και της κοσμιότητας.
Μόλις τελείωσα το άπλωμα των ρούχων και δεν έχω όρεξη για "σφουγγάρισμα".

:wave2:

AUFGEBRACHT
25/04/2013, 18:57
Συμπληρωματικά των ανωτέρω γραφέντων. Όταν γράφεις ότι έχεις ΤΟ ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, συγγνώμη αλλά δίνεις το δικαίωμα στον καθένα, από αυτή και μόνο τη φράση, να σε αποκαλέσει ψώνιο το λιγότερο. Εγώ -και κάποιοι άλλοι που ρώτησα- πρώτη φορά το έβλεπαν ή το άκουγαν...

Tak-Attack
25/04/2013, 19:06
Τάκη sorry, αλλά ο τίτλος έγινε λίγο πιο "φιλικός" προς την ενότητα που βρισκόμαστε.

Παρακαλώ θερμά να παραμείνουμε εντός των ορίων της ενότητας και της κοσμιότητας.
Μόλις τελείωσα το άπλωμα των ρούχων και δεν έχω όρεξη για "σφουγγάρισμα".

:wave2:

Μια χαρά είναι ο τίτλος που έδωσες. Το περιγράφει ακόμα καλύτερα.

kotsosre
25/04/2013, 19:07
Συμπληρωματικά των ανωτέρω γραφέντων. Όταν γράφεις ότι έχεις ΤΟ ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, συγγνώμη αλλά δίνεις το δικαίωμα στον καθένα, από αυτή και μόνο τη φράση, να σε αποκαλέσει ψώνιο το λιγότερο. Εγώ -και κάποιοι άλλοι που ρώτησα- πρώτη φορά το έβλεπαν ή το άκουγαν...

Βάλε link ένα άλλο Project μηχανής,από Ελλάδα.
Hayabusa Bastard
Αρέσει σε 17.224 · 6.395 μιλούν γι' αυτή τη σελίδα

Σου λέει ο άνθρωπος ότι είναι το πιο διάσημο γιατί στο μεγαλύτερο μέσο κοινωνικής δικτύωσης έχουν κάνει 17.224 like.
Να γράφεται με επιχειρήματα λοιπόν,γιατί κρίνεστε.

Υπάρχει κάποιο άλλο με παραπάνω like;Εγώ δεν ξέρω,ίσως και ο ίδιος να μην ξέρει.Για επιχειρηματολόγησε αν δεν θες να φαίνεσαι καυστικός και ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΌΣ.

Tak-Attack
25/04/2013, 19:10
Συμπληρωματικά των ανωτέρω γραφέντων. Όταν γράφεις ότι έχεις ΤΟ ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, συγγνώμη αλλά δίνεις το δικαίωμα στον καθένα, από αυτή και μόνο τη φράση, να σε αποκαλέσει ψώνιο το λιγότερο. Εγώ -και κάποιοι άλλοι που ρώτησα- πρώτη φορά το έβλεπαν ή το άκουγαν...

Αδερφέ, δεν μπορώ να σου περιγράψω με λόγια το πόσο λίγο με νοιάζει ο χαρακτηρισμός που θα μου προσάψει ο καθένας.
Ο σκοπός του θέματος είναι για καλό. Κουτσομπόλες που χάνουν την ουσία και πιάνονται από λέξεις, υπάρχουν παντού. Εγώ θα αλλάξω τον κόσμο? καθένας κρατάει ότι νομίζει από το θέμα. Άλλος ότι είμαι ψώνιο, άλλος ότι πρέπει να μάθει περισσότερα και να έχει το νου του.

RAMMSTEIN
25/04/2013, 19:13
θα συμφωνησω με τους απο πανω
δεν ξερω τι τυπος εισαι και δεν εχω λογο να πιστεψω οτι δεν εισαι αυτος που περιγραφεις αλλα διαβαζοντας το αρχικο σου μηνυμα το μονο που μενει στο μυαλο δεν ειναι η υποτιθεμενη απατη του μηχανικου αλλα η δικια σου επαρση.
φιλικα παντα

Tak-Attack
25/04/2013, 19:15
Επειδή από αυτά που γράφεις ΚΡΙΝΕΣΑΙ να σου πω και εγώ λοιπόν, όταν ζαλίζεις με αιτήματα πόσο κοσμό και τους στέλνεις και τους ξαναστέλνεις αιτήσεις να μπούνε στην ομάδα λογικό είναι! Άσε λοιπόν τις εξυπνάδες στο φίλο AUFGEBRACHT και μην αναλύσουμε το πως έφτασαν οι 17.224 και οι 6.395 για αυτή την σελίδα..

Σε έχω παρακαλέσει πολύ για να γίνεις μέλος στην σελίδα μου?
Φιλαράκι μου θα το εκτιμούσα αν δεν ασχολούσουν άλλο με την πάρτη μου, γιατί αρχίζεις και γίνεσαι προσβλητικός.

Tak-Attack
25/04/2013, 19:16
θα συμφωνησω με τους απο πανω
δεν ξερω τι τυπος εισαι και δεν εχω λογο να πιστεψω οτι δεν εισαι αυτος που περιγραφεις αλλα διαβαζοντας το αρχικο σου μηνυμα το μονο που μενει στο μυαλο δεν ειναι η υποτιθεμενη απατη του μηχανικου αλλα η δικια σου επαρση.
φιλικα παντα

Κράτα ότι θέλεις αδερφέ από το θέμα.

RAMMSTEIN
25/04/2013, 19:17
και η μεγαλυτερη αποδειξη ειναι οτι ενο το θεμα ξεκινησε για τον απατεωνα μηχανικο η συζητηση περιστρεφεται στο αν εισαι η οχι ψωνιο και στο αν το μηχανακι σου ειναι η δεν ειναι το πιο γνωστο στην ελλαδα.
και τα δυο ανευ σημασιας γιατι αλλος ηταν ο αρχικος σκοπος
τελος παντων, απλα αυτο που νομιζω οτι προσπαθουν να σου που οι απο πανω ειναι οτι καποιες εκφρασεις που χρησιμοποιεις ακουγονται καπως

Tak-Attack
25/04/2013, 19:23
Παιδιά, το θέμα το έβαλα για εσάς. Εγώ την έπαθα και έμαθα.
Δεν μπορώ να κάνω τίποτα γι αυτό. Εσείς όμως μπορείτε, να αποφεύγεται κάτι παρόμοιο απο τον εν λόγο μηχανικό.

Τα γραπτά μένουν και πρέπει να είμαι πολύ προσεκτικός στο τι γράφω. Αν θέλετε λεπτομέρειες θα χαρώ να σας τις δώσω από κοντά και να γνωριστούμε κι όλας.

Αν με θεωρείτε ψώνιο ή αλάζων ή οτιδήποτε άλλο, κανένα πρόβλημα. Δικαίωμά σας.
Εγώ το χρέος μου το έκανα.

McGyver
25/04/2013, 19:25
...δεν έχω όρεξη για "σφουγγάρισμα"...

:a3: