PDA

View Full Version : SOS!!! ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΛΑΘΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΒΑΦΗ ΣΚΕΛΕΤΟΥ..



panosc50
26/04/2013, 18:13
ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΓΚΑΦΑ ΜΟΥ.ΒΑΣΙΚΑ ΟΧΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΒΑΦΗΣ..ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΕΒΑΦΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΣΚΕΛΕΤΟ ΤΟΥ C50 MOY TO ΠΙΣΤΟΛΙ ΑΡΧΙΣΕ ΠETAEI ΜΙΚΡΑ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΩΛΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΜΠΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΦΤΕΡΟ ΕΓΙΝΕ ΚΩΛΟΣ..ΠΕΡΙΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΤΗΛΙΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΗ ΑΠΕΛΠΗΣΙΑΣ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΠΑΝΙ-ΤΙ ΤΟ ΘΕΛΑ :cry:-ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΚΟΥΠΙΖΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ..ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΛΟΙΠΟΝ Η ΕΙΚΟΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ..288601 ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΔΙΩΡΘΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΡΙΨΩ ΟΛΟ ΤΟ ΦΤΕΡΟ???

MG-KTiNoS
26/04/2013, 18:37
ναι. να τρίψεις το μισό...

Takata Dome
26/04/2013, 20:06
Δυστυχώς το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το τρίψεις όλο και να το ξαναπεράσεις,κατα τη γνώμη μου.
Και φυσικά σου έγινε μάθημα,με το σκληρό τρόπο,πως όταν κάνουμε λάθος στη βαφή,δεν προσπαθούμε να το διορθώσουμε εκείνη την ώρα,γιατι κατα 95% θα το κάνουμε χειρότερα! :wave2:

alexzafeir
26/04/2013, 20:29
Αν το βάφεις εκεί που φαίνεται η εικόνα θα έχεις και άλλα θέματα, βάλτο κάπου σε πιο προστατευμένο μέρος και στρώσε κάτι απο κάτω, μα το παραμικρό κολλάνε πάνω στην μπογιά σκόνη, πετραδάκια κλπ. Οι περισσότεροι την πατάμε γιατι το βάψιμο θέλει πολύ καλή προετοιμασία και υπομονη...
Πρόταση : να στεγνώσει , να τριφτεί καλά , προετοιμασία του χωρου που θα βάψεις και ξανά βάψιμο
Το ξέρω είναι ξενέρωμα αλλά το αποτέλεσμα θα σε κάνει να ξεχάσεις την ταλαιπωρία σου ;);)

white
26/04/2013, 22:57
Το τρίβεις και το βάφεις τοπικά από την αρχή. Αν τα χρώματα σου είναι διπλής δεν θα φαίνεται τπτ απολύτως. Και μην βαριέσαι αν θέλεις να κάνεις καλή δουλειά. Αν δεν ξεγελάει η φωτό είναι σαν να έχεις σταματήσει στο 400 να τρίβεις και φαίνεται λίγο άγριο. Ό,τι χρειαστείς στείλε ένα πμ εδώ ή κάνε ένα join white projects στο fb.

panosc50
27/04/2013, 09:43
βασικα εκανα την βλακια κι αρχισα να βαφω χωρις να τριψω το ασταρι...γι'αυτο ειναι αγριο..μαλλον το καλυτερο ειναι αυτο που λετε,δηλαδη να τριψω παλι ολο το φτερο γτ το χρωμα ειναι μονης

OnePiece
28/04/2013, 21:40
Δυστηχως,πρεπει να το παρεις απο την αρχη.Επρεπε να ειχες περιμενει να στεγνωσει και να κατσει το χρωμα,και εν συνεχεια να τριψεις τοπικα.Δεν πειραζει ομως απο τα λαθη του μαθαινει κανεις :)