PDA

View Full Version : Περί συντήρησης Kle...



kotsos84
03/10/2005, 22:25
Γεια χαρά παιδιά. Συγχαρητήρια το forum είναι perfect και πολύ χρήσιμο για μας, τους νέους του χώρου.

Έχω πάρει πρόσφατα ένα KLE (έπεσα κατ ευθειαν στα βαθια...1η μηχανη) και έχω κάποιες απορίες...:confused:

Αρχίζω:
1) Τι λάδια μου προτείνετε και πόσα lt πέρνει? Είναι εύκολο να βγάλω την ποδιά και να τα αλλάξω μόνος μου?

2)Πόση πιέση βάζουμε στα λάστιχα γιατί μου φαίνονται παραφουσκωμενα και γλιστράνε λίγο στην στροφή. Είναι 1 ετους και έχουν κάνει 15000km.

3) Service για μπουζί και βαλδβίδες καθε ποσα km κάνουμε?

Guys help!!!!

KaTaNaS
03/10/2005, 22:39
Kalwshrthes re file se ayto ton poly xrhsimo kai enhmero xwro

:wave2:


kai oi treis erwthseis sou apantontai sto service manual ths motosykletas sou!


an den sou to edwse o prwhn idiokthths ( pou mallon de sou to exei dwsei!)

psaje bres to, se antiproswpeia, h edw mesa an to exei kanenas na to fwtotyphseis,

osa gnwrizei o kataskeyasths de ta gnwrizei kaneis!


synhthws sthn ellada apo ladi bazoume 15W-50 to kalokairi kai 10W-40 ton kairo rou kryou xeimwna!

to mhxanaki sou ws dikylindro se seira mallon pernei hmisynthetiko!!!


ta lastixa den exei shmasia posa xiliometra exoun kanei, alla h synthrhsh tous, dhladh an exoun faei hlious, ygrasies, uperbolikh h meiwmenh piesh!


koita panw sto elastiko se kapoio shmeio anagrafetai enas tetrapshfios arithmos mesa se dyo eisagwgika tou typou <3402>

pou shmainei pws kataskeyasthkan apo to ergostasio thn 34h ebdomada tou 2002 !


ladakia ana 5000 synhthws allazun sta iapwnezika mhxanakia!


kai balbides synhtws stis 24000 klm


genika omws akomh kai gia tis pieseis twn elastikwn prepei na symbouleyteis to manual!!!


kalh diskedash kai psajimo
:wave2:

gollum
03/10/2005, 22:43
με προλαβαν....

παντως καλως ηρθες!


25268

kotsos84
03/10/2005, 23:46
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.
Το manual δυστυχώς δεν το έχω βρει. Απευθύνθηκα και στην αντιπροσωπεία και με γειώσαν...:mad:

Γι αυτό είπα να απευθυνθώ εδώ μήπως υπάρχει κανείς που να το έχει...

pepenaxos1
04/10/2005, 08:04
Φιλαρακο καλοριζικη... Ειχα δυο ΚLE πριν καιρο και θεωρω οτι ειναι μαμω τις μοτοσικλετες...! Αν θελεις εχω ακομα το εγχειριδιο συντηρησης της 500αρας. Αν σε ενδιαφερει μπορω να σου το στειλω, αρκει να μου δωσεις μια διευθυνση...


:beer:

kalgeorge
04/10/2005, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kotsos84
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.
Το manual δυστυχώς δεν το έχω βρει. Απευθύνθηκα και στην αντιπροσωπεία και με γειώσαν...:mad:

Γι αυτό είπα να απευθυνθώ εδώ μήπως υπάρχει κανείς που να το έχει...

ΦΙΛΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ (ΕΧΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ;) )

ΔΕΥΤΕΡΟΝ. ΠΑΙΡΝΕΙ ΛΑΔΑΚΙΑ 10-40

ΠΑΙΡΝΕΙ 3.4 LT ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΦΙΛΤΡΟ, ΑΛΛΙΩΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΛΑΔΙΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ

ΑΕΡΑ ΣΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ 28 ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ Η ΤΟ ΙΔΙΟ Η ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ 30 ΠΙΣΩ

ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ

ΡΕ ΑΝΤΜΙΝΣ;;; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ KLE ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΤΕΡΑΤΟΡΑΣ!!!!! :mad: :mad: :mad:

:rotflmao: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
04/10/2005, 09:45
Τώρα που το συζητάμε.

:confused:

Έχω ψάξει πολύ στο forum αλλα και στο google για να βρώ manual για τη δικιά μου KLE 400 (παλιό μοντέλο, 97 και πιο πριν ίσως) αλλά τίποτα. :mad:

Καμιά ιδέα ;

:beer:

dukeandthecity
04/10/2005, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από pepenaxos1
Φιλαρακο καλοριζικη... Ειχα δυο ΚLE πριν καιρο και θεωρω οτι ειναι μαμω τις μοτοσικλετες...! Αν θελεις εχω ακομα το εγχειριδιο συντηρησης της 500αρας. Αν σε ενδιαφερει μπορω να σου το στειλω, αρκει να μου δωσεις μια διευθυνση...


:beer:


και εγώ θέλω, και εγώ θέλω !!!!

(ηλεκτρονική διευθυνση ή ταχυδρομική ?)

kotsos84
04/10/2005, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge


ΔΕΥΤΕΡΟΝ. ΠΑΙΡΝΕΙ ΛΑΔΑΚΙΑ 10-40

ΠΑΙΡΝΕΙ 3.4 LT ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΦΙΛΤΡΟ, ΑΛΛΙΩΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ


3,4lt? Παίρνει τόσο πολύ? Εγώ δεν περίμενα να παίρνει πάνω απο 2 lt. Έχεις να μου προτείνεις κάποια συγκεκριμένα? CAstrol η κάτι άλλο...Ευχαριστώ για την βοήθεια.

kalgeorge
04/10/2005, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kotsos84
3,4lt? Παίρνει τόσο πολύ? Εγώ δεν περίμενα να παίρνει πάνω απο 2 lt. Έχεις να μου προτείνεις κάποια συγκεκριμένα? CAstrol η κάτι άλλο...Ευχαριστώ για την βοήθεια.

egw vazw ta valvoline
einai poly kala
tha deis to grafei kai ekei pou sublirwneis ladi apo katw, sto simeio pou elegxeis to ladi. (to mikro tzamaki xamila):wave2:

kotsos84
04/10/2005, 12:59
Πήγα και έριξα μια ματιά στο Praktiker για λαδια και είχε πολλά είδη. Τι προτείνεις απλά,ημισυνθετικά ή συνθετικά (ακριβά).Ολα είναι για τα ίδια km?

Την ποδιά την βγάζω ή όχι. Απ οτι είδα είναι με alen δεν το βλέπω δύσκολο

Υ.Γ:Sorry για τις πολλές ερωτήσεις φίλε kalgeorge. Εισαι ο μέντορας μου. Thanx:)

melsaltas
04/10/2005, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από pepenaxos1
Φιλαρακο καλοριζικη... Ειχα δυο ΚLE πριν καιρο και θεωρω οτι ειναι μαμω τις μοτοσικλετες...! Αν θελεις εχω ακομα το εγχειριδιο συντηρησης της 500αρας. Αν σε ενδιαφερει μπορω να σου το στειλω, αρκει να μου δωσεις μια διευθυνση...


:beer:


YΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ?????

kalgeorge
04/10/2005, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kotsos84
Πήγα και έριξα μια ματιά στο Praktiker για λαδια και είχε πολλά είδη. Τι προτείνεις απλά,ημισυνθετικά ή συνθετικά (ακριβά).Ολα είναι για τα ίδια km?

Την ποδιά την βγάζω ή όχι. Απ οτι είδα είναι με alen δεν το βλέπω δύσκολο

Υ.Γ:Sorry για τις πολλές ερωτήσεις φίλε kalgeorge. Εισαι ο μέντορας μου. Thanx:)

kanena provlima file

vgazeis tin podia me allen, 4 apla vidakia stis akres
exei mia vida me germaniko anoigeis akrivws apo katw kai adeiazeis ta ladia.
allazeis filtro
sublirwneis apo panw, kai perimeneis ligo gia na tsekareis ton deikti, min tsekareis amesws
xanavazeis tin podia
THATS ALL
otidipote allo thes mou les

kotsos84
04/10/2005, 13:51
Είδα κάμποσα λάδια στο Praktiker. Tι προτείνεις απλά,ημισυνθετικά ή συνθετικά (ακριβά)? Ολα είναι για τα ίδια km?

kalgeorge
04/10/2005, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kotsos84
Είδα κάμποσα λάδια στο Praktiker. Tι προτείνεις απλά,ημισυνθετικά ή συνθετικά (ακριβά)? Ολα είναι για τα ίδια km?

vale imisunthetika
kanoun peripou 8-9-10 euro to litro
ypotithetai oti prepei na allazeis ladia ana 6 mines i 6000 klm an thumamai kala

maintenance
04/10/2005, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kotsos84
Είδα κάμποσα λάδια στο Praktiker. Tι προτείνεις απλά,ημισυνθετικά ή συνθετικά (ακριβά)? Ολα είναι για τα ίδια km?



SORRY που μπλεκομαι...............

kle έχει φίλος........οχι εγω.

βάζεις ημισυνθετικό, 15-50, και εισαι οκ!

Απο μάρκα..........προτείνω motul, shell.

Aλλαγή, κάθε 5000 κμ το πολύ.

κάθε δεύτερη αλλαγή, αλλάζεις και φιλτράκι.

:wave2: :wave2: :wave2:

kalgeorge
04/10/2005, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
SORRY που μπλεκομαι...............

kle έχει φίλος........οχι εγω.

βάζεις ημισυνθετικό, 15-50, και εισαι οκ!

Απο μάρκα..........προτείνω motul, shell.

Aλλαγή, κάθε 5000 κμ το πολύ.

κάθε δεύτερη αλλαγή, αλλάζεις και φιλτράκι.

:wave2: :wave2: :wave2:

kathe triti allagi filtro

kotsos84
04/10/2005, 18:26
Από κατανάλωση πως πάτε? Πόσα καίτε? Εγω καίω περίπου 5 lt στα 100km.

Μικρή Λουλού
04/10/2005, 18:39
ρε Γιωργη (Καλγιωργης..))χαχαχα

εισαι πιωμενο ???:lol: :lol:

10-40 αν ζεις στο Νευροκοπι,15-50 για τους Αθηναιους,ημισυνθετικο (και συνθετικο,για μονοκυλινδρο μιλαμε) εως 4-4.500 Κμ.. φιλτρο ανα δυο,και παντα κλειδι γερμανοπολυγωνο!!!!!
και με προσοχη μαλιστα οταν σφιγγεις,μην κανεις τις βολτες πατιναζ..!!
:lol:

kalgeorge
04/10/2005, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ρε Γιωργη (Καλγιωργης..))χαχαχα

εισαι πιωμενο ???:lol: :lol:

10-40 αν ζεις στο Νευροκοπι,15-50 για τους Αθηναιους,ημισυνθετικο (και συνθετικο,για μονοκυλινδρο μιλαμε) εως 4-4.500 Κμ.. φιλτρο ανα δυο,και παντα κλειδι γερμανοπολυγωνο!!!!!
και με προσοχη μαλιστα οταν σφιγγεις,μην κανεις τις βολτες πατιναζ..!!
:lol:

ΒΑΣΙΚΑ ΘΑΝΑΣΗ ΕXΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ 20-50
ΤΟ MANUAL ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΓΡΑΦΕΙ 10-40,10-50,20-50
ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΘΕ 6ΜΗΝΕΣ Η 6000 ΚΛΜ (ΕΙΝΑΙ TWIN CYLINDER)
ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ
ΤΩΡΑ Η ΑΛΛΑΓΗ ΦΙΛΤΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ. ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΚΑWASAKI ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΑΛΛΑΓΗ ΦΙΛΤΡΟΥ
ΑΥΤΑ.
:wave2:

kotsos84
04/10/2005, 21:02
Παιδιά από κατανάλωση πως πάτε? Πόσα καίτε? Εγω καίω περίπου 5 lt στα 100km.

pepenaxos1
05/10/2005, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
YΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ?????

Λοιπον... για οσους ενδιαφερονται, για να μην παρεξηγηθω τι εννοω οτι εχω, παραθετω φωτο απο τα εγχειριδια... Αν ειναι αυτο που σας ενδιαφερει. δειτε λιγο και μετα αποφασιστε σε ποιον θα τα στειλω γιατι το ζητησατε ηδη τρεις και τα κανονιζετε μεταξυ σας... αρκει να σας κανει αυτο

φιλικα :wave2: :beer: :wave2:

pepenaxos1
05/10/2005, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από pepenaxos1
Λοιπον... για οσους ενδιαφερονται, για να μην παρεξηγηθω τι εννοω οτι εχω, παραθετω φωτο απο τα εγχειριδια... Αν ειναι αυτο που σας ενδιαφερει. δειτε λιγο και μετα αποφασιστε σε ποιον θα τα στειλω γιατι το ζητησατε ηδη τρεις και τα κανονιζετε μεταξυ σας... αρκει να σας κανει αυτο

φιλικα :wave2: :beer: :wave2:

ΜΜΜ... Ξεχασα την φωτο


25469

dukeandthecity
06/10/2005, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από pepenaxos1
ΜΜΜ... Ξεχασα την φωτο

Εστω και αυτό ρε αρχηγέ,

το έχεις όλο scanαρισμένο ή σε ηλεκτρονική μορφή ?

Πόσες σελίδες είναι ?

(η κοπέλα απο το avatar σου βοηθάει στο scanαρισμα ?)

pepenaxos1
07/10/2005, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Εστω και αυτό ρε αρχηγέ,

το έχεις όλο scanαρισμένο ή σε ηλεκτρονική μορφή ?

Πόσες σελίδες είναι ?

(η κοπέλα απο το avatar σου βοηθάει στο scanαρισμα ?)


Αυτη τη στιγμη πρεπει να το εχει λαβει ηδη ο Κωτσος. Κανονισε μαζι του... :wave2: :wave2: :wave2:

kotsos84
07/10/2005, 21:28
Το έλαβα σήμερα και είναι αρκετουτσικες σελιδες που μπορω ομως να τις σκαναρω δυο δυο. Απλα θέλω λιγο χρονο. Όποιος θέλει να μου στείλει pm ή mail.

kotsos84
08/10/2005, 22:20
Παίδες έχω ερώτηση.

Μου κόπηκε η μια από τις δυο ντίζες του γκαζιού που απο ότι είδα στο manual (να ναι καλα ο pepenaxos) είναι αυτη της "επιβραδυνσης" οπως τη λέει.


1) Πρώτον είναι επικινδυνο να την κυκλοφορησω έτσι για λιγο χρονικό διαστημα? Παίζει να μου μείνει?


2) Και δεύτερον κάτα πόσο είναι εύκολο να την αλλάξω μόνος μου? Απ ότι είδα πρέπει να κατεβάσω ρεζερβουαρ και γενικά πολλά. Αν μπω στο τριπακι ασφαλώς θα αλλάξω και αλλα όπως μπουζι, φιλτρο αερα κτλ...


Πιστεύετε ότι αξίζει να βάλω χέρι ή να το πάω σε μάστορα???

kalgeorge
08/10/2005, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kotsos84
Παίδες έχω ερώτηση.

Μου κόπηκε η μια από τις δυο ντίζες του γκαζιού που απο ότι είδα στο manual (να ναι καλα ο pepenaxos) είναι αυτη της "επιβραδυνσης" οπως τη λέει.


1) Πρώτον είναι επικινδυνο να την κυκλοφορησω έτσι για λιγο χρονικό διαστημα? Παίζει να μου μείνει?


2) Και δεύτερον κάτα πόσο είναι εύκολο να την αλλάξω μόνος μου? Απ ότι είδα πρέπει να κατεβάσω ρεζερβουαρ και γενικά πολλά. Αν μπω στο τριπακι ασφαλώς θα αλλάξω και αλλα όπως μπουζι, φιλτρο αερα κτλ...


Πιστεύετε ότι αξίζει να βάλω χέρι ή να το πάω σε μάστορα???

Φυσικα και δεν πρεπει να το κυκλοφορησεις ετσι........

Ειναι πανευκολο να αλλαξεις ντιζα.

Λεινεις το γκαζι, βγαζεις ρεζερβουαρ, πλαινα πλαστικα και βλεπεις που καταληγει η ντιζα.
Την αντικαθιστας και οταν τα βιδωσεις παλι, φροντισε να την τεντωσεις πολυ στην αρχη με το γκαζι.

ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΟΝΟ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΓΚΑΖΙΟΥ.

kotsos84
08/10/2005, 23:26
Σε περίπτωση που θα το αλλάξω μονος μου που μπορω να βρω ανταλλακτικά (ντιζες,μπουζί,οτιδηποτε) για Kawasaki?

Μπορείς να μου προτεινεις κάποιο οπουδηποτε στην Αθηνα???

Το ρεζερβουαρ βγαίνει εύκολα?

kalgeorge
09/10/2005, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από kotsos84
Σε περίπτωση που θα το αλλάξω μονος μου που μπορω να βρω ανταλλακτικά (ντιζες,μπουζί,οτιδηποτε) για Kawasaki?

Μπορείς να μου προτεινεις κάποιο οπουδηποτε στην Αθηνα???

Το ρεζερβουαρ βγαίνει εύκολα?

Se opoiodipote magazi

Pigaine mia volta Mixalakopoulou, opou thes

To rezervouar vgainei eukola, prosexe otan to vgaleis ta swlinakia pws itan, gia na ta xanavaleis

kotsos84
11/10/2005, 12:29
Και κάτι τελευταιο θα ηθελα να ρωτήσω. Ο έλεγχο/συγχρονισμός των βαλβίδων πως γίνεται?


Έχοντας εμπειρία μονο απο τα αυτοκίνητα ξέρω πως ρυθμιζονται γενικά οι βαλβίδες. Στην μηχανή όμως δεν ξέρω καν που βρίσκονται.
Είναι εύκολο να γίνει ή είναι μεγάλη ιστορία? Υπάρχει κάποιο καπακι που τις κρύβει?Που είναι αυτο?


Με αφορμή μια ντίζα μάλλον θα πάω για γενικό service...

kalgeorge
11/10/2005, 12:34
αστα για το συνεργειο να τα κανουν

kotsos84
09/11/2005, 02:19
Guys θα ηθελα και πάλι τα φώτα σας! (thanks,Με έχετε βοηθησει τοσες φορες!)

Τι μπορω να κάνω για την σέλα που έχει σκιστεί και θα αρχισει να μπάζει νερά τωρα με τις βροχες?

Προφανώς να την αλλάξω αλλά επειδή το κοβω πολυεξοδο αυτό , υπαρχει δυνατότητα να αλλαχτεί μονο το κάλλυμα της σέλας?:confused:

Αν ναι ξερετε κάποιο μαγαζί που μπορεί να το κάνει...και ποσο παει περίπου????

jimbar
09/11/2005, 06:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από kotsos84
Γεια χαρά παιδιά. Συγχαρητήρια το forum είναι perfect και πολύ χρήσιμο για μας, τους νέους του χώρου.

καλή σου μέρα και καλώς ήρθες ..



Έχω πάρει πρόσφατα ένα KLE (έπεσα κατ ευθειαν στα βαθια...1η μηχανη) και έχω κάποιες απορίες...:confused:
Αρχίζω: .. Guys help!!!! [/B]

εύχομαι να σου λύσανε την απορία οι συνforoumιστές μου διότι, εγώ δεν κατέχω από KLE .. έχω ένα παπί .. [TransAlp 650cc] αλλά για λάστιχα, θα έλεγα, ταπεινή μου γνώμη φυσικά μιας και τα έχω και εγώ δηλαδής [όπως λέει και το ξαδελφάκι], για τα Michelin Anakee. Μαλακή γόμα, all season και φυσικά καλό κράτημα εξ’ αρχής. Βέβαια το κακό αυτού του ελαστικού είναι ότι φθείρετε πιο γρήγορα ..

αυτά και απο μένα και πάλι καλώς ήρθες ..

kotsos84
10/11/2005, 13:55
Καμιά ιδέα για την σέλα, κανείς??????

Δεν λέει να την αφήσω σκισμένη, έτσι δεν είναι???????????

Cpt. Haddock
10/11/2005, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από kotsos84
Καμιά ιδέα για την σέλα, κανείς??????

Δεν λέει να την αφήσω σκισμένη, έτσι δεν είναι???????????

Η καινούρια από Kawasaki έχει 267 ευρώ :mad:

Υπάρχει ένας τύπος "Σελοτεχνική" Λαρίσης & Πανόρμου, εκεί είχε φτιάξει ο προηγούμενος μια σέλα στη δικιά μου KLE. Δεν ξέρω από τιμές, πάντως εντάξει φαίνεται.

sadengr
11/11/2005, 13:19
Μην αλλαξεις ολη τη σελα επειδη σκιστηκε ο μουσαμας!. Τσαμπα λεφτα.
Εγω ειχα φτιαξει τη σελα μου σε αυτον τον τυπο:

ΠΛΑΤΩΝΟΣ 44 ΚΑΙ ΠΑΛΑΜΙΔΙΟΥ
ΓΙΩΡΓΟΣ
52.42.890

Ειχα διαλεξει τον μουσαμα εναν αντιολισθητικο πολυ καλυτερο απο τον μαμισιο και μου ειχε προσθεσει και λιγο σφουγγαρι που ελειπε.

Μου ειχε παρει καπου 40 ε τοτε αν θυμαμαι καλα (το 2002).

Απο την αλλη μπορεις να αφαιρεσεις σφουγγαρι για να κατεβει λιγο το υψος της σελας αν θελεις να πατας καλυτερα στο εδαφος.
Αυτα.

gispy
11/11/2005, 15:37
Στην Πανόρμου (κοντά στο μετρό γωνιακό ) έφτιαξα και εγώ την δικιά μου για το KLE μου.
55 euro πριν κανα χρόνο σχεδόν και είναι άψογη. (50 αν θες να μην σου βάλει άλλο υλικό στο πλάι και άλλο από πάνω για να μην γλυστράς στην βροχή)

Άψογος στην δουλειά του!